Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) emvy válasza aswmaster (#49) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem az a lenyeg, hogy a Crysis menjen rajta, hanem az, hogy a feladatot el tudja vegezni. A Philae/Rosetta parosban tobbek kozott 8 Mhz-es RTX2010 volt.

A technologia pedig nem fejlodik aranyaiban gyorsabban, mint 15 evvel ezelott, sot.

Nektek azert elavult valami, mert nem uj, es mert ujabb es ujabb 'feladatot' talalnak ki a hardvernek (pl. +30 szorny az FPS-ben). Itt a feladat jol meghatarozott, ezt fogja elvegezni a hardver. Ha pl. az a feladat, hogy Blu-Ray filmet lejatsszak, akkor egy mai PC 2050-ben se lesz elavult erre a feladatra.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#52) ALLAT001 válasza #65675776 (#50) üzenetére


ALLAT001
senior tag

A jómodor pedig felesleges luxus, semmint követendő érték. :U

(#53) turit


turit
tag

Milyen király selfie-t lehetnek készíteni vele :DD

(#54) emvy válasza ALLAT001 (#52) üzenetére


emvy
nagyúr

A konstruktiv hozzaallas es a hasznos informacio mindig elorebbvalo, mint a jomodor.

while (!sleep) sheep++;

(#55) ALLAT001 válasza emvy (#51) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Pedig nem nehéz cáfolni, hogy elavult lesz :F
Gondolom mire kész lesz az egész hóbelebanc, lesznek jobb felbontású CCD-k, gyorsabb memória, kevesebb helyet folaló adattárólók és eleve gyorsabb IT-s háttér.
Az a kérdés, hogy az összeszerelés fázisát mennyire tudják hatékonyan összehangolni (pl utoljára szerelik be azokat a komponenseket, amik a leggyorsabban fejlődnek vagy eleve cserélhető lesz mint egy PC esetében).
Azt mondjuk én sem értem hogy tudják előre megmondani 8 évvel, hogy akkor hol fog tartani a technológia. Lehet addigra ezek a számok nevetségesen kevesek lesznek :F

#54 ezt majd mond a feleségednek is, biztos megérti :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56) emvy válasza ALLAT001 (#55) üzenetére


emvy
nagyúr

Azt gondolom, nem vagy egeszen tisztaban egy ilyen koltsegvetesu ureszkoz tesztelesi procedurajaval. Az a cucc, ami mondjuk 2023-ban kijon, azt nem lehetne egy ilyenbe belerakni. Sot, a 2015-oset se lehet belerakni, mert a mostani processzorok, etc. tulsagosan kevesse ismertek, teszteltek meg ahhoz, hogy urkutatasban hasznalni lehessen oket. Jo esellyel nem is turik tul jol a sugarzast, satobbi.

Egy tavcsonel raadasul a legkenyesebb pont az optika, az meg nem fejlodik tulsagosan sebesen.

A felesegemet nem vettem volna felesegul, ha csak kedves lett volna, de okos nem.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#57) ALLAT001 válasza emvy (#56) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Nem tudom miért írod, hogy ami 2023-ban kijön azt ne lehetne belerakni :F Mit nem lehet kitesztelni pár hónap alatt? :F
Meg ugye a Földön sugárzás sincs :U

Egy okos nőnek pont ugyanúgy igénye a kedvesség, mint egy butábbnak - szóval neki sem mondatod, hogy "bocs a bunkó fogalmazásért, de informatív voltam". :)

(#58) aswmaster válasza #65675776 (#50) üzenetére


aswmaster
tag

bocsi, mi a bajod a helyesírásommal? mobilról írtam, egy szó elírását nem kéne keverni a nyelvhelyességi hibával...

