Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Win7-hez képesti nagyobb hálózati terhelést azt mire értik?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2) Gdi


Gdi
senior tag

Update, telemetria?
Vagy csak szimplán az új és fejlesztett funkciók megnövekedett erőforrásigénye.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#3) Cifu válasza CPT.Pirk (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hogy ha jön egy gigabyte feletti frissítés (és mindig jön), akkor azért az csúnyán leterheli a rendszert, ha a gépek egyszerre próbálják leszippantani... :DDD

BTW függően attól, hogy milyen rendszerről van szó, nem biztos, hogy hogy kell váltani. Egy zárt vagy félig nyitott hálózatnál (ahol az internetelérés kellően kordában van tartva) nem okoz feltétlenül problémát... Az más kérdés, hogy adott esetben egy friss hardware-el mit kezd egy Win7... :D

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) CPT.Pirk válasza Cifu (#3) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Oké, de ezek szét vannak dobva időben és a Win7 is azért kapott elég sok GB-nyi frissítést már. Az itthoni laptopom pl. az egyik féléves W10 frissítést csak 3 hónap után szedte le, mikor már mindenkinek rég megvolt. Addig csak a "jön" állapotban volt. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5) Gargouille válasza Cifu (#3) üzenetére


Gargouille
őstag

"Egy zárt vagy félig nyitott hálózatnál (ahol az internetelérés kellően kordában van tartva) nem okoz feltétlenül problémát..."

Gondolj csak egy pendrive-on vagy egyéb módon behozott zsarolóvírusra, ami a belső hálón futótűzként végigsöpör az immáron védtelen gépek felett. Hogy csak egy példát vegyünk. Hiába csücsülnek a gépek akármilyen tűzfal mögött, akkor is magasabb a kockázat.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#6) --ka válasza Gargouille (#5) üzenetére


--ka
senior tag

Pendrive?! :Y

...akkor az nincs kordában tartva! :R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#7) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Leginkább valami speckó célszoftveren, vagy Win10 driver nélküli oldschool nyomtatón szokott elbukni a váltás. Hát ja, fakerékhez se veszünk Ferrarit.

(#8) xuldar


xuldar
őstag

Az Auchan pénztárgépein Windows XP fut. Ők vajon mikor váltanak?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#9) Gargouille válasza --ka (#6) üzenetére


Gargouille
őstag

Remélem ezt is olvastad a szövegben:

"....vagy egyéb módon..." "...Hogy csak egy példát vegyünk...."

Olyan hálózat meg csak papíron létezik ami kívülről és belülről is minden lehetséges fenyegetés ellen védett. ;)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#10) hunluki válasza Cifu (#3) üzenetére


hunluki
senior tag

Erre ott a lokál hálón osztom az updatet móka ami by default on ha jól tudom W10-en (home-on és pron legalábbis), nem tudom hogy enterspájzba mi az alapértelmezett.
Még ha a netkapcsolat vékonyka is, a belső hálónak illene elbírnia. Ja és akkor még az esetleges WSUS-t nem is emlegettük.

Amúgy szvsz a W10-től való idegenkedés fő oka az hogy bármikor jöhet egy csodálatos update ami simán eltör olyan dolgokat amiről anno el sem tudtad volna képzelni hogy lehetséges. És akkor még csak mezei frissítésről beszélgetünk, nem is fícsőr update-ről.

(#11) Gdi válasza hunluki (#10) üzenetére


Gdi
senior tag

Na látod, a helyi hálós update osztás is egy plusz teher, mert ahoz minimum kell egy extra listening port, meg broadcastolt beacon/discovery csomagok.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#12) hunluki válasza Gdi (#11) üzenetére


hunluki
senior tag

Stimmel, de ha összehasonlítod egy mindent a netről szedekhez képest sokkal jobb, sőt talán még wsus-nál is jobb mert nem egy központi szerót terhelsz.

