Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Chaser válasza #90088192 (#50) üzenetére


Chaser
titán

nincs olyan h jó meg rossz kérdés, de ha már van, ez egy kifejezetten jó kérdés
annyit hozzátennék, sztem az emberek 99%-a halála előtti utolsó percekben, vagy másodpercekben detektálja, h mért is volt itt, csak akkor már b@szhatja, h szépen mondjam ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52) bkercso


bkercso
nagyúr

A jógi kultúrában azt tartják szabadságnak, ha mindattól hátralépsz, amivel azonosítottad magadat, és az "egész" létezést érzed. Ezt nem lehetetlen.
A hétköznapi szemléletmódokat (életcél, jó/rossz dolgok kategorizálása stb.) meg végképp nem olyan bonyolult félretenni.

Szerintem vannak olyan életszakaszok, amikor csak szemlélődni érdemes, aztán a szellem megújul, mert van ilyen képessége. Nem szabad beleragadni abba, ami nem tetszik.

Nna, bullshit generator terminated :D

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#53) bkercso


bkercso
nagyúr

Jól összemosta a haverod az élet szeretetét a gyerekneveléssel.
Én ezt 2 külön kérdésnek tartom. A gyerekneveléshez 2 egészséges ember kell, aki a türelmét és idejét hajlandó ebbe beletenni kb. 2 évtizedig, sok türelemmel, lemondással, ÉS folyamatos aktív tanulással. És így is csak a másodiknál fog jobban menni.
Persze, teljesen egészséges ember nincs, de azért fontos megvizsgálni, hogy mindenáron akarja-e az adott pár a gyereket, és szerintem nem szégyen, ha az jön ki valakinél, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#54) #90088192 válasza Chaser (#51) üzenetére


#90088192
törölt tag

Remélem érted a viccet, de maga a kérdés általános értelembe véve irreleváns SZVSZ :R

Az én meglátásom, azért vagyok itt mert valaki ezt eldöntötte cirka 36 éve, hogy beteljesítse vélt vagy valós céljait.
Ez nekem jó?

Ez egy másik kérdés, hogy eljussak addig, hogy nekem jó legyen, olyan dolgokon mentem keresztül aminek nem sok értelme van külső szemlélő számra, de nem volt egy kéjutazás ez sem.

Addig a pontig az volt a célom, hogy kikerüljek abból az állapotból amit a környezetem indukált bennem, vagyis az volt életem értelme, hogy értelmet tudjak neki adni.
Megtörtént, ezert is írtam, én már beteljesedtem(ki?), ha most valaki azt mondana itt a pisztoly lelőlek és tuti meghalsz 30 percen belül, azt mondom, hát legyen.

Van akit szeretek szerelemmel és viszonozza, vannak barátaim akik a szerelem módosult formáját elvezik amit szeretetnek hívnak, de tudom hogy ez az a csúcs amit el akartam érni, meg akartam tapasztalni.

Boldog vagyok, de látom ennek mi az ára.
Nincs mit vesztenem, sem nyernem többé :R

(#55) #90088192 válasza bkercso (#53) üzenetére


#90088192
törölt tag

Tudom, de amint tudod megértem, a miért pontosan ismert előttem, ezrét nem is rónám fel neki semmilyen szín alatt.
Az önigazolás részéről érthető, de ez az amit nem keresek ebben a formában meg speciel nem.
Persze balgaság lenne azt mondanom, hogy nincs valamilyen önnős célja ezeknek a mondatoknak/gondolatoknak is ebben a formában.

Lehet pont erre van szükségem, hogy tovább lepjek, hátha valaki, valami olyat ír ami megindítja bennem a vezér hangyát és rávilágít valamire amit eddig nem vettem eszre.

