Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) =Mentor= válasza bambano (#199) üzenetére


=Mentor=
őstag

A Windows 2000-et rossznak nevezni butaságra vall, ráadásul az vállalati felhasználásra készült, soha nem látott stabilitást hozott el az előző verziókhoz képest.

(#202) fordfairlane válasza Stauffenberg (#192) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az esztétika egy dolog, de a Microsoft ezen új, win10-es felülete egyértelműen visszarendeződés egy valami beváltabb, vagy inkább elfogadottabb UI paradigma felé.

x gon' give it to ya

(#203) sh4d0w válasza =Mentor= (#201) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Én is dolgoztam vele és határozottan állíthatom, hogy rossz volt a Windows 2000. Lassú boot, rossz memóriamenedzsment, kékhalál audio CD-től, lassú programindítás - csak ennyi baja volt, nem több.

https://www.coreinfinity.tech

(#204) Stauffenberg válasza fordfairlane (#202) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pénzből élnek, ha többen vásárolják konzervatívabb design mellett, akkor visszaváltanak arra. Ez az ahol a designerek kicsit elszakadnak a hétköznapoktól és túl radikális a formaterv, ami viszont pénzben mérhető veszteséget okoz és ezért inkább meghátrálnak.

Így van ez az autóknál, építészetben vagy a művészet számos egyéb területén is. Az emberek többsége képtelen befogadni egy formabontó designt, holott lehet, hogy csak 5-10 évvel megelőzte a korát.

A Win 8-nál bevezetett UI tisztán csak designer szemmel nézve szép munka, más kérdés, hogy ez hány user tetszését nyerte el. Azért óvatosan a nagy kinyilatkoztatásokkal arról, hogy az emberek azért nem váltanak Win 7-ről mert nem tetszik a design. Mi van az XP-vel? Arról is baromi nehezen jönnek le az emberek, pedig ott már tényleg egy nagyon elavult rendszerről van szó. Rugalmatlanság és a változásnak való ellenállás.

[ Szerkesztve ]

(#205) King Unique válasza Stauffenberg (#204) üzenetére


King Unique
titán

"Rugalmatlanság és a változásnak való ellenállás." - pontosan :K
Van akinek még mindig az XP kinézete az etalon, holott már a Vista is jóval szebb volt, mégse kellett...sőt Win7-nél is szebb (volt) a felülete.

(#135) pzstm: a mostani Technical Preview frissül majd automatikusan Consumer Preview verzióra, v azt majd újra külön fel kell rakni :F

[ Szerkesztve ]

(#206) #72042496 válasza Stauffenberg (#192) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ahogy a Start menüt, úgy a csempéket is többször használnám rövidebb ideig (mert amúgy hasznos újításnak tartom őket), és ahogy a Start menü megjelenése/testreszabhatósága is fontos volt, úgy a csempéké is az.

Az általam kiemelt két dolog közül (csempe és lapos dizájn) természetesen az utóbbi az, amelyikre jellemző, hogy huzamosabb ideig látszik. Általában véve amúgy ezzel sincs bajom, viszont a Microsoft-féle megvalósítás nem tetszik.

Mindezekre számomra nem az a logikus megoldás, hogy az egyiket nem használom, a másikat pedig megszokom. Sokkal inkább az, hogy eleve nem adok ki 30-40 ezer forintot az új rendszerre. Mindegy végülis, a kérdésemre választ kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#207) vlevi válasza King Unique (#205) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Van akinek még mindig az XP kinézete az etalon"
Á, de hogy. Inkább az a jellemző, hogy classic windows-ra állnak át, azaz a win95-ös nézetre.

