Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) t72killer válasza quailstorm (#99) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A geforce driverekkel is ez van tudtommal.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#102) copass válasza Fr@nkieWilde (#90) üzenetére


copass
veterán

pedig muszáj lesz, elég ha kidöglik alóla az alaplap. oké hogy lehet vadászni hozzá vmi elfekvőböl ami vagy lesz vagy nem. most már szinte csak win10 driverrel jönnek ki az új cuccok. alaplapnál már találkoztam alaplapi driver win10 only...
nem kéne ilyen lassan bootolni, ott vmi nem kerek hwügyileg.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#103) King Unique


King Unique
titán

Nem meglepő a hír, de azért, mert a vállatoknál jellemzően eleve fáziskésés szokott lenni, ugyanezt eljátszották az XP-7 váltásnál is... Viszont a lényeg az, hogy ha lassan is, de nyilván előbb-utóbb váltanak és nem fognak a végtelenségig egy nem támogatott, korszerűtlen, lassan muzeális Windows rendszert használni...
Ahol meg annyira winhetezni akarnak még, adott a + 3 éves extra support lehetősége díjfizetés ellenében. De ezzel sem fog mindenki élni, amit a jelen cikk adatai is megerősítenek és vsz még többen fognak átállni fel év alatt.

(#104) zolee001 válasza #59063552 (#98) üzenetére


zolee001
őstag

Embernek az volt a dolga,hogy eladja (nemtom hogy van e még állása)
[LTSC]

(#105) zolee001 válasza quailstorm (#99) üzenetére


zolee001
őstag

Ez olyannyira igaz,hogy :From January 2020, Microsoft Office 365 will not be supported on LTSC

(#106) King Unique válasza #59063552 (#65) üzenetére


King Unique
titán

Ez a 10-15 perc általánosan nyilván túlzás, meg max. egy bizonyos felállásnál lehet annyi... Vagyis pl. tele van pakolva minden szar, automatikusan induló külső programmal, plusz egy rosszul megválasztott antivírus szoftver is képes elnyújtani a bootolást és beakasztani a rendszer működését. De normál esetben nem éppen ez a jellemző, nálam is vannak még pl. HDD-vel szerelt, átlag laptopok, ahol kb. talán fél-háromnegyed perc körüli a bootolás, meg utána kell neki max. 2-3 perc, amíg teljesen feláll a rendszer. Viszont utána már úgy-ahogy viszonylag jól használható. Külső HDD-n Windows To Go - ja, az elavult 7-es még ezt sem tudja... - megoldással szintén. SSD-vel meg nyilván jóval gyorsabb mind a bootolás, mind a rendszer felállása, szinte azonnal használatra kész. Meg az SSD manapság már amúgy sem nagy szám, akár már 10k alatt is lehet venni 240 GB-osat, ami általános használatnál bőven elég lehet mind sebesség, mind tárolókapacitás tekintetében.

A cégek meg (normál esetben) nyilván nem Home kiadást használnak, hanem legalább Pro-t, ahol eleve van lehetőség a gépházban késleltetett frissítési csatornát beállítani, plusz külön még 1 éves halasztást is a funkciófrissítéseknél. Vagyis simán ki lehet hagyni több build upgrde-et is, nem muszáj félévente új verzióra váltani. A 1903-as óta meg pláne nem, ott még halasztani sem kell, hanem eleve az életciklusa végéig használható upgrade nélkül az adott verzió, ami az őszi Enterprise kiadásoknál eleve 30 hónap, vagyis ott pl. nagyvállalati szinten szükség esetén akár még tovább tudják halogatni. Az Enterise LTSC kiadásoknál van 10 éves életciklus, de az hivatalosan nem éppen átlagos használatra való.

(#38):
Ez nem kifejezetten W10 specifikus, ugyanúgy előfordulhat W7, 8.1 rendszereknél is, sőt én inkább az utóbbiaknál tapasztaltam gyakrabban. Meg ez rendszerint csak átmeneti állapot, amit az USB-vezérlő letiltása-engedélyezése, vagy egy restart, vagy akár a frissítés eleve meg szokott oldani. Sőt, az utóbbi ez esetben használt is a leírtak alapján. Ha nem, akkor ott valami nagyon el van cseszve... De mondjuk az újabb Windowsoknál legalább van natív USB 3.X támogatás (nem mint a 7-esnél, ahol többek között az sincsen...), meg szükség esetén egyes vezérlőkhöz külső driver, ellenben a W7-hez van amikor még az utóbbi sincs és olyankor egyáltalán nem fognak működni az USB-portok... Meg ilyen téren amúgy is butább, még olyan alap dolgokat sem támogat, mint az UASP, ami nemcsak adatátviteli sebesség, hanem pl. egyes külső SSD-knél az UNMAP működése miatt is fontos lenne. Meg szoftveres leválasztásnál az USB-s tárolóeszköz teljes kikapcsolásához is van amikor a registry-t kell túrni a 7-esnél, mert általánosan még az sincs benne normálisan megoldva...

