Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Depression válasza Ricardo (#445) üzenetére


Depression
veterán

Ez a gumis hasonlatot már legalább 5x olvastam itt.
Míg egy gumi elhasználódik, addig ez egy töltőre nem jellemző.
A környezetvédelemre pedig az ingyenes a legkárosabb, ha ingyen kérhető lenne egy töltő, még az is kérné, akinek 20db van otthon. Nem véletlenül tiltották be az ingyen reklámszatyrokat is.
Nem vagyok apple fan, de ezt a részét szerintem minden józan gondolkodású ember beismeri.
Az apple azzal köpi szembe a vásárlókat, hogy nem type-c a csatlakozó a telefonon, pedig EU szabályozás alapján az jön korábban, de azokat is figyelembe kell venni, akik vagyonokat költöttek eddig lightning csatalkozós eszközökre.
Arról nem is beszélve, hogy ez egy EU szabályozás lesz, ami ugye nem az egész világ. Szóval hiszem azt is, hogy itt tényleg nem csak a profit a lényeg: hanem a megaprofit, miközben még pozitív hatása is lesz a környezetre!
Hiába reklámozza magát a sziamiáú, hogy náluk jár a töltő, mint eddig az összes telefonhoz, amint életbe lép a törvény, náluk, és senki másnál sem lesz benne az EU-n belül. És bánja a t.k.m is, végre mindenki (köztük én is) megveszi A töltő(ke)t, sok pénzért, amik egy évtizedig kiszolgálja őket. Mint ahogyan már bevásárló kosarakkal és táskákkal járunk a boltba.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#452) Giovan! válasza hroberto (#446) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem, jó eséllyel az sem vesz, akinek már van otthon töltője. Épp ez a lényeg, hogy ha a jelenlegi generáció mellé még vesznek is a userek (bár már itt sem fog mindenki szerintem), a következő mellé már kevesebben fognak.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#453) Giovan! válasza stellaz (#444) üzenetére


Giovan!
addikt

Igen, gyakorlatilag árat emeltek a korábbi generációhoz képest (mert ott még benne volt a töltő is az árban).

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#454) 7Heads Drago válasza Giovan! (#453) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az I12 árai minden féleképpen emeltek az I11hez képest.
Ha lenne töltő akkor is.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#455) Giovan! válasza 7Heads Drago (#454) üzenetére


Giovan!
addikt

Csak most nem az i12 a legolcsóbb készülék az idei szériában, mint a tavalyiban volt az i11.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#456) Ricardo válasza Depression (#451) üzenetére


Ricardo
félisten

A fülest kihagyja, az ok, nem ad tokot, ez is ok. Azért egy alap tarozékot ami a működéshez kell ne hagyjon már ki. Senki nem várja el hogy adjon mellé még egyet pluszba ingyen. Csak azt, hogy ne arra építsen, hogy már úgy is van neked otthon. Hiába írok bármilyen hasonlatot le lesz söpörve.

Egyébként megy a melldöngetés hogy nem akar annyi e szemetet hiszen zöld gyártó, ezért nem ad töltőt. Aztán több tagból áll az idei széria, mint eddig bármelyik. Mini, sima, pro, pro max :U Nagyon zöld. Lassan felzárkóznak a Samsung,és a Xiaomi mellé. Még jó, hogy ők nem mennek más gyártók után :D

[ Szerkesztve ]

(#457) 7Heads Drago válasza Giovan! (#455) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És? Egy 5,4es modellt akarsz összemérni egy 6,1sel? :D
És akkor az idei pro max-nak mi a tavalyi megfelelője?
Az idei szériában amúgy is az SE volt a legolcsóbb. Szóval jár nekik a pacsi ilyen alapon. :W

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#458) Giovan! válasza 7Heads Drago (#457) üzenetére


Giovan!
addikt

Igen, mert a 12-es iPhone-ok közül nem a sima 12-t szánják az alap készüléknek, hanem a 12 minit. Ez világosan látszik az árazáson. Vedd úgy, hogy eddig a 700 dolláros készüléknél az amoled kijelzőn spóroltak, most meg a méreten :D

A pro max-ból a tavalyi modell is 1100$-ba került, legalábbis én úgy tudom. De az eredeti hozzászólásodban amúgy a 12-ről volt szó, nem a pro max-ról.