(#208) King Unique válasza #72042496 (#206) üzenetére


King Unique
titán

Így van, ha nem tetszik, akkor nem veszed meg, nem használod, ennyi, de ugyanakkor nem is kell ebbe a kelleténél többet belemagyarázni. :N
Bár szerintem pusztán ezen a dizájn, laposság dolgon lovagolni minduntalan és ez alapján az egész rendszert lehúzni kicsit uncsi már, de döntse el mki maga...viszont az látszik, h ez az újfajta "trend" kinézet terén, a szép felületéről híres OS X új Yosemite verziója is elég megosztó ilyen téren... :))
Egyébként meg nem feltétlen 30-40k, mert vsz Win7 tulajoknak is lesz kedvezményes frissítési lehetőség. Hogy az most 30$, v több lesz, az majd eldől.

(#207) vlevi : az meg a másik... :D

[ Szerkesztve ]

(#209) fordfairlane válasza Stauffenberg (#204) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az emberek többsége képtelen befogadni egy formabontó designt, ...

Az, hogy tökéletes vagy sem, szubjektív. Az, hogy korát megelőző vagy sem, szintén szubjektív, a jövő dönti el. Az viszont, hogy az emberek nem hajlandóak megszokni újat, ez nem igaz. Az okostelefonok (iOS, Andoid) kezelőfelülete új volt anno, mégis befogadó közönségre talált. Hogy lehet az, hogy miközben az egyik sikereket ért el, a másik nem, nagyjából ugyanabban a célközönségben? Erre nem magyarázat az, hogy az emberek többsége nem evő az új dolgokra.

Szigorúan desktopos perspektívából nézvén, szerintem az volt a gond az új Windows desktop designnal, hogy inkább öncélúan, mint sem célszerűen volt új. Nem hinném, hogy bevált kezelőfelületet érdemes megváltoztatni a változásért önmagáért. Az UI-k, amik sikeresek lettek, nem öncélúan születtek, hanem az új felhasználási módok termelték ki ezeket.

A Win8 kezelőfelülete egy olyan felhasználási módot tekintett sok szempontból elsődlegesnek, amivel kapcsolatban még az is kérdéses volt, hogy a Windows egyáltalán képes lesz-e megvetni a lábát ezen területen, nemhogy az, hogy milyen gyorsan fog teret hódítani az érintésvezérelt hibrid eszközök. Ez nem korát megelőző volt, hanem elhibázott lépés.

Véleményem szerint ami a korát megelőzi, az nem tekinthető feltétlenül pozitívnak. Ha Jobs anno úgy hozta volna ki az iOS grafikus felületét, hogy nem létező, teoretikus eszközökre találta volna ki, a kutya nem foglalkozott volna vele. Ha nincs megfelelő teljesítményű mobileszköz hozzá, nincs megfelelő minőségű érintésérzékelő hardver, semmire sem ment volna a nagy terveivel.

x gon' give it to ya

(#210) King Unique válasza fordfairlane (#209) üzenetére


King Unique
titán

Akkor inkább nehezen a jobb szó rá...
És azért ne hasonlítsunk egy okostelót, tabletet asztali OS-hez, mert előbbieken jobbára csak az az érintés vezérelt, speciális felület és használati mód van, oda az való. Illetve ott se tetszik mkinek Android, v éppen iOS , valamint sokx az idősebb korosztály eleve elutasítóbb az érintős telókkal szemben, felület kinézetétől függetlenül.
Új Win desktop dizájn....lett volna harmadszorra is uaz, a Vistából kiinduló Aero Glass-ra épülő vmi, kicsit olcsó lett volna, v nem?? Illetve attól desktop kezelése meg uaz maradt.
Amúgy AG desktop szinten akkor lett volna igazán passzoló, ha csempékbe is beépítik az átlátszóságot, mint WP 8.1-nél, mert anélkül eléggé elütne a kettő egymástól.
Aztán majd ki tudja a Win10-et a végén milyenre faragják, visszateszik-e, v sem, de ha nem, attól még nem lesz az feltétlen rossz.

