Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tecsu


tecsu
addikt

Ejjha! :C

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#2) .mf


.mf
veterán

Látom a koncepció mögött a halványan pislákoló ötletet, de nem tartom életképesnek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) KillHates válasza .mf (#2) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bennem is pont ez fogalmazódott meg...
Nálam a P20Pro teljesen kiszorította a Nikon J1-esem, így el is adtam a sokat szolgált MILC-emet...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4) #99094528 válasza KillHates (#3) üzenetére


#99094528
törölt tag

A J1- ben nem "1"-es szenzor van? ( Bocs ha tévednék)
Csak mert a cikk erre full frame-t ír, a J1- sose lesz egy kategóriában ezzel, azt kiválthatja neked a telefon , de aki ezt megveszi , annak esze ágában nincs telefonnal játszani.

(#5) aginor válasza .mf (#2) üzenetére


aginor
addikt

Nekem tetszik a koncepció, de nem kicsit lesz baj az árazással.. :U
Halandó ember nem engedheti meg majd magának attól félek, ez is olyan elitista státusz szimbólum lesz csupán, ahogy a Leica gépek.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6) -Skylake- válasza #99094528 (#4) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nem hat, inkabb majd a 4,3"-on szerkesztgeti a jpeget a beepitett snapseed-el (mert azert megse csufoljuk ki a lightroomot azzal, hogy ami ezen van is annak hivjuk). Ez a cucc amugy tokeletesen nemet, mar ranezesre is. Barkivel fogadni merek, hogy dragabb lesz mint a sony ff compact-ja, meg abban is hogy a nyomaba se er majd. Szerintem viccnek is rossz ez a cucc igy elsore, nem kell aggodni a sok out of stock felirat miatt. Utolso gondolatkent azert nezzetek meg jol ezeket a kepeket, itt az ergonomia gyakorlatilag mint nemletezo fogalom van jelen. Nem is ertem mit akartak itt elerni, de latszolag nem sikerult.

Szerk : az pedig ember legyen a talpan aki meg tudja mondani, hogy miert kell egy gepbe 512gb belso memoria. Mert az ok, hogy igy majd ra lehet pakolni az apple fele premium eleterzest, ahol 150k-t fizetsz ennyi rom-ert, de hogy ezen kivul ez mire jo, hat biztosan semmire.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#7) arn


arn
félisten

igazan eletszeru, hogy a rawokkal fogok a pocskoszoru kijelzo pocsolni :DDD ezt melyik agyatlan marketingesnek sikerult keresztulvinnie.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Ezt kényelmes fogni vajon?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#9) #16820480 válasza aginor (#5) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, ez olyasmi lesz, mint a Leica Q, szép is, jó is, de hát elképesztően drága.

(#10) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Komoly hogy ezek még nem tudják 4K-án a 60fps-t? :U

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#11) KillHates válasza Carlos Padre (#8) üzenetére


KillHates
nagyúr

A sznoboknak tök mindegy, a birtoklási vágyuk kielégítése a lényeg...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12) g@bo


g@bo
nagyúr

lehet ma is jobban alszunk, ha nem tudjuk az árát? :B

(#13) #99094528 válasza -Skylake- (#6) üzenetére


#99094528
törölt tag

Sztem a csupasz gép mint ez vagy a Fujitsu aps-c kompakt ja is inkább arról szól hogy full automatán lövöldözhetsz mint teloval semmi csak nyomod és kész esetleg teloval összekapcsolva barátaiddal hülyéskedés közben Vidi vagy csoportkép csak egy telefonnal ellentétben ezt visszanézheted gépről évek múlva is( én 6-7 éves képeket középsulis buliról meg se nézem , reménytelen retek az összes a telók miatt) mert ekkora batár szenzorral Mind1 micsinálsz a kép minősége jobb lesz mint teloval, el se hinnéd mennyi ilyet csinálok a saját gépemmel,
És igen eléggé német a kinézete ez van
, de az emberek többsége pont azért teloval lövöldözö mert nem akar egy rakat gombbal bíbelődni csak katt, ez erről kéne szóljon,

Egyébként csak a koncepció tetszik, a gép maga nem, gondolom hogy lesz ára, de ha hazai piacukról indulunk ki, én itt élek egy egy rakat korosztályombelit ismerek (20-25) aki úgy volt vele van rá vesz egy gépet, csak nem tudta a gombok mire valók el van automatán és nézi a teloja így se ér a nyomába, na ide való ez...
Persze rohadt drága lesz , és ha technikai képességeivel gond van, akkor lehet rossz vétel lesz , ezt majd az idő eldönteni
De a KIJELZŐN ha nem esne le ,ebből a stílusból kifolyólag csak arra van hogy rákoppints arra amit fókuszálni akarsz és bumm....
De bocsi , tényleg nem akartam vitát indítani, elnézést többet nem zavarok ide.

