Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Megijedtem ma, hogy kisfiam valami system restore-t nyomott, mert mikor odamentem a gephez, nagy restart-ban volt a rendszer, de nem par pillanatosban, hanem komoly "munkaban". Mikor hosszu ido utan ujraindult, az "Udvozli a Windows Tech Prew" ikon ujra ott volt az asztalon, mintha most telepitettem volna. Ezzel szemben szerencsere minden telepitett alkalmazasom megvolt. Gondoltam megnezem az Update oldalon, hogy mit csinalt, de legnagyobb meglepetesemre, ott egy ujabb frissites (october update) vart. Csak azt nem ertem, akkor elotte mi telepult...? No, mindegy, ez utobbit is telepitettem. Most frissnek tunik.

A kerdesem lenyege roviden a szakertokhoz: most kapott aTechPrew valami nagyobb frissitest? Mert eddig ilyen nagyszabasu update packot nem tapasztaltam, nehanyszor jottek kissebbek...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#452) King Unique válasza Milestone2 (#451) üzenetére


King Unique
titán

Tán rendszer visszaállítást, v felújítást nyomott...passz??
Azért ehhez 10 TP verzióhoz nem frissítések még nem jöttek ki, viszont megjelent az új build [link], amit gépházból tudsz letölteni, illetve feltenni.

(#453) Milestone2 válasza King Unique (#452) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem, ahogy nézem. Most már 9860...

Biztos ez volt az.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#454) King Unique válasza Milestone2 (#453) üzenetére


King Unique
titán

Igen ez, mert a kezdeti kiadás a 9841 volt, ez meg már a 9860, vsz ennek telepítése zajlott le.

(#455) janos666 válasza King Unique (#452) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez kellemetlen, de nem tudom feltenni úgy, hogy nincs MSR partícióm. :Y

Mindig kézzel szoktam partíciónálni és elhagyom ezeket a sallangokat, mert eddig abszolút kidobott hely volt az MSR. Illetve szeirntem még most is az lenne, és nem használná érdemben semmire, csak rutinból keresi valamiért a többi közt és fennakad rajta, hogy nincs. De ha használni szeretné az még furább, mert akkor tologatni akarja a partíciókat? :F Az sem tetszene, ha szétszaggatná a C:-t.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#456) janos666 válasza janos666 (#455) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja nem, nem kell MSR vagy Recovery partíció, csak az EFI partíción kellett némi helyet csinálnom, amit 38Mb-osra vágtam és a használható 32Mb nagyja foglalt volt. Kitöröltem onnan az idegennyelvű mappákat, így több mint a hely fele felszabadult és így ezután már települt a frissítés (ami visszarakta az idegennyelveket, de egyelőre elférnek, míg nem kell ismét újratelepíteni, vagy nem okosodik annyit a telepítő, hogy file-onként felülírjon).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#457) raskolnikoff válasza ceia (#440) üzenetére


raskolnikoff
őstag

HÁt igen, szerintem is az volna logikus ha volna mondjuk egy olyan verzió, amely nem tartalmaz saját szolgáltatásokat mint az a sok useless cucc. Aki akarja azt választja aki nem, az meg kaphatna egy alap OSt és azt rak rá ami tetszik.

Az a böki hogy ha én ilyet választanék, akkor azt nem hívnák Win8/10nek :) Itt bukott az egész. Ezzel a tendenciával...amit Apple kezdett nyomni tulképp.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#458) King Unique válasza raskolnikoff (#457) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen kiadás márpedig home usereknek nemigen lesz... :N Céges még kérdéses, de szerintem az se, inkább ezek a spec. Embedded verziók talán.
Az is érdekes dolog, h a nagy átlag feltelepíteni se tud egy Windows-t, már a mostani telepítő is megkérdez ezt-azt, ami lehet egyeseknek már sok...ha ezt még tovább bonyolítják, h ő maga válassza ki az összetevőket, nem tudom mi lenne...
"Normál" telepítő, amihez pl. utólag hozzáadható Media Center példája modern felületre levetítve, ilyen formában biztosan nem lesz.
Tehát, vagy az újabbak, v akinek egy "lecsupaszított" megoldás kell, akkor marad a 7-es.

