Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54) Stauffenberg válasza t72killer (#49) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"De már akkor se értettem, hogy melyik vásárlóréteg "igényes annyira", hogy FF szenzort vegyen, miközben telibesz.rja a különböző fókusztávok szükségességét."

Ha fókusztáv alatt a gyújtótávolságokat érted, akkor nem értek egyet. Szerintem egy relatíve kompakt, fix gyújtótávolságú, nem cserélhető objektíves gépnek igenis van helye a piacon (na nem kell orrba-szájba gyártani ezeket, eléggé rétegigény).

A Fujifilm X100 sorozat például kifejezetten népszerűnek számít és ha lenne belőle FF verzió, vélhetően még többen vinnék (már csak azért is lenne benne logika, mert az X-rendszerhez nem törvényszerűen kell hozzáigazítani szenzorméretben). De akinek mindenáron FF kell, arra kínál ebben a kategóriában megoldást a Sony is.

Nagyon sok fotós van, akinek fejben teljesen tiszta, hogy mikor-mire van és mire nincs szüksége és semmi nem tiltja, hogy több fényképezőgép is legyen a háznál. Sokaknak megvan a munkára szánt rendszer, mellé bedobnak egy Fujifilm X100-at, mert nagyon príma utazós és/vagy utcai fotós gép. Tök jó egy ilyennel egy laza sétára elmenni.

Én a cserélhető objektíves gépeimmel is gyakran csinálom azt, hogy elmegyek egy utazásra egyetlen szál fix objektívvel. Olyat is ismerek, akinek az X100 a fő gépe fotóra, amúgy ezen kívül videózik egy Canon C300-al.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.