Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) S e t h


S e t h
nagyúr

Régen amennyire a piac előtt járt az apple, most annyiban van elmaradva tőle, de mivel sehol sincsenek világmegváltó gondolatok, ötletek, a kreativitás is csak itt-ott parázslik, ők átmentek trollba.
Végül is a világ legerősebb brandjének birtokosaként megtehetik azt, ami a többi gyártó számára is túl erősnek bizonyulna és osztják is ezért az applet rendesen mémek formájában, mert más gyártó sem hiszi, hogy a fogyasztó van akkora birka, hogy még ezt is beszopja.
Aztán mégis, évről-évre ez történik.
Akkor a többi gyártó is megvonja a vállát és úgy van vele, a profit számunkra is kedves és ha az applenek sikerült, akkor miért ne, csináljuk mi is, úgy látszik a fogyasztó torkán bármit le lehet nyomni.
Környezetvédelem, és van aki még tapsikol is nekik, megcsinálták, érte, a gyerekeiért, unokáiért, a kis fókákért.
Egyébként magával a telefonnal semmi bajom, iosból ugye egy van és házon belül sincs alternatíva, de ha ennyire hülyének néznek az nem fair Tim.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#302) Giovan! válasza Gempas 70 (#299) üzenetére


Giovan!
addikt

Olvass vissza, én eddig is azt mondtam, hogy ezt máshogy kellett volna intézniük. Attól hogy elismerem, hogy környezetvédelmi oldalról nézve hasznos lesz az intézkedés, attól még lehetnek problémáim a kivitelezéssel. Vagy árnyaltabban megközelíteni a kérdést azt tilos? :DDD

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#303) Gempas 70 válasza Giovan! (#302) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

:R
[link]

[ Szerkesztve ]

(#304) #65577472 válasza nozs23 (#289) üzenetére


#65577472
törölt tag

Amíg válaszoltál, én szerkesztettem, ne gyárts konteókat. De nem is ez a lényeg.

Nem értek a telefonokhoz, de fél milla égeti a zsebem, hogy új készüléket vásároljak. Nem olvasok utána, vagy nem kérem ki hozzáértők véleményét azzal kapcsolatban, hogy ennyi pénzért mi felelne meg leginkább az igényeimnek. Hülye vagyok? Talán. Konzumidióta? Igen.

(#305) #86564352 válasza Syl (#292) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha mindent csak cinikus szempontból nézel, akkor ezt is lehet mondani. Attól még tényleg több százmillió Lightning cucc menne ténylegesen a szemétbe, ami rosszabb dolog. (max. EU ha előírta volna a C portot évekkel ezelőtt, akkor kötelező csereprogram is, bár annak is kérdéses a hatásfoka, mert mint írtam nehéz a fogkrémet visszarakni a tubusba)

Egyébként ha tévesen állítasz valamit mint 274. hsz 1-es pontodnál és kijavítanak, az nem azt jelenti leszedik rólad a keresztvizet. :)
Neked is megjegyzem, szerintem is úgy lett volna jobb a lépésük, hogy annyival olcsóbb, vagy kupon, vagy serial number alapján boltban egyszer kiválthatod a töltődet és fülesed, apple sticker felmutatásával kedvezmény :D vagy a tartozék árát (durva haszon van rajtuk) csökkenteni. Majd pár hónap és elmúlik a hiszti, aztán 1-2 év múlva a Samsung is követi a példát, vagy az EU lép végre.

Ricardo: az a lényeg nem kell legyártani évi ugyanúgy százmillió új töltőt és fülhallgatót, csomagolni, Kínából átreptetni, áthajóztatni. Feljebb 238-ban idéztem mekkora terhelést csökkentenek.

(#306) 7Heads Drago válasza #86564352 (#238) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ami az embernek kényelmes az ritkán felel meg a környezetvédelemnek is. És a vezetéknélküli töltés rohadtul nem "zöld".