(#459) janos666 válasza King Unique (#458) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hatalmas probléma, de szerintem zseni vagyok, mert látok rá megoldást: alapvetően ugyan olyan next-next-finish megy, mint eddig, csak valahol el van rejtve egy Advanced gomb (ne adja isten, csak SHIFT+Fvalami megnyomására jön elő a rejtett config ablak).
Én biztos kb. a felét sem telepíteném fel a választható cuccoknak. A 8-asból is Core N kiadást használtam és még abban is kikapcsoltam pár dolgot, amit ki lehetett.

Arról persze álmodni sem mernék, hogy minél kevesebb dolgot kérsz, annál olcsóbb license is elég és az alap olcsóbb, mint a mostani legkisebb.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#460) King Unique válasza janos666 (#459) üzenetére


King Unique
titán

Én telepítőkben, akár OS, akár program, mindig a "részletes" konfigurálást választom, kíváncsi vagyok, milyen beállítások felett akarnak átsiklatni.... :D Új Windows-oknál jellemzően az appok különféle adathozzáférései engedélyei, igaz abból néhány szükséges...
Viszont N verzió eleve hülyeség, abból csak média player és egyéb multimédia ficsörök vannak kivéve, de rengetegen szívtak miatta, nem egy user jött a 8-as, de akár 7-es topikba is, h N-es Windows miatt nem tudott xy programot felrakni, v funkciót elérni...és mindig utólag fel kellett pakolni a média pakkot, ami teljes értékűvé varázsolta.

(#461) janos666 válasza King Unique (#460) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem most Win10 Pro TP-nél is csak a két .NET előtt van tégla (de egyik almenüjükben sincs pipa), mert ezeket igényli néhány program, illetve a Print...-en belül van még bepipálva a Fax and Scan (mert ezt használja a multifunkciós nyomtató scannere). Az összes többi cucc ki van kapcsolva, mert vagy eleve nem használok olyasmit, vagy IE helyett Opera-t, Windows Media Player helyett MPC-HC lejátszót (a beépített lavfilters codec-ekkel és EVR helyett madVR-el), stb.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#462) Crystalheart válasza King Unique (#449) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"XP-vel rengeteg gond volt...engem és másokat is zavart a random iexplore.exe összeomlás, tálcáról USB biztonságos leválasztás ikon eltűnése, kínkeserves frissítés az svchost.exe és wuauclt.exe 100% processzorhasználata miatt, amit csak support megszűnés vége előtt pár hónappal javítottak ki úgy, ahogy. Aztán már most vannak olyan szoftverek, vírusírtók, amik nem kompatibilisek vele, v épp adott programnak csak 64 bites verziója van, ami szintén probléma...a 64 bites XP meg nem igazán jól sikerült jószág. Nekem már pusztán ezek miatt, h ne kelljen vele szívnom is megérte váltani az új Windows-okra."

Érdekes, nekem ezek nem jönnek elő. Még mindig XP-m van. Ennek a legjobb a startmenüje is, mert nem kell görgetni. :)

A 10-re már váltanék majd, ha lenne elég erős gépem hozzá. Most már egyre több új program nem működik XP-vel.

[ Szerkesztve ]

(#463) King Unique válasza Crystalheart (#462) üzenetére


King Unique
titán

Pedig általános, sokaknál előjövő problémákat említettem meg. WU is csak support megszűnése előtt pár hónappal lett valamelyest javítva.
Start menüje a legjobb...hát fene tudja? Azért újabb Windows-oké se rossz, sőt. Akár 8.1-re egy CS-t téve, is beállítható XP stílusú Start menü.
Ez lesz XP-nél a gond, amit mondasz, h egyre inkább szüntetik meg a szoftveres, hw-es támogatását...egy idő után muszáj lesz váltani. Csak ugye ahhoz kéne legalább 2 GB RAM, meg egy újfajta proci, mert vsz megtartják a 8.1-nél bevezett CPU szigorításokat. Linux meg gondolom nem alternatíva...bár, ha van hely, esetleg mellé fel lehet egyet rakni.