[ Szerkesztve ]

(#107) t72killer válasza King Unique (#103) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyértelmű pénzkérdés. Ha pl egy gépparkcserét 1-2 évvel el tudnak tolni, az x-százezer$ költségmegtakarítás.

pláne ha azt is belevesszük, hogy közben a cél os kikupálódik, kevesebb lesz vele a supportktg/truobleshooting + a dolgozók is ismerik.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#108) #78600448


#78600448
törölt tag

U-s haswell i5-terrás wincsi/8gb RAM.
Boot idő/felállás 2-3 min, pedig még teli sincs pakolva.

Ami a nagyobb baj vele, hogy rengeteg háttéradatot zabáltat be a Win10 ami nekem mobilnet mellett elég szívó...

Amúgy használható.

(#109) Reggie0 válasza h-yle (#78) üzenetére


Reggie0
félisten

De minek frissitenek a szoftveruket, ha jol mukodik? A villaskulcsodat sem csereli le a gyarto, ha mar ujfajta acelotvozetbol gyartjak, hiaba kompatibilis kevesebb eszkozzel a regi. Amire eladtak arra meg ugyan olyan jo.

[ Szerkesztve ]

(#110) hunluki válasza Fr@nkieWilde (#90) üzenetére


hunluki
senior tag

Egyáltalán nem szeretném védeni a W10-et de ott tényleg user/hw error van.
Nálam 4690k-n egy szutyok kingston SSD-ről 4-5 másodpercen belül előttem van az asztal, utána pedig max 10 másodpercet ha teker amíg elindul a onedrive/steam/bitdefender free, viszont itt már ha rányomok a chrome-ra instant beugrik, a háttérben meg szépen betöltögeti a dolgokat, viszont engem nem akaszt meg.
Mentségére legyen hogy van 16 giga ramja ehhez a játékhoz.

(#111) nexplo


nexplo
őstag

Szinte filléres az átállás. Ja nem :W
Nem olyan egyszerű ez mint sokan gondolják. Nekünk fél évbe telt a cégnél. És ment rá pénz dögivel.... A hibákról nem is beszélve.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#112) niof


niof
addikt

Én nem is értem, minek sz@r@kodik ennyit a Microsoft?!... Ki kell küldeni egy update-et, ami kiírna egy üzenetet a jobb alsó sarokba, hogy ha nem frissítesz, akkor 2020.xx.xx. dátumtól nem fogod tudni használni a gépet, csak offline dolgokra, csak az update szolgáltatás lesz online elérhető. Pont. Régi, elavult, nem biztonságos rendszer. Aki speciális környezetben, elszeparáltan használja, annak úgyis mindegy, a többiek meg haladjanak szépen a korral! Bár, ha jól belegondolok, a support végével ez amúgy is meg fog oldódni, onnan csak idő kérdése lesz. Ha nem érkeznek új szoftverek/driverek, előbb utóbb mindenki rákényszerül a váltásra. De én a magam részéről az elavult rendszereket megkerülhetetlenül leválasztanám a külvilágról.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#113) zolee001 válasza #78600448 (#108) üzenetére


zolee001
őstag

Állitsd be hogy "metered connection" és nem fog mobil netet fogyasztani

(#114) Rive válasza niof (#112) üzenetére


Rive
veterán

Ha kötelezed a Microsoftot, hogy ingyenesen cserélje a régi licencet és az új rendszert legalább közelítőleg azonos megbízhatósággal szállítsa, mint amilyen a már bejáratott régi volt (pluszt a régi szoftverek fussanak is, ahogy kell), akkor mehet ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#115) Cifu válasza niof (#112) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ki kell küldeni egy update-et, ami kiírna egy üzenetet a jobb alsó sarokba, hogy ha nem frissítesz, akkor 2020.xx.xx. dátumtól nem fogod tudni használni a gépet, csak offline dolgokra, csak az update szolgáltatás lesz online elérhető.

