Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shteer


shteer
titán

go! :)

..szerintem jónak tűnik

(#2) Dassler


Dassler
őstag

Azért 30 évig a csúcson; szép eredmény. Ilyen ellenfél mellett meg nem szégyen a 2. hely sem :)
WD termékeket komálom. Seagate meg 2x volt, sajnos nekem nem volt szerencsém. Remélem, még mindketten, sokad magukkal jó sokáig a piacon lesznek, jó termékekkel (nem feltétlen - csak - HDD-kel)

[ Szerkesztve ]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#3) menalcas


menalcas
őstag

Szép eredmény, főleg ha azt nézzük hogy csak ez a 2 cég 1/4 év alatt majd 100Millió winyót adott el :Y

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#4) Flash86


Flash86
tag

Csak WD van a gépemben, egy green két blue és egy black mindegyik gyönyörűen duruzsol :)

"Kezdetben vala a sötétség, és ahogy nézem, az is maradt"

(#5) Duree


Duree
veterán

Nekem mostanában a Seagate winyóim sorba mennek tönkre,nemrégen egy mésfélterrás tele anyaggal lett az enyészeté,amit kaptam cserébe az is csak egy hétig birta.

duree54

(#6) menalcas válasza Flash86 (#4) üzenetére


menalcas
őstag

Hát a BlackE. az tényleg duruzsol amikor dolgozik lenyomja simán hangerőben az összes ventit a gépben :P

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#7) Flash86 válasza menalcas (#6) üzenetére


Flash86
tag

Jaja, annál már csak a Velociraptor durvább :)

"Kezdetben vala a sötétség, és ahogy nézem, az is maradt"

(#8) lionhearted válasza Duree (#5) üzenetére


lionhearted
őstag

Remélem a hibás firmware-ű 7200.11ről van szó. :D:D Mert arról el tudom képzelni.

Nekem egyébként meg épp a WDkkel nem volt szerencsém. :)

Tegnap még működött...

(#9) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Segatetől pedig nagy dobás a Momentus XT, valószínűleg eladásban sem fogja veszélyeztetni a WD amíg nem állnak elő valami hasonlóval :K.

(#10) Agyasima


Agyasima
senior tag

Valaki lefordítaná magyarra: "aktuálisan tárgyalt szemeszter"? Köszönöm.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#11) FRENK1988 válasza Agyasima (#10) üzenetére


FRENK1988
veterán

2. negyedév

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12) Atom_Anti válasza Agyasima (#10) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Mit nem érteni ezen :DDD ? figyelembe vett időszak

(#13) luw2win válasza Agyasima (#10) üzenetére


luw2win
őstag

off

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#14) Inzl


Inzl
csendes tag

Imádtam a WD vinyókat sokáig, főleg a Seagate-ekkel szemben. A 120 - 540M (mega, aaaa!!) közötti változatok kiválóak voltak! Mostanra sajnos mások a tapasztalataim... szerverekben használjuk őket, egymás után mennek tönkre, mindenféle bajaik vannak. Ezzel szemben a Samsung vinyók - semmi bizodalmam nem volt bennük az elején - tökéletesek, mostanra teljesen áttértünk rájuk. Olcsók, megbízhatóak, keveset fogyasztanak.

Arra kiváncsi vagyok mi lesz ezzel a hibrid iránnyal... az otthoni gépemben SSD + HDD van, tökéletes, szerverekbe SSD RAID + HDD RAID szerintem verhetetlen...

Nekem kezet csókolnak a csajok a kocsmában B+!

(#15) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

"Persze az SSD-k térnyerésével is lehet számolni, de a komolyabb terjedéshez drasztikus árcsökkentések kellenének, mert a flash-alapú adattárolók ugyan gyorsak, de a kapacitásuk messze elmarad a HDD-k mögött, ami sokak számára fontos szempont."
Na igen. Ez így tényleg igaz!
Az SSD-k ideje még nagyon nem jött el. Szép lassan jönnek csak felfelé.
Én is majd "csak" akkor gondolkodok a vásárlásán ha
majd olcsón lehet majd kapni fél- 1 Terrásakat.
Amit jelen esetben meg lehet venni (na azt sem túl olcsón) az a 32-64Gb-osok.
Azokkal meg mihez kezdjek? Dugjam a s***be?? :F
Amúgy nekem is van 1 Seagate winyóm(160Gb), meg 1 Samsung winyóm(200Gb)
Mindkettővel meg vagyok elégedve, pedig mindkettő 4-5 éves.
Mondjuk fogalmam sincs mennyi ezeknek az élettartamuk?! 10év?? :F

(#16) Kevinmaster válasza FRENK1988 (#11) üzenetére


Kevinmaster
tag

Szemeszter a félév, nem? Trimeszter a negyedév.....

(#17) Ribi válasza RyanGiggs (#15) üzenetére


Ribi
nagyúr

SSD perpillanat nem adattárolára van, sokkal inkább oprendszernek.
Az hogy 1T filmet milyen winyón tárolsz az totál mindegy. Arra feles SSD-t venni.