Az idei széria alatt az iPhone 12-es szériát értettem, amit most mutattak be. De akkor majd legközelebb pontosabban fogalmazok, kösz hogy felhívtad rá a figyelmem.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#459) 7Heads Drago válasza Giovan! (#458) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Idén 4 modell van tavaly 3 volt. Akkor mi minek felel meg szerinted? Csak ezért hoztam ide a pro max ot. :N Ugyan ne etes már ekkora zöldségekkel. [link]
Compared to the iPhone 11, the 6.1-inch iPhone 12 is 11 percent thinner, 15 percent smaller, and 16 percent lighter, while the 5.4-inch iPhone 12 mini has no comparison because it is the smallest, lightest iPhone Apple has introduced since the 2016 iPhone SE.
Muszáj volt nekik kidobni valamit kis mérettel, mivel az SE után is sok még a régi user akinek próbálnak alternatívát mutatni.
De nem is lenne ezzel semmi baj se ha nem magyaráznád félre az egészet. És ezt ugye nem csak én gondolom így, mintahogy a fenti példa is mutatja.
Mellesleg az idei pro maxbol kizárólag 2 cég kap 1100as áron a többiek eleve +30 dollárért kapják. Ha hozzá veszed hogy tavaly kaptak a pro/pro max userek gyorstöltőt is akkor további 20 dollár lehetne még számolni.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#460) Giovan! válasza 7Heads Drago (#459) üzenetére


Giovan!
addikt

Felőlem úgy gondolod ahogy akarod, ez a te dolgod. De attól még az árazás azt mutatja, hogy az Apple idén nem a sima 12-t tartja a 12-es széria alapmodelljének, hanem a minit. Mivel most 2 készülék is érkezett a 11 helyére, a miniért kéri el a tavalyi alapmodell árát, a 12-t egy százassal feljebb tolta, a prokhoz meg nem nyúlt. Átpozícionálták a termékpalettát a mini megjelenésével, ennyi történt.

Erre a pro-s drágulásra valami forrás? Ez eddig elkerülte a figyelmemet.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#461) 7Heads Drago válasza Giovan! (#460) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem csak én gondolom így. Be is másoltam de se baj. Nem én beszélek most a levegőbe kettőnk közül.
Ezek szerint te mindent csak az árazás szerint sorolsz be? Az egyéb fizikai jellemzők szart se jelentenek ezek szerint.
A másik topikba már kétszer is linkeltem.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#462) Giovan! válasza 7Heads Drago (#461) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem igazán értem, hogy miért lenne az érv, hogy nem csak te gondolod így. Az idei széria ugyanúgy 700 dollártól indul, mint a tavalyi. Mert a minit is ide számolja az Apple, láthattad ezt a bemutatón is. Szóval az van, hogy most nem a 12 az alapmodell az Apple szerint, hanem a mini. Hogy te ezt nem akarod tudomásul venni, az már a te dolgod.

Nem láttam a másik topikban, ezért kértem rá itt a forrást, mert most itt került elő a dolog.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#463) Noukoum válasza Giovan! (#462) üzenetére


Noukoum
veterán

Nincs olyan hogy alapmodell. Van mini, számozott iphone, pro és pro max. A mini 700dollár lett, a 12 100dollárral drágább lett, többi változatlan.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#464) Giovan! válasza Noukoum (#463) üzenetére


Giovan!
addikt

Jó hát felőlem úgy nevezed ahogy akarod, a lényeg, hogy a legolcsóbb modell a szérián belül továbbra is 700 dollárba kerül.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#465) stellaz válasza Giovan! (#464) üzenetére


stellaz
addikt

+ töltő és headset

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#466) 7Heads Drago válasza stellaz (#465) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az ingyen van szinte... a 700 hoz képest. :(

