Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

Először megörültem, hogy lesz valami olyan megoldás, hogy ne usb-re kelljen kötni a HDD-t.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) Jhonny06 válasza Polllen (#1) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mi másra..? :DDD

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hurrá, feltaláltak egy kábelt... Amit szerintem siman meg tudnek rendelni az ebayrol... :D

Lowcost kitbe..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) Vesa


Vesa
veterán

Nem értem ezt a terméket. Nincs hozzá doboz, de a Pi házakba sem fér (értelemszerűen). Vagyis venni kell hozzá egy külső házat hogy használható legyen. Innentől meg ott vagyunk, mintha vennénk egy külső -akár WD-, 2,5-ös MyPassportot...

A tudomány a valóság költészete!

(#5) Graphics válasza Vesa (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

1500Ft egy kulso haz..

En inkabb veszek 3ev garival Hitachit, 1500-ert hazat hozza, meg par szazert ilyen elosztos kabelt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) Polllen válasza Jhonny06 (#2) üzenetére


Polllen
nagyúr

Valamelyik csodaportra rajta.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#7) gerii válasza Graphics (#5) üzenetére


gerii
addikt

Az új Hitachik kattognak (5K1000 biztosan), az APM kegyetlen hangos.

(#8) Graphics válasza gerii (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

En eleg sokat rendeltem beloluk /E680-as vegu/ de nincs kattogas.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) Amacs válasza gerii (#7) üzenetére


Amacs
aktív tag

Idegesítő tud lenni, első dolog amit kikapcsolok. Persze, ha van rá mód.

(#10) azbest válasza Polllen (#6) üzenetére


azbest
félisten

hdmi - kizárt
csi - soros kamera interface, kizárt
dsi - sorok képernyő interface, kizárt
gpio, soros, i2c... végül is akár lehetne készíteni hozzá valami konvertáló eszközt és fejleszteni drivert linuxra.
De ez erősen deficites. Szóval marad az usb :)

sdio - sata csatolóról sem hallottam még

(#11) King Unique


King Unique
titán

Na, ez is jól össze van kutyulva... :D

Ha jól nézem, ez egy 3 ágú USB kábel, vagy mennyi... :Y Csak azt nem értem, ha ha 4-es ponton kap külön tápot a PI-ről, akkor at 5-ös minek, illetve a 4-est minek bedugni, ha úgysem tudja rendesen meghajtani?
Ezen az oldalon vannak jó képek, amiken látszik, hogy integrált USB 3.0 Micro-B csati van rajta, nem külön SATA-USB átalakító egység, így nem lehet SATA-ra kötni... Meg azért vmi burkolatot tehettek volna rá. HDD meg talán egy sima Scorpio Blue

Erre a célra egy amúgy egy 2,5" HDD + USB2.0/ 3.0 + aktív USB hub is megteszi.

(#12) #10691584


#10691584
törölt tag

INNOVÁCIÓ ALERT! :Y :R

(#13) Vesa válasza Graphics (#5) üzenetére


Vesa
veterán

1500Ft-ért max olyan házat kapsz, amire én nem bíznám a SATA-USB konverziót...Hulladékok, adatbiztonságuk kérdéses...

A tudomány a valóság költészete!

(#14) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Akkor ha jól értem, az 5-ösről lehet adni tápot neki, a 3-assal lehet összekötni a HDD-t a Pi-vel, és a 4-essel meg vagy a Pi-t is lehet tölteni a HDD-vel együtt egy tápról, vagy az arra jó, hogy a Pi-vel lehet meghajtani a HDD-t?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Most nem is 80, hanem csak 52 dollár az ára.

A gond csak az, hogy EU-ba nem szállítanak.

2 napja meg egy ilyen touchscreen-t dobtak piacra. Mi jöhet még ezek után?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#16) zone válasza #10691584 (#12) üzenetére


zone
őstag

"The WD PiDrive Cable is the real star of the kit. By eliminating the need for a USB hub, the cable footprint is reduced. Fewer wires, less mess!"

