Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Timer válasza Dobrika (#148) üzenetére


Timer
veterán

" A magok erősségét nem az IPC jelzi és még csak nem is órajel önmagában, hanem a kettő együtt!"

Szerintem meg nem. Ez inkább a processzor relatív sebességét mutatja, nem magok erejét önmagában. A magok erejét, átvitt értelemben az architektura fejlettségét továbbra is úgy gondolom, az IPC miutatja meg. Amint szerepet kap az órajel, meg is érkezünk a tuningolhatósághoz, amihez az Intel tulajdonosok érveléskor oly szeretettel nyúlnak. A baj csak az, hogy az nem tekinthető sztenderd értéknek, mert rengeteg mindentől függ, nem csak magától a processzortól. Na mindegy, a te szemszögedből igazad is lehet, de az enyémből nincs, én továbbra is az IPC-t tartom korrekt összheasonlítási alapnak, de ezen ne akadjunk fel.

"*Gondolom többszálast akartál írni."

Yepp, csak eltévesztettem.

"Nem lehet mindent párhuzamosítani és a játéktesztek egyértelműen bizonyítják, hogy a ryzen nem egy játékos processzor" [/I

Nem értek egyet. Nincs olyan, hogy elég, nincs olyan, hogy játékos vagy nem játékos, ezt tisztázzuk már egyszer, s mindenkorra. Olyan van, hogy optimálisabb, meg nem optimális. És nem, ez nem játék a szavakkal, ez így pontos. Lehet, hogy az Intel optimális a játékhoz, de ez nem egyenlő azzal, hogy Ryzennel nem lehet játszani. Ahogy Macika írta, akinek számít, hogy 140 vagy 150 az FPS, vegyen Intelt, ebben igazad van. Akinek meg nem, az meg vegye azt, ami jobb ár/érték arányú, ez pedig még mindig a Ryzen.

(I)"Én multijátékokkal játszom a 4 mag kevés már, mint szarban a vitamin (VGA limittel 60FPS-re persze, hogy jó a 8400, de akik ezt mondják szerintem nem fanboyok, csak tudatlanok)"(/I)

Ezt például terror nevű user állította az iPon fórumon, akinél nagyobb Intel fanboy a világon nincs szerintem. Tudatlan ettől még lehet. BusterFTW lelkesen asszisztált ehhez az állításhoz, pedig neki általában még jó érvei is vannak, szóval mondhatjuk, hogy Intel közösségben ez egy bevett állítás.

(I)"Amúgy igen, abban igazad van, hogy a CAD ugyanúgy szar sok objektumnál mindegyiken, de képzeld milyen lenne egy alacsony órajelű AMD-n, amin a 16 szálból egy dolgozna... Amúgy a 6700K-mat az egyik kolega vette i3 helyett inventorozni és állítása szerint bevált, de gyanítom, hogy inkább az órajel miatt."(/I)

Ez kicsit kapcsolódni fog az előzőekhez is: ha megnézed, a munkaállomásokba XEON-t szoktak ajánlani, pedig az jellemzően alacsonybab órajelű és jóval több magú, mint a Core változatok. Hiába azonos jórészt az architektura, az utasításkészlet és az L2/3 cache mérete nagyban számít, magyarán megérkeztünk az alfához, nem minden az órajel, és a nyers erőt inkább az IPC mutatja. Szvsz, természetesen.

Egyébként abban igazat adok, hogy átlag user átlag körülmények között, átlag felhasználási mód mellett hamarabb profitál a magasabb órajelből, mint a többmagos kialkításból, de akkor is azt mondom, atöbbmagos megoldásoké a jövő, és ha az AMD csiszol picit az órajeleken a 3XXX sorozatra, jó kis árverseny elé nézünk! ;) Én egyedül emiatt kedvelem jobban az AMD-t (mutattak már ilyet a Barton korszakban, ahol jó kis pofont adtak az Intelnek, ezáltal kiütve belőlük a Core2Duo sorozatot), mert a tevékenységükből mindkét oldal profitál így, vagy úgy. Most Ryzen-t használok, de volt már Intelem is nem egy, mindig azt veszem, ami az igényeimnek leginkább megfelelő. Most úgy tűnik, a 3XXX széria lesz a nyerő, de ki tudja, mi lesz még őszre.

