Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Olcsó, de legalább nem jó semmire :D

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#2) klambi


klambi
addikt

én egy picit hiányolom a mikro HDMIt.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3) lkksioskdl3


lkksioskdl3
aktív tag

Ennyiért legalább cherry trail és 4 giga ram lenne reális.

(#4) .mf


.mf
veterán

Számomra a Win mellé droid dual-boot csak egy felesleges sallang (ilyen nyögvenyelős megoldással meg főleg vicc), a harderes speckó (2 GB RAM, 32 GB eMMC flash, régi Atom) insta-fail pecsétet nyerne csak el. Legalább az árával nem szálltak nagyon el, tekintve az IPS kijelzőt és hazai forgalmazást.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) varmi2


varmi2
nagyúr

Az nem szerepel a tesztben, hogy a windows aktiválva van-e. Ez eléggé fontos szempont. Egyébként engem meggyőzött, lehet, ez lesz a következő tabletem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#6) sanyijedi


sanyijedi
őstag

hasonló dual bootos kéne nekem is, de ez elég gyengére sikeredett.. tavaly volt az asus nak a trio az meg 300e ft volt.. kár, hogy nincs a kettő között valami használható

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7) GIJoe válasza kazsmerlaca (#1) üzenetére


GIJoe
addikt

olcsó, hmm? Chuwi gépek brutál jó FHD kijelzővel 100$ alatt EU raktárból, vicc ez az Alcor...

(#8) Jozsó válasza GIJoe (#7) üzenetére


Jozsó
tag

Ennek a cuccnak FHD-nál nagyobb a felbontása. Chuwi-ból a 10 colosat ebay-on nem láttam 136 GBP alatt, Hong Kongból.

Nincs igazából túl sok kötődésem az Alcorhoz, de azért megnézném, hogy tudsz-e egy olyan linket adni, ahol ennél a tabletnél lényegesen olcsóbbat lehet találni ugyanilyen paraméterekkel.

(#9) #92888064 válasza Jozsó (#8) üzenetére


#92888064
törölt tag

(#10) rudi válasza varmi2 (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Aktiválva van.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) GIJoe válasza Jozsó (#8) üzenetére


GIJoe
addikt

Csak az első mp Google találata...

(#12) Dapro


Dapro
senior tag

Nekem chuwi vi10 pro van, jobban megéri, erősebb, nagyobb tárhely.

(#13) gergejly


gergejly
aktív tag

Hogy szegényt megfosztották a mobilnettől, pedig nagyon ütős lehetne. mondjuk még 2 GB rammal.

(#14) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Igen, mobilnet és GPS nagyon jó lenne, ha lesz az újabb típusokból 4/64 gigás, mobilnet+gps, arra beneveznék, szerintem a dual boot egy jó dolog, droidra egyelőre jobb navigációs programok vannak.

(#15) Fred23 válasza lkksioskdl3 (#3) üzenetére


Fred23
nagyúr

+1
...meg 64GB tárhely.

(#16) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem értem a logikájukat. Van egy tonna androidos tabletjük, nulla windows-os, erre még ebbe is bele kellett erőszakolniuk az androidot. Így ez a tárhely sajnos elég sovány.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) gerii


gerii
addikt

Nem lehet hogy SDHC-t kezel csak, mert 32GB az SDXC minimálja, így sok értelme nincs is? :DDD

(#18) infeeeee


infeeeee
csendes tag

Hogy lehet, h nem látják egymás tárhelyét? Nem egy 64 gigás van ketté formázva?

(#19) Süvi


Süvi
őstag

(#20) infeeeee válasza infeeeee (#18) üzenetére


infeeeee
csendes tag

vagyis 32-es, de akkor is

(#21) GIJoe válasza Süvi (#19) üzenetére


GIJoe
addikt

A marketing jó, de el fogják, ba*ni, mégpedig lassú emmc-vel, gyengébb minőségű összeszereléssel v totál support hiánnyal...