[ Szerkesztve ]

(#211) bambano válasza fordfairlane (#209) üzenetére


bambano
titán

és ezt tetézte az, hogy az emberek éppen csak elkezdtek nagyobb tételben átállni w7-re, máris jött a 8, és mindenkinek tele volt a fuszeklije azzal, hogy már megint oprendszert kellene cserélni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#212) speed471 válasza Jeollam (#113) üzenetére


speed471
aktív tag

Egyetértek. Csak nagyzoltak.

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#213) Szatyor95 válasza RECSKA (#144) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Hogy normálisan kezelje a rendszer.

Nyugodj békében Integra!

(#214) King Unique válasza bambano (#211) üzenetére


King Unique
titán

Csak azért azt ne felejtsük el, h W8 --->2012, W7 --->2009, tehát utóbbira átállni volt mkinek épp elég ideje.
És ez a nagy átállás, amúgy is nem olyan rég, főleg XP nyugdíjazásakor (2014) következett be, tehát akkor meg pláne volt elég idő erre, akár mind2-t megismerni is.

(#215) GeorgeV válasza NGA (#169) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

A programozók nem úgy kérik le a Windows verziószámát, hogy beírják a parancssorba, hogy: "ver", hanem:
beírják egy programsorba az utasítást, hogy: Os([<nOsId>]) --> cOsInfo, ahol <nOsId> értéke lehet:
OS_DESCRIPTION Complete name with version information
OS_PLATFORM The operating system platform.
OS_FAMILY The operating system family
OS_PRODUCT short product name
OS_FULLNAME complete product name
OS_VERSION version number formatted to ##.##.####
OS_PATCH information about installed patches/service packs

Ha valaki az OS_FULLNAME-re kéri le, akkor tényleg probléma lehet, de például én is mindig verziószámra kérem le, így gyakorlatilag még mindig Vista az aktuális Windows verziószáma.

(#216) fordfairlane válasza bambano (#211) üzenetére


fordfairlane
veterán

Igen, ez a jelenség előjött már a Vista bemutatójakor is. Nem történt akkora innováció, ami indokolta volna a tömeges hardver-szoftver átállást, ezért a tömeges átállás kitolódott a következő OS generációra. (részben a pénzügyi válság is felelős lehet ezért) És valószínűleg most is ki fog tolódni kb. ugyanúgy 8-10 éves átlagos időtávra, hacsak nem történik az desktop-notebook-x86 platformon valami forradalmi újítás, ami lerövidíti ezt a ciklust. Az érintőképernyős hibrid-eszközök ezt a célt szolgálták volna, de egyelőre nem látszik áttörés ezen a fronton.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#217) GeorgeV válasza Kékes525 (#177) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Hogy vicc volt-e, azt nem tudom, de szerintem értelmes programozó a Windows verziószámát kéri le, nem a nevét, bár 1995-ben és 1998-ban ötletes dolognak tűnt, hogy egy lekérdezéssel minden Windows 95,98,98SE verziót el lehetett különíteni a korábbi Windowsoktól, valamint a későbbi, már WinNT alapú Windows 2000-től.

(#218) Stauffenberg válasza King Unique (#214) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igaza van abban, hogy a Windows 7 után nem telt el valami sok idő és jött a Windows 8. És most ugyan ez a helyzet a Windows 10 esetében is. Ennek tetejébe még olcsónak sem mondható, még egy upgrade is többe kerül, mint amennyit megérne egy átlagos usernek.

Arról nem beszélve, hogy a Microsoft számára a nagy dohányt a cégek, oktatási intézmények és a konzumer piacon az előtelepített verziók jelentik. Emberünk vesz egy laptopot Windows 7-el, akkor az úgy is marad, nem telepítget, nem buzerál. Majd lesz új laptop, lesz új rendszer. Egy cégnél meg ez akkora beruházás, hogy ha nem indokolja semmi és support még van, akkor nem váltanak. Miért is tennék, érthető.

