Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) mghltm válasza g@bo (#299) üzenetére


mghltm
addikt

"It is Intel's new 22 nanometer technology with Tri-gate transistors that has brought these limitations. The transistors are extremely tightly packed and the die size is so small compared to earlier processors, that the heat cannot be removed fast enough with air and water cooling."

forras

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#302) maross válasza mghltm (#301) üzenetére


maross
veterán

kicsit keveslem a plusz 5% teljesitmenyt a hiper szuper breaking news world changing 3d tranzisztoroktol. 22 nano, es 100+ fok cserebe, szep. egyet elore, kettot hatra.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#303) maross


maross
veterán

Kozben vegre megneztem, mi a halalert kor alaku a wafer, es nem valami ertelmes forma, hianypotlo tudas volt :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#304) Abu85 válasza chros (#300) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Megoldották. 23,973 Hz a kimenet. Korábban 24 Hz volt. Most nyilván a 23,976 Hz nem csak a lapkától függ, hanem az alaplaptól is. Az látszik, hogy a támogatás megvan, csak nem pont 23,976 Hz, de ezt máshol is láthattuk, hogy pontosan szinte senki sem tudja belőni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#305) gbors válasza Oliverda (#284) üzenetére


gbors
nagyúr

az derék. akkor ezek szerint a kétcsatornás memóriavezérlő még desktopon sem feltétlen elég mindenre...

#271: no igen, csak ez elsősorban a RAM-okon múlik, mert a Sandy is ugyanúgy tudja a magasabb RAM-órajeleket, csak nem "hivatalosan".

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#306) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Egy kis melegedés irás: ENG: [link]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#307) mghltm válasza ViiiiktorOC (#306) üzenetére


mghltm
addikt

jobb lett volna ha nem tudjuk, hogy mi van a kupak alatt... :DDD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#308) SylverR válasza mghltm (#307) üzenetére


SylverR
senior tag

Ezt majd akkor, ha GCN modulok lesznek az i7 x86 magok közt. ;]

Nem!

(#309) LordX válasza ViiiiktorOC (#306) üzenetére


LordX
veterán

Ezt csak most vették észre? Mennyi ideje használ az Intel ilyen sapkát, 10 éve?

(#310) mghltm válasza LordX (#309) üzenetére


mghltm
addikt

nem a sapka az erdekes, hanem a hotovabbitas modja a cpu es az ihs kozott ( tim vs fluxless solder )

(#308) SylverR nagyot neznek, mint a lotto fonyeremenynel ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#311) Geller72


Geller72
veterán

"Ennek köszönhetően jelenleg messze az Ivy Bridge a legjobb teljesítmény/fogyasztás mutatóval rendelkező CPU."

-Nem is tudom. Itt ugye a 130W-os procik mellé van "rakva" de ugye vannak 60/80/95W-os TDP-vel rendelkező 6 magos Xeonok is 32nm-en. Egy X5675-öt szívesen mellé raknék..:DDD. Nálam nagyon meggyőzően fogyasztott konnektorból mérve..:D. De pl az E5645 is csak 80W TDP-s..és van ennél kisebb is, mnit említettem, 60W-al.. ;] .

(#313) barisj


barisj
aktív tag

naon brutal proci :DD

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#314) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Nagyon jó lett a teszt, újabb mérföldkőhöz értünk.

Annak ajánlott aki nem akar évekig új gépet venni..

Nemsoká jön a socket 1150 így ez a platform is halálra van ítélve hosszú távon.
Agyrém ez a foglalat változtatgatás. ide egy láb oda öt láb mire jó ez?

(#315) fesii válasza Sz.Miki (#314) üzenetére


fesii
aktív tag

Úgy mondod mintha tudnád, hogy melyik láb melyik feladatot látja el...
Az amd próbál egy foglalaton maradni huzamosabb ideig és ez a veszte ami nyilvánvalóan kiderül a tesztekből is...

[ Szerkesztve ]

(#316) LordX válasza fesii (#315) üzenetére


LordX
veterán

Ez a veszte? Mivan?

(#317) Sz.Miki válasza fesii (#315) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Igaz az intel nem a magyar fizetésekhez és igényekhez igazodik, de az amd fejleszthetőség és időtállóság szempontjából jobb választás, ha lasabb is... de legalabb olcsobb :)
Nem tudom melyik láb mit szolgál, ezt nem tagadom de ez a néha több a jó néha pedig kevesebb, elég idegesítő. pláne, hogy egy minőségi inteles deszka 40k körül mozog.

[ Szerkesztve ]

(#318) ViiiiktorOC válasza mghltm (#307) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

:P Most már késő! :D

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#319) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

jelen teszt ismeretében 1

i5 2500k használtan, vagy egy i5 3450 ( ivy ) újonnan a jobb beruházás?

