Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) t72killer válasza 80hun (#50) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Noigen, kb az ilyesmit vásárlók kb 20%-a tudja, hogy mit vesz, és mondjuk 10%-ának van rá igazán szüksége.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52) tecsu válasza 80hun (#50) üzenetére


tecsu
addikt

Nálam az amatőr nem azt jelenti, hogy hozzánemértő, hanem hogy fényképezés a hobbija, vagyis akár megszállott is lehet, de mindenképpen ért hozzá valamilyen szinten, amit szeretne bővíteni.
A (teljesen) dilettánsokat nem mondanám amatőrnek, hiszen őket nem igazán érdekli a megismerés, csak felületesen próbálkoznak, sokan divatból, "menőségből".
A japán fickó által említett 80% is főként az előző csoport lehet - szerintem.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#53) 80hun válasza tecsu (#52) üzenetére


80hun
addikt

Nálam sem azt jelenti :)

A Profi jelenti azt aki pénz keres vele.

(#54) Stauffenberg válasza t72killer (#49) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"De már akkor se értettem, hogy melyik vásárlóréteg "igényes annyira", hogy FF szenzort vegyen, miközben telibesz.rja a különböző fókusztávok szükségességét."

Ha fókusztáv alatt a gyújtótávolságokat érted, akkor nem értek egyet. Szerintem egy relatíve kompakt, fix gyújtótávolságú, nem cserélhető objektíves gépnek igenis van helye a piacon (na nem kell orrba-szájba gyártani ezeket, eléggé rétegigény).

A Fujifilm X100 sorozat például kifejezetten népszerűnek számít és ha lenne belőle FF verzió, vélhetően még többen vinnék (már csak azért is lenne benne logika, mert az X-rendszerhez nem törvényszerűen kell hozzáigazítani szenzorméretben). De akinek mindenáron FF kell, arra kínál ebben a kategóriában megoldást a Sony is.

Nagyon sok fotós van, akinek fejben teljesen tiszta, hogy mikor-mire van és mire nincs szüksége és semmi nem tiltja, hogy több fényképezőgép is legyen a háznál. Sokaknak megvan a munkára szánt rendszer, mellé bedobnak egy Fujifilm X100-at, mert nagyon príma utazós és/vagy utcai fotós gép. Tök jó egy ilyennel egy laza sétára elmenni.

Én a cserélhető objektíves gépeimmel is gyakran csinálom azt, hogy elmegyek egy utazásra egyetlen szál fix objektívvel. Olyat is ismerek, akinek az X100 a fő gépe fotóra, amúgy ezen kívül videózik egy Canon C300-al.

(#55) t72killer válasza Stauffenberg (#54) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez valóban így van - alkalmasint én is teljesen meg vagyok elégedve a telefonom vagy a phantom 4 pro látómezejével. Máskor meg nagyon más látószög kell/kéne.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#56) Stauffenberg válasza t72killer (#55) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

De ez tök más tészta. Amikor csak "just for fun" fotózol megengedheted magadnak, hogy elengedd a témát ha nem tudod lefotózni. Le van tojva, megy tovább az élet. Én is voltam kezdő koromban olyan fotós, akinél a táskában ott volt minden egy délutáni sétához 18mm-től 300mm-ig (négy objektívvel jártam), meg még egy rendszervaku is, mert hát sosem lehet tudni mikor kell majd éppen. Aztán sosem kellett. Soha. Egyszerűen könnyebb az életem, amikor csak azt viszem magammal, amiről tudom, hogy kelleni fog. Ma olyan 50mm hangulatom van, hát akkor csak azt viszem és rohadt jól szórakozom.

A meló az más, az arról szól, hogy felkészülsz mindenre, de ezek nem is melós igavonó gépek.

(#57) t72killer válasza Stauffenberg (#56) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, a "kuncsaft" által támasztott igényekről szól a dolog. Ha melózol, a kuncsaft adott eredményért fizet, ha hobbi, akkor magad vagy a kuncsaft és te definiálod, mit szeretnél/mihez van kedved.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#58) tecsu


tecsu
addikt

Én, mint amatőr, ha több objektívvel indultam el, a bőség zavara miatt sok "közepeset", és kevesebb "jó" képet kreáltam. Ha csak egy objektívvel lőttem egész nap, akkor eleve csak abban a látószögben gondolkodtam és jobban tudtam komponálni.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#59) Mik76 válasza Stauffenberg (#56) üzenetére


Mik76
senior tag

Szinten. Elso dslr-em egy d80 volt es nem futotta tobbre mint egy fix 50mm 1.8-ra. 3 evig teljesen elvoltam vele bar neha jo lett volna valami szelesebb latoszogu.
Ez a gep szerintem statusz szimbolum lesz. Hobbi 4k-hoz tul draga, profihoz tul sok kompromisszum mar a fix obi onmagaban. Akinek a be epitett lightroom jol hangzik az valszeg meg eleteben nem hasznalta, csak hallotta hogy az jo...
Biztos szep minoseget csinal majd, kivancsi vagyok mennyire.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#60) p_adam válasza #16820480 (#40) üzenetére


p_adam
addikt

Mondhatjuk, csak talán akkor azt sem kéne "elfelejteni", hogy a Fuji esetében ugyanúgy limitált a maximum idő meg a crop, erre persze nem érkezett reakció (a Panasonic pedig 8-bit 4:2:0 4k60p módban, nem 8-bit 4:2:2). Nem vagyok Canon-párti, csak az indokolatlan, egysíkú kötekedés, ami irritál és el se kéne kezdeni :U
Itt van egy minta az "elavult" MJPEG kodekkel.
Mindannyian örülnénk, ha az olcsóbb kamerák tudnának ilyen kimenetet, de sajnos én még nem találkoztam vele, 10-bit meg X megapixel kiolvasás ide vagy oda.
Sajnos a dinamika már nem ilyen az 1DX II-ben, mert gyakorlatilag túl okossá vált, és le kellett korlátozni a C-Log tekintetében, de még így is rendkívül jó videót tud felvenni, nagyon sok helyen még így is ez a választott B-cam a Cinema kamera mellett (csak ők videókat gyártanak, nem pedig YT véleményeket)

(#61) khron78


khron78
őstag

Az ára nem ismert. Ha ismert lenne kb. ugyan ennyire lenne elérhető.

(#62) Stauffenberg válasza Mik76 (#59) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egy APS-C vázon az 50mm mindenesnek nekem kicsit szűk (nem mondom, hogy soha nem jó, néha pont ilyennel utcai fotózok), de ugye felhasználója válogatja. Ezért szeretek inkább FF ekvivalens értékekben gondolkodni, így mindegy milyen crop váz kerül a kezembe.

A népi bölcsesség úgy tartja mindenes fix objektívnek az emberek többsége 35mm és 50mm közöttit szeretnek használni. Én is ebbe a körbe tartozom.

(#63) #73495296 válasza Stauffenberg (#56) üzenetére


#73495296
törölt tag

De ez miben nyújt többet, mint egy FF MILC + 35mm-es objektív? Mert tippre ez nem lesz olcsóbb, mint az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.