Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) doongoo válasza SolymossyBal (#49) üzenetére


doongoo
addikt

A telefonra felt tudtam tenni a payt (ott megy is), de ettől még sajnos az órán nem jelenik meg. Arra kéne valami jó módszer...

(#52) SolymossyBal válasza doongoo (#51) üzenetére


SolymossyBal
tag

Elméletileg az órán fent van. Proxy-zni kell. Ha megjön az óra, kikísérletezem. :)

(#53) Stard72 válasza SolymossyBal (#52) üzenetére


Stard72
tag

Én már raktam fel órára az apk-t. Curve kártyát hozzá is lehetett adni, de kb 20 perc múlva eltűnt az óráról a pay

(#54) peti85 válasza doongoo (#46) üzenetére


peti85
senior tag

Elvileg ezzel lehet trükközni, de nekem nem sikerült megbízható proxy-t találni amivel menne. [link]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#55) doongoo válasza peti85 (#54) üzenetére


doongoo
addikt

Ezt néztem én is, de szintén proxy miatt nem jött össze. Akkor marad a várakozás, hátha egyszer itt is hivatalis lesz. Ebben akkor egyelöre jobb a Samu óra (ott megy a Samsung Pay kis ügyeskedéssel)

(#56) Schuler888 válasza doongoo (#55) üzenetére


Schuler888
senior tag

Komolyan amugy miert kényelmesebb odaforgatni a csuklod, mint a kezedugyeben levo telot csak odatartani?! Meg tudnam oldani az okosoramon a samsung payt, de kenyelmetlenebb, mint a telefont odatartani...

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#57) doongoo válasza Schuler888 (#56) üzenetére


doongoo
addikt

Pl. strandon vagy medencéből kiszállva ritkán van nálam telefon, de az óra mindig kéznél van. Ettől eltekintve, ha már adott az NFC, akkor használni is jó lenne valamire. Persze lehet enélkül is élni, csak azért így van némi hiányérzet az emberben.

(#58) Benoe77 válasza doongoo (#57) üzenetére


Benoe77
őstag

A gpay órán való használatához nem kell, hogy az óra online legyen, azaz elérje a szolgáltatót?

(#59) peti85 válasza Benoe77 (#58) üzenetére


peti85
senior tag

Nem kell állandóan online lennie. Van mindig pár token a "tarsolyában" amit fel tud használni fizetésre offline módban. Ha valaki pl. sportol és nem vinne magával telefont, az tudna órával fizetni. De a strandos példa is jó.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#60) Benoe77


Benoe77
őstag

Ingyenes számlapszerkesztő:

Pujie Black

Jókat írnak róla.

(#61) doongoo


doongoo
addikt

Kis összehasonlítás a legutolsó okosórámmal (Galaxy watch 46 mm) összevetve így 4 nap használat után:
Ami tetszik:
- kényelmesebb viselni, mint a samut (a szíjrögzítő fülek jobban lehajlanak a kéz irányába, így jobban felfekszik ill. a kevésbé vastag az óra és könnyebb is)
- a full fekete színe is bejön
- a dual kijelző tetszik és teszi is a dolgát, ahogy kell