[ Szerkesztve ]

(#152) Dobrika válasza Timer (#151) üzenetére


Dobrika
tag

Az IPC/órajel-re tökéletes péld az AMD ryzen előtti korszaka. Ott volt a sima phenom, ahol IPC volt, de órajel semmi, majd a pehom II már fel tudott mutani némi órajelet is, de még mindíg le volt maradva. Aztán jött az FX ahol órajel volt bőven, de IPC semmi, és látod mindkettő kevés volt. Szóval a magok teljesítményét mindenképpen ez a két tényező együttesen határozza meg, ha bármelyik is gyenge, akkor lassabb lesz.

Amúgy multi játéknál nem 140-150 FPS-ről van szó, inkább 90-150FPS lesz az arány, ha nagy a kupleráj. Nálam ég és föld a különbség necces helyzetben, és nem a +2 mag miatt, hanem a skylake IPC-ben is gyenge és 4.5GHz fölé az iistenért sem akart menni, ehhez képest a cofee IPC-ben erősebb, plusz mellette az 5GHz rendesen seggberúgt a ajátékot, már nincs az, hogy terepen szaladgálva 150FPS van és a VGA 100%-on megy, aztán nagy lövöldözésben a GPU kihazsnáltság lemegy 60%-ra és 80-90FPS-re leesik, most 150-ről leesik 140-re a VGA kihasználtság meg szinte végig 100%, És ez 6700K-9600K összehasonlítás, a PUBG alatt a ryzen például nagyon gyenge lenne, mert az 3 magnál tovább nem nagyon megy. A BF4-ben már nincs ekkora különbség, de a 9600-al határozattabban stabilabb az FPS, mint előtte.

Ami a munkaállomásokat illeti, nálunk is DELL WS-ek vannak 6-8 magos processzorral, amik jórésze szotyizik, míg CAD-eznek a srácok, de ez inkább hozzánem értés kérdése az IT részéről, nem vonnék le belőle mélyebb következtetést. :)

Lehet, hogy a sokmag a jövő, de én a jelenben hazsnálom a maisnát, ez ugye tipikusan az, amikor az AMD GCN volt a jövő akkoriban, de mire eljött a jövő, addigra elavulttá vált és az NV elhúzott mellettük, mert ésszel csinálták és nem a spanyviaszt akarták feltalálni.

Ja és oké, hogy a tuningot ne vegyük figyelembe, de akkor az AMD is rosszul jár, mert alapfrekin aztán pláne kevés a ryzen. Az X verziók erősebbek, de azok azért már drágák is.

[ Szerkesztve ]

(#153) Timer válasza Dobrika (#152) üzenetére


Timer
veterán

"Lehet, hogy a sokmag a jövő, de én a jelenben hazsnálom a maisnát, ez ugye tipikusan az, amikor az AMD GCN volt a jövő akkoriban, de mire eljött a jövő, addigra elavulttá vált és az NV elhúzott mellettük,"

Azért nagyon nem. Egyrészt, immáron mindkét piaci szereplő letette a maga voksát a többszálúsítás mellett. Most már kénytelenek lesznek a szoftverfejlesztők is ebbe az irányba mozdulni, mert eddig vakargathatták a töküket, mondván, úgyis Intel van többségben, az meg maximum négymagos, minek strapáljuk magunkat? Majd megoldják magasabb órajellel, 'oszt viszlát. Ez azért elég kontraproduktív játék volt részükről, és az AMD "jövőlátása" ezért se volt eddig kifizetődő (főleg az FX-nél itták meg ennek a levét, ahogy írtad is). Most nem lesz mese, az órajelek a plafont verik, az Intelnek se marad más választása, mint előre menekülni, és ameddig nem érnek el valamilyen áttörést, ez leginkább a magok számának emelésével kivitelezhető.