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

(#15) #16820480 válasza Psychopeti (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jelenleg kb 3 gép van összesen a piacon, ami tudja a 4K@60fps-t. Ebből Canon, Nikon, Sony és Olympus nulla darab, 1 Fuji, és két Panasonic.

[ Szerkesztve ]

(#16) Stauffenberg válasza Psychopeti (#10) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem igazán, majd a Panasonic S1 lesz az első Full Frame fényképezőgép ami ezt tudja, addig meg ott lesz APS-C-re a Fujifilm X-T3.

Nem a mobiliparból kell kiindulni, mások a kiolvasási sebességek, mások a bitráták és tömörítési fokok és a 4K 60 fps brutális adatmennyiséget generál normális minőségben.

(#13) Slick5: Ha "Fujitsu APS-C kompakt" alatt a Fujifilm X100 sorozatát érted, akkor az nagyon nem egy bamba lövöldözgetős gép, hanem a műfaj legjobbja. Az egyik legkedveltebb street fotós masina ebben a nagyszenzoros, nem cserélhető objektíves felhozatalban és tudásban csak annyiban marad el a cserélhető objektíves haladóbb Fuji MILC-ektől, hogy nem cserélhető a 23mm f/2 (ekv. 35mm) objektíve.

[ Szerkesztve ]

(#17) p_adam válasza #16820480 (#15) üzenetére


p_adam
addikt

1DX II

(#18) #16820480 válasza p_adam (#17) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, tényleg, az is. Motion JPEG-ben :) És nem teljes képkiolvasással, hanem crop módban.

[ Szerkesztve ]

(#19) #99094528 válasza Stauffenberg (#16) üzenetére


#99094528
törölt tag

https://prohardver.hu/hir/aps-c_szenzoros_kompaktot_villantott_fujifilm.html

,hogy mihez kezd egy ilyesmivel egy hozzáértő ember az más világ , de el se hinnéd hányan vagyunk akik csak lőni akarnak egyet és azt szeretnék hogy az kinézzen valahogy, sokszor szeretek manuálozni, de a telefonnal lekapandó "pillantok" is jobban néznek ki egy fényképezőgéppel,ennyi az egész,
és bocsi a telefonom korrigálta bele a hülyeséget :W a márkanevet illetően

[ Szerkesztve ]

(#20) p_adam válasza #16820480 (#18) üzenetére


p_adam
addikt

Jah, a szokásos papír adatok...már lassan 3 éve a piacon van (jóval hamarabb, mint a többi) és az AF mellett a kimenete is jobb, mint bármelyik másiknak a három közül (talán részben azért, mert azok veszik/képesek megvenni, akik komolyan gondolják ezt a dolgot) és némileg nagyobb szenzor területet fed le.
Egész véletlenül nem lehet, hogy 4k 60p-ben az X-T3 is crop módban fut? :U

[ Szerkesztve ]

(#21) -Skylake- válasza #99094528 (#13) üzenetére


-Skylake-
addikt

Szerintem alapvetoen felre ertettel, en nem a fenykepezo ellen vagyok. Van itthon egy 5D Mkiii es egy alpha 6000 is. Ertem en, hogy miert jobb, mint a telo. En arrol beszelek, hogy EZ a gep , ami a cikkben van, ez egy vicc. A beepitett memoria vicc, egy netto lehuzas, a beepitett lightroom pedig akkora vicc, hogy azon rohogni mar nem is tudok csak sirni. Az ergonomia itt nem letezik, kepeken is latszik hogy ezt senki nem akarja fogni, cserebe viszont kb biztos, hogy felulrol fogja karcolni az egymillio forintot. Nem a fenykepezogepekkel van gond, ezzel a geppel van gond.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#22) p_adam válasza -Skylake- (#21) üzenetére


p_adam
addikt

Tekintve, hogy sokkal olcsóbb konkurensek is átlépték a határt és itt még komolyabb optikát alkalmaznak, eléggé biztosra vehető, hogy messzemenően több lesz, mint egymillió forint és a luxuscikkeknél a célközönséget ez nem szokta érdekelni, sőt, pont ezek a dolgok kombinálva a pszichológiai árazással, amik imponálnak nekik.

