Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Chaser válasza Csabroncka (#149) üzenetére


Chaser
titán

az enyémen is w8 pro lehetett talán, bios licenszes, csak egy win pro matrica van rajta, w10 elfogadta, de sebaj, amíg van w7 licenszem is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#152) King Unique válasza Csabroncka (#147) üzenetére


King Unique
titán

Az ugye ismert, hogy előtelepítetten hivatalosan már évek óta nem lehet 7-essel forgalmazni új gépeket és az önálló értékesítése is megszűnt. A kompatibilitás az új gépeknél inkább asztali PC alapon még csak-csak működhet, de ott sem feltétlen mindegyiknél fullosan. Az új laptopoknál viszont pont nem igazán, mert egyrészt gyakran driverek sem lesznek hozzá, másrészt a W7-nek olyan alapvető hiányosságai vannak, hogy többek között még az UEFI-t sem támogatja normálisan, teljes körűen... Az utóbbi miatt pedig van hogy egyáltalán fel sem lehet telepíteni az újabb laptopokra, max. csak CSM módban, már ha van, meg pláne lesz egyáltalán olyan lehetőség az adott gépnél...

[ Szerkesztve ]

(#153) Benőke


Benőke
őstag

Nincs ebben semmi meglepő.
Ha igazán jó rendszer lenne sokkal jobban menne az átállás.
Vajon mért vonakodnak? Mennyiségi licences cégeknek oly mindegy mi van a gépen anyagilag.
Mért nem erőltetik? Annak ellenére hogy elvileg minden oké, még is elég nyűgös az átállás és nem beszélve a hétköznapi használatot. Illetve hiába állnak át ha mondjuk 2 évvel ezelőtti főverzión vannak, mert a frissítéssel gondok vannak. Persze lehet mondani hogy így meg úgy W7 és mennyivel jobb az új.
Olyan trágya minőségű lett a win10, gyakorlatilag visszalépés a w7 hez képest, még ha funkcionalitásban és új funkciókban előrelépés is. Jön egy frissítés és egy addig jól működő program ami napi munka alap feltétele kész kakukk nem működik. Ez nem fikció hanem rendszeresen előforduló probléma, mindenki hülye csak a win nem, aztán 1 hét múlva jön egy javítás és hopp megint működik. Minden frissítésnél orosz rulett hogy na most vajon lesz -e galiba és ha igen mi. Nálunk is éppen zajlik az átállás és ha csak office meg pdf illetve internet böngésző van a gépen akkor komolyabb gond nélkül elketyeg. Ha már más is kell akkor ez közel sincsen így. Lassan leküzdünk minden problémát, de a sebességével nem tudok megbarátkozni, és az irdatlan tárhelyigényével. W7 4 éves gépen kapkodó idegbeteg. Ez meg max lajhár a vadi új gépeken.Kb ugyanolyan kategóriáról beszélünk. Itthoni gépeken is ezt érzem hogy lassú. Ha játékot elindítod fut szépen gond nélkül, persze csak ha nem engeded mindig frissíteni csak később ha kijöttek rá a javítások is, de az asztalon molyolva lassú. Frissítések olyan mennyiségű tárhelyet esznek az ember esze megáll... Karbantartásban megnézem és 1x giga. Mi hogy hol? Takarítást reggel elindítom, este még löveted nincs meddig tart majd, de nem végzett, mindezt egy kiba drága ssd és egy brutál CPU társaságában, hogy mi a jó istent csinál, mikor a telepítések sebessége kb rendben van. Persze hetente etesd meg, meg itasd meg, játszál vele, mint egy macska bakker :)
Mért csodálkozik bárki is hogy nem nagyon erőltetik a váltást? Persze XP ről is nehezen ment, közel sem ennyire. Nyilván mindenkinek előbb utóbb váltani kell aztán annyi... Akkor a választék hogy muszáj használni mert nincs más... Igen linux van, otthon használom is, szeretem, de céges környezetben nem fogják leváltani egy hamar a win -t. A kedvencem mindig az mikor a win support benyögi hogy akkor telepítsük ujra a win -t. Hát köszi srácok... Ez biztos megoldja... Csillagállás se mindegy mikor telepítünk...? :) Ilyen leírást nem láttam még...