Nem triviális de veszteni nem vesztek vele úgy gondolom :R

Az hogy mi szükséges a gyermek felneveléséhez azt nem tudhatom, de azt sajnos pontosan tudom, hogy mi nem.
Ebből indulok ki mindig, és magam belehelyezve ebbe a rendszerbe pontosan tudom az egyik dolog az pontosan én vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#56) #90088192 válasza bkercso (#52) üzenetére


#90088192
törölt tag

Értem :)

Akkor ezen a vonalon fogok haladni :R

[ Szerkesztve ]

(#57) bkercso válasza #90088192 (#55) üzenetére


bkercso
nagyúr

Lehet pont erre van szükségem, hogy tovább lepjek, hátha valaki, valami olyat ír ami megindítja bennem a vezér hangyát és rávilágít valamire amit eddig nem vettem eszre.
Nekünk embereknek magas fogalmi szintekkel dolgózó tudatunk van. De nem jó csak eszerint élni, hiszen nem csak így vagyunk képesek (állatok is vagyunk :) ).
Ilyeneket gondolunk: nekem, neked, nyerek, vesztek, stb.
Lehet érezni is belül az emberi kapcsolatoktól kezdve az életszituációkon át egészen a közösségek dinamikájáig sokmindent. Lehet egy egyszerű kirándulással kezdeni, aztán akár a karrierváltást is lehet kezdeni belső folyamatokon keresztül - de nyilván az ilyen komoly dolgokat tudatosan is meg kell vizsgálni. De utóbbihoz néha nincs elég info, jó példa asszonyka utóbbi karrierváltása: itt min. annyi volt a belső megérzés, mint a tudatosan lezongorázott döntés.

A fentiekhez leginkább motiváltság és idő kell, vagyis, hogy ne legyen taposómalom az élet. Sok tudatos rákészülés nem kell, inkább lazítani kell tudni néha: nem a jelenlegi gondolatokon és érzéseken pörögni. Nem tagadom: nehéz kipróbálni, de nem lehetetlen.
Lelőni meg szerintem senki nem akar, így fel kell készülnöd az eljövendő évtizedekre. :R

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Mit érzel amikor azt látod amivel durván nem értesz egyet? Nagyon durván a másik oldalon vagy, de mégis a társadalom meg kb mindenki annak az oldalát fogja.
Én dühöt. De lassan már a "lesz@#$mot!"

(#59) UnA válasza Kolondrum (#58) üzenetére


UnA
Korrektor

Aki bírja az 5 perces olvasást :) , annak javaslom a témához ezt a cikket: Haláltudat és környezetvédelem - nagyon jó írás.

(#60) Chaser válasza #90088192 (#54) üzenetére


Chaser
titán

dehogy nincs mit vesztened :) ennek ellenére magától a haláltól én sem félek, vagy meghalok és megszűnök létezni, vagy van vmilyen halál utáni élet és nem haltam meg ( :
hogy mért vagyunk itt, van-e különösebb az egy másik történet, mew_two-nak is igen nagy fejfájást okozott ez ( :
az a hölgyemény aki kimondta a választ, amit én csak körülírni tudtam, legtöbb emberben van ott van, max megfogalmazni nem tudja, és/vagy a társadalmi irányok, elvárások mást hitetnek el vele
érdekes kapcsolatunk volt, és volt amiben teljesen ellentétem, ő például félt a haláltól

UnA
jó írás, legtöbb részt mintha tenmagam' írtam volna:)
valamikor tizenéves éveim elején próbálkozott be nálam először a kaszás, nem jött össze neki, sokszor visszagondoltam akkori időkre, utána változott meg az életem, h mi a biológiája, neurológiája azt nem tudom, mindenesetre egy lépcsőfok volt ahhoz, h másképp lássak dolgokat mint a legtöbb ember teszi
érdekes mód valószínűleg később többször ez mentette meg az életem, mert nem blokkoltam le "válság helyzetben", talán a legdurvább az volt, mikor csak elléptem egy autó elöl amit egy másik tolt felém és egy betoncserép közé ami a hátam mögött volt, a betoncserép állította meg őket, én meg mentem tovább mintha mi sem történt volna, szemem sarkából még egy darabig láttam, h akik látták a manővert rosszul vannak és nem értik h nekem mért közömbös.... ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#61) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A másik oldal csendben van. Az a kő kemény másik oldal aki mondjuk a 7 személyessel 40-el megy lakotton kívül, mert a gyerekek.

(#62) batagy


batagy
őstag

"A harmadik, a megkonstruált életcélok, annak köszönhetőek, hogy intellektusunk ezt lehetővé teszi, de ez nem azt jelenti, hogy Nekem el kell ezeket fogadnom, hiszen pont az adja a szabadságot, hogy amit NEM akarok megtenni azt nem kell."