(#464) Crystalheart válasza King Unique (#463) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem nagyon alternatíva, munka miatt Windowsos programokat használok, meg a saját magam által kódolt régi kis segédprogramjaim is Win-specifikusak, hiába tanultam is a Linuxot. De mindegy, eddig még megvagyok, egyszer lesz egy jobb gépem is. :) A Win10 iránya - különösen, hogy multiplatformra tervezik - már tetszik.

(#465) janos666 válasza Crystalheart (#462) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a start menü érv nekem csak azért érdekes, mert én már XP-n se nagyon használtam és nem is igazán értem, hogy másoknak miért kell ez. Kezdő koromban még bóklásztam néha benne és csak arra emlékszem, hogy milyen fájdalmas, macerás dolog volt úgy navigálni az almappákban (bizonyos programok jobb-klikkes menüje is hasonló, azt is utálom, de azok ritkán mennek két szinttől mélyebbre, míg az XP-s start menü szerintem benéz néha 3-ra is). Aztán egyszer rájöttem, hogy a mappa tallózóval is meg lehet nézni mappák és ikonokként a start menüt. Ezt követően egy rövid ideg így használtam, mert végre átlátható és kényelmesebb volt. Kicsit később rájöttem, hogy én is tudok ikonokat pakolni bárhova bármilyen elrendezésben. Sőt, igazából az asztalon is tök jó helye van az ikonoknak, mert egy idő után úgyis megunja az ember a háttérképét. :))

A 8-at pedig úgy kezdtem, hogy beállítottam az automatikus asztalra dobást induláskor (mikor ezt még kézileg kellett megcsinálni úgy egy kemény perc alatt) és alig láttam valamit az új menükből.

Pontosabban Vista óta használtam néha a start menü keresőjét, de az gyakorlati szempontból pontosan úgy működött Win8-on is (azon túl, hogy többet takart ki a háttérből, ~5 helyett ~100%-ot :D - de az teljesen mindegy volt nekem, mert úgyis azt néztem, hogy mit gépelek és miket dog ki rá...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#466) Crystalheart válasza janos666 (#465) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nincsenek parancsikonjaim az asztalon, mert a háttért legföljebb bekapcsoláskor látom. Azaz de, a lomtár. A leggyakoribb 8-10 program a gyorsindítón van 16 pixeles ikonokként, ezt még Win7 esetén is így állítottam be. A Start menüből közvetlenül elérni a vezérlőpult elemeit, lenyíló menüre állítottam mappanyitás helyett. A gyorslista kb. 10 eleme újabb 9 gyakori programra mutat, azon kívül pedig a "Minden program" menüt ritkán használom. A Win7 programkeresője nekem nem jött be, mert mindig elfelejtettem a program nevét, amire kerestem, így az ABC szerinti elrendezés, amihez az XP-ben a W7-tel ellentétben görgetni sem kell, nekem jobb. A Metro azért nem jön be, mert nem egy sorban kell átfutni az ikonjait, hogy megtaláljunk valamit, ráadásul az egész monitoron kell pásztázni. Mert mindig elfelejtem, mit hova tettem, még ha évek óta ugyanott használom is. Mindenkinek egyéni szokásai vannak, azért jó, ha megadják a választási lehetőséget. Úgy nézem, talán a Win10-ben már ismét így lesz.

(#467) King Unique válasza Crystalheart (#466) üzenetére


King Unique
titán

XP-n a gyorsindító nem rossz dolog, de igazából nem is nagy szám. Ennyi erővel újabb Windows-oknál letűzöd a tálcára a programot, azt kész, az még jobb, látványosabb is. A gyakran használt programok ikonjai, meg emellett úgyis az asztalon, parancsikonként foglalnak helyet. Win7-ben is van gyorslista és elérni közvetlenül vezérlőpultot, sőt ez a 8-nál (10-es is) a legjobb, mert ott a Start gomb bal klikkes menüjéből minden rendszereszközt közvetlenül elérsz 1 kattintással. XP szerteágazó Start menüje, hát nem tudom...azért újabbakban a programok listájának görgetése se annyira macerás, de az új Win10 TP-ben is görgetős és vsz a véglegesben is az lesz... :)
Egyébként 8-nál kezdőképernyő használata programindításhoz szintén nem rossz, lehet vízszintesen scrollozni és sokkal átláthatóbban, gyorsabban megtalálható rajta bármilyen ikon, mint a (XP-s) Start menüben "kiteregetve", v görgetve...a gyorslistát leszámítva. A keresés az újabb 8.1-ben meg csak a képernyő jobb szélét foglalja el, illetve Win7 Start menüs keresőmezője kifejezetten hatékony. Egyébként 8-8.1-10-es Winekben lévő alkalmazások listája is jó rendszerezés tekintetében, mert nemcsak ABC, de telepítési dátum,kategória stb. szerint is tudja őket rendezni.
Illetve sosem értettem Win8-nál ezt a Metro mizériát az előbbi dolgok vonatkozásában, mikor már 2012-ben a sima 8.0-nál is volt megannyi ingyenes Start menü pótló (ehhez nem kell Win10), amiben asztalra booton, Modern UI elemeinek letiltásán át, már akkor is sok mindent be lehetett állítani, sőt akár XP stílusú Start menüt is...ez egész, telepítéssel együtt kb. 2-5 perc... :U

