Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) nozs23 válasza aprokaroka87 (#99) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem meg nem. A kelendo markak csucs teloi kozott biztos nem. S20, P30, Mi10, OP8... Stb. A zero koruli marketshare-es brandektol tekintsunk el.

(#102) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Ha a készülék vásárlásakor megkérdeznék, hogy kérsz e töltőt hozzá ingyen vagy van otthon és nincs rá szükséged , az elegáns lenne. Ez így , ebben a formában csak simán Apple.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#103) Ricardo válasza HarleyCustom (#92) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem teszik bele a töltőt és a fülest a telefon dobozába. Környezetet kímélve,inkább külön külön becsomagolják, és kiszállítják a boltokba, több doboz, több kamion, nagyobb hely a raktárakban. Aztán akinek szüksége van rá megveheti külön jó pénzért. Mindezt kizárolag azért, mert rettenetesen környezettudatosak, és óvják a Földet. Az hogy ez plusz profitot jelent nem fontos, nem a pénz miatt csinálják, csak egy plusz hozadéka a környezet megóvásának.

(#104) aprokaroka87 válasza -Skylake- (#102) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ingyen?

Azt akarod hogy csődbe menjen az Apple?
:)
De amúgy ez lenne a célszerű.
Mert az Apple honnan tudja hogy neked otthon van-e töltöd.

(#105) Ricardo válasza aprokaroka87 (#104) üzenetére


Ricardo
félisten

"Mert az Apple honnan tudja hogy neked otthon van-e töltöd."

Nem tudja. Ha nincs vedd meg hozzá külön. Ennyi áldozatot hozhatsz a környezetért. ;)

(#106) nozs23 válasza Ricardo (#103) üzenetére


nozs23
addikt

Az hogy ez plusz profitot jelent nem fontos, nem a pénz miatt csinálják, csak egy plusz hozadéka a környezet megóvásának

Azert ugye nem vagyunk olyan naivak, hogy azt vartuk, hogy ezt igy talaljak?

Nem teszik bele a töltőt és a fülest a telefon dobozába. Környezetet kímélve,inkább külön külön becsomagolják, és kiszállítják a boltokba, több doboz, több kamion, nagyobb hely a raktárakban.

A telefonok doboza, kb fele annyi helyet foglal, igy a logisztikan is brutal sokat sporolnak.
Szerintem az meg mindig nem helyes megkozelites, hogy most minden vasarlo vesz majd kulon fulest meg toltot. En mar evek ota ki sem bontom ezeket, de a kornyezetemben is van otthon mindenkinel tobb. Nyilvan az ok a sporolas volt, de az hogy igy ezzel kevesebb szemetet hordanak a vilagra meg teny.

(#107) csoki0619


csoki0619
újonc

Először én is néztem egy nagyot, h most akk ez mekkora aljasság már, ennyi pénzért már ez se fér bele, viszont átgondolva egy kicsit a dolgot, van benne ráció. Tegyük itt a szívünkre a kezünket valamennyien; mennyi ilyen műanyag kacat lapul a fiókba, legyen az töltő, füles, kábel vagy átalakító. Ha most szétnéznék a fiókjaimban, talalnék legalább 4 db régi típusú Nokia töltőt, és ez csak egy márka. Sony töltők, Samsung töltők stb.
Viszont abban is igazat adok sokaknak, h ez nem teljesen erről szól, és nekem inkább ezzel van bajom. Hagyják el a dobozból a tartozékot, de akk legyen helyette egy működő alternatív megoldás, legyen az a régi töltő beszámolása, tegyék opcionálissá, legyen egy univerzális megoldás, amit minden gyártó köteles betartani.

(#108) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy szerintetek mennyi az esély rá, hogy az Apple 1-2 éven belül szépen megszünteti, vagy nagyon be limitálja a 3. fél által gyártott töltök támogatását?

Én elég nagy esélyt látok rá.
De dobozban nem is lesz töltő.