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#467) Noukoum válasza Giovan! (#464) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez tény. Ahogy az is amit fentebb írtam.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#468) 7Heads Drago válasza Giovan! (#462) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az általad linkelt kép látod kamu. Mivel oda nem I12 mini van írva, az I12 meg 800 ba kerül. Persze a képen mindkettő rajta van. Sajnos minden gyártó ezt csinálja már.
Illetve érdekes hogy ezt a plusz 30 dollárt se említették a bemutatón sehol se. [link]
Most akkor az általad linkelt kép mutatja az idei szériát? Mert akkor az csak az SE-vel kezdődik... :DD

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#469) Giovan! válasza 7Heads Drago (#468) üzenetére


Giovan!
addikt

Mi rajta a kamu? Az i12 széria 700 dollártól indul, mert az a 12 mininél kezdődik, az meg 700 dollárba kerül. Az Apple veled ellentétben nem különítette el a minit a generáció többi tagjától, hanem úgy veszi, hogy most ez az alapmodell, így ezért kéri el az alapmodell árát. Tényleg nem tudom mi ezen olyan érthetetlen.

A +30 dollárról nem tudtam, ezek szerint tényleg drágul mindenkinek, aki nem a felsorolt szolgáltatóktól veszi a készüléket. Ez mondjuk elég rossz hír. Mindenesetre kösz az infót.

Az SE egy teljesen más történet, azt soha nem kezelték a 12-es széria részeként.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#470) 7Heads Drago válasza Giovan! (#469) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mindegy hogy magyarázod a képen csak I12 van írva. Nem mini, és nincs mellé írva az se hogy series. Ez a userek félre vezetése. Illetve még csak csillagozva sincs az ár a +30 $ miatt. Vagyis ezt találtam:

Az Apple event videon 44:39 halható.
Ezt az alapmodell dologot is csak kitaláltad. Se a tech oldalak nem így hozzák le, se az Apple. Egy teljesen új méretet vezetet be (vagyis inkább hozott vissza) és pont. A régi árát meg megemelte. Se kijelző nagyságban se üzemidőben nem lesz köze az I11hez. Sőt maga az Apple is az I12 minit a bemutatón is az I8 mérte.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#471) Giovan! válasza 7Heads Drago (#470) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem az van a kép alá írva, hogy minden i12 700 dollárba kerül, hanem hogy már 700 dollártól van i12. Elhiszem hogy nem illik a narratívádba, de a valóság még mindig az, hogy az Apple szerint a mini is i12, csak a két i12-es modell közül az a kisebbik. Ott a kép, világosan látszik, hogy ők ezt így gondolják.
Az alapmodellel mit találtam ki? A legbasicebb tudást adó, legolcsóbb mobil a most bejelentettek közül. Magyarázzam el, hogy ez mit jelent? :DDD
Vagy hogy a 12-es szérián belül melyik modell ez, és melyikre illett ez a leírás a 11-es szérián belül?

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#472) 7Heads Drago válasza Giovan! (#471) üzenetére


7Heads Drago
veterán


Apple event 42:06
Sehol egy darab I11 sincs.
Amikor az I12 ről beszélnek 21:45nél ott is egyértelműen az előző szériához viszonyít.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#473) Giovan! válasza 7Heads Drago (#472) üzenetére


Giovan!
addikt

És ez miben is cáfolja azt amit én írtam? Mert az az volt, hogy most is megkapod az alapmodellt 700-ért, mint a tavaly. Ezzel az infóval tudsz valamit kezdeni, vagy lesz még 30 hozzászólásod a témában ami totálisan elbeszél az én állításom mellett?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#474) stellaz


stellaz
addikt

Az jelent valamit, hogy az X és a 8-as sorozatok bemutatása után ugyanennyi nappal a Mobilarenán 1100 hozzászólás született, most pedig 500-nál sem járunk?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#475) Tibee86 válasza stellaz (#474) üzenetére


Tibee86
veterán

Igen, hogy rossz topikot nézel.
Ez egy mezei hír topikja, hogy a régi iPhone-okhoz sem jár már töltő.