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#307) Giovan! válasza #65577472 (#304) üzenetére


Giovan!
addikt

De honnan tudod, hogy az ő igénye ugyanaz mint a tied? Mi van ha ő tényleg csak este tölti, és emiatt fölöslegesnek érzi kiadni még 10 ezret egy új töltőre?
Meg miért teszel úgy, mintha minden iPhone vásárló a legdrágábbik modellt venné meg, miközben idén pl. messze a sima 11 volt a legsikeresebb modell? Miért lenne valaki attól konzumidióta, hogy nem a te preferenciáidnak akar megfelelni, és nem vesz új töltőt, ha a régivel is elégedett? Szerintem pont akkor lenne konzumidióta, ha megvenné a töltő csak azért, mert az eladó rábeszélte :U

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#309) Giovan! válasza #65577472 (#308) üzenetére


Giovan!
addikt

Lol, mi? :DDD

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#310) Noukoum válasza S e t h (#301) üzenetére


Noukoum
veterán

Kb az iphone 5s után szakadt el valami.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#311) #86564352 válasza 7Heads Drago (#306) üzenetére


#86564352
törölt tag

Zöldebb mint mindig mindenhez töltőt mellékelni, ha felesleges akkor is. Évente 1-2 milliárd telefon, tablet kerül forgalomba.
Ha nem lehet egy problémát 100% megoldani, akkor ne is javítsunk részben se?

(#312) 7Heads Drago válasza Syl (#274) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Rosszul számolsz.
A type a - lighting kábel jó az I12 szériához is csak 5w fog tölteni. De ugye eddig is ennyivel ment neki.:P

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#313) Syl válasza #86564352 (#305) üzenetére


Syl
nagyúr

> Egyébként ha tévesen állítasz valamit mint 274. hsz 1-es pontodnál és kijavítanak, az nem azt jelenti leszedik rólad a keresztvizet.

Először is, nem állítottam semmit. Felvázoltam egy forgatókönyvet. Ha hibásan és ezért kijavítanak, azzal semmi bajom. A problémám, ha bármi negatív kritikát fogalmazok meg a céggel, a termékükkel, a szolgáltatásukkal, akkor jön a burkolt hülyézés, a megmondóemberkedés stb. A múltkor egy macOS beépített szolgáltatással való problémát ecseteltem (nem egyedi eset, többen szopnak vele), erre megkaptam a szokásos "arra nincs is szükség", "minek akarom én azt használni" stb., stb.
Mégis csak igaza lesz odani kollégának. Nem szabad semmi negatívat írni az Apple-ről :B

(#312) 7Heads Drago

Igen, ezt már többen az orrom alá dörgölték :B De attól még azért ugye lehet ellenérzésem a töltő elhagyásával kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#314) hroberto


hroberto
veterán

Azért ez felfoghatatlan számomra, hogy egyes emberek foggal - körömmel védik, és próbálják megmagyarázni azt, hogy jó az ha elvesznek valamit tőlük ami eddig tartozék volt, és ezentúl ezreket kell fizetni érte. És benyalják, hogy ennek környezetvédelmi oka van.
Tiszta agyrém, komolyan! Már elhiszen, hogy az alma képes kimosni egyes emberek agyát!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#315) nozs23 válasza hroberto (#314) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem senki nem nyalta be, hogy ennek a környezetvédelem lenne az oka, itt egyértelmű a fillérb*szas.
Az viszont vitathatlan, hogy hosszú távon pozitív környezeti hatása lesz, hogy nem adnak töltőt meg fülest (Nem csak az extra műanyag, de a csomagolás és logisztikai szempontok miatt. Pont fele akkora csomagolásban elférnek a készülékek.), mert az itt állítottakkal ellentétben nem fog mindenki rohanni, hogy vegyen egyet, mert nagy eséllyel van már használatban lévő töltője vagy fülese. De ha nincs is, akkor mostmár lesz, és nem kell továbbpasszolni, kidobni, vagy halmozni.
Én már a legutóbbi két készülékemnél sem bontottam ki ezeket.
Az Apple meg hülye lett volna nem meglovagolni a környezetvédelem dumát.