Szerintem komoly önismeretre és fejlettségre vall, ha valaki odáig eljut, hogy nemet tud mondani, de úgy, hogy az ne okozzon nagy konfliktust. Ez sokszor igen nehéz. Nekem sok év önismereti tanulás kellett ehhez. Egy fő tanulság a számomra: tanácsokat meg lehet hallgatni, de ettől még nem leszek rá kötelezett, hogy meg is fogadjam.

Megkonstruált életcélok: sokat számít a tudásunk az életről, ahogy írtad, a kulturális keretrendszer. Amit viszont nagyrészt gyerekkori múltból hoztunk. Valakit rengeteg sérelem, fájdalom, tragédia ért, ami befolyásolja az életvitelét.
Sok év önismereti munka, belső folyamatok fejlesztése, tanulás kell, mire mellette tudunk teljes értékűen élni.
Fontosnak tartom pl. hogy ne felfokozott indulatból hozzunk döntéseket. Ajánlott a Mindfulness tanulása pl.
De pl. szerelemnél célszerű ha van érzelem.

A boldogságról még: Pál Feri egyik 2016-os előadásán ezt hangsúlyozta: A boldogság egy folyamat. Nem egy állapot. Az a folyamat, amit a cél elérése közben teszünk. De nem maga a cél!

Ez nagyon szimpatikus:
#54
"Van akit szeretek szerelemmel és viszonozza, vannak barátaim akik a szerelem módosult formáját elvezik amit szeretetnek hívnak, de tudom hogy ez az a csúcs amit el akartam érni, meg akartam tapasztalni."

Mélyen egyetértek bkercso #52-vel is:
"Szerintem vannak olyan életszakaszok, amikor csak szemlélődni érdemes, aztán a szellem megújul, mert van ilyen képessége. Nem szabad beleragadni abba, ami nem tetszik."

Tetszik a diskurzus!

[ Szerkesztve ]

(#63) nevemfel válasza #90088192 (#54) üzenetére


nevemfel
senior tag

"Az én meglátásom, azért vagyok itt mert valaki ezt eldöntötte cirka 36 éve, hogy beteljesítse vélt vagy valós céljait."

Ha érdekel a filozófia, merem ajánlani neked Heideggert. Az ő koncepciója az egyén "thrownness" állapota. [link]. Nem te választod, hogy megszüless, hanem a világra kerültél. Nem te választod, hogy hol és mikor szüless, kik legyenek a szüleid. Érdekes fenomenológiai alapvetés.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#64) #90088192 válasza Chaser (#60) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ami az instant örömöt okozza nem kell hogy gyerekvállalással járjon, ami boldogságot okozza, az meg annyira sem.

És ki tűzte ki ezt a célt?
Én nem, és nem is célom.

Esetleg a természet?
En meg nem, nem beszeltem vele, úgyhogy hagyjon beken kérem szépen, a kis celjajival.

Érted a problémám, nekem nem kell és nem is fogok semmit hátrahagyni mert nincs mit.

Mondd meg miben különbözök a többi ~7mrd embertársamtól?

Kb 50% ugyan úgy XY kromoszómát hordoz, és a legnagyobb variancia sem nagyobb mint 1%, különben máris a csimpánzokkal jutnánk szaporodó ágra.

Vagyis NINCS mit vesztenem, nincs bennem semmi olyan ami ne lenne megismételhető, vagy potenciálisan hasznosabb.

Időben nézve meg igen lehet, hogy bizonyos rekombináció után lehetne valami, de ugye arra meg szvsz nem lesz idő(Amint írtam mar korábban 2-3-4-10 generáció szinte semmi genetikai oldalról nézve, több meg nem biztos, hogy van bennünk). :R

(#65) #90088192 válasza batagy (#62) üzenetére


#90088192
törölt tag

Valamekkora konfliktust okoz pont ezek miatt jönnek az újabb kérdések, mert ugye ha valamit folyton emlegetnek, az önvizsgálatra sarkall, de eddig mindig ugyan oda jutottam :K

A boldogságról még: Pál Feri egyik 2016-os előadásán ezt hangsúlyozta: A boldogság egy folyamat. Nem egy állapot. Az a folyamat, amit a cél elérése közben teszünk. De nem maga a cél!

