Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Teal'C válasza Ádám16 (#150) üzenetére


Teal'C
addikt

Szóval a környezetvédelem érdekében gyárhatnak és megvehető egy átalakító :F Gratulálok jó ötlet :(

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#152) Ádám16 válasza Ádám16 (#150) üzenetére


Ádám16
addikt

Ebben igazad van viszont.
Annyi, hogy az a pici bizbasz előállítása gondolom, kevésbé szennyezi a környezetet.

(#153) medica válasza D1Rect (#145) üzenetére


medica
senior tag

így van. Nyilván végeztek piackutatást hogy a fő piacon kínait rendelnek e vagy a gyárit (töltő).

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#154) sutyi^ válasza Tocso1706 (#34) üzenetére


sutyi^
senior tag

Nem baj, majd hasonló mennyiségű töltő fej fog fogyni külön a szolgáltatóknál mint telefon... Csak azok majd mind külön lesznek csomagolva még több papírba.

Aki meg majd nem vesz a szolgáltatónál vagy a szolgáltató nem ad majd mellé kint, akkor majd vesz valami 3rd partyt. A különbség csak annyi hogy nem Apple felirattal és logóval fog fogyni ugyanannyi szemét a világon, de legalább ők még keresnek is rajta pluszba mert a készülék árában már nincs benne.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#155) Hopkins95 válasza k-adi (#135) üzenetére


Hopkins95
addikt

Egyébként meg igen, a külön csomagolás épp inkább több papírhulladékot meg logisztikai emissziót eredményez, mintha belerakták volna a dobozba.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#156) Polllen


Polllen
nagyúr

Nálam ez abszolút wtf kategória. Veszek egy drágább készüléket és utána még költsek rá, hogy amúgy használni is tudjam... :U

Ez akkor lenne zöld, ha mindenkinél és mindenhol, ahol tölteni szokta a készülékét hemzsegne az usb port. Mivel ez nem így van, ugyanúgy töltőt fogunk venni, aminek a csomagolása több, mintha a telefon mellé tették volna.

Gondolom majd idővel a többi bamba telefongyártó is követni fogja, mi meg megszokjuk, de akkor is wtf...

Amúgy értem, ha majd minden felhasználó töltő nélkül adja el a készülékét, akkor majd kevesebb fogy.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#157) Syl


Syl
nagyúr

Hadd gondolkodjak.
Ha/amikor az iPhone X-et le akarom váltani, akkor szopika töltő. Sebaj, mert ahogy itt a fanboyok már megmagyarázták, mindenkinek van otthon egy fióknyi. Ja, van két töltőm (iphone, ipad), de hoppá, azokon Type-A csatlakozó van. Tehát vehetek másik töltőt. A környezettudatosság jegyében. Aha.
Mindeközben a OnePlus 65 W-os gyorstöltőtt csomagol a telefonja mellé. :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#158) Polllen válasza Syl (#157) üzenetére


Polllen
nagyúr

Van több eszközöm is (nem csak mobil), ami usb tápellátású és még külön vennem is kellett, hogy legyen elég. Pedig elég sok mobilom volt már, csak nálam természetes, hogy egy készüléket a meglévő tartozékaival adok tovább.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#159) atike


atike
nagyúr

Ez a döntés megint csak segíteni azt is, hogy az Androidosok almára váltsanak... :DDD

(#160) Syl válasza Polllen (#158) üzenetére


Syl
nagyúr

Így van. Autót sem kerekek nélkül adunk el.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#161) PeAdam válasza Syl (#157) üzenetére


PeAdam
tag

Jobbat mondok neked, a 70 ezer forintos P40 Lite mellé is 40 wattos huawei supercharge töltőt kaptam ingyen. Egyébként most jött cikk róla este, hogy a Xiaomi már ki is röhögte, illetve be is oltotta az apple-t a töltő elhagyása végett. (Ennyit arról, hogy a többi gyártó is átáll erre a baromságra). "Prémium" termék fél millióért és gányolj, hozzá átalakítót, vagy vegyél új töltőt 8 ezer forintért. Ekkora baromságot életemben nem hallottam. És még ha a telefonok jók lennének... De a konkurenciához képest a telefon is egy vicc.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

(#162) janeszgol válasza PeAdam (#161) üzenetére


janeszgol
félisten

Mondjuk a tobbi gyarto szerintem nem all be a sorba. Hacsak nem varhato annak az EU-s torvenynek a tartozekokra vonatkozo paragrafusa.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#163) Syl válasza PeAdam (#161) üzenetére


Syl
nagyúr

Mondjuk a notch ügyben is beálltak az Apple mögé, meg a headphone jack elhagyása is nagyon elterjedt. Hiába a hülyeség, meg az Apple majmolás ragályos, tehát a töltőkispórolását is borítékolhatjuk...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#164) Taci


Taci
addikt

Engem különösebben nem érint a dolog, az utóbbi 3 telefonom töltőfejei és fülhallgatói is mind a dobozban maradtak, bontatlanul.