az állításodat meg merőben megcáfolom, legalábbis ami a "specifikus feladatra lett tervezve" részét illeti. igaz, nem IT oldalon, mert ahhoz nem értek, de autóiparban dolgozom, legyen elég annyi, hogy pont hogy nem kis ütemben avul pl egy megtervezett gyártástechnológia és iszonyatos pénzeket kell abba ölni, hogy szinten tartsd vagy akár egy új technológiát bevezess a versenyképesség/termelékenység fenntartása érdekében. szóval az, hogy megtervezték vmit egy sepcifikus feladatra, az egy dolog. azt viszont rohadtul nem tudod megmondani, hogy épp 7-8 év múlva milyen feladatokat fognak rá kitalálni, ugyanis lehet, hogy most "X" az, amit tudnia kell, de mire oda jut, hogy működjön már "Y" lesz az elvárás. de mondom, nem értek az űrtechnikához, de bődületesen sok időnek tűnik ez az idő az építésre. sokszor szerintem nem véletlen, hogy egy projektet ennyire elnyújtanak...

@emvy: "Nektek azert elavult valami, mert nem uj, es mert ujabb es ujabb 'feladatot' talalnak ki a hardvernek (pl. +30 szorny az FPS-ben)."
én lennék a legboldogabb, ha lenne időm játszani...
amúgy igen, pontosan, ahogy írod. szerinted melyik profitorientált cégnél nem arra mennek, hogy egy adott gyártástechnológiáról egyre több "rókabőrt" lehúzzanak? sajnos ez ilyen, mindig újabb és újabb feladatot 'találnak ki', akármiről is beszélünk...

[ Szerkesztve ]

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#59) emvy válasza ALLAT001 (#57) üzenetére


emvy
nagyúr

> Mit nem lehet kitesztelni pár hónap alatt? :F

Hat, nagyjabol semmit. Mondok azert egy peldat. 2011-ben vettem az i7-2600k CPU-mat, 3.4 GHz alapbol. 2012-ben a New Horizons nevu muholdra a Mongoose V processzort epitettek be, ami 15 Mhz-es, es darabja 30000 dollar volt abban az evben. 8 MB (megabajt) flash modulokkal volt szerelve. Ezekben a gepekben altalaban nem egy CPU mukodik, hanem tobb, amik ugyanazt a programot futtatjak, es 'szavaznak' a vegeredmenyrol. Satobbi. Marha bonyolult az egesz, a konzumer szarodhoz (szaromhoz) nem hasonlitanak.

> Meg ugye a Földön sugárzás sincs :U

Remelem ezt viccbol mondtad :)

while (!sleep) sheep++;

(#60) ALLAT001 válasza emvy (#59) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Az űrbe azért küldenek ilyen "gyenge" processzorokat, mert a kozmikus sugárzás sokkal nagyobb mint a Földön és könnyen hibát okozhatna a mikrotechnika működésében.

A Földön nincs ilyen probléma.

(#61) Dany007 válasza ALLAT001 (#44) üzenetére


Dany007
veterán

Azért ez nagyon egysíkú gondolkodásra utal... Persze az ilyen híreknél mindig előjön, hogy minek...
És hosszasan lehetne elemezni meg példálozni hogy mennyit is tett akár a hétköznapi emberért az űrkutatás, úgy összességében. Ami sok sok olyan apróságból állt össze, amiről első ránézésre a mezei ember azt kérdezné hogy minek.
Az meg hogy mekkora jelentősége van megismerni / felismerni a világot amiben élünk, szvsz nem szorulhat magyarázatra.

(#62) emvy válasza ALLAT001 (#60) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen, ott a Hubble-ra utaltam, szoval hulyeseget mondtam.

while (!sleep) sheep++;

(#63) ALLAT001 válasza Dany007 (#61) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Én nem mondtam, hogy ne költsenek rá :) USA-nak van pénze kvázi mindenre, ha ez magyar fejlesztés lenne, akkor másnál is kinyílna a bicska :DDD

Jó dolog a világ megismerése, de még mindig kérdéses, hogy van-e értelme költeni rá bármennyit is, ha abból most nem tudunk semmit profitálni, később pedig ugyanennyi pénzből sokkal többet tudnánk elérni, mert a technológia annyival többet tenne lehetővé.