[ Szerkesztve ]

(#468) Crystalheart válasza King Unique (#467) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én Win7-en is visszacsináltam a gyorsindítót (de ott trükközni kellett, mert valamiért a gyorsindító nem maradt fenn egy újraindítás után, ellenben az ugyanúgy működő hivatkozások panel igen), a tálcát vékonyra és kis ikonosra állítottam, a megnyitott programok jelzését pedig visszaállítottam név mutatására és a csoportosítást is kikapcsoltam. Az OS animációit, átlátszóságát, kibontásokat stb. mind kikapcsoltam, mert úgy gyorsabbnak hat a rendszer. Így szoktam meg. De mondom, használtam már Win7-et, csak mindent XP-szerűre állítottam. (8-ast is telepítettem már másnak.) Azt szeretem, ha rendszerbe integráltan van választás, így hogy ha én azt szoktam meg, akkor továbbra is használhassam úgy vagy hasonlóan, ahogyan szeretem.

A mostani gépemre XP-nél jobb már nem megy fel, maradok ennél, de ha lesz egyszer jobb masina (nincs kilátásban), akkor arra már 10-es megy majd.

(#469) janos666 válasza Crystalheart (#468) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Segítsünk írni egy levelet, amiben megkéred Bill-t, hogy csináljon majd minden új Windows-ból egy XP-style kiadást, ami pontosan ugyan úgy néz ki, mint az XP, de tartalmazza az új funkciókat, mert azt ugye még maga Isten mintázta saját képére, így szentségszegés picit is átalakítani? ;] :P :))

Mit lehet "visszacsinálni" a gyorsindításon? :Y
Ott van egy ikon a tálcán. Rákattintasz jobb klikkel, letűzöd, ottmaradt.
Komolyan hiányzott az a kis elválasztó vonal, ami jelezte, hogy honnan indulnak a gyorsikonok és hol kezdődnek a futó programok (én XP-n letiltottam azt a jelzővonalat, mert tök feleslegesnek éreztem :DDD).

A tálca és ikon méreteket pedig nyilván úgy állítgatja magának mindenki, ahogy tetszik (én is kicsire állítom), de már az XP-n is lehetett állítgatni, az sem egy kőbe vésett szentírás, hogy hány pixel legyen a tálca és mindig akkorának kell lennie, mint frissen telepített XP-n.

Na mibe fogadjunk, hogy felmenne a gépedre a Windows 8? :D

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#470) King Unique válasza Crystalheart (#468) üzenetére


King Unique
titán

Ezt teljesen megértem, de ugyanakkor az se feltétlen mindig jó, ha az új programoknál, oprendszereknél mindent egytől-egyik visszaalakít az ember a régire. Ráadásul egy olyan rendszeréhez mérve, aminek a megoldásai már bőven elavultnak számítanak....Én Win7-et jobbára a default beállításokkal használom és bőven jó, de 8.1 is. Meg lehet szokni. Aero és animációk mai hw-ek korában már nyugodtan maradhatnak bekapcsolva.
Illetve új OS-ekben fontos a testreszabhatóság, de az is nyilvánvaló, h nem lehet minden egyes, főleg a korábbiban alkalmazott megoldást, illetve azok beállítási lehetőségeit mind megtartani. Hosszú távon nincs is értelme, mert az újaknál néhány dolog eleve jobban megvan csinálva, csak kis idő kell, amíg megszokja az ember, de viszonylag hamar megy. Ráadásul az említett dolgok, már több generáció óta megvannak és vsz Win10-ben is megmaradnak, v éppen még tovább alakítják.