Simán lehet hogy ez már a szoktatás első fázisa.

Megszokod hogy nincs benne a töltő fej, jelenleg még tudsz választani, Apple vagy harmadik fél által gyártott töltöt veszel.

(#109) zzola válasza csoki0619 (#107) üzenetére


zzola
félisten

Ez csak a pénzről szól, semmi másról! Ha USB-C lenne a készülék csatlakozója, akkor megérteném! Az egy elterjet csatlakozási forma...
De ez megint arról szól, hogy még nagyob haszonra tegyenek szert.
Ha csak 3 dollár egy töltőfej, szorozzuk fel az eladott készülékek számával...
Nem lesz kevés az összeg, ami zsebben marad....

(#110) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Kedves fogyasztók !
Amíg ennyi pénzért megveszitek isteni szifonjaitokat az apple bármit megtehet.
Sőt javasolom,csupán környezet tudatosságom jeléül a jövő évi szent grálok csak egy újrafeldolgozható papír zacskóban lehessen kapni,kábel nélkül.
Sőt továbbá az első üzembe helyezésért egy külön aktiváló kódot lehessen vásárolni,kaparós sorsjegyen csupán környezet tudatosságból.....
Úgyis megveszitek,nem ? :DDD

(#111) aprokaroka87 válasza csoki0619 (#107) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az hogy neked annyi töltőd van, miből feltételezi azt hogy másnak is van annyi?

Másfelől a több töltő előnye hogy ha nagyon kell, akkor egy időben is tudod tölteni, azt amit tölteni kell.

(#112) #89309696


#89309696
törölt tag

Az apjuk f.szát.

(#113) Lewis4421 válasza Micsurin (#27) üzenetére


Lewis4421
csendes tag

Off: Nekem a régi Mi8as toltofej gyorstolti az s10et, a mate10pronak a toltoje meg nem tolti gyorsan se a Mi8at, se az S10et. Ebből következtetve a Xiaomi és a Samsung ugyanazt használhatatja.... :K

ON: Olyan nagy ügy nem lenne ez, hogy ki hagyják a töltöt, csak ne bujnanak a kornyezetvedelem moge, de sajnos most a nagy cdgeknel ez a trend, mindenki kevesebbet ad ugyanannyi penzert persze, mert hogy igy "zoldek" es igy a fanok meg meg is tapsoljak.
Kollegam apple fan, szorol szora azt szokta mondani amit az apple mond, szoval braiwash complete.

En nem vagyok apple fan, de Huawei kinyirasa utan be kell latni nincs rendes alternativa, jelenleg egy S10rol irok amit 4 honapja vettem de nemszeretem, képes kihozni a sodrombol sokszor, es kimondom: laggol is.
Szóval S10 megy, Iphone 12 mini jön :DD

Az élet epikuroszi értelmezése elutasítja a halhatatlanságot és misztikumot; van a lélek, de ugyanúgy mint a test, halandó. Nincs halál utáni élet, így nem kell félni a haláltól sem, mivel „a halál nem jelent semmit számunkra; ami felbomlik, érzékelése megszűnik, és amit nem érzünk, semmit nem jelen

(#114) nevemfel válasza aprokaroka87 (#100) üzenetére


nevemfel
senior tag

A jack elhagyása szerintem is hiba volt.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#115) nevemfel válasza aprokaroka87 (#108) üzenetére


nevemfel
senior tag

Amúgy szerintetek mennyi az esély rá, hogy az Apple 1-2 éven belül szépen megszünteti, vagy nagyon be limitálja a 3. fél által gyártott töltök támogatását?

Semennyit. Minden az usb-pd felé konvergál, a gyártóspecifikus gyorstöltés szabványok (amik ugye valójában nemszabványok) ki fognak halni. Ha az Apple meg tudja tartani a lightning csatlakozót, az is maga a csoda lesz.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#116) aprokaroka87 válasza nevemfel (#115) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az Apple úgyis megoldja.

