Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Végre! Ilyen tápegységek a ritkaságok...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) Chaser


Chaser
titán

Arakrol nem latok infot, ha csak nem a dragak v dragasok szo szerint ertendo ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3) CheGhost válasza Chaser (#2) üzenetére


CheGhost
aktív tag

"FSP’s FlexGuru 250 W and 300 W PSUs are already available from Amazon. The 250 W model costs $86.99, whereas the 300 W SKU is priced at $96.99." [forrás]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#4) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Az a 40 mm-es venti nem lesz hangos HTPC-ben?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) satz18 válasza tibaimp (#4) üzenetére


satz18
őstag

Én eleve a ventillátort mint ojjektumot nem értem. Laptopokban simán megoldott a 330W-os külső passzív táp.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#6) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Tegye fel a kezét, akinek többet fogyaszt a gépe, mint 300W :)
Ez szerintem 99%-nak elég lenne.

(#7) satz18 válasza Krugszvele (#6) üzenetére


satz18
őstag

PCI-E csati?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#8) Bici válasza satz18 (#5) üzenetére


Bici
félisten

A laptop csak egyféle feszültséget kap.
Valószínűleg a hő nagyrészét a DC-DC átalakítás termeli.
Feltételezem, hogy a notiban nincs annyi féle feszültség, mint egy ATX rendszerben, de ebben lehet, hogy tévedek.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9) XuChi válasza Bici (#8) üzenetére


XuChi
addikt

Van ott 3/3,3V, 5V, 19/19,5V. De van ahol 15V (régebbi gépek), Apple gépek 14,6 , 16,5 , és 18V-al mennek.

(#10) erer1000


erer1000
őstag

Az hogy tisztán japán kondikat tartalmaz , az mai napig egyet jelent a csúcs minőséggel? Vagy más -okból lett kiemelve?

Nem vagyok jártas kondi téren, úgyhogy komolyan kérdezem. :)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#11) Chp


Chp
őstag

Végre! Ez már szimpatikus.

(#12) Bici válasza XuChi (#9) üzenetére


Bici
félisten

De a 19/15/16V csak a belső tápig megy, nem?
A lap tudtommal csak 5V/3.3V-ot használ.
Az ATX-nél van pluszban -5V, 12V, -12V, stb.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13) .mf


.mf
veterán

Flex-ATX táppal szerelt gépekhez hiánypótló, de remélem lesz hasonló képességű belsővel SFX méretben is (+ ATX beépítőkeret), félpasszív 80 mm-es ventivel.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) kiliman válasza satz18 (#5) üzenetére


kiliman
tag

Ezt a részét én sem értem, meg az is, hogy egy elég kicsi belső légárammal rendelkező iMac Pro-ban is az 500W-os táp lényegében passzívan lehül. Jöhetne valami olyan szabvány ami lehetővé teszi azt, hogy ne kelljen az egyes komponenseket egyenként hűteni. (Hasonlóan mint ahogy az új Mac Pro-ban megvan oldva)

(#15) Male válasza .mf (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Ott a Seasonic SFG sorozat, én azt raktam most a kis gépbe. Sajna van egy alaphangja, gondolom a lapos venti miatt.

A hírhez általánosan: Helyes, jöjjenek csak kisebb teljesítményű, de jó hatásfokú tápok!

(#16) flashpointer válasza satz18 (#5) üzenetére


flashpointer
őstag

es azt nezted hogy mennyi egy olyan uj ara, ami nem kinai?

(#17) Chaser válasza CheGhost (#3) üzenetére


Chaser
titán

kuglizni' én is tudok:) a cikkben nem volt róla említés, ár nélkül meg egy termék önmagában nem sokat ér

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) Reggie0 válasza erer1000 (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

A lenyege, hogy ezert hajlandoak tobbet fizetni a vevok.

(#19) HookR válasza kiliman (#14) üzenetére


HookR
addikt

"Jöhetne valami olyan szabvány ami lehetővé teszi azt, hogy ne kelljen az egyes komponenseket egyenként hűteni. (Hasonlóan mint ahogy az új Mac Pro-ban megvan oldva)"
Jött, látott, de győzelem helyett végül inkább hazakullogott - BTX

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#20) HookR válasza kiliman (#14) üzenetére


HookR
addikt

Véletlen dupla...

