Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) llax válasza AAntii (#21) üzenetére


llax
senior tag

Én erre azt mondom: Ez még nem a világ vége... Egy kevésbé tisztességes szándékú egyén még ennyire sem örül az ilyen intézkedéseknek.

Az alaplapos példádra:
Egyre többször sikerül olyan cuccot vennem (nem csak Vaterán), ami ugyan használható, de az egyszerű használatból adódó kopásnyomoknál (ami normális - nem bontatlan dobozosat vettem) azért több probléma van vele, ami nem lett megemlítve a leírásban. Olyan dolgokról van szó, amit még 5-6 évvel ezelőtt egy igényesebb eladó a leírás mellé külön le is fotózott. Ilyen pici hibás dolgokat véve régebben inkább "pozitívan csalódtam". No ez mára kiment a divatból... (az Ebay-en, Nyugat-Eu.-ból vásárolva kicsit jobb a helyzet)
Egyre többen hanyagolják a termékről készült fotót is (miközben eszköz egyre inkább lenne hozzá), betesznek egy neten talált gyári/webshopos termékfotót, de néha már annyit sem (termékfotót én is találok, sőőőt, a gyári adatlapot is sokkal hamarabb láttam, mint azt a hirdetést). A hiánygazdaság felénk már csak történelem, de némely eladó úgy viselkedik, mint ha abban élne - a vevő kussoljon, inkább örüljön ha kap valamit. Akinek az én pénzem kel, az dolgozzon meg érte :)

Vásárlás/leütés/privát üzenet előtt szokásom megnézni az eladó adatlapját és a többi hirdetését is (nem csak hátrálás, de plusz vásárlás is lett már ebből, többször is). Aki egy másik hirdetésében pl. sok éves, maga idejében is max. középkategóriás PC alkatrészt "gémernek" hirdet, vagy "van középen néhány hibás pixel, de a használatot nem zavarja" (any*d nem zavarja...) jellegű hirdetései vannak, azt hagyom azonnal, még akkor is, ha a keresett cucc hirdetése egyébként korrektnek tűnik (ezek után inkább csak "tűnik").

Vásárlóként "azonnal intézkedő" vagyok. Ezt nem várom el az eladótól, a pénz érkezése utáni 2-3 napon belüli feladást nem tartom késésnek. De aki a mindenféle fenyegetés mellett határidőket szab a hirdetésben, annál a pénz érkezését követő munkanapon finoman rákérdezek a feladásra :) (ha mást sürget, sürgesse magát is - tapasztalatom szerint pont az ilyenek nem szokták) Persze ilyentől eleve csak akkor vásárolok, ha éppen mástól nem tudok. Hiába nem érint a fenyegetőzése, nekem nem tetszik. (lehet kulturáltabban is határidőket szabni).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.