[ Szerkesztve ]

(#316) 7Heads Drago válasza Giovan! (#288) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez így az egyben fantazmagória. És ettől nem csak az Apple, hanem a többi gyártó is marha messze van. Elöször kellene egy minden gyártó által elfogadott szabvány. Aztán egy dátum átállási idővel. Sokkal többet tettek volna a környezetért ha kiveszik a teloból a wireless töltő részt. Vagy környezetvedelmi adóval terhelnék meg ez miatt az adott terméket amiből pl fát ültetnének. Esetleg a lighting csati helyett mindenhol a type-c lenne náluk. Nah ez kevesebb kábelt jelentene.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#317) Ricardo válasza #86564352 (#305) üzenetére


Ricardo
félisten

Kezdhetnék ezt a zöldülést azzal, hogy minőségi kábeleket gyártanak. Rengeteget lehet olvasni arról milyen könnyen megtörnek, és mennek tönkre, Egy kábel kiszolgálna egy telefont már az is sokat jelentene.

Egyetértek hogy talán kevesebb töltő lesz legyártva ha nem adnak alapból minden készülékhez, de hangsúly a talán szón van. mert hidd el, lesz belőle brutális raktárkészlet, Mert nem lehet belőle hiány, és ha kell akkor rendelkezésre kell állnia. Óriási botrány lenne belőle, ha nem adnak alapból töltőt, és amikor venni akar a felhasználó külön, akkor közölnék, hogy hiánycikk. Tehát gyártani fognak belőle gazdagon, és hivataols számokat nem fogunk tudni (max marketing számokat, (hogy "Nagyon zöldek vagyunk ennyivel kevesebb töltő fogyott"), amiket vagy elhiszünk vagy nem. Én arra tippelek nem lesz ez annyival kisebb szám, hogy számottevő legyen, remélem ebben tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#318) Metilalkohol válasza Tocso1706 (#34) üzenetére


Metilalkohol
csendes újonc

Én már azon is kiakadtam, hogy a samu nem ad akkora teljesítményű töltőt a telefonjaihoz amivel tölteni lehetett volna. Kedvelem a samut, bevállt, de nem tetszett, nagyon. Viszont amit adtak hozzá, azzal lehetett tölteni, viszonylag gyorsan. Míg most, hogy elgondolkodtam, hogy talán beszerzem életem első almás telefonját nekem ez szívás. Lightning kábelt még a lakás nem látott életében hírből se. Hasonlóan type c kimenet is csak a samukon van, se gépen se tvn se semmi. Ellenben, ha veszek egy iphonet azt a dobozból kivéve nem fogom tudni használni miután lemerül. Értem én, hogy átalakító, meg csak 8k forint ami egy 200k+os telefonnál nem tétel, de számomra így elveszíti a kényelmet és a prémium érzést, még akkor is ha a weboldalon megrendelve 3 kattintás. Apró figyelmesség lenne ugye.

Fordítva viszont samunál annyira nem zavarna mert samu töltő van itthon 3 is (2 bontatlan füles kíséretében), de az apple így nálam elbukta, viszem máshova a lét.

(Mondjuk ha apples lennék se zavarna már mert valószínűleg vettem volna gyorstöltőt az 5wos fos helyett, vagy az előző generációhoz adták volna.)

Siemens c35i =》Siemens c75=》Nokia E51 =》 Nokia 5230 =》Sony Eric. Neo V =》LG G2 =》Huawei P8 =》Galaxy S8=》Galaxy S10=》Galaxy S20 FE

(#319) aujjobba válasza Ricardo (#317) üzenetére


aujjobba
addikt

Az SE-hez 2016-ban kapott kabelt hasznalom a mai napig.
A trukk: ne a kabelt megrantva huzd ki a telefonbol, hanem a fejenel a muanyagot, ennyi.

(#320) Ricardo válasza aujjobba (#319) üzenetére


Ricardo
félisten

"A trukk: ne a kabelt megrantva huzd ki a telefonbol, hanem a fejenel a muanyagot, ennyi."

Vigyázok az eszközeimre, nekem ez alap. Azt az elvet vallom, hogy egy emberről sokat elárul, hogy bánik a dolgaival.