Nyilván plusz terhelés de azért ennyit illene elbírni lokál hálóban, sőt igazság szerint ennél optimálisabb megoldást nem is nagyon tudnék elképzelni updatek terjesztésére.

De nem szándékozom vitatkozni témakörbe, szerencsére nincs dolgom windowsokkal, azt meghagyom az egérbe kapaszkodó kollégáknak :)

(#13) --ka válasza Gargouille (#9) üzenetére


--ka
senior tag

"Olyan hálózat meg csak papíron létezik ami kívülről és belülről is minden lehetséges fenyegetés ellen védett."
Vagy papíron se, mert a rossz fiúk és a leleményes userek mindig előttünk járnak! :D :R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#14) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Fél milliárdos analitikai géphez WIN-7 re írt szoftver van azt jó napot. Számtalan vállalati rendszerben komoly nem tízfilléres mérő/kalibráló rendszer XP!!! mellet dolgozik stabilan.

Szóval a Microsoft ahelyett, hogy pénzt emelne ki még a régi OP rendszerekből, erőlteti az újat. Kérdezzék meg az összes rendszer gazdát milyen napot okozni nekik egy éjszakai win 10 update! Van, hogy nyomtatni sem lehet rendesen, mert az összes beállítás sablon elveszik a local gépekről - agymenés...

"in medias res"

(#15) Gargouille válasza --ka (#13) üzenetére


Gargouille
őstag

Ámen! A userek leleményessége tényleg nem ismer határokat! :DD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#16) RIC5I


RIC5I
tag

"A vállalatok túl lassan szakadnak el a Windows 7-től"

az otp és a tesco még az xp-t sem engedi ell :W :W

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#17) Magnat válasza xuldar (#8) üzenetére


Magnat
veterán

Ha megfelelően izolált a környezet, akkor azért nem akkora gond ez ... nyilván az xp-s pénztárgép nem lát ki a netre, illetve ha a többi géptől is megfelelően elszeparált (mondjuk külön vlanon vannak), akkor máris védettebbek a gépek mint a legfrissebben patchelt win10-es netezős masinák.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#18) Lacika112 válasza Magnat (#17) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Nem politizálni akarok de nem úgy volt hogy a pénztárgépeket be kell direktbe kötni a NAVhoz?

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#19) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

A "késleltetett", elvileg többszörösen tesztelt update tucatnyi hibát tud okozni, pl hiányzó jobb klikk elemek, hiányzó start menü, és még mindenféle dolgok, mókás.. és persze tök random

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#20) Semplar


Semplar
őstag

Nem csak a vállalatok, a jól bevállt dolgokhoz ragaszkodók is.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#21) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Mégis milyen rendszergazdák azok akik egyáltalán nem is tudnak hogy lejár a licence? :D és 17 százalék? Komoloyan mondom, és nem túlzok, de arról hogy vége lesz a támogatásnak még az anyám is tud!
:D

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#22) WaG_Gaming válasza Gdi (#2) üzenetére


WaG_Gaming
tag

De ott van nekik az LTSC verzió, ami kérés nélkül csak a kritikus biztonsági frissítéseket tölti le és csak kérésre indítja el a telepítést. Illetve csak akkor vált főverziót, amikor észleli, hogy jelenleg futtatott Windows 10 LTSC verzió támogatása megszűnt és telepíteni kell a funkciófrissítést. És le van tiltva benne a telemetria, nincs bloatware, szinte Windows 7-szintű tisztaság várja használóit. Mondom ezt úgy, hogy használok belőle egy Windows 7 Aero Glass-szal felpimpelt custom verziót, az Aero10-et. Még otthoni gépekre is tök jó azoknak az embereknek, akik kedvelik a Windows 7 letisztultságát.

Casual és hardcore gaming, mobiltelefonok, egyéb tech cuccok - mi kell még?