(#154) t72killer válasza Benőke (#153) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Mennyiségi licences cégeknek oly mindegy mi van a gépen anyagilag." - kva sokba kerül az átállás, nálunk a hardvert is cserélték anno az xp-win7 átálláskor.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#155) Mahatma89 válasza King Unique (#141) üzenetére


Mahatma89
tag

Nagyvállalatnál eleve nem mennek ki ezek a frissítések automat, és saját WSUS szervert használnak.
Ráadásul nem is egy standard Windowst telepítenek álltalában, hanem a vállalat által brandelt, "kiherélt változatot" beleforgatva az ott használt főbb szoftverekkel és driverekkel. Az ilyen frissítéseket eleve nem lehet a userre bízni, MS MDT-ből indítjuk mi is.

(#156) Kékes525


Kékes525
félisten

Csodálkozunk? Állandó problémával jár a vállalatok számára a Windows folyamatos fejlesztése, új funkciók bevezetése, mert erre meg kell tanítani a dolgozókat és az új funkció egy csomó hibát és sérülékenységet jelenthetnek. A vállaltok számára az évi 1 funkció frissítés is valószínűleg sok lenne az előbbiek miatt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#157) saelin


saelin
veterán

Win 7... Nálunk még bizonyos hardverek miatt mindig XP fut pár gépen.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#158) Kékes525 válasza saelin (#157) üzenetére


Kékes525
félisten

Jó pár gépen... :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#159) Reggie0 válasza Csabroncka (#147) üzenetére


Reggie0
félisten

De kapni windows 7-et legalisan, csak hasznaltan kell venni.

(#160) nexplo válasza saelin (#157) üzenetére


nexplo
őstag

Ahogy korábban már egy két helyen megírtam az új amcsi anyahajón is "XP" fut ami tavaly készült el. Nem véletlen az idéző jel de XP variáns van rajta. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#161) ncc1701 válasza Benőke (#153) üzenetére


ncc1701
veterán

Nagyon nem akarom védeni a windowst, mert linuxos vagyok, csak játék miatt van otthon w10-em.
A lemez karbantartás nálam pár perc. Semmivel sem lassabb, mint egy w7 volt elötte. A gépem nem nagy durranás, 250-es samu sata ssd-n van a rendszer, 16g memória, meg egy ryzen 5 2600-as proci. Én elhiszem, h sokan szopnak vele, de nekem otthoni környezetben semmi bajom nincs. Szerencsére.

(#162) Cifu válasza ncc1701 (#161) üzenetére


Cifu
nagyúr

A gépem nem nagy durranás, 250-es samu sata ssd-n van a rendszer, 16g memória, meg egy ryzen 5 2600-as proci.

"Nem nagy durranás"? Ez egy teljesen vállalható középerős gép. :DDD
Itt bent a cégnél konkrétan a szerver ér fel vele.

Persze Threadripper meg i9 procikhoz képest lehet nem nagy durranás, de azért átlagos irodai géphez képest egy erőmű...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#163) ncc1701 válasza Cifu (#162) üzenetére


ncc1701
veterán

Hát irodai géphez képest valóban erőmű. :)

Nekem az irodai gépem egy régi toshiba noti, i3m350 procival, 4g memóriával, de már 128-as ssd-vel. Végül is elvagyok vele. Most már lassan jönnek az amd procis üzleti notik, abból majd valamire benevezek.

