Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) gatsby


gatsby
csendes tag

Fura, h másnak még nem okozott problémát a zenelejátszó rossz lejátszási sorrendje...

Mai kérdéseim: ki lehet-e valahogy rakni a főképernyőre, h éppen melyik profil van beállítva? Át lehet-e állítani a profilok elnevezését?

Már eleget kérdeztem, van válaszom is! :) Tegnap vettem bluetooth fülest a készülékhez. A SonyEriccson MW600-as mellett döntöttem, és eddig jól működnek együtt. Remélem, nem fogják kisípolni a bolt nevét, mert igazán megérdemlik a reklámot, nagyon készségesek voltak. A Speedshop-ról van szó. Márkafüggetlen fülest javasoltak, de felajánlották, hogy ha olyan a készülék doboza, amit "rongálás" nélkül fel tudnak bontani, vissza tudnak zárni, akkor bemehetek kipróbálni őket. Szerencsém volt, már elsőre jót választottam. Viszont arra is figyelmeztettek, h - A2DP szabvány ide-szabvány oda - ha nem egyezik a telefon és a füles márkája, akkor x perc működés után megszakadhat a kékfog kapcsolat. Mivel zárás előtt voltak, és már le is merült a füles akksija, így felajánlották, h hozzam haza, bátran próbálgassam, és ha mégsem lenne jó, akkor ma még visszavihetem. Díjazom, és köszönöm a hozzáállásukat!

(#952) tjb007 válasza gatsby (#951) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mivel azok száma akik zenét hallgatnak rajta közel áll a nullához így nem okoz problémát :)

"ki lehet-e valahogy rakni a főképernyőre, h éppen melyik profil van beállítva? Át lehet-e állítani a profilok elnevezését?"

Nem és nem.

A fülessel legalább neked szerencséd volt.

(#953) Ricardo válasza Forestjo (#950) üzenetére


Ricardo
félisten

Olvastad a C3-00 tesztet :F Szerintem inkább E63, vagy használt E71

[ Szerkesztve ]

(#954) gatsby válasza tjb007 (#952) üzenetére


gatsby
csendes tag

Van még olyan, aki manapság külön mp3 lejátszót hurcolászik magával? Vagy egyáltalán nem hallgat zenét? :)

Ettől függetleneül, ha esetleg valakit szintén foglalkoztat a dolog, ajánlom figyelmébe az "Mp3tag" nevű, ingyenes programot, amivel pillanatok alatt a megfelelőre lehet változtatni az ID3 tag-eket, és így már az OT-800 is helyesen emészti meg a számsorrendeket.

Sajnálatos, hogy ilyen alap beállítások nincsenek a profilok kapcsán... node, ennyi pénzért! :) Köszi a választ!

(#955) tjb007 válasza gatsby (#954) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Van még olyan, aki manapság külön mp3 lejátszót hurcolászik magával?"

Például én :) Hogy miért ? A gyári füles amit adtak hozzá egyszerűen pocsék (de mondhatom úgy is, hogy szar), a Nokia BH-103 -as ST BH fülesemet meg nem ismeri fel. Amíg nem lesz új telefonom addig marad zenehallgatásra a 4GB -os Samu YP-K3.

(#956) gatsby válasza tjb007 (#955) üzenetére


gatsby
csendes tag

Persze, így teljesen érthető. Én is pont az egyik itteni hozzászólás miatt ragaszkodtam ahhoz, hogy ki lehessen próbálni a fülest a megvétel előtt.

(Mellékesen: röhej, hogy a elvárják a vevőktől, hogy úgy vásároljanak műszaki cikkeket 10e Ft-os nagyságrendekben, hogy előtte ki se próbálhatják.)

(#957) Forestjo válasza gatsby (#956) üzenetére


Forestjo
senior tag

Helló! Segítségedet kérném: mit is kell ezzel a progival tenni? Mer' az van, hogy kicsit várok. A Nokia C3 (jelenleg) még relatíve elcseszettebb, mint ez, így megpróbálom szeretni még egy kicsit az Alcatelt. Tudod:
"Holnap hajnalig ébren őrizzük álmunk,
Holnap hajnalig mindent rendben találunk..."
Tovább nem folytatom, mert az már perverz lenne az Alcatellel!

