Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Jó hír mint az is, hogy végre tisztázódik a helyzet.:K

(#2) adamssss


adamssss
veterán

Koszonjuk az osszefoglalot. Hasznos volt.

Majd jo lenne egy olyan tablazat/osszehasonlito elemzes ami a 3xx/4xx/5xx deszkak elonyeit hatranyait foglalja ossze. Pl mennyivel lesz gyorsabb egy ryzen 2 ha 5-os lapba rakom vagy mintha egy 3-asba.

Elore is koszi. :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3) arn


arn
félisten

En ha valtok az x470et is cserelem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) Televan74


Televan74
nagyúr

Én reménykedem benne hogy az Asrock tud majd támogatást adni az új processzorokhoz az X370 -es lapokhoz is.B350 -en már van néhány laphoz 0.0.7.2 bios,de eddig még X370 -en nem láttam. Ha nem jön a lapomhoz akkor max egy 2600 -ast teszek bele.Én inkább a Navi10 -re leszek jobban kíváncsi,de egy 3600 -as processzor is jól jönne a gépembe.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) Vartanus


Vartanus
őstag

Most ezt a PCI Express dolgot én nem értem. Ha a prociban van a vezérlő akkor attól függ nem, hogy a lap azon sínjei amelyek közvetlen a prociba vannak kötve milyen PCI-E szabvánnyal üzemelnek?

FM2+ lapok esetén is így volt. Ha a user Trinity vagy Richland APU-t tett az A88X-es lapba akkor a procihoz csatlakoztatott PCI-E slotok a 2.0-ás szabvány szerint üzemeltek, de ha egy PCI-E 3.0 képes Kaveri vagy Godavari APU került ugyanazon FM2+os deszkába akkor a slotok már PCI-E 3.0 szerint működtek.

Vaagy a PCI-E 4.0 esetén a slotok vezetékelése és/vagy felépítlse is változik fizikailag?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#6) koko52 válasza Vartanus (#5) üzenetére


koko52
veterán

Mennyire használja egy csúcs VGA a PCIe sávszélességet? 8%? Akkor fontos a 4.0.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#7) Vartanus válasza koko52 (#6) üzenetére


Vartanus
őstag

Azért Egy Titan RTX szerinten jobban.

De nem is ezért kérdezem, csak szeretném megérteni, hogy ami korábban működött annak most 2 gennel később mi akadálya van.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#8) koko52 válasza Vartanus (#7) üzenetére


koko52
veterán

Bocs, nem neked szántam, hanem általános kérdésként.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#9) joey04


joey04
titán

Ha ezek a hírek Intellel kapcsolatban jelentek volna meg, akkor 1: sokkal hamarabb megjelent volna az alapvető hír, miszerint új lap kell, 2: a "tisztázó" hír és a kommentek is tele lennének hitetlenkedéssel, savazással.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) keIdor válasza Vartanus (#7) üzenetére


keIdor
titán

De az nem is támogatja. Nincs jelenleg PCI-E 4.0-ás VGA a piacon, gondolom a Navi lesz majd az első ilyen.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11) Kupszi válasza keIdor (#10) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Konkrétan ezt én sem értem. Ha a CPUba van minden féle vezérlő , és a PCI-e lábkiosztása semmit sem változik akkor ha egy régi lapba belerakok egy új Gent, miért nem mehetne 4.0-val. Lásd Sandy-Ivy váltást, ott is működött.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#12) h_143570 válasza Vartanus (#5) üzenetére


h_143570
addikt

A PCIE4 jelerosege kb 15cm-ig marad meg utanna mar szukseg van jelerositokre, amik a jelenlegi alaplapokba nem kerultek bepitesre.
Ez azt jelenti, hogy 3xx/4xx alaplapokon a legkozelebbi 16x-es PCIE portig eleg lehet.
Felteve ha a lap gyarto nem olcsojanoskodta el a lapot es hajlando lesz megcsinali utolagosan a hitelesitest.

(#13) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Nem szívesen dobnám a Taichi-t, ha upgrade-re kerülne a sor.

https://utdetailing.hu/

(#14) Dragon3000 válasza joey04 (#9) üzenetére


Dragon3000
veterán

Más oldalon is max 1 nappal előbb olvastam az msi-s dolgot. Intel hitetlenkedéshez hozá tartozik az elmúlt 10 éves alaplap cserés szivatás. Igaz a 775ös idők se voltak jobbak, amikor a foglalat ugyanaz volt, de az egyik chipset csak ettől-eddig a másik meg attól-addig támogatta a procikat.