Viszont esélyes, hogy (mint megannyi mást) ezt is át fogják venni más gyártók az Apple-től... :U

(#165) nozs23 válasza PeAdam (#161) üzenetére


nozs23
addikt

Hagyjuk. Ugyanúgy trollkodtak ezek a gyártók a Jack elhagyásánál és az 1000 dolláros iPhone bevezetésekor. És most mi van most? 1000 dolláros Mi 10 Pro, Jack csatlakozó nélkül. :)
Lehet, hogy sok iPhone felhasználóval meg lehet etetni mindent, de ez a fajta marketing is csak arra épít, hogy megerősítse a fröcsögő droidosokban, hogy milyen jó döntést hoztak és utálják csak tovább az Apple-t. De azért 1-2 éven belül úgyis lemajmolják minden húzásukat.

[ Szerkesztve ]

(#166) odani


odani
tag

Az Apple bármilyen agyhalálát megmagyarázókról egy dolog jut eszembe: Stockholm-szindróma. Az kizárt dolog, hogy ne érveljen az Apple akármilyen idióta húzása mellett az, aki már korábban letette a voksát az iPhone-ok mellett. Ez nagyon jól megmutatkozik ebben a fórumban is.

Az Apple rájött, hogy a megelőző években elárasztotta szeméttel a világot (5 W töltők, fülesek, ahogy minden éveben új készüléket vásárló tulajok itt is megerősítették), ezért most egy húzással, egy gyomorforgató körítéssel, egy ordas kamuval kiveszik ezeket az alkatrészeket a csomagból, az árat nem csökkentik és külön eszközként árulják. Ez olyan Apple. Mert megtehetik. Mert tudják, hogy úgyis lesz elég ember, aki mellettük áll ezekben és megpróbálja megmagyarázni a többieknek. Mert igazából leszarják, hogy ki mit gondol. Kicsit olyan, mintha az utolsó sorokat egy aktuális, közéleti témájú cikk alatti fórumba írtam volna...

(#167) -Skylake- válasza aprokaroka87 (#104) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ingyen, ugy mint "egyebkent benne van az arban - mert benne van - de ha fontos szamodra a kornyezetvedelem es van otthon mar toltod, akkor valaszthatod tolto nelkul is a keszuleket". Igy ertem az ingyent. Ezt ugyan ugy az elozo modellnel is megkerdezhettek volna egyebkent.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#168) 7Heads Drago válasza Teal'C (#151) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezzel az átalakítóval csak egy bajom van: a jelenlegi p30am töltőjén normál usb aljzat van és 27w-al tölt. Ez az Applenál már gondolom ufo technológiai eszköznek számít? Ha tényleg a környezet számítana akkor a lighting csatit törölnék mivel ezt csak és kizárólag ők gyártják.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#169) Syl válasza odani (#166) üzenetére


Syl
nagyúr

> Az kizárt dolog, hogy ne érveljen az Apple akármilyen idióta húzása mellett az, aki már korábban letette a voksát az iPhone-ok mellett.

Akkor én üdítő kivétel lennék? Mert mocskos, gerinctelen, fillérb*szó húzásnak tartom a töltő elhagyását + külön árusítását. Ahogy gennyes dolog volt a lightning->jack átalakító elhagyása és külön árusítása is.

(#168) 7Heads Drago

> a lighting csatit törölnék mivel ezt csak és kizárólag ők gyártják.

A USB open szabvány, a lightning meg Apple saját "találmán", azaz licencköteles. Ha valami iPhonra dugható biszbaszt akarsz gyártani/árusítani, akkor biza keményen csengetned kell az almának. Bolondok lennének lehagyni a saját csatlakozójukat, olyan mintha egy aranytojást tojó tyúkot vágnának le.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#170) Ricardo válasza BabMester (#129) üzenetére


Ricardo
félisten

"Egységes töltő az EU-ba forgalmazott keszulekekhez és a lehető legkisebb ökológiai lábnyom hagyása."

