Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peet91


Peet91
aktív tag

Kifejezetten tetszik, remélem a kicsit szolidabb kinézetű modellek is kapnak utódot, ugyanezzel a hardverrel. Az egyetlen kérdés már csak, hogy mikor kezd el új funkciókkal bővülni a Google Wear OS.

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#2) atike


atike
nagyúr

Tetszik, de elég nagynak tűnik...

(#3) gliskard


gliskard
senior tag

Remélem a két üzemmód között a váltás nem lesz olyan látványos(an alssú) mint a korábbi daraboknál.

(#4) mrThomi


mrThomi
addikt

Na ez nekem a nap híre. Bár kár hogy az ekg kimaradt illetve az üzenetekre való válasz lehetősége

[ Szerkesztve ]

(#5) Zé.


Zé.
tag

Ticwatch Pro 3 GPS (2020) bemutató: [link]

(#6) mrThomi válasza Zé. (#5) üzenetére


mrThomi
addikt

De nem birom ezt a csávót. Mint aki citromba harapott ugy beszél

(#7) Tigerclaw válasza mrThomi (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azon gondolkodtam par napja, hogy vajon hanyszor hasznalnam az EKG es veroxigen meres funkciot, ha lenne olyan oram, ami ezeket tudja. Arra jutottam, hogy az elso heten naponta tobbszor, az elso nap foleg, aztan hetente parszor, majd talan nem is erdekelne az egesz es csak max azert futtatnam egyszer-egyszer ezeket, hogy leellenorizzem, mukodik-e meg.

Szerintem igy van ezzel 10-bol 9 vasarlo. Gondoljuk hogy milyen hasznos meg cool feature, de csak addig, amig nincs megveve az ora.

Az okosora is olyan mint az okostelefon. Keves funkciot hasznalnak rajta.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) mrThomi válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


mrThomi
addikt

Szerintem az EKG riasztásnak van értelme. A többi lehet hogy csak humbuk, de ha szívritmus zavarokat előre tud jelezni nagy pontossággal, vagy eséseket, vagy bármi életmentőt az hasznos tud lenni

(#9) Duree válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


Duree
veterán

Erősen igazad van, én is így volta vele, mikor megvettem az órát naponta többször futott le az EKG a vérnyomás és a többiek, majd kezdett ritkulni a dolog és most 3 hónap után talán ha hetente ránézek.

duree54

(#10) Tigerclaw válasza mrThomi (#8) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Minden hasonlo adatnak van ertelme, haszna, de igazan azok hasznosak, amiket instant, felhasznaloi beavatkozas nelkul vegez, gyujt es elemez.

Talan kesobb az okosorak opcionalisan bovithetoek lesznek kulso erzekeloket, es tobb dolgot meg tudnak majd merni, pontosabban, gyorsabban, es automatikusan. Persze nem beultetett erzekelokre gondolok, hanem wearable kategoriara.

Korabban mar leirtam valahol a PH forumon egy olyan otletet, hogy talan jobb lenne kettevalasztani a jelenlegi okosorat es azzal jobb user experiencet adna a dolog:

- Lenne egy okosora, mindenfele health erzekelo nelkul, ahol az erzekelok helyere mehetne extra akku.
- Kiegeszitesnek meg lenne egy slim fitness karperec kijelzo nelkul, amin csak a health erzekelok lennenek, BT kommunikacio es a mukodeshez szukseges akku. A ketto egyutt kiadna egy egeszet, de a karperecben kenyelmesebben lehetne aludni, az uzemideje lehetne akar 1-2 het, es maganak az okosoranak is megnone az uzemideje tobb nappal. Az egyik merne, a masik elemezne.