(#321) 7Heads Drago válasza Ricardo (#297) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem értem hogy miért ez a feltételezés... Honnan lenne több töltő is a fiókban? Ha apple user vagy akkor 5 éve használod a gyárit ami valszeg rendesen kopott. A lighting előttiek meg ugye nem jók. Ha 1-2 évente cseréled a telot akkor meg eladtad a töltőtt a teloval együtt. Ha meg időközben ő vásárolt plusszba töltőtt és kábelt az ugye plussz költség volt akkor is, mintahogy most is.
Csak akkor lehet plussz töltő a fiókban ha menet közben kinyírt 1-2 Iphonet. Mondjuk ezt eddig nem verte senki se nagydobra.:P:P:P
Mondjuk hogy az csak-csak rendben van hogy az I11 mellől kiveszi az 6wos töltőt, de a pro-hoz meg a pro max-hoz gyorstöltő járt. Azt is kiveszik??? Mert az már fájni fog sokaknak.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#322) #72042496 válasza 7Heads Drago (#321) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én utoljára pl. töltő nélkül adtam el a telefonom. Egy másik készülékem tönkrement, annak a töltője is megvan. A céges telefont se használom mert dual SIM-es a saját, még egy töltő. Most a HO alatt nem mászkálok, az alapjáraton máshol tartott töltők is hazakerültek.

Emellett az új lakásba több fali USB-A csatlakozót is szereltettem (bármikor cserélhetők USB-C-re).

[ Szerkesztve ]

(#323) Giovan! válasza 7Heads Drago (#316) üzenetére


Giovan!
addikt

Ez így az egyben fantazmagória. És ettől nem csak az Apple, hanem a többi gyártó is marha messze van

Mármint mitől? Hogy kevesebb töltőt gyártsanak le fölöslegesen, ha kiveszik őket a dobozból? Szerintem ez elég nyilvánvaló, hiszen ha csökken a kereslet, akkor csökken a kínálat is. Márpedig ha nem fog mindenki új töltőt venni minden egyes újonnan megvásárolt készülékéhez, akkor a korábbi állapotokhoz képest (amikor minden új készülék mellé járt a töltőfej) csökkenni fog a kereslet.

Elöször kellene egy minden gyártó által elfogadott szabvány. Aztán egy dátum átállási idővel.

Az új iPhone-okon is lightning csatlakozó van, mint az előzőeken is. Az otthoni töltődet továbbra is használhatod. Kábelt most is kapsz a dobozban, szóval ha neked van otthon egy type-c-s Samsung töltőfejed, akkor azt is használhatod erre a célra. De az tény, hogy a Type-c töltőfejet szabvánnyá kéne tenni, ebben egyetértünk.

Aztán egy dátum átállási idővel.

Mert ha most bejelentik, hogy nem a mostani generációval állnak át erre a minimál stílusra a kiegészítők terén, hanem az azutánival, az mit változtatott volna? Akinek nincs Type-C-s töltőfeje, vagy régebbi iPhone töltője, annak ígyis-úgyis vennie kellett volna egyet.

Sokkal többet tettek volna a környezetért ha kiveszik a teloból a wireless töltő részt. Vagy környezetvedelmi adóval terhelnék meg ez miatt az adott terméket amiből pl fát ültetnének.

Persze, vagy megújuló enerigaforrásokba is fektetnék a 2 trillió dollárjukat. Sokkal többet tehetne minden óriáscég a környezetért, de erre nem lehet kényszeríteni őket. Amit tesznek (még ha nem is ez a céljuk vele), azt lehet értékelni. Erről szólna ez a topik is, hogy az Apple mostani töltőelhagyós lépését értékeljük. A mi lenne ha? is érdekes lehetne, de ez érdemben nem befolyásolja, hogy ennek a konkrét lépésnek milyen környezeti hatásai lesznek.

Esetleg a lighting csati helyett mindenhol a type-c lenne náluk. Nah ez kevesebb kábelt jelentene.

