Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) shteer


shteer
titán

phejj... 2600k a középmezőny :D

a teszt a szokásos színvonal

..szerintem jónak tűnik

(#52) TGWH válasza csucsbicep (#50) üzenetére


TGWH
őstag

Ebben nem kételkedem, ez az egyetlen fórum, ahol nem látom hogy válság lenne, néha csak a 290-es euró emlékeztet rá :D
Esélyes, hogy egy i5-re cserélem le a p4-t :P csak hát már maga az alaplap hatezerrel drágább, igaz piszok jó :D Jelenleg pont egy 20assal drágább, mint amit költenék a gépre...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#53) csucsbicep válasza TGWH (#52) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Talán vmennyire lemegy az sb használt ára, bár nem biztos...

(#54) Gusztáv


Gusztáv
addikt

A proci hozza a amit kell, ezen felesleges is lett volna nagyon gyúrni. Az IGP meg harmat gyenge a Trinity-hez képest.

Laci

(#55) TGWH válasza Gusztáv (#54) üzenetére


TGWH
őstag

Akkor meg azon is felesleges lett volna többet gyúrni, nem?
De emberek, 77watt, mutasson már valaki kevesebbet azonos teljesítménnyel! :D
Megvárjuk, mindenképpen megvárjuk a kistesókat, lesz ez még olcsóbb is!

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#56) Zodicus


Zodicus
senior tag

Nagyon jó és főleg rendkívül részletes cikk lett. Köszönjük :R

(#57) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

kíváncsi lennék egy pci 2.0 vs 3.0 tesztre is:) bár sztem az ég világon semmi nem lesz játékokban...

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#58) LackoMester


LackoMester
addikt

Köszönet a tesztért, mint mindig kitűnőre sikerült :R . Azthiszem a lecsapok egy 3770 K- ra, bőven- jó lesz ez nekem. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#59) DrJános


DrJános
aktív tag

Köszi a tesztet. :R Minőségi munka mint mindig. :C

Nem nagyon értem, hogy sokan miért látják gyengusnak a fejlesztéseket.
Proci erőben verhetetlen mint azt már megszokhattuk, és hozta azt a + -t amit a csíkszélesség változtatásával nyertek.
Az IPG Játékra még mindig kevés (Asztali körülmények között). De a Multimédiás része fényévekkel jobb lett és szerintem ez az ami igazán számít. :K

Kíváncsi leszek, hogy a Trinity hogy fog szerepelni ellene. Bár teljesen más fogyasztással és felépítéssel jön majd (CPU és IPG arányra és a felépítésére is gondolok).
Jó lenne ha az AMD tudna majd jelentősen javulni CPU téren, mert szegény Llano igen "csúnyán" le van maradva. Bár valószínűbbnek tartom, hogy jelentős javulásról nem beszélhetünk majd főleg mivel ők az IPG-k erejére támaszkodnak.

Mindenesetre köszi még 1x :D

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#60) Whysperer válasza fatallerror (#1) üzenetére


Whysperer
addikt

AMD-s kent fajo elismerni hogy jelenleg sokkal erosebb es jobb az intel. Azert jagyon remelem egyszer erdemes pesz am

d t venni. Ilyen jo intelek mellett 8(((

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#61) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Nem rossz már ideje lenne váltani a jó öreg 920-at, de ha ránézek a játék grafikonokra akkor egyből nem akarok váltani.:D Arról nem beszélve, hogy amennyit kódolok arra bőven gyors a 920 is.:) Ettől független nem mondom, hogy majd egyszer nem váltok rá, de az nem mostanság lesz...

(#62) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

F*szért kell kétévente új sorozatot csinálni.. :(((
Még tavaly vettem Sandy Bridget, erre itt az Ivy.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#63) Henkei válasza Whysperer (#60) üzenetére


Henkei
tag

grafikaban?