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#21) Akula


Akula
őstag

must have termék! :R nem tudok belekötni

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#22) syberia válasza Akula (#21) üzenetére


syberia
veterán

Csutkára terhelve meghallgatnám a ventilátorát. ;]

(#10) erer1000: Régebben ez fokozottan igaz volt, de azért ma is a japán kondenzátorok a legmegbízhatóbbak. Adott hőmérsékleten hosszabb élettartam várható, mint egy kínai gyártmányú esetében. Az is tény, hogy sokat fejlődtek utóbbiak tartósság terén.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#23) Akula válasza syberia (#22) üzenetére


Akula
őstag

na, már vártam, hogy ki szól be a kis venti miatt :D

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#24) dabadab válasza Krugszvele (#6) üzenetére


dabadab
titán

Az enyém egy 160 wattos külső kockáról megy, szóval egészen biztosan kevesebbet fogyaszt, mint 300 watt :)

Nem is értem, hgoy miért nem tudnak rendes tápokat csinálni épeszű fogyasztásokra méretezve.

DRM is theft

(#25) #10949376


#10949376
törölt tag

Hdplex 300w nekem jobban tetszik

(#26) Solten


Solten
addikt

Kellenek ilyen jo minosegu cuccok a szegmensben.

Saor Alba

(#27) NightGT


NightGT
senior tag

Meg lehetne ezeket is csinálni passzívra...csak ahhoz nem 85 v. 90% hatékonyság kéne. Ez a 2 érték manapság a nem különösebben jó, de nem is tragikus kategóriába esik.

Sanszosan ez inkább ipari cucc lesz ez, inkább masszív, mint finom, de megbízható, és jó hangos ventivel.

Van 650es fanless ATX táp, azthiszem 5 év garival, 70k...ebben a form factorban nem sokkal lenne olcsóbb a 300 wattos sem passzívan sztem. Az ilyen külső, hűtetlen, műanyag kockába szerelt, névlegesen 330W teljesítményű laptop tápot, meg hasonlókat pedig megnézném valós 330 wattnyi áramfelvétel alatt :)

Speed is the only truly modern sensation

(#28) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Nagyon tetszik ez a méret, de ez a kb. 30dB hangnyomás nem túl szerencsés.... vagy a célcsoportnak ez nem érdekes?

syberia Linkelték a gyártói weblapot, ott megtalálható a hangnyomás.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#29) #16939776 válasza Aprósólyom (#28) üzenetére


#16939776
törölt tag

Abban a környezetben, ahol egy 80W-os aktív CPU hűtő min-max.35dB-54dB között dolgozik és egy 140W-os passzív CPU hűtőhöz meg 4db min-max. 30dB-65dB-s pörgettyű kell?
Mekkora lesz a zaj a környezetében, mire a rendszer kiterheli a tápegységet névleges teljesítményére?

HTPC-ben van 1 SSD-1CPU egyen meg 60W-ot. Ekkora terhelésre a max 30dB-s ventilátor nem hagyja el az alapjáratot, kb.: 18-20dB-s zajszintet.

Sflex-be ennél jóval izmosabb ventilátorok szoktak kerülni, ha igaz a 300W/30dB az igenkurv@jónak számít.

Tartós 300W passzívan: Persze. Ekkora térfogatban, kényszerhűtés nélkül, szabadon felszerelve 40C°-on 150-180W-ra skálázódnak le a 350-400W-os, most kapható legmagasabb hatásfokú tápmodulok.

[ Szerkesztve ]

(#30) Chaser válasza #16939776 (#29) üzenetére


Chaser
titán

4 centis pötsköszörű' halk nem lesz, illetve ezeknél a tápoknál a kialakítás miatt általában a generált szélzaj sokkal "durvább"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) Amacs válasza XuChi (#9) üzenetére


Amacs
aktív tag

Szuper, hogy felsoroltad különböző gépek, különböző feszültségeit, viszont az adapter egyetlen feszültséget ad, az alacsonyabb feszültségek már a gépen belül vannak előállítva.

[ Szerkesztve ]

(#32) Reggie0 válasza NightGT (#27) üzenetére


Reggie0
félisten

Minel kisebb egy tap, annal rosszabb a hatasfoka.

(#33) dabadab válasza #16939776 (#29) üzenetére


dabadab
titán

Izé, a tápot csak a hulladékhő fűti, vagyis a 300 wattos tápnál max úgy 30 watt.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#34) Synthwave válasza Akula (#21) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nincs rajta PCI Express.

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#35) Cifu válasza Synthwave (#34) üzenetére


Cifu
nagyúr

Minden kártyához adnak szinte Molex - PCI-Express átalakítót, nem? :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#36) dabadab válasza Cifu (#35) üzenetére


dabadab
titán

Az enyémhez pont nem adtak (ráadásul egy 1650, amiknek a nagy része simán csak buszról kapja az áramt), kénytelen voltam elmenni a boltba venni egyet :)

DRM is theft

(#37) Synthwave válasza Cifu (#35) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hallani olyasmiket, hogy nem feltétlenül szerencsés dolog az ilyen átalakító.

