Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adamka16


adamka16
őstag

kellemetlen.....

(#2) #08052480


#08052480
törölt tag

Fel nem fogom, ki az a balfék, aki ilyenen rágódik, kit érdekel az élsimítás? Tegnap jött meg az SC2, szinte észre se veszem, hogy nincs AA, talán csak a motorral kreált átvezetőnél és még ott is alig - más játékokban 4 és 8 szoros AA mellett sincsenek ilyen tűéles árnyékok mint itt. Akinek az ilyesmi befolyásolja a játékélményt azt csak sajnálni tudom...

(#3) Jander válasza #08052480 (#2) üzenetére


Jander
senior tag

Hagyd a fenébe, kellett megint egy starcraft cikk, ma még nem volt egy sem...

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#4) pschio


pschio
őstag

ezt így 2010-ben? :F szánalmas

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#5) LucifeI2 válasza #08052480 (#2) üzenetére


LucifeI2
őstag

Én észre se vettem eddig. :)

(#6) tdd587 válasza pschio (#4) üzenetére


tdd587
őstag

Kicsit ciki. De kicsire nem adunk...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#7) ollie válasza #08052480 (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Felbontástól függ, hogy mennyire zavaró az élsimítás hiánya.

És a továbbiakban mellőzd a sértő hozzászólásokat!

***

(#8) ribizly válasza #08052480 (#2) üzenetére


ribizly
veterán

Itt nem arról van szó, hogy kinek hiányzik vagy kinek nem...
Ha valakinek kell és ez egy általános feature, akkor igenis tegyék bele.
És bizony azokat a gyártókat/fejlesztőket is megértem, akik nem akarnak egy egyébként nem a kornak megfelelő (nem kell rá a flame meg a thread, tudom, hogy szép, csak kevés benne a mai technológia) engine miatt sufni tuningot alkalmazni.
Szerintem sokkal inkább gond ettől függetlenül a 3 részletben megkapott K drága játék.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#9) labrat válasza ollie (#7) üzenetére


labrat
csendes tag

bocs hogy belepofazok, de csak annyit mondott, hogy "balfek", azt is altalanossagban, nem konkret szemelyekre... ez lenne serto?

(#10) bigadam94


bigadam94
tag

Úgy gondoltam, hogy a játék megjelenése után kimegy a divatból a napi 1-2 érdektelen Starcraftos hír.

Tévedtem.

GAMERS szerkesztő, hétköznapi szuperhős, képregény-addikt

(#11) RootRulez


RootRulez
félisten

Na én még mindig a BrodWarral nyomulok és abban sincs elsimítás. :U Annál ez meg csak szebb lehet, szóval ez fog érdekelni legutoljára. :)

═════════════════════════════════════════

(#12) ghostmat


ghostmat
tag

"Az AMD azonban fenntartásokkal közelíti meg ezt az akciókat," - értelmetlen :B

de hogy ne csak off legyen, nekem tetszik az új SC, végre nem valami b*zi new wave-es majd kitaláljuk mi az RTS-t és forradalmasítjuk játék.

Nekem tetszik a gyűjtögetek bázistépítek, fejlesztek harcolok - az hogy nem annyira kreatívak, nem számít a játék szép és nagyon élvezetes!!

(#13) Gabr válasza adamka16 (#1) üzenetére


Gabr
tag

Az még milyen kellemetlen, hogy a játék így csúnyább mint egy konzol játék, ami valljuk be, valóban kellemetlen.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶

(#14) Viktor77 válasza Gabr (#13) üzenetére


Viktor77
titán

Mármint mihez képest rondább? Konzolos rts-hez képest? Nem hinném. Vagy a God of Warhoz képest, ami teljesen más stílus, és sokat számít a grafika? Vagy a PS1-es Tomb Raider 1-hez képest? Mert annál szebb. Vagy mihez képest?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15) menalcas válasza Gabr (#13) üzenetére


menalcas
őstag

Hát figy, ha nem írják biztos nem veszem észre, hogy nincs rajta AA, azt meg végképp nem mondanám hogy bármely konzol game szebb lenne.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#16) Thome


Thome
addikt

Nincs benne élsimítás? Kész, vége mindennek, szar a játék, kukába. Élsimitá nélkül játék a játék? Ááá, élsimítás nélkül nem is működik. Az a motor lelke. Ugyanmár... :U

