Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) pandras83 válasza Timer (#45) üzenetére


pandras83
senior tag

A hosszú pre-boot time engem is nagyon zavar... Kösz hogy leírtad, figyelek majd ezekre. Nem biztos hogy a kiszemelt R5 3600X-et bele fogom erőltetni

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#52) Tidus válasza Sinesol (#21) üzenetére


Tidus
addikt

Szerintem az MSI alaplapot nem kénem megvenni alapból.

(#53) Timer válasza pandras83 (#51) üzenetére


Timer
veterán

Oké, ezek szerint nem csak nálam bootol lassan ez a retek. Pedig, annak idején sokan győzködtek, hogy teljesen normális az ilyesmi...

(#54) Dobrika válasza Sinesol (#48) üzenetére


Dobrika
tag

Az a gáz, hogy ezen a fórumon csakis a VRM alapján van megítélve minden alaplap, márpedig az csak egy kis része a dolognak és nagyon tól van gondolkodva, a gigabájt is tólméretezi a VRM-et aztán mindenki ujjong, de az nem gáz, hogy szoftveresen hulladékok..

(#55) misaj válasza Timer (#45) üzenetére


misaj
csendes tag

Részemről februárban vettem egy MSI B450M gaming plust... Hat mondjuk ugy, hogy első körben okozott némi meglepetést. ( Original Win10-telepitom eleg regi volt, (azert nem nagyon) aztan kb 4-5 percenként ujraindulgatott a rendszer... Az megoldotta a problémát, hogy frissitettem a win-t...(ok ez lehet felig meddig user error...)) De az ocsmany kinézetű biosra ez akkor se mentség. Ugyanakkor mióta minden frissült és helyére került hibatlanul teszi a dolgát, igaz nem is próbálom piszkalni se a CPU, se a mem orajeleit. Arra kivancsi vagyok mennyire lesz tartós, mert eddig eléggé idegenkedtem az msi lapoktol... Egyszer volt, akkor is latvanyosan hunyt el :D

(#56) Viszpi válasza misaj (#55) üzenetére


Viszpi
tag

Nekem Asus prime B350 plus van. Nálam is csontra fagyott a rendszer az első két win10 telepítésnél, aztán utána tudtam meg, hogy a 2. gen ryzen nem szereti a régebbi build. Feltettem a legújabbat és gond nélkül megy azóta.

Ryzen 2600, 2x 8GB RAM, 250 GB samsung 850 EVO

(#57) Synthwave válasza #25068288 (#39) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ott az Arctic.

Zsír.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#58) eldiablo válasza Reggie0 (#50) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ilyen pl a 100/200/300-as chipsetek? Fizikailag nincs változás, csak átnevezés történt.
Ezért lehet hogy H110 lapban mennek a Coffee Lake processzorok DDR3-al némi módosítás után.

(#59) Sinesol válasza eldiablo (#58) üzenetére


Sinesol
veterán

Igazabol fizikailag is tortent valtozas, mas lett a pinek kiosztasa, dehat divatosabb azt mondani, hogy az Intel csak szivatja az embereket.

(#60) eldiablo válasza Sinesol (#59) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Mi van, ha azt mondom, hogy én is Z270-es lapban hajtok 9900K-t? :DDD
Rondábbat is tudok mondani, nem kellett a procit vagy a foglalatot piszkálni. Ennyit a pinekről...

(#61) hash99


hash99
senior tag

Azért nagy pofon lenne az msi-től ha pont az x370 xpower lapot nem támogatnák (erről kérdezett a user amiből indult ez az egész) ami a legdrágább x370-es lap volt a konkurencia meg támogatná a saját x370-es lapjait... Amúgy a fenti táblázatban csak nekem tűnt fel hogy azt írták upcoming amd apus? A legtöbb új gen ryzen nem apu lesz szóval ez nem nyugtat meg...

[ Szerkesztve ]

(#63) Zotya84 válasza #32839680 (#62) üzenetére


Zotya84
őstag

Gigánál ezt úgy oldották meg, hogy jó nagyokat ugrik a verziószám, és szépen odaírja, hogy Ettől a verziótól kezdve nem támogatott a Bristol Ridge. Szóval elkezdték a legkevésbé menő, mára teljesen kikopott széria tagjainak a támogatását megvonni, hogy elférjen az új. Ennyi megszerintem belefér.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#64) M@cika


M@cika
őstag

Asrock is már kiadta pl. a B350M-Pro4 2.0-hoz a 0.7.2.-es Agesa BIOSt.
(Nekem sajnos még az 1.0 van, de gondolom ahhoz is jönni fog majd, mert szemezek a 3300G-vel)

Nasit a kis fehér medvének!