Nem vagyok nagy gémer, ugyanazt a programot játszom évek óta: a BF3-nál elég erős meglódulást éreztem, amikor i5-4460-ról i74790-re váltottam, és legalább ugyanekkora volt az előreléps (pláne minimum FPS-ben), amikor munkába állt az R51600X.

"Ami a munkaállomásokat illeti, nálunk is DELL WS-ek vannak 6-8 magos processzorral, amik jórésze szotyizik, míg CAD-eznek a srácok, de ez inkább hozzánem értés kérdése az IT részéről, nem vonnék le belőle mélyebb következtetést. :)"

Hát, nagyon más választásuk nincs, bár a Dell portfóliót nem ismerem, az biztos, hogy még a 8700 jelenti a csúcsot a Fujitsu Celsus-nál is, i5 talán nincs is már náluk, csak i7 és i9 és XEON. Utóbbi kettő már értelmezhetetlen áron fut, ezért választottuk mi is a 7700K-val szerelt modellt, ahogy írtam is feljebb, igaz, a friss megrendelések már 8700-zal jöttek volna (érdekes módon itt nem volt K).

[ Szerkesztve ]

(#154) Dobrika válasza Timer (#153) üzenetére


Dobrika
tag

A munkaálomással úgy vagyok, hogy jópofa megoldás mégtöbb pénzt lehúzni a cégekről, de amúgy baromság. Mert mire is használják a legtöbbet ugye, megy a CAD meg többi hasonló "jól megírt" szoftver és kell beléjük az ECC ram meg xeon processzor, mégis folyamat fagynak a szoftverek, mert szarok jó sok pénzért. Érdekes, hogy egy i5K-val jobban mennének a szoftverek egy nagyságrenddel olcsóbban és semmivel sem megbízhatatlanabbul. Volt itthon szerverem Core 2 8400-al, majd utána rendes HP proliant szerver most meg asrocck ITX masina és ezek közül a HP volt a legmegbízhatatlanabb a gyökér driverei miatt, pedig mindegyik pontosan ugyanazt csinálzta, konkrétan videót kódolt a szokásos e-mail FTP, meg webszerver mellett windows alatt. :))

(#155) eldiablo válasza Dobrika (#152) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Abban igazad van hogy, az IPC és az órajel együtt mutathat valamit. Azért én még hozzá tenném, hogy pl a memória és a belső busz sebessége is nagyon sokat számít.

Egyszerre használok itthon 9900K-t és R5 2600-at GTX 1080Ti/RTX 2070 mellé. Valóban, az i9 gyorsabb, de nem annyival, mint amennyivel többe került. Most hogy 110 fps van 130 helyett, nem annyira visel meg.

Az a Skylake ami meg nem megy 4.5Ghz-fölé az extrém szar. Volt/van elég sok Sky procim és még a G3900 is 4.8Ghz-et ment, a 6500T meg 5Ghz-et.
Utoljára előrelépés Haswell után volt, azóta hibahatáron van ha egyáltalán van gyorsulás Inteléknél.

(#156) Timer válasza Dobrika (#154) üzenetére


Timer
veterán

Egyetértek a WS vonallal szerzett negatív tapsztalatokkal. Az az érdekes, hogy én amúgy szeretem a brand gépeket, HP260G2-ből rengeteget szereztem be éppen emiatt, mert az egy jó ár/érték arányú megoldás, és irodai munkára több is, mint elég.