A normális szabványosítás meg szerintem még nagyon távoli jövő.

Normális esetben szerintem azzal kellene kezdeni hogy minden töltő érjen el bizonyos elvárható dolgokat.

Pl azt hogy alap legyen az opcionális gyorstöltés, és sima töltési mód közti váltás és szabályozás.

Aztán egy töltőfej tudjon minimum 2-3 eszközt tölteni egyszerre.

Ehhez viszont tényleg kellene valami szabvány rendszer.

(#117) nevemfel válasza aprokaroka87 (#116) üzenetére


nevemfel
senior tag

A Macbook, az iPad Pro töltői már így működnek. USB-PD + type-c. Előbb-utóbb elkerülhetetlen az iPhonenál is a váltás. Persze próbálják kihúzni a saját szabvánnyal, ameddig csak lehet.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#118) domerator


domerator
veterán

A töltőfej elhagyásával az lesz a legnagyobb gond, hogy egy rakás ember kínaipiacos egypálcáscéllövöldés csónakbanforrasztott töltőt fog beszerezni a 3-400 ezres telójához és hát az nem lesz életbiztosítás a telefonnak... az Apple eddigi töltőadapterei elismerten a legjobb tervezés és kivitelezés szintjén mozogtak.
Ha tényleg ennyi környezetszennyezést meg lehet spórolni a töltők és headsetek elhagyásával, akkor hajrá Apple... csak picit kommunikálni kellett volna az árakban és mindjárt nem lenne ekkora flash a neten, hogy szemétapple.
Egyébként a headsetért is kár, mert a hasonló kategóriájú mellécsomagolt headsetek közül a legeslegjobb (a mikrofonja is kiváló).

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#119) szkaroly válasza csoki0619 (#107) üzenetére


szkaroly
senior tag

Lehet hogy én vagyok furcsa, de amikor eladom a telefonomat a töltőt is hozzáteszem. Szerintem ez így tisztességes (és környezetkímélő). Nekem is van itthon Nokia töltőm de csak azért mert nem használtam tovább és senkinek sem kellett. De tegyük fel a következő példát: most p20-am van és váltanék mondjuk oneplus 8 t-re. Hiába gyorstöltés mindkettő, felcserélve 10 wattot tudnak. 4000-4500-as aksinál kb. 3 óra 70 perc helyett. Ráadásul egyre emekedik a töltési sebesség és ezt a gyártók erősen reklámozzák is. Elég furcsán nézne ki ha a töltő nem lenne benne. Apple-t nyílván nem érdekli ez, eleve kisebb aksik vannak benne, ios fronton pedig ugye nincs konkurencia, ha eszed ha nem, nem kapsz mást. Ahhoz hogy a sokat emlegetett nagy profit összejöjjön ilyen fillérb*szó lépésekre van szükség. Ha a vevőiket ez nem zavarja akkor ez van.

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#120) BreakerGoldn


BreakerGoldn
csendes újonc

Ha volt már Apple telefonod az elmúlt 8 évben lesz otthon töltőd. Ha van bármi más Apple terméked (iPad, Watch, AirPods, AppleTV) lesz otthon töltőd. Ha USB-C-s Android telóról váltottál lesz otthon töltőd. De ha egyik sem teljesülne, akkor bemész az IKEA-ba és egy 32-es pizza áráért vehetsz egy jó minőségű USB-A / Lightning kábelt és hozzá bármelyik kapható töltő fejet. :)

Nem más az egész mint vihar a biliben – de az Apple biztos nem bánja, mert az elmúlt 1 napban megjelent hisztérikus rant-ek sorát követően már az is tud arról, hogy új telefonok jelentek meg, aki amúgy átsiklott volna felette...

(#121) csoki0619 válasza aprokaroka87 (#111) üzenetére


csoki0619
újonc

Azért látom sikerült megfogni a mondandóm lényegét.