[ Szerkesztve ]

(#320) Prof válasza SLYM (#152) üzenetére


Prof
addikt

Na persze a cache nem sokat számít, haha jó vicc (1920x1200)

E2180 3,2 ghz(oc)+ Ati 2900Pro -> 15 fps
E8500 3,16 ghz + Ati 2900Pro -> 30 fps
E8500 3,16 ghz + Ati 6970 -> 30 fps
E8500 4 ghz (oc) + Ati 6970 -> 38 fps

Ebből látszik, hogy a cache számít igenis, és az is hogy a cpu is limit :) .

(#321) HaZsolt válasza g@bo (#319) üzenetére


HaZsolt
őstag

Ha a procierő kell akkor 2500k, ha IGP akkor 3450.

(#322) g@bo válasza HaZsolt (#321) üzenetére


g@bo
nagyúr

kraft kellene.

(#323) Chp válasza Prof (#320) üzenetére


Chp
őstag

SLYM barátunk csak vergődni tudott a 152. hozzászólásában. :DDD Mindenki tudja, hogy Intel processzorok esetében mérvadó a cache.

(#324) #19617792 válasza g@bo (#322) üzenetére


#19617792
törölt tag

milyen kraft? CPU vagy IGPU?

(#326) Oliverda válasza Chp (#323) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez közel sem ilyen egyszerű. Az adott CPU felépítésétől függ, hogy melyik cache épp mennyit jelent. Ergo nem lehet kijelenteni, hogy x gyártó termékeinél számít, a másiknál meg nem vagy csak kevésbé.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#327) Chp válasza Oliverda (#326) üzenetére


Chp
őstag

Akkor téveszme ami a fejemben járt! Úgy tudtam, hogy a Core architektúrára épülő processzorok teljesítményét drasztikusan befolyásolja a Cache mérete.

(#328) Chaser válasza Chp (#327) üzenetére


Chaser
titán

Órajeltől is függ. C2d-nél kb általános volt, hogy minél kisebb órajel annál jobban számít a cache. Ezért lehetett jól ellenni 3-3.5Ghz-re rántott E2xxx/E3xx/5xxx procikkal, mivel a cache magórajelen jár. Persze bizonyos alkalmazásoknál jól jött még így is a több cache, de valami meg nem gyorsult tőle.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#329) Geller72 válasza Chp (#327) üzenetére


Geller72
veterán

..már a C2Q/L2-nél sem volt ez így..mindig.

(#330) bozont válasza Chaser (#328) üzenetére


bozont
veterán

Na meg az alkalmazástól is, éppen mennyire cache igényes. Például mostanában több tesztet is nézegettem és sok játéknál elég nagy különbség volt egy Athlon II x4 és Phenom II X4 között, volt ahol közel dupla annyi fps-t kapott a Phenom, volt ahol meg csontra ugyanannyit mentek. Pedig csak annyi a különbség köztük, hogy az Athlon-ban nincs L3 cache.

[ Szerkesztve ]

(#331) kop8 válasza bozont (#330) üzenetére


kop8
őstag

Nekem, volt athlon II x4 620-am és volt phenem II x2 555-öm is, amiben van 8mb L3 cache, és játékban jobb volt az 555!

Folyamatosabb képet tudott biztosítani....

Egyébként jó látni hogy nem sok a lemeradás az új procihoz képeset a 2600K-val, 4700-at meg lazán viszi még...

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#332) Chp válasza Chaser (#328) üzenetére


Chp
őstag

+ (#329) Geller_1972

Köszönöm, hogy kijavítottatok! :K

(#333) Pikari válasza #19617792 (#324) üzenetére


Pikari
őstag

hát ha gpu kraft kell, akkor már inkább irány az amd.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#334) csaabz


csaabz
őstag

Köszi a tesztet!
:R

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#335) slashing


slashing
senior tag

Istenigazából rohadtul nem vágom hogy egyesek mit várnak egy cpu-ba integrált gpu-tól... ezek a dolgok olyan embereknek jó mint én akik sose játszanak max egy football managerrel amihez meg még sok is. Ne ezen akarjatok már futtatni 2012-es játékokat.

Szerintem lényegtelen hogy az amd köröket ver a videokártyán mivel aki játszani akar annak ez úgyis kevés aki meg nem akar játszani azoknak meg bően elég...

Én áldom a napot mikor kitalálták ezt és nem kell egy plusz felesleges pénzkidobás a gépbe. Sokkal olcsóbban jövök így ki, még ha van is valamennyi felár így a procin, de közel sem annyi mint külön külön. Akinek meg van rendes vga-ja azokba meg alaplap függően még be is segít win-win szituáció...

Nálam ha az alkatrészek bírni fogják simán el fog menni 5 évet a mostani i3 sandy T-s porcim....