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#64) TGWH válasza Bjørgersson (#62) üzenetére


TGWH
őstag

ÉS? Most azonnal le kell cserélned? Még bőven jó lesz az a proci két év múlva is...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#65) Cybertrone válasza Bjørgersson (#62) üzenetére


Cybertrone
veterán


Senki nem mondta hogy váltani kell :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#66) icons válasza TGWH (#55) üzenetére


icons
addikt

Nem volt kérdés, hogy verni fog mindent, ami a piacon van. De én is többre számítottam, sokkal többre...
A tri-gate tranzisztorban ennél sokkal, de sokkal több lehetőség van. Ez nem kérdés. Útközben találtam bizonyítékot is itt:
"Az Intel szerint a a 22 nm-es gyártási technológia és a háromkapus tranzisztort összepárosítva alacsony feszültségen 37%-os teljesítménynövekedés és 50%-os fogyasztáscsökkenés érhető el a szintén alacsony feszültségű 32 nanométeres planáris tranzisztorokat alkalmazó megoldásokkal szemben. A teljesítményre optimalizált chipeknél a teljesítmény/watt arányt tekintve pusztán csak a 3D tranzisztorok 10-20%-os előnnyel rendelkeznek a hagyományos síktranzisztorokkal szemben."

Lehet engem, és a mondandómat utálni, de ennél legalább másfélszer, kétszer nagyobb teljesítmény-növekedést vártam volna. Persze az idézetben az szerepel, hogy "...érhető el...", nyilván a technológia felszínét kapargatjuk csak. De úgy vélem, mivel már legalább 2002 óta dolgoznak az újfajta technológián, ennél több eredmény is elvárható lett volna. ((sok zárójelben: azt is el tudom képzelni, hogy messze egy lebutított verzió lett kiadva. AMDéket így is majdnem biztosan verik CPU teljesítményben, GPUban pedig úgyse (nem is értem ezt a gyenge IGP teljesítményt :S))
És azt is vegyük figyelembe, hogy nem csak a kisebb csíkszélesség és a háromkapus tranzisztor lett az újdonság.

Nem szeretnék flame wart elindítani, csak a véleményemet írtam le! ;)

Peace!

(#68) Destructo


Destructo
aktív tag

Z77lap+Egy ilyen processzor..High End számomra..gyönyörű...:D

És köszi a tesztet,nagyon jól sikerült! :)

[ Szerkesztve ]

(#69) SLYM válasza Bjørgersson (#62) üzenetére


SLYM
veterán

és akkor mivan? :D nemtudom tudod-e, hogy nem muszáj rá egyből váltani, egy i5 2500 is elég lesz még 2-3 évig a játékok alá, i7 meg pláne

(#70) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Persze nem mondta senki, de nekem azért csak frusztráló hogy nem két hét alatt kapartam össze a pénzt erre a gépre. Erre még egy év sem telt el, itt a következő generáció és ilyenkor úgy érzem hogy b*szhatom azt a pénzt, mert itt az új.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#71) Angel1981


Angel1981
veterán

Hmmmm - tudom, hogy ez "csak" egy "tick", de én azért kicsit többet vártam...

(#72) TGWH válasza icons (#66) üzenetére


TGWH
őstag

Semmi értelme ennyit fejleszteni, és nagyon kockázatos is. Ha mondjuk nem jött volna be, abból még csúnya bukás is lehetett volna. Már így is jelentősen javult a fogyasztás, amit szeretnék kiemelni, hogy csak a mobil eszközökben van igazán jelentősége.
Ha nekiállnak az őrült fejlesztésnek, eljutnak addig, mint a vga-k esetében is, hogy a kutyát nem érdekli az évente megjelenő új, aztán mehet a csodálkozás, miért nem vesz a nép új vga-t.
Azért egy-két év alatt olyan hatalmasat nem lehet fejlődni.

Szerintem bőven elég ennyi is, két év múlva jöhet valami ütős. Ha normális áron tudják adni, akkor is bőven megéri, persze nem annak, aki tavaly vett gépet.