Ha kikapcsolja a tulaj a Windows Update-t, akkor pontosan semmi nem fog történni.

Régi, elavult, nem biztonságos rendszer.

Cserébe normálisan működik...
BTW a "nem biztonságos" egy rendesen beállított céges környezetben pont nem igaz.

Bár, ha jól belegondolok, a support végével ez amúgy is meg fog oldódni, onnan csak idő kérdése lesz.

A cégeknél alaphangon ez úgy néz ki, hogy most van egy működő szoftverkörnyezet Win7 alapon, a Win10-re váltás önmagában is jelentős költségtényező, plusz a korábban jól működő szoftverkörnyezetet át kell ültetni Win10 alá, ami adott esetben azt jelenti, hogy a szoftvereket is vagy fejleszteni kell (költség) vagy lecserélni (költség).

Nem véletlen, hogy annyian írtak példát a korábbi posztokban, hogy egy-egy migráció mennyi idő, pénz és hajveszteség.

Egy céges környezetben ez nem úgy néz ki, mint az átlag otthoni felhasználó látja, hogy na, felrakjuk az új Win verziót, letöltjük hozzá az új drivereket (amik vagy jók vagy nem), ha esetleg a korábbi képeditor programom nem működik, letöltök (warezolok) egy újat, és kész.

Nagyon is jó oka volt annak, hogy a Windows XP miért tartotta olyan sokáig magát, aztán miért Win7-re (és nem Win8-ra) migrált egy csomó cég. Ahogy a Win10 migrálásért sem ugrálnak...

De én a magam részéről az elavult rendszereket megkerülhetetlenül leválasztanám a külvilágról.

Definiáld az "elavult" fogalmát. Anno láttam egy Win7 klienses rendszert, az internetre korlátozottan mehetett fel, telepíteni semmit nem lehetett rá, USB-k letiltva, fájlszerver, beléptetőrendszer, belső e-mail host, stb.

Szerintem biztosabb volt, mint bármelyik átlagos otthoni Win10 rendszer...
Te mégis a Win7 céges rendszert választanád le, és nem a Win10-et... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#116) niof válasza Rive (#114) üzenetére


niof
addikt

Ja, igen, tudtam, hogy valamit kihagytam. A frissítésre (upgrade) visszaadnám azt az opciót, hogy a legális 7-esek kivétel nélkül upgradelhetők legyenek. Ez egy szimpatikus lépés lenne. De nem erről híresek...
Amúgy biztos van elvétve 1-1 szoftver, ami nem megy 10 alatt, én is találkoztam párral már, meg néhány driverrel is, de ritka, kb. mint a fehér holló. Szerintem nagyjából színtiszta mazochizmus manapság W7-et használni.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#117) Cifu válasza niof (#116) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szerintem nagyjából színtiszta mazochizmus manapság W7-et használni.

Csak kíváncsiságból, milyen vállalati rendszer-tapasztalatod van?
Mert van egy érzésem, hogy te az otthoni felhasználásról beszélsz, ami egy teljesen más dimenzió....

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#118) Rive válasza niof (#116) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem nagyjából színtiszta mazochizmus manapság W7-et használni.

Szerintem meg ez csak nagyon korlátozottan igaz: még akkor is, ha a Microsoft tényleg mindent megpróbál, hogy így legyen.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#119) Reggie0 válasza Rive (#114) üzenetére


Reggie0
félisten

Updatet is meg lehetne jol csinalni, pl. ugy, hogy az update sikeressegeert anyagi feleloseget vallal a ceg. Mint a repjegyeknel, ha kar van automatikus a karterites es a ceg esetleg bizonyithatja, hogy nem az o hibajuk volt. Mindjart kevesebb es jobb minosegu update jonne.

[ Szerkesztve ]

(#120) Rive válasza Reggie0 (#119) üzenetére


Rive
veterán

Első közelítésben nagyon csábítóan hangzik a szoftvert átsorolni a szerzői jogi felelősségnélküliség alól valahova az ipari jótállás környékéhez, de ez még szerintem is erős túlzás, nagyon súlyos következményekkel.

De, ismételném: nagyon csábító ;]

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#121) niof válasza Cifu (#115) üzenetére


niof
addikt

Tudom, miről beszélsz, mi is átestünk a váltáson. Ha a költség oldalt nem tekintjük (mondjuk nehéz elvonatkoztatni tőle), különösebb megoldhatatlan probléma nélkül zajlott az upgrade. Szinte kivétel nélkül csak a régebbi vasakkal volt probléma (driver). Nem tudom, lehet, hogy csak szerencsénk volt.