(#23) #59063552 válasza RIC5I (#16) üzenetére


#59063552
törölt tag

Mivel olyan hálózatokon használják, amiknek nincsen netes hozzáférésük

(#24) troviko


troviko
senior tag

Vagy csak sokan úgy ítélik meg, hogy egy kalap ... a win10.

https://www.oldtech.hu/

(#25) Chaser


Chaser
titán

maximálisan megértem ( :
tegnap telepítettem a 1903-as buildet, 17gb volt először, most 27
ez a nagy kereső a tácán meg nagyon mocskos...:)
egyébként eddig teszi a dolgát

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) zolee001 válasza Cifu (#3) üzenetére


zolee001
őstag

Azért 201x-ben nem okoz akkora gondot pl a net sebessége mint mondjuk 2000 ben a dial up-os idökben de ott van a WSUS erre a problémára
Az MS (és a többi HW+SW gyártó is) azt szeretné ha uj verziót ad ki akkor azt azonnal vegye meg mindenki,bár WIN7 viszonylatában elöbb-utóbb kénytelenek lesznek

(#27) Reggie0 válasza Cyberboy42 (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

A licence nem jar le, csak a support.

(#28) Loha válasza Gargouille (#5) üzenetére


Loha
veterán

Hülyeség vagy fizikális hozzáférés ellen a Win10 egyáltalán nem véd, meg kb. semmi más sem.
Egy tudatos felhasználó Win7-en sokkal magyobb biztonságban van, mint egy tudattalan Win10-en, 3 vírusírtóval és 2 tűzfallal... ;]

(#29) djyuri válasza troviko (#24) üzenetére


djyuri
őstag

Az biza.

Ma bő 2 óra volt,mire a 3.-ik összeomlás után be tudtam lépni a cégnél az outlook-ba. :W
Hétvégén az otthoni nagy gépemen az 5 perces restartból lett 20 perces kínlódás,hogy mitől nem áll fel a rendszer az update után.... Azt periférikus látószögemből felfigyeltem,hogy aprókat pislákol a billentyűzeten a numlock led-je. De csak oldalról volt észrevehető a szememmel. Annyit tettem,hogy lehúztam a billt a gépről majd vissza és a gép azonnal helyreállt. Ilyet sose csinált még egyetlen gép se és természetesen a bill hibátlan. 3 gépem van és cserélgetem munkától függően a billeket/egereket körbe. Most is hibátlanul üzemelnek.
Szóval ilyenekre már lelkileg fel vagyok készülve,de ettől még gyűlölöm a 10-est.

Az hogy egy update átírja rendszeresen az energiagazdálkodást én meg csodálkozok,hogy faxért lett a 3 óra renderelésből 4,5.... Jah mert a kis köcsög megint átrakta magát takarékra. Jah akkor már rálesek a merevlemezkezelésre is...hát persze,hogy visszatette 20 perce a leállást.

És ugye mikor körbe megyek a karbantartott gépekre "körülöttem", akkor mindenhol ugyanezt eljátszani.
Több gépen már kitettem gyorsikonba az energia állapotokat és a felhasználók jól tudják kezelni.
De most volt egy általam elfelejtett 5 éves laptop, amiben a HDD-vel csinált a win10 egy laza 19k +++ indulások számát..... Az energiatakarékos rendszerben lévő vinyóim sincsenek 7 év alatt 6k indulás felett.

A leggyűlöltebb céges szinten nálam, hogy ott pihen a gép lockolva, azaz Windows+L kombinációval lezárva,mert éppen x órát nem ül a júúúzer a gép előtt. A vinyó led még csak nem is swappel, csak 10-15 másodpercenként. Júúúzer belép vissza az asztalra éééés hirtelen lehal a gép.... Minden not responded. Hát WTF??? No lessük feladatkezelő...áhám! Frissít.... Nézzük hol tart...hát épp most kezdte el és semmi lehetőség a szünetre....szépen végig kell várni,amíg 1 órát kiküzdi magát ez a szerencsétlen.... De legalább már nem indul újra csak úgy csuklóból.

