Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jubilleum


jubilleum
senior tag

Nekem ebből nagyon az jött le, hogy rosszabb hőmérsékleti eredményeket kaptál mint gyári hűtéssel. Akkor hol a pont?

(#2) ]Phobos[ válasza jubilleum (#1) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Ott, hogy halkabb, mivel az volt a cél.

mod: esetleg már a cím is árulkodó lehet ;]

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#3) Gude


Gude
senior tag

3650 Silent :K A cél megvan :R

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#4) Dyno


Dyno
veterán

Ha egy 700-800rpm-t forgó 12centis szívó ventilátort betennél magadhoz a ház hátuljába akkor még jobbak lennének a hőfokok.

(#5) motorhead


motorhead
aktív tag

Itt : hozzájutnom, jutányos "áron".
És itt : 5ezer "forintomba" került.

Mit jelent az időzőjel? Talán nem forintot fizettél érte? És nem az árát fizetted ki?

Másik, hogy próbáld meg a ház szellőztetését az előttem hozzászólók módján. De ha egy lassú fordulatú (800rpm) 12cm-es rákerül a bordára sem fogod hallani.Mert ez így nem igazán jó.Passzívnak passzív,de nem megfelelő a hűtés.Passzív megoldásnak ugyanúgy kell teljesítenie, nem csak a hang kritériumának kell megfelelni.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#6) ]Phobos[ válasza motorhead (#5) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Teljesen jó az, ha rágányol egy ventit, max nem megy ki a házból a hő. Ha már itt tartunk, az érdekes az, hogy 80 akárhány foknál kifagyott a cucc.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#7) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Uhh, de komolyan nézki az a zalman borda :D

Csodálom, hogy nem szakad le a kártya:DDD

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#8) Krisinto


Krisinto
őstag

Én a 8600GT-vel vagyok így...bár az passzív
Rátettem egy 12 cm-es ventilátort a bordára,és láss csodát,javult a teljesítmény,és a hangja sem volt "akkora"

(#9) bartucc válasza motorhead (#5) üzenetére


bartucc
addikt

Mert mint írtam beszámításból származik, ezért gondoltam hogy helyesebb az idézőjel.

]Phobos[: Igen, ez nekem is érdekesnek tűnik. 80 Fokot még mutatta az everest, visszaléptem Grid-be kb fél perc múlva fagyás. :(

Dyno: ha figyelmesen megnézed, a por árulkodó jel, onnan szedtem le a ventit hogy megnézzem mennyit hoz ha rárakom a bordára, csak előtte már nem ment, mert esti töltés miatt kihúztam. Ha be van kapcsolva elegendő légáramlatot biztosít, hogy ne fagyjon. :K

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#10) bartucc válasza jubilleum (#1) üzenetére


bartucc
addikt

Minimálisan lettek rosszabbak a hőfokok, de semmi hangja sincs a gépnek ezek után...

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#11) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Grat hozzá. Végül is halkabb lett. :DDD

(#12) bartucc válasza rolkaDb (#11) üzenetére


bartucc
addikt

Hát nem kicsit, és csak elfekvő készletből dolgoztam. :D

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#13) AXisBOLD válasza ]Phobos[ (#6) üzenetére


AXisBOLD
addikt

sokkal jobb eredményt érne le vele!

nekem egy Asus 8500GT Silent-re volt rárakva egy 12cm-es zalman venti és egy Zalman fan mate 2-vel volt a legkisebb fordulatra szabályozva, zárt házban, nem a legjobb szellőzéssel.

semmi hangja nem volt és szénné húzhattam a kártyát ;).

Aurea mediocritas

(#14) ]Phobos[ válasza AXisBOLD (#13) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Jó nyilván, de mindenki azzal főz, amivel tud. Én is kötöztem már madzaggal tápból kiszerelt ventit passzív VGA-ra ;]

mod: Sőt, legutóbb csak a kártya bordája mellé állítottam a ventit és máris okés volt a cucc( 2600 XT + Scythe 12 cm ) - cirka 15 fokot esett alapjáraton.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#15) nuendo válasza ]Phobos[ (#2) üzenetére


nuendo
tag

no igen...de ha egy zajmentes gépet akar valaki, akkor számolnia kell azzal hogy jobban is fog melegedni, szal nem érdemes max grafon játszani az új játékokkal.....
amúgy én is a zajmentes pc híve vagyok, és gratula! megállja a helyét!