(#219) King Unique válasza Stauffenberg (#218) üzenetére


King Unique
titán

Én pont az ellenkezője gondoltam... :)
Szerintem 3 év bőven elég lehetett rá, h eldöntse, meglépje. Csak ugye sokan szeretik az utolsó utáni, azutáni pillanatra hagyni jellemzően. De MS se mondhatta azt, h elkészült 2009-ben a Win7, akkor várunk majd a kiadással 2014-ig, nem fejlesztünek új OS-t, hátha akkorra majd mki rászánja magát a váltásra, közben meg a versenytársak folyamatosan adogatják ki az új oprendszereket. És minek is vártak volna, az idő is ezt igazolta, hiába jött el 2014, sokakat hidegen hagy XP support megszűnése, mit érdekli, h botnet, lyukas lett a rendszer stb., ugyanúgy használja tovább. Erre nem mondhatják, h jól van, akkor adunk még 5 övet gondolkodni...
Egyszerűen, aki lemarad, az kimarad bizonyos dolgokból, ahogy az életben is. :)

[ Szerkesztve ]

(#220) Kékes525 válasza bambano (#199) üzenetére


Kékes525
félisten

Teljesen egyetértek :K , de sajnos ezek eljutnak az egyszerű felhasználóhoz is, akin elsősorban áll, vagy bukik egy OP sikere. A 8.1-nek hiába jó a motorja, a felületben beállt változások elriasztják az egyszerű felhasználót, aki már attól is frászt kap, ha egy ikon 1mm-re arrébb csúszik az asztalon (kis túlzással).

(#217) GeorgeV: Ha már 1 bitben különbözik a név (ezek a nevek pedig sokkal többen) akkor is 100% pontossággal tudja a lekérdező program a verziót megállapítani.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#221) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én reggel óta használom, eddig tetszik. Az új startmenü hasznos, könnyebben használható. Néha belassul, ha több dolog fut egyszerre. Driver vagy program inkompatibilitást nem tapasztaltam.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#222) Xero


Xero
nagyúr

Nos feldobtam először virtuálisan, aztán natívan is az egyik gépre. Most is itt nézegetem.
Ez egyelőre egy ráncfelvarrás, de annak kiváló és szerintem megtalálták a jó utat. Sokkal-sokkal összeszedettebb mint a 8. Nyilván még nagyon wip verzió, de amit csináltak az relatív jól tették.

Amin még változtatnék a külső tekintetében:
- A start menü nem rossz, de több szerkesztési lehetőség elférne
- Az egységesebb és minimalistább ikonok nagyon jók, de ez menjen végig a teljes rendszeren. Kicsit röhej, hogy vannak még Win 3.0 szintű legacy elemek.
- Első levegőre az exposé szerű ablak szétdobásra nem találtam hotkeyt, vagy hot corner lehetőséget, pedig az kell.
- Zavaró, hogy a kereső és az "exposé" gombjai nem távolíthatóak el könnyedén a taskbarról.
- A modern elemek még mindig kilógnak desktop környezetben.

A motorház alatt nem sok változást érzékeltem, bár maximum egy órát foglalkoztam eddig vele.

szerk: Az új start menü eddig egyszer fagyott ki egy keresésnél. Lényegében ott maradt a háttér hiába zártam be, de simán rá tudtam nyitni egy új startot, igaz bezárásnál a háttér továbbra is jelen maradt. Csak logout-login orvosolta.

[ Szerkesztve ]

