Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Scroll Lock


Scroll Lock
tag

"Ami talán elsőre leginkább szembetűnő, az a grafikus mag mérete, ami a korábbi megoldáshoz képest alaposan meghízott."

Szerintem nem lett nagyobb, inkább csak a kiterjedésében változott.

[ Szerkesztve ]

(#402) Whysperer


Whysperer
addikt

Komolyan telejsen kiakadok már ezektől aprociktól . Már ha gépet akarok venni nem szabad prohardverre jönni 8))

AMD nevegyél emrt szart sandyt nevegyél mert itt az Ivy, ivy-t nevegyél mert Sandyt vegyél! 8)

Komolyan már alig várnám ,hgoy jönen egy 3. fél aki adna ajándékba egy olyan ráhegesztetet lenemszdhető atom hűtést amivel 300000 Ghz-en megy a cpu és csak megveszed és jól van . 8)) mindenki boldog azt kapja amit akar és csá 8)

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#403) TGWH válasza Whysperer (#402) üzenetére


TGWH
őstag

Akkor a hűtőt rátennék az intel procikra XD
Amúgy meg nem értem mi a baj. AMD nagyon gyengélkedik középkategóriától felfele... most lehet vulgáris leszek, de ha szar, akkor szar, miért vennéd meg?
Ivy-t sem hiszem, hogy szapulják. Nagyon jó kis procik lettek, amd fanok kivételével a többség ezt mondja :)

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#404) SylverR válasza TGWH (#403) üzenetére


SylverR
senior tag

Az AMD olcsó, és kellően erős. Azért vennéd meg!

Nem!

(#405) TGWH válasza SylverR (#404) üzenetére


TGWH
őstag

Igen, az A8 meg A6-osok kellően erősek egy irodai konfighoz, minimalista játékokhoz... most az, hogy a dirt3-ban kompromisszumot kell kötni, az egy dolog, jövőre a krájszisz 5-öt próbáld vele lefuttatni...

Nem ,,gémer'' gépbe lettek ezek kitalálva. Nem olcsóak, nem jobbak, mint az intel azonos árú megoldásai... innentől nem értem már vagy fél éve, mitől olcsóbb az amd... jó, még megy le kicsit az áruk, akkor már be lehet őket vállalni. 35-40 ezer felett meg úgysem találsz amd-t, amit megérné megvenni...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#406) SylverR válasza TGWH (#405) üzenetére


SylverR
senior tag

Jólvan. Több kérdésem nincs kedves kékvérű. :U

Nem!

(#407) TGWH válasza SylverR (#406) üzenetére


TGWH
őstag

Rohadtul nem vagyok kékvérű, tavaly ősszel bull-t akartam. De kijött, drága volt, meg gyenge is... trinity meg nem játszik ilyen gyenge procierővel.

Ez nem intel szimpátia kérdése. Be kell tudni látni, melyik a jobb. Az intel jobb. Nem értem ezen mi az a hűdebonyolult... meg kell nézni a teszteket, táblázatokat, ki kell találnod mire kell a gép és mennyit tudsz rászánni, aztán megveszed azt, ami az adott árban elérhető neked, és a legjobb. Nem fogok csak azért Bull-t venni, hogy AMD-m legyen, mert van nála sokkal jobb. Csak el kell fáradni a ,,milyen gépet vegyek'' témába, egy darab amd-t nem látsz...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#408) SylverR válasza TGWH (#407) üzenetére


SylverR
senior tag

Először is.
Egy i5-ös konfigot, ram meg vga nélkül, 80k-ból hozol ki.
Ugyanezt a csúcs Llano-val 50k-ből.
És nekem ne gyere azzal, hogy nem elég...
Ha Phenomod van, és mindenáron viszket a hátsód, hogy cserélni akarsz..
Cserélj. De szerintem totálisan fölösleges.