Miután megszabadult mindenki a sok százmillió, jelenleg a usereknél lévő, immár értéktelen lightning csatis kábelétől. És utána sem valószínű, hogy kevesebb lenne a kábel, mert akinek van a kocsiban, a munkahelyén, otthon, a konyhában meg a hálószobában is egy, az ezt mind pótolná, csak immár lightning helyett Type-C-s kábellel.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#324) Giovan! válasza Ricardo (#317) üzenetére


Giovan!
addikt

Távlatokban kell gondolkodni. A töltőt már nem fogják visszatenni a dobozba a következő generációknál sem. Ha nem lesz folyamatosan óriási kereslet a töltőfejekre, akkor nem fognak folyamatosan óriási kapacitással töltőfejet gyártani.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#325) Metilalkohol válasza Giovan! (#323) üzenetére


Metilalkohol
csendes újonc

Androidos vonalon nem divat a type c-s csatlakozású töltőfej, mondjuk ez alma szempontból tök lényegtelen.

Siemens c35i =》Siemens c75=》Nokia E51 =》 Nokia 5230 =》Sony Eric. Neo V =》LG G2 =》Huawei P8 =》Galaxy S8=》Galaxy S10=》Galaxy S20 FE

(#326) aujjobba válasza Ricardo (#320) üzenetére


aujjobba
addikt

Elhiszem hogy neked alap, arra mondom hogy aki erre figyel annak kiszolgál egy telefon életciklusát, aki meg nem annak a többi fajta kábel is meghal hamar.

Hozzáteszem nekem a hagyományos USB kábelekkel folyton csak a gond volt bármilyen márkát vettem, lötyögött vagy épp beszorult, mintha nem is lenne mögötte szabvány.
USB-C már biztos jobb ebből a szempontból.

(#327) #86564352 válasza Syl (#313) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szerintem lehet negatív kritikát megfogalmazni. Érveken, tényeken alapulót. Nem úgy, hogy az Apple csinál valamit, akkor az csak szar lehet és értelmes indoklást fanboyozni. (akik ájfosoznak természetes hülyének lesznek nézve)
Nézd meg ahogy neked valós érvvel leírtam miért késő bánat már a Lightning port elhagyása USB-C kedvéért, mivel akkor tényleg több százmillió hulladék keletkezik, a válaszod rá csak cinikus Apple kapzsi szöveg volt. (ipad, laptop Apple-nél is USB-C)
iPhone esetében nem segített, hogy régen a Lightning jobb volt a szabvány micro-USB-nél, USB-C pedig túl sokat késett, addigra az Apple eladott több százmillió iPhone-t. Technikailag pro és kontra USB-C lett a választott szabvány, gyorsabb, a Lightning port előnye strapabíróbb, könnyebb pucolni, inkább a kábel a gyengébb pont.

hroberto: Egyéni szinten az is kényelmes volt a Tesco a vásárláshoz járóan adott annyi reklámszatyrot, amennyit éppen letépett a kasszás, a környezet szempontjából az jobb a cég önként, EU miatt szépen leszokott erről. Szintén nagyon kényelmes autóval járni, légkondizni, repülni, sok húst enni csak van egy környezeti terhelése és nem bírná a bolygó, ha a 8 milliárd ember többsége ilyen szinten élne. Na most az se jó, ha évente több százmillió kütyühöz mindenkinek adnak tartozékokat, akkor is amikor sok ember meglévőt használ, vett már Ankernél kábelt, töltőt, vett már jobb fülest, vagy wireless padot használ.

(#329) aujjobba válasza #86564352 (#327) üzenetére


aujjobba
addikt

Senki nem sírna, ha az új telefonok annyival olcsóbbak lennének, amennyibe a töltő kerül.
Vagy adtak volna mellé egy kupont, stb.
Persze érthető a környezetvédelmi szempont, csak sokan becsapva érzik magukat, mert a tavalyi szeriaval megegyező áron adott új széria dobozában kevesebb tartozék van.