Szóval win10? Meh.......

JAAAH! Meg ezek a random pillanatban lefrissülő viber és skype :D :D Éppen konferenciahívás céges skype-on... Egyszer bezáródik....lefrissíti magát és betölt defaultra :Y Otthonin még elnézem,de céges account-ra is megteszi ez a tetves...hááát.

[ Szerkesztve ]

(#30) akaido válasza djyuri (#29) üzenetére


akaido
addikt

40 db w10-es asztali gépet felügyelek, tudom miről beszélsz...nagyon is...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#31) xuldar válasza Lacika112 (#18) üzenetére


xuldar
őstag

Pontosan ezért kérdeztem én is. Be vannak kötve a NAV-hoz, tehát hálózaton vannak.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#32) gabor7th


gabor7th
addikt

"Nem elég pusztán frissíteni a gépparkot, a hálózat tekintetében is fel kell készülni a nagyobb terhelésre, ami komoly nehézséget jelent."

Hát igen, a sok mindent amit kikémked a gépekről... kell is a nagyobb kapacitás a fullos állandó megfigyeléshez.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#33) CPT.Pirk válasza xuldar (#31) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van egy privát APN, ahová feljelentkeznek. Oda nem lép fel illetéktelen eszköz, nincs átjárás a publikus telefonhálózatba.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34) proci985


proci985
MODERÁTOR

azert a masik oldalrol is.

utolso 2-3 szeria ZBookjainal nem megy rendesen az usb3.1, neha elfelejti a win sleep utan, hogy van neki. a dokkolo usb3.1es. neha megtalalja egy perc utan, neha nem. neha cold boot kell. ez a regi dokkoloval is problema volt, de nem olyan szinten, hogy az USB eszkozok egy resze egyszeruen eltunik. konkretan az ultrabookok win7el emiatt total hasznalhatatlanok.

ujabb hardvernel nincs boot.

HDD sleep mar nem problema, normal esetben vallalati kornyezetben egy max harom eves laptopon mar SSDnek kene lennie. nem annyival dragabb, mint amennyit javit az uzemidon es a sulyon, kulso vinyo meg letezo fogalom ha nem eleg a fel tera hely.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35) zolee001 válasza proci985 (#34) üzenetére


zolee001
őstag

Az idióta fejlesztgetés ész nélkül,berakjuk-kivesszük,átnevezzük ami eddig itt volt az most ott van
Mit várjunk az OEM gyártoktol amikor a saját szarjukat sem tudják rendesen updatelni
Microsoft has placed a “compatibility hold” on affected Surface Book 2 units with Nvidia dGPUs. Windows 10 version 1903 won’t be offered on these devices until the issue is resolved.

Komoly irtást kellene rendezni redmondban,remélem a héten az Inspire konfon ki mer menni az insider és a WU team a szinpadra és lesznek ott akik meghálálják a kiváló munkájukat

(#36) btprg válasza CPT.Pirk (#1) üzenetére


btprg
senior tag

A Microsoft szerverei felé nagy lesz az adatforgalom, ha a Nagy Testvér mindent látni akar :D

szerk.: #32, látom megelőztél!

[ Szerkesztve ]

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#37) #06658560 válasza zolee001 (#26) üzenetére


#06658560
törölt tag

Erre azért ne vegyél mérget, hogy a net sebesség nem okoz gondot.

(#38) btprg


btprg
senior tag

Ha már Win10 fikázás:
két munkatársamnál, akiknél Windows 10 van, egy nagyon fura helyzet bontakozott ki. Elkezdtek egymás után ledögleni az USB portok, pedig nincs hardveres problémájuk, csak Windows alatt nem működnek. A probléma mindig sok ki-be dugdosás után jelentkezett, az egyik gépen már csak 1 db működik... Ehhez nagyon hasonló jelenség, bár a cikk nem Win10-hez íródott. Megoldást egyelőre nem sikerült találni. Tapasztalt már valaki hasonlót?

