Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Hát...1070Ti-vel ez már messze nem a csúcs. :)
És akkor azokat a 2666-os RAM-okat már nem is említettem. Hogy nem jutott vajon a gépbe legalább egy 3200-as KIT? :N :N

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) M107


M107
addikt

:R

Ennyi pénzért inkább magam rakok össze egy gépet ami ezt veri.

A másik Csúcs gamer pc :

- Dvdíró ( ha már tényleg optika akkor Blu-ray író) esetleg külső persze a lemezek (minőségi) tesztelése csak belső íróval oldható meg 100%

A tesztet köszönöm, de ezért az árért sokkal jobbat össze lehet tenni.

Aki meg nem ért vagy nem szeret szerelni az egy hozzáértőt keressen meg aki " nem fogja lehúzni több ezer forinttal az összeépítésért."

- mert sajnos sok ilyen van.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3) Vikthor


Vikthor
nagyúr

1070Ti az kicsit régi nem? Legalább M2 SSD lenne RAID 0ban és rendes PSU hozzá.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4) rodrigez


rodrigez
senior tag

No igen, ennyi pénzből simán összerakok egy RTX2080Ti konfigot is, 3200-as RAM-okkal. :)

(#5) emmm


emmm
senior tag

Addig olvastam, hogy "GTX 1070 Ti" - mondom hamvában halt meg a csúcskategóriás gép. :D

(#6) satz18


satz18
őstag

Valahogy így 2018 október vége felé én egy i9 9900K + Nvidia RTX 2080 Ti combóval szerelt gép tesztjék aktuálisabbnak tartottam volna.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#7) Jhonny06 válasza emmm (#5) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ráadásul ez csak egy Acer. Az Alienware-nél megszokott egy ilyen felár, de ki fizet ennyit egy Acer-ért?

(#8) kikikirly


kikikirly
senior tag

Prémium árazás(799 990 forint),viszont mindenből másodrendű hardvert válogattak bele.
1070TI ezért az összegért kevés, Tápegységről nem tudunk semmit,valami no name cucc,gondolom 730W 80+bronzos.Memória modulokon bazd meg nincs nincs hűtőborda,látszik a gyönyörű fos zöld nyák,a plexi oldallapos gépházba(Időzítésről természetesen kussolnak).Hűtő ránézésre nem 120mm ventillátorokkal van megáldva,tehát a hűtőbordák is kisebbek,ventiket 90mm-es saccolom.Plexi oldallap miatt jól nézne ki valami méretesebb hűtő, és nem ilyen ronda vastag fekete venti,hanem mondjuk valami fehérrel , fekete alaplap színét kicsit megbolondítaná.M2SSD szintén valami másodvonalbeli motyó.Vidikari megint csak ismeretlen verzió, kép csak az oldaláról készült,pedig jó lett volna lefényképezni a hasát.Mentségükre szóljon,van Backplate.

"Akinek viszont a játékélmény az elsődleges, az akár százezrekkel olcsóbban összeválogathatja magának a megfelelő konfigurációt, persze ebben az esetben le kell mondani a konzumer piacon önmagában nem kapható gépházról,,
Ilyen aránytalan gépázról örömmel mondok le,szegénynek nincs szélessége.

Komponensek 90% külön lett, kitudja honnan beszerezve.Oké hogy az előszerelésnek megvan az ára,itt viszont a borsos árcédula mellé sikerült szart csomagolni.

Előre szerelt konfigokról: Rádium PC-be tudomásom szerint jó áron szerelnek össze gépet,CPU tuningot is megcsinálják neked,méghozzá garanciával.Magad válogathatod össze mit tegyenek bele,igaz egyedi gépházzal nem tudnak szolgálni, sebaj van a piacon elég csinos gépház így is. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) hajbel


hajbel
addikt

Angliában már az összes boltnak van összerakott gépe, ami csak kb. annyival kerül többe, amennyi az összeszerelési költség, vagy még annyi sem. Nem értem, hogy ez Magyarországon miért nem terjedt el. Lehúzós gépek vannak mindenütt, még a TV reklámokban is az irracionális vrammal gyártott vga-val reklámozzák a gépeket.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#10) kikikirly


kikikirly
senior tag

Rákerestem a memóriára:
[link]
2666mhz CL19-es időzitéssel.Szerintem ennél szarabb nincs is a piacon.X D

Hajbel:
Van itthon is.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11) Noukoum


Noukoum
veterán

Játékra ezerszer inkább egy one x mintsem egy ilyen túlárazott pc. Akinek meg munkára is kell, vagy egér nélkül nem tud játszani az meg csesszen el egy pár hetet a témával, csakhogy jó alkatrészekkel áldja meg a saját gépét.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#12) hajbel válasza Noukoum (#11) üzenetére


hajbel
addikt

:C :C :C

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#13) Duddi


Duddi
aktív tag

Most ez komoly hogy az egész ház vagy 15-20 fokot lejt hátrafelé??? Hát ez biztos használni fog az optikai meghajtóban a dvd nek meg a HDD-knek gratulálok a mérnököknek!!