(#164) CPT.Pirk válasza ncc1701 (#161) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az a gép jelentősen erősebb az átlag céges gépeknél... i3 3220 valami procis 4GB ramos HDD-s gépen dolgoztam mint hardverfejlesztő egy nagyobb magyar cégnél és konkrétan csodálkozott az IT, hogy miért kérek még 4GB ramot a gépbe.
Akkor megmutattam nekik, hogy az FPGA projekt fordítása ami egy embedded mcu-t tartalmazott, hogy tudjon rajta futni a Linux, annak a fordítási ideje több mint fél óra volt, miközben gyarapodott a swap, mert a ramban már nem volt hely... Ez után adtak ramot és már megvolt 20 perc alatt a fordítás...

Egy Ryzen 2600 szintű erőmű az ég és föld, nekem is ilyen van itthon de a cégeknél makacsul bent van a köztudatban, hogy irodába Intelt kell rakni. Abból meg megveszik a legolcsóbb i3-as vackot tucatjával.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#165) Reggie0 válasza CPT.Pirk (#164) üzenetére


Reggie0
félisten

Szent tudomany. Ilyet egyaltalan minek lokalban forditani? Amugy FPGA vilagaban az a 20 vagy 30 perc egyaltalan nem sok ido. 1-2 nap teljesen normalis.

(#166) Fecogame válasza Cifu (#3) üzenetére


Fecogame
veterán

Erre (is) jó a proxy a gépek elé :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#167) CPT.Pirk válasza Reggie0 (#165) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azért, mert nem volt rá infrastruktúra, nekem meg gyakorlatom ilyesmivel. Kísérletezés zajlott FPGA terén, de maga egy normális FPGA annyira drága, hogy végül nem kezdtünk el rá terméket fejleszteni, hanem maradtunk ARM vonalon.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#168) Reggie0 válasza CPT.Pirk (#167) üzenetére


Reggie0
félisten

Ugy ertheto. Kinabol kell venni, ott nincs rajta a szokasos xilinxes felar :) Listaarat olyan 30-50-nel lehet osztani.

(#169) CPT.Pirk válasza Reggie0 (#168) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt már így nem tudom mennyi lenne, de ilyen 600-800Ft körül volt az elfogadható ár egyszerűbb eszköznél mcu-ra, a komolyabbaknál meg 1400Ft körül (csak az IC-t nézve), ami többe került az nem volt opció. Ilyen pár 10e-s darabszámra gondolj termékenként.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#170) Snoop-y válasza Cifu (#3) üzenetére


Snoop-y
veterán

Vallalati kornyezetben egy windowsnak semmi keresnivaloja a windows updaten szoval nem fog semmilyen gep semmit szipkazni majd megkapja wsus-on keresztul managelve...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#171) CPT.Pirk válasza Snoop-y (#170) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A lentebb említett (egyébként biztonságtechnikai) vállalatnál évente 1-2 alkalommal rákötötték az amúgy szigorúan belső hálós gépeket a netre, hogy egyben leszedje a Windows a frissítéseit... És ezt egyenként végigjátszották a gépekkel, pedig elég sok volt...

Szóval mindenki nyugodjon meg, a WSUS nem általános megoldás. :N

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#172) Snoop-y válasza CPT.Pirk (#171) üzenetére


Snoop-y
veterán

De ha managelve van es ki van ajanlva a klienseknek az update akkor unlikely ,hogy minden gep egyszerre akarjon frissiteni (nalunk is igy van es erdekes mukodik)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#173) CPT.Pirk válasza Snoop-y (#172) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valamit félreértettél. Azt írtam le, hogy WSUS vagy bármi helyett képesek voltak kézzel egyenként végigtolni a Winupdatet munkaidőn kívül... Odaültek, netre kötötték a belső hálós gépet, aztán dolgozott az update, majd ment vissza a gép az internetről a belső hálóra...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#174) t72killer válasza CPT.Pirk (#171) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem találtam megfelelő méretű facepalmot :Y. munkaidőn kívül: bár még nem lőttem be wsus szervert, de tippre 1 munkaóra alatt elsajátítható a képesség és gépenként <5p alatt megvan az implementáció.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#175) CPT.Pirk válasza t72killer (#174) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyszer kértem frissítsék a böngészőt a Linuxos netes gépen mert ahhoz kell admin jog, de persze nem tették meg, mert "miért, nem lehet vele böngészni?" Akkor csak több mint egy évvel volt régebbi a böngésző a gépen, mint lehetett volna... És ez a cég nem is a sarki virágos volt. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#176) t72killer válasza CPT.Pirk (#175) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