Ez nagyon szimpatikus:
#54
"Van akit szeretek szerelemmel és viszonozza, vannak barátaim akik a szerelem módosult formáját elvezik amit szeretetnek hívnak, de tudom hogy ez az a csúcs amit el akartam érni, meg akartam tapasztalni."

Mélyen egyetértek bkercso #52-vel is:
"Szerintem vannak olyan életszakaszok, amikor csak szemlélődni érdemes, aztán a szellem megújul, mert van ilyen képessége. Nem szabad beleragadni abba, ami nem tetszik."

Ez az a rész ahol Bkercsoval szinten egyet értek, de aktív akarok maradni, mert lehet valami... valamikor valahol amivel előrébb leszek.

Szimpatikus, szerintem inkább nem normális, hiszen az új normális szerint ebben nincs semmi szimpatikus :R

(#66) bkercso válasza #90088192 (#64) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem is kell ilyen sok ember.
Úgyis csak abból lesz egészséges ember, akit várnak, szeretnek és van rá idejük.
Fiatalon azt hittem, nekem 5-6 gyerekem lesz, aztán rá kellett jönnünk, hogy 2-3-ra van kapacitásunk belül... Abszolút értem, ha valakinek (még vagy egyáltalán) egyre sincs. Nincs kőbe vésve semmi ezzel kapcsolatban. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#67) #90088192 válasza bkercso (#66) üzenetére


#90088192
törölt tag

:)

Nem is magam miatt írom :R

Latod, ennyi az egész, de valahogy mindig úgy jön ki, hogy muszáj mindenkinek, mert ez az egyetlen "Egyetemes" életcél.

Szerintem sem nem :R

(#68) PuMbA válasza #90088192 (#64) üzenetére


PuMbA
titán

"Mondd meg miben különbözök a többi ~7mrd embertársamtól?"

Például abban, hogy mindenki mást tud alkotni :) Ha egy zeneszerző nincs, akkor az a zene nem lenne, mert más nem fogja kitalálni pont ugyanazt. Ez pedig azért van, mert minden embert más behatások érik az élete során és emiatt bizonyos szempontból mássá formálódik mindenki.

[ Szerkesztve ]

(#69) UnA válasza #90088192 (#64) üzenetére


UnA
Korrektor

"Kb 50% ugyan úgy XY kromoszómát hordoz, és a legnagyobb variancia sem nagyobb mint 1%, különben máris a csimpánzokkal jutnánk szaporodó ágra."

Az mindig nagyon nagy hiba, ha embernél a genetikát túl akarod becsülni. Te és mások is legfőképpen szellemi lények vagytok. Vagy ha ez a szó fáj valakinek, akkor legyen gondolkodó, ami máris egyedivé és megismételhetetlenné tesz.

(#70) Chaser válasza #90088192 (#64) üzenetére


Chaser
titán

hol beszéltem én gyerekről, pláne vllalásról? iszol te rendesen? ha nem, akkor az a baj ( :

szerk:
"Mondd meg miben különbözök a többi ~7mrd embertársamtól?"

magamról tudok nyilatkozni..okos, ügyes, intelligens, céééép' vagyok, és legfőképp szerény, a többi 7mrd ember csak azért van, h ne unatkozzak ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71) #90088192 válasza Chaser (#70) üzenetére


#90088192
törölt tag

:R
Akkor félre értettelek, elnézését :R

(#72) #90088192 válasza UnA (#69) üzenetére


#90088192
törölt tag

Pont azért írtam, nincs mit túlbecsülni, ezert nem latom értelmét a sajátom tovább adásában :R

(#73) Because válasza #90088192 (#72) üzenetére


Because
őstag

egy gyermek a fogantatásával halálra is ítéltetett... minden szülő gyilkos egyben. miért kellene ebben részt venned?

a Föld is eleget szenvedett már általunk, ideje lenne végre fellélegeznie

(#74) Hieronymus válasza Because (#73) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Logikai hiba van gondolatban. A gyilkos az aki elveszi az életet. A szülők meg adják, nem felelősek azért, hogy egyszer meg fog halni a gyermekük.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#75) Chaser válasza #90088192 (#71) üzenetére