(#15) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Remélem, a B350 Tomahawk (Arctic) laphoz lesz ilyen. Nem lenne rossz ~ 1 év múlva (hacsak nem előbb :DDD) deszkaváltás nélkül meglépni az R7 3700 manővert.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16) Zotya84 válasza Synthwave (#15) üzenetére


Zotya84
őstag

Jaja, nem (csak) azért vettem meg a lapot, hogy aztán eldobjam, ha már ígért támogatás van hozzá. Mert azért kár lenne továbbadni pusztán amiatt, hogy a gyártó b@szik rája frissítést csinálni. A PCIe 4 meg rohadtul nem érdekes szerintem senkinek, aki nem akar cserélni. Melóhoz néha el tudnék viselni jóval több szálat a mostani 16-nál. (No nem mintha ez nem lenne elég – de ha egyszer már lenne vevőm az 1700X-re, akkor miért ne...)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#17) Lacika112 válasza Vartanus (#5) üzenetére


Lacika112
aktív tag

"Richard Solomon a Tom's Hardware kérdésére megerősítette azt is, hogy megváltozik a PCI Express energiaátvitelre vonatkozó specifikáció. Az eddigi 75 wattos maximum helyet az új PCI Express 4.0 a 300 wattos energiaátvitelt célozza meg"

PCI-e 3.0: 75 watt
PCI-e 4.0: 300 watt

Lehet én értettem félre, de akármilyen procit-aput raksz a lapba tegyük fel a gyártója extra minőséget csinált és a PCI-e csatoló felé olyan vastag vezetőt kötött be ami 150 wattot is elbír...... az a PCI-e 4.0 szabvány fele csak.

Gyanítom idővel a vga gyártók is le-le hagyják a tápcsatit (persze nem az oc-ultrra-extra-kopponminden) a kártyákról hisz "értelmetlenek" lesznek. Ha majd egy ilyen kártyát ami pl 200 wattot kér berakod egy lapba ami PCI-e 3.0 ( 75 watt ) hááááát..........
Szóval ami gyárilag nem PCI-e 4.0 lett tervezve az gondolom el fog vérezni a hitelesítésen. :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#18) Kupszi válasza Lacika112 (#17) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Ha ez így is lesz , akkor abba a 300wattba sok bele fog férni. Viszont akkor biztos lesznek + csatik a lapon hogy az ágak el is bírják majd.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#19) Synthwave válasza Zotya84 (#16) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nálam nincs semmilyen ígéret a háttérben, csak nem akarnám lecserélni ezt a guszta, fehér NYÁK-ot. : > (Meg amúgy is egy elég korrekt lap.)

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) Dragon3000 válasza Lacika112 (#17) üzenetére


Dragon3000
veterán

Gyanítom idővel a vga gyártók is le-le hagyják a tápcsatit (persze nem az oc-ultrra-extra-kopponminden) a kártyákról hisz "értelmetlenek" lesznek.

Kétlem, majd ha már csak pci-e 4.0-ás alaplapokat, hozzá cpu-kat és vga-kat lehet majd venni és eltelik 5-10 év, akkor talán el hagyják majd a + tápcsatlakozókat a vga-król, de még itt is kérdés, hogy arányaiban, hogy fognak állni a pci-e 3.0-s megoldások a piacon.

(#21) Sinesol


Sinesol
veterán

Azért az érdekes, hogy hasonlóan nyugtalanító AMD-s hírekről milyen mély hallgatás van itt az oldalon, a jelenlegi magyarázatot kiváltó esetről például hír sem volt, bezzeg azonnal lejön minden pletyka, találgatás, szóbeszéd a konkurrensekről, lényeg, hogy negativ hangvételű legyen. :N

[ Szerkesztve ]

(#22) Synthwave válasza Sinesol (#21) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mint a posztod.

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#23) #16939776


#16939776
törölt tag

Mire megint aktuális lesz a vga csere, akkorra lapot+cpu-t is cserélek vele, egyszerre. Addig sem kavarok-keverek köztes CPU generációkkal, meg majdnem teljesen kompatibilis alaplapokkal. :N

(#25) rodrigez


rodrigez
senior tag

A miniItx-es Biostar lapomhoz már kint van ag említett Bios. Úgyhogy öröm van.

