Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Azért 1.3M-ért elég durva kompromisszumot kell kötni. Olyan mintha alma akarna lenni, pedig ez csak egy Acer. Személy szerint a kinézete pont nem kelt prémium hatást.

A tesztet köszönöm, sok fontos dolog kiderült belőle.

(#2) smc válasza MeszesKPT (#1) üzenetére


smc
addikt

Kinézetre nekem egy letünt kor hibáira emlékeztet, netbook, de abból is a gagyibb fajta, persze ez nagyobb, de attól még nem lesz szebb.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#3) atus72


atus72
senior tag

Egész biztosan ezen laptopon fognak dolgozni a grafikusok, dizájnerek.... :W :W :W

(#4) kátú


kátú
őstag

Engem érdekelne egy 3d render idő mondjuk a 2080 max-q és ez között. A szintetikus tesztek nemigazán vannak felkészítve az quadro kihasználására :F

It still works!

(#5) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ebben a fehér színben, olyan mint a régi 60 ezres netbook. Nem hiszem, hogy jó döntés volt ilyen fapados külsőbe komoly, drága hardvert rakni. Kell az eye candy faktor, ha meg akarják nyerni a vásárlókat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) Wombath válasza kátú (#4) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Le van mérve a fullos SpecWPC 2.1, de mivel nincs összehasonlítási alap, nem tettem be a táblázatba, mert így csak egy rakat szám. Ha jön egy 2080-as notebook, mellérakom :). Bár erős a gyanúm, hogy nem a GPU, hanem a hűtés képességeit látjuk majd viszont.

(#7) Duree


Duree
veterán

Biztosra mondom ha grafikus munkám lenne se vennék ennyi pénzért egy olyan notit ami sok munka után túlmelegszik és lelassul , azért hasonló hardvert már lehet jóval olcsóbban is venni, és nem ilyen fapados külsővel.

duree54

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

Kár, hogy ránéztem az első képre és azt hittem valami 150e Ft-os gép. :DDD De egyébként sem látom nagyon piacát ennek, csoda hogy engedték ezt így kiadni ennyiért.

(#9) xxxbence


xxxbence
csendes tag

ez alul van arazva. 2M-et is siman meger! :P

(#10) Prof


Prof
addikt

Na csak kibujt a szog a zsakbol. Az megy itt is mint a pl a sportcipoknel (ugyanaz a cipo idiota szinkombinaciokban fele annyi, mint a fekete/feher) , ugy emeletek arat a gyartok, hogy bazari majomnak kinezo idiota kulsovel adjak ki a laptopot, aztan kiadjak az alap normal kulsovel es akkor elkernek erte dupla arat.
Szerintem ide az Apple 10000 dollaros jovobeni gamer notija kell 4cmes vastagsaggal nagy ventikkel hogy a jelenlegi hulladek elektromos tepsi piac, amit notebooknak akarnak eladni vekonynoti orulet megvaltozzon.
Ezeket a notikat tobb tonnas autokban szallitjak es baromira nem szamit hogy 0.001%-aban amikor hurcoljak a kalaptarton/ulesen 2 vagy 4 cm fuggoleges helyet foglal el...
Az viszont igen hogy 99.999% ban mikro hasznlajak oket hangosak es throttlingolnak, mert tulmelegednek az idiota vekony haz/kuka hutes miatt.

(#11) smc válasza Prof (#10) üzenetére


smc
addikt

Dude, nem tudom hogy most fikázod vagy véded a cuccot, mi a baj? :F

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#12) Tom1939


Tom1939
őstag

Hát ezt úgy mondom hogy én ilyen üzleti sőt workstation gépeket igazán kedvelem (volt hp 8510p, dell precision m6600) és tudom hogy drágák. De ez így kb esélytelen pl egy thinkpad p53 ellen.

A másik hogy az "igazi" üzleti gép gyártóknál legalább opcióként ott van a mobilinternet modem. Nekem minden ilyen gépben volt. Sokan nem akarnak ilyen ilyen árú gépnél wifi-re vadászni (vagy mobilról megosztani).

(#13) Prof válasza smc (#11) üzenetére


Prof
addikt

Nem az en cegem/termekem miert kene fikaznom vagy vedenem egyertelmuen?
A vekonynoti design/trend amit fikazok, mert ipari hulladek mindegyik noti, amit nem passzianszra csinaltak Barbie-nak.
Na meg a jatekra alkalmas hardverrel ellatott "gamer gepeket" fikazom amiket 10 eves hulyegyerekeknek terveztek, ugyanakkor 3000 dollarba kerulnek.

[ Szerkesztve ]

(#14) Plug Life


Plug Life
senior tag

1,3M-ért legalább a trackpadet középre rakhatnák... 😂

(#15) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

ki vesz ennyiért gépet? főleg h kb amint kihozod a boltból a felét éri max, 1 év múlva a harmadát. Amúgy nyilván jó meg minden.

(#16) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Egy Acer-ért nem hiszem, hogy adnék ennyit. Bár igazából semmiért sem. Annyira gyorsan avul, hogy egyszerűen nem éri meg. Akinek meg igen, az nem ilyet vesz. Nem tudom mennyit fejlődött a márka, és nyilván egy ilyen árazású cuccra odafigyelnek, de nekem ami volt tőlük, az mind pár hónapon belül megkotlott. Szóval inkább a Dell, HP vonalon nézelődnék, ha nem Apple lenne. Az legalább valamennyire tartja az árát.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#17) moleculez válasza Fryskitt (#16) üzenetére


moleculez
veterán

Bizony, ha ezt a szempontot nézem 5-600£ felett már csak almát vennék, az azért tartja az árát. Igaz, én nem eladásra veszem, hanem használni, aztán családban ide-oda mennek.

