Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) X Factor


X Factor
addikt

Freesync-el vélhetően fele ennyiért meglehet majd venni.

Make things work

(#2) gabor.79


gabor.79
aktív tag

Hogy megelőlegezzük a felesleges köröket, és több hely maradjon a konstruktív vitának, ezért egy hozzászólásba összegyűjtöm azokat a fanyalgásokat, amelyek felmerülhetnek, így nem kell senkinek sem egyesével begépelnie.

Tehát, ha szerinted

drága,
nincs rajta DVI port,
nincs rajta VGA port,
kevés a DisplayPort,
nincs rajta USB Type C,
nincs pivott
miért nem tud 240 Hertzet?
drága,
miért ívelt?
túl vastag,
túl vékony,
miért VA?
nagy az input lag,
kicsi a kontraszt,
tudsz olcsóbbat,
miért ilyen alacsony a hangszórók teljesítménye?
miért vannak rajta hangszórók?
drága,

akkor elég a megfelelő sorokat fejben aláhúzni.

[ Szerkesztve ]

(#3) Daywalker válasza gabor.79 (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

Comment of the day ;] :DD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) Narasim


Narasim
aktív tag

nem tudom miért írjátok, hogy 30-as drabális darab :F
a 34-es u-szélesvásznúak is csak olyan magasak, mint egy 27-es 16:9-es. pont azért nem vettem meg a 38-as ultra szélest, mert nincs olyan magas, mint a mostani 30-asom.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#5) Daywalker válasza Narasim (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem a képátlóra értettem, hanem az egész monitorra összességében: vaskos felépítés, szintén combos állvány, méretes talp stb, nem pilicka lábakon áll, ami egypálcás lenne a céllövöldében. Összességében tehát nem egy kis darab.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) K0vasz válasza Narasim (#4) üzenetére


K0vasz
aktív tag

nyilván ez függ attól is, hogy milyen nagy az asztal/milyen messze ülsz a monitortól - nekem speciál egy nagyobb asztalon is nagy a 27-es kijelző, mert ott már forgatni kell a fejem, hogy átlássam az egészet (de egy kisebb asztalon nekem a 22-es (21,5-es) monitor is kényelmesen elég)

(#7) kikikirly


kikikirly
senior tag

Megnéztem a Tobii-s videót, van mit fejleszteni rajta(ahogy a szerző is mondja,fejkövetés sokat segítene szemkövetés mellé).1 évvel ezelőtt váltottam 144hz TN+Film-ről(Asus VG278HE) IPS-re(Asus MX279H be is lett tökéletesen kalibráltatva Oázis computernél), na azóta nekem nem kell TN panel(igaz nem volt olyan gépem amivel a 144hz-en tudtam volna használni,már pedig ez volna a lényege,sajnos mikor vettem nem olvastam utána a dolgoknak,bedőltem a nagy számoknak meg a marketingnek).Aki meg érzékeli a különbséget 1-5ms között forduljon orvoshoz,vagy jelentkezzen vadászpilótának.Szóval kép minőségbe IPS alá nem szívesen megyek, 200hz ide vagy oda,nekem 60/75 is megfelel.Ára is borsos.
Következő monitor amit szeretnék FullHD vagy WQHD felbontás 27col Freesync 75 hz és IPS vagy jó fajta VA panel 5ms válaszidő 20 ezred másodperces input laggal(mostani is ezt tudja).Nekem ez jelenti a ,,Gamert".

[ Szerkesztve ]

(#8) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Az az input lag nem lenne elfogadható egy játékos monitornál egyáltalán, túl sok. Azért írom feltételes módban, mert elvileg a Gsync certificate nem enged meg többet pár ms-nél.
Más oldalon is (Prad.de) előfordul mostanában, hogy sokat mérnek az ilyen gamer uw. monitoroknál, és nem az a valós.

Ezek az AOU ultrawide VA panelek, nem túl jók sajna, én is letettem róluk látva a felhasználói visszajelzéseket, és a legtöbb gamer monitor ezekre épül mostanában, ha tippelnem kéne azért, mert sokkal olcsóbbak mint a többi.