Chaser
titán

no lelövöm a poént, a hölgyemény ezt az igen egyszerű választ adta arra a kérdésre amit feltett nekem, mi értelme van az életnek?
élni...

amire sokan nem tudnak még válaszolni, mi az életükben a legértékesebb dolog?...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76) bkercso válasza Chaser (#75) üzenetére


bkercso
nagyúr

"Ha az élet értelmét keresed, akkor még nem éltél igazán"
Az értékekre is rá lehet ezt húzni... :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#77) #90088192 válasza Chaser (#75) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az értelme:

A külső ingerek olyan hatást fejtsenek ki az absztrakciós és asszociációs rétegére az agynak, hogy az folyamatos endorfin és oxitocin mámorban ússzon.

Persze lehet ezt meg cifrázni :R

(#78) bkercso válasza #90088192 (#77) üzenetére


bkercso
nagyúr

Azért az autózás se csak arról szól(hat), hogy A-ból B-be eljuss.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79) UnA válasza #90088192 (#77) üzenetére


UnA
Korrektor

"A külső ingerek olyan hatást fejtsenek ki az absztrakciós és asszociációs rétegére az agynak, hogy az folyamatos endorfin és oxitocin mámorban ússzon."

Na látod ez a baj – akkor nincs értelme az életnek, ha folyamatosan ilyen magyarázatokat akarsz fűzni mindenhez ;)

(#80) Kolondrum válasza UnA (#79) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ha így jó akkor így jó neki. Sokan mondják nekem is, hogy nem kell nagyon túl bonyolítani dolgokat, de én néha épp ettől vagyok rendben ott bent.

(#81) nevemfel válasza Chaser (#75) üzenetére


nevemfel
senior tag

Elég sekélyes filozófia ez.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#82) Chaser válasza #90088192 (#77) üzenetére


Chaser
titán

majdnem mondtam valamit ;]

nevemfel
ha szted az, szíved joga, én mindenesetre úgy alakítottam az életemet, hogy az itt eltöltött idő nagy részében azt csinálhassak amit akarok, mivel a legértékesebb dolog az életünkben az idő, munkára annyit pazarlok amennyi kell, de egy perccel sem többet már, nem érdekel hogy nincs 3 autóm meg 5 házam, de van időm élni, nekem tökéletes:) és ha veszek valamit magamnak, van időm használni ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#83) nevemfel válasza Chaser (#82) üzenetére


nevemfel
senior tag

mi értelme van az életnek?
élni...

Erre reagáltam. Ez egy hűtőmágnesre való életbölcsesség. Kellően semmitmondó. Mindenki azt lát bele, amit akar, de irányt nem ad. Nem nyújt segítséget. Márpedig én azt látom, hogy sokan mintha nem találnák az irányt.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#84) Chaser válasza nevemfel (#83) üzenetére


Chaser
titán

tisztában vagyok vele mire reagáltál
iránymutatás ahhoz, h valaki h éljen? ne vicceljünk már:) mindenkinek van egy útja, úgy tapossa magának ahogy akarja, egyedi képességek, egyedi körülmények, nincs rá recept, de ha valaki azon gondolkozik mi értelme is van az életnek, az már elég egyértelmű jel arra, h rosszul tapossa azt az utat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85) nevemfel válasza Chaser (#84) üzenetére


nevemfel
senior tag

de ha valaki azon gondolkozik mi értelme is van az életnek, az már elég egyértelmű jel arra, h rosszul tapossa azt az utat

Szóval nem lehet megmondani, hogyan kell jól csinálni, de vannak rossz utak, rossz módok. Na de ha vannak olyan életutak, amikről ki lehet jelenteni, hogy rosszak, akkor kell hogy legyenek olyanok is, amik kevésbé rosszak, nem? A rossz az valamihez képest viszonyítva rossz.

És miért lenne rossz, "régen rossz" az, ha valaki az élet értelmét kutatja? És főleg: Mi az, ami nem minősül rossznak?