És honnan tudod, hogy a Trinity gyenge lesz..?
Én láttam ilyen kiszivárgott egyszálas teljesítmény mutatókat... Egy szál, nem multi! És bár az i7-et még nem hozta, de a Bull fölé magasodott jócskán, és az i5-öt is beközelíti.

Attól, hogy gyorsabb valami, még nem lesz jobb. Tanuld meg a különbséget.
A jelenlegi processzorom egyetlen magját az első phenom széria 1 magja is felülmúlta 2, 3szoros teljesítményen. Mégis tudok rajta játszani ha akarok..

De befejeztem, nem akartam vitát itt az ivys topikba, de ezen hozzáállásod miatt kinyílt a bicska.. :(((

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#409) TGWH válasza SylverR (#408) üzenetére


TGWH
őstag

Na írj két konfigot :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#410) TGWH válasza SylverR (#408) üzenetére


TGWH
őstag

A8-3850 - 24-26 ezer Ft
Nézzük mivel van egy szinten nagyjából.
::itt::
i3-2100-nál picit rosszabb (játékok a cél)... hmmm... az izmos i5-ös... na igen, nézzük mennyibe kerül, lehet tippelni, szerintetek? 28.000 magyar forint... hmm...
Nos, hol olcsóbb, hol erősebb? Olcsóbb, igen, most már, max négy ezer forinttal... oks, gémer gépnél négy ezer nagy pénz.
Alaplapok. 13 ezertől FM1, 11 ezertől (ECS A55F-M3 (V1.0) FM1 VGA BULK) Asrock 1155-ös lapok (ASROCK H61M-VS B3 S1155)... zárójelben a két legolcsóbb lap amit hirtelen néztem. Jó, lehetne még hetekig nyálazni a netet, ha gondolod tedd meg.

Akkor most innentől miről beszélünk? Ott a hirtelen talált teszt, i3 jobb... és nem i5... ott vannak az árak, pár ezer az eltérés, annyival meg jobb az intel...

Trinity onnantól nem érdekel, hogy rágyúrnak az igp részre... procierő ha erősebb is lesz, szerinted kavarhat valami port? Max ha kétszer olyan erős lesz, mint az első trinityk...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#411) SylverR válasza TGWH (#410) üzenetére


SylverR
senior tag

(#412) Whysperer


Whysperer
addikt

Ne veszekedjetek légyszíves. Én csak azt mondom ,hogy nem értem azt ,hogy pl.: Mint egy magam fajta ember aki emgvett egy e7300-at használtam mikro ekvés lett meghúztam 3.6-ra 4-et is tudna ,de most cserélni kell és az a bajom ,hogy AMD jó elgyen ne oylan erős a köv generációra várni kell Sandy jó de kifutós mármint olyan értelembe ,hogy már van újabb. viszont az újabb Én szerintem emg annyival nem jobb ,hogy megérné azt venni. Csak Photshophoz az enyém már néha elég szar mikro egy nagy felbontáson kell dogloznom és nem értem ,de ez van. 3d-hez meg kell számolni. Viszont az a bajom ,hogy megjött a sandy 1 évre rá megjött a Ivy. Most megjött a bull tavaly ,de már jön az új . szóval egyszerűen nem látom ezeknek a prociknak a időtartóságát mert Én lehet hülyén nézem a dolgot ,de azt látom ,hogy mind az intel meg mind az AMD egy szemlélet egy arhitechtúra váltáson esik át és ezeka kezdeti CPU-i ezekbe az irányba való átváltásukra. Nem tudom egyszerűen nem tudom bemerjem-e vállalni egyiket is vagy várjak még. nem szoktam várnia végtelenségig ,de ezek valahogy nem nyerték meg tetszésemet se piros se kék oldalon!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#413) 8th válasza TGWH (#410) üzenetére