Egységes az azt jelenti hogy ugyanolyan mindenkinek. De az Apple elé megy és nem ad egyáltalán. Bámulatos. :C
Külön csomagolva minden tartozékot, az valóban sokkal kisebb ökológiai lábnyomot erdedményez.

Ha azt nyilatkozná le az Apple marketing részlege, hogy a mikulás létezik, akkor abban is újra hinnél?

(#171) BabMester válasza Ricardo (#170) üzenetére


BabMester
senior tag

Lehet szándékosan nem érteni valamit (legalábbis remélem, hogy erről van szó és nem képességbeli hiányok), de azzal csak magadról állítasz ki bizonyítványt. Nem ragozom. :)

(#172) nevemfel válasza odani (#166) üzenetére


nevemfel
senior tag

Az kizárt dolog, hogy ne érveljen az Apple akármilyen idióta húzása mellett az, aki már korábban letette a voksát az iPhone-ok mellett.

Nekem egy iPhone a főtelefonom, mégsem tetszik ez a töltőelhagyás dolog. Ha mindenkin Stockholm szindrómát vélsz felfedezni, az lehet a Parkison szindrómája.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#173) Ricardo válasza BabMester (#171) üzenetére


Ricardo
félisten

:DDD
Rendben. Lehet máshogy látni bizonyos dolgokat, de egy dolog biztos. Az Apple marketing osztálya jól végzi a munkáját. ;)

(#174) FіkuszKukіsz válasza Syl (#169) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ráadásul az iPad prokat USB-C csatival látták el. Ha van egy iPhone-od is akkor nem lehet ugyanazzal a kábellel tölteni mindkettőt. Egységes ökoszisztéma, persze....

Romanes eunt domus

(#175) Giovan! válasza Hopkins95 (#155) üzenetére


Giovan!
addikt

De pont az a lényeg, hogy a töltőt vélhetően max egyszer kell megvennie annak, akinek nincs, és ezzel hosszútávon bőven jobb lesz a környezetvédelmi mérleg még azzal együtt is, hogy sokan most megveszik majd a külön csomagolt töltőt. Mert sokan meg nem teszik majd ezt meg, és minden generációval nőni fog a számuk.
Ettől még persze a kapzsiság motiválta az Apple-t (meg akkor ezek szerint az EU-s szabályozás módosulására való felkészülés), de attól még szerintem környezetvédelem szempontjából előnyösebb ez a konstrukció, mintha továbbra is beraknák a töltőt a csomagba.
Az más kérdés hogy megoldhatták volna elegánsabban is, mondjuk egy átalakítót azért rakhattak volna a kábel mellé.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#176) Teal'C válasza 7Heads Drago (#168) üzenetére


Teal'C
addikt

Nem én javasoltam, én veled értek egyet.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#177) Giovan! válasza Ricardo (#170) üzenetére


Giovan!
addikt

Ott van a linkelt tájékoztatóban, ha tovább olvasol, hogy nem csak ez szerepel az EP által a kitűzött célok közt. Hanem ez is:

biztosítsa (ti. a Bizottság) , hogy a fogyasztóknak ezentúl ne kelljen minden új mobilkészülékkel új töltőt is venniük: az egységes töltő bevezetésével egyidejűleg ki kell dolgozni egy stratégiát az új készülékek és az eddig velük járó töltők szétválasztására, fogalmaznak a képviselők, kiemelve ugyanakkor, hogy „el kell kerülni, hogy (a készülék és a töltő szétválasztása) esetlegesen árnövekedést eredményezzen a fogyasztók számára".

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#178) Emericus Max válasza DeathAdder (#66) üzenetére


Emericus Max
tag

Full egyetértek veled :R
Lehet csűrni csavarni itt a szót, de nettó hazugság minden világmegváltó környezetvédelmi gondolat egy gazdasági társaságtól, amely csak és kizárólag a profitot isteníti.
Persze PR szempontból lehetne egy befektetés a környezetvédelem a jobb cég imázs és ennélfogva a jövőbeni profit miatt, de ezt el tudják érni valódi környezetvédelmi törekvés és valós cselekedetek nélkül is, pusztán marketing rizsával. erre egy remek példa, amit most látunk a töltő kapcsán a cég kommunikációjában.