Ami lehetne jobb:
- egyelőre nem hozza a 3 nap akkuidőt okos módban (2 van meg), bár lehet, hogy csak az újdonság varázsa miatt. Majd kikapcsolok pár számomra felesleges dolgot (pl. 24 órás monitorozások, aztán meglátom)
- kapcsolódás a telefonnal. Nem tudom, hogy ez az óra vagy a wear OS gyengesége, de ha egy kicsit hosszabb időre eltávolodok az órától, akkor mindig újra kell bluetotth-on párosítani (értsd. kód újra az órán és a telón is). Ez a samun sokkal jobb, egyszer beállítod az alkalmazásban, aztán mindig teljesen magától újra csatlakozik.
- kis hazánkban nem lehet rendesen életre kelteni benne a Google pay lehetőséget (utánaolvastam többfelé, google régiós korlát van). Samuban ez megoldott volt és ment az órás fizetés.
- gyorskapcsolók: keveslem a 6 db kapcsolót a menüsávban (pár alap dolgohoz bele kell keveredni a menükbe)
- mp3-fájlok másolása az órára (offline hallgatáshoz): erre még keresem a rendesen működő megoldást, amiket eddig találtam egyik sem működött. Samuban a telefonos alkalmazásban van rá menüpont és tök egyszerű. Itt amit eddig sikerült, az a play zene albumaim rátöltése, de onnan csak elég kevés zeném van. Eddig minden kipróbált fájlmanager (telefon-óra kombó) csődöt mondott. Látszólag történik valami, de semmi nem megy át az órára.
- nyelv: ez kevésbé zavar, mert elvagyok az idegen nyelvekkel, de nincs magyar nyelv benne (értem, hogy az asszisztens nem tud magyarul, de azért legalább a menü le lehetne fordítva, mint a telóknál). Nyelvhez kapcsolódóan: tud valaki esetleg rá egy magyart nyelvű billentyűzetet (az már csak hab lenne a tortán, ha tudna ez esetleg diktálásból írni magyarul). Samura ilyen is volt.

Ami semleges:
- fullos emailkezelőt találtam erre is (ez nekem fontos, mert nem mindig szoktam azonnal válaszolni,. amikor az értesítés érkezik)
- nincs tekerőgyűrű, ami nyilván samu specialitás, de aki használta már, az tudja, hogy milyen praktikus

Egyelőre ennyi, még szokjuk egymást :)

(#62) Stard72 válasza doongoo (#61) üzenetére


Stard72
tag

Helló!

kapcsolódás a telefonnal. Nem tudom, hogy ez az óra vagy a wear OS gyengesége, de ha egy kicsit hosszabb időre eltávolodok az órától, akkor mindig újra kell bluetotth-on párosítani (értsd. kód újra az órán és a telón is)

A Wear appot felraktad a telefonodra? Elméletileg azon keresztül kapcsolódik, a Mobwoi-s kapcsolódás a telefonnal. Nem tudom, hogy ez az óra vagy a wear OS gyengesége, de ha egy kicsit hosszabb időre eltávolodok az órától, akkor mindig újra kell bluetotth-on párosítani (értsd. kód újra az órán és a telón is)alkalmazás nem kell elég

[ Szerkesztve ]

(#63) DarkGubi válasza doongoo (#61) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

1-2 dolgora tudok válaszolni:
Nekem meg van a 3 nap (folyamatos hordás mellet, benne is alszom most még), egyedül az AOD van kikapcsolva, ugyanis arra ott a másik kijelző.

Nekem nincs gondom a kapcsolódással. Visszakapcsolódik rendesen (Sansung, Android 10).

Mivel még nincs Youtube Music, nekem is más megoldás után kellett néznem. Ezt ajánlották mindenhol:
NavMusic - Wear OS Offline Music
Nem tökéletes, de még FLAC-eket is fel tudtam másolni és lejátszani. Fizetős, de nem drága.

Magyar Billentyűzet nincs. Én is kerestem.

Hamarosan én is írok valami összefoglalót (Ticwatch Pro 2018 összehasonlító gyakorlatilag), de jelenleg még próbálom kitapasztalni és időt hagyni a többnapos üzemidő tesztnek.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#64) doongoo válasza Stard72 (#62) üzenetére


doongoo
addikt

persze, wear-en belül kapcsolódtam először is és mégis kéri a bluetooth kódot (szintén Samsung és android 10)

"Mivel még nincs Youtube Music, nekem is más megoldás után kellett néznem. Ezt ajánlották mindenhol:
NavMusic - Wear OS Offline Music
Nem tökéletes, de még FLAC-eket is fel tudtam másolni és lejátszani. Fizetős, de nem drága." - ezt is néztem, de nem ment. Van esetleg valami fájlméret korlát?

