Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) tjb007 válasza Ricardo (#100) üzenetére


tjb007
nagyúr

Tok nem jár hozzá. Ha már tok, gondoltam ma veszek hozzá csak épp egyikbe sem passzolt bele amibe próbáltam a vastagsága miatt.
Eddig amivel próbáltam azokat megtalálta (BT adapter, Motorola BT headset, PDA, telefonok )

(#102) rep3at válasza tjb007 (#101) üzenetére


rep3at
őstag

A tok hiánya elég fájó, főleg hogy a függetlenhez adnak..

Forward thinking. كرر

(#103) ronaldo válasza Ricardo (#89) üzenetére


ronaldo
őstag

Azt nem kérdeztem, hogy a túloldalon mennyire lehet hallani, de amit én hallok az nagyon meggyőző. Ahogy a kihangosításnál, úgy a telefonáláskor használt hangszórón sem spóroltak...

A menü alap háttere fekete, de mivel a nagyrészét az ikonok foglalják el, így nem is baj, hogy nem változtatható.

(#104) ronaldo válasza Ricardo (#93) üzenetére


ronaldo
őstag

Ha előfizus vagy, nem kapod meg egy ezresért. Én aranykártyásként 5500ért kaptam volna meg, a pontok levonásával lett 2200.

Nem nagyon szoktam én a t-mobile környékén járkálni amúgy (legutóbb 18 hónapja az előző telefonom vásárlásakor) de az kicsit felhúzatta a szemöldököm, hogy az új előfizetők egy ezresért elviszik 24 hónap hűséggel, a régi előfizetők akik már százezreket leperkáltak az évek során, 5,5x annyiért.

Ez számomra így elég furcsa. De vajon "törvényes"? :U

(#105) rep3at válasza ronaldo (#103) üzenetére


rep3at
őstag

Szerintem a menü fekete háttere még illik is hozzá. Nagyon szépek lettek az ikonok is, a Nokia új S40-e kivételével ez az eddigi legjobb szerintem :)

Forward thinking. كرر

(#106) Ricardo válasza ronaldo (#104) üzenetére


Ricardo
félisten

Két évet írtál alá? Kedden érkezik egy ezresért (990FT)

(#107) ronaldo válasza Ricardo (#106) üzenetére


ronaldo
őstag

Jah. De azt mondták, hogy nem lehet 990ért. Bár nem részletezte, de még arra tudok gondolni, hogy mivel az előző 24 hónap nem járt le (csak 21), azért annyi amennyi.

(#108) Ricardo válasza ronaldo (#107) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez valószínű. Most jut eszembe, a hívóképek mekkorában jelennek meg ?

(#109) cigam válasza ronaldo (#87) üzenetére


cigam
félisten

Ezekszerint adnak hozzá vmi progit amivel lehet szerkesztgetni a címjegyzéket?
A Windows címjegyzékkel szinkronizál? Minden adatot átvisz? Csengőhang/Java progi gond nélkül rátölthető?
Sima USB kábellel összedugva tölti is a telefont?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#110) Ricardo válasza cigam (#109) üzenetére


Ricardo
félisten

"miniUSB csatlakozó szabványos, számítógépre csatlakoztatva az Alcatel töltődik, sőt, kártyaolvasóként és webkameraként is használható."

A többi jó kérdés.

(#111) cigam válasza Ricardo (#110) üzenetére


cigam
félisten

Hopsz, valoban. Bonusz kerdesem: szamitogeprol kezelhetoek az sms-ek? Olvasni//kuldeni is lehet?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#112) ronaldo


ronaldo
őstag

Adnak hozzá kis cd-t, de én az oldalukról töltöttem a progit. Igen, tud szinkronizálni, bár hogy valójában mennyire azt nem tudom, mert én windows-os címjegyzéket nem használok, de a kattintgatás közben felugrott az a bizonyos ablak...

Tud elvileg sms-t küldeni, de nem küldtem még. Szépen leszinkronizál mindent, multimédiás dolgokat is fel lehet vele tölteni a telefonra.

dial-up internetet is csinál a progi, ha valakinek az kell.