(#17) mikromanus válasza Viktor77 (#14) üzenetére


mikromanus
veterán

Bezzeg a Crysisnak micsoda egy grafikája van. Nem is sokat játszottam vele, pedig a lehetőség adott volt. A Diablo 2, Starcraft -Broodwar, Civilization 3 meg akár a Heroes of Might and Magic 3 időről időre megkisért és le tud kötni, pedig azokban aztán mai viszonylatban finoman szólva is kezdetleges a grafika :)

Persze az is benne van, hogy az FPS-ek nem annyira a kedvenceim. Kivéve a Far Cryt ...
Ami egy óránál tovább odaragaszt a képernyőhöz az már tetszik. Ez alapján eddig a Starcraft 2 jó, az élsimítás meg nem hiányzott és nem is fog nekem.

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#18) megint én


megint én
őstag

Eddig egyszer sem, de idén ez már a nagyon sokadik csalódásom a blizzardban... :O
Szemét semmirekellő nagy multi lett, mint az EAgames... Nagyon elkeserítő.
De +1 az Nvidiának! :C (és igenis számít az élsimi 1920x1080ban)

(#19) Speeedfire válasza RootRulez (#11) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Sajnos mostanában a játékoknál a sokkal fontosabb az, hogy hogyan néz ki, mintsem, hogy mennyire fogja meg az embert. Nagyon sok régi játék van amivel a mai napig el tudok játszani 1-2x évente. Az élsimítás a legkevesebb ...

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#20) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ójaj, maximum 1 hétig kell élsimítás nélkül játszani, hát tényleg óriási probléma, mindjárt falnak megyek 200-zal...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#21) wolfman


wolfman
veterán

Bár a StarCraftal még nem játszottam, így nem tudom mennyire zavaró az AA hiánya, viszont érdekes hogy ez a dolog most a SC kapcsán jött elő. Már nagyon régóta jelennek meg olyan játékok amiknél 1920x1080-as felbontásban recések a szélek és a játék erőltetve se engedi az AA-t ami gyomorforgatóan idegesítő így kb. 2006-7 óta! Sok játékkal semmi bajom nem lenne, de nem támogatják az AA-t és ez bizony az én szememet nagyon szúrja. Igenis tegyenek minden játékba élsímítás lehetőséget így 2010 tájékán, függetlenül a SC-tól!!!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#22) WayneGace


WayneGace
őstag

Pár órát már játszottam vele. High-on játszom és semmi bajom a grafikával, pedig még ott az ultra beállítás. Észre sem vettem, hogy nincs benne élsimítás opció. Nyugodjatok meg a Crysis 2-ben biztos lesz a 16-szoros is. A játékélményhez valamit hozzáad a grafika, de nem az a lényeg. Elég sok millió embert érdekel az CS, de nem hiszem, hogy sok olyan van, aki amiatt ne venné meg, mert nincs benne élsimítás. Ezt csak azok fogják meglovagolni, akiket egyébként sem érdekel a játék, ha 2 ezer forint lenne se vennék meg, de szeretnek szidni valamit.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#23) WayneGace válasza wolfman (#21) üzenetére


WayneGace
őstag

Én 1920-1200-ban játszom vele, nem találkoztam az általad említett promlémával.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#24) akangels


akangels
tag

Talán még pont itt volt egy cikk vagy valahol máshol hogy egy patchel fog megkérkezni az élsimitás a játékba:D

http://gamepod.hu/hir/starcraft_2_3d_tamogatassal.html

talán ez volt az a cikk:D most ezen mit kell felháborodni ??:D

(#25) menalcas válasza WayneGace (#23) üzenetére


menalcas
őstag

1280ban sem láttam gondokat .

