Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) hokuszpk válasza runingman (#99) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nincsenek nagy elvarasaim, annyi, amit a gyartastechnologiai elorelepes iger.
ha csak tick modon a jelenlegi Zen magot viszik 7nm -re, es azonos fogyasztassal hozza a 10-15% orajelnovekedest, mar rendbenvagyunk, mint feljebb SB kollega is irta.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#102) poci76 válasza runingman (#98) üzenetére


poci76
aktív tag

"Az Intel ha akarná kibérelné az egész TSMC és az AMD nem gyártana sehol sem."

Az én apukámnak nagyobb autója van mint a tiédnek. És ha az én apukám akaná, akkora autót venne, hogy beleférne az egész óvoda, bi-bi-bí.

(#103) MPowerPH válasza Alogonomus (#94) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezzel csak az a gond, hogy az allitolagos elony egyenlore meg mind spekulacio. A Zen nem rossz, de azert meg messze van a Coffee -tol, ami meg mar ki van maxolva, eljutottak a gyartastechnologia es az architektura hataraihoz. Tan meg a +2 mag belefer, de annyi. A Zen2 meg meg nincs itt, tehat nem lehet elonyrol beszelni. En varom, mint a messiast, de a regi konfigomat mar le kellett csereljem, mert egy 7700K eladhatatlan lesz. Eszembe sem jutott a Zen a felso katban...Zen2 -re pedig nem lehet alapozni, mert az AMD amit ir, az kettovel oszthato. De arra jo volt, hogy hosszu ido utan lepesre kenyszeritsek az Intelt, es kihozzanak dupla annyi magot, magasabb alap es turbo orajelekkel.
Az 5+5% pedig keves lesz, annal tobb kellene. Fogyasztas biztos jobb lesz, akinek ez fontos, az joggal remenykedhet. A magszam novekedesnek viszont egyenlore nincs sok ertelme consumer szinten. 8 mag mar sok, foleg a 16 szal. Sajnos vagy nem, volt 16/32 magos cpu -m, es render meg videoszerkesztesre jo volt, de jatekokra tok folosleges. A 7700K nehol gyorsabb vokt, az orajel vegett.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#104) eldiablo válasza runingman (#98) üzenetére


eldiablo
addikt

"Mielőtt valaki megvádolna hogy védem az Intelt, ez nem így van. Nem szeretem ha valaki baromságokat állít, ezért néha kénytelen vagyok leírni a száraz tényeket, mert kikívánkozik belőlem. Az AMDt épp elegen védik itt, hatóságilag is..."

Nem, semmiképpen. Te vagy a józan ész és az igazság hangja, jól informált és maximálisan objektív.

(#105) #25068288 válasza runingman (#98) üzenetére


#25068288
törölt tag

"..Az Intel ha akarná kibérelné az egész TSMC és az AMD nem gyártana sehol sem.."

1. ovis gondolkodás!
-mint fentebb is írták, "kinek erősebb, gazdagabb az apukája"! :U
2. hatalmas ökörséget beszélsz! ;)

-no de...kanyarodjunk vissza, mégegyszer az állításodhoz...
(Hát ezen most is csak nevetni lehet)

Egyébként, ha 'megtehetné' ! Miért nem tette meg? :U
Erre nagyon kíváncsi vagyok!

[ Szerkesztve ]

(#106) DraXoN válasza #25068288 (#105) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

.. szerintem intelnél nem találják még azóta se a fiók kulcsát ...

de a zen nem is a teljesítménye miatt "nagy szám" ... az csak rendben van..
amiatt jobb mint az intelé, mert lehet látni hova kell nyúlni hozzá, hogy ténylegesen előrelépjen, pontosabban ismert az irány.. intelnél csak ígéretek vannak ... de azok erősek..
de vajon miért abba az irányba fejleszti a prociját az intel is mint az amd teszi? (modularitás)
mert nincs más (értelmes) fejlesztési irány.. legalábbis így néz ki jelenleg a helyzet.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#107) Dragon3000 válasza runingman (#98) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az Intel a saját megoldásain, emiatt ők sokkal jobb helyzetben vannak.
Látjuk a több éves késésben lévő 10nm-rel, hogy milyen jól járnak a saját fejlesztéssel.

Az Ice Lake-kel már csúnyán odabasznak majd, az új gen. proci 2-3 év múlva pedig valami hasonló lesz mint anno az Athlon vs. Core volt, vagy még csúnyább... szóval én nem élnék álomvilágban a helyedben. Bár ezen az oldalon mindent elkövetnek az ilyen súlyos dezinformáltság kialakulásához...
Ez ugyanolyan álomvilági szint, amit a fanatikus amd-sek szoktak írni, így mivel vagy jobb náluk?

(#108) Synthwave válasza poci76 (#102) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A csomagtartóba vagy az ülésekre?