tipikus hugyozzunk bele a vendég levesébe mer messze van a wc hozzáállás :W

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#177) btprg válasza t72killer (#154) üzenetére


btprg
senior tag

Nem csoda, nagyobb cégeknél a sok hulladék vállalati megfigyelő programnak, meg mindenből a legújabb bloatware 2019-es verziónak köszönhetően egy új csúcsgép is lassabb, mint normális programokkal használva egy 10 éves. Így muszáj is állandóan cserélgetni minden régebbi gépet.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#178) #06658560 válasza btprg (#177) üzenetére


#06658560
törölt tag

Milyen bloatware, milyen mindenből a legújabb?

(#179) nexplo válasza CPT.Pirk (#175) üzenetére


nexplo
őstag

Ez szégyen. Én állambácsinál vagyok de még itt is egy kicsit jobb a helyzet. Pár hét alatt kapok frissítést ha kérek. Hozzá kell tenni hogy én nem fejlesztésre-programozásra használom a gépet. És igen, minden le van tiltva. Egy pillanatra kihúzom az egeret és a gép már lezár..... Pedig nem FBI aktákat őrzök :D

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#180) btprg válasza #06658560 (#178) üzenetére


btprg
senior tag

Windows, Office, antivírus, munkaspecifikus programok (pl. Photoshop), ezekből minél újabb verzió, annál nagyobb bloatware. Csak az nem látja aki nem akarja. Sok régóta létező programban az utóbbi sok évben minimális az értelmes új feature-k száma, de legalább telepakolják őket mindenféle haszontalan szeméttel, amitől nagy, lassú és kusza lesz az egész. (Remélhetőleg az új verziót valami még nagyobb hányás framework-re alapozzák, amitől még lassabb lesz az egész.)

Ezért van az, hogy ugyanazt a munkát a 10 évvel ezelőtti programokkal is szinte ugyanolyan könnyen el lehet végezni a 10 évvel ezelőtti operációs rendszeren, mint a legújabbon. Csakhogy a 10 éves gépen a 10 évvel ezelőtti jól fut, az új rendszer viszont használhatatlanul lassú. Ezért az egyre nagyobb balfasz programozók meg kényszeres semmitérő újítások miatt cserélhetnek minden gépet is le, ami még több pénz, még több környezetszennyezés... De a lényeg, hogy "pörög a gazdaság" meg minden, csak közben majd szépen lassan beledöglik a Föld ebbe a szemét kapitalizmusba.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#181) Kaiku válasza simonzé (#146) üzenetére


Kaiku
senior tag

Szia

Ezért kell a WIN10-re WMWare-t rakni, majd jöhet a WIN7. Nekem is ez maradt.

(#143) redgreg

Szerintem Te vagy az 1-bit-es User, mert lövésed sincs a dolgokról. Szerinted a Siemensnek hányan írtak már, hogy a Step7 5.6 nem fut rendesen WIN10-en? Tudom, álljon át mindenki TIAportálra, ja csak senki nem akarja megfizetni a project file újrakészítését, tesztelését, újra beüzemelését. Ez csak egy példa volt.

