Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XuChi


XuChi
addikt

Ez akkor lesz veszélyes a HDD-kre, ha majd a 4TB lesz 40K HUF!!!

(#2) Locutus


Locutus
veterán

A 860 EVO sem kerül többe jelenleg ennél...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Teszt is van már. [link]

Hát ez nagyon gyenge... az ára meg mint a jobb választások közé tartozó 860 evo. Kerülni kell a 860 QVOt de nagyon.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4) Lifer092


Lifer092
senior tag

Természetesen az az 1 Terás 150 dolláros SSD nálunk minden jót rápakolva lesz kb. ~ 80k. :U
Szvsz messze van még ez attól hogy a HDD-nek legyen bármilyen félnivalója...

(#5) MSI.Navi


MSI.Navi
tag

150$ az 1TB lemez, hát nem estem hasra mivel mire ideér az 170 euró lesz.

(#6) Cifu


Cifu
nagyúr

Hát LoL.

Nem lényegesen olcsóbb, mint a sima 860 EVO, de legalább lassabb. Ez így felejtős...

A HDD-kre semmi veszélyt nem jelent, egy 860 QVO áráért 6TB-os Desktop, vagy 4TB-os NAS HDD-ket kapni.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) MSI.Navi válasza Cifu (#6) üzenetére


MSI.Navi
tag

Ezzel megint a gyártó és a kereskedő jár jól csak éppen nem a vevő.

(#8) joghurt


joghurt
addikt

A 4 TB-s írási sebességénél mintha befigyelt volna egy extra nullás. ;)

Igazából a SATA csatoló ennyit tud, már évek óta ezen a szinten mozognak a 2,5-es SSD-k sebességei. Kíváncsi vagyok, NVMe-n mikor jönnek ki ilyen méretekkel és árakkal.

A tej élet, erő, egészség.

(#9) Cifu válasza MSI.Navi (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

Bennem is az volt, hogy majd jó poén lesz, amikor a laikus vásárló nézegeti az árakat, és majd pár % árkülönbségért a QVO-t fogja a kosárba rakni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) snecy20 válasza joghurt (#8) üzenetére


snecy20
veterán

Az még egy pár év, de ott is mennek lefelé az árak szerencsére.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#11) Norb79 válasza Dare2Live (#3) üzenetére


Norb79
őstag

Jelenleg ez a helyzet, de ha figyelmesen végigolvastad a cikket, akkor van két megállapítás, ami hosszabb távon azt jelenheti, amit ez a cikk is ír, hogy veszélyes lehet a HDDre. Ezek:

"The 860 QVO is still suitable for general-purpose consumer storage duty."

"Other things being equal, QLC NAND should ideally be 25% cheaper than TLC NAND. There are several reasons why this is an unobtainable goal at this point, but even accounting for those, the few QLC SSDs we have so far are all failing to deliver the improved affordability. NAND flash memory prices are dropping across the board, so now is not the best time to try to use new technology to get ahead on pricing."

Vagyis ezek nem rendszer SSDk lesznek, hanem egyfajta tároló SSDk. Nekem is két SSD van a gépemben egy gyorsabb, 512 gigás Samsung meg egy 2TBs crucial. A kettő sebessége között szintén van egy kis gap, de az 512esen elvan a win+5-6 nagyobb játék ami napi-heti rendszerességgel pörög, vagy éppen aktuálisan fut, a 2 teráson meg elvan a steam/origin/uplay library maradéka. SSDn vannak, hogy ha mégis rájuk fanyalodok akkor normálisan és csendesen lehessen futtatni őket, de ez már félig adattárolás szekció. Ide kell az olcsó SSD. Meg persze ott van még 2 tera vinyó a családi mosolyalbumnak, a gyerekek babavideóinak meg a nélkülözhetetlenül fontos doksiknak (amik közül mind megvan felhőben is, de ez másik sztori), szóval van egy ami tényleg adattároló.

Szóval jó lesz ez, leesik a NAND ár általánosan, aztán amikor beállt egy alacsonyabb szinten, akkor helyére kerül egymáshoz képest az EVO meg a QVO, és rendszer mehet az EVOra, a többi sallang alá meg elég lesz az olcsó QVO.