(#64) Alchemist válasza ALLAT001 (#63) üzenetére


Alchemist
addikt

lekövethetővé válnak a Földre fenyegetést jelentő aszteroidák

Ezért már megéri, ha segít elkerülni a teljes civilizációs resetet...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#65) ALLAT001 válasza Alchemist (#64) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Aminek kivédéséhez rakétaprogramot kell indítani, ami szintén kockázatot hordoz magában :DDD
Pl. ellopják a terveket, mint az F35-ös esetében és aztán valami elvakult vallási csoport beelőzi azt, amit az aszteroida végezne ;] ; vagy zsarolás tárgyát is képezheti ha pl. 1 ország kifejleszti és nem rájuk esik a meteorit :DD Egész jó film fogatókönyvet tudnék kitalálni hozzá :C

(#66) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Amúgy direkt megnéztem ezt a (friss) előadást, hogy művelődjek a témában: [link]

Lényegében nekem annyi jött át, hogy a sötét energia az egy tök megfoghatatlan dolog (mérni sem lehet), inkább csak egy matematikai állandó, ami a világegyetem tágulására próbál meg "magyarázatot" adni.

A sötét anyag pedig, az előadásból idézve: "fogalmunk sincs, hogy mi" de elvileg ott van, mert valami görbíti az egyes csillagok fényét, amit elvileg nincs is ott. Azt nem értem, hogy miért nem gondolnak arra, hogy a tér-idő nem homogén a tartalmazott tömegtől függetlenül.

(#67) Dany007 válasza ALLAT001 (#63) üzenetére


Dany007
veterán

most nem tudunk semmit profitálni, később pedig ugyanennyi pénzből sokkal többet tudnánk elérni, mert a technológia annyival többet tenne lehetővé.

Persze, és ugyanez elmondható lesz majd akkor is, később. Szóval akkor se csinálunk semmit, mert majd még 5 év múlva megtöbbet érhetünk el ugyanannyi pénzért... és így tovább és így tovább... Szal várjunk még legalább 100 évet... :U

(#68) Alchemist válasza ALLAT001 (#66) üzenetére


Alchemist
addikt

Ha tényleg megérjük a sötét energiát, lehet hogy lesz az idénre igérthez képest valamilyen cool energiatermelő megoldás. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#69) macskea válasza actival63 (#19) üzenetére


macskea
őstag

Mert ruszki?! :DDD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#70) fpeter07 válasza Z_A_P (#20) üzenetére


fpeter07
veterán

Érdekes. Nem tudjuk mi az, de becsülni nagyon is jól tudjuk.

(#71) ALLAT001 válasza Alchemist (#68) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Dehát pont ez a lényeg, hogy a sötét energia csak egy konstans egy egyenletben, nincs semmilyen kézzel fogható megnyílvánulási formája - azon kívül h a világegyetem gyorsulva tágul - ebből energiát úgy tudnál kivenni, ha csökkentenéd a világegyetem tágulását, ami kvázi lehetetlen, nem úgy mint a vízbűl kivenni az oxigéjnt... :DDD

A sötét anyag már érdekesebb lenne, csak kb itt sem tudják h mit keresnek. Úgy pedig elég nehéz lesz meglátni :DDD

Arra biztos jó lesz a project, hogy találnak pár új égi anomáliát, amit hamis-szinezve jó áron el tudnak adni poszterként ;]

(#72) Router válasza ALLAT001 (#71) üzenetére


Router
őstag

Tudják ők nagyon jól, hogy mit kell keresni, itt azon van a hangsúly, hogy mikor tudják érzékelhetővé, feldolgozhatóvá tenni a jelenséget aztán majd lehet agyalni ha már lesznek róla épkézláb adatok. Centit sem tudnál mérni ha nem lenne letisztázva a méter fogalma.