Destructo, én gyorsan számoltam, +20, +25 ezer kiadást jelenteni :D de lehet pár hét múlva már csak +10. Én minden esetre bízok és remélek...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#73) Qkackca válasza Bjørgersson (#70) üzenetére


Qkackca
őstag

Több éves terv kell ;] Elhiszem hogy frusztráló, de 5-10% teljesítményért annyira nem hiszem hogy kidobott pénz lenne, kivéve ha specifikusan az adott szolgáltatások vagy a teljesítmény maga szükséges - szerintem.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#74) icons válasza TGWH (#72) üzenetére


icons
addikt

Én jelenleg a mobilprocik szempontjából nézem a dolgot, mert már hónapok óta arra várok, hogy kijöjjön az Ivy Bridge:). De hogyha nem csak a saját szemszögemből nézem a dolgokat, akkor is kevés!

Azzal teljes mértékben egyetértek, hogy nincs értelme ennél többet fejleszteni. Nyilván a piacon levő többi termékhez érdemes viszonyítani. És mint azt írtam, azokat veri CPUban. De a tri-gate tranzit 10éve (!) fejlesztik, jelenleg 20%kal tud többet mint planáris társai.

Az általam idézett cikkben 37 és 50%ról beszéltek :) Még mindig min. 17%különbség van a valóság, és aközött, amit pl én elvártam:) Ha csak önmagában a tri-gate fejlesztést nézzük, már kétszer nagyobb növekedést "illett" volna elérni.

Véleményem szerint nincs itt semmi kockáztatás, egyszerűen nem volt többre szüksége a piacnak, ki tudtak volna olyat is adni, ami kenterbe veri a Sandy Bridge-t, csak nyilván nem érte volna meg nekik (esetleg így kevesebbet kell költeni a következő generáció fejlesztésére, plusz jóval előrébb léptek házon belül, mint amennyit kifele "mutatnak")

(#75) haddent


haddent
addikt

Hogy őszinte legyek én egy kicsit többet vártam volna az IB platformtól... Tudom-tudom mondták, hogy nem kéne, de mégis :C Lehet, hogy csak én vagyok így, de ha pl. IB i5 a terv, abból a pénzből én SB i7 -et vennék, és így tovább. Tehát max. IB i7 -nek van értelme szerintem, legalább is amíg le nem áll a gyártás a SB -vel (mivel gondolom jóval olcsóbb lesz ezúton a szandika)

(#76) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Lehet tudni, hogy az AMD mit tartogat ez ellen és az mikor jelenik meg?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#77) Teréz Atya válasza Bjørgersson (#62) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

LOL! Másnak ha ez lenne élete legnagyobb gondja, boldognak érezhetné magát.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#78) fordfairlane válasza Bjørgersson (#62) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem kötelező lecserélni. A cikkben is azoknak ajánlják, akik Sandy előtti hardverrel rendelkeznek.

x gon' give it to ya

(#79) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Természetesen a 23,976 Hz támogatása egy bonyolult dolog, és nemcsak a lapkán, hanem a teljes rendszeren is múlik."

Nanananana! Mindenki más meg tudta csinálni... Ne védjük az Intelt :)

@Kovy29 : Nekem meg Core2-m van... És? Nem játszok, így még egy ideig jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#80) aram01 válasza Bjørgersson (#62) üzenetére


aram01
nagyúr

én is még szandizok egy kicsit

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#81) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Nyugi van emberek, nem fogok belehalni. :DDD Frusztrál és ennyi, beszéljetek csak a procikról, ne velem foglalkozzatok. :K

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#82) zoltanz


zoltanz
nagyúr

"Természetesen a 23,976 Hz támogatása egy bonyolult dolog, és nemcsak a lapkán, hanem a teljes rendszeren is múlik"

Most itt arra gondoltok, hogy régebbi chipset-el lehet nem lesz jó ez? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#83) big-J


big-J
őstag

2012 Q2 ben, 4 magosat kiadni 90k fölött? Szégyen...

[ Szerkesztve ]

(#84) Maximum1


Maximum1
őstag

Vajon a régebbi Z68-as lapokban ugyan azt tudja mint a Z77-ben?
Leszámítva a pci 3-mat.