Ricardo: hívóképet még nem is próbáltam meg beállítani rajta. De megnézem.

más: a beállításoknál a mozgásérzékelő opció alatt van egy "háttérkép" funkció. arra is azt nyomtam, hogy "be", de nem látom hol kéne használnia a gyorsulásmérőt :D mert galériában képeket nem léptet, főképernyőn is hiába sokkolom a cuccot, nem szól.

mod: hívóképet nem lehet beállítani. léteznek ún. "csoportok" (munka, személyes), annak lehet képet rendelni. persze bármennyi csoport létrehozható, de azt kicsit értelmetlennek tartom, hogy minden egyes kontakthoz ezt megtegye az ember.

[ Szerkesztve ]

(#113) cigam válasza ronaldo (#112) üzenetére


cigam
félisten

A progijával lehet rendezni a csoporttagságot, vagy a telefonon 1esével kell összemolyolni?
A csoportoknak ugye különböző csörgés is beállítható?
Olyant tud, hogy megadott időben bizonyos csoportot letilt? Pl. 18 után másnap reggel 8-ig a munka csoportot dobja hangpostára?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#114) ronaldo válasza cigam (#113) üzenetére


ronaldo
őstag

Programban nem találtam ilyen funkciót.

A csoportoknál a külön csörgés beállítható... meg külön videó, de egyéb funkció nem állítható.

(#115) Nagya21 válasza cigam (#111) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali Cigam!
A testvéreinél lehet, valszeg ezen is :DD
Üdv nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#116) alcatelfan


alcatelfan
csendes tag

Sziasztok!

Bevállaltam én is egy ilyen telefont, idáig majdnem mindennel megvagyok elégedve vele kapcsolatban. Viszont lenne egy kérdésem a többi tulajhoz: nem tudom, hogy a giroszkóp nem-e hibás a készülékemben. A két alap játék a labirintus és egy motorcsónakverseny "húz" jobbra, akkor is ha egyenes felületre teszem a készüléket. Egy tulaj megnézné, hogy neki hogy mennek ezek a játékok a telefonján? Amúgy a giroszkóp többi funkciója rendesen üzemel. Vagy valahol ezt be kell kalibrálni? A használati útmutató eléggé szegényes...

@ronaldo

Kipróbáltam az általad említett mozgásérzékelő menüpont alatt bekapcsolható háttérkép funkciót. Az nálam működik, ha kimész a főképernyőre és erősen mozgatod a telefont balra vagy jobbra, akkor lecseréli a háttérképeket.

(#117) rep3at válasza alcatelfan (#116) üzenetére


rep3at
őstag

Kalibrálni nem lehet tudtommal, és nem is hiszem hogy hibás lenne.

Forward thinking. كرر

(#118) tjb007 válasza alcatelfan (#116) üzenetére


tjb007
nagyúr

Részletesebb használati utasítást az Alcatel honlapjáról tudsz letölteni.
[Link]

(#119) Ricardo válasza tjb007 (#118) üzenetére


Ricardo
félisten

Köszi a linket :R Leszedtem én is hátha kell majd. Szeretem magam végigrágni a menü, de ki tudja milyen meglepetéseket tartogat az új platform. :)

(#120) alcatelfan


alcatelfan
csendes tag

Jó reggelt!

Csatlakozok az előttem szólóhoz, és én is köszönöm a linket!

(#121) Pisti79


Pisti79
csendes tag

Srácok, videót nézett már vele valaki? Mennyire használható?

Nem tudnak olyan szar hangú lejátszót gyártani, hogy az a BKV-n ne szólna jól :)

(#122) Ricardo válasza Pisti79 (#121) üzenetére


Ricardo
félisten

A tesztben ezt írják:

"A filmnézés nem túl esélyes az OT-800-zal, képeket viszont nézegethetünk. "

Az okát nem részletezi a teszt, de gondolom a minőségére gondol. Mivel a felvett videót vissza is lehet nézni (azért remélem nem csak a felvetteket)
Nem nagy érvágás ekkora kijelzőnél ha nem domborít a lejátszásban.