- Ezt ki lehetne boviteni pl. mellkaspantos EKG-vel, azok szamara akiknek ez kiemelten fontos. A pant sokkal pontosabban automatikusan vegezne mereseket idonkent, vagy valami esemenyre reagalva...vagy akar folyamatosan es kuldene az oranak az adatokat kiertekelesre.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) peti85 válasza Peet91 (#1) üzenetére


peti85
senior tag

Nekem Ticwatch C2 van. Nagyon szeretem, de be kell vallani, hogy gyenge a hardver, főleg a memória kevés. A gyári Tic... alkalmazások törlése után már egész használható. Én elsősorban a forma (egyszerűen gyönyörű) és az értesítések megjelenítése miatt akartam ezt (egyáltalán okosórát). Sportolást is tud követni, de arra pontatlan. Ezzel a hardverrel ha kiadnák a C2-t, akkor az lenne számomra a legjobb okosóra. Na, persze akkor sem cserélném ezt le, mert nem használnám ki, de ha nem lenne meg a mostani, akkor erősen elgondolkodnék. Nagyon jó a Pro-ban ez a kiegészítő kijelző, más is alkalmazhatná.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#12) yves válasza mrThomi (#4) üzenetére


yves
csendes tag

Wear OS-es, tehát lehet válaszolni az üzenetekre. Sok rosszat el lehet mondani erről az oprendszerről, de ebben speciel világbajnok (főleg akkor lesz az, ha a magyar diktálást is támogatni fogja).

(#13) Stard72 válasza peti85 (#11) üzenetére


Stard72
tag

Hogy lehet a tic alkalmazásokat törölni?

(#14) Zé. válasza Duree (#9) üzenetére


Zé.
tag

Én a WIWE magyar gyártmányú készüléket használom EKG monitorozásra.
Minden engedélye megvan, a mobilon lévő program ki is értékeli. Igaz, külön kis
készülék, névjegykártya alakú, de elég vékony. Nem szabad, hogy a jobb/bal kéz össze érjen, talán ezt nehezebb garantálni az óránál. E hónap 27.-ig kedvezvényesen kapható.

(#15) peti85 válasza Stard72 (#13) üzenetére


peti85
senior tag

[link] és [link]
A második nálam nincs, úgy azt nem kellett/lehetett eltávolítani.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#16) Benoe77


Benoe77
őstag

A gyártó oldaláról új regisztrációval valamint a 'MOPUBI10' kóddal kedvezményesen (256 EUR), ingyenes szállítással rendelhető.

(#17) mrThomi válasza yves (#12) üzenetére


mrThomi
addikt

Akkor bocs én néztem be, nem láttam a leírasban. Így akkor lehet váltok Honor MW2ről

Van aki már beszerezte egyebként ? Mik a tapasztalatok ?

[ Szerkesztve ]

(#18) gliskard válasza mrThomi (#17) üzenetére


gliskard
senior tag

Androidcentral-on már kijött a teszt.

(#19) mrThomi válasza gliskard (#18) üzenetére


mrThomi
addikt

Köszi. Samsung galaxy watch active 2 jobb ajánlatnak tünik 260 euróért [link] +ugye ekg, ha aktiválják vmikor. Napokba meglátom melyikre áldozok, de a google wear nagyon csikar

[ Szerkesztve ]

(#20) gliskard válasza mrThomi (#19) üzenetére


gliskard
senior tag

Nekem nem szempont a wear os - nem használom... Volt ilyen wear os-es orám és miután elmúlt az újdonság varázsa szinte csak olyan funciókat használok amit egy fitnes ora is tud (notifikáció és hivás megjelenítés, mozgás és alvás követés na meg ébresztés). Jelenleg olyan órát keresek ami kerek, tudja a fentieket és transflective a kijelzője és kibír legalább egy hetet.

TicWatch korábbi modeljéhez volt szerencsém, nem lenne rossz. Sajnos a két üzemmód közötti váltás nekem zavatóan lassú volt és kevés volt a hw a google os-hez. Ennél a modelnél már a tesztek alapján elfogadható a wear os sebessége és a két üzemmód között a váltás...

(#21) Schuler888 válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


Schuler888
senior tag

Latom van zavar a fejekben.