Ma még persze igazad van, amíg közel azonos áron van a kettő, addig nyilván EVO. :)

(#12) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azé' 600 dodóból 2db 8terás winyót veszek 5év garival, EU bruttó áron. Azaz dupla adatmennyiség backupolva...

Fussanak neki még1x, ez max notikba, hajigált hordozható winyókba lesz érdekes alternatíva.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13) INGJOKE válasza t72killer (#12) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mi a tökömnek 16 tb tárhely? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) madgie válasza INGJOKE (#13) üzenetére


madgie
titán

Kezdj el 4K videókkal dolgozni, rájössz :D

(#15) Cifu válasza INGJOKE (#13) üzenetére


Cifu
nagyúr

2x 8TB adatmennyiséget írt, backupolva. Tehát 8TB tárhely, amelynek van egy házon belüli biztonsági mentése.

Egyébként ez nem olyan sok, legalábbis ha nagyobb felbontású videóid vannak...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) Lacika112 válasza INGJOKE (#13) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Ha szeretsz videózni és a párod is számold ki csak full hd felbontásban mekkora helyet felzabál egy nyaralás?

on:

ez maximum akkor veszélyes a hdd-re ha egy raklapnyi ráesik és kinyírja a hdd-t
Amíg egy TB ssd nem 10-12000 huf addig ilyenről nem lehet beszélni :C

kivéve ha a hdd gyárakat elárasztja egy cunami és nem megy fel az áruk 2X 3X annyira :W

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#17) Locutus válasza madgie (#14) üzenetére


Locutus
veterán

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#18) Dare2Live válasza Cifu (#9) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mint a z OLED QLED

Samsung...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19) ecaddsell


ecaddsell
aktív tag

Ez a tároló SSD a senki földje.
Rendszernek NVMe SSD (a két legutóbbi gép amit építettem már ilyen, 500GB már megfizethető) tárolónak
meg NAS olcsóbb, de több HDD-vel.
Munkaterületnek minél gyorsabb, de nem gond ha nem túl nagy kell háttértárnak meg kapacitás kell és nem gond, ha kicsit lassabb. Ez meg a két szék között a pad alá esett,

(#20) madgie válasza Locutus (#17) üzenetére


madgie
titán

:DDD :DDD :DDD

Nemporeeesz, teee. Most is futós videót kell majd vágnom, az szinte csak Full HD végig, mégis 116 GB, nyersen. És ez csak egy projekt, valamikor hetente három beesik. Fogy a tárhely rendesen, na :)

(#21) BiP válasza joghurt (#8) üzenetére


BiP
nagyúr

Meg a terhelhetőségnél is.

Ez így még sovány. tök jó, hogy már vannak ekkora SSD-k. Tök jó, hogy már nem 1millió Ft. De azért ebből még faragni kell, hogy valós adattároló alternatíva legyen.

A közepes méretű SSD-k (240-512-1TB) notebookokban már simán alternatíva a kényszerből belehajigált 1terás vinyók helyett, de desktopba, adattárolásra még nem éri meg ezt a felárat.

(#19) ecaddsell:
"meg NAS olcsóbb, de több HDD-vel."
Több HDD-vel már a NAS sem olcsó mulatság.

[ Szerkesztve ]

(#22) bteebi válasza Dare2Live (#3) üzenetére


bteebi
veterán

Hát tényleg nem valami fényes... Ettől függetlenül jobb áron háttértárnak, backupnak jó lehet. Ez nem SSD, hanem HDD kiváltására van, azokra meg még így is fényéveket ver.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#23) Cifu válasza bteebi (#22) üzenetére


Cifu
nagyúr

De backup feladatra mi előnye lenne ennek egy HDD-hez képest? :F
Az, hogy gyorsabb, mint a HDD? Backup esetében általában ez pont nem a legfontosabb tényező...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24) bteebi válasza INGJOKE (#13) üzenetére


bteebi
veterán

Asszony mobilján a 4K videó több, mint 300 MB tárhelyet elvisz percenként (szóval 1 óra az kb. 18 giga), és elég sokat videózza a kislányunkat...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#25) schawo válasza bteebi (#24) üzenetére


schawo
titán

A fölösleges, soha büdös életbe' vissza nem nézett videók korában élünk :)

És minél több a videó ugyanarról a témáról, annál valószínűbb, hogy sose kerül lejátszóba.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26) zseko


zseko
veterán

Szükségem lenne 4TB háttértárra. HDD-ben ezt ~32e-től már megkapom. Itt mennyi is a 4TB?