Egyáltalán mik ezek az IDtag - ek, vagyis ezt még nagyjából értem, de miért e szerint sorolja a teló?

Ja és a füles, sztereó, vagy csak mono?

[ Szerkesztve ]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#958) Forestjo


Forestjo
senior tag

Igaz nem nagyon vártunk jobbat, mint amit kamera terén ennyiért az Alcatel nyújtott, de az "vigasztaljon", hogy a vadi új Nokia C3 még ennél is rondább képet csinál! Na ezt nem gondoltam volna, az Alcatel ehhez képest egy művész (festőművész, de tehetséges!) :C

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#959) Forestjo


Forestjo
senior tag

Azért ahhoz képest, hogy helyenként milyen vérszegény ez az Alcatel, mégis már majdnem ezer bejegyzés van hozzá! Igaz, hogy az összkép viszont ritka összetett. Hát ez van, ezt kell szeretni - milyen igaz ez a régi bölcsesség!

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#960) Ricardo válasza Forestjo (#959) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez a készülék hozta vissza az Alcatelt a köztudatba. A hiányosságai ellenére nagyon szerethető készülék.

(#961) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

T-Mobile Vairy Text telóm van (az Alcatel OT-800 One Touch Tribe T-s verziója), és nem találom sehol, hogy hol lehet GPRS adatátvitel helyett EDGE-re váltani. A menüben eddig nem találtam semmilyen edge-re utaló részt, pedig minden adatlap szerint tudja. Csak GSM és GPRS... :U

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#962) Bog válasza Bici (#961) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem kell váltani. A GPRS és az EDGE ugyanazon a hálózaton megy. Ha van EDGE-képes torony, akkor a telefon EDGE technológiát használ (ami a GPRS-re épül).

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#963) Bici válasza Bog (#962) üzenetére


Bici
félisten

Hmm, tehát akkor ha a GPRS úgy van beállítva, hogy "when needed", akkor jó vagyok?
Számláz a T, ha a kis E betű, vagy GPRS ikon ott van a felső részen, vagy csak ha valós adatforgalom történik? Alkalmazások tudnak adatforgalmat csinálni a háttérben?
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#964) gatsby válasza Forestjo (#957) üzenetére


gatsby
csendes tag

Szia Forestjo,

Az ID3 tag-ben tárolódnak az mp3-ak mindenféle adatai, mint pl. előadó, album, számcím, stílus, stb. Az Alcatel az ebben tárolt számcím szerint rendezi sorba az albumokat, tehát kezdi mindig az A-betűs számcíművel, és végzi a Z-betűssel. Mindegy, hogy könyvtárként vagy albumként nyitot meg. Itt most minden esetben mem.kártyáról beszélek. Hogy miért e szerint és így rendezi a teló.... ez jó kérdés. Alcateléknek kéne feltenni. :)

Nekem maguk a fájlnevek szinte mindig számsorrend szerint vannak, tehát egy számmal kezdődnek, pl.

01-Előadó-Számcím1
02-Előadó-Számcím2
...
...

Ez szinte mindig így szokás az mp3 fájlok elnevezésénél. Tehát én az alábbi trükkhöz folyamodtam az Mp3tag programmal:

Az ID3 tag-ben tárolt számcímet megváltoztatom a fájlnévere, tehát az ID3-as számcímbe is belekerül a szám, ezáltal helyes lesz a sorrend.
Ennek menete:
- programot megkeresed google segítségével, letöltöd, telepíted, elindítod
- Fájl -> Könyvtár hozzáadása: én itt a mem.kártya teljes mp3 könyvtárát hozzáadtam (kb. 200 fájl)
- kijelölöd az összeset
- Konvertálás -> Fájlnév - Cimke: kis jobbra nyíllal kiválasztod: "title"

Elvileg ennyi. :)

Igaz, hogy ezután előfordulhatnak furcsa "számcímek", lévén a fájlnévből keletkeztek, de nekem ez nem szempont, mert zenehallgatás közben nem nézegetem, hogy mit hallgatok, számomra fontosabb a helyes sorrend egy album végighalgatásánál.