Ami meg az elavulást illeti, valamikor neki kell állni mert ha mindig várnának egy hetet xy hardvergyártóra akkor soha nem lenne kész. Így világosan le van írva a spec. amit elvárnak tőle, mire kész az optika lesz hozzá elég számítási kapacitás, utána meg gondolom bővíthető lesz mert nem fél évre terveznek egy ilyet.

www.reballing.hu/forum

(#73) wednesday válasza ALLAT001 (#63) üzenetére


wednesday
őstag

"később pedig ugyanennyi pénzből sokkal többet tudnánk elérni, mert a technológia annyival többet tenne lehetővé."

Ezt nem értem, hogy gondolod. Ha valamit nem fejlesztesz az nem fejlődik. Ez olyan mintha a T-modelltől leálltál volna az autó gyártással, fejlesztéssel. Hogy majd 100 év után egyből mai, műszaki fejlettségű autót tudjál gyártani.

A mindenből a közvetlen, azonnali profitálással meg a jövőt ölnénk meg. A körülöttünk lévő világ megismerése a lehető legnagyobb mozgatórugója volt az emberi civilizációnak.

(#74) ALLAT001 válasza wednesday (#73) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Igen, de: régen nem fejlődött ilyen gyorsan a technika, illetve a természet megismerésének voltak később a gyakorlatban is használt ipari vívmányai. Nem úgy mint ennél a távcsőnél. De ahogy írtam: USA-nak van pénze rá, uh költsenek rá bátran :R (de ha nem költenének rá, akkor sem lenne senkinek rosszabb :) )

[ Szerkesztve ]

(#75) emvy válasza ALLAT001 (#74) üzenetére


emvy
nagyúr

De, mar jo ideje ilyen gyorsan fejlodik a technika. Nem ertem, mire gondolsz. Az alapkutatasnak sose voltak direkt, celzott felhasznalasai, csak kesobb.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#76) ALLAT001 válasza emvy (#75) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Egyre gyorsabban fejlődik. Általánosítasz.

(#77) emvy válasza ALLAT001 (#76) üzenetére


emvy
nagyúr

Milyen teruleten? A CPU-k szamitasi sebessegere ez peldaul biztosan nem igaz.

while (!sleep) sheep++;

(#78) ALLAT001 válasza emvy (#77) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Ha az összes területet egybe vessszük, mert egyre többminden fejlődik.

De a számítástechnika jó példa rá. Csak figyelembe kell venni a költség és fogyasztás tényezőit is. Ebben a könyvben részletesebben le van írva: [link]

[ Szerkesztve ]

(#79) emvy válasza ALLAT001 (#78) üzenetére


emvy
nagyúr

Oh, Kurzweil. :) Ez egy sci-fi, lassuk be azert. Es spekulacio.

Hozok azert konkret adatot is, az mindig jobb tamasz, mint a scifi-regenyek:

(Azert single threadedet hoztam, mert a problemak jo resze nem parhuzamosithato.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#80) ALLAT001 válasza emvy (#79) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Kurzeil a Google fejlesztési igazgatója, szóval annyira nem sci-fi amit ír ;)

Pedig a jövő a párhuzamosításban van, az emberi agy is azért olyan zseniális, mert tömérdek benne a párhuzamos szál.

Azt számold ki h ma, 10 éve, 20 éve, 30 éve és 40 éve mekkora számítási kapacitásod volt 1000 USD-re vetítve. Kijön h a fejlődés exponenciális.

(#81) emvy válasza ALLAT001 (#80) üzenetére


emvy
nagyúr

"Kurzeil a Google fejlesztési igazgatója, szóval annyira nem sci-fi amit ír ;)"

Az, hogyne.

"Azt számold ki h ma, 10 éve, 20 éve, 30 éve és 40 éve mekkora számítási kapacitásod volt 1000 USD-re vetítve. Kijön h a fejlődés exponenciális."