Viszont szerintem értelmetlen a hibrid winyó. Pont annyival lesz drágább, hogy már jobban megérje full SSD-t venni. Hibrid cucc magában foglalja mind2 rendszer rossz tulajdonságát.

(#18) stevve válasza Kevinmaster (#16) üzenetére


stevve
nagyúr

Szerintem is erre gondolt a kolléga a kérdéssel. A szemeszter nem 3 hónap, hanem 6.

Egyébként valaki magyarázza már el nekem, hogy az, hogy egy negyedévben 3 millióval kevesebb eladott vinyó jött ki, hogy jön össze iylenekkel, hogy "végleg megtörhet", meg "trónvesztés". Ez nekem nagyon nem fér a fejembe. Itt nincs másról szó, mint számokról. Nem említik az éves eladásokat, az eddigi eladásokat, a bevételek terén meg szó sincs semmiféle előzésről, úgyhogy ez minden, csak nem trónfosztás. Na midnegy. Kicsit hatásvadász lett ez így.

lionhearted:
Arra van megoldás jó ideje, kár azzal dobálózni.

[ Szerkesztve ]

(#19) LW válasza RyanGiggs (#15) üzenetére


LW
őstag

Az SSD igazi előnye a kis fájloknál és az elérési időnél mutatkozik. Míg egy HDD elérése akár 20ms is lehet, Az SSD-n mindenhol 0,2ms. Egy HDD jó esetben 0.5 MB/s sebességgel dolgozik kis fájlokkal, SSD 10-30MB/s.
Nagy fájlok általában, filmek, képfájlok és olyan adatot tartalmaznak, ahova elég 100MB/s olvasás is egy HDDről. (Telepített játékokhoz sem kell több, a gép többi része lesz a szűk keresztmetszet)

Rendszer, valamint a telepített programok esetében pedig... SSD Rocks.
2x 30GB OCZ Vertex Raid0 tömböm van, rajta egy rendszer és egy kazal program van rajta.
A többi cucc elfér az össz 4,5TB HDDken :DDD . Úgy mondom, mint egy helyzabáló őrült, elég 60 GB egy übergyors rendszernek.

4db WD winyóm van, szerencsém volt velük, mindegyik tökéletes állapotban van a mai napig. I'm lovin' it!

(#20) Oliverda válasza Atom_Anti (#9) üzenetére


Oliverda
félisten

Kiadhatnák már a Barracuda XTX-et amin 8GB SLC lapul belül pedig 500+ gigás tányérok 7200es fordulaton. :K

Amúgy szvsz nem véletlen, hogy toronymagasan veri a többi konkurenset a Seagate meg a WD.

LW:

Míg egy HDD elérése akár 20ms is lehet,

Persze a 20 megás MFM-nek meg 100ms is lehet. :) A jelenleg forgalomban lévő jobb asztali 7200 meghajtóknak 11-14ms körül van az átlagos elérésük. A Raptoroknak 6-7ms.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) LW válasza Oliverda (#20) üzenetére


LW
őstag

Valahol a kettő között. ;]

(#22) Srodney


Srodney
senior tag

Jó verseny,alacsony árak! az első meg is volna a második meg hol van?!?! :U

(#23) FRENK1988 válasza Kevinmaster (#16) üzenetére


FRENK1988
veterán

de de csak gondoltam hogy negyedév mert az üzleti életben negyedévben gondolkodnak ha év közbeni eredmények kellenek :)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#24) Oliverda válasza LW (#21) üzenetére


Oliverda
félisten

Mondom a jobb asztali 7200 meghajtóknak. :) A Caviar Blue nem éppen a sebességéről híres.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25) Kevinmaster válasza FRENK1988 (#23) üzenetére


Kevinmaster
tag

Persze, a cikkben is negyedévről van szó, egyértelmű az egész. Minek is szóltam bele?..... :D
Ember, ez az avatar..... komolyan mondom, félek tőled..... :D

(#26) Atom_Anti válasza Ribi (#17) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

''Hibrid cucc magában foglalja mind2 rendszer rossz tulajdonságát.''

Rengeteg oldalt tesztelték az új Segate XT meghajtót és érdemleges negatívumot sehol nem tudtak írni rá. Én a közeljövő technikájának gondolom, egészen addig amíg az SSD-k nem lesznek elérhető áron :K.

[ Szerkesztve ]

(#27) stevve válasza Kevinmaster (#25) üzenetére


stevve
nagyúr

Hello Kevinmaster, I wanna play a game. :DDD Tényleg jó avatar.