Szerk: most látom a HDD függőlegesen van beszerelve szóval ez ok.

[ Szerkesztve ]

(#14) Astroboy


Astroboy
őstag

"Az ismeretlen eredetű tápegységet egy Predator logóval ellátott műanyag takarólemezzel burkolták be"

Vargáné és Társa? ;]

(#15) Csapoati


Csapoati
nagyúr

730 wattos táp az van, bezzeg egy GTX 1080 meg már nem fér bele a 8 kilóba. Nyilván...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#16) hajbel válasza Csapoati (#15) üzenetére


hajbel
addikt

Szerintem ha ismernéd a hatásfokát, rájönnél, hogy nem :D

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#17) Pete55555


Pete55555
addikt

Pár dologba bele lehet kötni...

Kezdjük a géppel:
- Ótvar fos gagyi műanyagok. 5000 Ft-os Kolink ház van ilyen anyagból. Meg 0,0001 mm-es lemez.
- USB-C - ez említve is van. De a type A csatik is ferdén állnak - olcsó gagyi.
- Perifériák: Ipari hulladék, környezetszennyezés.
- Táp: noname fos??? Nem derül ki, de egy 800.000-es géptől az ember nem ezt várná.
- DVD: Miért nem Blu-ray?
- 1070Ti: Mi az a hátlap? A csavaroknál be van nyomódva. Papírból van, vagy wtf??? Burkolata milyen? Látszik... gagyi olcsó műanyag. A rögzítő elem mondjuk jó dolog, bár gyanítom csak azért rakták rá, mert szállításkor leszakadna a 'csába.
- Ram: Sebesség még hagyján, de hogy néz ki? okádékzöld, borda nélkül...800.000-ért.
- QI töltés? 800.000-be beleférhetett volna...
- Plexi oldallap. plexi!!!!! :W
- Méret: Nem tudom minek kell ekkora ház egy ilyen gépnek. Még ha 3 ventis VGA, vagy 14cm ventis CPU hűtő lenne rajta...

Cikk:
- Air Guide: nem inkább a HDD-khez hátra tereli a levegőt??? Bár sok haszna nincs, de az ami ott látszik, biztos nem az alaplapra tereli, mivel azt telibefújja a két első venti. Azt a levegőt oda nem kell terelni.
- Méretes hűtő az i7-en: Konkrétan? Ez a prohardver, nem a blikk. Mekkora a venti rajta? Mekkora a borda? Egy mérőszalag csak akad. Vagy vonalzó. A ventilátort le lehet szedni a hűtő leszerelése nélkül ha jól látom, úgy máris hozzáférünk a RAM modulokhoz.
- 1070ti-ről nem sokminden derül ki. Hűtése? Ventik száma? Gyanítom ref.... de nekem kell kitalálni?

Hirtelen ennyi.

Amúgy a cikk nem olyan rossz, hangvétele, stílusa jó, csak egy kicsit legyünk már konkrétabbak, aprólékosabbak.

(#10) kikikirly
A radium gépre:
Ennyi, 500-ért majdnem ugyanazt tudja, normális gépházzal, rendes táppal.
VGA csere 1070Ti-re, meg tuningolható processzor + alaplappal is kijön haszonnal max 600-ból.
Nem 800 :W

Szerk: Sőt, adattárolóban sokkal jobb is! Gari 3 év, nem 2...

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#18) kikikirly


kikikirly
senior tag

Pete5555:
+1

Tetszett.
Árcédula, vagy mi az isten tetszett???