A WS-t azért kezdtük el venni, mert a műszaki osztályon sírtak az összeszerelt gépeinkre, hogy biztos azért fagy a Creo és a ProE, mert nem tudunk normális gépet összerakni. Na, vettünk egy Fujitsu hordozható munkaállomást, óóó, az már tetszett az arcuknak. Utána vettünk néhány FS asztali munkaállomást, az is szipi-szupi volt az első hetekben. Aztán jöttek a szokásos dolgok, és félév sem kellett ahhoz, hogy kimondják, ezek is sz@rok, csak legalább drágák. Most én raktam össze egy tesztgépet nekik 8700K-val, amit összevetnek a Fujikkal, aztán meglátjuk, merre induljunk tovább. Ilyen ez, majd csak rájönnek, mennyire lényeges a szoftver optimalizáltsága. Egyébként ugyanezek közül van olyan user, aki R7 2700X-et használ otthon, ami a speciál CAD bencsekben állítólag lassabb, mint a 7700K-s WS-ek, de közben meg a gyakorlatban nem érzi, mert amelyik modell az egyiken szaggat, az szaggat a másikon is...

[ Szerkesztve ]

(#157) Dobrika válasza eldiablo (#155) üzenetére


Dobrika
tag

Ez nekem új, a skylake-nél annó mindenkinél 4.5-4.6GHz volt a vége a 4.7 4.8 volt a jólsikerült darabok sajátja, sky-ból a szar volt az, ami 4.4-nél elfogyott..

És a haswell után a skylake lassult, de a 7700K-már behozta a lemaradást, de a 7700 után valóban nem rémlik, hogy történt volna előrelépés IPC tekintetében..

(#158) eldiablo válasza Dobrika (#157) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Én még olyan Skylake-el nem találkoztam ami ne ment volna 4.5 felett. Persze nem lehetetlen, csak furcsa.
3 db i3 6100, i3 6300, G3900, i5 6500T, i5 6600K, 6700K, i7 7800X ugyan SkyX de az is ment 5Ghz-et vízzel. 7700K ból a 3. volt ami normálisan ment 5Ghz-et, viszont KabyX, 7740X 5.4Ghz 7/24 1.4V-tal, 5Ghz 1.2V.

Lassult a Haswell után a Sky? :DDD IPC szám növekedés pedig igencsak volt és a DDR4-et ne is említsük. 5Ghz-es 4790K teljesítményén könnyedén hozza egy 4.8Ghz-es 6700K.

(#159) Dobrika válasza eldiablo (#158) üzenetére


Dobrika
tag

Memóriagiényes tesztekben erősebb volt a sky, de a többiben lassult picit. Előtte 4690K-m volt ugyanúgy 4.5GHz-en és HT nélkül gyorsabb volt a nem memórigéényes tezsteknél ugyanakkora órajel mellett. :K

A 7700K meg 4.2-őn tudja, azt amihez a 6700-nak 4.5GHz kellett, azzal behozták a lemaradást.

(#160) DraXoN válasza Dobrika (#159) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

ez nagyon érdekes mert a megjelenéskori tesztek szerint 1% különbség sincs a skylake és kabylake között azonos órajelen azaz valami 0.4% körüli IPC növekedést mutattak ki amikor megjelent az "új" .. csak az órajelek miatt volt erősebb (tudtommal az utasításkészletben se volt változás)...
ha tehát a skylake 4.5ön lassabb volt mint a másik 4.2őn, akkor az előbbinél valami nem lehet jó ... vagy memória, vagy nem volt stabil a cpu.
pl. minden modern cpunak van némi belső hibajavítása.. előfordulhat olyan órajel, hogy "látszólag stabil" de csak a belső hibajavítás miatt, és valójában olyankor már esik a teljesítmény egy egyel korábbi lépcsőhöz képest... pl. ilyenkor lehet, hogy az adott cpu 4.4en gyorsabb mint 4.5ön.. bár ez ritka, de előfordulhat (amdknél gyakoribb ez a jelenség).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#161) Dobrika válasza DraXoN (#160) üzenetére


Dobrika
tag

Akkor náluk sem volt stabil, és CB-ben is ugyanezek az arányok. Ha kimatekolod az órajelet látni a különbséget, nálam a 6700K 54800pontot kapott ha jól emlékszem 4.5GHz-en. Ahogy látom frissítették az AIDa-t is, mert korábban szintén 54-en volt a 7700K.