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#109) paprobert válasza MPowerPH (#93) üzenetére


paprobert
senior tag

Ha a fogyasztás csökken 30%-ot, a magszám tud növekedni 50%-ot. Tehát a matek a 12-t megengedi az összes lapban nagyjából.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#110) MPowerPH válasza paprobert (#109) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, meg is lesz a 12 mag. Arra utaltam, hogy semmi ertelme consumer szinten, mert a 8 is sok. Az orajel es az IPC a fontos, hogy ha valami csak 6-8 magot hasznal, az is javuljon, ne csak a magszam igenyes alkalmazasok.

Don't Tread On Me

(#111) Tomassy00 válasza MPowerPH (#110) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Ma már a 8 mag ( nyers mag +szálak nélkül ) nem sok, hanem pont ideális (lenne). Csak az a nyolc legyen 6000 MHz :) Ja és jó lenne olcsón mondjuk ingyééé ;]

(#112) MPowerPH válasza Tomassy00 (#111) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, 8 mag mar elvarhato. De tobb nem kell. Orajel, es az IPC viszonya szamit.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#113) #25068288 válasza Synthwave (#108) üzenetére


#25068288
törölt tag

A kesztyűtartóba! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#114) Ragnar_


Ragnar_
addikt

A TSMC-s 7nm+ EUV nál + 20% tranzisztorszámot emlegetnek egyébként, úgyhogy az már borítéklható a Ryzen 3xxx-höz képest, mint előrelépés, de úgy tudom az AMD a Zen3-nál inkább a teljesítmény/fogyasztásra koncentrál majd minimális teljesítménynövekedés mellett, valószínűleg azért, mert a Zen 3xxx-el már IPC-ben és órajelekben is elég közel lesz az Intel procikhoz.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#115) Sinesol válasza Ragnar_ (#114) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem tudom mennyi lesz az IPC növekedés, személy szerint max az Intel szintjének elérését látom reálisnak, viszont a chipletek miatt továbbra is hátrányban lesznek, mivel több szálat használó progiknál szűk keresztmetszetet jelent az Infinity Fabric sávszélessége és késleltetése.
Leginkább erre a dologra kéne ráfeküdni, itt lehetne sokat nyerni, nagyobb sávszélességgel, vagy valami megoldással, ami mérsékli a késleltetést, stb.

[ Szerkesztve ]

(#116) bryant56 válasza Synthwave (#108) üzenetére


bryant56
aktív tag

:C

(#117) M@cika válasza Dragon3000 (#107) üzenetére


M@cika
őstag

Rosszabb, mert a fanatikus AMD hívőknek most épp bejött, hiszen végre 15 év után megfogták az Intelt. És tényleg kék álomvilág, hogy a következő Intel proci labdába rúghat a Zen2 mellett.

Nasit a kis fehér medvének!

(#118) Dragon3000 válasza M@cika (#117) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azt nem tartom kizártnak, hogy labdába rúg, de az biztos, hogy most nem fogja az Intel alázni egy ideig az amd-t.

(#119) Ragnar_ válasza Sinesol (#115) üzenetére


Ragnar_
addikt

De ha a jövő a chipletes felépítés felé mutat, akkor azt nem nagyon tudják megkerülni, és előbbutóbb a programoknak is csak a többszál optimalizáció irányába kellene mozdulni, mert az órajelnek megvannak a fizikai határai (Az ésszerű magszámnak is mondjuk) Úgy tudom Ryzeneknél ajánlott a 3GHz-es memória, és minél gyorsabb annál jobb, mert lassabb memóriával lassabb a proci, míg Intelnél úgy tudom annyira nem számít a memóriakfrekvencia.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#120) Sinesol válasza Ragnar_ (#119) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem látom, hogy miért a chiplet lenne a jövő, az AMD régóta modularis dolgokban gondolkodik, szal semmi extra, az Intel meg most csak rákényszerült, mivel nem tud jelenlegi gyártástechnológiával akkora chipet csinálni, ami felveszi a versenyt az AMD-vel.
A CoreQuad szériánál is ugyanugy két chipet hegesztettek össze, de utána el is felejtették.

Amúgy az a 8 milliárd tranzisztor annyira nem is sok az 56 magos Intelnél, ha azt nézzük, hogy egy RTX 2080Ti-ben 18 milliárd van és simán megy monolitikusan.

(#121) DraXoN válasza Sinesol (#120) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

számtalanszor leírták, a gyárthatóság és költségek az okai a chiplet designnak.. a kapcsolat kezelő áramkörök igényelnek némi extra tranzisztort, a foglalatot alaposabban meg kell tervezni (több a vezetékezés ide-oda része), de nem véletlen kb. 10 éve fejelsz amd is ez irányba (ha nem több)...

ha jönne egy olcsón gyártható és tervezhető szilicium technika (vagy germanium.. vagy akármi)... ami nem valószínű jelenleg, de ha jönne, akkor az egységek közös lapkára kerülhetnek (mint jelenlegi generációnál a lapkán belüli IF összekötés a magok között).. de amíg nincs ilyen, akkor jobb külön... sajnos tényleg minden csak egyre drágább.. egy egy megoldás a gondra... most még csak 2D a design.. HMB-el lesz 2.5D (elnevezésben), de idővel egymásra felé is építik a chippeket és lesz 3D chip design (azért ott komoly gond a hőelvezetés csúcs teljesítményű egységeknél, laptop designnél működhet)...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#122) M@cika válasza Dragon3000 (#118) üzenetére


M@cika
őstag

Márpedig a felhasználóknak ez a lényeg. Senki normális usernek nem hiányzik a Core időszak 12 éve, amikor a kék óriás kedvére játszadozhatott és minimális fejlődéssel tartotta a kezében a teljes piacot szinte, nagy haszonnal.

