Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47) Aprósólyom válasza Fred23 (#46) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Pedig mesterséges légmozgatás sokkal hatásosabb mintha csak a természetes légáramlatot használnád fel. Egy olcsó ventinek szinte semmi hangja nincs kb. 300-500 fordulatig. Gépelés vagy egérklikk vagy ha megy a hűtő a közeli konyhában egy hangrobbanásnak tűnik lefojtott venti mellett. :DDD
Én pl. Szándékosan nem passzív tápot vettem, hiába készítenek ilyeneket, mert ott nagyon jól meg kell tervezni a teljesítmény függvényében a természetes légáramot, figyelembe kell venni a levegő tehetetlenségét/légellenállást. Úgy gondolom jól is döntöttem. Olyan lassan forog a venti, hogy majdnem tisztán leolvasható középen a beQuiet felirat, de így legalább erősebb légmozgás a természeteshez képest, viszont hangja nincsen. kb. 300W leadásakor, meg kb. 25W veszteség a fűtőteljesítménye.
Biztos emlékszel még arra az időszakra, mikor kb 10-15 egy hosszabb időszakban rengeteg VGA jelent meg passzív hűtéssel. Be is adták a kulcsot pár év után és elkezdtek szemetelni vagy egyszerűen szépen lassan maga a GPU lapka is hibázásig degradálódott...

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.