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#26) wolfman válasza WayneGace (#23) üzenetére


wolfman
veterán

Ismétlem önmagam: "a StarCraftal még nem játszottam, így nem tudom mennyire zavaró az AA hiánya"

Én most függetlenül a SCII-től beszéltem az AA hiányról, hogy sok játékban nemhogy AA beállítás nincs, de erőltetve se engedik, ami nem tudom mire jó!? A 21"-os monitoromon is zavaró volt az élsímítás hiánya, nem beszélve most hogy 40"-on tolom a játékokat.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#27) megint én


megint én
őstag

Aki nem látja a problémát annak a szemébe van beépítve az élsimítás. Ezt úgy kapcsol ki, hogy felveszi a szemüvegét. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28) leviske


leviske
veterán

Innentől már nem igazán értem, hogy miért rémlett az, hogy a SC2 DX10.1-re alapozva érkezik... :F

Tény, hogy ezzel az XP-s felhasználóközönséget kizárták volna, de a SC2 esetében ez pont nem lehetett szempont, miután a többség biztos hajlandó lett volna érte Se7en-re váltani.

(#29) megint én


megint én
őstag

Ráadásul már tényleg itt az ideje kukábavágni azt az XP-t. Nagyon kevés eset van, amikor indokolt az az XP.

[ Szerkesztve ]

(#30) stevve


stevve
nagyúr

Én az nV hozzáállását támogatom. Elszúrták a fejlesztők, de ha driver-ből ez javítható (és valószínűleg ezt nem is ingyen oldják meg), akkor nem kell ennek akkora feneket keríteni. Nem egy olyan motor, amire még 100 játék fog épülni, úgyhogy nagyjából mindegy is... a lényeg a végeredmény.

Amúgy én se vettem észre eddig. :)

(#31) #40835072


#40835072
törölt tag

ez gáz.. :W

(#32) keIdor


keIdor
titán

Hála istennek nem élek Blizzard termékkel. Amúgy meg van és lesz még néhány ilyen játék sajnos.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#33) cadgers


cadgers
aktív tag

Nofene, nem gondoltam volna hogy másnak is ennyire feltűnik

Első indításkor beléptem rögtön az options menübe, mindent fullra raktam (ekkor még nem tűnt fel az AA hiánya), majd elindítottam a játékot! Játékba belépés után szinte egyből feltűnt, hogy nincs élsimítás, tehát ismét go to options, és akkor döbbentem le, hogy nincs AA (1280x1024-ben nyomom mellesleg)!

Játékélményt egyáltalán nem rontja a hiánya, de az elején ez eléggé zavart.

(#34) GAbre


GAbre
veterán

Azért kényes kis téma ez,mert akinek "Jó gépe" van,mint pl.: nekem.
Az ha bírja a játék akkor gondolom mindent rárak(hogy szép legyen).
De különösebben nem érdekli az embereket a megléte,illetve most hiánya.
Magyarországra vonatkozóan sztem legalábbis így van.
Azért kiváncsi lennék,h a magyarok milyen beállításon játszanak.
Mert szerintem a legtöbben közepes beállításon,vagy max highon,de fullon nagyon kevesen.

Avatar

(#35) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Ez örök téma már rég óta hogy bizonyos engine-nek nem támogatják az élsimítást. Csak kérdem én hogy itt volt nekünk a Dx10 akkor jött a Dx10.1 most van Dx11 és Nincs olyan programozó aki bármelyik API-ban le tudná programozni az élsimítást? Miért olyan bonyolult ez? Csak azért kérdezem mert több progiban is ez volt a probléma. Mindig szoftveres "override"-ot kellett alkalmazni hogy legyen élsimítás.

Bár kétségtelen bizonyos felbontás mellett már nincs szemmel látható különbség hogy van AA vagy nincs AA. Aki meg ezzel foglalkozik mint azzal hogy egy jót játszon az adott játékkal(jól szórakozzon) az szerintem ne üljön le játszani. :R

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#36) Djuree


Djuree
félisten

jajj ki nem szarja le az AA-t egy ilyen játéknál? mit sír a szájuk, ez egy olyan gyors rts hogy nincs idő a grafot csodálni, ami sztem amúgyis bőven elég egy rts-hez. majd jön a krájzisz2 4234314x-es AA-val, majd arra recskázhatnak akik erre igényt tartanak.
ide felesleges az AA és ezt a blizz is tudta. nem tudom minek szólnak bele ilyen fostos just cause 2-őt készítő laikusok. köze nincs az SC2-höz a csávónak. just cause2-be persze hogy kell, de könyörgöm az nem egy rts :W

annyira hiányzik az AA hogy inkább nem is játszok vele. hát milyen már AA nélkül?! ááááá dobom is ki a kukába és beperlem a blizz-t. what a shame, what a loss!

