Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36) Peter13


Peter13
senior tag

Többen említették hogy csúcs konfigurációba ez ma már kevés. Ez igaz, viszont szerintem senki sehol nem mondta hogy ez egy csúcs konfig (még az Orion családon belül is "csak" a középső modell), "csak" az ára az...

Szerintem teljesen rendben vannak az alapok, a 1070Ti (már ha tényleg az, és nem sima...) kb ugyanazt hozza mint a 1080, ami azért vérszegénynek nem mondható. A 8700K jó választás mellé, bár tény hogy a 8600K is megfontolandó lehet ha valaki nem multi-mániás (ott viszont már most is vannak játékok amiknek a 8 szál is kevés). A 16GB RAM nem sok, nem kevés, ma ennyi illik. A ház szerintem pofás (és szerencsére RGB-mentes). A VGA segéd-rögzítő kifejezetten tetszett. A hűtő lehet hogy csak 90-es ventihez való, de a stressz teszt során hozta amit kell, akkor meg nem mindegy? Én úgy gondolom, hogy a konfig maga kiegynesúlyozott, mentes a hülyeségektől (ami sajnos nem ritka az előreszerelt gépek esetében), és a sallangoktól is.

(kivétel: az a GTX 1070Ti "hátlap", na az nagyon fájt...ha jól látom, az egy rácsavarozott műanyag lemez (legalábbis a csavaroknál hajlik)).

Akármit tesznek bele, úgyis lesz aki jobban tudja. Ez OK. Mindenki más, aki meg ide jár, az valószínűleg anyatejjel szívta magába a konfig-összeállítást :) A gond az árazás, az összeállítás felára: ez egyszerűen így nem versenyképes (és akkor nagyon finoman fogalmaztam). Persze, ingyen nem fogja senki összerakni (maximum mi otthon, magunknak), de amikor az első oldalon végigfutottam az adatlapon, dobtam egy hátast: valaki valahol valamit nagyon benézett, amikor meghatározta ezt az árat. Nálunk speciel az Acer a kedvelt márkák közá tartozik (asszony szereti), de ez így akkor is masszívan és csúnyán kiárazta magát a pixisből.

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.