Mocskos és szomorú dolog ez. Mint amikor látom, hogy a lakhelyemen a szelektív hulladék gyűjtő elé minden héten beáll ugyanaz a kukásautó, amelyik a nem szelektív hulladékot is elszállítja (másik napon), majd nemes egyszerűséggel a kukás emberek szépen egymás után beleürítik az összes szelektív gyűjtő tartalmát ugyanabba a kukásautóba. Szóval nesze neked, gyűjtheted szelektíven a hulladékot, de utána összeöntik egybe a p*csába. Viszont jól mutat az EU-s pályázaton, amikor pénzre lehet pályázni, hogy nézzétek mi mindenhol szelektív gyűjtőket helyeztünk ki. Ezek után te szarakodnál azzal, hogy szelektíven a saját háztartásodban összegyűjtöd a hulladékot és elviszed az amúgy távolságban messzebb lévő szelektív gyűjtőbe, amikor ott a lépcsőházad kommunális kukája a ház előtt és így is úgy is összeöntik az egész fost?

Ezzel azt akarom mondani, hogy ha hazugság az egész, akkor ne magyarázza meg senki nekem, hogy milyen jó dolog, hogy mostantól kevesebb cuccot kapok a teló dobozában a pénzemért. Igen a cég spórol és extra bevételt is szerez a nyilván drágábban megvehető külön töltővel, amiből a részvényesek meg a vezetők szívják a jacht-jukon a szivarokat meg csapkodják a prostik seggét, majd részegen teleszemetelik a tengert üvegekkel meg minden szarral...

Szóval azt veszem, ahol úgy érzem többet kapok a pénzemért és igyekszem nyitott szemmel járni a világban, hogy a marketing bullshit ne menjen az agyamra :)

(#179) Syl válasza FіkuszKukіsz (#174) üzenetére


Syl
nagyúr

"Sima" iPad-em van, szerencsére így egy kábellel tudom tölteni a két eszközt (a másik kábel a kocsiban van). Sőt, a Magic Trackpad is ugyanilyen Type-A+Lightning kábeles.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#180) rep3at


rep3at
őstag

Emlékszem azokra a régi szép időkre amikor egy felső kategóriás készülékhez szinte mindent adtak amit amúgyis (!) megvettél volna. Csak hogy pár példát említsek azokból amiket használtam is:

Motorola MPx200, Mio 8380, Siemens SX45, iMate SP2, i-mate K-JAM, E-TEN m800+, HP hw6910, HTC TyTN, HTC Kaiser, Samsung Omnia, ASUS P525, QTEK 9000, Nokia N8, Dell Streak 5, Samsung Galaxy S7 edge

Hirtelen ezek jutottak eszembe. Jól esett mindig az hogy éreztem a törődést a gyártó részéről hogy gondol mindenre, számomra külön öröm ha egy gyártó egy precízen illesztett fóliát és normális minőségű tokot is ad, ezeket általában mindenki megveszi. A töltő abból a szempontból nonszensz hogy anélkül gyakorlatilag használhatatlan a telefon. Jó, tételezzük fel hogy van, de miért tételeznénk fel? És miért pont az a gyártó csinálja aki a legvérlázítóbb áron adja a készülékeket?

Érdekes kérdések ezek.. Kicsit olyan mintha a mostani Note mobilomhoz nem adnának tollat mert úgyis támaszkodik valami Wacom otthon. Úgyis..

Forward thinking. كرر

(#181) FіkuszKukіsz válasza Syl (#179) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

De mi lenne ha prod lenne? Tarthatnál külön egy töltőkábelt csak azért, hogy ha kell akkor tölthesd azt is. Eddig elég volt otthon meg a munkahelyen 1-1 lightning, most kell mindenhol plusz egy USB-C-s. Ráadásul ha a pro-ba fülest szeretnél az iphone-hoz adott nem jó, ezért vagy veszel egy USB-C-s fülest, de abból sem jó mindegyik, mert az Apple nem mindegyiket támogatja, vagy veszel egy USB-c dokkolót, amin van jack csatlakozó. Ahhoz meg akkor egy jackes fülest kell venni. Vagy ha ez sem tetszik mert macerás, akkor veszel egy airpods-ot. Jól ki van ez fundálva.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#182) Ricardo válasza Giovan! (#177) üzenetére


Ricardo
félisten

", hogy a fogyasztóknak ezentúl ne kelljen minden új mobilkészülékkel új töltőt is venniük"

Ez eddig szép,és jó.

