Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zigur


Zigur
senior tag

Érdekes, kösz a cikket.
Meglepett, hogy a top versenyzők ennyit keresnek, kevesebbre tippeltem volna.
A segítők bére viszont nem lepett meg, minden fiatal versenyző álma bekerülni egy ilyen csapatba, hiszen innen lehet továbblépni. De azért kemény az életük, feláldozni a saját céljaikat a csapat menője miatt, állandóan... ahhoz képest nincsenek megfizetve.

(#2) Freiherr válasza Zigur (#1) üzenetére


Freiherr
őstag

Hát ja, kemény mentális kihívás lehet ez... viszont felszopóból is lehet favorit egy komoly csapatban qrva nagy szerencsével, szerintem ez lebeg a szemük előtt.

XXX

(#3) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Aru azért jókor lett megfizetve. Amikor még úgy tűnt, hogy nagymenő lesz. Aztán nem lett. :)
Ajánlom egyébként a Netflix-es Moviestar-ról szóló dokumentumfilmet. Nem egy világmegváltó dolog, de nem rossz.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#4) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Gyakorlatilag 1-2 év alatt megkeres annyit, hogy soha többé ne kelljen dolgoznia a dédunokáinak se... A segítők fizetése se rossz, ha évi tizen millió. Hol keresünk mi itthon ennyit? 3 év alatt se... Anno az úszással, triatlonnal egy fillért nem kerestem, pedig annyi munkával akár profi kerékpáros is lehettem volna. Az úszókat is csak pár évi fizetik meg valamennyire. Mindig csak az a tetű foci.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#5) .LnB válasza Victoryus (#4) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azért ezek se olyan kimagasló fizetések a sportolók között, amit a bringások kapnak. Ráadásul szinte mindig, minden csapat nagyon komoly anyagi gondokkal küzd. Olyan csapat talán egy van, aki nyugodt lehet és a legjobb körülmények között működhet, az Ineos (Sky). Bár az idei év betett szerintem mindenkinek nagyon durván.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6) 6030D


6030D
Ármester

Ezek a bevételek az össz bevételei a versenyzőknek, tehát a reklámok és egyéb megjelenések is benne vannak. Tehát nem a főnökétől (csapattól) kap ennyit. Illetve gondolom bruttó érték, hogy nagy szám legyen, mint az álláshirdetésekben. :) Aki eljut erre a szintre, az megérdemli, az emberek 99 %-a 1 évig az étrendjüket nem tudná betartani, ha ingyen kapná akkor sem. Nem hiába nem mindenki élsportoló.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#7) .LnB válasza 6030D (#6) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez se teljesen igaz. Vagyis ez úgy van megcsinálva, hogy például Sagan 5 milláját részben a Specialized és részben a Bora állja. De attól még ezt tekinthetjük alap bérnek. És erre jönnek még rá különféle szponzori bevételek, amiket Sagan és a menedzsmentje maguknak intéznek.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8) #50192640


#50192640
törölt tag

meg is érdemlik, tök drága a dopping.

(#9) Gdi válasza #50192640 (#8) üzenetére


Gdi
senior tag

Jah, meg hogy újra emberi formája legyen a végtagjainak utána.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#10) Fred23 válasza Zigur (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Meglepett, hogy a top versenyzők ennyit keresnek, kevesebbre tippeltem volna."

A topikba néztem be először, elolvastam a hozzászólásod, aztán tippeltem. Így is benéztem, sokkal kevesebbre gondoltam.

(#11) CHAOS AD 76


CHAOS AD 76
csendes tag

Nekem kicsit réginek tűnik a cikk. BMC, Katusha már megszűnt csapatok, a BMC 2018 óta nincs, a Katusha 2019-ben volt utoljára. A Team Sky 2019 májusa óta Team Ineos.
Alberto Contador, mint Froome vetélytársa? Contador 2017-ben versenyzett utoljára, Cavendish 2015-ben tekert az Etixx csapatánál...
Inkább ezt a cikket ajánlanám, némileg időszerűbb:
https://eurosport.hosszabbitas.hu/kerekpar/es-bringa/sagan-carapaz-froome-ineos-tour-de-france-fizetesek

Az meg érdekes kérdés, hogy sokat lehet-e keresni a profi kerékpárral. A 4* TdF, 2* Vuelta és 1* Giro győztes Froome idei keresete 4,5 millió EUR idén. A mezőny krémjébe tartozik, ehhez képest mondjuk a legjobban kereső magyar focista (2019-es adat) Willi Orban évi 3 millió EUR-t keres (https://rangado.24.hu/magyar_foci/2018/12/19/top-7-ok-a-legjobban-kereso-magyar-labdarugok/). És ez ugye még a Bundesligaban sem a csúcs.

[ Szerkesztve ]

(#12) #50192640 válasza Gdi (#9) üzenetére


#50192640
törölt tag

Értem én, hogy a sport (egyik) lényege az emberi test és elme határainak kitolása, de még a bringások se így néztek ki pl a Tour hőskorában.

(#13) CHAOS AD 76 válasza #50192640 (#12) üzenetére


CHAOS AD 76
csendes tag

Jó, Puskás is kissé pocakosan szórta a gólokat a Real Madridban, a futball "hőskorában".
(de meglepő lehet pl Robert Förstemann pályabringás testfelépítése is. [link] vagy [link] )

(#14) Napfénysüti válasza CHAOS AD 76 (#11) üzenetére

Nekem is ez tűnt fel elsőre.

Egyébként ahhoz képest mennyit kell teljesíteniük abszolút nincsenek túlfizetve a kerékpárosok. A top versenyzők mondjuk nem keresnek rosszul de nézzétek csak meg mondjuk egy top focista fizetését (vagy kosarasét, baseballjátékosét, boxolóét).

Més que un club!

(#15) #50192640 válasza CHAOS AD 76 (#13) üzenetére


#50192640
törölt tag

persze, ez igaz szinte bármilyen sportra.

(#16) Eastman válasza #50192640 (#12) üzenetére


Eastman
őstag

Ajánlom a Pedálkirály című filmet. :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.