Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#84) mekker válasza Dr. Akula (#80) üzenetére


mekker
őstag

Igazából a szabványról most kár vitatkozni. Eddig sem voltak teli a fórumok precedens-értékű ügyekkel, pedig nem ma kezdődött a memória OC sem.Természetesen ez új architektúra, illetve ami felületes tudásom van róla, az utóbbi időkben kicsit belepiszkáltak az IMC működésébe is (pl. BLCK-t teljesen függetlenítették a többi north-bridge-es órajeltől (legalábbis kívülről biztosan)).

De itt van pár gondolatom:
Az IMC az alaplapról kap független a procitól és a RAM moduloktól feszültséget. Az, hogy függ a laptól, táptól már önmagában megkövetel valamilyen szintű tűrést. Valószínűleg valamilyen védelmet is építenek ezekbe.

Azt sem értem, hogy milyen feszt növel a +15mV ram feszültség annyira, hogy az károsítaná az IMC-t (nincs
Skylake lapom, így nem néztem különösebben utána ezeknek).

Magára a többlet-terhelésre fel vannak készülve az alapján, hogy senkit nem bátortalanítanak el a jelenlegi szabványhoz képest akár 1,5+-szoros órajelen futó memóriák használatától (feltéve ha megvan hozzá a lapod).

Szvsz. az ördög sosem alszik, de nem kell túlzásokba esni. Az Intelnek meg voltak az okai, hogy azt írta amit, de ettől még nem feltétlen jelent reális kockázatot egy core i + egy normális lap mellett.
Én is inkább azt a vonalat követem, hogy undervolt és észszerű tuning feszhúzogatás helyett, de akiket a 3000Mhz feletti modulok tesznek magabiztossá, azoknak sok választásuk igazából nincsen.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.