A füles sztereó, egyértelmű. De a gugli mindig a barátod... :)

(#965) Ricardo válasza Bici (#963) üzenetére


Ricardo
félisten

Fizetni a válós adatforgalom után kell. Olyan alkalmazások csinálhatnak forgalmat amik használják a netet (pl:hírek, időjárás)

(#966) Bici válasza Ricardo (#965) üzenetére


Bici
félisten

OK, köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#967) Forestjo válasza gatsby (#964) üzenetére


Forestjo
senior tag

Köszi a részletes válasz! Ahogy feltettem a kérdést, meg is néztem a Blueth. fülesedet, hát pazar darab. Remélem, sokáig fogja bírni. Most teljesen jó? Az FM rádió mennyire érzékeny? Kiváltja a telóét? Gondolom, hogy a hangminősége Walkman szintű?

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#968) Forestjo válasza gatsby (#964) üzenetére


Forestjo
senior tag

Köszi a részletes válasz! Ahogy feltettem a kérdést, meg is néztem a Blueth. fülesedet, hát pazar darab. Remélem, sokáig fogja bírni. Most teljesen jó? Az FM rádió mennyire érzékeny? Kiváltja a telóét? Gondolom, hogy a hangminősége Walkman szintű?

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#969) ivana


ivana
Ármester

Felraktam az operamini 5.1, ami gyengébb hardveren is megy nagyon jól működik, nem akad!

(#970) Bici


Bici
félisten

Valakinek nem tudja, hogy megoldható-e, hogy ne csak magyar és ABC között lehessen választani, hanem legyen egy butított ékezetes verzió is, ami a többi telefonban "Standard ABC", vagy ilyesmi néven szerepel? Nem csípem a több karaktert elfoglaló ékezeteket, viszont áéöüíóú kellene, akkor is, ha hátrafelé áll az ékezet...
A másik dolog, hogy átállítható a naptár úgy, hogy hétfővel kezdődjön a hét? Nekem sehogy nem sikerült.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#971) tjb007 válasza Bici (#970) üzenetére


tjb007
nagyúr

A karaktertámogatáson nem lehet állítani és a naptárt sem lehet úgy beállítani, hogy hétfővel kezdődjön.

(#972) Bici válasza tjb007 (#971) üzenetére


Bici
félisten

Nagy kár. :(
Pedig ezeket (és a kameráját) leszámítva szuper telefon, pláne ennyiért. :)
Nézek hozzá újabb szoftvert, hátha van. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#973) ivana válasza Bici (#972) üzenetére


ivana
Ármester

Van az alcatel oldalán.

(#974) Forestjo válasza Bici (#972) üzenetére


Forestjo
senior tag

Hát igen! Van egy pár ilyen "apróság", amivel vagy megkötjük a kompromisszumot, vagy nem. Engem legjobban a naptár kis kapacitása zavar most, ha ez nagyobb lenne, fel se merülne, hogy másikra nézzek. Persze, csak ebben az árszintben gondolkozva.

Milyen szoftverre gondolsz? A gyártó oldalán lehet frissíteni, én már megtettem. Biztos, hogy van, amit javítottak, mert vannak dolgok, amik azóta nem jelentkeznek. De viszont a zene, vagy böngészés közben, a fényerő néha most is elállítódik magától, majd vissza

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#975) tjb007 válasza Bici (#972) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem fog változni tőle.

(#976) Bici válasza tjb007 (#975) üzenetére


Bici
félisten

Ok, köszi mindenkinek! :R
Egyébként a T-Mobile Vairy Text-re is felmegy az Alcatel szoftver?

Más téma: Opera 5.1-re szeretnék frissíteni, de nem akarom az előfizumat terhelni az adatforgalommal. Meg tudom oldani, hogy gépre letöltöm, és felmásolom a telefonra?
A m.opera.com-ról egy 905byte-os .jad file jön le.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#977) tjb007 válasza Bici (#976) üzenetére


tjb007
nagyúr

Felmegy de pl. a te problémáidat sem fogja megoldani :D

Felmásolod a telefonra, elindítod, megkérdezi, hogy telepíteni szeretnéd, nyomsz egy igent.
Ezek után a Java menüpont Java alkalmazások alatt található,indítható el.