Persze, hogy a gorbe exponencialis volt egy ideig, mert evrol evre %-os aranyban ugyanannyit nott (kb). Ez mostanaban kezdett letorni.

"Pedig a jövő a párhuzamosításban van, az emberi agy is azért olyan zseniális, mert tömérdek benne a párhuzamos szál."

Ok, ilyen lozungokkal nem tudok mit kezdeni, bocs.

while (!sleep) sheep++;

(#82) ALLAT001 válasza emvy (#81) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Pedig tényleg az ;)

Ne az egyszálas számításról beszélj, mert ez csak egy kiragadott példa. Szuperszámítógépek sem 1 szálon futnak. És most arról beszélünk, hogy a technológia mire képes, nem pedig arról, hogy a user gépébe mi kerül.

(#83) emvy válasza ALLAT001 (#82) üzenetére


emvy
nagyúr

> Pedig tényleg az

Nem az.

> Szuperszámítógépek sem 1 szálon futnak.

Ezert nem tudunk a mai napig rendesen neuralis halokat modellezni, peldaul. Nem mindent lehet jol parhuzamositani.

while (!sleep) sheep++;

(#84) ALLAT001 válasza emvy (#83) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Mártmint miért nem ? :F

Emberihez hasonló neurális hálózatot azért nem tudnak még modellezni, mert nem ismerik az agyműködést. Fizikailag még nem hozzáférhető az az információ, ami az agyban tárolódik. A sejtek fedik egymást és mindegyik kicsit másképp működik, nem digitálisan mint egy CPU, hanem analóg módon.
Arról nem is beszélve, hogy a nagyfokú párhuzamosítás miatt rendkívül nehéz kiszűrni 1-1 algoritmust ami egy gondolatot, vagy fiziológiai folyamatot szabályozhat. Ebben én sem osztom Kurzweil nézetét, miszerint 20-30 éven belül megismernénk az emberi agy működését.

Kellően gyors hardware pedig hiába lesz, amíg softwaresen nem tudjuk mivel feltölteni (gondolkodásra bírni :DDD)

(#85) emvy válasza ALLAT001 (#84) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezert nem.

> Emberihez hasonló neurális hálózatot azért nem tudnak még modellezni, mert nem ismerik az agyműködést

Nem, nem csak azert. Azert sem, mert nem tudunk dinamikusan rekonfiguralhato, masszivan konnektalt, skalazhato processzor-tombot gyartani.

while (!sleep) sheep++;

(#86) ALLAT001 válasza emvy (#85) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Szinte már vártam, hogy ezt írod ;)
Egy párhuzamos rendszert lehetne software-esen is szimulálni, már csak azért is, mert a CPU-ban az elektronok TÖBB nagyságrenddel gyorsabban mozognak, mint az emberi agyban az akciós-potenciál (tehát nem lenne gond, hogy hardware-esen nincs minden párhuzamosítva, mert így is elég gyors lenne).

(#87) Cathfaern válasza ALLAT001 (#66) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Azt nem értem, hogy miért nem gondolnak arra, hogy a tér-idő nem homogén a tartalmazott tömegtől függetlenül."
De, gondoltak rá. De valami attól nem lesz homogén, hogy valami más benne van. Vagy valami erő hat rá. Na ez a "valami más" a sötét anyag, illetve ez a "valami erő" a sötét energia.

"Egy párhuzamos rendszert lehetne software-esen is szimulálni, már csak azért is, mert a CPU-ban az elektronok TÖBB nagyságrenddel gyorsabban mozognak, mint az emberi agyban az akciós-potenciál (tehát nem lenne gond, hogy hardware-esen nincs minden párhuzamosítva, mert így is elég gyors lenne)."
Hahahaha. Ja, nem poén volt... ?
Ha igazad lenne, egy csiga idegrendszerét már tudnánk szimulálni, mivel annak a működését elég jól ismerjük már. De még az se jött össze.

(#88) Lolka Bolka válasza ALLAT001 (#44) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Ezt viszont előre nem tudhatjuk...