[ Szerkesztve ]

(#65) DarkGubi válasza doongoo (#64) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Szerintem nincs korlát. Én FLAC fájlokat pakoltam fel. Lényegében a NavExplorer programmal kell Wifi-n és ftp-n keresztül felmásolni a fájlokat. Csak bepakoltam pár FLAC fájlt a Music mappába és ment.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#66) Benoe77


Benoe77
őstag

Na, megadta magát, nem tölt az óra. Valószínűleg a kábele hibás. Korábbi verzióknál jártak úgy, hogy ha nagy áramerősségű aljzatba dugták, képes volt tönkremenni. Én pont ezért egy notebook usb portjáról töltöttem, de így is. Írtam nekik, kiváncsi vagyok mit reagálnak.

(#67) doongoo válasza Benoe77 (#66) üzenetére


doongoo
addikt

A saját oldalukon a fórumban olvasva többen is jártak így sajnos...

(#68) doongoo válasza DarkGubi (#65) üzenetére


doongoo
addikt

A zenelejátszás másodjára megoldódott az ajánlott alkalmazással, most factory reseteltem mindent (órát ill az alkalmazásokat) és újra beállítottam mindent az alapoktól. Kíváncsi leszek, hogy a bluetooth párosítás téma most is előjön-e újra. Wear-en belül párosítottam, de a teló menüsávban is párosítottnak mutatja bluetooth-on (kell ezzel foglalkoznom?).

(#69) DarkGubi válasza doongoo (#68) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

A WearOS alkalmazásban is kell párosítani, az rendben is van. A telefon azért mutatja hogy csatlakozva van, mert alapból be van kapcsolva az órán való telefonálás. Ezt én például kikapcsoltam (az órában kell), mert nem akarok az órán telefonálni és ezután nem is jelzi hogy van aktív kapcsolat (de attól még működik).

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#70) SolymossyBal válasza DarkGubi (#33) üzenetére


SolymossyBal
tag

Szia,

mi volt a process a vámkezelésnél? Nekem most jelezte a DHL, hogy ezt-azt küldjek el nekik.

(#71) Stard72 válasza Benoe77 (#66) üzenetére


Stard72
tag

Azt simán ki lehet mérni szerintem egy ellenállásmérővel, hogy kábel hibás-e

(#72) DarkGubi válasza SolymossyBal (#70) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Bekérték a papírokat (paypal számla) és ennyi. Végül nem vámolták (másnak sem).

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#73) Benoe77 válasza Stard72 (#71) üzenetére


Benoe77
őstag

Ki is mértem, úgy néz ki rövidzár van a két érintkező között. Állítólag ez túláram-védelem, ami aktiválódott valami miatt. Át lehet forrasztani, de nem akarom, amíg nem reagálnak. Nehogy vissza kelljen küldeni, és emiatt bukom a garanciát.

(#74) doongoo


doongoo
addikt

"- fullos emailkezelőt találtam erre is (ez nekem fontos, mert nem mindig szoktam azonnal válaszolni,. amikor az értesítés érkezik)" - ezt korrigálom, lehúzza szépen az összes emailt teljes terjedelemben, de a válasz küldésekor hibára fut (send failed). Így sajna csak a notifikációra való válaszadás maradt.

Egyelőre úgy tűnik, hogy a Samu a tizen rendszerevével jóval a wear OS előtt jár...

(#75) Benoe77 válasza doongoo (#74) üzenetére


Benoe77
őstag

Állítólag valamilyen wear-os hiba miatt nem lehet sms-t sem küldeni, lehet, hogy ez okozza az email küldési hibát is.
Reméljük hamarosan javítják, ill. jönn az ígért wear os frissítés. (csak előbb reagáljanak a ticket-emre és küldjék a kábelt... :O )

(#76) doongoo


doongoo
addikt

nem nyugodtam és csak sikerült valahogy megoldanom a Google pay lehetőséget az óráról (bár lehet, hogy kicsit túlbonyolítottam). A Curve kártyám már hozzáadva, már csak tesztelnem kell majd.

