Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

A cikket nem olvastam még el, de engem a fülhallgató kifejezés zavar. Szerintem cseréld le fejhallgatóra, mert a 2 dolog nem ugyan az. Első blikkre jónak tűnik a cuccos, lesz időm biztos elolvasom. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Meghallgatnám, hogy mit tud a HD25-höz képest. :K

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) LLKobe


LLKobe
veterán

Depeche Mode – Sweetest perfection :C :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#4) hackeeeee válasza Speeedfire (#1) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Támogatom, ez biza fejhallgató. :)

Véleményem szubjektív...

(#5) Napfénysüti

Határozottan szimpatikus fejhallgató. :K Viszont nem emlékszem de az ára szerepelt az írásban?

Més que un club!

(#6) mpierre


mpierre
veterán

Érdekes cikk. :R Mennyibe is fájt ez a fejhallgató?
The Breeders - Cannonball :)) Ifjú titán korom egyik kedvence. Gyorsba meg is hallgattam.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#7) lezso6 válasza Napfénysüti (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A HD25-1 II környékén mozog az ára.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) plus44


plus44
veterán

Erősen dizájn kategóriába esnek a termékeik ami nem rossz csak az arukhoz képest nem biztos hogy megérik. Én most egy új szériás Aiaiai Swirl fulhallgatot szeretnek kiprobalni csak itthon nem kapni sajnos. (vagy csak én nem találom)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#9) Findzs válasza mpierre (#6) üzenetére


Findzs
addikt

meghallgatnék már én is egy ilyen prémium fejhallgatót
jelenleg egy akg 512 -esem van de hosszú távon kényelmetlenül melegszik az ember füle benne

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#10) Napfénysüti válasza lezso6 (#7) üzenetére

Nem az én pénztárcámnak szabták, legalábbis anynira nem vagyok vájt fülű hogy ennyit kiadjak érte. :B
De remek cucc. :)

Més que un club!

(#11) mpierre válasza Findzs (#9) üzenetére


mpierre
veterán

Amennyiben jó hallásod van, akkor volna értelme.
De ha az akg 512-ben kényelmetlen, akkor ezzel se lennél sokkal előrébb - bocs, ha tévedek - mert ez is bőr borítású. Pontosan ezen ok miatt vettem akg hd 142-t. Ez volt az egyetlen, ami nem bőr borítású párnával rendelkezik és kapható idehaza.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#12) lezso6 válasza mpierre (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pedig elvileg pont a bőr lenne jó. Amúgy azért elég nagy különbségek vannak a fülesek között. Pl a HD25 elég viccesen néz ki, látszatra kényelmetlen; gyakorlatban viszont több óra után se veszem észre.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) Findzs válasza mpierre (#11) üzenetére


Findzs
addikt

szerintem inkább a zárt mivolta miatt izzadós, jobb lenne egy félig vagy egy teljesen nyitott
de biztos a műbőr párna is nagyon zár, egy plüss vagy egy szivacs biztos több levegőt átenged

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#14) Charlie Swan válasza Speeedfire (#1) üzenetére


Charlie Swan
csendes tag

Jogos, cserélem.

Charlie Swan

(#15) mpierre válasza lezso6 (#12) üzenetére


mpierre
veterán

Nem vitatom, hogy pont az lenne a jó. Eddig más tapasztalatom volt, van:

Még '99-ben vettem azt a jó öreg Tecnics fejhallgatót, az is bőr bevonatos volt. 12 év alatt lemállott róla a vékony bőr réteg, most a szivaccsal használom, ha vonatoznom kell (az AKG-t féltem). Sokkal kényelmesebb és nem pállik bele a fülem.

Findzs: A HD142-n plüss huzat van. :K

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#16) greenmeister


greenmeister
tag

Össze kellene dobni egy összehasonlító tesztet. Én beszállnék egy Grado SR60-al.

