Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lemusz


lemusz
addikt

Én már nagyon régen elballagtam, de egy coffe lapnak nagyon örülnék. Köszi bárki!

(#2) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

Lenovo Ideapad 100-at ne vegyen senki...volt hozzá szerencsém sajnos. :( akkor már inkább az Ideapad 320-at ajánlanám.

EVGA táp viszont ennyiért jó vétel :K

(#3) Tikakukac


Tikakukac
titán

Legjobb ballagási ajándék: valami fapad gép, a pénzt meg fektessék be vagy rakják fel Neptunra. Továbbra is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#4) Silεncε válasza Tikakukac (#3) üzenetére


Silεncε
őstag

rakják föl neptunra - :F

(#5) dugo_ válasza Silεncε (#4) üzenetére


dugo_
veterán

Tudod milyen drága a bukott kredit és az egyéb pótdíjazás? ;]

(#6) Silεncε válasza dugo_ (#5) üzenetére


Silεncε
őstag

Két félév alatt még nem sikerült rájönni és ez remélem így is marad :P :D

(#7) dugo_ válasza Silεncε (#6) üzenetére


dugo_
veterán

(#8) koby11h


koby11h
aktív tag

Nem lenne ezekkel a 100e körüli laptopokkal nagy gond, ha végre betiltanák a 4200-5400rpm/8Mb cache hdd-ket és alapból 200+ ssd-t kellene belerakni. Akkor azt mondanám elmegy még a Celeronnal is, és akkor legyen 110-115e HUF. De még mindig ott tartunk mint 2013-ban!!!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9) pengwin válasza koby11h (#8) üzenetére


pengwin
addikt

Mondanám, hogy 20 ezer körül már lehet bővíteni ilyen SSD-vel házilag is, de nem biztos, hogy jó ötlet ezeket a gépeket szétszedni, olyan gagyi lehet az összeszerelési és anyagminőségük.

Üdv, pengwin

(#10) Tikakukac válasza koby11h (#8) üzenetére


Tikakukac
titán

Az anyagminőségen nem javítana sajnos az SSD.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11) Hieronymus válasza pengwin (#9) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azért az némi túlzás, hogy a merevlemez cseréjéhez nem elég stabil az összeszerelés.
Utoljára egy Lenovo notiban cseréltem meghajtót.Az utolsó csavar meghúzása után, a tapipad is életre kelt. Szóval nincs baj az összeszereléssel. :D

"15,6”-es kijelzővel rendelkező noteszgép, Celeron Dual Core processzorral, 4 GB memóriával és 500 GB-os HDD-vel. A gépben van DVD-író is, a kijelző felbontása pedig 1366x768 pixel, ami ma már viszonylag alacsony, de a megcélzott felhasználásra elegendő."
Ez elég rémisztően hangzik.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#12) koby11h válasza Tikakukac (#10) üzenetére


koby11h
aktív tag

Volt a kezemben már ilyen, a tulajt nem zavarta az anyagminőség, a Celeron sem, az 1366x768 sem, de amikor az SSD bekerült olyan boldog volt... Az pl. HP 250 volt.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#13) SunMount3r válasza Hieronymus (#11) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A DVD író? Elfér, nem? Persze lecserélhetnék mondjuk egy hotswap-es M2 SSD slot-ra (Copyright :D ).

A felbontás mehetne feljebb az biztos. De 15.6"-on még azért kibírható.

A mai Celeron-ok meg manapság már rég elég kraft-ot adnak egy ilyen "casual" felhasználásra szánt gépnek.

A 4GB is OK még manapság.

500GB HDD-> Ezért kell a hotswap SDD slot. :D Adattárolásra meg továbbra is HDD kell majd, de az is bármikor cserélhető egy nagyobbra.

Nem gémer lapos, nem gémer áron.

(#14) Tikakukac válasza koby11h (#12) üzenetére


Tikakukac
titán

Addig amíg a gép piaci értékébe bele nem kerül még az okosba' beszerzett műanyagok ára, nem is fogja, mert egyszer egy kijelző nyitás elviszi a fedlapot, bezelt, topcaset, bottom caset és onnantól már mindenkinek az anyukája lesz,hogy ilyet miért gyártanak. Azért gyártanak, mert mindig mindenből új kell, de pénz nincs, marad az igénytelenség. A rest kétszer fárad ás társai mondások melegágya :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15) Silεncε válasza Tikakukac (#14) üzenetére


Silεncε
őstag

Na de ahol normális minőséget kapna, az már erősen 300 felett kezdődik, annyi pénze meg sokaknak nincs. Mondjuk mióta nálam van az X230, kicsit átértékelődtek bennem a 100k-s laptopok, ahhoz képest, hogy mit is kaptam kevesebb, mint a feléért (5 éves gép, és még egy jó darabig kiszolgál). De ez is új korában inkább volt 3k$ mint 2 (legalábbis aszerint, amit találtam infot)

[ Szerkesztve ]