Jó példa erre az egészre a tálcás programmegjelenítés. XP a programokat névvel ellátva, egymás mellé pakolja a tálcára, újabb Windows-ok már nem, illetve, ha ugyanazon programból több ablak is megvan nyitva, akkor összevonja a tálcán. Vissza lehet állítani XP-s megjelenítésre, de szinte felesleges, mert eleve jobb ez a megoldás. Ha egeret föléviszed, címkével ellátott előnézeti képet ad, négyzetbe mozgatva kurzort kiteszi nagyba a képernyőre. Összevont elemeknél meg egymás mellé/ fölé sorba rendezi. Bőven jó ez a megoldás így, szvsz jobb sokkal, mint az alap XP-s.
De persze, ha vkinek erővel a régi megoldások kellenek, használja úgy, már amíg/amit vissza tud(ja) állítani. :))

[ Szerkesztve ]

(#471) Crystalheart válasza janos666 (#469) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Félreértesz tán: én azt szorgalmazom, hogy a testreszabhatóság ne csökkenjen indokolatlanul, lehetőleg alaprendszeren belül maradjon meg, ne kelljen érte mindenféle kiegészítőket sem telepíteni. Azok az új trendek, amik némelyik böngészőben és OS-ben felbukkantak, hogy megaszondják, mi a jó nekem, és vagy úgy használom, vagy sehogy, az nem az én világom. Következésképp valószínűleg a Win8-cal is csak a start menü hiánya lett volna a gondom, és lusta lettem volna segédprogrammal bajlódni. Mindenesetre túlélem, nem vagyok frissprogram-mániás. Ha az XP-hez volna még támogatás, nem is éreznék késztetést a váltáshoz, de tényleg egyre kevesebb 3rd party program támogatja, és egyre több olyanba futok, ami ezen már nem működik.

Lényeg a lényeg, nem akarok én hitvitába bonyolódni, vagy az új rendszerek bármelyike ellen szólni, csak annyit mondtam, hogy ha lehet, inkább átugrom. Úgy tűnik, a Windows 10 tetszeni fog. Bár az még mindig talány, mikor lesz olyan számítógépem, ami futtatni is fogja. Nem biztos, hogy a Win11 előtt...

"Ott van egy ikon a tálcán. Rákattintasz jobb klikkel, letűzöd, ottmaradt." - Igen, és ha megnyitom, akkor ugyanott marad, a megnyitott és nem megnyitott programok ikonja egymás mellett, egy kupacban, aztán még csoportosítva is, nem látni egy pillantással, mennyi van megnyitva, sőt még egy kattintással ráváltani sem lehet, ha csoportosítás van véletlenül... Ez így egyben nem jött be. Szépen, külön, az ikonoktól elkülönítve (nem vonallal, de legalább külön), névvel ellátva, úgy átláthatóbb.

Az én gépemen még az XP is döcög már, aligha menne erre Win8. :D Azért mégis több mint 10 éves a vas, nem sokkal fiatalabb magánál az XP-nél.

King Unique: "Aero és animációk mai hw-ek korában már nyugodtan maradhatnak bekapcsolva." - Amelyik gépen Win7-et használtam, ott ez már nem okozott volna problémát, de míg lefut az animáció, az is idő. Zavar. Hozzászoktam, hogy ha kattintok, akkor 1-2 frame múlva ott van a másik ablak.

(#472) janos666 válasza Crystalheart (#471) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, nekem az jött le, hogy azért van szükséged a testreszabhatóságra, hogy pontosan az XP képére formálhasd, de nem azért, mert neked tényleg pont úgy jó, hanem pusztán azért, mert az MS bénázása miatt túl sokáig volt porondon az XP, így most már puszta megszokásból ragaszkodsz hozzá.