[ Szerkesztve ]

(#476) stellaz válasza Tibee86 (#475) üzenetére


stellaz
addikt

És tényleg :D

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#477) 7Heads Drago válasza Giovan! (#473) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Akkor mutasd meg nekem ezt az Apple oldalon. Hol van kiírva?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#478) Drp81 válasza stellaz (#476) üzenetére


Drp81
aktív tag

:C :C :C

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#479) Giovan! válasza 7Heads Drago (#477) üzenetére


Giovan!
addikt

Már linkeltem fentebb az árakat, amit a hivatalos bemutatón mutattak meg. A i12 az Apple szerint 700 dollártól indul, mert idén a 12 mininél kezdődik a széria, és nem a sima 12-nél. Gondolom ezért is nevezték el iPhone 12 mininek, mert ezt is 12-es termékpalettta részének tekintik (és nem valami önálló dolognak, mint mondjuk a szintén idén bemutatott SE-t), de ez csak egy tipp :U

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#480) 7Heads Drago válasza Giovan! (#479) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Értem... akkor sehol.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#481) Giovan! válasza 7Heads Drago (#480) üzenetére


Giovan!
addikt

Ja hát az Apple mégse számba vehető forrás, igazad van. Ellenben a te véleményeddel, ami természetesen sokkal relevánsabb a témában :DDD

Vagy van bármiféle hivatalos forrásod arra vonatkozóan, hogy a 12 mini nem az idei 12-es termékpaletta része?

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#482) 7Heads Drago válasza Giovan! (#481) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Kértem hogy mutasd meg hol van kiírva? Igen
Ez esetben ne rám mutogas.
Egy biztos: az I11et az I12 vel lehet összemérni mindenhogy. Az hogy kiadtak egy 729$ modellt is az csak azt jelenti hogy gondoltak azokra akiknek csak a kis telo jön számításba. Ellenben a kis méret mellett még sokan hiányolják a leolvasót is. Ezáltal ez megint csak félmegoldás lett.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#483) Giovan! válasza 7Heads Drago (#482) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem mindenhogy, épp ez a lényeg. A sima 11 alatt nem volt semmi a 11-es szérián belül. A 12 alatt meg ott van a 12 mini. De tudom, a 12 mini nem a 12-es termékpaletta része, mert csak...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#484) Drp81 válasza 7Heads Drago (#482) üzenetére


Drp81
aktív tag

Apple.hu:

Tessék. Talán most már pontot tehettek a vita végére :)

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#485) Depression válasza Giovan! (#481) üzenetére


Depression
veterán

"Ja hát az Apple mégse számba vehető forrás", ja hát az apple miatt lett bannolva a wearethevr, akik szinte csak apple termékeket használnak játékon kívűl.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#486) Giovan! válasza Depression (#485) üzenetére


Giovan!
addikt

Honnan lettek bannolva? Egyáltalán, hogy kapcsolódik ez az infó a fenti beszélgetéshez :F

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#487) judas13 válasza Giovan! (#486) üzenetére


judas13
addikt

twichrôl

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#488) Giovan! válasza judas13 (#487) üzenetére


Giovan!
addikt

Mert mi történt? Azelőtt beszéltek valamiről, hogy szabad lett volna nekik?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#489) judas13


judas13
addikt

Twitter:

A hír sajnos igaz. A Twitch kibannolta a csatornánkat. Kaptunk három copyright strike-ot egymás után az Apple tartalmait kezelő cégtől... mi sem tudjuk pontosan mi van, de igyekszünk tiszta vizet önteni a pohárba, mert ez nagyon gáz Csalódott, de megkönnyebbült arc Hamarosan jelentkezünk!
Janos Komzsik

ennél többet én sem tudok..

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#490) joey04 válasza Depression (#485) üzenetére


joey04
titán

oszt akkó?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#491) S e t h válasza Depression (#485) üzenetére


S e t h
nagyúr

Mi áll egy ilyen szabály mögött, hogy egy liveot nem lehet közvetíteni?
Az oké ha egy szabály megszegése szankciót von maga után, de itt mi az elérni kívánt cél a live közvetítésének tilalmával?
Egyrészt ugye ha sokan beszélnek vmiről az reklám, viszont az Apple mégsem szereti ezt.
Vajon mi az oka ennek?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#492) Noukoum válasza S e t h (#491) üzenetére


