Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#155) tupuk válasza Cifu (#154) üzenetére


tupuk
aktív tag

Akkor úgy mondom, neki van a legnagyobb esélye a sikerre :) Rajtam nem múlik, én erősen drukkolok.... ;)

Nyilván állami megrendelésekből ment eddig is a cég előre, ebben az iparágban másképp nem is nagyon lehet. De hát az USA-nak is nagyon jól jön hogy van neki egy SpaceX-e, praktikusan is jól jön, presztízsben meg pláne. Nyilván így vagy úgy de fogják finanszírozni a Mars-utat is, bármelyik elnök a fél kezét adná érte ha az ő elnöksége alatt valósulna meg az a történelmi pillanat hogy ember (mármint amerikai ember) lép a Marsra.

Én gondoltban már ott tartok hogy keresem az optimális helyszínt a bázisnak, szerintem egy nagy barlang (azaz lávaalagút) csak jobb lenne mint a szabad felszín. Mert ott nem kell szigetelni felülről a sugárzás ellen, illetve az hőmérséklet-ingadozás ellen is jobban véd. Ugye az embereknek és raktáraknak, orvosi szobáknak, laboratóriumoknak, műhelyeknek, stb. viszonylag "kicsi" hely is elég, de ha valóban önfenntartó rendszert akarnak ott összedobni (és mivel a földi utánpótlás azért mégiscsak nehézkes és drága, ez erősen önérdek is) akkor jó nagy farmokat kell felállítaniuk. És minél több embert visznek oda, annál nagyobb farmok kellenek. És ez bizony jó sok tökéletesen hermetikusan kiépített és fűtött épület lesz (sok lámpával), amik felépítéséhez sok anyag kell (gondolom paneleket visznek a Földről amiket csak össze kell majd szerelni). És itt érkeztünk el a szűk keresztmetszethez, mivel az űrhajók kapacitása is véges (bármilyen nagyok is lesznek), szóval ha barlangban építik ki az első bázist, ott kevesebb anyagból kijönnek mert fentről nem kell szigetelni, és az angyagmennyiség fontos szempont.
Felteszem polcos-fiókos rendszerben lesznek a farmok, azaz mondjuk egy 100 m2-es teremben több száz négyzetméternyi farm lesz szépen egymás fölött rétegesen, szépen megvilágított fiókokban egészen a plafonig, de akkor is sok hely kell a növényeknek, pláne ha nem csak krumplin akarnak élni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.