[ Szerkesztve ]

(#182) copass válasza btprg (#180) üzenetére


copass
veterán

ez aztán jó nagy baromság!:D
ez a régen minden jobb volt szöveg annyira rohadtul unalmas már...winxp-t rommá kellett tweakelni hogy használható legyen, win7-et szintén. csak nem volt helyette más ezért mindenki arra állt rá.
win10-el is ugyanúgy lehet dolgozni mint a win7-el, csak meg kell tanulni beállítani azt is ugyanúgy mint a win7-et.
akkor más elvárások voltak, most meg nagyobb az elvárás minden tekintetben. magasabb minőség, rövidebb idő alatt.
szóval nagyon szívesen megnézném hogy ugyanazt a munkát hogy csinálnád meg egy 10 éves PS-el és az utolsó verzióval...
megjelenés óta dolgozok(és sokan mások is) vele, sokkal komolyabb programokkal mint egy office vagy ps. cad,render,szimulációs programok,stbsb. BSOD-al egyszer találkoztam, de az egy régi win7-es tv kártya miatt volt.(ami win10 alatt gond nélkül hasít a win7 driverével:D)

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#183) #06658560 válasza copass (#182) üzenetére


#06658560
törölt tag

A lófaszt kellett a 7-et tweakelni!

(#184) hunluki válasza copass (#182) üzenetére


hunluki
senior tag

ez a régen minden jobb volt szöveg annyira rohadtul unalmas már...winxp-t rommá kellett tweakelni hogy használható legyen, win7-et szintén.

Ez így két gyönyörűen egymással szembe menő állítás. Mármint az unalmas hogy tweakelgetni kell dolog.

1. XP-t ha csak a melós programjaidat raktad fel teljesen jól működött éveken át, ha otthoni vérpistike usage volt akkor kellett 1-2 évente újrarakni.
2. Mind a mai napig ismerek olyan embert aki W7 kijövetelekor tette fel és mind a mai napig használja ugyanazt a telepítést és semmi gondja vele. Egy migráció volt HDD-ről SSD-re de ott klónozás volt.

Ha neked tweakelgetni kell akkor
1. Vagy neked nem megfelelő (finoman fogalmaztam)
2. Mások valamilyen csoda módján mégis tudják használni mert használható

Visszatérve az alap topikra, régen is megoldották akár 300 mhz-en is 64 mega rammal a dolgokat és egyáltalán nem érződött lassúnak (a program, nem az indulás meg ilyenek), más kérdés hogy kis túlzással egy teljes office telepítés kevesebb helyet foglalt mint ma egy darab exe az office könyvtárában.
Funkcionalitásban lehet hogy előrébb járunk de a userek nagyon minimális százaléka használja ki ezeket a funkciókat, ellenben kb mindenki másnak bloatware szutyok lett mint anno a Nero. Talán 4-5ös verzióig használható volt, aztán jött bele a cd tok tervező, a hangvágó, a cd ripper meg még a hátam tudja micsoda aminek hála a program elhízott és amíg régen fél perc volt elindítani egy CD megírását, addig itt nézted a splash screent meg hallgattad a winyó kerregését mire betöltötte magát.

Megint a másik kérdés hogy a vas olcsóbb mint a jó munkaerő, sajnos eléggé jellemző a toljuk át izomból mentalitás.

[ Szerkesztve ]

(#185) copass válasza #06658560 (#183) üzenetére


copass
veterán

köszönjük a tartalmas hozzászólását szakembör úr!:D
minden win-be bele kell piszkálni egy kicsit win95-től kezdve a win10-ig.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#186) Gdi válasza copass (#185) üzenetére


Gdi
senior tag

tyűű

így születtek a "Windows XP 1337 Ultimate Gamer Black 2077 xD Edition by xXx-=Hackboygod69=-xXx" windózok is.

:)

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#187) copass válasza hunluki (#184) üzenetére