8th
addikt

De ne ilyen full fapad H61 alaplapokat nézegess. Minimum egy ASRock H77M-et illenék betolni egy I.B. i5 alá. Viszont ott a másik oldal. Egy A8-3850 plusz egy fullos ASRock A75 Extreme6 deszka kisker bruttó 50,2k. Ugyanott az Intel Core i5-3450 amiben "csak" Intel® HD Graphics 2500 ketyeg (még az erősebbik IGP, a HD Graphics 4000 is vagy 25-30%-al gyengébb a HD 6550D-hez képest) egymaga 48,8k. Mennyibe is kerül ehhez a cpu-hoz egy A75 Extreme6 szintű alaplap? Aki meg tuningolni akar rádob még plusz 4k-t és 3850 helyett 3870K-vesz amit cibálhat majd kedvére.
Írtad, hogy játék a cél. Ha 1024x768-ban tolnád megérteném, hogy kell a procierő de FullHD-n vagy felette egy kellően erős videokártyával az A8 LIano is simán elég a játékok alá. Hogy téged idézzelek: "Akkor most innentől miről beszélünk?" ;]

szerk:

"Alacsonyabb felbontás, valamint részletesség mellett meglehetősen nagy volt a differencia az Intel és az AMD processzorai között, ami alól csak a Battlefield 3 képezett kivételt. Ennek ellenére Full HD-ban, nagy részletesség mellett mindegyik processzor képes volt játszható szintet produkálni, azaz most is elmondhatjuk, hogy 1920x1080-hoz és a fölé az esetek döntő többségében elsősorban erős VGA, nem pedig erős CPU szükséges."

idézet innen: A régóta várt Intel Ivy Bridge tesztje / Játékok (CPU)

[ Szerkesztve ]

(#415) TGWH válasza SylverR (#411) üzenetére


TGWH
őstag

Kollega. Az i3-mal is bajban van a drága A8 3870-ed... i3 3120 az van vele egy árban... A 2500K még azt a Bull 8150-et (~50 ezer forintos proci) is néhol laposra veri, ami teljesítményben jócskán ráver az A8-as csúcs procira...

Ezt mondom már régóta, és ezt nem bírjátok megérteni... a 2500K nem ellenfele az A8-asnak... Mind árban, mind teljesítményben a két páros a fentiek szerint alakul. Néhány játékban az amd jobb, az intel picit drágább, de többségében az intel jobb, ajánlhatóbb játékok alá. Ennyi.

Whysperer, ez nem veszekedés, ez kulturált vita. Sajnos néhol még azt sem tudják mit jelent a vita szó, ezért köszönöm SylveR kollegának a normális hangvételt, és a moderátoroknak, hogy nem törölték a hsz-okat! Köszi.
Nem kötelező lecserélni a procit, amit most venni akarsz... Egy éve is vehettél 2500K-t, most is. És még jó pár évig ki fog szolgálni. Ugyan úgy igaz ez a most megjelent ivy-kre is. Nem kell lecserélni ha megjön az új generáció... Jó lesz az még vagy 3-5 évig, attól függően, a játékok hová fejlődnek. Nézd meg a core2duo-t, az is legalább 4-5 évig tökéletesen alkalmas volt a játékok magas grafikán történő futtatásához.

8th, csak gyorsan megnéztem. Intel oldalon akkor a 77-es lapok kb. 20-24 ezer...
Meg kell nézni a minimum fps-eket. Ég és föld a kettő között a különbség. Lehet most még elég, de az amd-ből előbb el fog fogyni a szufla, mint az intelből, az is biztos... Valamint úgyis előbb veszel új vga-t, mint procit, ezzel meg ismét a proci kerülhet bajba, kérdés hány darab új vga-ig bírja...
52 a 2500K, és 60 körül van 3570K. Na most én ez utóbbival legalább 5 évig elleszek... egy amd-vel nem biztos...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#416) El Kebir válasza 8th (#413) üzenetére


El Kebir
őstag

"(még az erősebbik IGP, a HD Graphics 4000 is vagy 25-30%-al gyengébb a HD 6550D-hez képest)"

Heee? Te melyik tesztet nézted? ...inkább 30-60% a lemaradása... :U

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#417) SylverR válasza TGWH (#415) üzenetére


SylverR
senior tag

Ez a komment az összes felettem íródott kommentre reakció, szóval kavarodik, hogy mit kinek írok. Nincs kedvem külön venni őket, annyit nem ér nekem az egész.