Nasit a kis fehér medvének!

(#123) Sinesol válasza M@cika (#122) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát, bizonyos szempontbol nezve azert nincs tul nagy valtozas, azert sirtak regen mert draga volt 50-60k egy mainstream prociert, ez ma sincs maskepp, plusz vegulis ha a fejlodest nezzuk, ott sincs tul nagy elorelepes, tovabbra is kb ugyanott vagyunk, csak mostmar az Amd-től is meglehet venni kb. ugyanazt a szintet, ahol az Intel van.
Persze lehet magszámot felhozni, csak epp az atlag usernek tökmindegy, keves dolog hasznalja ki rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#124) #16939776 válasza M@cika (#117) üzenetére


#16939776
törölt tag

Megtehetik, és szerintem meg is teszik, hogy nem foglalkoznak vele. Költséghatékonyság okán mennek tovább a coreáj architektúrával, csak akkor cserélik le, amikor a terveikben egyébként is szerepelt volna a váltás.

Én csak örülök a zen-nek, mert a régi-kedvenc egyszálas játékmotorra épülő stalker-eim megint olyan szépen simán futnak rajta, csak magasabb FPS-el, mint az Athlon XP 3200+-es CPU-n tették, anno.

[ Szerkesztve ]

(#125) Sinesol válasza M@cika (#117) üzenetére


Sinesol
veterán

Igazából nem fogták meg, mivel még mindig a kékek procija a legerősebb a piacon, inkább csak erősen felzárkóztak.
Ha a Zen2 hozza a beígért dolgokat, akkor kb. egy szinten lesznek, főleg hogy a kövi Intel proci is hoz biztos szokásosan pár %-ot, hogy azután mi lesz, az már jó kérdés...

[ Szerkesztve ]

(#126) DraXoN válasza Sinesol (#125) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

zen3 esetén még tudni merre tart az amd, zen4 ről is vannak pletykák... utána kérdéses, mert több irány lehetséges..
az biztos, hogy a modularitás fejlődése fojtatódni fog, hmb és mobil eszközöknél akár flash tároló is kerülhet tokozáson belülre 3D stacking esetén. A big-little koncepció se "elvetendő" ... bár ott oprendszer területén is nagyon rá kell majd akkor feküdni (emiatt "megbukott" az APU koncepció is már korábban).. de utóbbival nem kell kapkodni (bár intel ígérte magát, hogy most nyár végén, ősszel jön valami ilyen koncepciós mobil chipje ... majd ha megjelenik elhisszük neki.. a 10nm is csak jön és jön...)

de a big-little esetén 2 irány lehet.. 1 a mostani magok lesznek az "erősek" és kap pár gyengébbet, a 2. irány valószínűtlenebb, ugyanakkor a modulos felépítés miatt nem valószínűtlen, hogy készül egy igen komplex a jelenleginél nagyobb IPC-jű mag.. a pontos belső felépítés nem ismert, de egy jelenlegi cpu chip belsejébe a 8 mag helyett lehetne 2-3 kb. dupla IPCjű magot tervezni... de ezt max a "legacy" sokmagot nem használó, vagy használni nem tudó alkalmazások tudnák csak élvezni.. a gond vele, hogy a mostani koncepcióval ellentétes, így inkább a "kisebb" magot tudom elképzelni, hogy ellátják pár tucattal.. akár úgy, hogy vissza tér az APU koncepció és annak az blokjait bekötik valami x86 fordítón keresztül (összeadásokhoz jó lehetne még a fordító vesztességével is)... mivel az IO kiszervezett, így akár meg is lehetne csinálni... vagy leporolják a Jaguar magokat és némi ráncfelvarrással "beépülnek"...
Intel pl. utóbbit teszi elvileg az Atom magokkal a most beígért koncepciójukban...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#127) sb válasza antikomcsi (#88) üzenetére


sb
veterán

???
Választási lehetőség: Nem kellett megvenni. :)

(#128) Alpi. válasza Sinesol (#125) üzenetére


Alpi.
addikt

Nem lenne erdemes behozni a kepletbe az arat ? Nem kizart, hogy lesz, aki a 10% erosebb Intel helyett, inkabb Ryzent vesz harmadaron. Letezhet ? :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#129) Sinesol válasza Alpi. (#128) üzenetére


Sinesol
veterán

Fene tudja, én a 8400-at 45k-ért vettem, a mostani R5 2600x-et meg 61-ért, mindkettőt újan.
De nézzük a mostani árat, 62 épp az elszállt árak miatt a 8400, szal kb ugyanannyiert lehet megvenni, nem látom hol az a harmad ár, de ha tényleg 20k egy 2600x, akkor engem nagyon átvertek. :D

Ha még a sima 2600-at nézem, az is vagy 50k, egy tizessel olcsóbb, ami nem igazán tétel egy hoszabb távra vásárolt alkatrésznél. A harmad árat viszont még mindig nem látom.
Mondjuk én azert vettem a 2600x-et mivel a legtöbb tesztben azonos órajelre húzva is kikap a 2600, szal valami ott nem kerek. Plusz nem akartam nagyon tuningot sem, amúgysem nagyon bírják, ez meg gyárilag 4.2 garantáltan.