(#26) koko52


koko52
veterán

Gigabyte B450 Aorus-hoz is megérkezett a 3xxx kopatibilitási BIOS :C

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27) arn válasza Lacika112 (#17) üzenetére


arn
félisten

Ez nagy fail lenne, mivel anno nem keves problema volt belole, hogy milyen minosegu lapot es kartyat parositottal. Aztan jottek olyan xaktas problemak, hogy nehez volt kiszurni, hogy ez a problema. Most vagy rohadt dragak lesznek a lapok, ha telipakoljak x szaz wattos ellatmannyal, vagy visszajon ez a korszak (amire tippelnek).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28) Dobrika válasza Kupszi (#11) üzenetére


Dobrika
tag

Az alaplapokon is lévő sok kicsi SMD alkatrész nem poénból került rájuk. :)

(#29) eldiablo válasza Sinesol (#21) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Mi azon a nyugtalanító AMD-s hír, hogy a 300-as MSI lapok nem biztos, hogy támogatni fogják az új generációs Ryzen procikat?
Ez legfeljebb nyugtalanító MSI hír. Tudom 3-3 betű, de a volumen közel sem akkora.
A legtöbb 300-as, 400-as Asus, Gigabyte, Asrock lapokra már lassan egy hónapja elérhetőek az új mikrokódos BIOS-ok.

(#30) Ragnar_ válasza Televan74 (#4) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Én inkább a Navi10 -re leszek jobban kíváncsi,de egy 3600 -as processzor is jól jönne a gépembe."

A Navi 10 nagyjából GTX1080 teljesítmény 150W-on, 250 dollárért, és a megnevezése RX 3080 (seriously ? RX 3080 ?:DDD )

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#31) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Hát ha a B350-hez jön támogatás, és nem lesz gond a kombókkal, akkor lehet, hogy én is cserélek egy jóárú Ryzen R5 3600 8/16-osra valamikor, még DDR4 platformon, bár nekem egyelőre a 1600x is elég kb. mindenre is.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#32) Noukoum válasza eldiablo (#29) üzenetére


Noukoum
veterán

Valószínűleg azért nyugtalanítja mert egy intel kedvelőröl van szó.:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#33) eldiablo válasza Noukoum (#32) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Gondolom a 100/200/300-as chipset akkor nem volt zavaró. ;]

[ Szerkesztve ]

(#34) Timer válasza eldiablo (#29) üzenetére


Timer
veterán

Egyetértek. Amúgy is, MSI lapot kétszer vettem AMD alá, először és utoljára. Kezdetben olyan problémák voltak, hogy a hajam téptem, miközben az ASUS vásárlók ugyanazzal a processzor típussal értetlenül néztek. Azóta is az ellenségeimnek ajánlom a PC MATE-et, akkora szar, hogy eladni sincs pofám, inkább szenvedek vele a ZEN2-ig, utána ajándékba adom majd az 1600X mellé.

(#35) proci985 válasza Synthwave (#15) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

elvileg lesz hozza

egyebkent szep az a lap, nekem egy x370 titanium van. mondjuk 1800Xrol nem biztos, hogy nekem van ertelme valtani.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#36) Noukoum válasza eldiablo (#33) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem mert azt az intel csinálta :DDD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#38) Sinesol válasza eldiablo (#29) üzenetére


Sinesol
veterán

Ez is igaz, viszont arra gondolok , hogy ha mondjuk ugyanez Inteles oldalon van, már ennyi miatt is ment volna a pánikkeltés, hogy valószínűleg biztosan nem fogják tamogatni az uj generaciot a regi lapok, stb. Egyaltalaban amikor kikerult az MSI- s beszelgetes hir sem volt rola, csak most, amikor mar safe a helyzet, miközben a legtöbb portal azonnal foglalkozott vele.

Amugy nem rossz lapok az MSI-k most vettem 2600x -et es felsöbb kategoriakat nezve nincs is konkurrensük. Van egy összesites neten a VRM-et nézve, ami vegulis kb legfontosabb dolog es ott max midrange-ig jönnek fel a konkurrensek, meg persze mindenkinek van egy darab high end lapja. Legtöbb Asus meg Giga lapot low end meg garbage tierbe tették.

[ Szerkesztve ]

(#39) #25068288


#25068288
törölt tag

"..At this point, we are still performing extensive testing on our existing lineup of 300- and 400-series AM4 motherboards to verify potential compatibility for the next-gen AMD Ryzen CPUs. To be clear: Our intention is to offer maximum compatibility for as many MSI products as possible. Towards the launch of the next-gen AMD CPUs, we will release a compatibility list of MSI AM4 motherboards. Below is a full list of upcoming BIOS versions which include compatibility for the next-gen AMD APUs for our 300-Series and 400-Series AM4 motherboards based on the latest AMD Combo PI version 1.0.0.0. These BIOS versions are expected to be released in May this year..."