Öhm...
Honnan a fenéből veszi mindenki, hogy az i3 jobb mint az A8?!
Hogyan lenne jobb KÉT mag, mint NÉGY mag?
A fogyasztásról meg annyit, hogy a Llanonál nem kötelező dGPU-t rakni a rendszerbe, míg i3-nál kötelező... Innentől kezdve máris az AMD fogyaszt kevesebbet.
Igen, az AMD teljesítmény alapján az i3-hoz árazta be az A8-at, de attól még erősebb annál...

[link]
Hehe. És első keresésre találok olyat, ahol az i3 igencsak lemarad.:)
Úgyhogy Enszuke kollega megszólalását marhára nem értem. Főleg, hogy, hogyan számolta ki azt a 8 ezer ft spórolást?
Ha a fogyasztás zavar, ott az A6, vagy az A4. De az a 8ezer ft igencsak durva számítás volt... Maximum akkor érvényesül, ha a 6 órai használat folyamat, valaki CSAK játszik. De ezesetben az A8-ból nagyobb erő préselhető ki.

Igen, biztos igazad van, a 2500K ajánlhatóbb játékok alá... De könyörgöm, dupla annyiba fáj mint az A8! Az i3-mal meg ne gyere, ott van fentebb a link... Ha olyan játékkal akarsz játszani, ami kihasználná a több szálat, ott a Llano csúnyán elveri az i3-mat. Lásd, GTA4, BF3. Több cím most nem jut eszembe.

Ez most nem arról szól, hogy Intel, vagy AMD. Már te magad is elkanyarodtál...
Én abba kötöttem bele, hogy beböfögted, hogy az AMD sz@r. Nem az! Jöttél azzal, hogy irodai gépbe jó... Igen, az i3 kiváló oda a 2 magjával. Az A8 a 4 maggal már játékra, és munkára is jó. És ha nincsenek különc vágyaid, mint a maximum AA, meg AF, meg 6 monitoros megjelenítés, bőven megteszi. Ha meg kevés a GPU, veszel egy dVGA-t. Ugyanezt az i3-mra nem mondhatod el. Még az i5-ről se. Az Ivy már mutat valamit... De még az is kevés, hogy az integráltjával játssz.

Nem!

(#418) Whysperer válasza TGWH (#415) üzenetére


Whysperer
addikt

Igen csak nem tudom ,hogy most vegyünk Intel-t. Én AMD party vagyok de most nem mertnék ennyit se annyit kiadni értük. Mind1. a lényeg ,hogy i5-be gondolkozok mivel a i7 számomra fölöslegesnek tűnik. Csak azt nem tudom ,hogy 2500k vagy 3570k. Árrba ugyan az itt Angliába ahol nézem legalábbis. Most a sandy a jobb vétel vagy az Ivy cask az ivynek még ki kell forrnia driver stb- vagy miért kerül a i5 2500k ugyan annyiba mint a 3570k? Ezt az alaplapot néztem hozzá [link] vagy csak nem tudom melyik proci legyen!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#420) SylverR válasza Enszuke (#419) üzenetére


SylverR
senior tag

Veled úgyse lehet dűlőre jutni, úgyhogy több szót nem fecsérlek rá. Itt a link alant. Elnézést, hogy a közvetlen képlink nem működött. Nem az én hibám. Én így szoktam linkelgetni.
De itt az oldal linkje: (ismétlem, 4 magra írt játékokban a hajadra kenheted az i3-mat)
[link]

Nem!

(#422) 8th válasza El Kebir (#416) üzenetére


8th
addikt

Játékok alatt nyújtott teljesítményre értettem mert arról beszélgettünk fentebb. Itt a PH!-s I.B. tesztben néztem.