(#123) Ricardo


Ricardo
félisten

Kb egy órája megérkezett. Az első tapasztalatok pozitívak. Meglepően könnyű, az E71 hez képest elég műanyag, de a kellemesebb fajtából való. A kijelző szép, a menü gyors (gyorsabb mint a K800i-m) A gombsor az E71 hez képest kicsit kemény, de nagyon jól használható,. A csengőhang és a beszédhang is elég hangos, és kifogástalan minőségű.

Egy kérdésem van a tulajdonosokhoz. Hogy lehet eltüntetni a "memóriakártya beolvasva ikont :F

szerk:
Pisti 79: A videónézést még csak egy rövid rossz minőségű 3GP formátummal ellenőriztem, de az gond nélkül megy rajta. Hosszabb videókat én nem töltök fel mert ahogy az önsanyargatás többi formája, úgy ez is messze áll tőlem :U

[ Szerkesztve ]

(#124) legiaap válasza Ricardo (#123) üzenetére


legiaap
nagyúr

Másodtelefonnak vetted?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#125) Ricardo válasza legiaap (#124) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem. Egy telefont használok, így ez lesz a társ a mindennapokban.

(#126) legiaap válasza Ricardo (#125) üzenetére


legiaap
nagyúr

Függetlenül vetted?
Mesél eddig mik azok a dolgok, amik nagyon bejönnek és, amik nagyon idegesítőek.
Az aksi hogy bírja?
Kihangosítva hogy szól?
A kis fülese nagyon ratyi?

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#127) rep3at válasza Ricardo (#125) üzenetére


rep3at
őstag

Kíváncsi leszek hogy teljesít a hétköznapokban..

Én tegnap kaptam meg a HPt :)

Forward thinking. كرر

(#128) Ricardo válasza legiaap (#126) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem független. Előfizetéssel vettem egy ezresért :K
Eddig pozitív a véleményem. Nagyon tetszik hogy könnyű és nagyon jó a hangja. Beszédhang és a külső hangszoró egyaránt. A csengőhangok tisztán , és hangosan szólalnak meg.Hangosabb mint a K800. a Beszédhang jó, a túloldal sem panaszkodott hogy náluk gond lenne. A beszélgetés kihangosításáról nem tudok nyilatkozni, mert még az életben nem telefonáltam úgy, de ha van rá igény kipróbálom. A fülest sem próbáltam ki (a K800im elmúlt egy éves és még ki sem bontottam a fülesét), Mert ha kell, akkor BT headsetet használok (még nem volt alkalmam összelőni).
Az akku kicsit többet mutatott a felénél mikor kibontottam, de mint tudjuk ez nem a valódi töltöttséget mutatja, így valós adatot nem tudok, de 11-óra körül hozták ki, és 20-30 perc telefonnal, és rengeteg nyomkodással (130 nevet irogattam át egyenként + háttér és hangok küldözgetése kékfoggal+egy két sms), estére (3/4 7-re)sikerült elérnem üres legyen a jelző, de még nem jelzett hogy enni kérne. Most töltőn pihen. Szerintem nem lesz vele gond.
Egy apró dolog volt ami hiányzott, de a 3. sms-nél már nem volt gond, hogy a mondat kezdésnél nem vált az előző írásjel után automatikusan nagy betűre. A fényképező valóban nem készít katartikus élményt okozó képeket. Ami nem tetszik hogy a navigációs gyűrű és a melette lévő gombok nincsenek megvilágítva, de ezt a négy gombot csukott szemmel is lehet kezelni.

Ami nagyon tetszik, az a qwerty (bár szoknom kell), a fektetett kijelző (sms nél sokkal átláthatóbbak a dolgok), hogy nagyon szépen szól (bár a K800i vel sem volt gondom), Hogy időzíthető a billentyűzet megvilágítása.

Összegezve: eddig nagyon bejön. Majd kiderül a napi használat során hogy milyen apró hibái vannak, de az első benyomásom az, hogy szerethető kis kütyü.