(#336) Chaser válasza slashing (#335) üzenetére


Chaser
titán

A világ afelé megy, hogy 1xcsak megszűnik a diszkrét gpu, legalábbis kommersz vonalon, prof szinten lehet tovább húzza. Nem véletlen nyomja az amd a minél erősebb gpu-t. Ezért nem árt minden versenyzőnek idejében felvenni a kesztyűt, sokkal többet vártam az inteltől. A HD3000-re legalább 50% pluszt illett volna dobni sztem, de 60-70%-ot se bánt volna senki:D Ezen a téren van még mit behozniuk.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#337) TGWH válasza Chaser (#336) üzenetére


TGWH
őstag

Max visszavonulnak az alsó-közép kategóriából, és gyártanak tovább vga-kat... vagy lesz valami nagyobb áttörés, szerintem nem is fontos hogy alakul, még ráérünk ezen gondolkodni.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#338) Chaser válasza TGWH (#337) üzenetére


Chaser
titán

Én nem gondolkodok semmin, évente max 1-2 játék érdekel. A tendencia viszont az hogy a pc miniatürizálódik, meg a hozományai is, nem fér bele sokat fogyasztó diszkrét vga, már csak a mérete miatt sem. Persze ehhez idő kell hogy realizálódjon, de ami késik az nem múlik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#339) TGWH válasza Chaser (#338) üzenetére


TGWH
őstag

A mobil piac miatt nem fér bele... most az a max 450 watt annyira nem sok... évente max ezer forintot spórolsz az áramon...
Engem is csak pár játék érdekel, de ettől még nem veszek olyan gépet, ami igaz olcsó, de cserébe izgulhatok, hogy idén, vagy jövőre jelenik valami meg, ami kezdi megfektetni...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#340) SylverR válasza TGWH (#339) üzenetére


SylverR
senior tag

De már megint a félreértelmezés a gond. Az APU-k integrált stream processzorainak nem az a lényege, hogy azon játssz.

Két féle felhasználási változat lesz:

- az általános júzer, pl az épp érettségizett tinilányka a mobilfotóival, számára Sims 3-hoz bőven jó egy ilyen IGP (hasonlóképp fiúknak is elég lesz, egy Forma 1 es autóversenyhez, vagy Dirt 3hoz, közben a mobilfotóit, mobilvideóit megszerkesztgeti vagy a procival, vagy a stream procikon Fusion módban,

- és a ritkább júzer, aki ugyanúgy megveszi majd mellé a VGA-ját mint régen. Közülük is biztos kétféle lesz, egyik nem fogja használni a stream procikat, max ha olyan játékot kap a kezei közé, ami azon számolna AI-t, vagy fizikát, illetve a magamfajta, aki ezeken a stream processzorokon fog grafikát számoltatni. (fotósok, videósok)

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#341) TGWH válasza SylverR (#340) üzenetére


TGWH
őstag

Ezzel nincs is semmi gond, de játékra nehogymár ilyet ajánljatok mindenkinek...
Nincs itt félreértelmezve semmi, csak kissé túl sok amd fant hallottam, pl. aki a 35 ezres amd-re mondta hogy olcsóbb, mint az 52 ezres intel, ami jóval erősebb, de ezt már csak mellékesen említette, mint ha nem lenne 40 alatt intel processzor.

Jó lesz ez az ivy, van egy olyan sejtésem, hogy a core2duo hosszú uralkodásához lesz hasonló, hisz kb. egy éve mondják, hogy már nem bírják a játékokat a kétmagos procik...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#342) SylverR válasza TGWH (#341) üzenetére


SylverR
senior tag

Itt most Chaser kollega csak az elhintett dolgokat mormogta, hogy elfog tűnni a diszkrét. Nem fog. Csak átlag júzer számára nem lesz rá szükség, olcsóbban kap egy elég erős konfigot. :)

Nem!

(#343) TGWH válasza SylverR (#342) üzenetére


TGWH
őstag

Ettől már csak egy lépés, hogy lexajrák a nem átlag usert... onnantól meg megveszed, mert nem lesz más... bejelentik hogy nem éri meg gyártani és kész, vége. Ami nem feltétlenül rossz, de inkább jutnának el odáig, hogy normális játékok vannak az erőgépekre...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#344) Chaser válasza TGWH (#339) üzenetére


