Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tecsu


tecsu
addikt

Az szép! :Y

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#2) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Mi megy itt... :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#3) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Kész, vége. Ennyit tud a Samsung. :R

Nem kellett volna azelőtt letesztelni a firmware-t, mielőtt közzétették? :U

(#4) 7time


7time
senior tag

Valószínű hogy a hiba forrása egyes alaplapok Bios inkompatibilitásában van, amugy én nem is frissítettem és nem is fogom ameddig ki nem jön egy új és el nem telik 1-2 hónap, egy Intel firmware már tönkre vágott egy SSD-m azóta megtanultam a leckét.

(#5) Duree


Duree
veterán

Valahogy nem értem a dolgot.Szerintem mielött kiadok egy fontos frissítést az le kell tesztelni,hogy ne okozzon problémát,de úgy látszik a Samsung túl magabiztos és ezt elmulasztotta.

duree54

(#6) atok666 válasza Duree (#5) üzenetére


atok666
őstag

Szerinted nem teszteltek? Ugye te sem gondolod komolyan...

Atok

(#7) A`rpi


A`rpi
addikt

Ha a rendszer az SSD-n van, és a BIOS/UEFI nem látja akkor ugyan hogyan bootolna be?

(#8) 7time válasza Duree (#5) üzenetére


7time
senior tag

Ez nem ilyen egyszerű, millióféle hardver és Bios van, lehetetlen mindre tesztelni és ahogy írtam a nagy Intel is belelépett már ebbe a csapdába, ráadásul 1x az adatok szálltak el másodjára meg az SSD.

[ Szerkesztve ]

(#9) djculture válasza atok666 (#6) üzenetére


djculture
félisten

Nem szokásuk komolyabban tesztelni, majd a vásárlók megcsinálják telefon és tv piacon ugyananezt művelik..

[ Szerkesztve ]

(#10) #85552128


#85552128
törölt tag

Nálam minden gond nélkül frissült a 128-as 850 Pro (EXM02B6Q Magiciannel volt frissítve kb. 1.5 hete).

[ Szerkesztve ]

(#11) 7time válasza #85552128 (#10) üzenetére


7time
senior tag

Én inkább elnapolom. ;] Az a pár % gyorsulás ha van nem ér meg egy gariztatást.

[ Szerkesztve ]

(#12) Hiftu


Hiftu
senior tag

A Samsung sok diviziója csinálja azt, hogy külsőleg azonos hardvereknek teljesen különböző belük van.
Az SSD diviziónál mi a helyzet?

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#13) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Nagy cégek is hibázhatnak... apple is hibázott nem egyszer már meg intel is.
A kérdés az hogy most hogy oldják meg, ebben szokott lenni a jó és rossz cégek között különbség.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#14) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

NSA?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#15) F34R válasza radi8tor (#14) üzenetére


F34R
nagyúr

jah csak az SSD nem engedtem magat es inkabb teglava valt. ;]

(#16) Penguin95


Penguin95
senior tag

Szép volt fiúk! :C

Tényleg ennyire le akarnak süllyedni?

DR|FTK|NG: Menjen inkább tovább az is. Iszonyat ronda lett, és még mindig ott a TW.

[ Szerkesztve ]

(#17) kekegsm válasza djculture (#9) üzenetére


kekegsm
őstag

te már csak tudod...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#18) DR|FTK|NG válasza Penguin95 (#16) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Itt a Galaxy S6. :DD

(#19) D.Orion válasza 7time (#8) üzenetére


D.Orion
veterán

Nem feltétlenül neked szól, inkább a cikkhez, csak véletlenül válasz lett.
Egy akkora cégnél mint a Samsung ilyen kifogás nem lehet! Igenis létezni-e kell és létezik is az a háttér ami lehetővé tenné/teszi, hogy szinte az összes variációra leteszteljék. Egyetlen egy SSD családról van szó. Tehát abból elvileg elég egy is, de vegyünk mondjuk 10különbözőt, mert biztos ami biztos. Méret/verziószám, stb stb. Továbbá minden társítható chipkészletből kell 1-1 darab vele szerelt alaplap/márka.

Van kb. 20 alaplap gyártó, és van kb. 15 különböző chipkészlet ezen alaplapokhoz. Minden alaplapgyártótól be kell szerezni 1-1 különböző chipkészletes alaplapot. Ha nagyon-nagyon felszámolom ez akkor is ötszáz alatti tesztvariáció. Ezt nem lehetett elvégezni?

Olyan, nincs, hogy pl. UD3-nál nem jön elő a hiba, de UD3H-nál meg előjön. Alapból a legösszetettebb verzión kell tesztelni.
Ne akarja már nekem megmagyarázni senki, hogy végigtesztelték és nem jött ki náluk a hiba...