De a venti is kicsi és hangos. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#38) Fred23


Fred23
nagyúr

Ripple értékekre azért kíváncsi lennék, kár, hogy nem adták meg őket sehol! (Vagy csak nekem nem szúrta ki a szemem?) :U

Az 1050W-os tápom 100%-os (+12V) terhelésen 58.30mV-os eredményt ért el, 50%-os terhelésen pedig 29.20mV-ot tudott. Akkor lepődtem meg aztán nagyon, mikor kiderült, hogy egy SFX-es táp, amit kinéztem, sokkal rosszabbul teljesít ilyen téren, alig fért bele az engedélyezett 120mV-ba.

(#39) Chaser válasza Cifu (#35) üzenetére


Chaser
titán

tudtommal már évek óta nem adnak ilyet, esetek többségében felesleges is, mai tápok 95+ %-án van alapból legalább egy pcie áp csati

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) Akula válasza Synthwave (#34) üzenetére


Akula
őstag

nem játszok, nem bányászok.
ahhoz, hogy ide írkáljak kommenteket, nem kell az a csati :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#41) Reggie0 válasza Synthwave (#37) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha nincs tulterhelve, akkor lenyegtelen, hogy milyen atalakitorol megy, a 12V ugyan az :)

(#42) D1Rect


D1Rect
félisten

RGB nincs? Akkor nem is kell...

(#43) Aprósólyom válasza #16939776 (#29) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ez a táp HTPC-re kilőve, mert a legtöbb terheltségi szinten 30dB vagy több, illetve csak egy nagyon szűk tartományban működik 25dB-en, ha jól emlékszem 80% terhelés körül. Az üzleti felhasználásra nincsen nagyon rálátásom. Bár annyi igen, hogy eddig még nem jártam csendes szerverteremben. :B Oda biztosan megfelel.

Jevons paradox

(#44) Fred23 válasza Aprósólyom (#43) üzenetére


Fred23
nagyúr

Oda egy félpasszív táp való, én túlbiztosításból még azt is szoktam nézni, hogy ne 120, hanem 140 centis venti legyen, meg hogy biztosan olyan erős legyen, hogy be se kapcsoljon az a venti (nem baj, ha emiatt a hatásfoka nem a legjobb). :D

[ Szerkesztve ]

(#45) dabadab válasza Fred23 (#44) üzenetére


dabadab
titán

"meg hogy biztosan olyan erős legyen, hogy be se kapcsoljon az a venti (nem baj, ha emiatt a hatásfoka nem a legjobb)."

Tehát melegedjen jobban, csak ne kapcsoljon be a venti? :DDD

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#46) Fred23 válasza dabadab (#45) üzenetére


Fred23
nagyúr

:K :D

Jól megválasztott táp nem melegszik sokkal jobban, egy 80 Plus Gold-nál szerintem már kábé mindegy hőmérsékletileg, hogy 50%-os vagy 20%-os terhelést kap, nekem viszont megnyugtató érzés mind a csönd, mind pedig a benne lévő kellőnél több kakaó. Meg szeretem cserélgetni az alkatrészeket úgyis, szóval egy új alkatrésznél szoktam nézni azt is, hogy egy másik gépbe kerülve is még jól jöjjön, ha megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#47) Aprósólyom válasza Fred23 (#46) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Pedig mesterséges légmozgatás sokkal hatásosabb mintha csak a természetes légáramlatot használnád fel. Egy olcsó ventinek szinte semmi hangja nincs kb. 300-500 fordulatig. Gépelés vagy egérklikk vagy ha megy a hűtő a közeli konyhában egy hangrobbanásnak tűnik lefojtott venti mellett. :DDD
Én pl. Szándékosan nem passzív tápot vettem, hiába készítenek ilyeneket, mert ott nagyon jól meg kell tervezni a teljesítmény függvényében a természetes légáramot, figyelembe kell venni a levegő tehetetlenségét/légellenállást. Úgy gondolom jól is döntöttem. Olyan lassan forog a venti, hogy majdnem tisztán leolvasható középen a beQuiet felirat, de így legalább erősebb légmozgás a természeteshez képest, viszont hangja nincsen. kb. 300W leadásakor, meg kb. 25W veszteség a fűtőteljesítménye.
Biztos emlékszel még arra az időszakra, mikor kb 10-15 egy hosszabb időszakban rengeteg VGA jelent meg passzív hűtéssel. Be is adták a kulcsot pár év után és elkezdtek szemetelni vagy egyszerűen szépen lassan maga a GPU lapka is hibázásig degradálódott...

Jevons paradox

(#48) D1Rect válasza Aprósólyom (#47) üzenetére


D1Rect
félisten

Én magas hatásfokú félpasszív ventit vettem, de amúgy teljesen igazad van.
Az ilyen 300 körüli fordulatot nem lehet hallani, mégis sokkal hűvösebb mint a passzív megoldás.