Ekkora bullshit clickbait címet :U

HR24.hu

(#27) ecaddsell válasza BiP (#21) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Több HDD-s NAS-nál ami megdobhatja az, ha normális sebességet akar mögé a user mert már 2 HDD-s NAS-t is simán a gigabit háló limitál felette meg pláne. Még mindig a legtöbb alaplap csak 1 db gigabit csatival jön a legtöbb NAS-ra is inkább rátesznek két gigabitest minthogy valami gyorsabb csatit tegyenek. Max. csepegtetnek minthogy egyből 10gigást adjanak (ami hamarabb volt mint az 5 amit mostanában tolni akarnak...)

(#28) M107 válasza bteebi (#24) üzenetére


M107
addikt

:R

Te meg mindent mentesz, mint a katonatiszt.
Anno rólam csak VHS készült egy pár darab, sajnos abból nem lehet 4K készíteni, de nem is baj.
Az élmény és a visszaemlékezés majd később sokkal fontosabb mint, hogy 4K-8K-16K.
Persze ha felkészültél és van hol tárolnod a későbbiekben a sok 100 GB-nyi videót több évtizedig és még utána is, akkor rendben van.

Most ezzel nem megbántani szerettelek volna, és erőt egészséget neked és a családodnak.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#29) M107 válasza madgie (#20) üzenetére


M107
addikt

:R

Gondolom, te ezzel foglalkozol. ez neked a munka eszköz, így pénzt is fektetsz be nem keveset.
De ez neked megtérül.
Mert gondolom csak úgy szórakozásból, csak úgy nem dobálod ki azt az összeget amikbe a célhardverek kerülnek.
+
A vágószoftver licenc + egyebek :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#30) Angel1981 válasza schawo (#25) üzenetére


Angel1981
veterán

Az ilyen témájú videók / fényképek akkor értékelődnek fel igazán, amikor az ember már elmúlt 60.

(#31) Cifu válasza ecaddsell (#27) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pont most írogatok a Logoutra egy cikket témáról, mert én is meguntam, hogy a NAS-ról az adatokat max. 108-112MB/s sebességgel érem el. Egy katasztrófa, hogy milyen légüres tér van az 1Gbit felett. Persze, ha akarsz, lehet 10Gbites hálód (10Gbase-T), csak 30e Ft a legolcsóbb hálókártya és 80e Ft a legolcsóbb switch. Gyári NAS-ból az ASUSTOR hozott ki nemrég 10GBase-T csatisat (AS4002 és AS4004), a 2 meghajtós ára olyan 85e Ft, ami mondjuk nem vészes annyira, szóval talán végre elindul valami...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#32) M107


M107
addikt

:R

Az 1TB olyan 50-55 ezer forint lesz mire ideér.
Tavaly még olyan 80 ezer Ft volt az 1 TB SSD átlag ára jó mondjuk ezek a QLC-s még nem nagyon voltak.

De arra nem sokan figyeltek, hogy :

TLC 1 TB QLC 2TB elhasználódás szempontjából

Nagyobb tárhely kell ugyan annyi írásmennyiséghez.

Tehát ma mondjuk 150 TBW 120 GB TLC az 150 TBW 240GB QLC SSD-nél
Magyarul nem nyersz tárhelyet vagyis de ????

Dupla tárhely kell u.annyi TBW-hez

Szép jövő.

Amit nyersz az a gyorsaság a HDD-hez képest.
Kérdés kinek éri meg.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#33) Hieronymus válasza schawo (#25) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A fényképekkel is hasonló a helyzet. A többségét egyszer sem nézik meg. Soha, senki sem.