[ Szerkesztve ]

(#20) #25583896 válasza D.Orion (#19) üzenetére


#25583896
törölt tag

Nem tudom, pontosan hogy tesztelik a firmware-t, de én meg azt nem tudom elhinni, hogy nem próbálják meg a lehető legjobban leellenőrizni, hogy tényleg működik-e. A Samsungnál is nagyon jól tudják, hogy nagyot bukhatnak ilyen hibákkal (valószínűleg mostanában már az EVO helyett is sokan mást vettek), ennek fényében meglepő lenne, ha nem tesztelték volna rendesen. (Intelnél is volt már hasonló és az sem kis cég.)

(#21) banhammer válasza D.Orion (#19) üzenetére


banhammer
veterán

Ugye ezt nem gondolod komolyan.
Az alaplapok típusai között is vannak különböző revíziók.
Ha az összes típussal, revízióval tesztelni kellene a firmware-t akkor sose kerülne ki a tesztlaborból.
Arról nem is beszélve, hogy nem mindegy, hogy az alaplapon milyen SATA vezérlő van.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#22) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Ezek után soha, senki ne vegyen semmilyen Samsung terméket....ja mégsem 😫😵

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#23) D.Orion válasza banhammer (#21) üzenetére


D.Orion
veterán

De abban egyetértünk, hogy ez a hiba az alapos tesztelés teljes hiányára mutat rá. Ugye?

(#24) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ezért nem kell kihúzni a kábelt frissítés közben. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#25) vinibali válasza banhammer (#21) üzenetére


vinibali
őstag

magican alóli frissítés azért nem vet fel ennyi dolgot.
tudom, korábban nem voltak pl az AMD AHCI chipset driverei támogatva, de azóta sokat fejlődött a rendszer. sokkal több réteg van a windows és a hardver között, hogy ezen kellene agyalni szerintem. simán ata commandokkal indítják el a firmware frissítést és ahogy nézem a cikkben éppen intel chipsetes alaplapról van szó!

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#26) keIdor


keIdor
titán

Láttam a frissítést, de szerencsére lusta voltam frissíteni. Hála istennek.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#27) banhammer válasza D.Orion (#23) üzenetére


banhammer
veterán

Ebben azért nem lennék olyan biztos.
Emberek csinálják embereknek.
Valakinél működik, valakinél nem.

Anno én az OCZ Vertex 3 SSD-vel szívtam, mert SATA 6 kábel rossz volt?.
Előtte egy OCZ Vertex 2 volt ugyan arra a kábelre kötve és tökéletesen ment.
Kábelt cseréltem és minden ok lett.
A kábel nem volt megtörve, ha háromszor lehúztam róla az SSD-t (Vertex 2) akkor sokat mondok.
Szóval nem értettem a problémát.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#28) banhammer válasza vinibali (#25) üzenetére


banhammer
veterán

Az OCZ boot lemezről frissít, az szerintem bomba biztos megoldás.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#29) Scholes9 válasza pusszycat (#24) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Haha 😄😆

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#30) vinibali válasza banhammer (#28) üzenetére


vinibali
őstag

ez ebben a formában nem igaz, van Linux OSX és Win alapú programjuk, ami frissíti a meghajtót.

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#31) XmoD


XmoD
aktív tag

Samsungra nagyon rajar mostanaban a rud ssd teren. :U

(#32) banhammer válasza vinibali (#30) üzenetére


banhammer
veterán

Lehet, hogy van, de nekem kiírta, hogy bootolj be és úgy frissíts.

Ezen azonban ne vesszünk össze.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#33) berVi


berVi
senior tag

Akkor most varom a sok korabban okoskodo EVO-t ekezo onjelolt zsenit, akik jol megmondtak, hogy ok most mar csak Pro-t hajlandoan venni :W

A nev soha nem garancia. Semmire. Az olcsok kozott is lehet jo, es a dragak kozott is lehet szar. Tajekozodni kell, nem nev alapjan, reflexbol egybites donteseket hozni.

(#34) wolfman


wolfman
veterán

Samsungnak lehet nem kéne 100 lábon álljon a gazdaságban, aztán lehet hogy jobban tudnának koncentrálni a cuccaikra.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#35) frenetik


frenetik
tag

még jó, hogy az amd procis zotac nanómon nem lehetett frissíteni, mert alapból hibát írt ki. :D

(#36) beef válasza banhammer (#21) üzenetére


beef
őstag

Ezeket nyugodtan megfejelhetjük még a BIOS verziókkal is, mert ugyanazon alaplapnál így még simán bejöhet akár plusz 10 variáció is. Szóval impossible mission a teljes teszt.