(#423) SylverR válasza Enszuke (#421) üzenetére


SylverR
senior tag

Jó, mindegy. Legyen. Gyorsabb játékra az i3. (50 vs 53 fps, hűűűű, de sok.) :U
(Mellesleg GTA4-et sehol nem találok mai procin... Ha valaki talál, és linkel, köszönöm. Én befejeztem.)

Nem!

(#424) TGWH válasza SylverR (#420) üzenetére


TGWH
őstag

Embör, leírják alá, hogy integrált grafikus vezérlő x%-kal gyorsabb... amit mondjuk elsőre rohadtul nem értek, ugyanis a 20 fps különbség 46%, míg a 20 fps különbség máshol 75%... sietek, így gyorsan írok:
Leírtam, hogy ha nem kell vga a gépbe, akkor A8... leírtam azt is, hogy játékhoz i5... 1400as felbontás azért nem fullhd, ebben talán kiegyezünk...

Minden teszt mást állított, mára talán normalizálódott a helyzet, ahogy én néztem, a legtöbb tesztnél sem az Fx, sem az A8 nem tudott nyerni egy intellel szemben...

Azt meg kérem felejtsük el, hogy egy igp-vel fogok játszani...
Azt meg azért nem hinném hogy elhiszem, hogy kiadnak egy olyan processzort 26 ezer forintért, ami jobb, vagy minimum egy szinten van, esetleg minimálisan lassabb, mint egy 52 ezres processzor... ekkora bakot azért nem szoktak lőni, max drága jó pártunk és vezérünk, amikor lényegében napvilágra derült, akármit szorongatnak meg, az államadósság csak nő...

Kéretik átnézni a teszteket, az összeset, ahogy én tettem, és akkor már le lehet vonni a következtetést, miszerint nem minden arany ami fénylik...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#425) SylverR válasza TGWH (#424) üzenetére


SylverR
senior tag

Fentebb leírtam, hogy rendben. Elfogadom, hogy játékra jobb.
Időközben rájöttem, de most már mindegy. Csak próbáltam keresni egy tesztet, amiben megmutatkozik a 4 mag ereje. De úgy látom ilyet nem igazán találni.

Viszont totálisan eltértél a fő témától.
A gondom az volt, hogy azt írtad az AMD-re, hogy sz@r, és hogy irodai használatra jó csak.
Ez nem igaz! Soha nem volt igaz, és nem is lesz.
Még az integrált vga-val is lehet fullHD-n játszani.
Jó persze, nem Crysis-szal, meg Metro2033-mal... Amikkel egyébként nem tudom ki a fene játszik?:)
Az egész felhasználási igény kérdése. Az én igényeimnek bőven megfelelne a Llano IGP-je, lévén keresztül kasul végigjártam az összes létező tesztet, és az jött ki, hogy bő dupla olyan erős, mint egy HD 3650, ami egy rövid ideig a gépembe volt. A Trinity meg az előzetes infók alapján IGP terén bő dupla teljesítmény (HD 4770-4830 szint, illetve inkább az alatt picit), proci terén meg olyan lesz amilyen. Llano kicsit lassabb a Ph2-nél, akkor a Trinity várhatóan ugyanennyivel gyorsabb lesz annál. Mindenképp előrelépés.
Ráadásul most már az Intel is az APU-k útjára tévedt, így hamarosan várható az olyan alkalmazások érkezése, amelyek kihasználják a stream processzorok teljesítményét. Márpedig amire nekem kell egy gép, grafikai szerkesztés, egy GPU sokkal jobb megoldás, mint egy CPU. Elég abba belegondolni, hogy a legcsúcsabb i7 lebegőpontos teljesítménye 3 gigaflops. Ezzel szemben a Llano IGP-je 300 gigaflops. Ezen túl pedig a játékok maradnak, amik lényegesek. Ott az Intel gyorsabb. Aláírom. Na de nézzük át a teszteket, mennyivel is... 60 fps helyett 70? 100 fps helyett 110? Ugyanmár... Ez kit érdekel? Az zavarna, ha 50 helyett 5 fps-t produkálna. De 50 helyett 40, vagy 45..? Még ha szembe tűnő is. Nem érdekel. :)

És ezzel az Ivy topik "spamelése" off a részemről. Remélem így másodjára már megérted miről beszélek.