"az egységes töltő bevezetésével egyidejűleg ki kell dolgozni egy stratégiát az új készülékek és az eddig velük járó töltők szétválasztására,"

Jól kidolgozták :U

Főleg most, hogy lassan minden gyártó más sebességű gyorstöltést tesz lehetővé, és azok is rohamosan fejlődnek.
ha van egy két éves töltőm ami tud 10 wattot, akkor milyen jól ki tudom vele használni a mostani 30 wattos lehetőséget amit az új telefonom tud. Tudom vegyek külön töltőt. Akkor viszont semmivel nem vagyunk előrébb környezetvédelem szempontjából. Ugyanúgy van plusz egy töltőm, és van mellé még egy csomó szemét amit megspórolhattunk volna, ha bele van téve a készülék dobozába.
teremtsék meg a feltételeket. Mindenkinek legyen ugyanolyan sebességű töltője ugyanolyan csatlakozóval. az átalakító nem jó, mert az is plusz szemét. ugye ez csak egy álom. de ha meg is valósulna, még mindig ott a fejlődés. Hiába ugyanolyan az összes ha két év múlva jön a fajlődés, azzal együtt a gyorsabb töltők. mindenki cserél? vagy nem fejlődünk, mert az szeméttel jár?

Meglépte ezt az Apple, sokan fogják követni, ebben is biztos vagyok. De az a marketing maszlag a környezetvédelemről csak rizsa. De úgy néz ki mégis kell, köré, mert sokan beveszik. sőt vannak akik tapsolnak is hozzá.

(#183) Syl válasza FіkuszKukіsz (#181) üzenetére


Syl
nagyúr

Túlfizetett marketingesek találták ezt ki...
Állítólag az Apple legnagyobb számban értékesített átalakítója a Lightning-Jack. Ebből a filléres vacakból 9 USD áron milliókat adnak el évente.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#184) Giovan! válasza Ricardo (#182) üzenetére


Giovan!
addikt

Még nem dolgozták ki, ez még csak egy irányelv a Bizottság számára. A szabályozás szigorítása majd azután fog következni, hogy a Bizottság kidolgozza a javaslatot és azt a Parlament is jóváhagyja.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#185) Ricardo válasza Giovan! (#184) üzenetére


Ricardo
félisten

Ok, csak itt már arról volt szó hogy ennek megy elé az Apple, ami valljuk be legalább akkora mellébeszélés, mint az hogy ezt az ökotudatossággal magyarázzák.

(#186) jacis


jacis
nagyúr

Én nem vagyok egy nagy Apple fan de szerintem ez nem hülyeség a részükről. Minden forgalmazott telefonjuk tud vezetékmentesen tölteni. Így ha van egy qi töltő a munkahelyen illetve otthon akkor kb minden megvan oldva. Nekem pontosan így van megoldva. Bevallom, hogy egyáltalán nem zavarna ha soha többé nem kapnék töltő fejet a telefonjaimhoz.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#187) Giovan! válasza Ricardo (#185) üzenetére


Giovan!
addikt

2-3 év múlva úgyis kötelező lesz, szóval simán lehetséges, hogy tényleg ennek ment elé az Apple. Így legalább elmondhatják, hogy ők önként, a környezet megóvása érdekében csinálták, és nem az EU szabályozás hatására. A környezetvédelem ugyanis eléggé népszerű téma nyugaton mostanában.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#188) janeszgol válasza Giovan! (#187) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, illetve van az a szolas is, hogy a kornyezetvedelem nem olcso. Persze itt a felekrol, hogy kinek nem olcso lehet beszelni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#189) Ricardo válasza Giovan! (#187) üzenetére


Ricardo
félisten

Önként ,nem a szabályozás hatására. De hogy a környezet védelmében, azt a már részletezett dolgok miatt még mindíg dumának tartom. Majd kíváncsi leszek a kicsomagolós videókra, mennyi más szemét (ilyen olyan papír csillogós alma matrica...) lesz a dobozban. Ha ezek is elmaradnak, akkor talán valóban komolyan gondolják. Ettől függetlenül a külön töltő is plusz töltő, ráadásul külön csomagolva. Márpedig ha ki akarja valaki használni, hogy az új telefonja gyorsabban tud tölteni, vesz új töltőt, mert a régivel nem tudja olyan sebességgel tölteni.

