Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #35434496 válasza netguru10 (#50) üzenetére


#35434496
törölt tag

Biztos minden alapon megy. :D

(#52) netguru10 válasza #35434496 (#51) üzenetére


netguru10
aktív tag

Akkor tényleg nagyon sok értelme lehet! :C
De a lényeg,hogy van! Villogni lehet vele,de kihasználni már nem tudja,mert jaj mi lesz vele ha leég?! :P

[ Szerkesztve ]

Arbeit Macht Frei

(#53) Dr. Akula válasza netguru10 (#52) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nekem az a kihasználás hogy a nyári 50 fokban is nyugodtan hagyhatom 0-24h-ban menni, te meg télen is parázhatsz mikor füstöl el. Ellentétben veled én nem apuci pénzén vettem. Egyébként miért az én cuccaimmal foglalkozol, a tiéddel már nem tudsz mert most "gariztatod"? :D

[ Szerkesztve ]

(#54) DRB válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


DRB
senior tag

Tényleg? Hol láttad hogy azt írtam hogy az 1.2V-os "híd" alá befér az 1.35V-os "kamion"?

Szándékosan kihagytam a hasonlatból egy, a vita szempontjából fontos apróságot, vagyis inkább neked fontos, de fel sem tűnt, pedig ez a vesszőparipád, amúgy ez valójában nem is lényeges, legalább is esetünkben. Úgyhogy egyértelműen bizonyítottad, hogy nem igen tudod miről beszélsz. De leírom a hasonlatot, úgy hogy talán megérted végre, hogy mit nem értesz. :D Szóval, van egy híd, legyen 5 méter magas, ez az intel memóriavezérlője, van egy kamion, ami 4.5 méter magas, ez a G. Skill szóban forgó ramja, aztán van egy tábla a híd előtt amin az áll max. 4 méter magas jámű haladhat át a híd alatt, ez pedig a JEDEC a szabványa. A híd építője nem a táblához építette a hidat, csak annyi az összefüggés, vagy inkább kapcsolat a híd építője és tábla kihelyezője között, hogy a táblán feltüntetettnél mindenképpen magasabbnak kell lennie a hídnak, ez az építő felelőssége. Természetesen azt kommunikálja az építő, hogy csak 4 méter magas kamion mehet át alatta, a táblának megfelel, a többi meg nem igazán érdekli. Természetesen tudja, hogy milyen magas pontosan a hídja, de nem árulja el hivatalosan, csak halkan megsúgja(értsd nem hivatalosan) az arra közlekedőknek, hogy azé a 4.5 méteres kamion átfér még. Természetesen az összes részvevő, plusz Abu :D, az mondja, vagy sikerül átmenni ekkora kamionnal vagy nem, ez a sofőr felelőssége(ezek a „sofőrök” általában a „K”-s procit vásárlók), na ez az itt már nincs garancia semmire rész. Ehhez még vegyük hozzá a sok „bátor”(valójában nem, mivel tudták, hogy átférnek) kamionost, akik átmentek már a híd alatt a 4.5 méteres kamionjukkal, sőt akad olyan is akinek 4.8 méteres a járgánya, és 24/7-ben jár oda-vissza a híd alatt, de vannak még magasabb kamionok, amik sofőrjei az igazi bátrak, őket hívjuk extrém tuningosnak ;) , de e már egy más téma. Így már érthető mit akarnak elmagyarázni a kollégák, meg én is? Abban igazad van, hogy lehet benne kockázat, ezért is hárítják a felhasználóra a felelősséget, de ez a tuning egyik alap szabálya, márpedig itt tuningról van szó. Még annyit hozzáfűznék, hogy a JEDEC nem úgy találta ki a DDR4-es szabványt, hogy felhívta az intelt és megkérdezte mennyit bír az IMC, azok meg azt mondták 1.23 voltot, jó akkor legyen a szabvány 1.2 volt. Nyilván volt infó csere ide-oda, de ez akkor sem így megy, az intel csinál valamit ami tudja a adott szabványt, meg még sokkal többet(a saját bevallásuk szerint is)

"Én normális hangnemben írtam neked(eddig)"
Legalábbis te úgy hiszed. Majd máskor próbálj meg nem kioktató módon hozzám szólni, asszem ez az elvárható minimum. Ha nem sikerül, ne lepődj meg a hasonló válaszon!