Kár, hogy nem vizsgáltátok meg jobban a válaszidőket, úgy tudom ez a típus sem jó 200Hz-en, sőt igazából 120 fölött, mert lassú hozzá a válaszidő. A Youtube-on találni pár szemléltető videót, hogy milyen is, ilyen magas képfrissítés mellett.

Az Eye tracking nélküli verziót egyébként egy ~20e Ft-al olcsóbban is meg lehet kapni, de szerény véleményem szerint még így is drága a képességei és a hibái tükrében. Hozzá tenném mondjuk, hogy nem túl nagy a választási lehetőség a kategóriában, és vannak bőven drágább típusok is, más hibákkal.

[ Szerkesztve ]

(#9) Eugene Roe válasza kikikirly (#7) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nem az 1-5ms számít, hanem a 15-75ms. Ergo tesztelni igenis kell ezt a részt, csak nem a greytogrey szám a fontos :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#10) Daywalker válasza -FreaK- (#8) üzenetére


Daywalker
addikt

Köszi a hozzászólást :R Amit a G-Sync lag kapcsán írsz, az úgy van, de: az nem azt jelenti, hogy a teljes lag, amit te mérsz egy fotoszenzorral a kijelzőn,az megegyezik azzal a pár ms-al, amit az NV megad. Amit mérsz, abba ugyanis beleszólnak a pixelek, a válaszidő, a kirajzolás is (mi pl. középen mérünk). Márpedig mi is egy erre kifejlesztett fotoszenzorral mérünk, ahogy a legtöbb oldal. Csak pusztán és tisztán valós input lagot mérni (hogy valójában tényleg mennyi is pontosan csak és kizárólag a digitális feldolgozásból adódó késedelem) több százezer forintos eszközpark kb. lehetetlennel egyenlő. Illetve - állítólag - nincs is rá pontos mérési irányelv, vagy nem publikus, hogy mérnek a gyártók. Ezért nem látsz (ahogy te hívod) "valós" input lag mérést sehol sem. Egyébként ha a 16 ms-t vesszük alapul, akkor 144 hz-en picivel több mint 2 képkocka késést jelent, azért az nem katasztrófa, ha pedig lejjebb megyünk frekiben, akkor ennyi sem lenne. Ha nem vérre (pénzre) menő pro gamer vagy akkor ez teljesen oké.

A válaszidőket 144 hz mellett néztük. Ahhoz, hogy frankón, ms-ra pontosan ki tudjuk mérni, ahhoz kéne egy ""kisebb"" befektetés eszközökbe, ami nyilván napirenden van, de nem ma lesz, és nem is holnap.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem én vagyok a célközönség az hamar kiderült. :)

(#12) kromatika válasza gabor.79 (#2) üzenetére


kromatika
veterán

Jó ez a gyűjtemény amit össze írtál,de akkor szerinted miről beszéljünk a termékkel kapcsolatban?

(#13) mekker válasza kikikirly (#7) üzenetére


mekker
őstag

Szerintem is túl nagy kompromisszum a TN, de meg tudom érteni a 120/144Hz hívőket is, mivel nekik meg ad az annyit, hogy megérje a kompromisszum megkötése.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#14) Ł-IceRocK-Ł válasza kromatika (#12) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ez engem is érdekelne. :)

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#15) vicze válasza gabor.79 (#2) üzenetére


vicze
félisten


;]

[ Szerkesztve ]

(#16) Komplikato válasza X Factor (#1) üzenetére


Komplikato
veterán

A Z35-ből is volt FreeSync verzió, ott azt hiszem 40.000-rel olcsóbb volt. Érdekes, hogy azt a verziót nem láttam sehol tesztben és csak azért tudom, hogy van, mert a sima Z35 árkeresése közben kidobta azt is a web. Mint ha titkolnák. :D

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#17) Vesa


Vesa
veterán

Minek erőltetik ezeket a rettenetes ívelt paneleket? Kár érte...

A tudomány a valóság költészete!

(#18) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Azt meg tudnátok mondani, hogy a szemkövetés működik ha felveszünk egy HTC Vive-ot?