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#86) Chaser válasza nevemfel (#85) üzenetére


Chaser
titán

ha valaki nem tudja mért él, akkor nem él, ezért:)
ha eljön a kaszás bácsi és magával visz egyszer, nem az fog felvillani utoljára, mennyi mindent hagytam ki, hanem mennyi mindent csináltam
nekem mióta az eszemet tudom a szabadság jelentette az életet, ezért úgy is tapostam az utat, h lehetőség szerint szabad lehessek, amihez eleinte persze fel kellett áldoznom a szabadságom, de így legalább sokkal jobban értékelem, h milyen jó szabadnak lenni
valaki visszasírja a gyerekkorát, milyen jó volt gondtalanul élni, mások pedig felnőttként is próbálnak annyira gondtalanul élni, nekem hellyel-közzel sikerül is, de el kellett ehhez jutni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#87) nevemfel válasza Chaser (#86) üzenetére


nevemfel
senior tag

nekem mióta az eszemet tudom a szabadság jelentette az életet, ezért úgy is tapostam az utat, h lehetőség szerint szabad lehessek, amihez eleinte persze fel kellett áldoznom a szabadságom, de így legalább sokkal jobban értékelem, h milyen jó szabadnak lenni

Én úgy látom, hogy a szabadság önmagában sokaknak, nagyon sokaknak kevés. (nem degradálva a szabadság fontosságát, és örülök, hogy végre egy konkrét dolog elhangzott). A szabadság is lehet cél, főleg ha valaki úgy éli meg az életet, hogy fojtogatják kötelességek, kötelezettségek.

De viszont ennek ellentmond az, hogy a szabadság megteremtésének módja pl. az, ha valaki senkihez és semmihez nem kötődik, semmilyen szinten. Ez az állapot azonban az emberek túlnyomó többsége számára kibírhatatlan, főleg hosszú távon. Szóval ha a többséget a korlátlan szabadság nem elégíti ki, akkor kell, hogy legyen valami más is, ami szükséges a boldog élethez.

Remélem, abban egyetértünk, hogy a depressziós ember nem boldog, még akkor sem, ha mondjuk időnként mániás epizódjai is akadnak. És sok depressziós ember van. Nekik általában kevés az, hogy azt mondja nekik valaki, hogy "ahelyett, hogy depressziós vagy, legyél nemdepressziós! É voilá!"

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#88) bkercso válasza nevemfel (#85) üzenetére


bkercso
nagyúr

Sokan nem megfontolás útján választanak életutat, hanem pszichológiai (és társadalmi) kényszerek mentén.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#89) Chaser válasza nevemfel (#87) üzenetére


Chaser
titán

Kicsit felreerted, esetemben a szabadsag nem cel, hanem eszkoz, igy tudok sok mindent megvalositani, ami egyebkent nem menne, mondhatni hol az egyik katalizator, hol a masik
Sok mindenhez kotodom, amiket mindenhol megtalalok, az eg, a fak, a szep epuletek, egy tengerpart, egy folyo...:) Emberbol keves, sajnos a legtobbje csak papiron ember, az engem nem vonz, baratom keves van, viszont rajuk szamithatok barmikor es viszont
Parkapcsolatok teren pont addig volt gond, amig ra nem jottem, h engem birtokolni nem lehet, amit a legtobb no szeretne ( : akad azert koztuk, aki ezt megerti, es nem akar szamon kerni 10 percenkent mit csinalok, sem orankent, sem ket orankent, sem fel naponkent ( : ha egyedul akarok lenni akkor kozlom h egyedul akarok lenni, nem mert (i)-kat hajtok, hanem mert egyedul akarok lenni, es virtualis maganelet nem kell, koszonom, ha virtualis elet kell van forum es ugyfelek, boven eleg
Ossze lehet ezt egyeztetni "normalis" emberek eletvitelevel is, persze sokan nem ertik, megszoktak a "beklyot", nekem nem.menne, probaltam, addig vagyok hatekony amig az nincs, utana mar csak kinlodom
Reszint szerencsem volt, h ezt meg tudtam valositani, reszint oldschool gyerek vagyok, aki.ismeri a tisztesseg es becsulet fogalmat, ami hosszitavon kifizetodo, de legfokepp kitarto vagyok, ha valamit akarok elerem, nem a kifogasokat keresem mert nem tudom elerni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90) Chaser