(#223) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Csak én érzem úgy hogy a juzerek többsége nem használta az alt+tabot hogy ennyire örülnek az alkalmazásváltónak? :)
Vagy az "egérrel mindent" ennyire népszerű?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#224) icemad válasza raskolnikoff (#223) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A mostani újdonság a win+tab, amivel új asztalokat hozhatsz elő. Pl. Nekem nagyon hasznos ez a funkció.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#225) vlevi válasza icemad (#224) üzenetére


vlevi
nagyúr

"A mostani újdonság a win+tab,"
Hetesben is volt wintab, de ott valami csicsás 3D-s alkalmazás váltó volt benne, viszonylag értelmetlenül. A nyolcasban asszem egyáltalán nem volt benne, de ez így jó.
Sőt, az is jó, hogy az Alttab már nem csinálja azt, amit win7 alatt, nevezetesen azt, hogy 1-2 másodperc múlva, hiába nem engedtem el az alattabot, átvltátott aero beteinktőbe, és marhára fogalmam sem volt róla, merre vagyok. Én szerettem volna szétnézni a választható taszkok között, majd abból eldöntöm.
Mellesleg sokszor az alkalmazás ikonja, plusz a neve informatívabb tud lenni, mint a teljes kép az alkalmazásról. A sok tökegyforma táblázatokat, vagy fehér, teleírt képernyőket tartalmazó irodai szoftverek közül ember legyen a talpán, aki megmondja bélyegkép alapján, hogy melyik az excel, és melyik a könyvelőszoftver.

(#226) Stauffenberg válasza raskolnikoff (#223) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tablet módban azért egyszerűbb így. Meg egyébként igen, ennyire népszerű az egérrel kattintás. A legtöbb átlagos user (ők vannak többen) még elemi gyorsbillentyűket sem ismer.

Nem tudom láttál-e már olyat, hogy valaki egy több ezer tételes könyvtár teljes tartalmát úgy jelöli ki, hogy húzza az egeret lenyomott bal gombbal amíg az aljára nem ér. Nekem volt szerencsém sok ilyenhez.

(#227) icemad válasza vlevi (#225) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A mondatot így írtam: A mostani újdonság a win+tab, amivel új asztalokat hozhatsz elő.
Ez pl. megoldás lehet az általad leírt problémára, pl az egyik asztalon csak excell, a másikon word, a harmadikon más, de nyílván ez szabadon variálható. Linuxosoknak ez magától értetődő, windowson ez nagyon hiányzott... Ezzel kapcsolatban is lenne egy ötletem a Microsoft felé, pl. az eltérő programok, eltérő (de fix) fejléc háttérszínt kapnának. Könnyebben kiismerné magát az ember 20-30 lap között.

Nekem pl. a 10-ből hiányoznak a gadgetek is, ezt is visszahozhatnák. Pl. számológép, valutaváltó nekem hasznos volt... Ez a csempés megoldás nem az igazi, mert a kis csempét nem lehet valósidőben használni, így nem több, mint egy parancsikon...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#228) Joe.36


Joe.36
addikt

Sziasztok nekem most egy Windows 8.1 van fent, fel lehet rakni egy második rendszerként a Windows 10 et ? Egy másik meghajtóra ?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#229) GeorgeV válasza Joe.36 (#228) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Szerintem először virtuális gépre tedd fel.

(#230) GeorgeV


GeorgeV
aktív tag

Ez a közös rendszermag megint egy felesleges dolog, hiába fut a háttérben az azonos rendszermag, a mobil, táblagép, PC kijelzőméret valamint az érintő képernyő/egér-billentyűzet különbség miatt úgyis külön kell kezelni a dolgot, a PC és a mobil/táblagép közötti teljesítmény különbségről már nem is beszélve.

(#231) King Unique válasza Xero (#222) üzenetére


King Unique
titán

Ja, nem rossz, de aki 8.1 után használja, az az érzése, h kicsit túl lett desktoposítva ez....
Elég félkész verzió ez még, az is vicces, h sarkokba húzva Charms Bar nem jön elő, de egy Win+C billenytyű kombóz nyomva már igen.... :D
Képernyőosztást is kivették, pedig nem volt rossz dolog annyira.

(#223) raskolnikoff: nem hát....Alt+F4, Win+D/E/C/X stb. alap billentyűkombinációt se ismerik, csak a Ctrl+C/+V... :DD
Amúgy ez az "alkalmazásváltó" csak kicsit különb a sima Alt+Tab megoldásnál, utóbbi is jól mutatta megnyitott ablakokat, probramokat, ez annyiban talán jobb, h nagyobb az ablak benne és egymás alá rakja.