(#85) AusWolf válasza MZsoltee (#76) üzenetére


AusWolf
őstag

Igen. ;)

Elég gagyi, hogy az intelnek még mindig nincs 2 db x16-os PCI-E sávja. Amúgy nem tűnik rossznak ez a proci, csak az árát sokallom, mint az i7-nek általában.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#86) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

ebből i 5 ös sorozat mikorra is várható? :U

Szépnapot!

(#87) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Buta kérdés: Az "intel smart connect" és "intel rapid start" technológiák csak Ivy bridge procival és azt fogadó alaplappal működnek? (tudom én, hogy nektek a kőkemény órajelek meg a grafika a fotnos, de minket átlag hülyéket ez érint)

Más: Ha a tesztekben szerepel a grafika mérésére játék kerüljön már bele valahogy valami valóban népszerű is!

(ha jól tudom a legtöbben még mindig a starcraft diablo counter strike COD négyessel játszanak a világon, tehát nekik érdekes lehet, hogy megy-e majd jobban a szeretett játék az új procival. Engem pl. nagyon hidegen hagynak ezek az új "nevenincs" játékok, krájzisz :D poén helye, sorry)

Ki ne hagyjam: külön érdekes lehet, hogy egy olyan régi játék, mint a hl1 motoros CS1.6, ami ha jól tudom a legtöbbet indított játék volt még pár hónapja is napi szinten globálisan, eldöcög -e az új HD4000 IGP-vel? Szerintem több embert érint, mint a krájzisz. Szóljatok, ha hülye vagyok...

(#88) RpPRO


RpPRO
őstag

Fogyasztás rulz! A teszt is fincsi. Iszonyú szőrszálhasogatás következik: az "amennyiben" szóval kezdődő mellékmondatot követő főmondatot "úgy" kötőszóval vezetjük be. Tehát: amennyiben - úgy, ha - akkor. Bocsi.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#89) rudi válasza ng0ofy (#87) üzenetére


rudi
nagyúr

Az új fícsörök csak az új procival mennek új lapban. Játékból ami 2-3 évnél idősebb, ergo a közkedvelt őskövületek már lazán mennek a mai hardvereken, értelme nincs tesztelni velük. Továbbá tudják ám a játékfejlesztők, hogy a többség Intel IGP-s gépekkel nyomul, ezért azokat a gémeket, amik nem egy szűk csoportnak készül úgy csinálják meg, hogy menjen Intel IGP-n is. Szép nem lesz, de játszahtó sebességű. Nagyszerű példa erre a Starcraft 2 vagy a Sims 3 és szerintem a Dibalo III is ilyen lesz.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#90) ng0ofy válasza rudi (#89) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Köszi! (:
Viszont tény, hogy néha összeakad az új technológia és a régi játék, pl. első gen. core i procin istennek sem akart rendesen futni a Simfarm :D

(#91) szacsee


szacsee
nagyúr

Kösz a tesztet! :)

Marad a Sandy egy darabig. CPU erő untig elég játékokban, IGP pedig így is kevés.

(#92) TGWH válasza icons (#74) üzenetére


TGWH
őstag

Igazándiból tök mindegy, ha kiadnának egy jobbat, a kutya nem venné meg 100+os árakon... Különben is, sosem volt látványos fejlődés két egymás utáni között, kivétel ha igen :D

MZsoltee, amd kidobja az új trinityt, igp megint agyonveri az intelt, proci rész megint kikap, vagy ha használható lesz, akkor drágább lesz, mint ugyan olyan tudású intel.

Dexter-2000, i5-ös van, a legkisebb 55 ezer forint jelenleg. Van két i5 meg egy i7, egy napra ennyi jutott :N

ng0ofy, aki egy régi játékkal játszik, nem fogja lecserélni a procit, csak ha nem fut el a kedvenc. Ezen kívül tök mindegy, hogy 189 vagy 203 fps-sel fut...
Ha az amd igp-jén gond nélkül elfut az egyik legújabb játék, közel max beállításokkal, akkor miért ne futna el egy régebbi?

