Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) bkercso válasza Kolondrum (#99) üzenetére


bkercso
nagyúr

A megelégedettséget keverik néha a bolgodsággal. Előbbi lehet tartós.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#102) #90088192 válasza Aprósólyom (#98) üzenetére


#90088192
törölt tag

Endorfin kompetitíve drog :)

Minden receptorunkra van ilyen, csak ugye más neven :)
PL Inzulin ugyan ez a helyzet.

Igen, az a baj, minden esetben, nem Ok-Okozatként kezelik a dolgokat, vagyis nem értik miért csinál valaki ilyet amikor egyértelműen mondja törvény is, hogy nem.

Aztán elgondolkodsz azon, hogy miért születik ennyi érdekes irodalmi/zene/képzőművészeti mű, miért van az, hogy valamelyik ki tud belőled érzelmeket váltani, valamelyik nem és egyene válogatja.

Sokan nem értik mar az elején, az hogy DNS az csak egy tervrajz, hiába vagyunk emberek, mar a fejlődés nagyon korai szakaszában elvallnak az ikrek is főleg a központi idegrendszer kialakulása amiben különböznek.
Miért?

Mert minden atomi/molekuláris szintre levetített folyamat végtelen változós.
Hiába ugyan az a terv....

Es ebből kiindulva végig lehet vezetni, miért vagyunk különbözőek, nagyon sok miértre itt a válasz, de ehhez meg kellene érteni.

Nagyon hosszú folyamat ez végiggondolni is nagyon sok, nem hogy leírni :R

(#103) Aprósólyom válasza Kolondrum (#99) üzenetére


Aprósólyom
addikt

"Már csak azért sem, mert ami ma boldoggá tesz az másnap unalmas."
Ha csak egy pillanatra is, de elönt az öröm és boldogság minden alkalommal, mikor a piszoárnál kiengedhetem a fáradt olajat. Erre azt szoktam mondani, hogy nem lehet megunni és mindig nagyon jó érzés. :)
Ellenben még a kedvenc zenéimet sem tudom mindig ugyan olyan erős élménnyel élvezni.

Jevons paradox

(#104) Aprósólyom válasza bkercso (#101) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Kérdés, hogy mi micsoda. Létezik külön olyan érzés, hogy boldogság? Nem lehet, hogy inkább a jó érzések összessége nevezhető boldog pillanatoknak, időszakoknak? ilyen értelemben azt mondanám, hogy minden pillanatunk, mikor megelégedettek vagyunk, az egy boldog pillanat/időszak, míg nem biztos, hogy épp megelégedettséget érzünk, mikor egy boldog pillanaton/időszakon megyünk át? pl. győzelem sikere, segítünk valakin... Vagy ez hülyeség?

Jevons paradox

(#105) Aprósólyom válasza UnA (#79) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ezt miért érzed bajos magyarázatnak? Ez csak leírása egy olyan folyamatnak, mikor nem csak szükségből eszünk, hanem úgy étkezünk, hogy az egyben élvezetet vált ki belőlünk. Kb. ezt fogalmazta meg, csak kicsit tudományosan. Szerintem nem baj, ha az ok-okozatot mélyebben látjuk. Valójában azokért az élvezetekért élünk, amik bennünk endorfint és társait kezd el termelni a szervezet, amik a jó érzést keltik a testünkben.
Ezért is esznek a feszült, stresszes állapotban mindenféle édes, jó ízű nasit az emberek, mert kell az általuk kiváltott jó érzés a testben (endorfin, oxitocin stb...).
Szerintem nem baj, ha kicsivel bonyolultabban látjuk az életet és ismerjük a mögöttes ok-okozatot. Ez az ismeret nem vonja el a figyelmemet arról, hogy élvezettel egyem a kedvenc kajám.

Jevons paradox

(#106) bkercso válasza Aprósólyom (#104) üzenetére


bkercso
nagyúr

A boldogság valami eredményképpen áll elő szerintem (akár helyzetben, amiben passzívak vagyunk, de valami történik), míg az elégedettség egy állapot (ami részben döntés kérdése is).

A bonyodalmak ott kezdődnek, ha valaki valamilyen okból ezektől "el van vágva", vagy nehezebb ezeket elérnie.
Pótcselekvés azonban nem csak ilyen esetekben lehetséges. Viszont a pótcselekvés elvég az elégedettségtől, és az igazi boldogságtól is.
Az embernek van egy ösztönös belső intelligenciája, amivel érzi, hogy pótcselekszik-e vagy igazán él. :B Ha elcsendesítjük kicsit a zajt, akkor ezt hallani (sokan szerintem ezért kapcsolják be állandóra a TV-t otthonukban).

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.