[ Szerkesztve ]

(#19) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"akár százezrekkel olcsóbban összeválogathatja magának a megfelelő konfigurációt, persze ebben az esetben le kell mondani a konzumer piacon önmagában nem kapható gépházról"

Az könnyen fog menni, ha fizetnének érte, akkor is csak a pénz képviselne értéket a kettőből. :)

(#20) Dr. Akula válasza kikikirly (#18) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Gondolom ez a 3-as osztályzatnak felel meg, mégse mondjuk azt egy ingyen hozzánkvágott gépezetre hogy szar. Amúgy önmagában annyira nem szar, csak semmi különleges, tök átlagos, de a márkanév miatt túlárazva. Alkalmi vételnek tehát nehezen lenne nevezhető, valamit meg csak mondani kellett rá.

(#21) hajbel válasza kikikirly (#18) üzenetére


hajbel
addikt

Már régóta emlegetik, hogy anyagi gondolkkal küzd a prohardver. Nyilván az tetszett, hogy valaki sponzorált egy cikket.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#22) satz18 válasza Noukoum (#11) üzenetére


satz18
őstag

"Játékra ezerszer inkább egy one x mintsem egy ilyen túlárazott pc."

Persze hogy sokkal jobb. Nem fárad el a szemed a 60/144 fps-től, tudsz játszani a nyugtató 25-30-al.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#23) kikikirly válasza Dr. Akula (#20) üzenetére


kikikirly
senior tag

Ajánlott,tetszett más osztályzatot még a PH-n nem láttam.
Gondolom az ajánlott a jobb osztályzat.
Erre a cuccra egyszerűen nem kellett volna semmilyen plecsni adni,
értékelést elolvasva úgy is lejön a lényeg.Ami kritikákat megfogalmaztunk a fórumon,a szerzőnek nem támadt semmilyen aggálya velük kapcsolatba. Vidi kariról meg nem készült fénykép,ez is elég vicces.

Hajbel 21#: Könnyen lehet.

Szerk:
Memóriára ugyanúgy rákereshettek volna, én is az adatlapon feltüntetett adatra kerestem rá és ott volt az ELSŐ találatnál. Állítólag ez egy szakmai portál...

[ Szerkesztve ]

(#24) Pete55555 válasza kikikirly (#23) üzenetére


Pete55555
addikt

Vidi kariról meg nem készült fénykép,ez is elég vicces.

Nem merték lefotózni...

Amúgy régen tudott ilyet is az Acer:

...Szeretem leracsniztatni...

(#25) macilaci78 válasza Dr. Akula (#20) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért az Acer név ennyit nem ér. :N
Elfogadnám, mert az én gépem a fasorban sincs ehhez képest, pedig az se kimondottan szar. De hogy az adatlapomon részletesebb a konfiglista, mint amit a cikk közöl, az vicc.

Viszont feltűnt, hogy eddig senki sem hiányolta az ablakos gémer konfigból a ledeket, meg is lepett. :DDD
A fejhallgató tartó szerintem egy marha nagy vicc.
Ha már gémer konfig, adhatnának mellé játékot, vagy mondjuk 200€ értékben Steam kupont.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26) Cs1csó


Cs1csó
félisten

EZ egy rakás hígan gőzölgő Qaki. SŐT!! Rákattintottam a hivatalos honlapjára és ott csak 1070-ről van szó és nincs TI!!!!! Ez így még cikibb.

Annyi mindenbe lehetne belekötni.... nem is tudom hol kezdjem..

1. 730W-os TÁP?? Ez hogy jött ki?? Ez a konfig a beQuiet! kalkulátor szerint még túlhajtva sem fog 370W-nál többet enni. Egy minőségi 500-550W-os táp bőven elég.

2. i7 8700K proci ??? Egy GAMER gépbe, 1070Ti mellé?? Egy 180TI mellé azt mondom ILLIK egy i7-es de egy 1070 még ha TI is bőven elég egy Intel Core i5-8600K-val 65 ezer forintot lehetne spórolni ami az FPS-eken max 1-3 FPS-t jelent - de nem is ez a lényeg hanem az így megspórolt pénzen már lehet egy 1080-ast is venni.

3. Az alaplap nem tudom milyen de azon is biztos lehet 10-20 ezret spórolni

4. Optikai meghajtó ?? minek inkább egy külső DVD olvasó ha ne adj isten be kell valamit olvasni akkor USB-n rádugja a gépre az ember és kész, nálam ez évente egyszer történik meg FIFA DVD-k esetén, lemezképet csinálok belőlük és többet már nem is kell elővenni őket.

Továbbra sem értem mi kerül ebben 800 ezer forintba nem álltam neki fejszámolni de szerintem 100-200 ezerrel kevesebből is ki lehet hozni.