copass
veterán

látom nem érted...
egyik win se volt jó alap telepítés után. mindíg tweakelni kellett valamit rajta, mert attól még gyorsabb lett.
itt most nem a szaggatt a passziánszos, szaggat a filmes felhasználásról beszélek...
win10-en már egyre kevesebbett kell piszkálni, a telepítésről nem is beszélve hogy sokkal egyszerűbb és gyorsabb lett.
win95-ön az se volt mindegy hogy milyen sorrendbe tetted fel a drivereket, most meg telepítés után használhatod azonnal!:D
vérpistike szokásai semmit nem jelentenek itt speciel, de az 1-2 év az egy nagyon jó idő.
1-2 havonta raktam újra ismerősök gépét, mert annyira telepakolta minden szarsággal a gépét hogy használhatatlanra lassult...a szülők nem akarták hogy korlátozzam a jogokat, ahogy azt egy munkaállomáson szokás. így hát fizettek.
céges gépen ha nincs megvonva rendszergazdai jog, akkor 1 hónap alatt használhatatlanra lassult. mert mindenki szakértőre guglizza magát és telepítgetnek minden vackot.
miután megvontam a jogokat hamarább kidöglött a rendszervinyó(~2 év) mint hogy az oprendszer összeomlott volna. és nézd már hát tudtak dolgozni rajta, mert nem rakhattak fel minden szart és nem nyúlkálhattak ahhoz amihez nem értettek!:D
márpedig egy cégnél/vállalatnál nagyon nem mindegy hogy mennyi időre esik ki a munkából a dolgozó.
arról nem is beszélve hogy folyamatosan fejleszteni kell, mert ha nem fejlesztesz akkor lemaradsz.
nero? mivan?!:D
10 év rengeteg idő, aki a múltban akar élni hajrá. használjon csak win7-et, de akkor ne lepődjön meg ha pár év múlva már nem talál hozzá új alaplapot vagy egyébb hardvert. mert már win10driverrel lesz minden csak. szoftverekről nem is beszélve, a fejlesztők tapsikolnak örömükben hogy csak egy oprendszerre kell megírni mindent ezután!:D
az igények is nőttek, ma már nem elég az ami 10 éve kellett.
ezt hívják fejlődésnek amúgy, mert ez viszi előre a dógokat!:D
de biztos igazad van...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#188) copass válasza Gdi (#186) üzenetére


copass
veterán

én nem ezekre a fosokra gondoltam, amikor tweakelésről beszéltem...
hanem amikor nem engeded hogy telepítsen a júzer, pendrive-ot ne tudjon használni, jogok megvonása,stb,stb.
tehát az oprendszerrel érkező programokkal beállítani úgy mindent hogy stabil és biztonságos legyen.
amit a külső progik csinálnak, azt regedittel is ugyanúgy meglehet csinálni. csak ugye az pepecselősebb picit...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#189) hunluki válasza copass (#187) üzenetére


hunluki
senior tag

De, pontosan értem, szerintem elbeszélünk egymás mellett.

Te azt állítod (fixme ha nem) hogy gyári winnel nem lehet rendesen dolgozni, én pedig azt hogy igen.
Illetve azt állítod hogy a W10-el kevesebbett kell foglalkozni hogy használható legyen. Ez ilyen félpontos, valóban kevesebbett kell vele molyolni, ellenben hajlamos az öngyilkosságra hála a csodálatos MS féle majd a júzer leteszteli, énleszarom mentalitásának.

"1-2 havonta raktam újra ismerősök gépét, mert annyira telepakolta minden szarsággal a gépét hogy használhatatlanra lassult...a szülők nem akarták hogy korlátozzam a jogokat, ahogy azt egy munkaállomáson szokás. így hát fizettek."

Ilyenből nekem is sokáig volt zsebpénzem. Sőt, volt olyan is -kapaszkodj- aki azt kérte hogy a c2d gépére 2 giga rammal W98-at tegyek mert ő azt ismeri. Akárhányszor mondtam neki nagyon szépen finoman hogy nem jó ötlet, ragaszkodott hozzá. Mondjuk ő a klasszikus "töröltem a windows mappát mert sokat foglalt" típusú user volt.

A nero példa volt a bloatware-re ami fele a W10 is halad. Pro verzióban kérdés nélkül candy crush? Most is jönnek csodálatos újítások amik egyre bloatabbá teszik szegény W10-et, pedig van neki baja bőven enélkül is.