Hát, nem csak a külső változik az OS-ekben és a hardware-ekkel együtt a szoftvereknek is fejlődni kell, amikhez a kernelt és az API-kat is pofozgatniuk kell. Azt sem szokta racionális ember felhánytorgatni, hogy már nem fut minden DOS-on, pedig milyen jó volt az annak idején, még ma is tökéletes lenne, ha elindulna rajta az a fránya AutoCAD, Maya, PhotoShop, vagy épp Battlefield 4, netán "menne legalább a Facebook és Youtube" (kinek mikor hogy mi épp az igénye ma). :))

Ezért gondolom, hogy alapvetően érdemes követni az időt az OS-ekkel is, és mivel nem tartom jó ötletnek third-party cuccokkal piszkálni egy zárt rendszert, mint a Windows, így először inkább próbálom megszokni az új külsőt/viselkedést, bízva benne hogy megszokva még jobb is, majd ha nem sikerült, akkor valahogy a saját keretei közt erőszakolni azokat a dolgait, amik nem tetszenek és csak végső elkeseredésben telepíteni olyasmit, mint a StartPlus (vagy mi a neve a népszerű win8-ra win7-es start menü cuccnak? -> én nem használtam). De utóbbi meg szoktam úszni, elég a nemhivatalos babrálgatás (pl. kézi registry szerkesztés és hasonlók), és ennek sem az előző win verzió imitálása a célja, hanem az, hogy meg tudjam csinálni, amit én szeretnék vagy eltüntetni azt, ami zavar.

Visszagondolva az XP-vel kellett mókolnom legtöbbet és csak úgy tűnt, mint ha a Vista-val lenne a legtöbb gond a nagy lépcsőben kissé zilált visszafelé-kompatibilitásból. A többi változás azóta pedig hidegen hagyott. Nem érdekelt, vagy pár kattintás volt idomítani.

Nekem nem gond eldönteni egy pillantásra, hogy mi fut. Világosabb a háttere és kerete is van annak, ami fut (ami azt hiszem tovább kontrasztosítható, ha szeretnéd, bár nekem az alaphoz hasonló lágy beállítás van).
Ugyanakkor nincs kint feleslegesen egy időben a gyorsindító ikon és a futó programot jelző ikon is. Nekem pontosan így az egyszerűbb, mert nem indítok el véletlenül kétszer is valamit (amiből több példány is futhat, de csak egy kell), ha nem veszem észre, hogy egyszer már fut. Illetve nehezebben áll elő az a helyzet, hogy rogyásig van a tálca -> mert akkor nem látom át azonnal, hogy mi fut -> innen pedig visszakanyarodunk oda, hogy két példányt indítok valamiből a gyorsmenü használatával -> vissza oda, hogy még több ikon van, még nehezebb átlátni, mert nincs is egy csoportba húzva minden példány.
De ugyan így az is jó, ha több példány fut (szándékosan), akkor rögtön egy csoportba rakja. Nem látom hátrányát csak előnyét.
Ez szerintem hasonló, mint ha szürke-árnyalatosból átmész színes jelölőrendszerbe. Elsőre még szokatlan lehet, hogy emlékezni kell rá melyik szín mit jelent, de mégis jobb, ha van piros, zöld, kék, stb jól elkülönülő és az alapszínekhez húzva csoportosítható színkategória (pl. minden pirosas rossz, minden zöldes jó, stb), mint ha 10-20 féle szürke, aztán keresgélj, hogy pont melyik az, ami kell, segítségnek pedig van rajta egy rövid szöveg, hogy tényleg megtaláld.

Külön perverzióm, hogy a rokonságban / ismeretségi körben az olyan okokból leselejtezni szánt régi gépekre, mint hogy "lassú és gyakran lefagy, youtube is akad, a hónapban háromszor telepítettem újra A windows-t (XP-t)" felhúzom az aktuálisan legújabb Windows-t, hogy még úgy is próbálják meg használni.
Olyasmikre gondolj, hogy Windows 7 SP1 egy 32-bites P4 időbéli Celeron processzorra 512Mb RAM-al, Radeon 9600 Pro VGA-val úgy, hogy már piszkálni kellett az intaller-t, hogy hajlandó legyen települni.
Általában elvannak így vele fél-egy évig, míg megalapozottabban tudják kitalálni, hogy milyen pénzből milyen gépet vegyenek ahelyett, hogy összekaparnak valamennyit és bevágtáznak a boltba, aztán mi az akcijós.
Vista-t (főleg SP1 előttit) mondjuk tényleg nem raktam volna az említett gépre, de a Win8 érdekelne, hogy jobban fut-e rajta, mint a Win7. Nem lepne meg, ha igen, sőt...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#473) King Unique