(#330) 7Heads Drago válasza Giovan! (#323) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Idézem az általad linkelt cikket:
A Parlament az alábbiakat várja a Bizottságtól:
hozzon szabályokat annak biztosítására, hogy a különböző vezeték nélküli töltőket és a különböző mobilkészülékeket a lehető legnagyobb mértékben lehessen egymással használni;vizsgálja meg, hogy egy esetleges jogszabály hatására nőne-e az uniós tagállamokban összegyűjtött és újrahasznosított vezetékek és töltők mennyisége; és biztosítsa, hogy a fogyasztóknak ezentúl ne kelljen minden új mobilkészülékkel új töltőt is venniük: az egységes töltő bevezetésével egyidejűleg ki kell dolgozni egy stratégiát az új készülékek és az eddig velük járó töltők szétválasztására, fogalmaznak a képviselők, kiemelve ugyanakkor, hogy „el kell kerülni, hogy (a készülék és a töltő szétválasztása) esetlegesen árnövekedést eredményezzen a fogyasztók számára".
Ettől vagyunk messze amire céloztam. Vagy te nem olvastad? Ha ez lett volna az Apple célja eleve nem is lighting kerül rá. Csak semmi köze ehhez az Apple céljainak és ezért kár erre hivatkozni.
Kábel:
Ha csak type c kábel lenne az neked nem kevesebb? Mert ugye ha van mac, vagy egy ipad pro, esetleg olyan pc vagy noti amihez mar használsz ilyent akkor nem kell még plussz egy típust fenntartani.
Ha zöld akar lenni valaki akkor az ott kezdődik hogy nem pazarlod feleslegesen az elektromos áramot. Nézz utána hogy milyen kaki a hatásfoka egy wireless töltőnek. Ha egész évben azzal töltőd a telot lényegesen többet rontasz mint egy kisebb doboz, meg +1 töltő. És ez mellett még a gyári Apple töltő is csak a saját szabványukat ismeri, miközben az általad linkelt cikkben pont arról beszél, hogy olyan adapterek kellenek amik mindenhez jók. És nem csak az alap 5w on. Mert az eddig is tudták.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#333) Sdi válasza #86564352 (#327) üzenetére


Sdi
addikt

A húsevés mitől nagyon kényelmes :F . Vega vagy és azért vetted ide ? / Ismerem a marhák állítólagos fingás problémáit :) /

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#334) johnyblaze


johnyblaze
aktív tag

mintha a fideszes nyugdijasok fb komment szekcióját látnám. :D
akinek ekkora "teher" megvenni egy töltō fejet az hogy vesz kaját vagy bármi mást? szerintem értékeljétek át az életet.
egy két ember jókat ír de a nagy része...borzalom.

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#335) Giovan! válasza 7Heads Drago (#330) üzenetére


Giovan!
addikt

Az "ezentúl ne kelljen minden új készülékkel új töltőt is venni" részt azért csak kipipálta az Apple, szóval csak van valami köze hozzá :D

Ha csak type c kábel lenne az neked nem kevesebb? Mert ugye ha van mac, vagy egy ipad pro, esetleg olyan pc vagy noti amihez mar használsz ilyent akkor nem kell még plussz egy típust fenntartani.

Abban igazad van, hogy egyszerűbb lenne ha csak egy fajta kábel lenne (bár én szivem szerint inkább a lightningot választanám, de tudom, ez nem opció), de ez a lépés azzal is járna, hogy sok százmillió lightningos kiegészítő kukázásra kerülne.

Ha zöld akar lenni valaki akkor az ott kezdődik hogy nem pazarlod feleslegesen az elektromos áramot. Nézz utána hogy milyen kaki a hatásfoka egy wireless töltőnek. Ha egész évben azzal töltőd a telot lényegesen többet rontasz mint egy kisebb doboz, meg +1 töltő.

Nem is muszáj azzal töltened, továbbra is használhatsz hagyományos töltőt is.

És ez mellett még a gyári Apple töltő is csak a saját szabványukat ismeri, miközben az általad linkelt cikkben pont arról beszél, hogy olyan adapterek kellenek amik mindenhez jók.

Mármint most milyen töltőről van szó? Mert az Apple-féle töltőfej az sima Type-C-s, abba be lehet dugni a másik gyártó kábelét is. Ugyanígy az Apple kábelét is bedughatod a másik gyártó töltőjébe is.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#336) Syl válasza #86564352 (#327) üzenetére


Syl
nagyúr

> Nézd meg ahogy neked valós érvvel leírtam miért késő bánat már a Lightning port elhagyása USB-C kedvéért, mivel akkor tényleg több százmillió hulladék keletkezik, a válaszod rá csak cinikus Apple kapzsi szöveg volt. (ipad, laptop Apple-nél is USB-C)

Nocsak. Csak az lehet valós érv, amit te írsz? Csak amivel az Apple-t véded? Más véleménye nem lehet valós, csak cinikus? Mert kritikát fogalmaz meg?
Nekem az a valós érv, hogy csakis az extra bevétel miatt találták ki ezt az egészet. És az a cinikus, hogy környezetkímélésre fogják.