(#129) legiaap válasza Ricardo (#128) üzenetére


legiaap
nagyúr

Köszi a részletes leírást. Ha eszembe jut valami kérdés, akkor még faggatlak.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#130) Ricardo válasza legiaap (#129) üzenetére


Ricardo
félisten

Tedd azt :K

(#131) Ricardo


Ricardo
félisten

Hihetetlen hozzártő cikk :W [link] ha valaki van náluk regisztrálva szóljon nekik hogy Bluetooth azért akad :D

(#132) Jadro válasza Ricardo (#131) üzenetére


Jadro
veterán

Ezen cikk alapján ezt az oldalt azonnal tiltsd le.. :DDD

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#133) Rém válasza Ricardo (#131) üzenetére


Rém
tag

Okvetlenül tiltasd le, a cikkírót meg megfejelni, nehogy valaki az 1000 forintos telcsidet kritizállja :D

(#134) Ricardo válasza Rém (#133) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem a kritikáról van szó, hanem hogy valaki úgy ír le tényként dolgokat hogy lövése nincs az egészhez. ;)

A karóba húzás már nem divat?

[ Szerkesztve ]

(#135) Rém válasza Ricardo (#134) üzenetére


Rém
tag

A dolog a megtorlásról szól, mert férfiak vagyunk!
A karóbahúzás, már sajnos csak felnőttfilmekben fordul elő! :K

(#136) Ricardo


Ricardo
félisten

Próbáltam java alkalmazást feltenni.
Felmásolom a készülékbe, telepítem a készülékre. Amikor indítani akarom kiírja hogy Java alkalmazás leállítva. Valami beállítási gond lehet? jar kiterjesztésüeket próbáltam.

(#137) rep3at válasza Ricardo (#136) üzenetére


rep3at
őstag

Mindegyik ezt csinálja? Mert akkor a készülékkel van a gond..

Forward thinking. كرر

(#138) Ricardo


Ricardo
félisten

Lejárt a szerkesztési idő. :W

Annyi eltérést vettem észre a gyárilag meglévő és az általam telepített alkalmazás között, hogy ha rámegyek, és ott belépek a beállítás menübe, ott az utolsó pontnál

"helyi összekapcsolhatóság" alatt a gyáriaknál "engedélyez" van a felrakottnál pedig "soha" állítani nem lehet a gyárinál kiírja ha módosítok és l ok-t nyomok hogy nem lehet módosítani, a telepítetnél meg nem is enged változtatni.
:W

szerk: Eddig 3-at próbáltam

[ Szerkesztve ]

(#139) Ricardo


Ricardo
félisten

Talán az lenne a gond hogy mindhárom 240X 320 as felbontású, és nem 320X 240 :F

mert felmegy, fel tudom telepíteni, indításkor még a Java logo is megjelenik, aztán állítja le, tehát felismeri, és elindítani is próbálja, de utána nem tud mit kezdeni vele.

Szerk: Ez volt a gond. Leszedtem egy 320 X 240 es játékot és hibátlanul működik. :R

[ Szerkesztve ]

(#140) Gismo


Gismo
addikt

Nah asszem megvan mire cserélem le a jó öreg Alcatel S853-asomat!

(#141) tjb007 válasza Ricardo (#139) üzenetére


tjb007
nagyúr

Pár linket tudnál adni ahonnan lehet ilyen felbontásban letölteni java -s dolgokat ? (privátban is jó)

(#142) Ricardo válasza tjb007 (#141) üzenetére


Ricardo
félisten

Ment PÜ.

Jó lesz ez a kis kütyü. kellemes meglepetést okozott. Azt hittem több kompromisszumot kell kötnöm vele kapcsolatban.

(#143) tjb007 válasza Ricardo (#142) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nekem csak egy problémám van vele, hogy nem tudom használni a BT stereo fülesemet vele.

(#144) Ricardo válasza tjb007 (#143) üzenetére


Ricardo
félisten

Az nem tudom mitől lehet. Van másik stereo BT füles a környéken? Kíváncsi vagyok hogy csak az adott két eszköz nem szereti egymást vagy egyáltalán nem látja az ilyeneket.

A sima Motorola H350-et felismerte.