MSI B150A GAMING PRO - G4560 - Raijintek Aidos Passive 8GB DDR4 2133MHz - OCZ 60GB Agility 3 SSD - Sapphire RX 570 - THERMALTAKE V3 BE - EVGA 750GQ - Logitech MK320 - Grado SR60 - Microlab Solo 6c

(#17) guppy


guppy
őstag

"A TMA-1 hangképe nagyon tágas ahhoz képest, hogy nem egy zárt fülhallgatóról van szó" - itt nem írtál el semmit véletlenül ? :U

(#18) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

A jót könnyen meg lehet szokni, ezért haladok csak lassan előre.
Mondjuk még szerintem árban sincs annyira elszállva, ahhoz képest, hogy milyenekt írtál róla. Nyilván ez user függő is valamennyire.

(#19) rep3at


rep3at
őstag

Hát ez drága lehetett de szívesen kipróbálnám mit produkál, amolyan divatosan, utcán :)

Forward thinking. كرر

(#20) Charlie Swan válasza guppy (#17) üzenetére


Charlie Swan
csendes tag

Kísért ez a fülhallgató-fejhallgató elírás :) persze, fejhallgatóra gondoltam

Charlie Swan

(#21) Charlie Swan válasza greenmeister (#16) üzenetére


Charlie Swan
csendes tag

Összehozhatjuk. Jó lenne még egy Sennheiser HD 25-1 II és egy AKG K-701 melléjük.

Charlie Swan

(#22) schawo válasza Charlie Swan (#21) üzenetére


schawo
titán

Kár, hogy nem szerepelt az írásban egy HD25. Ha a fejhallgatós topicban kérdtél volna, biztos jutott volna egy a teszt erejéig. Egyébként érdekes a konklúzió, mert nekem pont a középtisztasággal van gondom a HD25-1 II kapcsán (meg egy kicsit a mély mennyiségével, de ez nem durva). Ha ezt jobban csinálja ez a furcsa nevű csodaizé, akkor komolyan érdekel engem is :)

Azt mondjuk nem értem, hogy miért pont a K701 kellene melléjük? Az teljesen más jellegű fejhallgató, nem is hasonlítható ezekhez, egy ilyen összehasonlításba nem lenne érdemes betenni. Semmilyen konklúzió nem vonható le. Ami illik ide az a DT1350. Vagy esetleg kiterjesztve a nagyméretű zártakra HD250, DT770, K550, SRH840

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23) guppy válasza Charlie Swan (#20) üzenetére


guppy
őstag

Úgy értettem h fejesekből általában a nyíltaknak nagyobb a zártaknak kis seb a terük.

(#24) schawo válasza guppy (#23) üzenetére


schawo
titán

Ez most tényleg nem zárt, vagy csak elírás?

Sosem hallottam még nyitott DJ fülesről :Y

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25) guppy válasza schawo (#24) üzenetére


guppy
őstag

Sztem zárt, legalább is képek alapján, és a célterület alapján :K , ezért is idéztem az elírást, de még nem nagyon lett javítva ... :U

(#26) Tapper


Tapper
csendes tag

"a Metallica Black album minden idők egyik legjobban kevert metal albuma"

Ezen jót mosolyogtam :)

@Charlie Swan: Milyen anyagot hallgattál? Mert sem a CD-n, sem a DVD-Audio-n nem szól jól, de még a híres japán black-en is harmat gyenge a basszus! A dinamika nem rossz, de köszönő viszonyban sincs egy mai album keverésével.

Mondom ezt úgy, hogy ezt az albumot hallgatom már majdnem 20éve minimum 1-2 heti rendszerességgel.