[ Szerkesztve ]

(#162) eldiablo válasza Dobrika (#161) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem tudom ez milyen teszt, de totális baromságot mutat.
CB R15 ugyan az a lap, ugyan az a ram kit 5Ghz:

(#163) eldiablo válasza eldiablo (#162) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Vagy, geekbench:
4790K

6700K

7700K

(#164) Dobrika válasza eldiablo (#163) üzenetére


Dobrika
tag

Ezek nem a nyers számítási teljesítményt mérik, hanem erősen befolyásolja a memória is az eredményt.

(#165) DraXoN válasza Dobrika (#161) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

az aidában a 6700K 2133MHz-es rammal volt tesztelve.. a másik az előnyt valószínű egy gyorsabbra állított ramból és a +200Mhz-ből szedi össze... de ezt a részt nem raktad be a képbe így nem látszik a memória "konfig".

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#166) eldiablo válasza Dobrika (#164) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Szerintem csak szimplán nem érted ami a screenshotokon van.
No offense. :R
Over-n-out.

(#167) Dobrika válasza DraXoN (#165) üzenetére


Dobrika
tag

Ez a teszt teljesen független a ramtól, 133-as SD rammal is ugyanez lenne. Szóval nem én nem értem...

(#168) DraXoN válasza Dobrika (#167) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

ha a sebesség nem is számít, az időzítés abban az esetben mindenképp... semmi se tökéletesen memóriafüggetlen, főleg ha az órajel különbséget kiszedi az ember akkor "csak" 8% lesz a különbség... a 6700K meg 2133MHz-es ram volt 14-14-14-35 időzítéssel ... ez azért eléggé alacsony sebesség és igen magas időzítés...
de nekem nincs 7xxx sorozatos gépem, hogy ilyesmit leteszteljek

8 magos FX-el néztem 4000-re állítva.
van egy listában levő teszt 1866 9-10-9-27 en 36110
az enyém 1333 rammal 9-9-9-24 időzítéssel azonos sebességen 35405

.. de ez nem feltétlen annyira egyszerű mint mérés, pl. sose tudtam azonos értéket produkálni 2 azonos cpu és rammal rendelkező gép között se ha más volt az alaplap gyártója (simán lett pár százalék különbség már abból is)...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#169) Dobrika válasza DraXoN (#168) üzenetére


Dobrika
tag

A ram sebességét figyeld. Amúgy a háttérfutó szoftverek erősen befolyásolják az eredményt, ha nyitok egy böngészőt google kezdőlappal az -500.

A cinebench-ben hanygyányi változás van csak.

[ Szerkesztve ]

(#170) MPowerPH válasza eldiablo (#163) üzenetére


MPowerPH
félisten

4790K -rol valtva 6700K -ra volt egy gyengen erezheto ugras. Ellenben 6700K -t csak az elerheto max. orajel miatt volt ertelme lecserelnem 7700K -ra, sot, az en esetemben meg ott is csak 100MHz-t nyertem. Szintetikus tesztben merheto kulonbsegek ezek. Szerintem meg egy 3770K is nyugodtan ideallithato, mert az sem sokkal lassabb. Intel 1 helyben toporgott evekig, ezekbol is siman latszik. Amiben fejlodtek, az az optimalizacio. Elerheto max. orajel teren eszreveheto, de az utcso 3 szeriara mar ez sem igaz. Bar hirtelen volt eloszor +2, aztan +4 mag. Vajon miert? :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#171) #16939776 válasza MPowerPH (#170) üzenetére


#16939776
törölt tag

4790K -rol valtva 6700K -ra volt egy gyengen erezheto ugras.