(#122) szkaroly válasza BreakerGoldn (#120) üzenetére


szkaroly
senior tag

Na igen, a yuppie mentalitás, hi Tom Cruise! Félmillóba nem fér bele egy töltő. :U És ez így jó. Vajon jövőre mi fog kimaradni?

Poco X3 Pro

(#123) Noukoum válasza szkaroly (#122) üzenetére


Noukoum
veterán

A telefon.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#124) zzola válasza BreakerGoldn (#120) üzenetére


zzola
félisten

Nekem volt iPhone-om, mégsincs plusz töltőm. Volt és van is Androidos készülékem, de ha eladom, ugyanúgy nem lesz töltőm. Szóval hagyjuk itt a mellébeszélést, ez kizárólag üzleti döntés, semmiféle "zöldség" nem áll mögötte...

(#125) zzola válasza szkaroly (#122) üzenetére


zzola
félisten

A telefon.

(#126) nevemfel válasza zzola (#124) üzenetére


nevemfel
senior tag

Ha minden igaz, akkor EU-s direktíva van születőben arról, hogy a gyártók ne rakhassanak minden telefon mellé töltőt. Az Apple feltehetően jó kapcsolatokkal rendelkezik a politikai szférával, így talán már tudják is, hogy ez mikor lép életbe. Szóval az is lehetséges, hogy úgy voltak vele, ha már nem tudják megakadályozni a dolgot, akkor az élére állnak, és még a zöld-megmentő szerepét is eljátszhatják közben.

Lehet, hogy anyagi motivációik is voltak, de szerintem nem ez volt a fő ok, ami miatt elhagyták a tartozékokat a telefonok csomagjából.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#127) BreakerGoldn válasza zzola (#124) üzenetére


BreakerGoldn
csendes újonc

Na de miért adna el bárki is egy működő telefont?? :Y Ez teljesen abszurd, hiszen ez azt jelentené, hogy az illető hagyja, hogy a liberálbolsevista vadkapitalista cégek a hatalmuk alá kerítsék és fogyasztásra ösztönözzék, és egy – még valószínűleg évekig működő – technikai eszköz birtoklása ellenére kicsaljanak tőle több tízezer jó magyar forintot amik ők önként kifizetnek dalolva (és ami nem mellesleg több mint egy töltőfej ára).

Nagyon remélem csak viccelsz és ilyen emberek valójában nem léteznek... :)

(#128) Thor71


Thor71
tag

Még hogy nem oldja meg az alma hogy kizárólag saját töltővel működjön... NFC chip a töltőbe is(vezeték mentesnél alap) , és ha nem ismerik fel egymást bocsi beszoptad :DDD De ehhez is tapsol majd a sok birka hogy milyen jó már :DD

[ Szerkesztve ]

(#129) BabMester válasza nevemfel (#126) üzenetére


BabMester
senior tag

Kb. igen, már elfogadtak, nyárra kellett volna kész lennie a szabályozásnak amit jóvá tudnak hagyni csak a vírus miatt a legkisebb gondjuk is nagyobb volt ennél, de készül [link]
Egységes töltő az EU-ba forgalmazott keszulekekhez és a lehető legkisebb ökológiai lábnyom hagyása.
Egészen nyilvánvalóan ennek megy elébe az Apple, de az átlag mindent tudó magyar inkább hőbörög, minthogy utánna nézzen miért történik az ami, hisz abba energiát kellene fektetni.

(#130) Noukoum válasza BabMester (#129) üzenetére


Noukoum
veterán

:C

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#131) BabMester válasza Thor71 (#128) üzenetére


BabMester
senior tag

Megy a rendes vezetek nélküli Qi töltés vezeték nélkül 7,5W-tal, ami MagSafe töltő pedig 15W-tal tud tölteni.