(#23) #99094528 válasza -Skylake- (#21) üzenetére


#99094528
törölt tag

írtam is hogy ha gond van vele akkor lehet rossz lesz meg drága , meg hogy nekem se tettszik maga a gép,

(#24) .mf válasza aginor (#5) üzenetére


.mf
veterán

De őszintén, ki az aki egy 4.3"-es kijelzőn, kitudjamilyen processzorral és mennyi RAMmal akar majd 37 Mpx-es rawokat kidolgozni, csak azért, hogy elmondhassa, hogy a fgépről köztes lépcsők nélkül tolta fel instára?

-Skylake-: "(mert azert megse csufoljuk ki a lightroomot azzal, hogy ami ezen van is annak hivjuk)"

De, "Lightroom for mobile" a neve annak, amit okostelefonokon lehet használni - természetesen sokkal korlátozottabb feature-készlettel, de mégis így hívják.

Sheratan: "Hát, ez olyasmi lesz, mint a Leica Q, szép is, jó is"

Szép, jó? Egyikről se vagyok meggyőzve :P

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#25) Rayyy válasza -Skylake- (#21) üzenetére


Rayyy
senior tag

Én egy dolog miatt tartanám jó ötletnek a beépített memóriát... a sebesség miatt. Ahogy én azt elképzelem, minden kártyás megoldásnál gyorsabb lehetne. Az más kérdés, hogy jelen esetben erre nem nagyon van szükség.
...de ez a lightroom. Ez tényleg nevetséges. Nekem nagyon tetszik egyébként a design, persze nem kényelmesnek néz ki, csak jól :)

Minden a legnagyobb render!

(#26) #16820480 válasza p_adam (#20) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, egész véletlenül mindenki GH4-et és GH5-öt használ videóra, nem pedig a a 6000$-os Canon vázat 8 bites motion JPEG-ben fél órás limittel. Ha meg már profizmusról lenne szó, akkor ugye C200/300, vagy valami hasonló, nem?

.mf: Nekem amúgy tetszik nagyon a Q, kicsi nehéz darab, de ha nem számítana a pénz, akkor lehet, hogy valami olyat vennék. :)

[ Szerkesztve ]

(#27) p_adam válasza Rayyy (#25) üzenetére


p_adam
addikt

Nem véletlen, hogy ekkora kapacitást választottak, ha ugyanis ki kell üríteni, az időt vesz igénybe. Nem tudom, a wi-fi milyen gyors (meg mennyit fogyaszt), de ennél a kameránál ez elég fontos lehet, mert egyébként az USB-C csatlakozót is kell koptatni, ami a micro- vagy mini-HDMI csatlakozókhoz hasonlóan nem igazán tetszik.
Ezzel szemben, ha pl. valaki telenyom egy memóriakártyát videóval, akkor csak betesz egy másikat, és mehet tovább a dolog.
Szerintem egyelőre elég, ha csak a wifi-t csiszolják tovább.

(#28) p_adam válasza #16820480 (#26) üzenetére


p_adam
addikt

Érdekes nem, hogy az ember felhozza a keresőbe, és nagyrészt olyat talál, aki az egyikről a másikra váltott (vagy az egyiket fő státuszba helyezte), na vajon melyikről melyikre, és miért? :)
És nem, a C200/C300 már egy teljesen másik szint, lehet hogy az 1DX II nehéz, de még mindig könnyebb, kisebb meg persze a videóval szemben fotózásra viszont tényleg annyival jobb, mint amennyivel többe kerül, tehát mindkettőben egyformán erős, miközben a GH5 inkább csak videóra az (AF nélkül...)