Nem!

(#426) TGWH válasza SylverR (#425) üzenetére


TGWH
őstag

Igen, én eddig úgy tudtam, hogy a Bull az sokkal gyengébb, mint az i5 2500K.

De azzal meg te húztad ki a gyufát, hogy a fele annyit érő proci ugyan olyan jó, és nem az i3-mal kell összehasonlítani a gyengébbet...

Részben ivy téma, mert abból indult az egész, ha jól emlékszem, hogy minek olyan erős proci, mint az ivy, ha a 28 ezres amd is hozza azt a szintet...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#427) SylverR válasza TGWH (#426) üzenetére


SylverR
senior tag

Nem. Abból indult ki, hogy lesz.roztad. Olvasd magad vissza kérlek.
A Bull pedig NEM gyengébb az i5-nél. Programfüggő. Neked is ajánlom, hogy nézz Linux tesztet. Ott kijön az ereje. Egy vagy két alkalmazásban még az i7-et is csúnyán elverte. A miért egyszerű. 4 mag sosem lesz olyan "erős", mint 8.
Ettől persze a Llano még nem erős. Ezt én egy szóval nem állítottam. Csak annyit mondtam, hogy OLCSÓBB, és működik. Ennyi. :) Azzal is lehet dolgozni, és játszani. Ha téged az zavar, hogy fotosoppolsz, és a kép efektje az Intelen 5 mp, AMD-n meg 8, és ez neked akkora érvágás, mert naponta többezer képet szerkesztesz, és minden kép utána 5 ft-ot kapsz, vegyél Intelt! Ennyi. Engem részint rohadtul nem érdekel, hogy xy játék, egy HD 7750-nel vagy 7770-nel Intel i5-ön 40 fps, A8-on meg 30 fps. Akkor is A8-at választom, mert olcsóbb, és későbbiekben kihasználhatom a Fúzió erejét.

Nem!

(#428) Whysperer


Whysperer
addikt

De Én akkor nem értem az Intelt! Komolyan mondom! Rug egy öngolt úgy ,hogy közbe még tökön is rugja magát? Akárhova felmész azt mondják jobb az i3 mint a a8 stb. igaz elismerem ,de Erre jön az Intel az Ivyvel és a siker sorozatos i3-at alsó kategriába nem hoz? Pedig mindenre jobb mint a ellen GPU-i a tesztekből állítva igaz?
Intel Core i3 2130 110 font
Ivy Intel Core i5 3450S 132 font

Erre kiüti az egyik leg piacképesebb processzorát? Mert oké vannak felhasználók viszont,gamerek stb.. Vannak cégek is a világon rendesen és minek vegyenek egy irodai gépbe i5-t amikro egy i3 is teljesen jó! VAgy mi ez azt mondták az intelnél?

De már komolyan:

AMD A8-3870K 103 font
Asus F1A55 58 font
= 161

Intel Core i3 2130 110 font
Asus P8H61-V Rev 67 font
= 177

Asus P8B75-M LE 58 font
Intel Core i5 3450S 138 font
=196

NA ha ezt megnézitek akkor ez alapján 3 szemszögből nézhetitek amit Én nem látik egyik esetben sem logikusnak intel részről! 161-ért kapsz egy normális vgas 4 mago sprocit. ami ha nem is gyorsabb az i3-nál ,de adja istenem 4 magos procik képességére lesz szükség későbbiekben és lesz ergo van tartaléka arról nem is beszélve ha véletlen tunning barbár ember kezébe kerül és jól meghúzza.