Ez is benne van a készülő EU-s tervezetben, hogy vezetek nélkül kompatibilisnek kell lennie a lehető legtöbb töltővel az eszköznek. Ez az Apple Watchnál lesz érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#132) HarleyCustom válasza Ricardo (#103) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:DDD

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#133) HarleyCustom válasza csoki0619 (#107) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nekem nincs felesleges töltőfej és fülhallgató
de én csak egy vagyok a milliárdból....mert ugye mindenki másnak van...ja és a szívemre tettem a kezem :DDD

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#134) Hopkins95 válasza RaZroX (#40) üzenetére


Hopkins95
addikt

Tudod ha tényleg a környezetvédelem lenne az igazi ok, akkor az Apple nyugodtan belerakhatna a dobozba egy kupont, amit az Apple Storeban a töltővel nem rendelkező felhasználó beválthatna ingyenesen töltőre. De nem, mert ennek a szarrágó cégnek semmi nem elég és még inkább palira veszik a felhasználójaikat.

Engem egyébként hidegen hagyna a dolog, mert én nem vagyok iPhone-os; csak az a baj, hogy ennek folyamán már látom, hogy lesz néhány profithajhász Android gyártó is, aki meg fogja ezt lépni. :(((

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#135) k-adi


k-adi
nagyúr

környezetvédelem, külön csomagolással..... mekkora szlogen :DD

azt hittem hogy a gms-mentes HMS-nél nem lesz idén nagyobb vicc, de ezek még önként emelik a tétet :U

átolvasva a kommenteket itt (is), a döbbenet az, hogy van aki még őket védi. :D

most még jót röhögünk, de félő a droidosok is átveszik ezt

(#136) juuzer válasza Micsurin (#27) üzenetére


juuzer
addikt

Oh, azt hittem, hogy nem. Akkor elméletben a Note 9-emhez vehetek Qualcomm QC-töltőt, jó tudni, köszi. :DD

Jaja, gondolkodtam, hogy van e esetleg más, de nem jutott eszembe. Bár lassan örülnék valami leapnek az akkutechnológiában is. A Huaweinek volt valami grafénes dolga ezzel kapcsolatban elvileg, de nem tudom, hogy az végül termékben manifesztálódott e egyáltalán.

Vamos a la playa.

(#137) worxland válasza BabMester (#131) üzenetére


worxland
addikt

"Ez az Apple Watchnál lesz érdekes." - Galaxy Watch Active 2 se jobb, akármilyen vezetéknélküli töltőre rádobtam próbaként, nem történt semmi.
Így otthon például az assony nem tudja használni a Samu töltőmet az Apple Watch-csal, de legalább igazságosan én se tudom használni az Apple töltőt a Watch Active 2-vel. :D

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#138) Juhaszatti válasza BreakerGoldn (#120) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Ha volt már Apple telefonod az elmúlt 8 évben lesz otthon töltőd."

Nekünk is van itthon 2-3 Apple töltő, de egyik sem Type-C-s (átalakítóval még megoldható probléma lenne), és egyik sem tudja a 12-es széria gyorstöltését. Szóval ha 12 Pro-ra váltunk ami tervben van, ahhoz megvesszük az új (külön csomagolt és szállított) töltőt is, ezek meg jó esetben a fiókban maradnak, és nem a kukába kerülnek.
A környezettudatosság jegyében.

(#139) Micsurin válasza juuzer (#136) üzenetére


Micsurin
nagyúr

[link] itt a lista a Qualcomm által kik mijüket is használják /Device / Charger-re lebontva. :)

mod.: ezért lehet lincselés lesz de ha megnézed a listát... szinte csak a kínaiakat kéne vassal tűzzel a QC felé terelni és máris maradna kb 2 szabvány a piacon elterjedve. (Apple - Qualcomm)

Huawei és az akku egy mondatban nekem big nono... Honor 8 1,5 év alatt 2 akku csere. Hess...hiába volt 30-80% közt tartva. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#140) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Na ez szép. Én meg azt hittem minap amikor olvastam itt a fórumon hogy csak poén. :O :O :O