(#27) Cs1csó válasza snecy20 (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha rámész a termék hivatalos honlapjára akkor ott 1070TI helyett csak sima 1070-et írnak.

(#28) emmm válasza Cs1csó (#26) üzenetére


emmm
senior tag

Megnéztem a saját oldalát, tényleg csak 1070 az az 1070 Ti. :DDD

:C :W

Szerk: cikkírónak tessék majd javítani!

[ Szerkesztve ]

(#29) Cs1csó válasza emmm (#28) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DD

Szerintem mindegy így is foxsh úgy is foxsh

ZSENIÁLIS!!! 780 EZER FORINTÉRT AZ ALZA árulja 1080TI-vel!! :O :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#30) hemaka


hemaka
nagyúr

800k

16GB RAM
256 GB SSD
nVidia 1070

[ Szerkesztve ]

(#31) #16939776


#16939776
törölt tag

Maga a Brand-oem-gamer-gép teljesen rendben van, így szokás az alkatrészeket összeválogatni, ház is tisztességes, oem szinten "nagy teljesítményű" konfigokra van előkészítve és ráadásul csavarozott, nem szegecselt!!4!négy.

Az árán már acer is elgondolkodott, már "keményen" akciózzák:[link]

[ Szerkesztve ]

(#32) Cs1csó válasza hemaka (#30) üzenetére


Cs1csó
félisten

NEM ez a poén hanem 20 ezer forinttal olcsóbban 1080TI-vel is kapható!! :C

(#33) sh4d0w válasza Dr. Akula (#20) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen "márkanév"?

https://www.coreinfinity.tech

(#34) snecy20 válasza Cs1csó (#27) üzenetére


snecy20
veterán

Akkor még gyászosabb a helyzet. :)
Szponzorált tartalom, s mint olyan, nyilván a szakmai szempontok másodlagosak.
Inkább a gond ott van, hogy a prohardvert alkotó közösség a DIY mentalitás híve, ha egy PC összeállításáról van szó, így egy ilyen +40%-kkal árában túllőtt egybegéppel nem tudom hogy itt kiket lehet megszólítani.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#35) Cs1csó válasza sh4d0w (#33) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jogos, ez igazság szerint egy nagy semmi. Asztali gépben nincs igazán olyan hogy márka hiszen egy asztali gép komponensekből épül fel. persze irodai gépeknél van olyan hogy dell xy stb. de azokban is minden van.

(#36) Peter13


Peter13
senior tag

Többen említették hogy csúcs konfigurációba ez ma már kevés. Ez igaz, viszont szerintem senki sehol nem mondta hogy ez egy csúcs konfig (még az Orion családon belül is "csak" a középső modell), "csak" az ára az...

Szerintem teljesen rendben vannak az alapok, a 1070Ti (már ha tényleg az, és nem sima...) kb ugyanazt hozza mint a 1080, ami azért vérszegénynek nem mondható. A 8700K jó választás mellé, bár tény hogy a 8600K is megfontolandó lehet ha valaki nem multi-mániás (ott viszont már most is vannak játékok amiknek a 8 szál is kevés). A 16GB RAM nem sok, nem kevés, ma ennyi illik. A ház szerintem pofás (és szerencsére RGB-mentes). A VGA segéd-rögzítő kifejezetten tetszett. A hűtő lehet hogy csak 90-es ventihez való, de a stressz teszt során hozta amit kell, akkor meg nem mindegy? Én úgy gondolom, hogy a konfig maga kiegynesúlyozott, mentes a hülyeségektől (ami sajnos nem ritka az előreszerelt gépek esetében), és a sallangoktól is.

(kivétel: az a GTX 1070Ti "hátlap", na az nagyon fájt...ha jól látom, az egy rácsavarozott műanyag lemez (legalábbis a csavaroknál hajlik)).

Akármit tesznek bele, úgyis lesz aki jobban tudja. Ez OK. Mindenki más, aki meg ide jár, az valószínűleg anyatejjel szívta magába a konfig-összeállítást :) A gond az árazás, az összeállítás felára: ez egyszerűen így nem versenyképes (és akkor nagyon finoman fogalmaztam). Persze, ingyen nem fogja senki összerakni (maximum mi otthon, magunknak), de amikor az első oldalon végigfutottam az adatlapon, dobtam egy hátast: valaki valahol valamit nagyon benézett, amikor meghatározta ezt az árat. Nálunk speciel az Acer a kedvelt márkák közá tartozik (asszony szereti), de ez így akkor is masszívan és csúnyán kiárazta magát a pixisből.