Chaser
titán

Sokaknak pl a fozes kenyszer, en kimondottan szeretek fozni, ehetnek minden nap innen-onnan rendelgetve, v beulve, de azt szeretem legjobban amit en csinalok, en vasarolom meg az alapanyagot, kivalogatom, en dolgozom fel es en fozom meg
Van ra idom es kikapcsol, meg jokat is eszek...win-win ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91) nevemfel válasza bkercso (#88) üzenetére


nevemfel
senior tag

Nekem manapság, ebben a korban az a feltűnő, hogy a szabadság nem egyenlő a boldogsággal.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#92) bkercso válasza nevemfel (#91) üzenetére


bkercso
nagyúr

Persze.
Inkább azt állítom, hogy más útja van a megoldásnak, ha nincs szabdság: előbb azt kell visszanyerni az adott területen.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#93) Hieronymus válasza bkercso (#92) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Magyarul, szükséges de nem elégséges feltétel a szabadság.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#94) #46105344


#46105344
törölt tag

Érdekes téma ez. Én szeretek élni, minden szar ellenére. Furán hangozhat, de én úgy vagyok vele hogy a fájdalmas létezés is jobb annál mintha nem léteznék. Az elmúlt 14 hónapom néhány szóban: válás, diagnosztizált mélydepresszió és pánikbetegség, gyógyszerfüggőség, hallucinációk, szülői halál, temetés másnapján szakítás, baráti csalódás/árulás, megcsalás, éhezés. Körülöttem már sokan féltek töle hogy öngyilkos leszek, nekem pedig eszembe sem jutott.
Szerencsére már mind a múlté, viszont miközben benne voltam is megbecsültem az életemet. Jobb rosszat tapasztalni, mint semmit. Lehet hogy ez a gyakran feltámadó halálfélelmemből ered, de egyszerűen csak úgy minden ok nélkül hálás vagyok az életemért. Tehát szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#95) #90088192 válasza bkercso (#78) üzenetére


#90088192
törölt tag

Láttad a Monty Python Az élet értelme C. művet

One: People aren’t wearing enough hats. Two: Matter is energy. In the universe there are many energy fields which we cannot normally perceive. Some energies have a spiritual source which act upon a person’s soul. However, this “soul” does not exist ab initio as orthodox Christianity teaches; it has to be brought into existence by a process of guided self-observation. However, this is rarely achieved owing to man’s unique ability to be distracted from spiritual matters by everyday trivia.

De valahogy mindig erre emlékszünk:What was that about hats again?

Erre akartam utalni, a részletekben elveszik az ember :R

(#96) #90088192 válasza bkercso (#78) üzenetére


#90088192
törölt tag

Egy idő után igen, mármint pont ez a lényege, egyetlen területe van az életnek amit nem tudtak szabályokkal az unalomba kényszeríteni, de ez nem az autózás.
Vagyis megpróbálták ilyen olyan módon, de a szerencsések talán pont itt beszélgetnek akik ezt felismertek :R

Szerintem pont erről beszélgetünk, igen lehet látni igen is érdekes tájakat, de nem maga az autó vezetése ami az örömet okozza, hanem amit látványban megtapasztalsz közben :R

A leánynak mindig mondom, én csinálom a majom munkát, Te Élvezd a látványt :K
Az agyam mindig máshol jár vezetés közben, szinte nem köti le egyáltalán a figyelmemet többé, és volt idő amikor igen is szerettem vezetni, de változtam.

Szeretek leülni, elmélázni, pont ezert volt jó MO.-n a kirándulás, sokat mentünk, de volt idő leülni, és tiszta fejjel gondok nélkül elvezni a látványt. :R

(#97) #90088192 válasza Chaser (#82) üzenetére


#90088192
törölt tag

Mondjad bátran, itt nincs Tabu, nem sértődöm meg nincs miért :R

Szerintem nevemfel félre értette amit írtál, hiszen az élni szó két dolgot jelent, az egyik maga a létezés kifejezése, míg a másik a létezés során megtapasztalható élmények begyűjtése :R

Gondolom a másodikra gondoltál.