Ha kissé kioktató hangnemben írtam neked, azt köszönheted a #4-ben elhangzott mondatodnak, amiből az látszik, hogy nem igen tudod, hogy működik ez az egész. Ezért próbáltalak rávezetni(kioktatni :U ), hogy megértsd, hogy tévedésben vagy. Szándékkal próbáltalak „oktatni”, de nem rossz szándékkal kioktatni. Viszont te tudatosan kvázi lehülyéztél sok PH!-s kollégát, velem egyetemben(két hsz alapján, a ~7100-ból), ami mondjuk engem különösebben nem zavar(tőlem anyázhatsz is, ha moderátorok megengedik), de a többieket lehet zavarja, erre reagáltam.

(#55) Joz76


Joz76
tag

A DDR4 szabványos feszültsége 1.2V Ennyi. Nem több, és nem kevesebb.
A DDR4-nél azért nem írnak ki feszültséget, mert nem kell egyetlen szabványos feszültség van, nem úgy mint DDR3-nál.

"DDR4 operates at a voltage of 1.2 V with a frequency between 800 and 1600 MHz"
https://en.wikipedia.org/wiki/DDR4_SDRAM

Ettől még persze simán elmegy az 1.35V-tal, csak ne ámítsunk magunkat, hogy az jó. Nem jó, az intel nem is támogatja, de mivel a gyakorlatban semmiféle hátrány nincs belőle, ezért sokan használják. Pont mint annó a DDR3-as 1.65V. Most már sok évet lehúztak így a RAM-ok, úgyhogy tudjuk nincs vele gáz, de ettől még lett támogatott, csak azért mert működik.

Dr. Akula: kicsit túltolod a témát. A feszültségek tekintetében bizony van mozgástér, hisz simán lehet, hogy egy 1,2V-os beállításon kicsit többet vagy kevesebbet ad az alaplap, de ez nem jelenti azt, hogy 1,2V-on tökéletesen működik, majd 1,2001V-on szénné ég. Az intel sem hülye, ezért van "tartalék" a rendszerben, tehát simán lehet, hogy egyébként max 1.35V-re tervezték a vezérlőt, de hogy az ilyen túl-alu feszelt dolgok se haljanak meg gyorsan, hivatalosan csak 1,2V-ot támogat, így így ha egy kicsit eltér a lap által adott fesz nincs semmi baj.

Egyébként maguk az alaplapgyártók is szoktak kicsit csalni a feszekkel, mert ha kicsit többet adnak mint amit beállítasz, általában tuningnál jobban jössz ki, és ez jól mutat a teszteken.

Joz

(#56) Dr. Akula válasza DRB (#54) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A logikád már indulásnál megbukik, a fesz tartalékot csak te feltételezed, miközben prociról procira változik melyik mennyit bír. Nem véletlenül garantál az Intel annyit amennyit, ami afelett van az akár 0 is lehet. Mint az órajel. Ami még adott példányon belül se állandó, nem mindegy hány fokon próbálkozol. Télen megtuningolod, éppen jó, nyáron ugyanaz már elfüstöl. Az Intel pedig arra ad garanciát ami valós körülmények közt előfordulhat, tehát a kánikulában is kibírja. És így a helyes, nekem ne kelljen parázni attól hogy mire hazajövök leégett-e már a gép.

"Abu :D, az mondja, vagy sikerül átmenni ekkora kamionnal vagy nem, ez a sofőr felelőssége(ezek a „sofőrök” általában a „K”-s procit vásárlók), na ez az itt már nincs garancia semmire rész."
Én is ezt mondom, ha néha olvasnátok is, már eddig se lett volna kérdés. De amíg ti a szerencsés kivételekből próbáltok általánosítani, addig én, az Intel, Abu, mindenki aki kicsit is ért hozzá, pont fordítva.

Nemtom mi bajod a #4-essel, tudtommal az X99-es lap (illetve a belevaló proci) elviseli az 1.35V-ot az Intel szerint is, ezért teljesen jó amit írtam hogy oda megfelelő ez a RAM.