Noukoum
veterán

Valószínűleg az az oka hogy az apple kizárólag akkor engedélyezi a reklámot, ha megvan beszélve az adott műsor tartalma. Tehát hogy mikor ki és mit mond benne.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#493) Depression válasza Giovan! (#486) üzenetére


Depression
veterán

Idéztelek. Ez van, az apple-ről senki nem mondhat semmit, csak azt, ami nekik tetszik, illetve nem is, hanem csak azt, amit ők is engednek. Pont úgy, ahogyan te véded őket.
A szerencsétlen védésed olyan, mintha amikor a bmw bejelentte az 1-es bmw-t, és onnantól kezdve az 1-es bmw került volna 30k €-ba, mint előtte a 3-as, a 3-asnak meg az alapára csupán 40k € lett volna, és a bmw fanek elkezdik magyarázni, hogy még mindig kapható bmw 30k-ért, azaz nem volt áremelés.
Feltételezem te sem a minit fogod venni, csak van annyi pénzed/jövedelmed, hogy nem érdekel egy telefon ára. Ugyanúgy egy buborékban élsz, ahogyan én is, csak te nem érted azt a részét, amikor valakinek spórolnia kell egy telefonra, mint ahogyan én nem értem azokat, akik minden pénzüket egy ilyen telefonra költik, de albérletben laknak.
Pont ezért van az, aki a samsungot választja, van akai a iphone-t, van akinek a göndör, és van akinek a rövid haj, és van akinek a fekete haj tetszik.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#494) joey04 válasza Depression (#493) üzenetére


joey04
titán

hogy jön ide egy magyar csatorna twitch tiltása?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#495) Giovan! válasza Depression (#493) üzenetére


Giovan!
addikt

Jézusom, te megint miről beszélsz? :DDD

A 12 mini a 12-es termékpaletta része, áruld már el, ebben mi a védés? Egy egyszerű ténymegállapításról van szó...

A személyeskedést nem tudom minek kellett. Ez egy szakmai topik, szóval ha kérhetem, inkább ne feltételezgess. Ehelyett (mármint a személyemmel való foglalkozás helyett) reagálj inkább arra amit írtam, bár ehhez először talán értelmezni kellene azt :U

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#496) Depression válasza Giovan! (#495) üzenetére


Depression
veterán

A 12-es iphone paletta semmi más, mint a 2020-as iphone-ok. Attól, hogy kiadnak egy minit, attól még baromira nem kellene ár alapján összehasonlítani a tavalyi palettához, pont mint a hasonlatomban. Te is érted, csak gédened kell magad valamivel.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#497) Giovan! válasza Depression (#496) üzenetére


Giovan!
addikt

Felőlem úgy hasonlítod ahogy akarod. De ha ár alapján hasonlítjuk (már pedig miért is ne tehetnénk meg), akkor a 12 mini a sima 11 utódja. Ez teljesen nyilvánvaló, nem is igazán értem hogy mi ezen olyan érthetetlen egyesek számára.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#498) janeszgol válasza Giovan! (#458) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez tévedés. Az i12 és i12 Pro, a két 6.1-es az alapkészülék. A Mini és a Pro Max az extra.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#499) janeszgol válasza Giovan! (#469) üzenetére


janeszgol
félisten

Látom többször is írtad már ezt. Ha az lenne az alapmodell, akkor azt mutatta volna be elsőnek. De nem azt mutatta be, hanem a sima tizenkettest. aki értőn olvassa a cég kínálatát, az tudja, hogy a két 6.1 colos az alapmodell, a többi ráadás.

Szerk.: az Apple mindig az alapmodellt mutatja be először. Lásd a sima-Plus esetét is, ott a Plus volt a ráadás, és a 4.7 colos az alapmodell.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#500) Giovan! válasza janeszgol (#499) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem, a sima modellek maradtak alapkészüléknek a plus modellek behozása után is, mivel azokat árban nem alájuk, hanem föléjük pozícionálták. Itt nem ez a helyzet, a 12-es szériának a mini a legolcsóbb darabja. A tavalyinak meg a 11 volt. Lényegtelen, hogy mit mutattak be először, mert az árak egyértelműen mutatják, hogy ők immár a minit gondolják az alapnak.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.