Hajjaj! Ahelyett, hogy USB hubra lenne kötve a Pi, ezzel a vinyóra van kötve, ahonnan ugyanúgy megy egy kábel a fali aljzatba, tehát semmivel sem kell kevesebb kábel. Az persze ízlés kérdése, hogy egy négy végű polip-kábel vagy két hagyományos kábel az átláthatóbb.

A marketing maszlag szerint a további két előnye, hogy jár hozzá egy üres SD kártya (mint a teleshopban... dehogy, ez nem plusz eladás, ez ajándék, naná!), valamint az, hogy "jól néz ki".

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#17) #25954560 válasza radi8tor (#15) üzenetére


#25954560
törölt tag

rendeltem is egyet, csak a kivancsisag kedveert. vicces bigyonak tunik es pont most kene portolni valamit raspi-re. bar nem hiszem h pont az sd-kartya fogna vissza rajta pl a forditast :) talan kenyelmesebb lesz sokmindent helyben tartani.

(#18) sb válasza radi8tor (#15) üzenetére


sb
veterán

Vannak még lehetőségek.
Egy gamer egér pl. sehol a láthatáron nincs még kifejezetten "Pi-hez". :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

Akinek van ereje, az világosítson már fel mire is jó és mire lehet használni hatékonyan ezt a Raspberryt. Ahogy nézegetem ez majdnem olyan mintha vennél valami olcsó mobilt, de felépítésre meg mint egy PC. Az a 4magos 900mhz proci se valami izmos se az 1gb ram. Láttam lehet kapni már kamerát is hozzá külön stb. De mi a gyakorlati haszna? Mi a különbség a Banana Pi és a Raspberry Pi között?

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#20) ANOka válasza Seangaijin (#19) üzenetére


ANOka
őstag

Ez egy jó (értsd: olcsó) játékszer a hardver programozással ismerkedőknek hobbi célokra.
A Banana Pi előbb volt erősebb hardverrel a sima Rpi B-hez képest, mint a B+.

(#21) Seangaijin válasza ANOka (#20) üzenetére


Seangaijin
senior tag

Köszönöm! :R

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#22) SunMount3r válasza Seangaijin (#21) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Valamint médialejátszóként szokták még használni TV-re kötve, főleg az olcsósága miatt... AFIK...

(#23) lajthabalazs válasza azbest (#10) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Be lehetne dugni a merevlemezt az SD kártya helyére, gondolom ha elkezeli a 256GB-os SD kártyát, akkor a nagyobbal sem lenne gondja. Nem tudom miért hiányzik még mindig, 3-4e Ft-ot bárki leszurkolna, hiszen ennyiért kell megvennie az SD kártyát, ami szükségtelen lenne, ha bootolna merevlemezről.

(#19) Seangaijin

Kinek mire, a többség médialejátszónak használja, mert van rajta néhány USB port és HDMI kimenet. Akinek több kell az egyszerű tárhely-szervernél (adatbázis, verziókövetés, MQTT, XMPP, stb) annak jobb választás, mint az otthoni routert használni: lényegesen több memóriája és számítási kapacitása van.

De a GPIO miatt egy csomó DIY projektnek ez adja a lelkét, telemetria, intelligens otthon, mobil robotok. Láttam már autóba is beépítve médiacenternek.

[ Szerkesztve ]

(#24) PetX válasza Seangaijin (#19) üzenetére


PetX
aktív tag

Nem feltétlenül kell a Single PC Board kategóriában leragadni a RPi-knél. Jelenleg ezzel szemezgetek.

Egy Exynos 5422 nem olyan szar 2GB RAM-al, ~80$ körül... :D (táp+eMMC azért kell még hozzá, így valamivel több)
Androiddal vagy Linuxal előre telepítve is megveheted a memóriakártyákat, ha nem akarsz mókolni vele (RPi NOOBS).

Egy ilyen gépet szinte bármire tudsz használni. Kis fogyasztása miatt vagy egy alap otthoni PC kiváltására vagy mediaboxként vagy NASként látom a legtöbb értelmét.