(#190) atike válasza Giovan! (#175) üzenetére


atike
nagyúr

Akkor van igazad, ha az elmúlt években a töltő nem változott, azaz amit most megveszel töltő pontosan ugyanazt tudja és ugyanúgy mint a 10 évvel ezelőtti....

(#191) Giovan! válasza Ricardo (#189) üzenetére


Giovan!
addikt

Persze, a marketing amit mellé raknak az tényleg duma, valójában nem a környezetvédelem motiválta őket (bár mint fentebb is írtam, attól még lehetnek pozitív következményei ennek a környezetre nézve).

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#192) Giovan! válasza atike (#190) üzenetére


Giovan!
addikt

Azért azt nehezen hiszem, hogy olyan gyorsan fejlődne a töltő-technológia, hogy minden egyes készülékváltáskor új töltőre kelljen beruházni. Mert ugye az eddigi állapot az volt, hogy kapsz töltőt minden telefonvásárláskor, ha kell, ha nem.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#193) Juhaszatti válasza Giovan! (#192) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az Apple egyik fő vonzereje a hosszú terméktámogatás. Nem ritka, hogy 3-5 évig használja valaki a készülékeiket, a 8 Plust mi is 12 Pro-ra váltjuk valószínűleg. Ennyi idő alatt pedig bőven fejlődik annyit a töltő-technológia, hogy új kelljen. Hiába van itthon nekünk is több, meg fogjuk venni hozzá az újat (ami külön lesz szállítva, és csomagolva is), hogy ki tudjuk használni a telefon ilyen irányú képességeit.
Ezért állok szkeptikusan most ehhez lépéshez, a környezettudatos körítés csak hab a tortán.

(#194) atike válasza Giovan! (#192) üzenetére


atike
nagyúr

Az alma - és az őt éltető cikkek - folyton azt ragozzák, hogy itt egy-egy telefon nem hónapokat, hanem éveket van a gazdájánál... :U Persze mint mindenütt itt is usere válogatja, de azért mégis...A kollégám most gondolkodott rajta, hogy váltson (Samsung S9+-ról) de csak nézett egyet, hogy akkor neki mi mindent is kell még vennie, hogy tudja használni...? :U Nem volt túl lelkes...

(#195) sh4d0w válasza Juhaszatti (#193) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ja, hosszú távú támogatásként számíthatsz firmware frissítésre, ami lelassítja a több éves cuccodat... Juppi.

https://www.coreinfinity.tech

(#196) -Skylake- válasza sh4d0w (#195) üzenetére


-Skylake-
addikt

:U

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#197) Giovan! válasza Juhaszatti (#193) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem ritka, de nem is általános szerintem. Az általános inkább a 2 év. Ennyi idő pedig szerintem nem elég a töltő elavulásához. Pláne, hogy amúgy az akku meg nem igazán lesz nagyobb az új generációkban sem (sőt, az Apple esetén inkább kisebb lesz :D), így még csak az sem lehet szempont, hogy a régi töltő lassabban tölti fel az új készüléket, mint a régit.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#198) nozs23 válasza sh4d0w (#195) üzenetére


nozs23
addikt

Legalabb naluk ezt ki lehet kapcsolni a beallitasokban. Droidnal boritekolhato, hogy egy 4 eves talafon az ipari hulladek szintjen van. Juppi.

(#199) Juhaszatti válasza sh4d0w (#195) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ezt az egységes lassítást a mindennapokban mi nem igazán vettük észre, viszont a frissítések tényleg elég hullámzó minőségűek.
A 12-es és 13-as iOS-el fagyott, újraindult, bugos volt, és egy csomó probléma volt párom 8 Plusával. Most a 14-es egész szépen rendbe rakta, a problémák egyelőre megszűntek. Nem örültünk volna, ha a 13-on marad.
Persze bízunk benne, hogy a 15-el is ilyen marad.

nozs23: azért nem egészen. A 2016 eleji S7 Edge, egy, a fényszenzort érintő bugot, és természetesen az elhasználódott akkut leszámítva, szépen tette még idén a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#200) Ricardo válasza nozs23 (#198) üzenetére


Ricardo
félisten

"Legalabb naluk ezt ki lehet kapcsolni a beallitasokban. "

Amit (a teljesség kedvéért jegyezzünk meg), nem jókedvükből tettek lehetővé :U

Előtte még az egy éves telefonokat is érintette (kizárólag védelmében :D )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.