Valami hihetetlen gagyin néz ki. Legalább opconálisan lenne más szín, de én még nem láttam notit, akinek jól áll a fehér. (Talán régen valamelyik Sony VAIO)
A célközönséget meg kiszedni az Apple cuccok mögül... Főleg ezzel... Sok sikert hozzá.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#18) Achar


Achar
tag

Lehet átsiklottam felette, mivel a munkaállomásként emlegetik. 1,3milláért nem fért volna még bele egy érintőkijelzős képernyő? nem vagyok egy nagy informatikai zseni, de egy egyszerűbb megoldás csak elfért volna benne, nem?

[ Szerkesztve ]

(#19) sh4d0w válasza Achar (#18) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez renderelésre van. Próbáltál már egész nap nyújtott karral dolgozni, vagy az ujjbegyeddel precíziós tervezést?

Ez pont nem az a terület, ahol erre szükség van.

https://www.coreinfinity.tech

(#20) tabu3x


tabu3x
tag

odáig jutottam az olvasásban, h 1,3 m HUF... és itt véget is ért a történet.

(#21) Uniross2 válasza sh4d0w (#19) üzenetére


Uniross2
csendes tag

Ez pont nem renderelésre van.
Throttlingol többszálas feldolgozásnál, lásd a cikket.

Erre sehol nincs szükség, csak maximum divatolni lehet vele egy Acer buliban.

(#22) Predatorr


Predatorr
őstag

A Max-Q-ig olvastam. :P Shame on Acer.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#23) envagyok


envagyok
veterán

Két jó hírt láttam a cikkben:
Terhelés nélkül nem melegszik, és sokáig bírja :D
Az érte kért ár 1/3-áért gondolkodnék talán a vételen.
Annyiért szinte ugyanezt a teljesítményt meg lehet kapni nem throttlingolo laptoppal, mert hiába gyengébb benne a cucc, de annak nem esik le az órajele.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#24) #64791808


#64791808
törölt tag

Botrany az ara. Nemreg vettem egy Schenker (Clevo) 17-es notit,

9750H, 64GB RAM, 2TB NVMe + 2TB SSHD, 17" FullHD, 3 ev Pick-up/Return 48h garancia, Windows Licensz, nem egesz € 2100.-, tehat ehhez kepest FEL ARON.

Az Acer biztos jobb (a faszt), de maci legyek, ha megeri.

(#25) sh4d0w válasza Uniross2 (#21) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"Grafikus feladatokra szánt munkaállomás". Ha nem akarsz vele renderelni, minek a brutális Quadro?

A throttling azért van, mert az Acernek fogalma sincs róla, mit kéne kezdeni a hőtermeléssel.

https://www.coreinfinity.tech

(#26) GemForge


GemForge
csendes tag

1,3 millió egy Acerért? Hát aki adja az meg is érdemli... Azért az érdekelne, hogy minek ez a k drága vas, ha a melegedéstől úgysem lehet kihasználni?

(#27) dementor


dementor
senior tag

Szépnek szerintem szép és jól felszerelt is, na de ezen az árszintem elfogadhatatlan a kompromisszum.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#28) akaido válasza xxxbence (#9) üzenetére


akaido
addikt

:K

Mindjárt kettőt veszek, a család meg éhezzen... :(((
...majd ha lesz pénz lóvéra...

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#29) Rover623


Rover623
félisten

Bevezetőben:
- Core i9-9750H
- 64 GB RAM

Aztán persze a speckót tartalmazó táblázatban már (a nem létező i9-9750H helyett) helyesen i7-9750H és 32GB RAM (tudtommal nem kínálják 64 gigával).
Nagyon közel volt a szilveszter, fogyott már a bólé? :P

primus inter pares

(#30) Sanya válasza Fryskitt (#16) üzenetére


Sanya
nagyúr

gyorsan ez nem avul, még 10 év múlva is le fog játszani minden videót, és kompromisszumokkal de vinni fog játékokat, valamint renderelni is fog szépen.

a baj az árával van, nagyon drága egy quatroért, meg egy acerért :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#31) c64fanhun


c64fanhun
tag

Az árat azért kissé én is sokallom, bár nekem nem kell ekkora teljesítmény. Magát a koncepciót :) tényleg jónak tartom, hisz sok tartalomgyártó van, akinek utazni is kell, és nem apple hivú, vagy csak olcsóbban akar azonos teljesítményt...ebből következett egy gamer laptop, amiben azért tényleg vannak túlzások, a robosztus megjelenés, a mindenféle rgb világítás, stb, felesleges. Egy mobil munkaállomás pedig azért annyira mobil, hogy ha muszáj autóba tenni akkor oké.

(#32) Bishop1


Bishop1
tag

Állva körberöhögi bármelyik Apple gépet és aki egy ilyet megvesz pont leszarja hogy hogy néz ki. Ára is egész jó a specihez viszonyítva. Nem vérpistiknek és nem otthonra készült indexet olvasni. Aki drágálja nézzen szét bátran workstationt fronton ;) Ha kellene még egy hordozható gép, komolyan elgondolkodnék.

(#33) Sinesol válasza Bishop1 (#32) üzenetére


Sinesol
veterán

Nehezen hinném, hogy versenybe tud szállni az Apple gépekkel, mivel egyrészt bitang jól sikerült a legutóbbi generáció, másrészt meg ezen nem MacOs fut, szal nem alternativa annak, akinek az kell.

(#34) #64791808 válasza Bishop1 (#32) üzenetére


#64791808
törölt tag

Apple: kortet az almaval, es az Apple egy eredendoen brutal tularazott cucc. Az ara jo a specihez viszonyitva? Udvariasan kerdezem: mit ittal, jobarat? :))

(#36) joey04 válasza Bishop1 (#32) üzenetére


joey04
titán

[link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.