"Viszont te tudatosan kvázi lehülyéztél sok PH!-s kollégát"
Én? Megtette az saját maga, amikor abba a topikba belinkelte saját szegénységi bizonyítványát, majd jöttek bégetni a "garancia úgyis van, hol érdekel engem ha tönkremegy" haverjai.

[ Szerkesztve ]

(#57) netguru10 válasza Dr. Akula (#53) üzenetére


netguru10
aktív tag

Csak a megnyugtatásodra írnám,hogy nem vett senki sem semmit nekem,mindenemért magam dolgoztam meg! (több mint 15 éve vettem az első gépemet,amit a fizetésemből spóroltam össze.) És nem kell sem télen,sem nyáron attól paráznom,hogy bármi baja is lesz a gépemnek még OC-val sem! És nincs gariztatni semelyik komponensem sem! Egyébként az egyik gépemben nekem is egy ROG-os lap dolgozik már több mint 4 éve teszem hozzá,hogy nem alap órajeleken 0-24-ben mindenféle gond nélkül. Nekem aztán édes mindegy,hogy neked milyen cuccaid vannak,csak egyikbe sem illik bele a cikkben szereplő ram. :Y Mégis itt vered a nyálad,hogy ez ilyen,meg olyan...
Na de mindegy is,hiszen a Te szavadnak nem sok súlya van,mint ahogyan már pár kolléga azt érthetően ki is fejtette. :C
De csak erőlködj nyugodtan tovább,biztos lesz hozzád hasonló "értelmiségi" aki majd osztja a nézeteidet! :R

De részemről nincs harag... ;)

Arbeit Macht Frei

(#58) Dr. Akula válasza netguru10 (#57) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nemtom mi köze az alaplapomnak egy cikk kommenteléséhez. Te egyáltalán érted? Látsz bármi összefüggést?

Reméljük együtt hogy lesznek még itt páran akik nem a ti "jó az, menni fog, ha meg nem, legfeljebb visszaviszed gariban" tanácsaitokat fogják követni.

(#59) netguru10 válasza Dr. Akula (#58) üzenetére


netguru10
aktív tag

"Nemtom mi köze az alaplapomnak egy cikk kommenteléséhez. Te egyáltalán érted? Látsz bármi összefüggést?"

A zéró tapasztalat a termékkel kapcsolatban szerintem elég indok! De a kollégák szavaiból is kiderül,hogy nem csak "szerintem"!

Arbeit Macht Frei

(#60) Dr. Akula válasza netguru10 (#59) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Remélem volt személyes tapasztalatod István királlyal, nem csak úgy bemondásra elhiszed hogy létezett... OMG!

(#61) netguru10 válasza Dr. Akula (#60) üzenetére


netguru10
aktív tag

Hát ez a hozzászólás hűen tükrözi az értelmi szintedet! :Y
Az itt felszólalt hozzá is értő kollégáknak nagyon sokat kellene felejteniük,hogy annyit tudjanak mint Te,de ez ne zavarjon ám,engem sem zavar. :N

Arbeit Macht Frei

(#62) Joz76 válasza netguru10 (#57) üzenetére


Joz76
tag

a fesz tartalék alatt nyugodtan értheted azt, hogy a cuccnak extrém körülmények között is működnie kell, pl. 50 fokos hőségben, de mivel ez egy átlagembernél soha nem fordul elő, ezért közelebb merészkedhet a határokhoz. erre legjobb példa a cpu-k vga-k alulfeszelése. az is tuning, az sem garantált, de ha megismered a saját holmid, pontosabban be tudod lőni, mint a tömegtermelés, ahol annyi a lényeg, hogy adott értékeknek megfeleljen, de a finomhangolással nem foglalkoznak. Egyébként meg azt veszel amit akarsz, és olyan szabványokhoz ragaszkodsz, amihez akarsz, de azért próbáld meg elfogadni, hogy sok dolog nem felel meg a szabvány és mégis működik. pl. szerintem a tápok legalább fele nem felel meg az atx szabványnak ilyen-olyan okokból, aztán mégis jól elvagyunk velük.

Joz

(#63) Dr. Akula válasza netguru10 (#61) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Tehát felismerted a tükörben magadat? Jó.

A #40 egyébként pont rólad szól.