(#37) banhammer válasza beef (#36) üzenetére


banhammer
veterán

+1 ezt kifelejtettem.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#38) bteebi


bteebi
veterán

Azért ez nagyon gáz! :Y :F Egy ilyen hiba után a firmware fejlesztők felét kirúgnám. Sőt, a miheztartás végett a másik felét is, de utána őket visszavenném, hogy kijavítsák a hibákat.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#39) szabonagyur válasza wolfman (#34) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért ez ilyen szempontból nem teljesen igaz, az egyes divizióknak nem túl sok közük van egymáshoz. Ez olyan mintha a Telekomnak mondanád, hogy ne foglalkozzon mondjuk Energia vagy földgáz értékesítéssel.

(#38) bteebi: neked és a többi ítélkezőnek. Gondolom sosem tévedtél, sosem volt ami nem sikerül 100%ra ugye?

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

"Több felhasználó is használhatatlanná vált..."

Itt megakadtam egy pillanatra, ennek már a fele sem tréfa. :DDD

Szerk.: "A Samsungra manapság rájár a rúd..."

Tán nem kéne drága pénzért bóvlit árulni...

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#41) 7time válasza VaniliásRönk (#40) üzenetére


7time
senior tag

Tán nem kéne drága pénzért bóvlit árulni...

10 éves garival vettem a cuccot, egyetlen "tökösnek" mondott SSD gyártó sem mert ilyet bevállalni eddig.

(#42) #25583896 válasza bteebi (#38) üzenetére


#25583896
törölt tag

Szerintem nagyon szívesen megválnak a fejlesztőiktől, ha ajánlasz helyettük olyanokat, akik soha nem hibáznak és így a kész szoftverek is mindig hibátlanok lesznek.

(#43) djculture válasza VaniliásRönk (#40) üzenetére


djculture
félisten

Én is lefagynék ha a 92 ezerért vett Samsung 2.5" 850 Pro 512GB MZ-7KE512BW egyszer csak megszünne létezni ;] Nem igazán egy olcsó széria ez, még a 128 gigás is 30 ezer..

[ Szerkesztve ]

(#44) devast


devast
addikt

No offense, de a samsung szoftveres részlege, legyen az mobiltelefon, tablet, notebook akármi, sose volt a toppon. Amikor a forráskódok kiszivárognak, a hozzáértők fogják a fejüket mikor meglátják.

(#45) janos1988 válasza 7time (#8) üzenetére


janos1988
addikt

Ezért vannak a szabványok.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#46) VaniliásRönk válasza 7time (#41) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A 10 ev gari a szcientologia milliard evehez hasonlo tulzas, senki a budos eletben nem fog elni vele. Es persze a 840-esek eseteben is elhetsz a garival, ha belassul... o varj, nem, nem elhetsz vele, a tetu lassu SSD-vel kell elned helyette.

#47 szabonagyur: Van 840 Evo-val dolgom, es igen, folyamatosan lassul, a frissites ellenere, csak sajnos a 10000km tavolsag meggatol abban, hogy ives modszerrel javitsam...

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#47) szabonagyur válasza devast (#44) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem is értem az ilyen szakértők akik telefon, számítógép, tablet szoftverénél ilyen nagyon ügyesek, okosak miért nem milliárdosak vagy miért legalább valami saját cégük :U

(#46) VaniliásRönk : tudod egyáltalán milyen belassulásról beszélsz vagy csak elolvastad a cikket valamelyik bulvár magazinban a viccrovat elolvasása után?

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Én úgy vagyok vele, hogy egy - másfél évente, amikor rendszert rakok újra, megnézem van e új bios az alaplaphoz, SSDhez, és csak akkor rakom fel, ha legalább két hónapos. Egyébként nem frissítgetek, főleg ha minden hibamentesen működik. 256os 850Prom van.

(#49) 7time válasza djculture (#43) üzenetére


7time
senior tag

Azért nem olyan vészes hiszen azonnal cserélik, a fontos adatokat meg nem 1 lemezen tárolja az ember.

(#50) #25583896 válasza VaniliásRönk (#46) üzenetére


#25583896
törölt tag

Nem kell lassú SSD-t használnod, mert elég havonta egyszer frissíteni a régi fájlokat és ezt is csak annak kell megtenni, akinél tényleg belassult. Továbbá még nincs lezárva az ügy - legrosszabb esetben kijavítják úgy, hogy ezt a frissítést elvégzi automatikusan a FW vagy a Magician és ugyanúgy használható az SSD, mint bármelyik másik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.