[ Szerkesztve ]

(#978) Bici válasza tjb007 (#977) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, de honnan töltöm le? Gondolom, az a 905byte-os jad file nem az... :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#979) tjb007 válasza Bici (#978) üzenetére


tjb007
nagyúr

Innen le tudod tölteni:[LINK]

[ Szerkesztve ]

(#980) Bici válasza tjb007 (#979) üzenetére


Bici
félisten

Hihetetlen, hogy nem találtam meg... :B
Az m.opera.com-ról csak a .jad file jön le. Az gondolom, csak egy link. :U

Köszi! :R

mod: Azt írja, ki, hogy newer version not authorized, és nem rakja fel. :(
Lehet, hogy fel kéne telepítenem az eredeti Alcateles szoftvert?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#981) ivana válasza Bici (#980) üzenetére


ivana
Ármester

Én is sokat szívtam vele (még az 5.0 is) :W

L:http://mini.opera.com/download-5/opera-mini-latest-advanced-hu.jar?no_redir&ismobile=falsehttp://mini.opera.com/download-5/opera-mini-latest-advanced-hu.jar?no_redir&ismobile=false]I. Erről a linkről tölts le a jar-t (egyből töltődik nem irányít sehova)
II. A /META-INF/MANIFEST.MF fájlban írd át a nevét operamini-ről operamini 5-re
III. Telepíts fel, a jar-t (a jad-hoz hozzá se nyúlj)
IV. A java beállításoknál állíts át, hogy hálózati hozzáférésnél csak egyszer kérdezzen rá
V. A program beállításainál állítsd be a teljes képernyős szerkesztést

(A gyorshívó szerkesztése hosszú gomb nyomvatartás)

[ Szerkesztve ]

(#982) ivana válasza ivana (#981) üzenetére


ivana
Ármester

(#983) Bici válasza ivana (#981) üzenetére


Bici
félisten

A IV. pontot nem értem.
A java settings-nél nálam csak négy lehetőség van:
- audio
- vibration on/off
- Java network: T-zones
- Heap size: 5242880 byte

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#984) ivana válasza Bici (#983) üzenetére


ivana
Ármester

Bocs elfelejtettem, hogy ez is java settings, ki kell keresni a programot a java programok között és megnyomni az OK gombot egyszer és kijön:
-Indítás
-Beállítások(ez a beállítások)
-Információ
stb.

(#985) gatsby válasza Forestjo (#967) üzenetére


gatsby
csendes tag

Forestjo,

A bt füles jól működik. Egyetlen baja, h a zenébe beletekerésnél összekuszálódnak a dolgok. Ez gondolom arra vezethető vissza, h már alapból sem tökéletes ez a funkciója a telefonnak. Próbáltam már rajta a beszélgetést is. Biztos jó, de ettől se lettem headset párti. :) A rádiót még nem próbáltam. A hangminősége teljesen rendben. Sajna az is kiderült, hogy ez az agybadugús fülhallgató nem az én világom, viszont pl. barátnőmnek nagyon kényelmes. Úgyh ezen a kérdésen is érdemes gondolkozni vétel előtt.

(#986) Forestjo válasza gatsby (#985) üzenetére


Forestjo
senior tag

Én is attól félek, hogy nem lesz kényelmes.

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#987) Bici válasza ivana (#984) üzenetére


Bici
félisten

Noss, felmásoltam, de mf file-ban történő névváltoztatás után továbbra sem megy fel.
A java beállításoknál meg csak a mostani 4.2-es verzió beállításaihoz férek hozzá, ami azt írja ki, miután átállítom, hogy "Not allowed to modify"... :O
Lehet, hogy a T-s szoftver nem engedi?
Asszem, este megy fel a legújabb alcatel szoft.