Ha kikapcsolja a tulaj a Windows Update-t, akkor pontosan semmi nem fog történni.
Ezért írtam, hogy majd szép lassan az elmaradó/lecsökkenő support megoldja. Anno az XP-nél ugyanez a para ment, aztán az mára már csak emlék. Itt is ez várható, csak én drasztikusabban oldanám meg. A Win8-at meg nem is csoda, hogy sokan kihagyták, az borzalmas volt. Mindegyik.
Az meg az én személyes parám, hogy rühellem, ha bármelyik rendszerem nem naprakész. Az a fura, hogy más nem így gondolja.
Amúgy ennyi erővel az ilyen júzer ne használjon semmi védelmet, se reklámszűrőt, sem tűzfalat, de még vírusirtót sem! Helyezze el az összes érzékeny adatát egy olyan vinyóra, ami az adott gépben van, majd látogasson orosz és kínai warez oldalakat, kattintson rá minden felugró ablakra egész nyugodtan, hiszen semmi nem fog történni, miközben a szabad kezével egy töltött revolverrel orosz rulettezzen magával. Mi baj lehet alapon...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#122) Reggie0 válasza Rive (#120) üzenetére


Reggie0
félisten

Konkretan az a szoftveripar rakfeneje, hogy nem kell semmiert sem feleloseget vallalni, igy csak akkor avatkozik be a piac lathatatlan keze, ha nem egy monopol helyzetben levo szallitorol van szo.
Ha jon egy autoszerelo, aki mondvan, hogy javit az auton, de azt elrontja feleloseg terheli. Ha ugyan ezt egy szoftveres mondja, akkor mossa kezeit. Nyilvan ez nem normalis. Vagy, ne legyen kotelezo a frissites, es akkor en dontok arrol, hogy felrakom-e es elfogadom, hogy kizarjak a feleloseget. De az, hogy kenyszeritenek hasznalhatatlanna tenni a rendszert nem magyarazhato ki sehogy.

[ Szerkesztve ]

(#123) niof válasza Cifu (#117) üzenetére


niof
addikt

2012 R2 és 2016. De igazából mindkettőre gondoltam (vállalati és otthoni egyaránt), nem választottam szét a kettőt.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#124) CPT.Pirk válasza #59063552 (#60) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

I3-procis, 4GB Ramos 1TB-os 5400-as Hdd-s gépen amit w10-el adtak el és van mindössze egy Chrome rárakva, a bootolási idő simán 2 perc felett van és akkor még darált a hdd... Biztos van akinek ez így okés ;)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#125) Cifu válasza niof (#121) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hát akkor lehet én találkozom csak a problémákkal... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#126) niof válasza Reggie0 (#122) üzenetére


niof
addikt

De az, hogy kenyszeritenek hasznalhatatlanna tenni a rendszert nem magyarazhato ki sehogy.

Igazából ez az ő tulajdonuk, neked csak a használatához van jogod (nagyon nagy vonalakban), magával a szoftverrel kvázi azt tesznek, amit akarnak.

#125) Cifu
Ezért mondom, hogy lehet, hogy csak szerencsénk volt, és nem használunk olyan szoftvert, ami nem volt kompatibilis. Másnál persze lehetett, illetve lehet ilyen. ;)

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#127) #06658560 válasza niof (#121) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Az meg az én személyes parám, hogy rühellem, ha bármelyik rendszerem nem naprakész."

Amíg nincs millió meg egy céges scripted, makród, egyéb programod, adatbázisod, negyven ügyfél rigolyáinak megfelelő setupod, amit mindent tesztelned kell minden egyes update esetén, hogy jól megy-e, először előre, hogy kiengedheted-e a céges rendszerre (akár világszerte pár ezer, pár tízezer gépre), majd utólag amennyi mégis megfekszik mellette, vagy csak bogárvadászatot tartani.

(#128) niof válasza #06658560 (#127) üzenetére


niof
addikt

Minden van, amit leírtál, mégsem volt komolyabb gond. Mindig teszteljük a frissítéseket, és nem kell hozzá upgrade, elég egy sima Office, vagy Windows update, hogy valami ne működjön. A Microsoft ehhez azért ért. :U
De még egyszer mondom, az upgrade sokkal kevesebb ilyen jellegű problémával járt nálunk.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#129) Reggie0 válasza niof (#126) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez nem igaz, mert az internetkapcsolat es a hdd az en tulajdonom. Szoval, hogy mit modositanak rajta, ahhoz mar nekem is kozom van elegge erosen. Az o tulajdonuk a szellemi tulajdon, nem a bitek. A licence tartalmaba ezert kene a jognak beleavatkozni, az mar egy fogyasztoi szerzodes. Pl. ezert lehet a hasznalt szoftvereket eladni, hiaba nem akarjak engedni a szoftvergyartok.