(#22) Süvi válasza GIJoe (#21) üzenetére


Süvi
őstag

Nem olyan gyenge márka ez a teclast. Amikor en vettem az ipad air az unokatesóm vett egy teclast átírt, es elégedett vele.

(#23) GIJoe válasza Süvi (#22) üzenetére


GIJoe
addikt

"A gépben BIWIN eMMC található, ami valamivel gyengébb sebességben, mint a "konkurencia" (pl Chuwi vi8) amikben Hynix eMMC található," van Logout teszt...

(#24) Süvi válasza GIJoe (#23) üzenetére


Süvi
őstag

Igazad van, köszönöm

(#25) BalanceR


BalanceR
addikt

Telóból miért nincs ilyen? Mondjuk Cherryvel, 4GB rammal, és akkor utcán telefon, otthon HDMIvel vagy USB Type c vel asztali PC... Én simán el tudnám képzelni, hogy laptop helyett ilyennel menjen az ember melózni, ott bedockolja dolgozik rajta, szöveget szerkeszt, táblázatot kezel, grafikusi munkát végez, kódol, majd zsebrevágja, és hazafele angrybirdsezik, meg facebookol rajta, otthon, megint dock, és multimédia player...
Csak azt oldják meg, hogy a droid mindig fusson a háttérben, hogy win alatt is lehessen telefonálni...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#26) troviko


troviko
senior tag

Bukó. Tabletre abszolút felesleges az andorid, főleg, ha van rajta Win. Mint ahogy a dual boot telók is bukók, mert ott a Win nem kell, ha van rajta droid.
Ez van.

https://www.oldtech.hu/

(#27) tlac


tlac
nagyúr

egyébként az Alcor valószínűleg csak csomagolja, címkézi:

99%-os bizonyossággal a VIDO M9i-ről van szó.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#28) Janaboy


Janaboy
veterán

Szeretem ezeket a meno dumakat, h "kinabol feleert megvan" vagy "ennyiert 6x jobb konfig lehetne"..
Elfelejtitek, h itt van szamla, itt van garancia, van aki cegkent veszi meg, neki konnyebbseg itthonrol beszerezni..

A masik: minek dual os? Sok oka lehet, pl lehetnek olyan jatekok, alkalmazasok amik csak androidon vannak, de pl egy fejlesztonek is jo lehet, aki androidra fejleszt alkalmazast..siman tudja tesztelni..
Azert mert vki nem latja ertelmet, ne jelentsen mar ki olyat, h "ezt a baromsag" vagy "de marha felesleges"..

Janaboy

(#30) pengwin válasza BalanceR (#25) üzenetére


pengwin
addikt

Többek között azért sincs ilyen amit leírtál, mert...
1. Cherry Trail közel sem elég erős pl. grafikus munkához. A BT és CT Atomok jelenleg az alap dolgokra elegendőek, komoly munkához kevés, esetleg pár ipari /üzleti célszoftvert tudna futtatni, de gondolom ahhoz sokszor szükséges lenne valami letiltott /kihagyott x86 utasításkészlet kiegészítés.
2. "win alatt is futó android".. Na ez így sacc/kb. garantálná a maximum 2-3 órás használatot.
3. annyira különböző célú eszközöket mint a telefon, a média lejátszó és a számítógép mi értelme lenne kombinálni? Az általad írt felhasználáshoz teljesen felesleges Mindennek egy eszközön belül lennie, szerintem kimondottan kényelmetlen lenne, hogy vagy média lejátszóként, vagy telefonként, vagy PC-ként használod az egyetlen eszközödet.

Az elképzeléed alapvetően nekem is nagyon tetszik a maga geekségében, de őszintén szólva egyedül a kényelem szólna a koncepciód mellett, viszont szerintem még ebből a szempontból is jobban jársz külön okostelefonnal és mondjuk egy Cherry Trail-es HDMI stickkel...