"Az első problémám az, hogy nincs viszonyítási alapom, hiszen nem tudom milyen nem élni(Bár annyira nem lehet rossz hisz senki nem jött meg vissza panaszkodni)."
én még nem ettem lósz@rt, nem is tervezem, bár ha belegondolok annyira nem lehet rossz, nem panaszkodott róla még senki ;]

Egy kicsit ugorjunk vissza az időben, kb 200-300 ev, a kulturált angoloknál, a gazdag emberek ürülékét megvettek a szegény emberek, mert pl a zöldségek egy része amit nem rágott meg a kedves nemes, az ugye meg ehető volt. Meg ki tudja mi egyebet válogattak ki belőle.

Vagyis, igen meg a szart is megettek, és érdekes módon senki sem panaszkodott az íze miatt :R
Ajánlom a következőt ha érdekel :R
Nagyon jó sorozat biztos vannak benne hibák, de megmutatja azt amit nem tanítanak :R

[ Szerkesztve ]

(#98) Aprósólyom válasza #90088192 (#15) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az endorfin állítólag sok drognál jóval erősebb szer, de a kívülről bevitt morfiumnál is jóval erősebb hatása van. Pszichiátertől azt hallottam egy előadásban, hogy az a baj kívülről bevitt szerekkel, hogy a szervezet el fog szokni attól, hogy a normál esetben pozitív érzelmeket kiváltó cselekedetekre, gondolatokra endorfint termeljen. Ellustul a szervezet és aztán egyre nehezebb lesz elérni, hogy természetes úton endorfinok termelődjenek a tetteink és gondolataink miatt. Elkezd kialakulni a függőség. Végső esetben lehet, hogy már egyáltalán nem vagy csak nagyon nehezen tudjuk majd elérni a természetes jó érzést.
De sajna vannak olyanok, akik vagy születésüktől fogva vagy kisgyermek kori traumák miatt felborul a kémia és folyamatosan szorongnak vagy nem éreznek akkora örömöt mint mások, stb... Ku**ára bonyolult ez. Pont emiatt, sosem szabad szerintem ítélkezni, vagy számon kérni az ilyen betegeket szakmai vizsgálat/segítség hiányában: hogy a drogos miért drogozik más meg bezzeg tiszta, hiába küzdenek hasonló problémával. (Legalább is az első lépésekben biztosan nem. Legfeljebb, ha már kialakult a kölcsönös respect és bizalom a kapcsolatban.) A személyben kialakuló érzelmek függnek az idegrendszerétől, a hormonháztartástól/kémiától, a környezeti behatásoktól és gondolati/mentális egészségtől. Ha valakinek nagyon szerencsétlen ezen paraméterek kombinációja és nem egy pszichiáter/pszichológus segít neki, akkor könnyen oda jut, hogy akkor legalább valamilyen drog ad neki egy kis örömöt, ha már máshonnan nem jut vagy nem tud szerezni.

Jevons paradox

(#99) Kolondrum válasza Aprósólyom (#98) üzenetére


Kolondrum
félisten

Egyet értek, bejegyzés eleje. És nem kéne de megteszünk, bejegyzés közepe. Sok dolgot látok a világban amit én nem tudok hova letenni. Hogyan miért minek? Max arra tudok gondolni, hogy az a dolog másnak jó érzés. Ettől kerek a világ, így működik jól a rendszer.
Egy biztos, sztem. Boldognak lenni mindig nem lehet, lehetetlen. Már csak azért sem, mert ami ma boldoggá tesz az másnap unalmas. Kódolva van, ettől megyünk előre.
Az is igaz - kicsit gondoljátok át miért - aki együgyűbb mint más, az is boldogabb. Mert már bocsánat, de hülye, nem feltétlenül, de valahol mégis. Más, kevesebb kell neki ahhoz, hogy az agya a boldogságot élje meg.

[ Szerkesztve ]

(#100) Narxis válasza #46105344 (#94) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ha nem léteznél akkor nem tudnál róla, hogy létezhetnél. :D Abortuszos vitákban kerül ez elő mindig, hogy mi lett volna ha te anyád is megteszi? Mondom semmi, nem élnék és nem tudnék róla, hogy élhettem volna.

Thanos was right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.