(#49) dabadab válasza Aprósólyom (#47) üzenetére


dabadab
titán

Nekem is volt passzív videokártyám, be is throttingolt terheléskor :DDD

Egyébként én is arra jöttem rá, hogy a nullaventis út nem igazán járható: sokkal egyszerűbb halk ventillátorokat használni (és itt most a halk alatt azt értem, hogy tényleg a hallható határ alatti zajkibocsátású ventik - pár napja el is szórakoztattam ezzel, amikor vacakolt a videokábel: bekapcsoltam a gépet és nem történt semmi (a házon a LED-ek nincsenek bekötve, csipogó nincs, a monitor meg nem ment), nekiálltam végignézni, hogy a hosszabbító be van-e dugva meg kapcsolva meg ilyenek, amíg eszembe nem jutott, hogy levegyem a gépházat és akkor végre láttam, hogy bekapcsoláskor elindulnak a ventik - csak éppen nem hallottam őket, annyira halkak).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#50) D1Rect válasza dabadab (#49) üzenetére


D1Rect
félisten

Én rendszeresen járok úgy, hogy bekapcsolom a gépet és "kurvaélet, most kapcsoltam ki". :D

(#51) Aprósólyom válasza D1Rect (#50) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ismerős. :) Nektek akkor nincs is 3,5" HDD a gépetekben, hogy ennyire halk? Esküszöm, hogy a HDD hangja zavar a legjobban, mikor csendben, háttérzene nélkül cikkeket olvasgatok a neten. Olyankor hallani, nagyon. Azon agyalok, hogy építek egy NAS-t, és elrejtem majd a lakásban.

Szerk.: A fenének kellet a korábbi hsz.-em többször átszerkesztenem! Tele van érthetetlen szarsággal. SRY érte!!! :((( Úgy tűnik, mintha bedrogoztam volna. :))

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#52) D1Rect válasza Aprósólyom (#51) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, a HDD volt a leghangosabb, most van egy 500-as Samu 960(M.2) + 2.5-ös HDD, de utóbbi hetente kb. 1x kapcsol be.

(#53) Aprósólyom válasza D1Rect (#52) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Van nekem is 1TB 2,5HDD-m. Az már halk, de azt is hallani picit. Bár lehet azért is, mert én leveszem a ház oldallapját a jobb légáramlatok miatt, meg jobban is tetszik.
Használsz bármilyen rezgéscsillapító/zajcsökkentő racket, dobozt a kis HDD-hez?

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#54) D1Rect válasza Aprósólyom (#53) üzenetére


D1Rect
félisten

mITX házban be van gyömöszölve kábelek közé. :DDD

(#55) #16939776 válasza Aprósólyom (#53) üzenetére


#16939776
törölt tag

2,5"-os HDD fedelére blue-tech-el rá lehet ragasztani egy szimpatikus SSD-t, ezeket egy 3,5"-2,5" átalakítóba bele tudod csavarozni, az átalakítót meg szilikon tüskékkel felakasztod egy stabillnak kinéző síkra, fontos hogy a sata kábekltől szabadon lengjen a szerkezet.

Nekem egy vastag falú húzott-alumínium ITX házban van így beépítve, ami üresen 3Kg, 1db fixen 600-at forgó folyadékcsapágyas ventilátorral, akkor lehet csak hallani a HDD-ről, amíg felpörög, mivel szabadon éri a levegő az alsó részét így a melegedéssel sincs probléma.

[ Szerkesztve ]

(#56) dabadab válasza Aprósólyom (#51) üzenetére


dabadab
titán

Nincs, amikor nyolc éve összeraktam a mostani gépem ősét, akkor az egyik sarkalatos pont az volt, hogy csak SSD.
A NAS meg egy emelettel lejjebb van elzárva, hangszigetelt házban, a HDD-k gumibakokon, az nem hallik ide :)

DRM is theft

(#57) Reggie0 válasza Aprósólyom (#47) üzenetére


Reggie0
félisten

Az a baj a passziv megoldasokkal, hogy peldaul az elkokra nem lehet hutobordat rakni, nem hogy nagyobb hutobordat. Azokon csak a legaramlas segit, passziv hutes eseten az pedig elegge gyengusz, igy melegebb lesz a kondi, amitol az hamarabb megy tonkre.

En most amugy azzal szenvedek, hogy mar a legcsatornaban a legaramlas zaja nagyobb, mint amennyi zaj kijut a ventibol a zajcsillapitott hazon keresztul. Viszont a 6000 RPM-es 92mm-es blower venti csak annyi hallatszik igy, mint ha az asztalomon lenne egy kis 4 centis 1400rpm-es vacak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.