[ Szerkesztve ]

(#29) Duree


Duree
veterán

Ha jól sejtem nem az olcsóbb kategóriába fog tartozni. Én feleslegesnek tartom a nagy memóriát no meg persze a megapixell számot is, inkább lenne benne kártya foglalat.

duree54

(#30) tecsu


tecsu
addikt

Szerintem rosszul látjátok. Nem csak ezt a terméket kell nézni, hanem azt is, hogy a Zeiss belép a digit fényképezőgépek piacára.
Konkrétan ez a gép egy divattermék lesz, nem a profikat és nem az amatőröket (hobbistákat) szólítják meg vele, hanem aki különösebb tudás nélkül fényképezgetne, de azt stílszerűen. Persze a gép majd rávezetheti a tulajt a fényképezésre, mint hobbira amiben elményedhet, de nem ez az elsődleges cél, hanem egyfajta hipszter-divat kiszolgálása. (A legtöbb leginkább otthon, a polcon fog porosodni.)
Ami pedig még lényegesebb, hogy ez a beugró, és több, mint valószínű, hogy egyéb gépek/vázak követik.
Örülök, hogy többszereplős lesz a piac, ezáltal érdekesebb innovációk születhetnek.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#31) Stauffenberg válasza tecsu (#30) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Erősen kétlem, hogy a Zeiss komoly szereplővé akar válni a fényképezőgépek piacán. Inkább a Leica ellenfele lehetne, aki szintén meglehetősen marginális piaci tényező ezen a téren. Élnek egy párhuzamos univerzumban, ezzel el is vannak, semmi több.

(#32) p_adam válasza Stauffenberg (#31) üzenetére


p_adam
addikt

A Lunar visszatér, csak már nem Hasselblad lesz, hanem Zeiss ;]
Egyébként nem valószínű, hogy a jövőre nézve olyan nagy munka lenne egy hasonló szintű cserélhető objektíves gép, mivel már vannak autófókuszos objektívjeik a Sony E-mount-hoz (ahol a tükör nélküli FF szintén egy fix kompakttal indult) és a Panasonic is erre az árkategóriára utazik.

(#33) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Olyan mint egy tégla objektívvel 😂😂

(#34) #06658560 válasza tecsu (#30) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem csak kellett valami, hogy mutassák, hahó, van FF und szenzorunk, szép, vegyétek, meg van hozzá obink, aztis vegyétek! Mármint OEM-ek.

(#35) Fryskitt válasza p_adam (#27) üzenetére


Fryskitt
addikt

Wi-fi = lassú. És a szöveg szerint nem is erre van, hanem, hogy a user feltöltse az alkotást az Indtagramra. Ez a gép vsz tényleg státus szimbólum lesz csak, noha értő kezekben nyilván tud majd jó is lenni. Amit nem értek, az a cikk pongyolasága, nyilván megint sikerült a Bild.de cikkét lefordítani, mindig agyfaszt kapok a 4K felirattól (jó itt volt fps is). De tömörítés, bitrata, stb nélkül ez kb annyi, mint semmi. Remek három órás filmek vannak full HD-ben és 3-4 GB méretben, ugye.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#36) Akula válasza tecsu (#30) üzenetére


Akula
őstag

+1
Minamellett ritka csúnya, de jó hogy van. A többiekre nézve mindenképpen nyomást gyakorol és ez jót tesz a piacnak.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#37) tecsu válasza Fryskitt (#35) üzenetére


tecsu
addikt

Nyilván nem All-Intra 4:4:4, hanem a szokásos. Elsősorban akármi, másodsorban fényképezőkép és csak harmadsorban lehet vele videózni is. :)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#38) #16820480 válasza p_adam (#28) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nagyrészt? Az első cím ilyen, a több összehasonlítás :D És kb a találatok fele szól igazából arról, amire kerestél. Tényleg hihetetlen népszerű :) Amúgy meg van egy gyanúm, hogy néhány ilyen videósra rá el lehetne sütni ezt: [link]
Vagy a kedvenc "i have a 1D" klipet, amit már nem is linkelek, úgy is mindenki ismeri.

(#39) p_adam válasza #16820480 (#38) üzenetére


p_adam
addikt

Kb. már ott el kellett volna engedni, hogy "egész véletlenül a legrégebbi, legjobb (legdrágább) 4k60p képes fényképezőt hagytam le"... de nyugodtan folytathatod :U

(#40) #16820480 válasza p_adam (#39) üzenetére


#16820480
törölt tag

Bocs, te kezdtél el kötözködni, pedig nem írtam valótlant sehol, de mindegy. Igen, sikerült lehagyni, ezt el is ismertem, aztán te jöttél azzal, hogy de ez a legjobb. Mindegy, legyél vele boldog :U

(#41) hemaka válasza p_adam (#27) üzenetére


hemaka
nagyúr

ac-s wi-fi van benne, az elég jó tempót tud.