(#28) waterman_ válasza Atom_Anti (#26) üzenetére


waterman_
aktív tag

nekem sem tetszik a hibrid ssd/hdd ötlet. lehet, hogy teljesítményben leköröz egy winyót, de egyre bonyolódik a hardver, egyre összetettebb firmware kell hozzá, egyre több benne a kacat, egyre több a hibalehetőség. egy adattárolásra való eszközben szerintem nem feltétlen jó irány, ha egyre bonyolultabb lesz. ha gyors rendszert akarok veszek majd ha lesz pénzem egy 128as ssd-t, meg egy lassú winyót minden másnak. (a lassú winyó megvan, szép halkan él)
mondjuk egy laptopnál jól jöhet a hibrid megoldás, de valahogy már annyira, de annyira el kéne felejteni a masszívan mechanikus adattárolást.
ha ugyanazok lennének a winyó bizniszben, mint akik az ssd-ket is gyártják, akkor még mindig csak 4 gigás ssd-k lennének, mert hatalmas problémákat kell megoldani. hála az égnek ma már ott tart a technika, hogy - kissé túlozva de - akinek van egy forrasztópákája, az össze tud rakni egy ssd-t mert annyira egyszerű, ha már megvannak a darabok. szerintem jó irány, nem kéne a winyóknak még adni pár évet ezzel a hibrid elgondolással.
mondjuk ez csak az én véleményem, én elvből nagyon utálom a winyókat. sérülékenyek, hangosak..

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#29) Alchemist válasza waterman_ (#28) üzenetére


Alchemist
addikt

annyira el kéne felejteni a masszívan mechanikus adattárolást.

Én szívesen elfelejteném, ha valaki szerez olcsón 500 gigás SSD-t a notimba.
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#30) FRENK1988 válasza Kevinmaster (#25) üzenetére


FRENK1988
veterán

pedig nem ez volt az elsődleges cél. Ezt bóknak veszem :P
stevve: Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#31) LW válasza Oliverda (#24) üzenetére


LW
őstag

Most szó'd le! :DDD
Najó, elismerem, valóban változatosak ezek az értékek. :R

(#32) Atom_Anti válasza waterman_ (#28) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

hogy egyre bonyolódik a hardver, egyre összetettebb firmware kell hozzá az legyen a gyártók problémája, de nem hiszem ez a megbízhatóság rovására megy. Mindenesetre kell valami alternatíva amíg az SSD-k elérhető áron lesznek, mert a HDD-k lassúak.

(#33) bolic


bolic
őstag

Hát, eddig csak a 150 gigás Raptorom kifeküdt a kb. 4 éves oprendszeres használaton, nemrég mesélt nekem hogy tele van a bad sector, nem tudták mihez kezdeni, inkább elküldenek a WD gyártónak. :Y :C

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#34) TESCO-Zsömle válasza Kevinmaster (#16) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A trimeszter nem harmadév? A kvadmeszternek kéne a nagyedévnek lennie logika szerint...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35) TESCO-Zsömle válasza Kevinmaster (#16) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Du-pla.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36) Sanyix válasza lionhearted (#8) üzenetére


Sanyix
őstag

nekem 1 hónapot bírt egy 7200.12-es :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#37) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Adattárolásra jó sokáig még csak a sok TB-os vinyó lesz valós alternatíva. Rendszervinyónak meg már most is megéri SSD-be fektetni, 2x annyi MHz se lök annyit a gépen mint egy normális SSD.

(#38) Sanyix válasza bolic (#33) üzenetére


Sanyix
őstag

szerintem nem a lassúság a nagy probléma, hanem az hogy borzasztóan megbízhatatlanak, egyre gagyibbak a hdd-k.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#39) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Seagate vincsim nem lesz az tutter, de WD annál inkább.
Szóval ne tőlem várják újra az első helyet :)

...

(#40) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Ugy tetszik,hogy mindenki másra esküszik nálam még merevlemez soha sem romlott el igy azt szertetem ami a gépembe van.
:)

(#41) Kevinmaster válasza TESCO-Zsömle (#34) üzenetére


Kevinmaster
tag

Nah, ezek után már megnéztem az idegen szavak szótárában, és háromhónapos időszakot takar. De abszolút igazad van, logika szerint nem jó :N

(#42) Tyberius válasza TESCO-Zsömle (#34) üzenetére


Tyberius
aktív tag

Trimeszter: háromhónapos időszak
Szemeszter: hathónapos időszak
Magyaros kifejezéssel negyedév, félév :)

[ Szerkesztve ]

(#43) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Szerintetek melyik a jobb és megbízhatóbb?

http://www.ipon.hu/webshop/product/wd_my_book_essential_1500gb_wdbaaf0015hbk/140814

vs.

http://www.ipon.hu/webshop/product/wd_1500gb_elements_desktop_wdbaau0015hbk/135809

Nem igazán látom, hogy mi a különbség a kettő között. :)

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#44) Kevinmaster válasza Tyberius (#42) üzenetére


Kevinmaster
tag

Nemistudom, nemistudom..... talán nyitni kéne ennek egy topikot.... :D

[ Szerkesztve ]

(#45) Sanyix válasza Silentfrog (#40) üzenetére


Sanyix
őstag

Akkor nem lehetsz valami nagy pc user. aki már sok éve használ pc-t tuti átélt már vinyó halált. Sőt kevésbé kocka haverok közül is mind megtapasztalta már.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.