[ Szerkesztve ]

(#130) Dragon3000 válasza Sinesol (#129) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mondjuk én azert vettem a 2600x-et mivel a legtöbb tesztben azonos órajelre húzva is kikap a 2600, szal valami ott nem kerek. Plusz nem akartam nagyon tuningot sem, amúgysem nagyon bírják, ez meg gyárilag 4.2 garantáltan.

Ebben a tesztben mindkettő cpu 4,2-n is le van tesztelve és majdnem minden tesztnél hibahatáron belüli az eltérés a kettő között. Így ezt a kikap dolgot nem értem, inkább az x-es előnye, hogy nem kell a tuninggal játszani, megoldja magának egy normális hűtő mellett és egy szálat terhelő programoknál még magasabb frekvencián tud menni, amit a non-x-ből nem lehet elővarázsolni.

(#131) Alpi. válasza Sinesol (#129) üzenetére


Alpi.
addikt

A legerosebb tipusokra gondoltam. Eddig arrol volt szo, hogy beerheti-e vagy nem Intelt. Ezt egy R5 2600 vs 8400 -el nem lehet modellezni.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#132) Sinesol válasza Alpi. (#131) üzenetére


Sinesol
veterán

Viszont ha a nyers teljesitmény a kérdés, akkor meg az árat nincs sok értelme figyelembe venni.

Mainstream vonalon a 8/16-os procikat nézve 2700x vs 9900k viszonylatban egyértelműen erősebb az Intel, az meg már egyéni preferencia, hogy kinek ez mennyit ér meg.

Amúgy a 9900k 160 a 2700x meg 100, bár az igazából a 9700k éri meg, az csak 130k nem egy óriási nagy különbség az sem, bár azért már jelentős. Mondjuk ez olyan, hogyha valaki 100k körül költ cpu-ra, akkor nem biztos hogy nem szánja rá azt a kis pluszt még.

Egyébként most hogy belegondolok, az AMD is szépen elment az árakkal, ha jól emlékszem évekkel ezelőtt azon mentt a sírás, hogy egy középkat proci drága 50k áron és igazából ez ma sem változott. Jó, most 4 helyett 6 mag van, de kb ugyanazt a szerepet tölti be, mint pár éve az i5, ha érted mire gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#133) Dragon3000 válasza Sinesol (#132) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak ha oc-ni is szeretnéd, intel alá csk a drága z-s chipsettel szerelt lapokkal lehet.
Kérdés, hogy a régi mit takar, mert ha 5-10 éve, akkor még az 50e Ft többet ért, mint ma.

(#134) Alogonomus válasza Sinesol (#123) üzenetére


Alogonomus
őstag

"Persze lehet magszámot felhozni, csak epp az atlag usernek tökmindegy, keves dolog hasznalja ki rendesen."
SSR technológia kidolgozása [link] óta már a magasabb magszám sem fölösleges. Persze nem fogja minden kihasználni, de hogy egy 250k-s kártya/proci kombóval hozható az 500k-s RTX kártyák látványvilága - ami a későbbi még több maggal csak tovább javul - az nem rossz helyzet.

(#135) Alpi. válasza Sinesol (#132) üzenetére


Alpi.
addikt

Ok, de az uj szerianal mar 12 lesz az a 8 mag (hirek szerint..) egesz elheto ar novekedes mellett. Ez mar akarhonnan nezzuk versenykepes. Viszont a vasarlok egyszerre nezik a teljesitmenyt es az arat. "X lovem van, mennyi jut borra ha Ryzent veszek ?" Hangzik a jol ismert mondat. :D
Ami neha zavar, hogy annyira varjuk mar az uj Zen 2-t ami majd jo lesz, hogy kozben nem adjuk meg csori, aktualis tipusoknak, hogy bizony ez mar most is jo ! :) Hiszen viszik, mint a cukrot. Ne feledjuk, milyen piaci tenyezo volt par eve Amd. Ki gondolta anno, hogy 2-3 ev mulva mar lesz olyan resz a statisztikakban, ahol tobb eladott desktop tipus lesz a pirosaknal ? Vagy egyaltalan, hogy parazs vitak lesznek az aktualis eroviszonyokrol. Szerintem ez, amit lattunk, mint az Amd "visszaterese" tobb, mint vallalhatora sikerult. Mindammellett meg kell emlitenem, hogy ebben Intel regen nem latott botlasai is konnyitettek neha. Nem remlik, hogy Fm-eket meregettuk volna Inteles tipusokhoz, most meg ! Kivancsi vagyok, Ti hogy gondoltatok erre az uj Amd-re anno, egy eve meg pl. ma.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#136) Alpi. válasza Sinesol (#132) üzenetére