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#25) Sonja válasza SunMount3r (#22) üzenetére


Sonja
veterán

A RetroPie-ról nem is beszélve! ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#26) ANOka válasza PetX (#24) üzenetére


ANOka
őstag

Jelenlegi piacon ez most a legerősebb "lapka" ARM utasítás készlettel?
(Ekkora/hasonló alaplap méretre integrálva természetesen! Ipari PC-kből tudom, hogy van erősebb, de azoknak az alaplap mérete 100x100 mm körüliről indul felfelé.)
Ha nem titok, milyen célra akarod felhasználni?

(#27) PetX válasza ANOka (#26) üzenetére


PetX
aktív tag

Alapvetően Mediabox+NAS torrenttel. Van most B+ RPi-m, de erre a feladatra alkalmatlan, elég gyenge teljesítményben, mediaboxként üzemel, de vagy két hónapja rá sem néztem. Felbosszantott, hogy egy sima infra érzékelőt nem tudok normálisan életre kelteni...már írtam a driver készítőjének, de előrébb nem léptem vele, nem igazán kaptam olyan választ a problémámra ami segít.

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#28) lajthabalazs válasza PetX (#27) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

USB-s infra távirányító, vagy GPIO-s infra szenzor?

(#26) ANOka

Vannak azért alternatívák, a lejjebb említett ODROID is ARM-os, van egy csomó Android "TV stick", ami ugyan vezetékes csatlakozásban kevesebbet tud, de van benne BT és WiFi, elfogadható a SoC, olcsóbb és néha egész jó a hackelhetősége, a divatosabb modellekre szokott lenni Debian.

No meg ott a Cubieboard, a 4-es már egy komplett PC, minden fontos csatlakozóval.

[ Szerkesztve ]

(#29) Alchemist


Alchemist
addikt

Motoros triciklihez nyergesvontató adapter..?
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#30) PetX válasza lajthabalazs (#28) üzenetére


PetX
aktív tag

GPIO-ra, de az a bajom, hogy magát a szezort felismer, működik a távirányítóval, de a KODI-ban már nem akar működni, jah meg ujraindítás után ismét nem megy, pedig ott a config file, de valamiért mégsem tölti be.

LIRC.
Link1
Link2
Link3

[ Szerkesztve ]

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#31) jerry311


jerry311
nagyúr

Titkon abban reménykedtem, hogy ez a kit tartalmaz egy házat is amibe szépen be lehet építeni a vinyót is meg a Pit is.
Aztán kiderül, hogy:
The WD PiDrive Cable is the real star of the kit. By eliminating the need for a USB hub, the cable footprint is reduced. Fewer wires, less mess!
Szóval az egész egy 3 ágú 4 csatlakozójú USB kábelről szól :W

Mellesleg már le is akciózták 51 USD-re, ami már barátibb, mint a 79,99.

(#32) radi8tor válasza jerry311 (#31) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért van a csomagban egy 5V 2A-es táp is. :B

⭐ Stella

(#33) jerry311 válasza radi8tor (#32) üzenetére


jerry311
nagyúr

Meg egy vinyó és egy "sima" USB A - Micro USB B kábel.
De a lényeg (a WD szerint is) a 3 ágú kábel, mert mennyivel jobb, hogy a vinyó és a Pi is ugyanonnan kapja az áramot és így eggyel kevesebb kábel van.
Innováció a köbön. ;]

(#34) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

Köszönöm a válaszokat! :D :R

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#35) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Így kell elrontani egy jó ötletet a rossz kivitelezéssel.
Ez csak egy kábel баски meg egy standard csupasz HDD. Félálomban praktikusabb megoldásokat tudnék kitalálni.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#36) SunMount3r válasza Rickazoid (#35) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Majd gyártanak hozzá külön hitelesített, Pi-osított, málna logós HDD tokot, lehet azt is megvenni...

Amúgy tényleg nem értem, hogy ezt így ebben a pőre formában hogyan képzelték el...