Nem mellesleg akkor nem keletkezett több százmillió hulladék, amikor a széles csatlakozójukat lightning-re cserélték?

Ahogy aujjobba is írja. Ha a telefon ára olcsóbb lenne, vagy ingyen adnák a töltőt annak aki igényli, azt mondanám korrekt. De így, hogy zöldség zászló alá bújva extra 20 dollárt kérnek az 1200-as telefon ára mellé... Nem kicsit cinikus.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#337) #86564352 válasza aujjobba (#329) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ezt írtam én is többször 305-ben legutóbb. Nem tehetek minden hozzászóláshoz mellékletet a már kitárgyalt dolgokról.
Szerintem pár hónap után lemegy a panaszkodás és megszokják az emberek, főleg amikor várhatóan a többi gyártó is követi a példát. Lásd jack dugó felzúdulás.

Szerintem nem véletlen az 5G iPhone-nal együtt lépték ezt. Nagyon az 5G korszak elején vagyunk még, nagy szükség rá még nincs, viszont ára van. Így is trükközni kellett a bemutatón az árról, hogy pl. a 12 mellé a lélektani 699 dollárt írhassák, apróbetűben ott van ez a Verizon, AT&T aktivációs ár, az igazi független ár még +30 dollár.

Syl: azt én is írtam! többször is! :)

a szélesről váltás technikai előnye sokkal nagyobb volt, mint a mai lightning vs USB-C
(ha szerinted csak a kapzsiság miatt van lightning, miért tettek macbookra, ipadre C-t?)

nevezheted akárminek az Apple húzását, nyilván úgy csinálták ők ne bukjanak rajta, attól még nem lehet vitatni környezet szempontjából hasznos

[ Szerkesztve ]

(#338) Giovan! válasza Syl (#336) üzenetére


Giovan!
addikt

Nekem az a valós érv, hogy csakis az extra bevétel miatt találták ki ezt az egészet.

Ezt még mindig nem vitatta itt a topikban senki...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#339) k-adi válasza Ricardo (#317) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Egyetértek hogy talán kevesebb töltő lesz legyártva ha nem adnak alapból minden készülékhez, de hangsúly a talán szón van. mert hidd el, lesz belőle brutális raktárkészlet, Mert nem lehet belőle hiány, és ha kell akkor rendelkezésre kell állnia. Óriási botrány lenne belőle, ha nem adnak alapból töltőt, és amikor venni akar a felhasználó külön, akkor közölnék, hogy hiánycikk. Tehát gyártani fognak belőle gazdagon, és hivatalos számokat nem fogunk tudni"

na igen, ez is biztos környezetbarát lesz :)

(#340) Thor71


Thor71
tag

Komolyan kérdezem aki védi köröm szakadtaig ezt a céget, kap érte pénzt vagy mi van? :DDD Mai beszélgetésünk full proli ismerősökkel(én is az vagyok nyugi) bebizonyitotta hogy igenis tényleg totálisan mindegy mit csinál az epöl. Már felizgulva várják az új telot, mindig is iPhone volt nekik és természetesen megveszik az új töltőt is. Indok, "mert az illik hozzá" és csak 8 ezer forint... Hülyék vagytok ti mind :DD

(#341) Syl válasza Giovan! (#338) üzenetére


Syl
nagyúr

Csak cinikusnak nyilvánítva.