(#23) GIJoe
Te egy teljesen más Teclastról beszélsz... :U
Az X98 teszt nincs a logouton, az előző generációs kistestvérről írt valaki tesztet, egyáltalán nem biztos, hogy ebbe is olyan eMMC került.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#31) m-anti válasza Janaboy (#28) üzenetére


m-anti
csendes tag

Jobban jársz ha kínából fél áron veszel kettőt. Alcor garancia és support nem létezik. Ha Kínába visszaküldöd a cuccot, valszeg kicserélik, ami másfél hónap kb. Az Alcornál 3 hónap alatt szoftvert frissítenek, majd visszaküldik, és láss csodát a hiba marad. Alcor terméket nem szabad vennie csak gazdag embernek, akinek nem fáj kidobni ennyi pénzt az ablakon. A csóró spóroljon még egy kicsit, és vegyen egy normálisat.

(#32) m-anti


m-anti
csendes tag

Az Alcorra jellemző a spórolás, főleg a memóriák terén, így tudják szépen lefelezni a teljesítményt, illetve kb egy év után rejtélyes hibák jönnek elő a gépeiknél. Lassulások, fagyások tömkelegével, amit szoftverfrissítésekkel gyógyítanak, persze eredménytelenül. Egy ilyen tabletnél újrarakni az oprendszereket, faintos. Ez az tablet is belülről valszeg egy selejtcsomag. Az összeszerelésük is csak a tesztkészülékeknél hibátlan. Egyedül ami tényleg piszok jó az a kijelző, már töröm a fejem rajta, hogy miként tudnám hasznosítani, miután a tablet többi része a kukában végezte.

(#33) XuChi


XuChi
addikt

Ezzel a tablet-tel csak egy baj van. Az hogy Alcor. 5ft-t nem adnék érte!! Jó pár hasonlóan névtelen szemetet javítottam a munkahelyemen, és ami a belső térben található, az valami borzalom!! Ingyen sem kéne!!

(#34) GIJoe válasza pengwin (#30) üzenetére


GIJoe
addikt

Nem tudom egyértelmű dolgokról miért kell írni, persze hogy látom h másik Teclast, de eleve ha maga a gyártó a szarabb eMMCt teszi mindenbe, akkor nem sanszos h ebbe is az megy?

Lentebb írja az egyik kolléga milyen összedobott cuccok, akkor meg kit érdekel a garancia h hónapokig fog keringeni a fővárosban...

(#35) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Amúgy ez a felbontás ezen a képernyőátmérőn megüti a használhatóság szintjét W10 alatt? A skálázásra/olvashatóságra gondolok.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#36) rudi válasza BalanceR (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Szűk két hete pont ezzel a fícsörrel reklámozta a Microsoft az új csúcs Lumiákat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) jksx


jksx
senior tag

Ekkora tabot már illene egy hdmi csatlakozóval is ellátni.

(#38) kenand válasza Jozsó (#8) üzenetére


kenand
veterán

Nézd meg a gearbest EU raktárát.
De nekem Kínából is megjött 129 USD-ért VÁM nélkül.

Szóval ezek a magyar cégek amik átszitázott kínai cuccot árulnak fejődhetnének, vagy adjanak kurrens hardvert, vagy versenyképes áron tegyék.
Most már cherry trail-lel jönnek a kínai tabletek, de fél éve is az ereősebb Bail Trail 36-os SOC-cal jöttek.
Csak olyan dől be ennek aki nem mer külföldről rendelni...

"ami mellé a két oprendszert figyelembe véve szinte kötelező a microSD memóriakártya"

Sajna Windows alatt semmire sem jó az SD, max tárolásra, a programok csiga lassúak. A USB 2-es pedrive használhatóbb- mivel gyorsabb- tárhely bővítésre.

De ha mindkét rendszert akarja valaki használni akkor a 64GB-s változatokat érdemes keresni.
Mivel a 2 rendszer mellett 20 partíció van a tabon és egy hagyományos Win 8.1/10-es telepítés után 8GB szabad hely marad csak....
Logout-on van Chuwi Vi10 teszt ott sokmindenre fény derül, érdemes a hozzászólásokat elolvasni, ha valaki hasonló TAb-on gondolkodik.