"Ezt ki lehetne boviteni pl. mellkaspantos EKG-vel, azok szamara akiknek ez kiemelten fontos. A pant sokkal pontosabban automatikusan vegezne mereseket idonkent, vagy valami esemenyre reagalva...vagy akar folyamatosan es kuldene az oranak az adatokat kiertekelesre"

Nem letezik EKG-t monitorozo mellkaspant, kevered a pulzusmerossel.
Valamint riasztani se tud egy EKG meresre alkalmas ora, mert a mereshez el kell inditani az alkalmazast es az elvezetest meg kell erinteni a meres idejeig folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#22) Schuler888 válasza yves (#12) üzenetére


Schuler888
senior tag

tizenen elerheto a magyar diktalas :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#23) _t0Mi_ válasza peti85 (#11) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Lehet már kapni C2+-t 1 giga rammal!

---

(#24) peti85 válasza _t0Mi_ (#23) üzenetére


peti85
senior tag

Igen, de abban a SoC még nem ez. Illetve a szonzorok sem a leg megbízhatóbbak. GPS pl. nem elég pontos. Mint írtam, nekem megfelel, de az 1GB RAM miatt nem váltok, egyszerűen nem éri meg a felárat. Ha most vennék, akkor azt választanám.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#25) doongoo válasza mrThomi (#17) üzenetére


doongoo
addikt

Elvileg csütörtökön érkezik...

(#26) doongoo válasza Benoe77 (#16) üzenetére


doongoo
addikt

ez nem működik, de 15 €-s kód van hozzá (ami persze kevés, tekintve a 27% áfavonzatot, mivel Kínából érkezik)

(#27) Benoe77 válasza doongoo (#26) üzenetére


Benoe77
őstag

Nekem még működött, sőt, előtte egy nappal volt több 20%-is is, de azokat lelőtték, mire én rendeltem. Az áfára rákérdeztem a supportnál, mivel azt írták az oldalon, hogy tax included:

"Normally, your order is tax included. If you have encountered any customs fee when the shipment arrives, please kindly get back to us. Thanks."

(#28) doongoo válasza Benoe77 (#27) üzenetére


doongoo
addikt

Akkor majd bepróbálkozom náluk

(#29) doongoo


doongoo
addikt

Visszaírtak Fa****on:
"Hello Sir, you should not need to pay for the tax, if this would happen, please keep the invoice and contact us via support@mobvoi.com asking for an reimbursement on the tax. Thanks!"

(#30) #06658560 válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem szokott olyanom lenni, hogy nagyon heves szívverés. Nem szapora, de gyakorlatilag az egész testem lüktet bele. Olyankor rohadt jól jönne valami, mert elbattyogva dokihoz persze soha nincs ilyen. Ahogy fejfájásom se, így ott is köd ellen harcolnak az orvosok.

(#31) smidipeti1


smidipeti1
tag

Amint elérhető európai raktárból már rendelem is. Gyártó szerint 2 hét kb.
Jelenleg huawei watch gt-t használok 2 éve, szeretem nagyon de ezt imádni fogom úgy érzem

(#32) Benoe77 válasza doongoo (#29) üzenetére


Benoe77
őstag

DHL: "Szeretném tájékoztatni, hogy a feladó vállalta a vámkezeléssel kapcsolatos költségek viselését, így fizetendője nem fog keletkezni." :C

(#33) DarkGubi


DarkGubi
aktív tag

Nekem ma reggel jött meg. Nem kellett vám-ot fizetni (bár bekérték a számlát).
Eddig nagyon jó (Ticwatch Pro 2018-at váltott.)
Viszont még a régi WearOS van rajta, az őszi frissítés később érkezik.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#34) Benoe77 válasza DarkGubi (#33) üzenetére


Benoe77
őstag

A kábele adatkábel vagy csak tölteni lehet vele?