Ezek az SSD-k adatfeldolgozáshoz jók. Az nem baj, hogy lassabbak, ha olcsóbbak. Az adatelérési sebességük úgy is nagyságrendekkel jobb mint a merevlemezeké. Nincs mechanikus fejmozgatás.

Más.
"Akár a HDD-kre is veszélyesek lehetnek.."
Érdekes, hogy a reklámokból átszivárogtak a mindennapi szóhasználatba, ezek jól hangzó, ám jelentés nélküli szóvirágok.

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#34) Norb79 válasza Cifu (#23) üzenetére


Norb79
őstag

Ez nem backup HDD kiváltására van. Ez arra van, hogy ami nem top priority, ezért nem a brutálgyors rendszer SSDn van, de nem is a családi mosolyalbum, amire sose néz rá többet senki, ezért elfér a 8 terás vinyón is porosodni, nos ezeknek legyen vmi olcsó, de mégis gyors helye. Olyasmi amivel a rendszer SSD tárhelyét nem foglalod, szóval elvan az vinyón is, de igazság szerint csak indokolt lenne neki az SSD, mert olyan program, amit ritkán, de azért csak használod. Évente 10-12x 3-4 órára elindított játék, ami 50-100 giga, szóval folyton letöltögetni se buli. Inkább ilyesmi a funkciója.
Kérdés mekkora piaca lesz. Lehet akkora mint a 4 személyes coupénak, mert nem olyan nagy kör az akinek ott a 7 személyes SUV amivel anya jár a 3 gyerekkel, szóval apának elég egy coupé menőzni, de basszus néha csak neki kell reggel elvinni egy-két gyereket, szóval kell a második üléssor mégis. Vagy már megvolt a válás, és a második üléssor csak minden második hétvégén kell. :)
Szóval azt nem tudni mekkora a piaci rés amire be akarnak lépni ezzel a specifikus megoldással, de nálam pl van ilyenre igény. Csak még az áron kell reszelni, ahogy a linkelt tesztben is van, jó 25%al kellene az EVO alá árban bemenni, hogy értelme legyen.

(#35) Kolondrum

TLC-nél még épp itt voltam (MLC Goodramom van), már van QLC :D

(#36) Sanya


Sanya
nagyúr

A 4Tb-os model terhelhetősége 14400 TBW helyett nem 1440 TBW?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#37) Geller72


Geller72
veterán

..kicsit elszaladtak a nullák a 4 terrásnál, két helyen minimum. ;).

(#38) Cifu válasza Norb79 (#34) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez nem backup HDD kiváltására van.

bteebi írta ezt a #22-ben, én arra reagáltam.

Ez arra van, hogy ami nem top priority, ezért nem a brutálgyors rendszer SSDn van, de nem is a családi mosolyalbum, amire sose néz rá többet senki, ezért elfér a 8 terás vinyón is porosodni, nos ezeknek legyen vmi olcsó, de mégis gyors helye.

Olcsónak éppen nem mondanám, szóval ezért jelen állapotában a létjogosultságát sem értem.

Szóval azt nem tudni mekkora a piaci rés amire be akarnak lépni ezzel a specifikus megoldással, de nálam pl van ilyenre igény. Csak még az áron kell reszelni, ahogy a linkelt tesztben is van, jó 25%al kellene az EVO alá árban bemenni, hogy értelme legyen.

Amíg viszont a fent említett árak a valódiak, addig nincs miről beszélni. Az EVO minden szempontból jobb választás, alig drágábban. Igazából még 25%-os árkülönbség esetén sem biztos, hogy a QVO mellett tenném le a voksom...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#39) Geller72


Geller72
veterán

..Konzolokhoz kezd beérni a dolog ;] ..