Alpi.
addikt

Intel meg Nv kifejezetten rossz hatassal volt az arakra mostansag, en igy gondolom. Igazabol nagyon szerettem volna ha Amd csak picit is erosebb lesz, legmereszebb almaimban piaci versengesre is gondoltam. Ami aztan lett a megszokott rend lazulasabol, kifejezetten nem tetszik. :/ Ertdlmetlen magszam pumpa lett, az arak elszabadultak, ertelmes iranyt nem vett semmi. Orultem, hogy legalabb Amd meg kinalt egy R5 2600 cput 50k-ert, de ok is idorol idore odairnak meg egy par dollart a 3000-esek varhato araihoz. Ok, ertheto. Viszik, mint a cukrot, ha nem emelnek, konkretan kiba@#nak magukkal. Viszont ha igy megy, 1-2 ev es neg dragabb 32 magos desktop cpuk lesznek a polcokon. Valahol mar azon is csodalkoztam, hogy annyi 9900k-t vettek meg jo dragan es teljesen folosen kb. Cinebench pontszammal kivaltott hummoges es munkan kivul nem kell 8 mag sehova egy 6 magossal szemben. Ha lenne pl. Am4-esek kozt egy jofele, ugyes 4c8t kovetkezo vasarlasnal ammellett dontenek, mert ez a 2600-os is mar hordoz folos tartalekokat.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#137) Sinesol válasza Alpi. (#135) üzenetére


Sinesol
veterán

Én személy szerint már a Bulldozer óta lemondtam róluk, meg nem is nagyon követtem a dolgaikat, általában amúgyis csak ígérgetni tudnak, szal nekem kb. a semmiből jött, hogy végre valami értelmes cuccuk is van.
Árban mondjuk tényleg mennek erősen felfelé, igazából már Intel szinten vannak árazásban, a top náluk is 100k körül volt, amig nem volt gond a gyártósorokkal. Jönnek uj konzolok nemsoká, gondolom azok a gammák már a sok magot is kihasználják majd, szal a jelenlegi jó 6 magosak lassan inflálódnak majd és veheti mindenki a 8/16-os procikat játékra 100k-ért. :D

[ Szerkesztve ]

(#138) Alpi. válasza Sinesol (#137) üzenetére


Alpi.
addikt

Hat ja. Ezt kar lenne vitatni, hogy az volt a pillanat, amikortol bar megvolt a tempo, rossz volt az irany. Ok is elengedtek kesobb. Igp / Apu, stb.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#139) Alpi. válasza Sinesol (#137) üzenetére


Alpi.
addikt

Akkor most kijelenthetjuk, hogy nem volt ekkora jelenuk a 6 magos 1366-osoknak megjelenesuk ota. XD
Ha ez a tempo marad, en mar nem erem meg a kijezetten jo 8 magos optimalizalast. :DDD
Pont az a jele az orias aremelesnek, hogy szinte nincs arcsokkenes hasznalt prociknal. Anno 60-an valahany magyar Forint volt a 7600k-m. 45-50 ert talan eladhato ma. :K

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#140) M@cika válasza Sinesol (#129) üzenetére


M@cika
őstag

Nyilván a nem csúcskategóriában a harmadár túlzás. De ott nem is erősebb az Intel. az i9-999999x persze erősebb, de az viszont tényleg többszörös ár.
A lényeg, aki ma Intelt vesz, az meg is érdemli, hogy annyit fizessen érte. És ez idén biztosan így marad, mert Intel semmit nem tud kihozni a zen2 ellen, ami hamarosan megjelenik.

Ami a magszámot illeti, nem feltétlen szükséges, hogy egy alkalmazás használja ki az összes magot, persze az nagyon jó lenne, de így azért jobb a párhuzamosan futó alkalmazásoknak, amik mondjuk csak 2 vagy 4 magot tudnak használni, ha mondjuk 8 magon osztozhatnak.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#141) Dobrika válasza M@cika (#140) üzenetére


Dobrika
tag

Meg is érdemli? Nekem nem kell sok mag meg sok szál, hanem bőven elég a 6-8 mag is, de azok legyenek jó erősek, erre az AMD a mai napig képtelen, tehát számomra nem alternatíva és a zen 2-től már hivatalosan sem kell csodákar várni.. Mi a szart kezdjek 16 meg 32 szállal, amikor a a 8-at sem tudom kihasználtatni semmivel?