(#77) SolymossyBal válasza doongoo (#76) üzenetére


SolymossyBal
tag

Ugyan hogyan?

(#78) peti85 válasza doongoo (#76) üzenetére


peti85
senior tag

Engem is érdekel. Curve kártyám van.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#79) doongoo válasza SolymossyBal (#77) üzenetére


doongoo
addikt

[link] ide írtam be egy korábbi válaszra reagálva címszavakban. Az igazi segítség abban volt, amire reagáltam.

(#80) SolymossyBal válasza DarkGubi (#72) üzenetére


SolymossyBal
tag

Na most van Budapesten. Status: On Hold.
PayPal fizetési igazolást kaptak, illetve a termék nevét és a címzett adatait.
Kíváncsi vagyok mi lesz vele...

(#81) doongoo válasza SolymossyBal (#80) üzenetére


doongoo
addikt

Én anno a DHL trackingen kértem státuszfrissítést emailben. Ott elvileg jött az infó arról is, hogy customs cleared. Utána is "on hold" volt, de telefonos érdeklődésre mondták, hogy általában a következő napon megy a kiszállítás és nem kell fizetnem semmit.

(#82) SolymossyBal válasza doongoo (#81) üzenetére


SolymossyBal
tag

Teflonon megkerestem őket és megerősítették, hogy vámmentes vagy a feladó vállalta a költségeket. Holnap szállítják ki.

(#83) Benoe77 válasza Benoe77 (#73) üzenetére


Benoe77
őstag

Két és fél nap után reagáltak (ünnep volt Kínában), hogy küldjem vissza a teljes csomagot (óra és kábel a dobozában), küldenek újat. Adtak cimkét is, Belgiumba megy majd az óra, immáron a Magyar Postával.
Még jó hogy nem szedtem szét a kábelt, most magyarázkodhatnék.

(#84) doongoo válasza Benoe77 (#83) üzenetére


doongoo
addikt

és a postaköltséget ők vállalják a garancia kapcsán?

(#85) Benoe77 válasza doongoo (#84) üzenetére


Benoe77
őstag

Elvileg igen, a visszaküldésért nem kellett fizetnem.

(#86) doongoo válasza Benoe77 (#85) üzenetére


doongoo
addikt

úgy korrekt. Gondolom a cserét csak aztán indítják útnak, ha kiért a visszaküldött, azaz megint lehet várni az órát kb. 2 hétig legalább (vagy több)

(#87) doongoo


doongoo
addikt

Most világosodtam meg a google pay kapcsán az alsó gomb dupla megnyomását illetően.
Ugye a használatiban is benne van, hogy ennek működnie kell. Eddig nem jöttem rá, hogy mi a gond és a fenti gyorsmenüből indítottam a fizetést, de most végre. Ha duplán megnyomom az alsó gombot, akkor a legutóbb megnyitott alkalmazást hozza be az óra. Ha ezt kisöpröm, akkor az azt megelőzőt és így tovább. Amikor már nincs mit kisöpörni (visszaugrik a számlapra) akkor működik a duplanyomásos indítás a payre.
Wear OS-en itt (mármint alsó gomb duplanyomással felhozva és kisöpörve) lehet a háttérben futó appokat bezárni?

(#88) Stard72 válasza doongoo (#87) üzenetére


Stard72
tag

A C2-esen az alsó gombot olyan alkalmazásra programozod, amilyenre akarod

(#89) Benoe77


Benoe77
őstag

Itt lehet plusz 6 hónap garanciát kapni, ha jelentkezel a tagságba:
https://www.mobvoi.com/eu/membership

A csomagban lévő papíron volt a link, én is csak most találtam meg visszaküldésnél :)
Persze megírtam a javaslataimat is...