[ Szerkesztve ]

(#145) tjb007 válasza Ricardo (#144) üzenetére


tjb007
nagyúr

A H555 -ös Motorola BT headsettel müködik, a BH-103 -as Nokia stereo BT fülessel viszont nem, kereséskor nem is érzékeli.

(#146) Nagya21 válasza tjb007 (#145) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Samsung WEP300-as BT fülessel(agybadugós) csont nélkül mükszik , a BTST-9000-es sztereó BT-al nyögvenyelössen müködik(szólni szól, csak nem lehet számot léptetni,meg mire szóra birja az ember beleőszül, megha hozzápiszkálsz elnémul ), ez a tapasztalatom az OT-I650-el is, meg a lányom C-825-nél, meg az asszony C-701-nél is(pedig mindegyik A2DP képes BT-val van ellátva)
A Samu U800 meg tökéletessen mükszik a stereó BT headsettel, ki érti ezt, pediglen szabvány (elméletileg) az A2DP
Üdv Nagya
UI:ezt irtam a Vodafon 541-eshez is(alias alcatel)

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#147) Ricardo válasza Nagya21 (#146) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezek szerint nem kell eröltetni a stereo BT fülest :(

(#148) ronaldo


ronaldo
őstag

1 hét meghitt együttlét után a negatívumok:

1. a töltő/füles/mindenes usb dugaszának műanyag takarója baromi idétlenül lett kitalálva. Mert ha be van dugva a füles és rádiót szeretnék hallgatni, akkor nem férek hozzá a jogdialhoz, csak ha kifeszítem oldalra azt a műanyag kupakot, de úgy meg szerintem egy idő után le fog törni.

2. telefonálás hangereje: sokszor állítom a hangerőt, van amikor halkítom, hangosítom (a másik féltől is függ, mennyire beszél hangosan, milyen a telefonja, vagy épp én milyen környezetben vagyok), viszont nem lehet tárcsázás közben beállítani a hangerőt a jogdiallal (se semmivel), csak ha felvette az illető a telefont. Ez nagy baki számomra. Legalábbis az E51 után. Ott már a kicsöngés közben "felkészültem" a beszélgetésre.

3. A telefonkönyvben (a belsősben) ott trónol mindig a "Kedvenc számok" csoport, ami baromira idegesítő, mert nem lehet törölni, és még csak nem is legelső tételként szerepel, hanem az abc szerint, így a nevek kellős közepén...

4. alapvetően a telefonálás minőségével meg vagyok elégedve, jó a térereje (bár eddig csak a fővárosban használtam), bár e51-hez képest kevésbé tiszta a mikrofon. A hangereje nagyobb, de nem olyan "szép".

Pozitívum: minden egyéb :)

(#149) Ricardo


Ricardo
félisten

A "kedvenc szám " megléte engem is zavar, a többi nem igazán. A takaró műanyag legfeljebb letörik egy idő után. a legtöbb mobilon amúgy is szabadon van a csatlakozó és nem okoz problémát.
A beszélgetés hangerejének állítása kapcsán: Lehet ez bosszantó, de megszokás kérdése. én úgy vagyok vele, hogy ha megszólal a másik fél a túloldalon, akkor derül ki hogy elég e a hangerő, vagy túl sok/kevés.
Nekem még azt kell megszoknom hogy nincs az oldalamon a telefon. Eddig az összes készülékemet az övemen hordtam tokban, így a rezgést mindíg észrevettem. Most a kabát belső zsebében nem mindíg érzem (főleg ha nincs összehúzva), és a zajos környezetben a kabát belső zsebében hiába üvölt :)

(#150) ronaldo válasza Ricardo (#149) üzenetére


ronaldo
őstag

Igen, a hangerő állítás megszokás kérdése, ami esetemben éveket jelent :) Nehéz lesz megszokni.

Még egy észrevétel: az üzenetek között, ha egyet megnyitok, akkor onnan nem lehet e többibe navigálni. Tehát kell egy "vissza" és úgy lehet csak a következőre ugrani. Symbian után ez is zavaró.

Persze félreértés ne essék, egészen megszerettem ezt a telefont, a maga kategóriájában pedig ebben az árban fényévekre van az összes megoldástól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.