;]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#19) Fecko_78 válasza mekker (#13) üzenetére


Fecko_78
tag

Való igaz, hogy a Va paneles vagy ips monitoroknak jobb a színhűsége, de sebességben nem tudják felvenni a versenyt a Tn panellel.Próbáltam én is Va-t aztán Ips-t, de a végén egy Asus pg 278q nál kötöttem ki.(Tn 1ms 144hz gsync 2560x1440)A Va panel egyszerűen nem tudja rendesen megjeleníteni a gyors mozgást. A Bf1 ben furcsa anomália jelenik meg az éleknél gyors mozgásnál vagy sötét-világos gyors váltásánál. Az a baj, hogy a szem elkezdi figyelni ezt a torzulást és nagyon gyorsan elfárad.Ráadásul a színhűség elég korrekt ennél a monitornál. Azért bizonyos helyzetekben van előnye a Tn panelnek is!

[ Szerkesztve ]

(#20) davidsone válasza Vesa (#17) üzenetére


davidsone
addikt

pedig qrva jó az! ;)

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#21) mekker válasza Fecko_78 (#19) üzenetére


mekker
őstag

Nekem az az egy bajom velük, hogy általában akikkel találkozok, és az első komolyabb monitorukat keresik, azok gyakran belefutnak ezekbe anélkül, hogy bármi viszonyítási alapuk is lenne. Nekik pedig nem biztos, hogy szükségük van a 144Hz/1ms-ra.

Úgy tisztességesen kipróbálni élőben őket egymás mellett sajnos ritkán lehetséges.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#22) Fecko_78 válasza mekker (#21) üzenetére


Fecko_78
tag

Igazad van. Én az ips-el jártam így. Aztán nem tudtam, hogy miért fáradok el. Bp-n ki tudtam próbálni többet is egymás mellett. Attól is függ, hogy mivel játszol. Fps játéknál multiban a sebesség a lényeg. Egy 75 hz-s monitorral már lassú vagy.

(#23) pomorski válasza gabor.79 (#2) üzenetére


pomorski
őstag

F*sza komment! :R

[ Szerkesztve ]

(#24) Bundyta


Bundyta
tag

Ez egy meglehetősen slendrián megfogalmazás volt:

"... hiszen ennek köszönhetően nem libeg-lobog és billeg jobbra-balra."

Helyesen:

"... hiszen ennek köszönhetően nem libeg-lobog és illeg-billeg jobbra-balra, vagy fel-le."

:-D

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#25) Bundyta válasza gabor.79 (#2) üzenetére


Bundyta
tag

Ja, duplán drága.

:D

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#26) Eugene Roe válasza Fecko_78 (#22) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Szerintem még mindig kevered a hz és overall ms értékeket. Azért lehetett jobb a 144hz mert az magával hozza többé kevésbé a ms-et is. Egy jó 60-75hz-es monitor és egy jó 144hz-es monitor között már nem akkor a differencia. A legjobb tn (144hz 1ms) az kb 0,5 frame (8ms) lemaradásban van, a legjobb ips az 1 (144hz 12ms) frame, az én régi tn-em 4 frame (60hz 8ms g2g, 45-60ms valós), na 3-4 frammel már ne menj overwatchozni :D

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#27) dracholius válasza -FreaK- (#8) üzenetére


dracholius
csendes tag

Sziasztok, a fejkövetős felvetésre reagálnék. A Tobii technológia új érzekelői már rendelkeznek ezzel a tulajdonsággal (többek között ez a monitor is már ilyet kapott), sajna a szoftvernek kell lekezelni az érkező inputot, amire egyenlőre még nem sok példa van (pl: GR Wildlands - próbáltam nagyon jól működik!!!), de azok a játékok, melyek idén jelennek/jelentek meg már alkalmasak erre a dologra is, arról nem is beszélve, hogy a szoftverekben milliónyi kalibrálást kapunk, amivel állíthatjuk a Tobiis érzékelőt/bemeneti eszközt (pl elfordítási sebesség).

[ Szerkesztve ]

http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Drachomiry/stats/321477338/pc/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.