[ Szerkesztve ]

(#130) janeszgol válasza buherton (#44) üzenetére


janeszgol
félisten

Az nem asztali XP.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#131) Chaser válasza niof (#128) üzenetére


Chaser
titán

"De még egyszer mondom, az upgrade sokkal kevesebb ilyen jellegű problémával járt nálunk."
user error, ezeöccáz' lesz ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#132) niof válasza Chaser (#131) üzenetére


niof
addikt

:DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#133) Mahatma89


Mahatma89
tag

Az sem mellékes érv, hogy Win 10 Pro-nál a nagy verzióváltások miatt minimum évente fel kell tolni az aktuális feature updatet a gépekre (mert end of lifeos lesz a kettővel korábbi). Ez korosabb gépeken kb 2 óra kiesét jelent (ha nem hasal el). Ezt pl egy gyárban, ahol 4 műszakban nyomják az ipart nem egyszerű kivitelezni/beütemezni.
Konkrétan ahol én dolgozom (1000+ PC) mire végzünk az aktuális hullám feltelepítésével jön a következő...

Persze ott van az LTSC termelési gépekre, amivel 5 évig nem kell szórakozni. Ennek csak az a hátulütője, hogy LTSC-t nem lehet upgradni az újabb verzió, hanem konkréten csak tiszta telepítéssel lehet megoldani.

Tehát a MS jelenlegi politikája minden csak nem jó a vállalatoknak... :U

(#134) King Unique válasza Mahatma89 (#133) üzenetére


King Unique
titán

Le volt már írva, hogy nem évente, hanem 1,5 évente, mivel 18 hónap a Pro kiadás életciklusa, az aktuális verziónál meg már ráadásul külön halasztást sem kell beállítani ehhez. Az őszi Enterprise kiadásoknál pedig 30 hónap a támogatás, vagyis 2,5 évig használhatók upgrade nélkül. Az Enterprise LTSC meg 10 évig, csak a pontosítás kedvéért...

(#135) Loha válasza niof (#121) üzenetére


Loha
veterán

"Az meg az én személyes parám, hogy rühellem, ha bármelyik rendszerem nem naprakész. Az a fura, hogy más nem így gondolja."

Nem tudom mennyire vagy tisztában vele, de a naprakész rendszeredben, csak az ismert biztonsági rések és hibák vannak javíta (azok sem azonnal), azok a biztonsági rések és hibák, amikről senki nem szólt a MS-nak (mert mondjuk nem érdeke), azok nincsenek javítva... :U

(#136) Csabroncka válasza niof (#128) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nálunk a Konica és OCE printer/scanner/fénymásoló gépek rendszeresen meghülyülnek a win 10 től. Újdonságként 1,5 éve nem lehet alapértelmezetté tenni az egy oldalas A4 nyomtatást, helyette az alapértelmezett a 2 oldalas 3/8 mittomén milyen méret, életemben nem találkoztam vele, ez elég idegesítő a userek számára állandóan állítgatni, merthogy a sablon - jaa azt sem jegyzi meg :)) pl....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#137) niof válasza Loha (#135) üzenetére


niof
addikt

Abszolút tisztában vagyok vele, tökéletes rendszer nyilván nincs is, naivság lenne ezt feltételezni. Viszont ha nincs frissen tartva, teljesen mindegy, milyen környezetben (kivéve az elszigetelt rendszerek gépei), az veszélyesebb. Tehát csak jobb van, meg rosszabb, de tökéletes nincs.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#138) Mahatma89 válasza King Unique (#134) üzenetére


Mahatma89
tag

Igen 1.5 évente jelenik meg, de egy nagyvállalatnál nem egyből lesz elérhető. Általában megelőzi egy 2-3 hónapos pilot/implementációs szakasz. Nálunk például most lett hivatalosan telepíthető állapotú a 1903, de az EOL dátuma megmarad.

"az aktuális verziónál meg már ráadásul külön halasztást sem kell"
Ez alatt mire gondoltál?

Az LTSC jogos, 5 év a sima támogatás 10 a kiterjesztett.