(#65) Alpi. válasza eldiablo (#33) üzenetére


Alpi.
addikt

:D

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#66) Alpi. válasza Sinesol (#59) üzenetére


Alpi.
addikt

Ezt nem ártott volna tudatosítani a kínaiakban is kicsit jobban, akkor nem csináltak volna olyan lapot, ami fogad 6-7-8-9000-es procikat, ddr3 ramokkal ! :B :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68) Zotya84 válasza #32839680 (#67) üzenetére


Zotya84
őstag

Eygébként jah. :R

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#69) rodrigez válasza Zotya84 (#63) üzenetére


rodrigez
senior tag

Igen, én is azt néztem. Nem fér bele minden a rom-ba ezért kivették a régi modellek támogatását. Pont tegnap néztem hogy az ócsó X370-es Giga deszkámhoz.is felkerült a legújabb béta bios ápr. 18-án. Így mindkét lapommal be vagyok biztosítva. Szerintem ennek a "vajon támogatottak lesznek a 3xx és 4xx-es deszkák" problémakörnek nagyobb a füstje mint a lángja. :)

(#71) eldiablo válasza runingman (#70) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Két forrasztás és egy gyári AMI szoftverrel való mikrokód beillesztés közel sem gányolás.
6/7/8/9 széria simán menne ugyan azokban a lapokban, csak úgy döntött az Intel, hogy ez tilos. Pont mint a BCLK tuning.

"...elszáll az egész..."
Tökéletesen mutatja az inkompetenciádat.
Z170+9900K 7236Mhz: [link]
Z270+9900K 7000Mhz: [link]
Saját Z270+9900K 6700Mhz: [link]

Van olyan H310-es lap ami gyárilag támogatja az össze 1151-es processzort és DDR3-as. Azt sem sikerült még kiszedni a processzorból Broadwell óta. :C

Tudom, fáj de meg kell emészteni. ;]

Mellékesen a Z170/270-es BIOS-ok fel voltak készítve a 6/12-es procikra, a 8/16-os i9-nél kell plusz módosítást hozzáadni. Mind ez szoftveres, nem hardveres különbség.

[ Szerkesztve ]

(#72) Timer válasza eldiablo (#71) üzenetére


Timer
veterán

Amikor valaki tényszerű bizonyítékot talál rá, hogy a 200/300 váltás csak egy marketing bullshit volt az Intel részéről, mindig felteszem magamnak a kérdést: és akkor mi a mákos lóf@szért védik sokan még mindig ezt a gané céget ekkora elánnal?!

Nyilván az AMD sem szeretetszolgálat, de nagy különbség van a józan ész által diktált üzleti érdek, és a mocskos parasztság között.

[ Szerkesztve ]

(#73) Alpi. válasza Timer (#72) üzenetére


Alpi.
addikt

Akkor még 1x. :)
Van olyan lap, ami "out of box" fogad 6-7-8-9000-es procikat, akár ddr3 rammal.
:B
Ennél nem kell több bizonyíték. Megcsinálták, mert meg lehetett. Megvették a userek.
A gyártóknak meg megtiltották az átjárókat lehetővé tevő biosokat. Jobban mondva tiltó bios-okra kötelezték.
Persze, volt szó más lábkiosztásról, vrm design-ról meg még ki tudja, miről nem.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#74) Timer válasza Alpi. (#73) üzenetére


Timer
veterán

"Senkiháziak kezében a popszakma..."