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#37) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Ehh, hagyjuk már ezt az "érdektelen", meg "ma már volt pár Starcraft hír faxságokat", ha nem érdekel nem olvasod el és nem írsz, ez ilyen egyszerű, nem kell hozzá még 8 általános sem... valakit meg éppen érdekel...

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#38) Löncsi válasza Tikakukac (#20) üzenetére


Löncsi
őstag

Előtte szólj, igényt tartok a lakás/kocsi kulcsra, a gépedre, és egyéb értéktárgyaid tulajdonjogára. :DDD

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#39) Sanya


Sanya
nagyúr

ki nem szarja le az élsimítást stratégiai játékban?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#40) BalaNce87 válasza Djuree (#36) üzenetére


BalaNce87
addikt

Szerintem itt senki nem sírt csak hiányolták ezt a beállítást ami alap az igazi pc-s játékoknál, azt már megszokhattuk hogy a konzol portoknál grafikai beállítás sincs.

(#41) Grifid válasza ollie (#7) üzenetére


Grifid
aktív tag

Az sértő hozzászólás, hogy : Ez csak egy színes csilivili csicsás xar, jól megcsinált átvezető videókkal? :))

(#42) faragojof


faragojof
senior tag

Remélöm nem roncsajel a szömöm ennek az izének a hijánya, amiről beszétök. Elég sokat ülök a gép előtt, oszt nem akarnék mögvakúni, ahogy anyu monta. :U

"Formicate Under Command of the King,,

(#43) Djuree válasza BalaNce87 (#40) üzenetére


Djuree
félisten

alap a szart alap. egy rts-nél?! látszik nem sokat rts-eztél még...ott kb. minden lényegesebb mint a graf. ill. jó ha van jó graf, de az AA az tényleg csak nagy luxus már....egy fps-nél legyen persze, meg autós stuffnál, de ide nem kell....főleg hogy zabálja a teljesítményt....wow-ban sincs élsimítás, mégis messze a legtöbben játsszák :U

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Lejárt az idő, de, h on is legyen: 1440x900-ban, minden csutkán játszom, de elsimítás nélkül is gyönyörű a grafikája.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#45) Abu85 válasza Scholes9 (#37) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Most már érzem, hogy megérte dolgoznom a szabinapomon. :R

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46) Djuree válasza Abu85 (#45) üzenetére


Djuree
félisten

:DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#47) BalaNce87 válasza Djuree (#43) üzenetére


BalaNce87
addikt

Hallod nyugodjál már le, csak azt mondtam hogy real pc-s játékoknál szokott lenni AA, leszarom hogy kell e vagy nem csak ez úgymond elvárható, amúgy engem sem izgat, mert nem nézegetem. Amúgy engem nem is érint, mert ritkán használok AA-t max rádobok egy 2x-est annál több teljesen felesleges plán egy multis fps-be, bár a gridb-e max AA-val jóval durvábban néz ki a játék.

[ Szerkesztve ]

(#48) Löncsi válasza Djuree (#43) üzenetére


Löncsi
őstag

Van WoWban élelmosás.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#49) mistixx


mistixx
tag

Szép és jó dolog az AA, de csak annak fájhat a hiánya akinek minimum 4890 szintű kártyája van.
Ha megnézzük az SC2 rendszerkövetelményét sztem rájöhetünk, hogy nem a szilikon gyerekeket akarták megcélozni a játékkal, hanem a széles rétegeket. Magyarul ha régi is a géped, akkor is tudj vele élvezhető sebességen játszani.
A bekapcsolt AA a játékokban olyan fps esést okoz amit single-ben még elnéz az ember, de multiban komoly hátránya is származhat belőle.
Technikai szempontból lehet, hogy hiba volt kihagyni, de a játszhatóság és a játékélmény szempontjából semmi szükség nincs rá szvsz. Főleg nem egy rts-ben.

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#50) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Hát ez ilyen binyigli...

Most erre egy dolgot tudok mondani... Az első részt sem a grafikája miatt játszották azok, akik játszották, namármost, sztem ezzel sem azért fognak játszani az SC rajongók, merthogy "jajjdeszép", hanem a játékélmény miatt. Szerintem.

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.