(#232) Joe.36 válasza GeorgeV (#229) üzenetére


Joe.36
addikt

De fel lehet rakni második rendszerként ?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#233) szaszapi


szaszapi
őstag

Nézne valaki egy winver-t ezen a prewiev kiadáson?THX

(#234) Youri


Youri
veterán

Az operációs rendszert fejlesztő csapat vezetője ezt azzal indokolta, hogy mivel nem egy javított, hanem egy teljesen új terméket készítettek

Azért lett 6.4 a verzió, mi? :)

RTX ON

(#235) #25583896 válasza Youri (#234) üzenetére


#25583896
törölt tag

Miért, mi legyen a verzió?

(#236) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

"Az operációs rendszert fejlesztő csapat vezetője ezt azzal indokolta, hogy mivel nem egy javított, hanem egy teljesen új terméket készítettek, a névben is ki akarták fejezni a minőségi változást." - Nem vágom, a Win9 ezt miért nem fejezte volna ki?

Nem lehet, hogy csak nem akartak keveredést a Win95 és 98 címekkel?

(#237) szabonagyur válasza Crystalheart (#236) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mégis mi keveredne? Amit korábban írtak hülyeséget, hogy majd a programok kevernék a program verziót az is hülyeség mivel lassan 20 éve nem fejlesztenek azokra semmit.

(#238) Crystalheart válasza szabonagyur (#237) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ránézésre, marketing miatt, mittudomén. Semmi logikát nem látok benne, azért kérdem.

[ Szerkesztve ]

(#239) szabonagyur válasza Crystalheart (#238) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez olyan, hogy ha megnézed az Office számozást ott kimaradt a 13-as, és ott sem volt konkrét magyarázat csak, hogy biztos balszerencsés lenne.

(#240) #25583896 válasza Crystalheart (#238) üzenetére


#25583896
törölt tag

Nem ez az egyetlen eset, hogy nem egyértelmű, miért is azt a nevet kapta egy MS termék, amit kapott.
Gondolhatunk az Office 13-ra (mondjuk ott megmondták, hogy babona miatt marad ki), vagy éppen a Windows NT-re, amelynél szintén többféle magyarázat látott napvilágot. A 10-esre is van már nem egy elmélet, és szerintem ez is úgy fog járni, mint az NT, hogy bár van egy "hivatalos" indoklás, nem lehetünk 100%-ig biztosak benne, hogy tényleg ezért hívják úgy, ahogy.

El kell fogadni, hogy ez a neve és kész. :DD

[ Szerkesztve ]

(#241) Warter válasza szaszapi (#233) üzenetére


Warter
őstag

Microsoft Windows [Version 6.4.9841]
(c) 2014 Microsoft Corporation. All rights reserved.

(#242) raskolnikoff válasza Stauffenberg (#226) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Hát igen ha úgy nézem tabletre tényleg jó megoldás.

Amúgy biztos sokaknak jól jönne egy olyan tálca ami tartalmaz pár ilyet. ctrl+a, ctrl+c, ctrl+v stb :D

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#243) raskolnikoff válasza icemad (#227) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Tényleg nincsenek gadgetek? Az egyetlen dolog amit a Vistában szerettem...és hálisten a Win7 is tudja...ezek szerint elbúcsúzhatok tőle? :(

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#244) King Unique válasza raskolnikoff (#243) üzenetére


King Unique
titán

Mivel a 10 verziószám vsz csak marketingfogás volt és maga az új rendszer a motorház alatt nem sokban tér el a Win8.1-től, így a 8GadgetPack jó erre is (kipróbáltam).
Tehát gadgetek miatt, ahogy 8/8.1-nél, úgy 10-nél se kell sírni és ráadásul sokkal többféle van benne, mint pl. a Win7 10 db alap beépítettje....ebben meg 55 db, ha jól számoltam.
Mily meglepő, h ez is kompatibilis vele, nem is értem mért, vajon...? :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#245) raskolnikoff válasza King Unique (#244) üzenetére


raskolnikoff
őstag

A gyáriakból mondjuk nem sokat használtam, de találtam neten hasznosakat. ha esetleg egykét csempés dolgot is meg lehetne tartani az is jól nézne ki. Csak nem tudom mennyire testreszabhatóak.