;]

(#76) DraXoN válasza runingman (#75) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Az egyetlen különbség foglalatban, hogy kapott némi extra "tápot" a lábakon át a cpu, de tesztelte pár youtobeon is jelen levő "modder" hogy egy ilyen cpu érintkező mennyi amper esetén "égne meg".
az eredmény, hogy közelében sincs a kevesebb lábbal se még OC esetén se. az a pár "extra táp" bekötés alig egy 10-15%al csökkenti a lábakon átmenő áramerősséget, és ez még hőfokban se lényeges tényező.

kaphattak volna extra lában az új 3xx-as chipsettű alaplapok, de emiatt elvágni a régi lapokat, nettó baromság volt...
ha akarták volna tehették volna ezt úgy is, hogy mondjuk a 100/200-as lapoknál az OC-t tiltják, de azért megy bennük, de ez is csak "kifogás" lett volna az újabb alaplapok felé.
de végül gyártottak egy "kifogást" és alaplapot cseréltettek azzal aki 6xxx/7xxx intelről váltott volna anno 6 most már akár 8 magosra...

pl. a Z170/270/370 chip azonos, csak "újabb revízió" átnevezve.. de képességekben is úgy tudom nincs különbség, a gyártás technológia is azonos.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#77) eldiablo válasza runingman (#75) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ahogy én forrasztok, az nem éppen a kókány kategória. ;)
Szóval, szerinted az tök oké, hogy egy átnevezett 100-as chipset a 200-as és a 300-as és csupán egy lábat máshogy kötnek be, hogy új vásárlására kényszerítsék a frissíteni vágyókat. Nem azt mondják figyi, fog menni, de itt van pl a PCIE 4.0, ez nem lesz a régi lapodon.
Mivel nincs lényegi újítás, csak a Broadwell reszelés, így nincs plusz amivel eladná az új lapokat, tehát marad az "áttervezet" foglalat.
Ha szerinted ez oké, helyén való, akkor gratulálok, minta vásárló lettél, a díjadat a pénztárnál tudod kifizetni.

A forrasztásra vissza térve, ez a módszer lap specifikus, csak a Maximus 9 Apex-en megy így, más lapokon csak a bios mod és a processzoron két lábat kell össze kötni és megy, mint az LGA775/771.
Annyi változott, hogy egy láb nincs földre kötve így a lap nem látja hogy, processzor van a foglalatban (100/200 sorozat). A működés minden más szempontból azonos, ergo nem fogja össze szarni magát, ahogy Te fantáziálod.

(#78) Geller72


Geller72
veterán

Én inkább aggódom ez miatt:

"A kisebb gyártástechnológiai előrelépés okán az AMD nem ígér tetemes fejlődést. Mark Papermaster, a vállalat műszaki igazgatója szerint a disszipáció csökkentésére fókuszált a tervezőcsapat, az azonos órajel melletti (IPC) gyorsulás szerény lesz, várhatóan 10 százalék alatti."

-hwsw.hu-

A 10% alatti az nagyon kevés lesz.. :U Főleg, ha azt is figyelembe vesszük, hogy az órajelek is emelkedni fognak. Ha ez kb százalékban annyi, mint az IPC gyorsulás, akkor kijelenthetjük, hogy nem történt semmi gyorsulás, csak freki emelés. :U

[ Szerkesztve ]

(#79) antikomcsi válasza Geller72 (#78) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ne szaladjunk ennyire előre.

Nézzük meg, hogy mi sül ki hamarosan a Zen 2-ből, és csak azután aggódjunk azon, hogyan sikerül majd a következő. ;)

(#80) Alpi. válasza Geller72 (#78) üzenetére


Alpi.
addikt

Én 10% körüli órajel növekedésre számítok max.
Az azonos orajelen 10% ipc növekedés az igencsak jónak mondható ugrás szerintem.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#81) Dragon3000 válasza Geller72 (#78) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az ipc növekedést ne keverd az órajel növekedéssel. Ha mindkettő növekszik, és tényleg csak kb 10%-kal már az is nagy előrelépés.

[ Szerkesztve ]

(#82) hokuszpk válasza Geller72 (#78) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az a Zen2 => Zen3 valtasra vonatkozik. de ha a Zen2 is hoz csak 10% -ot mindkettobol, akkor azert mar szep lesz, orajelben kiszamoljuk, akkor 4.35 ( 2700x teteje ) x 1.1 = ~4.8 Ghz ( Zen2 ) erre jon a kovetkezo gen 10% -a, azaz 4.8 x 1.1 = ~5.3 Ghz , es ha ehhez meg hozzacsapjuk az ipcnovekedes varhato 10 - 10% -at a ket gennél, azert nem lesz az olyan keves.
pontosabban majd meglatjuk akkoriban epp holtart az aktualis Intel csucsproci, mert ez ahhoz kepest lesz sok vagy keves.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#83) Hellwhatever válasza eldiablo (#77) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Minden olyan beavatkozás legyen az fizikai vagy szoftveres, ami garivesztéssel jár az gányolás függetlenül attól milyen minőségben van megvalósítva. Kár ragozni.