(#40) Duck663


Duck663
őstag

Ha jobban megvizsgáljuk, akkor kiderül, hogy nem is annyira! Ilyen árazással meg végképp nem. A TLC-kkel egy áron van, és sokkal-sokkal lassabb. Masszívan felezni kellene az árakat akkor beszélhetnénk arról, hogy HDD konkurencia.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#41) JoeYi


JoeYi
őstag

lol. HDD sebességű SSD? Végülis legalább nincs hangja

(#42) #16820480 válasza t72killer (#12) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ha nem szeretnéd, hogy ott zúgjon a 2 HDD a gépben, akkor jó lenne. Persze nem konkrétan ez a termék, mert ez elég drága, de úgy általában én örülnék, ha háttértárnak is SSD-t tudnék már használni. Nem baj ha lassabb, csak ne 600€ legyen 4TB ára.

[ Szerkesztve ]

(#43) joghurt


joghurt
addikt

A HDD zúg, többet eszik, és akármilyen tükrözés lehet, ha sikerül odakoccolni.

A tej élet, erő, egészség.

(#44) ecaddsell válasza Norb79 (#34) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Amit leírtál azért nem állja meg a helyét mert nem igazán veszi figyelembe a több felhasználó több hely szituációkat. Szóval ha bármikor bárhonnan el akarod érni a cuccokat akkor mindenféleképp valami netes megoldás kell és a NAS ebben is több (persze járathatod is a géped non-stop, de pl. az a gép amit használok simán elvinné a NAS árát 1 év alatt ha non-stop menne). Nálunk gigabit WAN-t ad a szolgáltató, szóval amit nem akarok a tényleges cloud-ba bedobni (mert az drága) bedobom a NAS-ra. Ha elég jó lenne a NET ahol vagyok (sajnos többnyire nem) akkor kb. ugyanazt hozná mit LAN-ról.
Szóval ez a tegyünk mindent a gépbe nem igazán net konform.
Játék fronton nem vagyok képbe, nekem ami sok helyet vitt az több oprendszer ill. CPLD/FPGA fejlesztőrendszerek. Még mindig lazán elférnek a NVMe SSDn.

(#45) madgie válasza M107 (#29) üzenetére


madgie
titán

Ó, évekig csak kidobáltam a pénzt rá, bő másfél éve hozza csak :D

(#46) tibaimp


tibaimp
nagyúr

4TB - 600 dollár - 600 EUR: soká lesz még veszélyes a HDD-re ez az ár!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#47) Fefy


Fefy
csendes tag

Mindenféle ÁFA/VÁM/kereskedői haszon és egyéb úri huncutságok nélkül is a 4TB-os gyakorlatilag 4-5x drágább, mint a hagyományos lemezek. Egy mezei 4TB-os WD Red 120 USD körül van, ez meg 600...
Jó, teljesítményben nem egy súlycsoport, de akkor lenne valóban kihívó, ha legalább felébe kerülne. Vagyis 70-80 ezer forintba (300 USD). Az úri huncutságokkal együtt viszont a 600 USD bőven 600-650EUR lehet, ami így már a 200-at is eléri. Ezzel szemben egy mezei 4TB-os kb 40-50 ezer ft.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen...

(#48) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem rossz, de akkor szoljanak, ha lesz min. 10TB-s, a 4TB-s aran... :DDD

(#49) ncc1701 válasza Cifu (#31) üzenetére


ncc1701
veterán

Jön a 2-5GBit ethernet is, limitációkkal cat5e kábelen is akár. Nálam már várós nagyon.

(#50) Cifu válasza ncc1701 (#49) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tudom, erről is írok. :DDD

Jön?

Eddig csak a méregdrága alaplapokban látni 2.5 vagy 5Gbites hálókártyát. Az egyetlen megvásárolható 5Gbites hálókártyát a StarTech gyártja, Amazonon "csak" 147 dollárért is láttam (azóta onnan valamiért eltűnt). Otthoni hálózati eszközökön még nem láttam 2.5G vagy 5G csatit, a TrendNET-nek van 8x 2.5G + 2x SFP+ switchje, 500 dollárért. Jelenleg ennyi a mozgástér.

Jöjjön, csak olcsó legyen és megvásárolható a polcokról, mert jelenleg nemes egyszerűséggel nincs ilyen eszköz...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.