King Unique
titán

Hát igen, a megszokás az nagy úr....csak ugye volt 3 új Windows az újfajta megoldásokkal, ami idő alatt már meglehetett volna mkinek szokni, de aki még csak most váltani XP-ről, annak nyilván először fura...
Ezt a tálcás dolgot én sem értem, mert a régi elrendezés is addig jó, amíg kevés program van megnyitva, ha már sok, akkor eleve "összehúzza" tálcán azokat is, nevek/ feliratok sem jelennek meg teljes egészében és egy idő után nem látni pontosan mi is van megnyitva...
Valamilyen szinten usereknek is kell kicsit alkalmazkodni az újításokhoz. Jó példa erre a Start menü. W8-ból hiányolták sokan, erre most W10-be is beletették. No de nem egészen olyat, mint, ami a W7/XP-ben volt. Ezen lehet egyesek majd dünnyögni fognak megint, de vhol meg lehet érteni, h MS is fejleszteni akar rajta és nem pakolja bele még1x uazt. Persze lehetne akár olyanra szabni, mint egy Classic Shellt, h több stílusú is elérhető egyszerre, de akkor mi értelme lenne az újnak, h mki a régit akarná visszaállítani...? Akinek nem tetszik, majd felrak egy 3rd party megoldást. De ennyi erővel, ha mindig kellenének a régebbi beállítások, elrendezések, akkor már a bejelentkezési képernyőn is lehetne többféle indítási mód, pl. egy Win10-nél: indítás XP/W7/W8.1 módban...kicsit erőltetett lenne és ismét felmerülne a kérdés, akkor minek a Win10 újításai??? Akinek ennyire nem fekszenek ezek az új dolgok, maradjon inkább a régi OS-nél. Csak oda azok támogatása is szűnik meg szépen fokozatosan és egy idő után mképp muszáj lesz váltani, az XP-nél már ugye kellett volna...

(#472) janos666: régi gépeken volt, h egy 8-as kicsit jobban futott a 7-esnél, de nyilván nem mindig kivitelezhető, mert, ha nagyon régi a vas, a CPU követelmény szigorításai miatt a 8.1 fel sem menne rá és vsz a 10-es sem. 512 MB RAM meg eleve kicsit karcsú újabb Winekhez.

[ Szerkesztve ]

(#474) janos666 válasza King Unique (#473) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem olyan vaskos az a Win7 klasszikus nézetű asztallal. A Vista inkább volt kissé dundi az XP-hez képest, aztán az MS is ráizgult a karcsúságra. A RAM és CPU ellenőrzés pedig úgy tudom, hogy kiiktatható (Win7-en a RAM-al már csináltam, Win8-ról a CPU-t csak olvastam, hogy igazából fut az NX-bit és SSE2 nélkül is, ha felerőszakolod, a Win10 pedig még nagyon hasonlít a Win8-ra).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#475) Crystalheart válasza janos666 (#472) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Erre még fölengedi, de külön partíción már mindkettőt kipróbáltam. Egyszerűen kevésnek bizonyult a RAM-om. Az XP 200-300 mega körül használ alapjáraton, marad még 1,2 giga. Az sem elég a böngészéshez sem, nemhogy a még kevesebb - azért a Win7 meg a 8 akárhogy több RAM-ot használ, az Operám meg nem spórol. Egyébként most már 2 éve volt, hogy utoljára XP-t telepítettem, de az alapállapothoz képest nem lassult be, nem vagyok hozzá balga. :)

King Unique: "mert a régi elrendezés is addig jó, amíg kevés program van megnyitva" - Ennek talán az a titka, hogy ha nálam túl sok minden volna megnyitva, akkor kezelhetetlenül lassúvá válna a gép. :D Nem tudom, egy erőművet hogyan használnék, de már hozzászoktam, hogy tartózkodom a sok programtól, a sok böngésző-ablaktól, meg hogy kénytelen vagyok néha vizsgálni az egyes programok ram-igényét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.