(#84) Dobrika válasza Hellwhatever (#83) üzenetére


Dobrika
tag

Látom tényleg nagyon nagy probléma eerrefelé, ha valaki tényleg ért is valamihez és botor módon még meg is osztja ezt másokkal. Nem először tűnik fel, hogy a valódi szakértelem egyenesen visszataszító ezen a fórumon. :N

Szerintem nézz utána annak, hogy mit is jelent a gányolás...

(#85) sb válasza hokuszpk (#82) üzenetére


sb
veterán

Összefoglalva amit írtál: 110%^4 = 146%

De ha maradunk csak a Zen2-nél, nézhetjük a másik oldalról is:
- Az IPC már most is egál kb.
- Ha csak és kizárólag órajelben fejlődnek - és ehhez elég 10-15% - már akkor helyben vagyunk.

Jelenleg az Intelnek már kb. csak órajel előnye van. A gyakorlatban az se sok, de nyilván jól mérhető: 4GHz alja (4.0-4.2) vs 4GHz teteje (4.7-5.0).
Cserébe ott már brutálisan szar fogyasztással. Szvsz átlagusernek ez már a hülyeség kategória, 200-250W körül hajtani valamit ennyi extráért.
Ha ezt hozzák (4.5GHz+) és csökkentett fogyasztással (ami ugye adja magát) - tehát mondjuk marad a mostani 4GHz körüli fogyasztás, 95-125W között, de legyen 150W... ezzel szerintem bőven alávágnának az egyetlen területen is, amit eddig Intel oldalra kellett adni: az abszolút csúcsot (ha hozzávesszük a fenti, kb. vállalhatatlan feltételeket is - ha nem akkor eddig sem létezett ez az előny).

(#86) Hellwhatever válasza Dobrika (#84) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Ez nem a kolléga hozzáértését minősíti, de a lényegen nem változtat.

(#87) hokuszpk válasza sb (#85) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Összefoglalva amit írtál: 110%^4 = 146%"

csak mielott valaki felreerti, ezek a szamok a Zen+ -> Zen3 kozotti jelen ismereteink alapjan szamohato elmeleti gyorsulast jelzik.

"Szvsz átlagusernek ez már a hülyeség kategória, 200-250W körül hajtani valamit ennyi extráért."

tekintve, hogy nekem is volt Bulldozer alapu gepem, nem predikalnek a temaban, az is bekajalt 5Ghz -n ennyit :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#88) antikomcsi válasza sb (#85) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Hülyeség, vagy sem 250W körül hajtani valamit, az FX nem igen adott más választási lehetőséget nekem! ;)

(#89) Ragnar_ válasza hokuszpk (#82) üzenetére


Ragnar_
addikt

"pontosabban majd meglatjuk akkoriban epp holtart az aktualis Intel csucsproci, mert ez ahhoz kepest lesz sok vagy keves."

Elvileg az Intel az árral tud variálni és a magszámmal. Nem hiszem, hogy 5 GHz fölött sok tere lenne még az Intelnek órajelet növelni a jelenlegi technológián. Az AMD-nek most lehet előnye szinten minden szegmensben amíg az Intel is nem megy 7 nm-re.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#90) hokuszpk válasza Ragnar_ (#89) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

oke, elcsuszott a ceg 10nm -el , de azert erosen meglepne, ha masfel - ket ev mulva a Zen3 start idejen meg mindig nem lepnenek elore a 14+++ -rol.
inkabb az a kerdes, addigra megoldjak-e ok is a chipletes designt, mert 7nm ide vagy oda, ha marad a monolitikus felepites, akkor az a gyartasi koltsegek / kihozatal miatt lehet majd hatranyban.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#91) Ragnar_ válasza hokuszpk (#90) üzenetére


Ragnar_
addikt

Jah, én a Ryzen 3xxx -re gondoltam. Így oke. :K

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#92) DraXoN válasza Geller72 (#78) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Azt hiszem zen3 egyik legnagyobb újítása inkább az SMT4 lehet, de az asztalon csak kevés hasznot hozhat majd (ha hoz egyáltalán, az se biztos asztali vonal megkapja az SMT4et, bár a csúcsmodell talán, mert számokban jól mutat majd).
úgyhogy az inkább tekinthető asztali vonalon "csak" tape clearnek.. javított gyártás, nagyobb órajelek (talán)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#93) MPowerPH válasza Sinesol (#48) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezekkel a VRM -ekkel nem lesz 12 meg 16 magos hard OC, azt garantalom.... :)