[ Szerkesztve ]

(#64) netguru10 válasza Joz76 (#62) üzenetére


netguru10
aktív tag

Ezekkel nincs problémám! A "Dr úr" agonizál itt csak... :P

Arbeit Macht Frei

(#65) keIdor válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


keIdor
titán

Akkor ezek szerint meg kellett volna halnia az összes DDR2-es gépem memóriavezérlőjének, aminek ment a 2,1V, a DDR3-asoknak is, aminek ment az 1,65V 24/7.
Valahogy egyiknek sem sikerült, tudom hogy a mai napig megy a 4790K, 3770K, 920 és még a Q9550 is, ahol még a lapban volt az IMC. Korábbiakról már nincs tudomásom, mert nem családban maradt, de teljesen mindegy is, DDR2-nél még máshogy működött.

Jelzem, a 2008-ban vásárolt 920 az eleje óta 1,65V-on hajtja a ramokat és kutya baja, azóta eltelt 8 év.
Azért szerintem az Intel jobban tudja mi mehet 24/7-re az IMC-nek, mint te.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#66) Dr. Akula válasza keIdor (#65) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Azért szerintem az Intel jobban tudja mi mehet 24/7-re az IMC-nek, mint te."
... vagy te. Le is írta, ti meg legyintetek. Az is érdekes hogy most hirtelen az Intel lett a hivatkozási alap nálatok, eddig még az se tudott semmit a saját gyártmányáról...

Tehát ha nálad 1 adott példány elmegy X beállításokkal, akkor mindegyik proci bírni fogja? Érdekes meglátás.

(#67) keIdor válasza Dr. Akula (#66) üzenetére


keIdor
titán

Végén még kiderül, hogy nem is az Intel tervezte és gyártotta le az x számú Skylake platformot, hanem te.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#68) Gyula84


Gyula84
veterán

azt a leborult, micsoda vita a semmin :DDD

(#67) Keldor papa
tévedsz, mert én ;]

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#69) Dr. Akula válasza keIdor (#67) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha téged kérdeznek akkor még a szíriai magyar Jézus Krisztus is képbe kerül, ahogy elnézem.

(#70) keIdor válasza Dr. Akula (#69) üzenetére


keIdor
titán

Valahogy így képzellek el a gép előtt. ;]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#71) netguru10 válasza keIdor (#65) üzenetére


netguru10
aktív tag

A DDR2-es effektív magas fesz nekem is ismerős. A Geil Black Dragon-nak 2,35V kell a stabil üzemhez és a mai napig teszi a dolgát öcsém gépében.

(#70) +1 :D

[ Szerkesztve ]

Arbeit Macht Frei

(#72) Dr. Akula válasza keIdor (#70) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Miből gondolod hogy pont a tükörképed lennék?

(#73) keIdor válasza netguru10 (#71) üzenetére


keIdor
titán

#66-ban ez a "mérnök úrat" nem érdekli. Láthatod.

1,2V és kész, minden ellenállás hasztalan.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#74) netguru10 válasza keIdor (#73) üzenetére


netguru10
aktív tag

Ez milyen találó már! :C :C

Arbeit Macht Frei

(#75) Dr. Akula válasza keIdor (#73) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

(#76) mekker


mekker
őstag

@Dr Aklua
Elméleti szinten valamennyire igazad van, de gyakorlatilag lehetetlennek tartom, hogy annyira alultervezték a memóriavezérlő tűrését, hogy +10-15% difit ne bírna ki hosszú távon.
Ráadásul a termékadatlapokon is @1,35V van feltűntetve. Értem, hogy arra gondolsz, hogy külön memvezérlő van a DDR3L kompatibilitásra, de akkor miért nem így specifikálják mindenhol (?):
DDR4-1866/2133 @ 1.2V
DDR3L-1333/1600 @ 1.35V
Egyébként meg a legtöbb memóriagyártó forgalmaz 1,35V profilos memóriákat (sőt még efelett is), és nyilván nem fognak kiadni hasraütésszerűen egy terméket, hanem tesztelés előzi ezt meg.
User-oldalról sem terjednek olyan esetek, ahol ésszerű RAM OC mellett meghalt volna a proci.