Erre jön az Intel és kidobja 19 fonttal drágábban az i5-s prociját és ezzel kiüti a fenébe az i3-as szériát mert az aki önfejűségből is inkább i3-at vesz az egy ....om

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#430) SylverR válasza Whysperer (#428) üzenetére


SylverR
senior tag

Intel bátyánk úgy áll hozzá, hogy a cégek meg az irodák vegyenek Pentium G-ket.
Megfelel az i3-nak, csak még korlátozottabb a gpu teljesítménye, és képességei. Aminek jó részét szerintem nem tartaná feleslegesnek egy iroda sem... De ki mit gondol. Irodába egy A4 is bőven megfelel, vagy egy A6. Számolj annak az árával, és akkor még siralmasabb az arány. :DD

Nem!

(#431) Mans20 válasza Whysperer (#428) üzenetére


Mans20
addikt

Majd a harmadik negyedévbe kijönnek a i3 as ivy-k is,inteléknek mindegy szerintem hogy mit adnak ki,Én pl azt tartom hülyeségnek hogy kiadnak egy procit,utána ugyan azt csak 100MHz-val nagyobba,inkább adnák ki 300MHz-s emelésekkel.

(#432) Whysperer


Whysperer
addikt

Jó de értem. Csak az előző hozzászólásokra írtam ezt. Hogy ha már nem Pentium G vagy iroda akkro már AMD nem? viszont,ha i3 akkor már jobban megéri az i5 nem? Erre gondoltam szimplán

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#433) SylverR válasza Whysperer (#432) üzenetére


SylverR
senior tag

Ja. Csak a tesztekre hivatkozás megy, de 4 mag akkor is jobb mint 2 (i3), ha fejtetőre állsz, akkoris. Irodába persze megfelel az i3 is.

@(#431) Mans20:
Mindkét cég 100-asával lépked, a szorzó +1-es növelésével. Szerintem nem hülyeség. Akkor tűnik csak annak, mikor a proci már az élete végét járja, és van belőle 10 különböző 2.5-től, 3.5 ghz-ig terjedőn. De inkább örüljünk, hogy szép lassan emelgetik, nem kell az otthoni tuning, ami nem 100%, hogy működni fog. :)

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#434) Whysperer válasza SylverR (#433) üzenetére


Whysperer
addikt

Nem tudom miről beszélsz? Mikor Én leírásomban is ezt mondom ,hogy kis kategóriában akkor is. mivel i3 -at nem éri emgvenni mert akkor már i5 inkább. Sz.tem és irodaiba inkább azt vennék!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#435) TGWH válasza SylverR (#427) üzenetére


TGWH
őstag

Igen, amikor összeeresztették az 56 ezres intelt a 70 ezres Bullal, és még el sem volt képes verni, úgy fél éve, akkor te mit mondtál volna rá? Többet is eszik. A csodapatch sem segített játékok alatt, ez is ki lett emelve.
Linux? Most komolyan, csak azért menjek vissza linuxra, hogy tudjam mutogatni az e-farkamat, mekkora király vagyok, hogy Bullom van, és programoknál tudom használni?
Nem érzed úgy, hogy tökön lövöd ezzel magad? Írtam, nekem játékra kell. Tömöríteni minek néznék 3 másodpercet, nem tömörítek. Azért azt ne mondd, hogy 30 és 40-50 fps között nincs különbség... ,,Az emberi szem 25 fps felett...'' kezdetű dumát el lehet felejteni, mert igenis észreveszed hogy nem 50, hanem csak 35 fps-sel fut a játék. És lehet én gondolkodom rosszul, de ha ez, a most meglévő játék jobban megizzasztja az amd-t, akkor mi lesz a később megjelenő játékokkal?

Mans20, ezt az amd is ugyan úgy meglépte...

Jön majd az i3 meg kölönben is, i3 nem egyenlő az i5-tel. Nem kötelező cserélni. Igen, nem szép amit intel bácsi csinál, viszont ez van. Innentől most mit csináljak, csak azért se vegyem meg azt a procit, ami az árkategóriában a legerősebb? Amikor az nvidia pénzelte a játékokat, és nekem az a játék kellett, mert azzal játszottam (pl. Sacred), persze hogy nem vettem radeon kártyát, hülye én sem vagyok... Azzal futott jobban és kész. Ráadásul akkoriban az ati kártya néha még önmagával sem volt kompatibilis...