[ Szerkesztve ]

(#37) jerry311


jerry311
nagyúr

Úgy tűnik kicsi a kereslet erre. Az internet nem adott értelmes találatot R Pi + 2.5" HDD tokra.
Van a Plusberry Pi ami igazából egy médialejátszó és lassan fél éves csúszásban vannak a szállítással és ennyi.

(#38) Polllen válasza jerry311 (#37) üzenetére


Polllen
nagyúr

Jópofa cucc. Remélem jobb lesz a gyakorlati megvalosítás, mint a weblapjuknál. ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#39) pakriksz válasza PetX (#24) üzenetére


pakriksz
őstag

Ez jó lenne, ha lenne rajta sata... de nincs.

Ez hihetetlen hogy csak a cubieboard-nál jön össze minden, csak az a gáz, hogy a 2-es verzión 100 megás a lan, a cubietruckon gigabites, csak gáz a driver és max 500 mbit-et tud, a cubieboard 4 pedig retekdrága a sok felesleges marhaság miatt (wifi, BT, vga).

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#40) jerry311 válasza pakriksz (#39) üzenetére


jerry311
nagyúr

Van egy tippem, hogy az 1G LAN is USB 2.0-n csatlakozik, az meg 480 Mbps, abból nem lesz 1G, pláne nem 1G full duplex semmilyen driverrel.

(#41) azbest válasza pakriksz (#39) üzenetére


azbest
félisten

Az allwinner A20 soc belső limitációja (510Mbps). De például az imx6 soc is hasonló (470Mbps) limitációval rendelkezik.

(#40) jerry311
nem usb-n csatlakozik, egyszerűen az adatbusz, amin kapcsolódik annyira képes. USB2-őn keresztül kb 300Mbps lenne elérhető.

(#42) ttt1


ttt1
őstag

De az a szép a raspberry olcsó, majd vehetsz hozzá 80 dodoért hdd-t 60 dodoért tft-t meg még 1 2 kiegészítőt újabb 100 dollárért és van egy működő szgéped ...Mennyiért is ?:)

(#43) jerry311 válasza ttt1 (#42) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha így áll hozzá az ember, akkor bármelyik olcsó gépből lehet drágát csinálni nagyon gyorsan. :U

Nekem pl így lesz nagyon drágán nagyon gyenge laptopom :DDD
Pi-Top + Pi 2 + 32 GB microSD
És ha jól emlékszem még kell szereznem hozzá valami USB-s WiFi-t is...

(#44) sz.balazs.95 válasza jerry311 (#43) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Azt én is nézegettem, nagyon beteg projekt :DDD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#45) jerry311 válasza sz.balazs.95 (#44) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez lesz az első saját tulajdonú laptopom :)

(#46) sz.balazs.95 válasza jerry311 (#45) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Akkor mindenképpen sok sikert hozzá! :R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#47) jerry311 válasza sz.balazs.95 (#46) üzenetére


jerry311
nagyúr

Thx! Majd meglátjuk mennyire használható. :))

(#48) pakriksz válasza azbest (#41) üzenetére


pakriksz
őstag

nagyon jó...

Tehát ha gigabites lan-t akarok sata-val, akkor marad az intel atom...

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#49) jerry311 válasza pakriksz (#48) üzenetére


jerry311
nagyúr

Lehet, de...
Gigabites LAN-ból nem sokat profitálnak ezek a kis teljesítményű eszközök. Ha nem a hálózat, akkor valamelyik belső bus sebessége lesz lassú. Ilyen eszközökön a gigabites LAN meg az ac WiFi olyan parasztvakítás, mint VGA kártya 4GB RAM-mal 64 bites buszon...
Vannak vinyók natív USB csatlakozóval.

(#50) sztanozs válasza PetX (#24) üzenetére


sztanozs
veterán

Ezen sincs natív sata, úgyhogy marad az USB - igaz van 3.0 rajta, kérdés, hogy ki tudja-e használni.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.