(#139) t72killer válasza zolee001 (#113) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

az kb max a frissítéseket lövi ki, egy sereg egyéb szarakodást nem. jókorát szívtam anno Egyiptomban az épp frissiben bevezetett spotlight-tal.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#140) Loha válasza niof (#137) üzenetére


Loha
veterán

Azt kihagytad a képletből, hogy új biztonsági réseket mindig a legnépszerűbb oprendszerben, és az azon futó legnépszerűbb böngészőben érdemes keresni, mert ha sikerrel jár az ember, úgy érheti el a legtöbb potenciális áldozatot...

(#141) King Unique válasza Mahatma89 (#138) üzenetére


King Unique
titán

Mármint 1,5 évig támogatott egy-egy Pro kiadásra épülő verzió és ennélfogva használható lenne elvileg akár addig is. Az, hogy milyen ütemben történik adott helyen a build upgrade, az viszont más dolog, de attól még az előbbi adott. Ha nagyvállalat, akkor ott pedig az Enterprise kiadás is játszik, aminek még hosszabb lehet a támogatása.

Arra, ami le van írva, nem kell külön halasztást beállítani, mert max. csak értesít és felajánlja a rendszer az új verzióra váltás lehetőségét, de a letöltéshez és telepítéshez már külön felhasználói megerősítés szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#142) Kaiku


Kaiku
senior tag

Sajnos az, hogy az M$ erőlteti a WIN10-et, mert így minden gép átjáróház, azt értem. Azt viszont, hogy emellett a WIN10 képtelen WIN7, 8.1-re írt programokat 100%-ig kompatibilisen futtatni, már szégyen. Több mint két évük, volt ezt megoldani. Enterprise verzióról beszélünk. Ez nem ipari gondolkodás.
Hogyan szakadjak el a WIN7-től? Rá vagyok kényszerítve a virtuális gépekre. Eddig csak virtual XP-t kellett futtassak, most jön mellé a WIN7-is :O Aztán jön mellé az inteles nyűg is.

[ Szerkesztve ]

(#143) redgreg válasza Kaiku (#142) üzenetére


redgreg
tag

Vedd fel a kapcsolatot a szoftver készítőivel. Mert persze értem én a rohadt Ms nem kompatibilis. De azért már na. Kicsit mókás, amikor több tízmilliós gépek szoftver támogatása megáll ott, h há 99ben jött ki, jó lesz az win 98ra. Mer újabbra megírni minek? Az 1 bites user úgyis a picipuhát fogja szídni.

(#144) #06658560 válasza redgreg (#143) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mert jelen esetben az MS kényszeríti a cégeket új verzióra.
A cégek amúgy a Dassault orrát úgy kitörölték, amikor hasonló módon akart próbálkozni, hogy azóta is két szoftvert fejleszt.

(#145) redgreg válasza #06658560 (#144) üzenetére


redgreg
tag

Szóval ha a Siemens a talán még most is forgalmazott advia 120 hemat automatához ntre írt utoljára szoftvert az az ms hibája, mert ő kényszerít arra, hogy újat vegyél. (nem)

(#146) simonzé


simonzé
addikt

A cégünknél szintén a Win7 a rendszer. Nem kaphatok új laptopot az öregedő régi helyett, mert nincs már Win7 kompatibilis új gép a piacon.
Gyász.

I don't fit in. I fit out.

(#147) Csabroncka válasza simonzé (#146) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az új gépek nagy része azért kompatibilis win 7 -el, csak nem kapsz jogtisztán rá, mert kereskedő el nem ad már rá. Downgrade-el elég kevesen foglalkoznak és ennek a jogi háttere is olyan kusza, hogy ember legyen a talpán aki érti, OEM-nél pedig NINCS!!!!!!!

"in medias res"

(#148) Chaser válasza Csabroncka (#147) üzenetére


Chaser
titán

sztem a disztribútor eleve azzal hozza be, 6.genes inteles gépre simán felment a w7, újabbon még nem próbáltam, szerencsére nekem van licenszem - eddig úgy néz ki, maradhat a 10 is, ahhoz is van licenszem, de kicsit túl "önálló" a szentem -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#149) Csabroncka válasza Chaser (#148) üzenetére


Csabroncka
addikt

Mi "alig" használt OEM gépeket (HP, Dell) vásárolunk és itt is már csak Win 10 matricás van.

"in medias res"

(#150) #06658560 válasza redgreg (#145) üzenetére


#06658560
törölt tag

De.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.