Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#146) Timer válasza Dobrika (#145) üzenetére


Timer
veterán

És nem érted.

"Értem én, hogy valakinek jó a ryzen olcsón, de mégegyszer, ne gyere nekem azzal, hogy mindenki birka aki kifizeti az intel felárát..."

Hol a tökömben írtam én ilyet? Segítek, ezt írtam:

"Bárhogyan is legyen, mindkét oldal vásárlói jól járnak ezzel a csatával, csak sokak számára nehéz felfogni azt, hogy a 10-15 százalék teljesítmény hátrány 30 százalékkal olcsóbban IS jó üzlet, nemcsak a mindenkori csúcsteljesítmény arányárban lehet az egyetlen jó út..."

A Jó Isten áldjon már meg, ha kötekedsz, legalább nézd már meg, ki mit írt. Például a saját kommentedet, amire reagáltam:

"Meg is érdemli? Nekem nem kell sok mag meg sok szál, hanem bőven elég a 6-8 mag is, de azok legyenek jó erősek,"

Tehát nem egyszálas teljesítményről írtál, nem órajelről írtál, hanem a magok erősségéről. A magok erőssége IPC-vel mérhető. Szóval, akkor ki is fogalmazott pontatlanul?

Ha szerinted annyira nem számít az egyszálas teljesítmény, hogyan magyarázod azt, hogy multiplayer alatt (ha már játék) egyre nagyobb szerepet kap a több mag? A CAD-et meg ne említsd, nálunk is vannak tervezők, és az a szomorú hírem, hogy az i3-6100 ugyanolyan retek, mint az i7-4790, vagy épp az i7-7700K Creo3 alatt, és ezt nem én állítom, hanem azok, akik hazsnálják, ugyanis ezeket a lépcsőket jártuk végig az elmúlt 3 évben. Szerintem ennyi erővel használhatnák az olcsó i3-at is, mert minek 2-nél több mag, sőt, minek egynél több mag, ugye... Furcsa módon brand munkaállomást mégsem látsz 4 magosnál kisebb processzorral szerelve. És nem láttál 3 éve sem. Arról ne is bezséljünk, hogy az ár/érték arány még ebben a ligában is értelmezhető fogalom, igaz, jellemzően csak Intel-Intel viszonylatban: mi is előző generációs processzoros munkaállomásokat választottunk a mérnököknek (velük egyetértésben), mert 30%-kal minimum olcsóbb volt, mint ugyanaz a konfig 8. generációval (kilences egyelőre nincs a Fujitsu palettáján, hazai forgalmazásban). Szóval inkább lemondtak egy kis IPC-ről, de így 2 új gépppel többet tudtunk venni ugyanakkora pénzből. Ennyit arról, hogy "nem lehet kompromisszumot kötni még olcsóbban sem." A fotelben ülve biztosan nem, a való életben meg nagyon is.

Azért a kérdésemre még mindig nem válaszoltál: mi dönti el, hogy a 9600K már elég? Nagyon furcsa, mert sok Intel fanboy szerint még egy 4. generációs Intel IS mindenre elég. Másoik szerint a 8400 IS mindenre elég. Ezek szerint meg a 9600K csak az elég. Ugye érted, mi a gond az érveléseddel?

Nincs olyan mérhető fogalom, hogy "Elég". Olyan van, hogy adott feladatra adott CPU optimálisabb, mint a másik. Netezni bőven elég egy kétmagos pentium is, otthoni átlag usernek elég egy 2600 Ryzen is, vérjátékosnak és vérfannak meg a 9900K alatt semmi sem elég. Na látod, nekem meg ebből elég.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.