Az is azért, mert a memória közben lecserélődött DDR3->DDR4-re. Amúgy nem volt az olyan gyenge, min. FPS-ben hozott jócskán, bár ekkora távolságból sem volt a platform/platform közti ár és teljesítmény különbség arányban. Mármint azonos órajelnél (OC-OC) 4 mag-ról 4 magra váltani, nagyon kihegyezett esetben 20% többletért nem érte meg.

[ Szerkesztve ]

(#172) M@cika


M@cika
őstag

Megjött az én lapomhoz is az új BIOS a 0.0.7.2.-es Agesával.
Így a 3300G esélyei tanévkezdésre növekedtek. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#173) tibcsi0407 válasza M@cika (#172) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nálam is megkapta az X370 Taichi. De nem merem feltenni, mert elvileg nincs visszaút. A legutóbbinál is szívtam a RAM sebességgel, így egy régebbi BIOS van rajta.

https://utdetailing.hu/

(#174) M@cika válasza tibcsi0407 (#173) üzenetére


M@cika
őstag

Nekem mákom van, mindenben gyorsabb lett. Mondjuk Cinebench20-ban leginkább.
Amúgy sincs alternatíva, ha az új procit bele szeretném tenni a lapba, akkor kell a BIOS frissítés.

Nasit a kis fehér medvének!

(#175) tibcsi0407 válasza M@cika (#174) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Figyelem majd az Asrock fórumokat és meglátjuk.

https://utdetailing.hu/

(#176) M@cika válasza tibcsi0407 (#175) üzenetére


M@cika
őstag

Most van news-ban, hogy szinte minden Asrock lap kap ebben a hónapban BIOS frissítést.
[Asrock news]

Nasit a kis fehér medvének!

(#177) tibcsi0407 válasza M@cika (#176) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Respect érte!
Még mindig nem tettem fel. Az a baj, hogy visszaállni már csak úgy lehet, ha közvetlenül írom a BIOS chip-et, ami nem az én világom, főleg nem egy ilyen drága lapon..

https://utdetailing.hu/

(#178) eldiablo válasza tibcsi0407 (#177) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nekem Asus X470-I-n még gyorsult is a memória. Igaz a régi időzítéseket újra kellett gondolni, de sokkal jobb lett.
Nem lehet, hogy nálad is ugyan ez a helyzet?

(#179) tibcsi0407 válasza eldiablo (#178) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kiderítem majd. Lehet írok az Asrock-nak.
Most a beállításoknál van AMD CBS és Asrock OC beállítás. Ha az Asrock-ra teszem, akkor szuperül muzsikál a memória, míg az AMD CBS-nél nem.
Korábban felraktam egy újab BIOS-t, ott eltűnt az Asrock OC és a memóriát sem tudtam nagyon működésre bírni gyári órajelen. Nem látta jól az XMP-t..

https://utdetailing.hu/

(#180) eldiablo válasza tibcsi0407 (#179) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Szerintem ne bonyolítsd túl: [link]

(#181) tibcsi0407 válasza eldiablo (#180) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez minden esetben jó?

https://utdetailing.hu/

(#182) eldiablo válasza tibcsi0407 (#181) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nekem minden esetben jó volt. :D
3600 C14-ben megy 7/24-ben R5 2600-al.

(#183) tibcsi0407 válasza eldiablo (#182) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Lehet rápróbálok majd.

https://utdetailing.hu/

(#184) eldiablo válasza tibcsi0407 (#183) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Friss, még meleg: [link] :D

(#185) M@cika válasza eldiablo (#180) üzenetére


M@cika
őstag

Nekem el sem indul, vagyis nem jelenik meg neki ablaka...

Nasit a kis fehér medvének!