Azt azért ki lehet emelni, hogy az S és a T végű modellek (vagy milyenek vannak a K-n kívül) kevesebbet fogyasztanak. Nem egyenlő ez sem egy olyannal, ami nem S vagy T végű...

De most már tényleg, délután minden tesztet átnézek, mert az árcsökkenés lehet a Bull felé terel jó pár embert, aki hozzám hasonlóan, végignézte. Az viszont egyértelműen megdőlt, hogy az A8 ugyan olyan jó játékra is... Neked lehet, de akkor ezt közölni illik.
Ha én telefont veszek, akkor közlöm, hogy nekem jó a 32 ezres is, nem veszek 50-100 ezerért, mert drága, és amire nekem kell, megteszi a középkategória is, viszont a 25 ezresek már eléggé gyengék.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#436) Oliverda


Oliverda
félisten

Ami nem kapcsolódik szorosan a teszthez vagy az Ivy Bridge-hez, az értelemszerűen nem ide tartozik! Ezek után csak ennek megfelelő hozzászólásokat várunk ide!

Ez elsősorban Whysperer és TGWH tagoknak szól!!

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#442) Whysperer válasza Oliverda (#436) üzenetére


Whysperer
addikt

De azt nem értem az ,hogy a sandy helyett ivy ajobb a tesztekből is adódóan jobb vétel ez mért nem témához kapcsolodó? Nem Én kezdtem el kattogni a AMD éeltképességén

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#443) Oliverda válasza Whysperer (#442) üzenetére


Oliverda
félisten

Felesleges itt és most ez a vita. Lépjünk túl már ezen, ha egy mód van rá. Köszi!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#444) hugo chávez válasza SylverR (#425) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

"Elég abba belegondolni, hogy a legcsúcsabb i7 lebegőpontos teljesítménye 3 gigaflops. Ezzel szemben a Llano IGP-je 300 gigaflops."

Azért ez nem egészen így van, mert a Core i7 3770K 4 cpu magjának összesített lebegőpontos teljesítménye 224 GFLOPs, a Llano IGP-jének pedig ~480 GFLOPs. ;)

[ Szerkesztve ]

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#445) SylverR válasza hugo chávez (#444) üzenetére


SylverR
senior tag

My bad...És köszönöm a pontosítást!:)

Nem!

(#446) TGWH


TGWH
őstag

Oks, és megint ott vagyunk, hogy egy i7 szintű procinál ugyan ki akarj kihasználni az igp-t? Mennyire működik együtt a vga-val, mint pl. az amd megoldása? Az működik egyáltalán? Bizonyos kártyákkal elvileg igen...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#447) Casanova*


Casanova*
veterán

IHS(hőelterelő eltvávolítása). többé nem melegszik ivy! probléma megoldva. ;]

[link]
[link]
[link] itt látni mennyivel hűvösebb lett az ivy. :Y léggel lehet feljebb húzni az ivyket,kollégák. :U

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#448) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg a 3770 proci beépített hd4000 videóvezérlőjét használom.

Az lenne a kérdésem, hogy ha teszek a gépbe egy VGA kártyát, akkor lesz a CPU-nak számottevő gyorsulása? Leveszem a válláról a grafikus terhet?

Köszi

(#449) mariomahmoud


mariomahmoud
tag

Nekem ilyen van, életem eddigi legjobb processzora! Respect! :C :C :R

Üdv. Mario

(#450) lemusz


lemusz
addikt

Több mint 3 éve éve nem írt ide senki, pedig ezek a procik megérdemelnék, hogy beszéljünk róluk. Mintha 5-6 évet megállt volna az idő, alig fejlődtek az asztali processzorok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.