Ami mondjuk leginkább idegesít az a mobil-style listák baloldalt, kibírhatatlan. Ki kéne próbálnom ezt a 10est. 8ról sincs még tapasztalatom, mert nagyon elijesztett a design :)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#246) Xero válasza raskolnikoff (#223) üzenetére


Xero
nagyúr

De sügér vagyok. :D
Mac huszár lévén én alt-taboltam, mert az állt kézre, de a win-tab valóban ezt hozza elő. :DDD

(#247) King Unique válasza raskolnikoff (#245) üzenetére


King Unique
titán

Ha 8 dizájn elijesztett, akkor 10-esé is el fog...mert egyelőre ez a Technical Preview kb. egy 8.2 szinten van... :)
Amúgy nem rossz a 8.1 se, akár azzal is lehet tenni egy próbát.

(#248) ceia


ceia
őstag

Nem 9, hanem 10 lesz a neve a 8.2 helyett.. Én nem látok lényeges különbséget, csak tovább javítgatják a 8-at. Persze ami eleve rossz, azt nem kéne, inkább be kéne látni hogy rossz volt a koncepció és végre desktop OS-t készíteni a desktopra :U

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#249) King Unique válasza ceia (#248) üzenetére


King Unique
titán

Kipróbáltad :F
Mert, ha ezt még a 8/8.1-nél felvetették is egyesek, ami többé kevésbé vagy helytálló, v nem, azért ez a 10 szerintem már ebben az állapotában is mondhatni kellően desktoposítva van. Nem értem hova kellene még, de majd talán elmagyarázod... :)

(#250) Kékes525 válasza ceia (#248) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez még Technical Preview, ami annyit jelent, hogy még nagyon-nagyon sokat változhat. A felületet szokták utoljára a véglegesre fejleszteni. Úgyhogy még nagyon sok minden fog változni, az tuti. Most a legfontosabb számukra, az ami a motorház alatt van, erőforrás kezelés, sebesség, kompatibilitás, ilyesmik. Utána jön a könnyű használhatóság, majd a felület. Gondolom. Az eddigiek fejlesztése is így történt.

(#249) King Unique: A desktoposítás mennyire jó vagy nem, arra nem a szakértők fogják a végső szót kimondani, hanem az egyszerű user. Ha annak nagy váltás lesz az előzőhöz képest, akkor nem fogja használni, idegenkedni fog tőle és a 10-es is sikertelen lesz. A Windows 7-től nem szabad az alap felületnek nagyon különböznie a sikerhez, legfeljebb az arra épülő plusz dolgokkal lehet bővíteni, ahhoz, hogy ne idegenkedjék tőle. A vállalatok is akkor veszik meg, ha dolgozói hamar megtudják tanulni hatékonyan kezelni. A 8, 8.1-el az volt a baj, hogy nekik már sok volt a változás az xp és a 7-es kezeléséhez képest. Többször leírtam, hogy az egyszerű felhasználó számítástechnikai tudása, érzéke nagyon-nagyon kicsi. Sokszor még az is megkeveri, ha az asztalon egy ikon egy kicsit elmozdul. Sajnos ez van.

Egy esetben lehet még növelnie a 10-es sikerét a Microsoftnak, ha az újfajta rendszerszolgáltatások, hardverek támogatása csak itt lesz elérhető, vagy legalábbis sokkalta jobb. Ez már nagy kényszer a váltáshoz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.