Félreértés ne essék, nem vagyok a technika és a haladás ellen, használom a 10-es (néha tépem is a hajam tőle), de a jelenlegi modellben ahogy az MS elképzeli szerintem tarthatatlan. Ha updateket eltolod bő egy hónappal a fícsőrupdatet meg akár 2-3-al akkor már jó vagy mert jön az update frissítésének javítása, de miért nem lehetne ezt rögtön elsőre? Tökre érthető a W7-en tanyázók véleménye, nem akarnak olyan OS-t a gépükre ami egyik reggel úgy indul hogy -saját példa- nem találok egy programot mert a fícsőr update szó nélkül letörölte (legalább szólt volna róla, úgy még csak-csak, de így?), eltűnt nyomtatója, elhalt konferenciázásra használt webkamerája esetleg a teljes dokumentumok mappája szublimált.

(#190) Gdi


Gdi
senior tag

Windows 10:
Készítettem DISM-mel egy telepítőképet, amiben a előtelepített appok fölösleges részét eltávolítottam (ami mégis kell azt vissza lehet tenni Store-ból).
Kikapcsoltam a cloudcontent 3rd party ajánlásokat, és felvettem rendesen a "deprovisioned" appokat a megfelelő registry bejegyzésbe.

Erre mi történik a legújabb 1903-as CU-ban? Visszajön MIND.

Szeretünk Microsoft... mikrofost.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#191) copass válasza hunluki (#189) üzenetére


copass
veterán

túloztam picit, de lehet gyorsítani rajta picikét. mint anno amikor winxp alatt első dolgom volt teljesítményre állítani és akkor lekapcsolt minden grafikai csicsamicsát.
most win10 alatt speciel a telemetria ami visszafogja egy pötyet!:D de szerencsére azt lehet tiltani.
webkamerával én is szívtam, mire megtaláltam hogy a frissítésben belekerült az adatvédelmi opció ami tiltja a webkamerát alapból.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#192) hunluki válasza copass (#191) üzenetére


hunluki
senior tag

Amúgy erre van valami kézenfogható bizonyítékod? Nem kötekedésképp, tényleg érdekelne hogy telemetriával illetve anélkül:

Játékok jobban futnak? FPS-ből max/avg/min mennyire változik?
Betöltési idő mennyivel változik?
Munkához használt programok mennyire fürgén indulnak?
Adatforgalmazás mennyire ugrik meg ha van telemetria a gyomlálthoz képest?

Szóval valós, kézenfogható eredmény ami nem annyi hogy a task managerbe 300 megával kevesebb a memó fogyasztás cold boot után kategóriás bullshit.

Grafikai csicsa nekem is le van véve róla 1-2 dolgot kivéve de az nem performance célból hanem egyszerűen nekem nem jönnek be az ilyen jellegű csicsák amit a W10 produkál.

A lenti problémaszéria pedig sajnos valós, otthoni játszós gépen kutyát nem érdekli ha elhal valami max morogsz egyet, ellenben az éjszaka hétvégén lefrissülő gépeden szeretnél konferenciázni és reggel 8kor az ügyfél nagyon kaparászik hogy hol vagy az nagyon nem ugyanaz a széria és akkor még a dokumentumok mappa daráról szó sem esett. Persze te vagy én nyilván gondoskodunk a backupról de szerintem nem mi vagyunk többségben :)

(#193) copass válasza hunluki (#192) üzenetére


copass
veterán

nem méricskéltem igazán, mert elég feltünő volt a lassúság.
én portableapps-ot használok, elég sok progi van benne.
kikapcsolt telemetriával nem látni a "csíkot" amíg betölti az összes progit a menübe.
bekapcsolt telemetriával viszont súlyos másodpercek eltelnek mire végig mászik a csík...érezhető hogy valami visszafogja, én ezért tweakelek.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#194) hunluki válasza copass (#193) üzenetére


hunluki
senior tag

Csak azért kérdezem hogy érdemes-e vele foglalkozni, nekem pl nem ér meg néhány ezredmásodperc annyit hogy órákat szórakozzak vele hogy utána a következő update visszaállítsa eredeti állapotába.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.