(#142) Timer válasza Dobrika (#141) üzenetére


Timer
veterán

"legyenek jó erősek, erre az AMD a mai napig képtelen"

Az ugye megvan, hogy a kilencedik generációs Core és a kettes sorozatú Ryzen-ek között nagyjából 5-8 százalék a különbség C2C? Ez lenne a képtelenség? Nem gondolom. Amiért az Intel a játékok alatt jobban domborít, az nem az IPC, hanem a magasabb turbó órajelek miatt van (no és az elavult engine-ek miatt, de ezt most ne feszegessük, miért is van így). Tekintve azonban az AMD ezres és kétezres sorozata közötti különbségeket, ez az Intel előny is olvadni fog, a második generáció is számottevően jobban teljesített az elődjénél ezeken a területeken, így várható, hogy a háromezres sorozat is lép előre.

Bárhogyan is legyen, mindkét oldal vásárlói jól járnak ezzel a csatával, csak sokak számára nehéz felfogni azt, hogy a 10-15 százalék teljesítmény hátrány 30 százalékkal olcsóbban IS jó üzlet, nemcsak a mindenkori csúcsteljesítmény arányárban lehet az egyetlen jó út...

[ Szerkesztve ]

(#143) Dobrika válasza Timer (#142) üzenetére


Dobrika
tag

Ja C2C és az AMD 4GHz-en kifullad az intel megy 5GHz-en és máris nagyon nagy a különbség. A cinebench nagy kedvence a ryzennek és 3.4GHz-en 8 maggal 16 szállal kap 3500 pontot, az enyém (9600K) simán 6 maggal 3000-et, azért érzed a különbséget?

Nagyonagy baromság ez az olcsóbban jó üzlet szöveg, amit állandóan szajkóztok. Ha egyszerűen kell a teljesítmény, akkor ha ingyen is adják azt ami nem elég, az nem jó üzlet mert kevés a teljesítmény. Nekem akkor sem kellene a ryzen, ha 10 rongyért adták volna 70 helyett, amennyibe a 9600 került, mert kevés.

Tudok venni 2000Ft-ért P4-es komplett PC-t is monitorral, mekkora üzlet már!!!4!444 Épp autó vásárlásán gondolozok és tudok 30000Ft-ér citroen saxo-t de nem kell, mert nekem nem megfelelő, ezt próbáljátok már megérteni. Ha neked jó, áldásom rá, de nehogymár az legyen lesajnálva, akinek a rízen nem elég, aki nem tud mit kezdeni a feleslegesen sok szállal.

[ Szerkesztve ]

(#144) Timer válasza Dobrika (#143) üzenetére


Timer
veterán

Ember, a szövegértés az nem megy, mi?! Ezt írtad:

"legyenek jó erősek, erre az AMD a mai napig képtelen"

Erre adtam válaszként, hogy C2C minimális már a különbség, és az Intel előnye javarészt az órajelből fakad, erre előjössz nekem az 5 Ghz-cel. Nem tűnik fel, hogy ugyanezt írtam én is? Segítek, de. Plusz egy csokiért azt is elárulom, hogy az IPC ez esetben sem változik, és erről volt szó az ominózus kommentben, nem a maximális elérhetó órajelekről, a relatív teljesítményről.

"akkor ha ingyen is adják azt ami nem elég, az nem jó üzlet mert kevés a teljesítmény."

Ez tipikusan Intel fanboy duma. Milyen teljesítményre van szükséged, hmm? Mi dönti el, hogy mi a már elég, és mi a még nem elég? Van erre valami objektív mérőszámod, ami mindenkire ráhúzható? Már csak azért, mert a szubjektív dolgokat mindenki lesz*rja egy ilyen vitában. Neked fontos a magas órajel, mert játszol? Az én szempontomból ez irreleváns, mert én meg virtualizálok, ahol a sok fizikai magnak nincs párja, pláne nem kiváltója a magas órajel. Joker kérdés: ilyen alapon miért pont 9600K-t vettél, és nem XEON-t, ott van a teljesítmény fölény, tehát az okfejtésed értelmében minden CPU értelmetlen a piacon, ami a csúcs XEON alatt van.

Költői kérdés volt, nem kell a fanboy duma. Búcsúzóként leírnám még egyszer, mert nem jött át ez sem a jelek szerint:

"Bárhogyan is legyen, mindkét oldal vásárlói jól járnak ezzel a csatával, csak sokak számára nehéz felfogni azt, hogy a 10-15 százalék teljesítmény hátrány 30 százalékkal olcsóbban IS jó üzlet, nemcsak a mindenkori csúcsteljesítmény arányárban lehet az egyetlen jó út..."

Magyarán, tőlem veheted a maximumot is, de fogadd el, hogy másoknak a neked nem elég is elég, ha olcsóbban megkapják. Van erre egy bevált kifejezés, úgy hívják: jó ár/érték arány. Ha ezt nem sikerül megérteni, akkor remélem, mindig csúcskategóriás telefont veszel, és majd az autóban sem kötsz kompromisszumot, és 400 lóerő alatt nem nézel meg semmit.

Béke!

[ Szerkesztve ]

(#145) Dobrika válasza Timer (#144) üzenetére


Dobrika
tag

Jaaaj... :W

Igen, az órajel miatt van különbség, ezért gyenge EGY SZÁLON az AMD és leszaorm, hogy az IPC vagy az órajel miatt, de gyenge! Te racionalizálsz azzal, hogy C2C már felzárkóztak, ami senkit sem érdekel, amíg nincs órajel mellette.