(#42) #27070592 válasza tecsu (#30) üzenetére


#27070592
törölt tag

Ha már megvolt a koncepció: ff érzékelős, nem cserélhető optikás p&s fotoapparát, Cejszfelirattal, drágáért..

Akkor miért nem görbe szenzor, amihez sokkal kisebb méretű de mégis fényerősebb objektívet lehet tervezni? Ha egyedi technológiai megoldásokkal akartam volna villantani és pénzes sznobokat lefejni, egy curved senzor/F0.95 pancakeüveg kombóval fogtam volna hozzá, Apple stílusú szájbarágós marketing-bullshittel nyakon öntve.
Beépített lájtrúm komolyan.. még egy bluetooth egér is kellene mellé a dobozba, két aaa cerkaelemmel. ;]

(#43) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez a koncepció nagyon meredek, és amúgy tetszene is, csak... Valahogy nagyon félrement.
Illetve! Azt a FF szenzort nem lehetne valami egyébbe is tenni? Retro külsejű, cserélhető obis...

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) Piftuka válasza -Skylake- (#6) üzenetére


Piftuka
veterán

"Utolso gondolatkent azert nezzetek meg jol ezeket a kepeket, itt az ergonomia gyakorlatilag mint nemletezo fogalom van jelen. Nem is ertem mit akartak itt elerni, de latszolag nem sikerult."

Úgy!

Elképzelni sem tudom, hogy milyen ötlettől vezérelve gyártották le a készülékházat!? :F Vajon arra gondoltak, hogy az első kompakt masinájuk ettől lesz különleges?

Ezt a sarkos, éles "valamit" rendkívül kényelmetlen lehet kezelni.

Ez nem "németes" dizájn, hanem olyan, mintha egy korai koncepció rajzot véletlenül fröccsöntöttek volna...

"Aquila non captat muscas."

(#45) klepto


klepto
addikt

Csak nekem van olyan érzésem, mintha egy Oroszosan "modern" (Zenith) gépet látnék? :F
Persze 300.-$ alatt akár még nyerő is lehet, ha a drágább mobiloknál jobb képet csinál :K

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#46) 80hun válasza klepto (#45) üzenetére


80hun
addikt

ŰInkább 6000 dollár/euro lesz ez a gép :)
A Zenit M meg így néz ki modern formájában tudtommal 5500euro-ért .

A mobilok meg soha nem fogják megközelíteni a FullFrame gépek képminőségét :)

(#47) MrChris


MrChris
nagyúr

Azt azért észrevettétek, hogy a ff érzékelőhöz az f2-es lencse belépő átmérője igen csak kicsi, kb. 19mm átmérőjű! Mi lehet még abban a baromi nagy tubusban? Régi filmes kompaktoknak AF mellett is kisebb volt a tubusuk.

(#48) 80hun válasza MrChris (#47) üzenetére


80hun
addikt

Igazából nem olyan nagy az az obi sőt már közelít méretben a Contax G 35/2-höz.
Van rajta egy kis napellenző ha jól látom.
Meg ugye ez Distagon a Conax G meg Planar más a felépítésük.

Ha ekkora 35/2-es obik jönnének cserélhető obis FF-re hát nagyon örülnénk. :)

(#49) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem az első fix objektíves FF gép lenne a piacon - még azt se mondhatjuk, hogy az első zeiss üveges megoldás, lévén már évekkel ezelőtt itt volt az RX1R és RX1R II. De már akkor se értettem, hogy melyik vásárlóréteg "igényes annyira", hogy FF szenzort vegyen, miközben telibesz.rja a különböző fókusztávok szükségességét. Ja, és persze mindezért kiad többezer EUR/$ keményvalutát.

#45: hehe, jóvicc. A zájsz 300$-ért egy sima 2 dioptriás szemüveglencsét se fog csiszolni, nemhogy komplett kamerát adjon:))

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#50) 80hun válasza t72killer (#49) üzenetére


80hun
addikt

Hidd el van bőven aki megveszi :)

Az eleje lényeges a szövegnek a GFXs 80%-át amatőrök vették :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.