(#35) DarkGubi válasza Benoe77 (#34) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Csak töltő (2 pin van rajta).

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#36) Benoe77 válasza DarkGubi (#35) üzenetére


Benoe77
őstag

Akkor kell majd szerezni adatkábelt hozzá. Szerintetek ez a rész kompatibilis az óra korábbi verziójával?

(#37) DarkGubi válasza Benoe77 (#36) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Megpróbáltam a Pro töltőjére ráhelyezni, de nem lehetett.
Ezt az órát én amúgy sem akarom már root-olni, így annyira nem probléma, ADB meg megy wifi-n is.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#38) Stard72 válasza DarkGubi (#37) üzenetére


Stard72
tag

Ezt direkt a Mobvoi-,tól rendelted?

(#39) DarkGubi válasza Stard72 (#38) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Igen, a megjelenés után rögtön.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#40) doongoo válasza Benoe77 (#32) üzenetére


doongoo
addikt

telefonos érdeklődésre nekem is ezt mondták, most szállítják éppen...

(#41) doongoo válasza DarkGubi (#33) üzenetére


doongoo
addikt

Akkor jó eséllyel a tiéd az első az országban :))
Gyanítom, hogy 24-én rendelted meg azonnal a bejelentés után.

(#42) DarkGubi válasza doongoo (#41) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Ja, írtam is hogy azonnal rendeltem. A Haverom viszont hétfőn rendelte és ma kapja meg.
Annyit elmondhatok, hogy az óra valóban könnyebb, GYORSABB (végre a hívásnál nem 5 másodperccel később látom a hívó fél nevét), az alváskövetés is meglepően pontos volt. Az Akku-ról még nem tudok sokat írni, mert a kezdeti beállítások/frissítések elvittek egy 20%-ot. Jelenleg 54%-on vagyok és másfél napot jósol az app üzemidőnek.
Eddig tetszik.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#43) doongoo válasza DarkGubi (#42) üzenetére


doongoo
addikt

ma várom én is, nálam elg hosszú szünet volt a Wear OS-ben, utoljára még egy LG Watch Urbane volt (most már két éve Galaxy Watch)

(#44) doongoo válasza doongoo (#43) üzenetére


doongoo
addikt

most érkezett meg a futár, bekapcoltam párosítottam és jött is egy frissítés, most települ

(#45) Benoe77 válasza doongoo (#44) üzenetére


Benoe77
őstag

Nekem is most hozta :C
Most már csak a védőfóliára várok, ilyet rendeltem: [link]

[ Szerkesztve ]

(#46) doongoo válasza DarkGubi (#33) üzenetére


doongoo
addikt

a google payt lehet valahogyan élesíteni benne (ha már van NFC és nálunk szerencsésebb országokban megy is)?
A telefonon már fent van és igazából csak az órás fizetés az, ami hiányzik egyelőre a Galaxy Watchhoz képest

(#47) DarkGubi válasza doongoo (#46) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Hivatalosan nem elérhető Magyarországon. Tudomásom szerint trükkökkel lehet pl. Revolut kártyát hozzáadni telefonon, de hogy órán hogy kell, azt nem tudom.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#48) doongoo válasza DarkGubi (#47) üzenetére


doongoo
addikt

Azért köszi, azért még keresgélek. Ha valahogy fel sikerülne varázsolni az apk-t az órára, onnan már menne (kártyám van hozzá megfeleleő)

(#49) SolymossyBal válasza doongoo (#46) üzenetére


SolymossyBal
tag

Szia,

-sideload Google Pay app & kész
-Curve és jó pár bank támogatja, Revolut még nem (hozzáadni tudtam kártyát telefonon, de jelezte, hogy a contactless nem fog menni)
-Revolut-tal valami történik, még az is lehet, hgoy fog menni rövid időn belül

(#50) SolymossyBal válasza DarkGubi (#47) üzenetére


SolymossyBal
tag

DE, órám még nincs, csak lesz, így nem teszteltem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.