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#37) Malachi


Malachi
addikt

Azt hittem ez a műfaj (Brand PC) már régen kihalt, de mekkorát tévedtem! Kb. 800 ezer forintnyit. :Y

800
ezer
forint.

Ezért. :DDD Atyaúristen. Na jó, kösz.

(#38) SidCorky válasza emmm (#28) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ti van benne. :)

Más: A tetszett plecsnit nyilván nem az ára érdemelte ki, ahogy ez az értékelésben is elhangzik. Maga a gép jó, az más kérdés, hogy ennyit nem ér, ezért nem is ajánljuk egy épített géppel szemben. Minden gyárilag összeszerelt gépnél elhangzik, hogy sajátkezűleg összeválogatva az alkatrészeket jóval olcsóbban is kihozható ugyanaz, vagy akár még jobb teljesítmény is, itt ez hatványozottan igaz. Van, akinek viszont nem szempont, hogy ár/érték arányban hogy áll a ketyere, nekik az a fontos, hogy miután hazavitték csak be kelljen kapcsolni és működjön, ha pedig gond van vele, akkor úgy ahogy van bevihessék a szervizbe, ne nekik kelljen otthon azon agyalniuk, mivel lehet a probléma.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#39) hemaka válasza snecy20 (#34) üzenetére


hemaka
nagyúr

+40% eleg optimista becsles volt, max. fel milla egy ilyen gep minosegi alkatreszekbol win10-el egyutt.

De oke, perkaljuk ki a +300k-t, mit adnak cserebe, milyen extra szolgaltatasokat?
Semmit.

(#40) snecy20 válasza hemaka (#39) üzenetére


snecy20
veterán

Igen, jobban utánaszámolva inkább +70-80%-kkal lett túllőve az ár. :)
Igazából a saját pénzének senki sem ellensége, szóval nem tudom hogy létezik-e az a célközönség, akit ezzel a géppel meg lehet szólítani, ennyiért.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#41) Synthwave válasza SidCorky (#38) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mennyit dugott a zsebedbe ezért a kijelentésért az Acer, he?

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#42) hemaka válasza snecy20 (#40) üzenetére


hemaka
nagyúr

En is igy gondolom, hogy ezzel a bazari kinezettel es arahoz kepest gyenge hw-kal nem tudom mire is jo ez, foleg hogy kinek...
De mindenesetre kivancsi lennek majd egy eladasi statisztikara. :DDD

(#43) Cs1csó válasza hemaka (#42) üzenetére


Cs1csó
félisten

A mai világban akármit el lehet adni persze nem gazdaságosan tehát max pár tucat fog elmenni belőle, vagy pár száz darab.

(#44) tibaimp válasza satz18 (#6) üzenetére


tibaimp
nagyúr

+1! Sajnos.
Nem is értem a lapcsaládot, több mint egy hónapja kint van a 20xx család, a 2070 is megjelent már, és sehol egy teszt. Mi van itt :F

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#45) ttt


ttt
senior tag

Megnézve az acer honlapot (hírdetés célját érte :) - not - ) továbbra sem veszek braendelt gépet, legalább is tőlük. A brutál gépük 2,2 milla, nem számoltam utána, de itt is többet érzek a kelleténél árban.
De akinek ilyenek kellenek hadd vegyék! :C

(#46) SidCorky


SidCorky
senior tag

A kommentelők hatalma végtelen, már le is akciózták. :C [link]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#47) hemaka válasza SidCorky (#46) üzenetére


hemaka
nagyúr

Alakul, meg 200k-t engednek belole es vallalhato az ara. :DDD

ttt
Megneztem amirol irtal, nem gyengen tul van arazva. Meg a ramot is kisporoltak belole.

[ Szerkesztve ]

(#48) Hokunda


Hokunda
aktív tag

800 ezer forintba belefért egy 1070ti? Mi lenne, ha drága lenne és nem érné meg.

(#49) Cs1csó válasza Hokunda (#48) üzenetére


Cs1csó
félisten

Inkább úgy kellene fogalmazni hogy: "800 ezer forintba NEM fér bele egy 1080Ti?"

(#50) Astroboy válasza SidCorky (#46) üzenetére


Astroboy
őstag

Írj gyorsan valami végéás/procis/RAM-os cikket, mi gyorsan lef.kázzuk, hátha... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.