(#186) tibcsi0407 válasza eldiablo (#184) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Megy szépen. Hétvégén felpattintom a BIOS-t és megpumpálom a memóriát. :)
Ilyen Corsair ketyeg a gépben: [link]

https://utdetailing.hu/

(#187) Vartanus válasza eldiablo (#182) üzenetére


Vartanus
őstag

Kipróbáltam a saját 3000-es Aegiseimmel, de nem tetszett a ramoknak a kalkulált érték.

Hogyan is működik?
1.beírom ram adatokat
2.safe/fast/extreme kalkuláció választás
3.a megadott értékeket biosban beállítom

ennyi, vagy valamit kihagytam?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#188) tibcsi0407 válasza Vartanus (#187) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem XMP-ből kiolvasta.

https://utdetailing.hu/

(#189) Vartanus válasza tibcsi0407 (#188) üzenetére


Vartanus
őstag

a stock XMP működik 3000-en de én felhúznám 3200-ra.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#190) tibcsi0407 válasza Vartanus (#189) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Aha, hétvégén én is felrakom az új BIOS-t és megnézem mit tud..

https://utdetailing.hu/

(#191) eldiablo válasza Vartanus (#187) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Az hogy megy az XMP az nem azt jelenti hogy jó is.
XMP az Intelhez van belőve, az AMD-hez teljesen más időzítések passzolnak.
Amúgy lehet, hogy órajelet nem fogsz tudni emelni, csak optimálisan fogod tudni belőni az időzítéseket.

(#192) Timer válasza eldiablo (#191) üzenetére


Timer
veterán

Frankó ez a szoftver, köszi a tippet a többiek nevében is! Jól értem, hogy a kalkulált értékeket kézzel kell felvinni UEFI alól, nincs más lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#193) eldiablo válasza Timer (#192) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Igen sajnos, kézzel kell. Pepecs, de ha minden értéket jól van megadva főleg a mem IC-k típusa, akkor nem szokott gond lenni.

(#194) tibcsi0407 válasza Timer (#192) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Helyetted az UEFI-t nem fogja írni a program szerintem. Ryzen masterben szerintem nincs erre mód.

https://utdetailing.hu/

(#195) Timer válasza eldiablo (#193) üzenetére


Timer
veterán

Köszi Srácok, gondoltam hogy így lesz, de sebaj. Igazából csak az elütésekre kell figyelni, abban viszont én zseni vagyok. Mármint az elütésekben! :D

Nem tudom, Vengeance LPX DDR4 3000 CL15 szettel (4*8) van-e értelme ennek nekifogni. Igazából alapból is elég hektikusan állt össze anno a rendszer, bár ebben lehet, szerepe van az alaplapomnak is. Most elég stabil, igaz, csak 2800-on, és CL16 mellett...

[ Szerkesztve ]

(#196) tibcsi0407 válasza Timer (#195) üzenetére


tibcsi0407
félisten

4 stick-es szettek elég problémásak sajnos.

https://utdetailing.hu/

(#197) Timer válasza tibcsi0407 (#196) üzenetére


Timer
veterán

Alapból 2*8-cal kezdtem, úgyhogy mikor nemrégiben mellécsaptam még egy szettet, aggódtam is, de igazából ugyanazt hozza. Meg is lepődtem.

(#198) tibcsi0407 válasza Timer (#197) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az én kapom elvileg nem szeretné. Pedig jó lenne egy kis extra kakaó a munkához.
Csak tudnám, hogy mi a fenének rá 4 slot. Olcsó sem volt. :N

https://utdetailing.hu/

(#199) Timer válasza tibcsi0407 (#198) üzenetére


Timer
veterán

Ugyanitt eladó egy f*sza kis PC MATE! :D

(#200) tibcsi0407 válasza Timer (#199) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Maradok a Taichi-nál. :D Atombiztos a feszültségszabályozása. :)

https://utdetailing.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.