Nyilván nincs olyan bench, amivel több évnyi használatot lehet szimulálni, de az Intel ismeri a saját eszközeit, ha nagyon alacsony lenne a tűréshatára, akkor valószínűleg erre külön felhívnák az emberek figyelmét. Természetesen arra senkit nem bátorítanak, hogy a szabványt átlépjék, de ettől független számítaniuk kell az OC-huszárokra, ha nem akarnak botrányt (elvégre ebben van a legnagyobb marketing, és egész termékpalettát építenek rájuk).

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#77) joysefke válasza Joz76 (#55) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A szabvány 1.2V de ez nem jelenti azt, hogy ennél magasabb feszkó (1.35V jelen esetben) ne lehetne támogatva és gyártók által az XMP profilok keretében kitesztelve, és az egyszeri felhasználó ne építhetne rá, hogy az úgy működni is fog. Ha pedig nem működik, akkor a gyártók garancia-programja fedi ezeket az eseteket.

http://www.intel.com/content/www/us/en/gaming/xmp-for-core-processors.html

Az intel is így hivatkozik rá:
Intel has developed a certification program for memory vendors to test their products for compatibility against Intel® Extreme Memory Profile (Intel® XMP). To view compatible memory DIMMs from a variety of vendors, select Spreadsheet to download and be able to sort the Excel* datasheet, or PDF to simply view the datasheet.

A fenti linken maga az intel listáz egy csomó féle DDR4 RAM-ot, ami XMP profillal automatikusan 1.35V-ot kap és ez nyilvánvalóan a gyártók részéről, az intelt is beleszámítva rendben van.

J.

[ Szerkesztve ]

(#78) Dr. Akula válasza mekker (#76) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Valamennyit el is bír. A kérdés csak az hogy mennyit, milyen körülmények közt. Ez procinként változó, 2 egymás melletti darabnál se lehet garantálni ugyanazt a karakterisztikát. Amit garantáltan elbír, azzal lehet csak számolni. A többi az lutri. Itt az okostojások 1-1 saját példányból akarnak levonni általános következtetéseket, ez jól látszik a tuningrovatok hsz-ein is. - Mennyi feszt adjak neki? - X Voltot. - MHz? - Y! Húbazz, így látatlanba? Remélem az autóvezetést nem bekötött szemmel, a haverok "múltkor 100-zal is bevettem azt a kanyart, menni fog ez neked is" tudásával követik el.

DDR4-ből 1 féle szabvány van, azt nem lehet összekeverni, ellenben a DDR3 meg a DDR3L-tt azt igen. Főleg amerikában, ahol nincs ráírva a mikróra hogy macskaszárításra nem alkalmas, hát beleteszik? Simán. És nálunk is inkább az a jellemző hogy a "milyen videokártyád van?"-ra a "4 gigás" a válasz.

Az 1.35V-os jó pl. X99-be, DDR3-nál is volt olyan hogy az AMD-s lapokba magasabb fesz volt megengedett mint az intelesbe.

"számítaniuk kell az OC-huszárokra"
Számítanak is. Erre van a specifikáció, ami 1.2V-ot határoz meg. Efölött az OC huszár kára ha eldurran. Nemrég még a teljes BCLK tuningot is be akarták tiltani.

(#79) netguru10 válasza Dr. Akula (#78) üzenetére


netguru10
aktív tag

Hát igen,legtöbb esetben mindenki a saját tapasztalatai alapján alkot véleményt egy-egy komponensről. Persze van aki számításba veszi,hogy más(ok)nál eltérő értékekkel produkálhatja ugyan azt az eredményt,már ha a körítés mellette azonos. De ugyebár,elég ritka,hogy két teljesen azonos összeállítás legyen két user gépében. De ez így is van jól,hiszen mind különbözőek vagyunk,különböző ízléssel.

Az OC huszárokkal pedig szerintem semmi gond nincs,hiszen ők csak a legtöbbet szeretnék kihozni a helyenként igencsak túlárazott cuccaikból. (Persze mindezt saját felelősségre)

Az macskaszárítós és VGA-s hasonlat pedig nagyon találó. És még lehetne fokozni,de úgy gondolom,hogy abban egyet értünk,hogy ott (USA) az emberek,nem a logikájukról híresek...