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#39) #06658560


#06658560
törölt tag

Úgy mellékesen mégis melyik egyetlen W10-re kéne átállni, amikor félévente új win érkezik?

(#40) zolee001 válasza #06658560 (#37) üzenetére


zolee001
őstag

Na igen,Bp kellös közepén is léteznek codás net lehetöségek a Tré ADSL szolgáltatásával,nem jó de legalább drága

(#41) #06658560 válasza Lacika112 (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

[ Szerkesztve ]

(#42) zolee001 válasza #06658560 (#39) üzenetére


zolee001
őstag

Erröl beszélek,az OEM-ek hogyan dobjanak piacra elöretelepitett gépeket ha a gyártás után már 2 uj win build van?

(#43) Akula válasza btprg (#38) üzenetére


Akula
őstag

Kitalálom. HP? :D

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#44) buherton válasza xuldar (#8) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Az ATM-ek túlnyomórészén is XP fut. Ez mindaddig nem okoz gondot, amíg izolált a környezet.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#45) waveson


waveson
tag

Talán mert a windows 7-tel jóval kevesebb probléma van :D Főleg sok gépnél, távoli asztallal...

[ Szerkesztve ]

(#46) ATi GAMES


ATi GAMES
tag

Nem csodálom, hogy nem kapkodják el! A win 10 frissítése az elmult bő 1 évben sokszor inkább hátráltatták az embert, ahelyett, hogy segítették volna, még otthoni környezetben is. Még a saját itthoni gépen is volt hogy 1-1 funkció nem ment utána stabilan, vagy frissítés után a full eredeti szoftverre kiírta, hogy nincs aktiválva. Ez egy vállalati közegben végképp probléma tud lenni. Az apróbb kis hülyeségekről nem is beszélve, mint mondjuk hogy egy egy driver megzakkan és akkor pl nem lehet nyomtatni... :F

[ Szerkesztve ]

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#47) Sirus86 válasza Lacika112 (#18) üzenetére


Sirus86
tag

Dede, de ilyenkor kozponti szerverbe toljak az adatot, ami nem feltetlen legacy OS. Azt jol bevedik es kiengedik a netre, ami kell.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#48) Sirus86 válasza btprg (#38) üzenetére


Sirus86
tag

Kapcs le gep es vissza. Az osszes HP gepunk erintett (10k plusz gep) Win 10 1809-en. Nincsen ra megoldas MS szerint :( Esetleg Device Guard kikapcsolasa segithet.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#49) CPT.Pirk válasza buherton (#44) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Meg azok embedded XP-k, nem az amit itthon használtunk.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50) r92king


r92king
tag

A munkahelyi gépem egy i3 Haswell 3.6 ghz-es proci 4 giga ram, meg egy 7200-as vinyó. Egyszerűen fagy a Windows 10. Egy program elindítása 2 perc. Szinte használhatatlan néha a gép. Már kértem bele SSD-t, de azt nem vesznek, mert akkor mindenki kér és 1 darab IT "szakkember" van a cégnél 20+ gépet nem akar migrálni. De az a szánalom, hogy sokkal több a hátér processz, mint 7 alatt mindegyik zabálja a vinyót. Elvileg ha ezt mobilra is tervezték, akkor mi a fenéért van? Itt van ez a "rendszer", ami az asztali változaton képedbe tolja az UWP appokat, meg a Gépházat, miközben már a mobil támogatás megszünt. A beépített képnézegető, 40 sec alatt töltött be egy 640x480-as jpg-t, ebből 30 secig csak fekete képet mutattot. Egy Irfanview megtette 1.5 sec alatt. DE az UWP a király. Akkor most a gép lassú vagy a Windows szar? :W

[ Szerkesztve ]

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.