Itt szó sincs fanboyságról, nézz játékteszteket, meg bármi tesztet, ami hétköznapi felhasználást vesz alapul és máris egyértelmű a dolog, ma a benchmarkokat leszámítva semmi sem tud mit kezdeni a ryzen sok szálával, leszámítva néhány speciális területet, mint nálad a virtualizálás péládul.

Egy kezemen meg tudom számolni hányan virtualizálnak még az egykori céges ügyfeleket is beleértve, viszont a játékosokra az összes ujjam sem lenne elég, tized annyi ember közül. A mostani melóban is magas órajel kell a konstruktőröknek például, mert a legújabb CAD még mindíg egy szálon rajzolgat és elhetne sorolni hajnalig, hogy mennyi mindennek fontos a mai napig az egy szál, ahol nem lehet kompromisszumot kötni még olcsóbban sem.

Értem én, hogy valakinek jó a ryzen olcsón, de mégegyszer, ne gyere nekem azzal, hogy mindenki birka aki kifizeti az intel felárát...

(#146) Timer válasza Dobrika (#145) üzenetére


Timer
veterán

És nem érted.

"Értem én, hogy valakinek jó a ryzen olcsón, de mégegyszer, ne gyere nekem azzal, hogy mindenki birka aki kifizeti az intel felárát..."

Hol a tökömben írtam én ilyet? Segítek, ezt írtam:

"Bárhogyan is legyen, mindkét oldal vásárlói jól járnak ezzel a csatával, csak sokak számára nehéz felfogni azt, hogy a 10-15 százalék teljesítmény hátrány 30 százalékkal olcsóbban IS jó üzlet, nemcsak a mindenkori csúcsteljesítmény arányárban lehet az egyetlen jó út..."

A Jó Isten áldjon már meg, ha kötekedsz, legalább nézd már meg, ki mit írt. Például a saját kommentedet, amire reagáltam:

"Meg is érdemli? Nekem nem kell sok mag meg sok szál, hanem bőven elég a 6-8 mag is, de azok legyenek jó erősek,"

Tehát nem egyszálas teljesítményről írtál, nem órajelről írtál, hanem a magok erősségéről. A magok erőssége IPC-vel mérhető. Szóval, akkor ki is fogalmazott pontatlanul?

Ha szerinted annyira nem számít az egyszálas teljesítmény, hogyan magyarázod azt, hogy multiplayer alatt (ha már játék) egyre nagyobb szerepet kap a több mag? A CAD-et meg ne említsd, nálunk is vannak tervezők, és az a szomorú hírem, hogy az i3-6100 ugyanolyan retek, mint az i7-4790, vagy épp az i7-7700K Creo3 alatt, és ezt nem én állítom, hanem azok, akik hazsnálják, ugyanis ezeket a lépcsőket jártuk végig az elmúlt 3 évben. Szerintem ennyi erővel használhatnák az olcsó i3-at is, mert minek 2-nél több mag, sőt, minek egynél több mag, ugye... Furcsa módon brand munkaállomást mégsem látsz 4 magosnál kisebb processzorral szerelve. És nem láttál 3 éve sem. Arról ne is bezséljünk, hogy az ár/érték arány még ebben a ligában is értelmezhető fogalom, igaz, jellemzően csak Intel-Intel viszonylatban: mi is előző generációs processzoros munkaállomásokat választottunk a mérnököknek (velük egyetértésben), mert 30%-kal minimum olcsóbb volt, mint ugyanaz a konfig 8. generációval (kilences egyelőre nincs a Fujitsu palettáján, hazai forgalmazásban). Szóval inkább lemondtak egy kis IPC-ről, de így 2 új gépppel többet tudtunk venni ugyanakkora pénzből. Ennyit arról, hogy "nem lehet kompromisszumot kötni még olcsóbban sem." A fotelben ülve biztosan nem, a való életben meg nagyon is.

Azért a kérdésemre még mindig nem válaszoltál: mi dönti el, hogy a 9600K már elég? Nagyon furcsa, mert sok Intel fanboy szerint még egy 4. generációs Intel IS mindenre elég. Másoik szerint a 8400 IS mindenre elég. Ezek szerint meg a 9600K csak az elég. Ugye érted, mi a gond az érveléseddel?

Nincs olyan mérhető fogalom, hogy "Elég". Olyan van, hogy adott feladatra adott CPU optimálisabb, mint a másik. Netezni bőven elég egy kétmagos pentium is, otthoni átlag usernek elég egy 2600 Ryzen is, vérjátékosnak és vérfannak meg a 9900K alatt semmi sem elég. Na látod, nekem meg ebből elég.