Arbeit Macht Frei

(#80) Dr. Akula válasza netguru10 (#79) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor visszakanyarodva az elejére, meg magára a cikkben említett RAMra: a szabvány feszen, szabvány sebességen elérhető legjobb (gyárilag tesztelt, garantált) késleltetési értékekeket hiányolom belőle. Persze nem kell 1MHz-enként minden lehetőséget végigdokumentálni, de azért a tipikus felhasználási köröket nem ártana. A 2133 MHz / 1.2V szerintem eléggé az. Biztos vannak páran akik megvennék ezt is, mégha a MHz-eket nem is használják ki, de alapjáraton olyan késleltetést adna hogy maga alá hugyozna. Aztán itt a 2400 MHz, ami a Broadwell-E-vel válik alappá, gondolom a gyártók se ma döbbennek rá hogy lesz ilyen, oda is érdekes lehetne, hasonló okokból. Jó lenne tudni azt is hogy 1.2V-on mi a max órajel amennyit ki lehet belőle hozni. Emellett persze nem zavar ha ráírják hogy orrán-száján telepumpálva mit bír, csak az hogy emellett mást meg se adnak, így pl. nekem totál érdektelenné válik vásárlási szempontból. Sztem mindenki elégedett lenne egy ilyen nem túl bonyolult megoldással, a gyártó meg plusz vásárlókat szerezhetne.

[ Szerkesztve ]

(#81) -Gabesz- válasza Dr. Akula (#78) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Nézd már meg a fentebb linkelt INTEL oldalt. A skylakehez ajánlott xmp profillal rendelkező DUAL kittek 2/3-a 1,35v-on megy és ezt az intel írja és nem az x99-hez. Tévhitekben élsz :DDD
[link]

(#82) netguru10 válasza Dr. Akula (#80) üzenetére


netguru10
aktív tag

Valahol biztos van, vagy lesz ilyen jellegű teszt, csak idő kérdése az egész, hiszen még elég friss a cucc és még tudtommal nem is forgalmazzák. Hát igen, egy XMP profilos táblázat jelentősen megkönnyítené a leendő vásárlók döntését.

Arbeit Macht Frei

(#84) mekker válasza Dr. Akula (#80) üzenetére


mekker
őstag

Igazából a szabványról most kár vitatkozni. Eddig sem voltak teli a fórumok precedens-értékű ügyekkel, pedig nem ma kezdődött a memória OC sem.Természetesen ez új architektúra, illetve ami felületes tudásom van róla, az utóbbi időkben kicsit belepiszkáltak az IMC működésébe is (pl. BLCK-t teljesen függetlenítették a többi north-bridge-es órajeltől (legalábbis kívülről biztosan)).

De itt van pár gondolatom:
Az IMC az alaplapról kap független a procitól és a RAM moduloktól feszültséget. Az, hogy függ a laptól, táptól már önmagában megkövetel valamilyen szintű tűrést. Valószínűleg valamilyen védelmet is építenek ezekbe.

Azt sem értem, hogy milyen feszt növel a +15mV ram feszültség annyira, hogy az károsítaná az IMC-t (nincs
Skylake lapom, így nem néztem különösebben utána ezeknek).

Magára a többlet-terhelésre fel vannak készülve az alapján, hogy senkit nem bátortalanítanak el a jelenlegi szabványhoz képest akár 1,5+-szoros órajelen futó memóriák használatától (feltéve ha megvan hozzá a lapod).

Szvsz. az ördög sosem alszik, de nem kell túlzásokba esni. Az Intelnek meg voltak az okai, hogy azt írta amit, de ettől még nem feltétlen jelent reális kockázatot egy core i + egy normális lap mellett.
Én is inkább azt a vonalat követem, hogy undervolt és észszerű tuning feszhúzogatás helyett, de akiket a 3000Mhz feletti modulok tesznek magabiztossá, azoknak sok választásuk igazából nincsen.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#85) mekker válasza Dr. Akula (#80) üzenetére


mekker
őstag

Biztosan lenne igény a gyári 2133/2400 @Cl9-Cl10 modulokra, de valószínűleg a garantáltsághoz vagy erős válogatás, vagy feszültségnövelés lenne szükséges. Akkor meg már eladhatóbb magasabb órajelen, lazább időzítésekkel, ezért nem is vesződnek vele.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.