(#89) ALLAT001 válasza Cathfaern (#87) üzenetére


ALLAT001
senior tag

De valami attól nem lesz homogén, hogy valami más benne van.
Igen, tér-időről azt feltételezik, hogy a tömeg képest azt meghajlítani, de mi bizonyítja azt, hogy ne lenne képes tömeg nélkül is megtenni? :F

Nem, nem ismerjük csiga idegrendszer pontos működését sem. Mi más oka lehetne, hogy nem tudjuk szimulálni? :F

[ Szerkesztve ]

(#90) emvy válasza ALLAT001 (#86) üzenetére


emvy
nagyúr

"Egy párhuzamos rendszert lehetne software-esen is szimulálni, már csak azért is, mert a CPU-ban az elektronok TÖBB nagyságrenddel gyorsabban mozognak, mint az emberi agyban az akciós-potenciál (tehát nem lenne gond, hogy hardware-esen nincs minden párhuzamosítva, mert így is elég gyors lenne)."

Figyelj, en egeszen konkretan ezen dolgoztam evekig. Mar nehany tizezer neuron valos ideju szimulacioja is a lehetetlen kategoriaba esik, az emberi agyban meg van vagy szazmilliard. (Raadasul ez a szam is csak akkor erheto el, ha csomo dolgot elhanyagolsz.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#91) Dany007 válasza emvy (#81) üzenetére


Dany007
veterán

Épp most kezdtem olvasni azt a könyvet... :(
Pedig érdekesnek tűnik, annak ellenére, hogy már az első 60-80 oldalon rengetegszer ismétli önmagát és u.a.-t mondja el / írja le kb 15x... ami kezd kicsit idegesíteni. De kíváncsi vagyok a végkifejletre.

Az exponenciális növekedést egyébként az egész civilizált emberiségre érti, nem feltétlenül a 20-21. századra.
Tehát a görbe - legalábbis amit ő rajzolt a könyvben kb a kőkorszaktól kezdődik.
Mondjuk így szvsz tényleg nem nehéz exponenciális ábrát kapni.
És persze ehhez viszonyítottan húzott be egy vonalat, hogy kb hol illetve mikor érjük el a szingularitást.

Na de most így pöppet elvetted a kedvem a könyv többi részétől. :)

(#92) ALLAT001 válasza emvy (#90) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Mi volt a gond? Kinek a berkein belül folyta fejlesztés (ha nem titok)?

(#93) emvy válasza Dany007 (#91) üzenetére


emvy
nagyúr

Biztos megeri azt, hogy egyszer elolvasd. De pl. az exponencialis fejlodes/novekedes olyasmikkel is egyutt jart, mint pl. az egy fore juto energiahasznalat exponencialis novekedese. Kerdes, hogy ez csak korrelal, vagy van ok-okozati osszefugges is valamilyen iranyba -- mert az latszik, hogy az energiahasznalat exponencialis novekedese nem biztos, hogy tarthato. Satobbi.

Nem csak olyasmiket erdemes olvasni, amivel egyetertesz :)

while (!sleep) sheep++;

(#94) emvy válasza ALLAT001 (#92) üzenetére


emvy
nagyúr

Privatban megbeszelhetjuk. De a gondot mar leirtam: a valodi neuralis halok eleg magasan interkonnektaltak. Ergo a kapcsolatok szama kvazi exponencialisan no a halozat meretevel. Ergo nagymeretu neuralis halokban akkora mennyisegu adat aramlik, hogy egy pillanat alatt kifutsz a szamitasi kapacitasbol, ha szekvencialis feldolgozast hasznalsz.