(#340) Thor71

Apple causes ‘religious’ reaction in brains of fans, say neuroscientists

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#342) Drp81 válasza Thor71 (#340) üzenetére


Drp81
aktív tag

A "proli ismerőseid" is egy réteg, de szerencsére ez a réteg egyre kisebb már...
Nekem is van ilyen ismerősöm, csak ő mondjuk samus. A volt főnököm volt még ilyen, ő applefan volt.
Sok icucc van családban is (imessage sokat megy :) ), baráti körben is, de senki nem ilyen.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#343) k-adi válasza Drp81 (#342) üzenetére


k-adi
nagyúr

"de szerencsére ez a réteg egyre kisebb már"


vagy nem :F

(#344) Giovan! válasza Syl (#341) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem a töltőelhagyással foglalkozó hozzászólásodra kaptad a cinikusság vádját, hanem a type-c-lightning cserét illető kommentedre. Hogy a töltő kivétele a dobozból az az Apple-nél anyagi okokra vezethető vissza, az nem vita tárgya a topikban. A vita sem ekörül forog (nehéz is lenne olyan dologról vitázni, amiben egyetértés van :D ), hanem arról, hogy az Apple szándékaitól függetlenül lesz-e érdemi haszna a környezetre nézve ennek a lépésnek.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#345) aujjobba válasza #86564352 (#337) üzenetére


aujjobba
addikt

Okés bocsi, write-only módban voltam.
Túl sok már a hsz ugyanarról, minden téma és érv újra és újra elölről kezdve.
Na erre jövök én és ugyanezt csinálom :)

(#346) Syl válasza Giovan! (#344) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem hosszútávon lesz. Persze nem azért, mert az Apple megváltja a világot. Hanem azért mert a többi gyártó követni fogja. Egy bolond, százat csinál alapon. :B Ahogy követték a notch-csal, a jack elhagyással is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#347) aujjobba válasza Thor71 (#340) üzenetére


aujjobba
addikt

Az a tény, hogy az átlag csereperiódus jelenleg 3-4 év almás körökben, hogyan viszonyul ahhoz amit te mondasz, hogy mindenki felizgulva várja és azonnal veszi plusz töltővel együtt 8ezerért?

Az SE (2016) idén cseréltem le a tavalyi Xr modellre, azt is csak azért mert kinőttem a tárhelyet. Ez azért érthető módon vált ki megelégedést a tulajokban, és magabiztosan veszik az új szériát, mert tudni lehet hogy az is húzni fogja tisztességgel évekig.

[ Szerkesztve ]

(#348) Giovan! válasza Syl (#346) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem is biztos, hogy lesz választásuk, ha az EU tényleg meglépi a telefon+töltő kombó tiltását, akkor kénytelenek lesznek a többiek is kivenni a töltőt (ha csak nem akarják elengedni az EU-s piacot). Aztán meg teljesen ártatlanul meg lesznek vádolva szegények, hogy az Apple-t utánozzák, közben csak a törvényeknek próbálnak majd megfelelni :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#349) #86564352 válasza Thor71 (#340) üzenetére


#86564352
törölt tag

Óó lebuktunk, nagyon fontos a magyar piac az "epölnek", Tim Cook hetente tart eligazítást mit kell mondani. Mondjuk nem pénzt kapunk, hanem két raklap töltőt és fülhallgatót. ;] Állítólag Sorosnál van a készpénzes buli, viszont most a koronavírus miatt nincsenek fizetett tüntetések. Neten könnyebb az "epölnek fanboykodni", bónusz is jár amikor a haterek pörgetik a topikokat. (szarkazmus, mielőtt egy idióta komolyan venné)

Van kb. 1 milliárd iPhone user, átlag 3 év a csere, ne az ismerőseidből általánosítva trollkodj. Másrészt iparági kérdés a rengeteg töltő és füles, az Apple csak elébe ment a dolgoknak marketinggel hogy ők járnak élen a környezetvédelemben, előbb-utóbb a többi gyártó is meglépi valószínűleg, vagy a világ ránk eső részén az EU kötelezővé teszi. Azt párszor leírtuk már lehetne userbarát megoldás annyival olcsóbban adni, kupon, tartozék durva hasznából engedniük.

(#350) 7Heads Drago válasza Giovan! (#335) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az általad linkelt cikkben 3 fő pontot határozott meg az Eu. És te abból részlegesen kiemelsz egyet, és ez már elég is ahhoz hogy megveregessük az Apple vállát? :DDD:DDD:DDD
Értem hogy nem értesz egyet az Appleval, de ez nekem akkor is sok.
Inkább ejtem a témát. Jó éjt

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.