(#16) NKing


NKing
tag

Szerintem itt valami nem kóser. Lehet, hogy a pasztázás lett elrontva valahol, mert az nem létezik, hogy ennyivel nagyobb borda még aktívan is kb. azonos teljesítményt nyújtson. Én feltenném még egyszer :(

nuendo: ha azon múlik, hogy túlmelegszik-e a kártya, hogy milyen grafikai beállításokkal játszol, az régen rossz szvsz. Amúgy meg a 100% GPU terhelést nem csak maximum grafikán lehet elérni...

[ Szerkesztve ]

(#17) bartucc válasza NKing (#16) üzenetére


bartucc
addikt

Ennél a kártyánál meg főleg könnyen megvan a 100%...

Nem mondanám hogy rosszabb, inkább azonos. Most, hűvösebb szobában max 40 körül van windows alatt, játékoknál 53-54 fok. Ha közvetlenül lenne hűtve a gpu, akkor jobbak lennének a hőfokok, de így szerintem korrekt.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#18) NKing válasza bartucc (#17) üzenetére


NKing
tag

Ami még feltűnt, hogy hiányzik a középső hőcső... Az hova lett? :DDD
Sanszos, hogy ez is közrejátszik, elvégre pont a GPU fölött nincsen hőcső a hőátadóban. Nem lehet megoldani, hogy legalább az egyik csövet a középső lyukba illeszd?

(#19) katona.t


katona.t
tag

Nekem pont ugyanilyen kártyám van. Én a gyári ventit kidobtam, és a helyére egy sima 8 cm-es ventit tettem a gyári bordára. Alap 38 fok, terhelve 70.

(#20) bartucc válasza NKing (#18) üzenetére


bartucc
addikt

Gyárilag ilyen, ezért hívják ezt VNF-102-nek. :K Nem rossz ötlet, bár mind a GPU felett van közvetlen, csak az van középen.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#21) hesszan


hesszan
aktív tag

Szia.
grat.
És mit csináltál a Sapphire gyári borda+ hűtővel?
Nekem egy agp 2600xt-m van, bedöglött rajta a venti, most egy 8cm Zalman van rá Befőttesgumizva a bordára (mindenhogy lelóg nem tudtam csavarozni maradt a gányolás)
1 nem tetszik a gányolás
2 a zalman 2000-et pörög

írj pü.t

Sungdurung

(#22) themebuilder


themebuilder
senior tag

Grat hozzá szép munka! :U

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#23) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Én egyszer egy 7600 GST sli-vel csináltam ilyet. Mindkettőre passzívat raktam. Ha rajta volt az oldallap, akkor Underground 2-ben 110 fokra melegedettek a kártyák és képregyény lett belőle. :DDD Most wantednél is ez volt. Ott is le kellet venni az oldal lapot. Bár nem sokái voltak úgy, mert nagyon melegedett az sli, így az egyikre vissza kellett rakni a gyári hűtést.

Amúgy grat cikkért, jó volt. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24) huncut123


huncut123
tag

ÉN 5k nem fizetnék egy hűtésért soha, mert inkább eladom a meglévő VGA-mat, és veszek +5k-ért egy másikat, amin jobb/halkabb hűtés van, vagy simán egy jobbat/erősebbet.

--- Üdv: huncut123 ---

(#25) creation


creation
senior tag

Tudom, hogy már eltelt majd egy év, de a hiányzó hőcső helyére tegyél egy tömör réz rudat. :) Megoldást jelenthet, mert kicsit jobban oszlatja majd a hőt...

Lásd a régi réz magos S462 hűtők esete..

Másrészt, én is szenvedtem annó ilyennel: [link] :)

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.