Ha viszont multiprocesszoros rendszerrol van szo, akkor ott az a baj, hogy nem tudod azt megcsinalni, hogy hatekonyan szetszeded a halot darabokra, mert a halo minden resze kozott eros kommunikacio folyik. A CPU-k kozotti kommunikacio pedig nagysagrendekkel lassabb, mint amikor minden a CPU-n belul van. Tehat oriasi teljesitmenyvesztes tortenik. Raadaskeppen a nagyobb szuperszamitogepekben nincs minden CPU minden masikkal kozvetlenul osszekotve, mert egyszeruen nem fer el annyi csatlakozo (10000 CPU eseteben ugye ~10000^2/2 kapcsolatrol lenne szo), tehat a sorositott, lassu kommunikacio meginkabb megfogja a dolgot.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#95) ALLAT001 válasza emvy (#93) üzenetére


ALLAT001
senior tag

A plusz energiafogyasztás legnagyobb része gondolom a közlekedésből származik. És jelenleg az ezt fedező kőlajkitermelés az egyik legnagyobb gond / ok a háborúkra. Ha az energiatermelés módja megváltozna, a mostaninak sokszorosát is fel tudnánk még használni (ha szükség lesz rá).

GPU-k miért párhuzamosíthatók sokkal jobban?

[ Szerkesztve ]

(#96) Dany007 válasza emvy (#93) üzenetére


Dany007
veterán

Nem véleményeztem a dolgot... Csak megjegyeztem, hogy azért lehet könnyen exp görbét látni, mert a mintavétel igen tág időt foglal magába. Lehet, ha az utóbbi 20-50 évet nézte volna más kép jön ki...

Egyébként fogalmam se volt róla, hogy miről szól a könyv, úgy kaptam születésnapomra... tavaly. És igazából ezidáig azt se tudtam ki ez a faszi... :B
A technológiai szingularitásról mondjuk már olvastam futólag.

Egyébként nyilván mivel jóslásról van szó, nem lehet 100%-ig tényként kezelni, csupán érdekesség.

Nem, nem akarok Ősi idegeneket olvasni. :D Ahogy evolúciót cáfoló könyvekre se vagyok hajlandó pénzt áldozni, sem időt. Max dok.filmben megnézem az első orbitális marhaságig, aztán felb..om rajta az agyamat és kikapcsolom.

(#97) emvy válasza ALLAT001 (#95) üzenetére


emvy
nagyúr

A GPU-kon rengeteg feldolgozoegyseg van, amik olyan feladatok megoldasara hasznalhatok jol, amik rendkivul parhuzamosithatoak, es keves kommunikaciot igenyelnek. De lentebb linkeltem egy cikket, azt olvasd el, az jol leirja, hogy mi parhuzamosithato jol, es mi nem.

Es a GPU-k nem parhuzamosithatoak, azok maximum futtatjak a jol parhuzamosithato algoritmusokat.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#98) Cathfaern válasza ALLAT001 (#89) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én nem arról beszélek, hogy a tér-idő homogén-e. Én arról, hogy bármi mikor homogén. Van egy üveg vized, akkor az homogén. Ha beleöntesz olajat, akkor bizonyos részeken nem lesz homogén. Szóval valami attól nem lesz homogén, hogy az egyforma dolgok között van valami más dolog is. Ez függetlenül mindentől igaz, ez a homogén "definíciója".

(#99) ALLAT001 válasza Cathfaern (#98) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Ja, hogy ez már nyelvtan óra :)

A tér-idő göbrülhet tömeg jelenléte nélkül is; én csak ennyit állítok.

Miért? Miért ne? A sötét anyagot még senkinek nem sikerült megvizsgálni, mert talán nem is létezik! :U
(Mint ahogy a sötét energia sem, amiről szintén nincs bebizonyítva, hogy az egyenletben állandóként vagy változóként szerepel - illetve, adott esetben - miért ne válthatna akár előjelet?! ;) )

[ Szerkesztve ]

(#100) mzso válasza #65675776 (#43) üzenetére


mzso
veterán

Mitől lenne hasznos meghatározni az univerzum összetételét? Nem megy az sehova, nincs ráhatása a földön semmire. Van sok egyéb pragmatikus probléma amit meg kell oldani...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.