[ Szerkesztve ]

(#147) M@cika válasza Dobrika (#145) üzenetére


M@cika
őstag

Nem mindenki, de a nagy többség bizony birka. Aki pénzt keres a géppel és amilyen szoftverekkel dolgozik azok jobban futnak Intelen, mert ugye az elmúlt tizenx évben arra optimalizálták a szoftvereket, az OK.
De a vérpistikék, akik csak játékra használják és befosnak, hogy 127 helyett 135 fps van a zintellel és bibibí az enyimen jobban fut a gém. :-) Na azok meg is érdemlik....

Nasit a kis fehér medvének!

(#148) Dobrika válasza Timer (#146) üzenetére


Dobrika
tag

Meg is érdemli? Nekem nem kell sok mag meg sok szál, hanem bőven elég a 6-8 mag is, de azok legyenek jó erősek,"

Tehát nem egyszálas teljesítményről írtál, nem órajelről írtál, hanem a magok erősségéről. A magok erőssége IPC-vel mérhető. Szóval, akkor ki is fogalmazott pontatlanul?

Na jó ez vegytiszta kötekedés semmi más. Akkor mégegyszer. A magok erősségét nem az IPC jelzi és még csak nem is órajel önmagában, hanem a kettő együtt! Külön-külön érdektelen, semmitmondó adatok!

Ha szerinted annyira nem számít az egyszálas* teljesítmény, hogyan magyarázod azt, hogy multiplayer alatt (ha már játék) egyre nagyobb szerepet kap a több mag? A CAD-et meg ne említsd, nálunk is vannak tervezők, és az a szomorú hírem, hogy az i3-6100 ugyanolyan retek, mint az i7-4790, vagy épp az i7-7700K Creo3 alatt, és ezt nem én állítom, hanem azok, akik hazsnálják, ugyanis ezeket a lépcsőket jártuk végig az elmúlt 3 évben. Szerintem ennyi erővel használhatnák az olcsó i3-at is, mert minek 2-nél több mag, sőt, minek egynél több mag, ugye... Furcsa módon brand munkaállomást mégsem látsz 4 magosnál kisebb processzorral szerelve. És nem láttál 3 éve sem.

*Gondolom többszálast akartál írni.

Pofon egyszerű. Valóban ha van sok szál, akkor szét tudják dobálni a mai motork a különböző feladatokat. De Legjobb tudomásom szerint, ahogy a CAd esetében is, a 3D rajzolás ( vagy micsoda) a mai napig egy szálon üzemel, mert nem lehet párhuzamosítani, ezért van, hogy egy hasraütve 6 magos processzor ami 50000 pontot kap, nagyságrendekkel gyorsabban futtat egy játékot, mint egy 20 magos, ami ugyanannyi pontot kap. Nem lehet mindent párhuzamosítani és a játéktesztek egyértelműen bizonyítják, hogy a ryzen nem egy játékos processzor és nem esni neki multijátéknak egy ryzennel.

Amúgy igen, abban igazad van, hogy a CAD ugyanúgy szar sok objektumnál mindegyiken, de képzeld milyen lenne egy alacsony órajelű AMD-n, amin a 16 szálból egy dolgozna... Amúgy a 6700K-mat az egyik kolega vette i3 helyett inventorozni és állítása szerint bevált, de gyanítom, hogy inkább az órajel miatt.

Én multijátékokkal játszom a 4 mag kevés már, mint szarban a vitamin (VGA limittel 60FPS-re persze, hogy jó a 8400, de akik ezt mondják szerintem nem fanboyok, csak tudatlanok) nyolcast akartam venni amúgy, láttam teszteket is és valóban elfér már a játékok alatt a 8 mag, de nem fért bele a keretbe, viszont a nyolc magos ryzen belefért volna, de azzal tökön is lőttem volna magamat a 6700K után, de a 9600K 5GHz-en rohadtul bevált....

Szóval a 8400 mindenre elég dumákat ne rám vetítsd, mert nem én mondtam... :F

M@cika

Az arra optimalizálták már megint egy tipikus ostoba összeesküvés elmélet, pláne annak fényében, hogy az intelnél is vannak már régóta sokmagos sokszálas processzorok épp a WS kategóriában. Egyszerűen nagyon nehéz párhuzamosítani és van amit képtelenség és ez nem azért van, hogy kicseszenek az AMD-vel, vagy mert az intel fizet, meg mit tudom én mivel szoktak még jönni az összeesküvés hívők.... :W

[ Szerkesztve ]

(#149) M@cika válasza Dobrika (#141) üzenetére


M@cika
őstag

Azért nem tudod kihasználni, mert idióta vagy. Amúgy is hogy jön a fostalicska qvadrága Inteled ide, amikor a téma arról szól, hogy a régi AMD alaplapokban hogyan fog menni egy 2 generációval újabb AMD proci.(Ami mellesleg ár/érték arányban "körbehugyozza" a kék cuccost. :-))

Nasit a kis fehér medvének!

(#150) Dobrika válasza M@cika (#149) üzenetére


Dobrika
tag

Ezt ne nekem mondd nem én kezdtem offolni, csak beszálltam... Azt mondjuk nem is értem, hogy minek pofázol bele, ha érveid nincsenek csak személyeskedsz, de megtanultam már, hogy kreténekkel nem vitatkozunk..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.