Az alábbi típusokhoz májustól adják ki a frissített biosokat:

[ Szerkesztve ]

(#40) Dragon3000 válasza Sinesol (#38) üzenetére


Dragon3000
veterán

Intel esetén se ment volna semmi, ha csak egy gyártótól jön a hülyeség, miközben a többi már akkor adott ki friss biost az új procik miatt.

Szerk.: Ne csak levegőbe beszéljek, pl az asus a b350 és x370 lapjaihoz 03.25-én, 04.04-én és 04.11-én kiadta az AGESA 0072, ennek a végleges verziója lesz majd az 1.0.0.0, ha már a béta kint van, akkor a véglegest is meg fogják kapni. Magyar oldalon az msi-s hülyeséget először 04.15-én olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#41) eldiablo válasza Sinesol (#38) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nekem úgy rémlik, hogy amikor az Intel csinálta ezt, ugyan ezzel a delay-el megjelentek itt is a hírek. PH elég lassan követi a nemzetközi IT sajtót. Van hogy napokkal vannak lemaradva. Szerintem kár mögé misztifikálni bármit is.

(#42) pandras83 válasza Timer (#34) üzenetére


pandras83
senior tag

Ugyanilyen lapom van, te mit tapasztaltál? Miért szar?

Cyberfuck Patchrunner

(#43) hokuszpk válasza Timer (#34) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

majd beszeljunk rola ha eljon az ideje, az 1600x -re nincs szuksegem, de a sima 32 bites pci miatt vevo lennek a lapra.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#44) Raysen623 válasza koko52 (#26) üzenetére


Raysen623
addikt

Már fel is raktam :DDD

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#45) Timer válasza pandras83 (#42) üzenetére


Timer
veterán

Ááá, had ne menjek bele, annak idején szétoffoltam a ryzen topikot is ezzel, de címszavakban: memória sebesség hektikussága (egyik UEFI-nél ugyanazok a modulok 2997 Mhz-en mentek, a következő frissítéssel csak 2666-on), cold bootból vagy indult vagy nem (akár több napos stabil működés után is), a ventilátor vezérlés kaotikus volt (vízpumpával nem annyira vicces, amikor eldobja a beállításokat, és ráadásul nem is ad annyi voltot, ami hajtaná a pumpát), ha kihúztam tápból a gépet, utána már alap BIOS beállításokkal indult (gombelem csere megvolt), stb... Az már csak hab a tortán, hogy a gép gombnyomástól kezdve 10 másodpercig mind a mai napig nem ad képet, utána megjelenik a logó, és néhány másodperc múlva már az asztalon vagyok, de utóbbi az nvme ssd érdeme, nem a lapé. Szóval, ilyesmik. Sokak szerint a behelyezett PCI eszközöm a ludas (ami egy XONAR kártya, de nélküle is ezt csinálja, pont két hete póbáltam rá, mert amúgy is szereltem).

@hokuszpk: rendben, Rád írok majd. Ezt a lapot akkor is cserélem, ha egyébként (afenti táblázat szerint) még akár 3600X alá is jó lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#47) komi77


komi77
senior tag

Msi-ék amúgy sincsenek jó pozícióban az alaplap eladásokban. Nem csodálkoznék ha nekik az új procihoz új deszka jönne be. Szerintem Asus, Asrock esetében nem lesz kérdés a régi lapok támogatása. Ja Giga-Aorus esetén is ezt sejtem. Pci-e 4.0 nem csak új vga miatt érdekes, sokkal inkább a megnövekedő adatsebességből profitáló ssd-k, m.2ssd-k miatt lesz jó. Ott lehet majd teljes értékű slotokat tenni többet is a deszkára. Ennek én kifejezetten örülök. Nem lesz rossz az új szabvány, lesz aki tudja majd használni a vele járó előnyöket. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#48) Sinesol válasza komi77 (#47) üzenetére


Sinesol
veterán

Biztos ez? Mintha nemrég épp arról volt valahol hír, hogy ők taszították le az első helyről a Gigabyte-ot alaplap eladások terén....vagy az az Asrock volt?

Közben megtaláltam a korábban emlitett anyagot, ez alapján elég jó deszkákat csinálnak:

[ Szerkesztve ]

(#49) Chaser válasza joey04 (#9) üzenetére


Chaser
titán

troll on
intelnél ilyen hír nem jelenhet meg, mert nálunk fel sem merül, hogy ugyanabban a foglalaltban 1-2 gennél több cpu-t lehessen használni
troll off
( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) Reggie0 válasza Chaser (#49) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat ja, de ha jo ugyan abba a foglalatba az sem segit sokat, mert az alaplapon levo PCH-t mar nem tamogatja. A lapot meg senki sem csereli a foglalat korul :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.