Ja, még az egyik előző kérdésemhez: Ha magyarra állítom a bill kiosztást, akkor sem küldi el az SMS-ben az ékezeteket, kivéve az ü és ö betűket. Még az elmentett üziben sincs benne a többi. :Y Ez normális viselkedés? Mire való akkor a magyar kiosztás, csak a telefonkönyvnél van értelme? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#988) ivana válasza Bici (#987) üzenetére


ivana
Ármester

Ha kéred elküldhetem a megváltoztatott jar-t az e-mail címedre, különben nekem is gyári T-s szoftverem van.

(#989) tjb007 válasza Bici (#987) üzenetére


tjb007
nagyúr

Tökmindegy, hogy milyen szoft. van rajta nem fog semmin sem változtatni.

(#990) Forestjo


Forestjo
senior tag

Szinte minden telóhoz egy idő után valaki gyárt egy, vagy több fajta buherált szoftvert, amin kijavítják a létező hibákat, vagy hiányosságokat. Ebben ugye a naptár, a telefonkönyv, a törlés következetes használata lenne a legfontosabb, amin javítani kellene. A naptárban a hétfővel kezdődő hét és hogy ne csak 25 bejegyzés férjen el benne.

A telefonkönyvben a csoportok száma és a bele rakható információ puritánsága a fő gond. Én a szoftverfrissítés után pl. azt sem tudtam beállítani, hogy ne a keresztnevekkel kezdje a megjelenítést, mikor visszatöltöttem a pc.-ről. Hiába van erre külön menüpont, csak akkor változtatja meg a sorrendet, ha külön-külön, több kattintással (a szerkesztőn keresztül) 'leokézom' őket. Okos lenne az is, ha a memória kártyára lehetne menteni a számokat és a teló beállításait. Ezt nem csak okos mobilok tudják már!

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#991) tjb007 válasza Forestjo (#990) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez NEM okostelefon, ebbe max. az Alcatel fog belepiszkálni.
Buherált szoftvert zárt rendszerű telefonokra a büdös életben nem készített eddig még senki sem.

[ Szerkesztve ]

(#992) Forestjo válasza tjb007 (#991) üzenetére


Forestjo
senior tag

Ez az MTK teljesen olyan, mint pl. a s40? Semmi forráskód?
De úgy emlékszem, hogy a közönséges Motorola menüket elég alaposan átalakították egyesek, azok sem voltak okosmobilok.

[ Szerkesztve ]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#993) Bici válasza ivana (#988) üzenetére


Bici
félisten

Örülnék neki, bár nem tudom, hogy mi lehet a különbség.
Fel kellene mennie a 4.2 mellé? Akkor viszont minek megváltoztatni a beállításait, ha már fent van?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#994) Bici válasza Bici (#993) üzenetére


Bici
félisten

Hmm... az angol verzió felment egyből, miután átírtam. :U
Arra van mód, hogy a java progiknak rendes ikonja legyen?
Illetve a menü ikonok sorrendjét át lehet rendezni?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#995) zsltb


zsltb
csendes tag

Vásárolnék egy függetlent de sehol nem lehet kapni.A T-Mobile nagyon belegázolt
az alapmenübe,és ha igen az törölhető?

(#996) tjb007 válasza Forestjo (#992) üzenetére


tjb007
nagyúr

Legyen elég annyi, hogy nem lehet belepiszkálni.
Külön a magyaroknak nem fognak chipsetet gyártani.

(#997) tjb007 válasza zsltb (#995) üzenetére


tjb007
nagyúr

A T semmit sem változtatott rajta.

(#998) Ricardo


Ricardo
félisten

A Motorola, és a SE telefonjait is szét lehet tuningolni. Az MTK platform viszont nem ismert annyira. Egy mélyebb beletúráshoz oda-vissza ismerni kell a szoftvert, de ez még nem annyira elterjedt.

(#999) ivana válasza Bici (#994) üzenetére


ivana
Ármester

A menüben érted ???

(#1000) Bici válasza ivana (#999) üzenetére


Bici
félisten

Igen. Idegesítő az a kis csésze... Olyan egyforma így minden java progi.
És a sorrend megváltoztatását is a menüben értem, de ez kevésbé fontos.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.