Az iIntel miatt van a 2GB RAM, az olcsóbb SOC-ok csak annyit engednek még az új 8300-as Cherry Trail is
Egyébként q Win 10 egészen tűrhetően megy, ha nem full HD a felbontás még a játékok is elfutogatnak, de, a tárhely gond miatt max 1 Windows játék/tab.
Wimbootos telepítéssel, hibernálás kikapcsolva éppen ráfér a League Legends....

[ Szerkesztve ]

(#39) cintula187


cintula187
addikt

Az milyen már,hogy a két oprendszeren ennyire más képeket csinál a kamera? :))

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#40) tjb007 válasza BalanceR (#25) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azért nincs, mert:
- nincs olyan "telefonos" Intel AP (integrált basebandről nem is beszélve), ami desktop Windowst tudna futtatni (nem, a Cherry Trail sem ilyen), és tervben sincs náluk ilyen.
- 8 hüvelyk alatt csak Windows 10 Mobile van.

(#41) kenand


kenand
veterán

Chuwi Vi10-et tesztelték 64GB-s SD kártyával is ezt írták:
"The MicroSD card reader slot maxed out around 23 MB/s read and write on my Samsung 64GB Evo MicroSD."
De nekem egy noname (bár hibátlan teszteltem) 32 GB-s SD-vel elég használhatatlannak tűnt. feltettem rá a Steamet, majd a gép minden rendzer indulásnál hosszassan várakozott, szóval használhatatlan volt, Ezután egy jobbfajta (de szintén Kínai) USB drivera tettem a Steamet és úgy már használható.(persze az is jóval lassabb, mint a belső tárhely)

(#42) kalmanahos


kalmanahos
tag

magyar tabletet soha. majd egy masik eletben

(#43) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Ez nagyon drága és a hardver is kevés.

(#44) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek egy ilyen -vagy bármilyen - tablethez lehet valahogyan USB-s nyomtatót párosítani? Egy ismerősöm kérdezte tőlem ,de lövésem sincs róla...

[ Szerkesztve ]

(#45) tjb007 válasza Bertiee (#44) üzenetére


tjb007
nagyúr

Lehet, csak egy OTG kábel/adapter szükséges ehhez.

(#46) kenand válasza tjb007 (#45) üzenetére


kenand
veterán

És OGT-t támogató USB port a tabon (de általában az van)
A Chuwi V10-en például több USB port is támogat OGT-t , ráadásul 2db teljes méretű nem micro...így nem kell adapter sem.

#42) kalmanahos
Ép az az a gond, hogy semmi köze a magyarhoz. Átszitázott kifutó szériás kínai cucc maagyar forgalmazóval.

[ Szerkesztve ]

(#47) Bertiee válasza tjb007 (#45) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Csak mert az illető max 30-40k-költene, de nem tudja mit vegyen, használt notit vagy új tabletet. A nyomtató használat szükséges, esetleg külső hordozható HDD-t rákötni illetve böngészés lenne a feladat... :F

(#48) kenand válasza Bertiee (#47) üzenetére


kenand
veterán

Nem kérdés.
Noti 100X jobb általános célra
www.laptopsystem.hu
HP2530p van 40 000Ft alatt. Fémházas kiválóan bővíthető. 2 éve vettem ott és tökéletesen megy most is.
Csak a játék felejtős....az intel GMA miatt (mivel üzleti Noti nem arra tervezték)

Amikor vettem - sorozatszám alapján - volt rá 1 év világ garancia de az eladó is ad legelább 6 hónapot

[ Szerkesztve ]

(#49) Bertiee válasza kenand (#48) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Köszönöm a véleményeket mindenkinek! :R

(#50) Seat válasza Süvi (#19) üzenetére


Seat
tag

Süvi, szolj ha beszerzed,nekem is kell!!!😮😮😮

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.