Játékos#1 MEDE8ER MED800X3D Játékos#2 Minix NEO U9-H (FW007A+Kodi Krypton 17.6 + TVGO 1.0.30) TV#1 Panasonic VIERA TX-P50GT50E

(#27) kuckó 23


kuckó 23
csendes tag

45ezer körül azért lehet válogatni....

akit az istenek szeretnek,meghagyják örökre gyereknek

(#28) Charlie Swan válasza schawo (#24) üzenetére


Charlie Swan
csendes tag

Én a zárt jelzőt abban az értelemben használtam a cikkben, hogy a fület körbe ölelő, kagylós fejhallgató. A cikkben szerepel, hogy ez egy over-the-ear fejhallgató, melynél a fejpánt összehúzó erejét, azaz a fejhallgató nyomását hosszasan hangolták a megfelelő hangszigetelés és kényelem érdekében.
Szerencsésebb, szabatosabb lett volna a kagylós kifejezést használni, mert ez így valóban félrevezető. A TMA-1 ennek megfelelően egy fülre helyezett, zárt fejhallgató.

Charlie Swan

(#29) Charlie Swan válasza schawo (#22) üzenetére


Charlie Swan
csendes tag

Összehozhatunk egy hangpróbát. Beszéljük meg privátban. A K-701-et csak röviden hallottam (és az nagyon tetszett), és szívesen meghallgatnék rajta különféle stílusokat, bár nem nekem találták ki, mert nem otthon hatalmas fotelbe süppedve hallgatok zenét... :)

Charlie Swan

(#30) baluka26 válasza Charlie Swan (#28) üzenetére


baluka26
veterán

Azt circumauralnak mondjuk :)
Ez egy supraaural zárt fejes, mint a HD25, és szerintem az volt az alapötlet, mert kísértetiesen hasonlít rá :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#31) Charlie Swan válasza Tapper (#26) üzenetére


Charlie Swan
csendes tag

Néhány vélemény pro és kontra: http://acapella.harmony-central.com/archive/index.php/t-747737.html
Szerintem nagyon szépen elkülönülnek térben a hangszerek, minden szólamra külön lehet figyelni, és a dinamika is kiváló. Majd meghallgatom külön a basszusra figyelve... ;)

Charlie Swan

(#32) baluka26 válasza Charlie Swan (#31) üzenetére


baluka26
veterán

Basszusra ajánlatos James Blake - Limit to your love ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#33) Blindmouse válasza greenmeister (#16) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Támogatom az ötletet. Van egy S. HD600-asom egy HD555-öm meg mondjuk egy AKG416p-m. Esetleg még egy KOSS Portra Prom ha alacsonyra helyezzük a lécet.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#34) schawo válasza Blindmouse (#33) üzenetére


schawo
titán

Rendszeresen megrendezésre kerül a PH Fejhallgatós Találkozó, legközelebb 2012 január végén. Javaslom a részvételt, és ott aztán ötezer és a csillagos ég között mindent mindennel össze lehet hasonlítani. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35) rep3at válasza baluka26 (#32) üzenetére


rep3at
őstag

Nem rossz kis szám :)

Forward thinking. كرر

(#36) SunSoul


SunSoul
tag

Remek részletes írás. Árat lehet tudni? (Bár nem az én ízlésvilágom, de ismerettségi körben lehet lenne akit érdekel).
A Shponlge-hoz annyit tennék hozzá, hogy azok bizony hangszerek. A Shpongle remek példája a modern fúziós zenéknek. Itt 12:10-től lehet megnézni, mennyire is hangszeres.

Közben megugrott a hozzászólások száma és megvan az ár. :)

[ Szerkesztve ]

(#37) Sidositanaka


Sidositanaka
tag

Béke mindenkinek :N Szerencsére a fülemen volt néhány szám erejéig a TMA-1.....és hát egyszerűen WOOOÁÁÁ :C Gyűjtök és megveszem :R Nekem egy Beyerdimamic DTX-100 van ami elég keményen szól,de a TMA-1 re szükségem van!!!!!!!

(#38) Krinyo válasza mpierre (#6) üzenetére


Krinyo
senior tag

Közel 50 rugó? Jajj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.