(#16) Tikakukac válasza Silεncε (#15) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha 300k az új ami jó is, akkor mi a tanulság? Ó igen, veszek 100k-ért egyet. Nope. Akkor vagy veszek valami rendesen kiforrt gépet használtan vagy beleölöm a pénzemet valamibe, amiből a végén ki tudom venni azt a 300k-t. Egyszerű a matek :B

Mondjuk szegény x230-ak... ehavi lakbéremet megkerestem belőlük. És ennél csak sokkal lentebb leszünk még :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#17) Silεncε válasza Tikakukac (#16) üzenetére


Silεncε
őstag

Hurcibálós, egyetemre behordós ott tanulós, programozós gépnek vettem, arra tökéletes (és lesz is még egy pár évig, csak egy SSD kell bele). Arról nem is beszélve, hogy az a másfél kilós súly mekkora áldás, ha egész nap a hátadon kell legyen a táskában. De már nagyon elmentem offba :D

(#18) b.


b.
félisten

lehet hogy a fórumban kellene feltennem a kérdésemet de szerintetek az itt ajánlott szünetmentesek között van olyan ami képes valódi színuszos kimenetre? Gázkazánhoz gondoltam.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19) Tikakukac válasza Silεncε (#17) üzenetére


Tikakukac
titán

Tökéletes kis gép lenne, nem véletlen volt nekem is sokáig. Csak drága a fedlap-kijelző-bezel csere. Az pedig jön, sajnos mindig jön.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Celeronnal felszerelt gép mint ajánlott :DD
40 ezres telomba 3X jobb proci van, meg olyan 10 éve voltak jóval erősebbek, good job.

(#21) Hieronymus válasza SunMount3r (#13) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A DVD író? Elfér, nem?"
Viszont benne van a termék árában. Olyan eszközért is kell fizetni, amit nem használok.
Ilyen alapon a megmaradt floppy meghajtókat is bele lehetne tuszkolni. :DDD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#22) aelod


aelod
veterán

BenQ EW2775ZH
Tetszetős. Szeretném lecserélni a mostani 22es benq monitort egy ilyenre. Az ára sem vészes majdnem ennyiért vettem a mostanit is anno újonnan.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#23) SunMount3r válasza Hieronymus (#21) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És a CD-n is leadandó szakdolgozatot mivel fogja kiírni? Merthogy megvan itt a "célközönség": Ajándékok ballagásra (Persze lehet, hogy csak véletlenül esik egybe)-> Koliba, albérletbe épp elegek ezek net-ezős, Office-ozós gépnek. (Én is ezért vettem anno egy belépő szintű lapost).

Az OK, hogy másra már nem nagyon használja az ember manapság, de ha nagyítóval kell keresni a még DVD íróval rendelkező rokonokat, ismerősöket is a leadási határidő előtt pár nappal, mert neked meg nincs, akkor cumi... :D

Meg van az úgy, hogy egy rokonnak a "DVD játékosára" is kellene hébe-hóba valami...

(#24) NandorHUN


NandorHUN
addikt

- Mit kaptál ballagásra?
- Egy Police karórát és emlékérmét, na és te?
- Egy SuperNOVA 650G+ tápegységet.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#25) csako válasza SunMount3r (#23) üzenetére


csako
veterán

Tud venni egy külső meghajtót.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#26) [Newman]


[Newman]
tag

Nem túl bizalomgerjesztőek ezek az UPS-ek,

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#27) x_o_n


x_o_n
veterán

A gyerekeimnek pont ilyen Hpt vettem igaz a kettő nem került ennyibe...fapados gépnek teljesen jó gimibe ideális,bár arra nem számitottunk hogy win10 alatt semmi sem megy rá :)

(#28) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Ennek a kamu HDR-nek amúgy mi értelme? Annak viszont örülök, hogy a többség számára elérhető árú monitorok kerültek be.

(#29) koby11h válasza [Newman] (#26) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem sem, még az sem zavar, hogy a honlap első kérdése, hogy Angol / Román / Bolgár legyen-e, de hogy egy szervert inkább APC-re bíznék az biztos. Van APC tucat, HP, IBM mind ok. Egy eszközzel jött egy Centralion, 2 év után szóltak hogy "Te ez füstöl", így megváltunk tőle, azóta megint csak APC. De gondolom nem egy az áruk sem.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#30) Hieronymus válasza SunMount3r (#23) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Én évekkel ezelőtt vette, egy USB2-es meghajtót. A család minden pépéhez használom. Ja nem, évente kevesebb mint egyszer van rá szükség.
Majdnem új állapotú és nem a használattól fog tönkre menni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#31) SunMount3r válasza Hieronymus (#30) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jah, hát nem is azt mondtam, hogy minden áron. Ha kivennék még a súlya is csökkenne egy kicsit és az árából bőven belerakhatnák azt az SSD slot-ot :D (csak előbb rá kellene jönniük, hogy ilyet is lehetne).