RpPRO, ja, csak ne az én pénztárcámat fogyasztanák ennyire :D dobják a kukába az eddigi procikat, és azon az áron hozzák be helyettük az újakat :C

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#93) icons válasza rudi (#89) üzenetére


icons
addikt

Bennem kétségek merültek fent az iránt, hogy "a többség Intel IGP-s gépekkel nyomul". Erre vannak adatok? Nem azt mondom, hogy nincs így, csak eléggé meglepődnék ha így lenne:D Laptopokban...talán. De desktopon még a Core2-kből is elég sok van, illetve az AMD X-es szériákból sincsen kevés:)

TGWH: Hát a 100k+os árt csakis ők szabják meg ;)
De én nem arról beszélek mi volt, elhiszem hogy sose volt. Nem figyeltem eddig. De ez nem azt jelenti, hogy nem lehetett volna most :P

Én nagyon várom már az AMD válaszát, remélem hogy felnőnek a CPU helyzethez, és leraknak valami versenyképeset az asztalra. :) (a mi szempontunkból mindenképpen jó lenne!)

[ Szerkesztve ]

(#94) Klikodesh válasza Oliverda (#4) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Nem gondolkodtatok rajta, hogy erdemes lenne e publikalni angolul a cikkeket ?

Nem olvastam at minden Ivy reviewt de szerintem a minoseg nagyon az elvonalban van es talan erdemes lenne.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#95) rudi válasza icons (#93) üzenetére


rudi
nagyúr

Core i és AMD APU előtt is IGP volt, csak nem a CPU-ba, hanem az alaplapra tokozták. Jelenleg notebookból már asszem stabilan több fogy mint desktop gépből, és a desktopok nagy hányada is IGP-s. Persze elsősorban nem az igazi gémer (kb. 5-10) PC használóra gondolok, hanem a maradék 90-95%-ra. A Sims meg Stracraft játékosközösség nagy részét ők alkotják.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#96) MZsoltee válasza TGWH (#92) üzenetére


MZsoltee
veterán

Igazából az a gondom, hogy kevés a jelenlegi proc a 6970.eshez, és kellene valami jobb, de nem akarok platformot cserélni nem kell 8-12-24-256 mag 4 nagyon max 6, mert a játékok nem nagyon eszik csak tudjon tudjon anynit tuningolva mint egy 2500k 4Ghz-en és persze olcsóbban! :B

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#97) TGWH válasza MZsoltee (#96) üzenetére


TGWH
őstag

,,tudjon anynit tuningolva mint egy 2500k 4Ghz-en és persze olcsóbban!''

Na ilyen nincs :P :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#98) MZsoltee válasza TGWH (#97) üzenetére


MZsoltee
veterán

Reméljük nemsoká lesz. ;]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#99) miresz válasza MZsoltee (#96) üzenetére


miresz
veterán

FX8120 4Ghz vs 2500K 4Ghz újabb játékok alatt,vagy 3Dmark tesztek alatt kb ugyan azt a teljesítményt nyújtja.(nem a CS,vagy a hasonló 1-2 szálas játékokról beszélek) Teszteltük már a Bull topicban is jópárszor. És a fogyaszás,ha most azzal jönne valaki iszonyatosan alul lehet feszelni,és általában 1,2V-on megy 4Ghz-t mindegyik FX8xxx.

[ Szerkesztve ]

(#100) buherton


buherton
őstag

Olvierda, lassan már ott tartok, hogy ha meglátom a neved, akkor az számomra azt jelenti, hogy olvasás előtt elmegyek WC-re, bekészítem a forró teát, és olvasom, hogy a proci legutolsó tranzisztoráról is írsz. Elképesztően alapos vagy, és tartsd meg sokáig ezt a jó szokásod :R .

MOD: Lehet tudni, hogy a CPU-t milyen nyelven tervezik?

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.