(#90) doongoo válasza Benoe77 (#89) üzenetére


doongoo
addikt

Ezt kitöltöttem én is, de azon kívül, hogy a végén kiírta, hogy "submitted", azóta sem jött semmi extra vagy visszaigazolás, hogy tényleg meghosszabbodott-e a garanciaidőm

(#91) SolymossyBal válasza SolymossyBal (#82) üzenetére


SolymossyBal
tag

Meg is jött.

(#92) doongoo válasza Stard72 (#88) üzenetére


doongoo
addikt

itt is, az egy rövid nyomás programozható, de a dupla nyomás adott

(#93) doongoo


doongoo
addikt

Találtam egy nekem mindenben megfelelő watchface-t: Marine Commander
maximálisan testreszabható és a demo verzió is fulllosan működik (csak szerepel rajta, hogy demo mode). Rengeteg minden testreszabható benne, a teljesség igénye nélkül:
- mutatók színe (ezek amúgy érintésre eltüntethetőek)
- indexek, számok színe
- komplikációk (vagy más néven widgetek vagy indexek) alapszíne és tartalma
- pár komplikáció váltott megjelenítést is tud (pl. nálam az időjárás és váltva a légszennyezettség adatok ill. a dátum ill. az agendában lévő események száma, vmint az óra akksinál váltva a lépésszám)
- de tud óránkénti hangjelzést
- a komplikációkra kattintáshoz alkalmazások rendelhetőek hozzájuk
- stb.

csak ajánlani tudom, nekem nagyon bejött

Ahogy én beállítottam magamnak (hogy passzoljanak a színek az óraszíj varrásához):


(#94) Stard72 válasza doongoo (#93) üzenetére


Stard72
tag

Az ilyenek nem eszik nagyon az akkut?

(#95) doongoo válasza Stard72 (#94) üzenetére


doongoo
addikt

Tegnap tettem fel, 1 teljes nap alatt merült 30%-ot ezzel együtt.

(#96) addamka


addamka
őstag

#93:
Köszi, ez nekem is megtetszett.
Régen megvettem a watchmaker premiumot, abban sem találtam eddig jobbat ennél.

Merülés első nap fura volt, éjjel 1 óra alatt merült 20%ot a semmire, utána beállt a 2-3% / óra mértékre. Majd ma kiderül mit dob. Kicsit zavar, hogy a tichealth és társai appok mellett a google fit is futni akar, most kinyomtam a szenzorokhoz az engedélyét, bőven elég ha egy app nézi a pulzusom :D

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#97) peti85 válasza addamka (#96) üzenetére


peti85
senior tag

Nem tudom a Ticwatch Pro 3-nál is működik-e, de a Tic... alkalmazásokat (ökoszisztémát?) ki lehet lőni adb-vel a korábbi modelleken. Feljebb megtalálod: (#15)

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#98) doongoo válasza peti85 (#97) üzenetére


doongoo
addikt

Amúgy a tic cuccok szerintem jobbak, mint a fit cuccok. A tic dolgokat nem muszáj adb-vel kilődözni, simán letilthatóak, legalábbis egy részük.

(#99) addamka válasza doongoo (#98) üzenetére


addamka
őstag

Nekem is rendben vannak a tic appok, kicsit fapados a dizájn telefonon de eddig jól működik. Nekem a Google fit felesleges így, szinkronizál a tic cuccokbol amúgy is a telefon oda.

Akksi eddig jó, 36 százalékot merült 1 nap alatt, kb. minden szenzor be van kapcsolva a háttérbe, talán a stressz mérés nincs (lehet azt nem is tudja ütemezetten).

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#100) LLecso


LLecso
újonc

Sziasztok
Így, hogy már el is múlt a kezdeti napok varázsa, mi a véleményetek az óráról?
Nálam Fossil Sportot váltaná ki, ha jó áron lesz Black Friday akcióban...
Köszönöm :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.