Chaser
titán

Nem tudom hogy számolsz, de nekem több jött ki:)
A mobil piac a pc hozománya, ez alatt én azt értettem. De elég "trendik" lettek a kis méretű pc-k is, oemeknek sokkal egyszerűbb ha diszkrét vga-val nem kell bajlódniuk, és hiába no, ők diktálnak nagyrészt.
Első lépcső nyilván az lesz, hogy csak a low-middle vga-k fognak eltűnni, hogy teljesen eltűnnek-e a ma felsőkat-nak mondott vga-k majd kiderül az is, sztem igen. Persze nem 1-2 év kell majd ehhez.
Másik meg hogy ahogy én nézegettem a game teszteket, egyre kevesebben használnak pc-t játékra, sokan áttérnek konzolokra. Amit nem is csodálok, a legtöbb játék gagyi, vagy gagyi konzolport. Van még pár jó cím ami életben tartja a pc-s játékipart, csak az a kérdés meddig.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#345) TGWH válasza Chaser (#344) üzenetére


TGWH
őstag

Nekem bőven elég, ha az utóbbi pár év rpg-it futtatja az új gépem :D meg még pár újdonság. Elvagyok én a Morrowinddel is, csak szaggat :D

Nem tudom mire értetted hogy számolok. Nem veszek olcsót, mert megjárom vele, mint régen a celeronnal... veszek egy normális pc-t 200-ért, és elleszek vele ismét 8 évig XD

Konzolt nem veszek, drágák a játékok, és csak játszani nem kell. Igazából már nem idegeskedem, ha eltűnik a pc játék, hát eltűnik, keresek más szórakozási lehetőséget... néha úgy érzem, a sok idióta miatt meg is érdemli a pc-s társadalom...

Alsó kategóriás vga-k már el is tűnnek, mivel jobb az amd megoldása. De még az intelé is...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#346) SylverR


SylverR
senior tag

Srácok, körülbelül kismilliószor volt már szó a PC-s játékpiac kihalásáról, de még most is érkeznek címek, csak ritkábban. Pl most készülget ez a Reset nevű game is. Ez is kizárólag PC-re lesz.Most, hogy itt a DX11, és egyre több embernek lesz ilyen hardvere, szép lassan érkezni fognak rá a játékok.Nem kell itt semmit sem temetni.

Nem!

(#347) Chaser válasza TGWH (#345) üzenetére


Chaser
titán

A számolást a villanyszámlára:) Elég brutál különbségek jöhetnek ki egy keveset fogyasztó gép vs "ee" gép közt ha sokat van használva, főleg terhelve.
Te nem veszel konzolt, de a nagy többség igen, nem céloztam senkire, csak általánosságban mondtam. Ez is odatesz a pc játéknak, na meg nem véletlen csappant meg az érdeklődés a felhasználók részéről. Meg ott a warez, ahány ország olyan mértékben, valahol érthető a játékgyárosok hozzáállása is. De mindez csak annak kedvez, hogy előbb-utóbb a diszkrét vga mint olyan megszűnjön. Nekem teljesen mind1, hogy így lesz-e, semmi bajom vele. De én így látom a dolgot.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#348) TGWH válasza Chaser (#347) üzenetére


TGWH
őstag

Volt hogy alig használtam a gépet, volt hogy napi szinten, és volt, hogy három hétig folyamatosan ment a letöltés, a villanyszámlán mégsem vettem észre változást, még ha sűrűn játszottam, akkor sem. Igazából ki kellene számolgatni... Ebben sosem voltam jó, de ha pl. 300w-t ad le, akkor óránként 300w fogy, ha egy hónapig folyamatosan megy, akkor sem hinném, hogy 1500 Ft-nál nagyobb különbség jönne ki, csak így gyors fejszámolással, és tippre, azt sem tudom mennyibe kerül egy egység áram :D

EE azért más, azt csak a gamer réteg teteje engedheti meg... normál gépektől igen messze van fogyasztásban. De ha azt nézed, most 400w-s tápegységem van, nyolc éves gépben, és az újba max 500w-s terveztem, de 400 is elég lenne...

Igen, pc mindig döglődik, majd meglátjuk miben lesz a nagyobb rókabőr :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#349) DrJános válasza TGWH (#348) üzenetére


DrJános
aktív tag

Hogy mennyibe kerül a gép által fogyasztott áram azt könnyű kiszámolni.
Mármint annak aki villanyszerelőnek tanult. :DDD

Ha 300W al számolunk akkor 1 hónapra így kell kiszámolni

0.3 KW/h
24 óra
30 nap
és 45,51Ft/KWh

0.3x24x30x45,51=9830 Ft Bár nem hinném, hogy egy hónapig folyamatosan megállás nélkül tudnál játszani. :DDD

Így célszerűbb 100W környékével számolni . De vannak olyan gépek mik jóval kevesebbet fogyasztani Idle alatt (és a torrentet nyugodtan nézhetjük idle fogyasztásnak).

0.1x24x30x45,51=3276Ft

Ha tudnánk, hogy mennyit fogyaszt a géped Idle alatt akkor pontosan is ki lehetne számolni. :D

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.