Meg azért még mindig elég elterjedt a CD-s/DVD-s telepítgetés. És sokaknak eleve még DVD-re vannak kiírva mindenféle file-jai. Szóval vannak olyanok is bőven, akiknél elég gyakori használatban lenne.

[ Szerkesztve ]

(#32) pusszycat válasza SunMount3r (#31) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Külső dvd iró/olvasó ma már vicc áron beszerezhető, fölösleges teher a laptopoknak. Az 1 tárhelyes gépekbe pedig kötelezővé tenném az M.2 csatlakozót a bill. világítást szintén. :)

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#33) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ezek a 100.000.- Forint körüli, és alatti laptopok a jelenleg kapható formájukban, így 2018.-n kimerítik az ipari hulladék fogalmát. Kín szenvedés használni őket.

(#34) Mamuska válasza antikomcsi (#33) üzenetére


Mamuska
őstag

Az összes nagy áruházban ezek a gagyik vannak kiállítva sajnos.

(#35) Taranti válasza Mamuska (#34) üzenetére


Taranti
senior tag

Jogos, ami annyit is jelent, hogy többé-kevésbé mást nem is gyártanak. "Automatikus" kartell itt is (ha az egyik elkezdené, a többi rohanna utána. :DD )

Én azt nem értem, hogy a hangfalaknál miért nem terjed a headseteknél már majdnem általános trend, vagyis hogy a hang is USB-n keresztül érkezik.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#36) x_o_n válasza Taranti (#35) üzenetére


x_o_n
veterán

Azért mert nagyobb a célközönség és pld telefonokon nincs usb

(#37) pengwin válasza x_o_n (#27) üzenetére


pengwin
addikt

Véletlenül nem Win10 S van rajta gyárilag?
(csak windows áruházas alkalmazások telepíthetőek fel rá)

Elvileg az ilyen Windows ingyenesen fejleszthető Home kiadásra, azon már telepíthetőek a hagyományos asztali alkalmazások.

Üdv, pengwin

(#38) donjohnson válasza b. (#18) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, jobban jársz a Melyik tápegységet vegyem? vagy inkább a Hobby elektronika topikokkal.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#39) b. válasza donjohnson (#38) üzenetére


b.
félisten

:R :R Köszi!

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#40) haxiboy


haxiboy
veterán

7 perc repülés a drónnál XD
Ráadásul kezd a .... tele lenni már ezzel a drón mizériával. Mi modellezők meg miattuk szívunk :R :R

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#41) pengwin válasza haxiboy (#40) üzenetére


pengwin
addikt

Mi modellezők meg miattuk szívunk

A szabályozás miatt, vagy miért?

Üdv, pengwin

(#42) MrPetya19 válasza Tikakukac (#3) üzenetére


MrPetya19
addikt

Vagy vegyenek belőle az egyetemnek szervert a neptun alá :DDD

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#43) koby11h válasza MrPetya19 (#42) üzenetére


koby11h
aktív tag

Neeem a Neptun alá nem kell erősebb vas! A gond az, hogy minden szeptemberben váratlanul sok tanuló kezdi meg a tanulmányait... ez okozza a lassúságot, megbízhatatlanságot, leállásokat, nem a gyenge vas. Tudod mint a decemberben váratlanul leeső hó :)))

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#44) robogos10


robogos10
aktív tag

Strix Soar, 7.1

Na ez igen csak szemet szúrt nekem ;]
Esetleg van már valakinek?
Nekem most xonar dgx van de strix-re szívesen átváltanék :K

(#45) x_o_n válasza pengwin (#37) üzenetére


x_o_n
veterán

Nem ezeken konkrétan csak Dos volt,és ugyesen driverek csak windows 10 alá elérhetőek,pld win7 el le kell mondani a wifi és az usbröl... :) röhely de hááát 2018 van :)

(#46) Khelben válasza antikomcsi (#33) üzenetére


Khelben
nagyúr

Olyan ez a Celeron meg 1366x768-as kijelző, mintha elkezdenék újra gyártani a régi Suzuki Swiftet. Szerencsére az autóiparban vannak szabályok, amik ezt megakadályozzák. Kár, hogy a laptopiparban nincsenek.

(#47) x_o_n válasza Khelben (#46) üzenetére


x_o_n
veterán

Abszolut nem mondanád meg hogy cerka van benne,gond és akadás mentesenm teszik a dolgukat,szerintem
egy gyereknek első gépnek tökéletes...az otthoni árazás a gond hiszen ezek nem ritkán 150 eu/s áron vannak....annyit meg kezdő gépnek megér

(#48) M@cika


M@cika
őstag

Inkább a Ryzenes laptopok terjednének jó áron.

Nasit a kis fehér medvének!

(#49) pusszycat válasza x_o_n (#47) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Egy gyereknek pont nem jó a celeronos gép mert játszanának rajta...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#50) x_o_n válasza pusszycat (#49) üzenetére


x_o_n
veterán

Ez hülyeség....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.