Don't Tread On Me

(#94) Alogonomus válasza hokuszpk (#90) üzenetére


Alogonomus
őstag

Másfél-két év múlva az Intel minden valószínűség szerint már kihozza a 10 nm-es nagy teljesítményű termékeit, és talán már az ultramobil szegmensnek is próbálnak majd valamit alkotni 7 nm-en.
Az Intel helyzetén ez jelen állás szerint azért nem fog valószínűleg sokat segíteni, mert az AMD már jelenleg is 7 nm-en gyárt nagy teljesítményű első generációs termékeket. Az AMD minden valószínűség szerint a következő másfél-két év alatt sem tervez ülni a babérjain, hanem szeretné a jelenlegi technológiai előnyét legalábbis megőrizni.
Mire az Intel kijön a saját kiforrottabb 10 nm-es és első generációs 7 nm-es megoldásaival, addigra az AMD a 7+, esetleg ++ verziónál fog már járni, de talán már az 5 nm első generációját is bemutatja a kis teljesítményű területen. Az Intel esetleg úgy tudhatná utolérni pár éven belül az AMD-t, ha vagy hatósági szintről utasítanák az AMD-t egy kis "mentorálásra", vagy az Intel átcsábítaná az AMD mérnökeit a tudásukkal együtt.

(#95) Dobrika válasza Alogonomus (#94) üzenetére


Dobrika
tag

Az intel 10nm-re nem ugyanaz mint a TSMC 10nm-re de talán utóbbi 7nm, sem az, amit az intel tudna 10-en szóval ezt így összehasonlítani nem lehet. Az AMD új magjaitól pedig naív dolog csodát várni, ahogy az intel sem tudott érdemben fejlődni ugyanazzal az architektúrával, az AMD is csak egy újjal tudna legfeljebb jelentősen gyorsítani, ami nem mostanában lesz.

(#96) Sinesol válasza Alogonomus (#94) üzenetére


Sinesol
veterán

Az Intel 7 nanoja kicsit jobb a jelenlegi megoldásoknál, plusz nem is igazán fog késni, azzal nem voltak gondok, simán lehet, hogy hamarabb jön, minthogy gatyába ráznák a 10 nanot.

Plusz a másik dolog, hogy az AMD-nek nincs semmilyen gyártástechnológiája, vagy gyártástechnológiai előnye, hiszen bérgyártók gyártanak minden AMD terméket. Szóval az, hogy hol fog tartani, az főleg a külső partnereken is múlik, hogy mennyire sikeresek a fejlesztéseik.

Abba meg kb. belerokkanna az AMD, ha az 5nm első verzióját kéne bemutatnia pár éven belül, hiszen még a legnagyobb cégek számára is óriási összegekről van szó, kb. lassan olcsóbb űrhajót építeni, mint gyártástechnológiát fejleszteni. Pl. az 5 nano-s gyártósorok árát 14-18 milliárd dollárrra becsülték nemrég...

[ Szerkesztve ]

(#97) hokuszpk válasza Alogonomus (#94) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Mire az Intel kijön a saját kiforrottabb 10 nm-es és első generációs 7 nm-es megoldásaival, addigra az AMD a 7+, esetleg ++ verziónál fog már járni,"

ezt majd meglatjuk. az AMD mar regota a bergyartoktol fugg, anno a Glofo is igert pl. 20nm -es nodet, aztan dobták. biztosan versenykepesebb procikat lehetett volna arra tervezni, mint a kenyszerbol tovabbhasznalt 28nm -re.
es nefelejtsuk el, hogy az eredeti tervben nem a TSMC 7nm -re volt prognosztizalva a Zen2, hanem az is a Glofonal erkezo 7nm -re, amit megintcsak dobtak.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#100) Dragon3000 válasza runingman (#99) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az Intel reszelgetéssel az volt a gond, hogy éveken keresztül szinte csak az órajel növekedés miatt kapott az ember 3-5% gyorsulást. Ha amd-nél csak az órajel emelkedés igaz, már azzal kapnánk 10%ot, de legyen csak az ipc 5% és az órajel 5%, már többet kapnánk, mint amit Intel csinált az elmúlt pár évben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.