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#141) joey04 válasza BabMester (#129) üzenetére


joey04
titán

de az átlag mindent tudó magyar inkább hőbörög, minthogy utánna nézzen miért történik az ami
igazi zsenik. és ha kész lesz a szabályozás, akkor kikerül szépen a kábel is. ott is megy majd a fikázás. én már akkor mondtam, hogy ez szopás lesz, amikor itt kijött a hír az eu-s szabályozásról. mondjuk azt gondoltam, sokan korlátoltak lesznek, és/vagy felhasználjak arra, hogy az apple-t fikázzák. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#142) juuzer válasza Micsurin (#139) üzenetére


juuzer
addikt

Vágesz, köszi. :) Bár én mindentől irtózom, ami Qualcomm. Szomorú látni, hogy már az SoC-piacon is kb ők maradnak kvázi monopol-helyzetben droid froton, meg az Apple es a MediaTek. Holott a Kirin procik baromi jó dizájnnal rendelkeztek és az Exynos hisztit se értem, mivel nekem eddig egyik Exynosos telefonommal se volt gond. Igaz marad az Exynos, csak a saját fejlesztésű Mongoose magokat kaszálják és csak off-the-shelf Cortex magokat fognak használni.

Hát... pedig azért a Huawei a PlebPlust is überelte töltési sebességben. Na meg battery life-ban. :)

Nekem a P9-cel (a testvérmodellel) ilyen bajom sose volt btw.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#143) Szakiii


Szakiii
addikt

Továbbra is vicces hogy egy premium termeknel egyre tobb dolgot vesznek el es kepesek premiumnak nevezni ezutan.. nem csak maga a termek tesz valamit azza hanem a szolgtatasok es a korites is. Nem elvenni kellett volna hanem a legjobb gyorstoltot adni hozza, biztos rajottek hogy ha adnak hozza lassut nem veszik a gyorsat ergo vegyuk el a lassut.

Nevetseges...

(#144) Schuler888


Schuler888
senior tag

Mi lesz a kovetkezo? A matricak?! Remelem ezekben meg meg lesz a minimum 2 apple matrica! Imadom latni az ezres swifteken meg a sok golfon is nagyon jol mutat!

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#145) D1Rect


D1Rect
félisten

Ha valóban a környezetvédelem lenne a szempont, már rég USB-C lenne a töltőcsati is.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#146) judas13


judas13
addikt

Szerencsére a 200$-os, nem karbonsemleges Xiaomihoz így még járt a 36 Wattos töltőfej ráadásul ingyér. Rohadtak!
Tényleg az Apple az egyetlen mobil cég a világon ami bármit megtehet,bármit meg vagy kimagyarázhat, akármekkorát emelhet stb az eladásai így is, de a profitja feltétlen nőni fog a végén.
Van iPhone-om és szeretem is meg minden. Na de mégis, nem csípem ha baromarcnak néznek.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#147) Teal'C válasza D1Rect (#145) üzenetére


Teal'C
addikt

:K :R

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#148) Balage005


Balage005
csendes tag

Amúgy nem hinném hogy teljesen elhagynák a töltőfejeket...mert nem valószínű hogy a hagyományos mobiltelefonokba vezeték nélküli töltést vagy type-c csatlakozókat építenének be..mondjuk a xiaomi qin s üde kivétel az utóbbiból de nem elterjedt és az mondjuk andro mocor5-öt futtat .

[ Szerkesztve ]

(#149) Balage005


Balage005
csendes tag

És aki azt írta hogy az EU el akarja törölni a készülékekhez adott töltőket nem nem eltörölni akarja hanem egységesíteni hogy minden EUban forgalmazott készülék egyforma csatlakozót kapjon!

(#150) Ádám16


Ádám16
addikt

Én értékelem a dolgot. A kábel nekem sem érthetetlen, de fillérekért beszerezhető egy átalakító a Type-C-re.

Én annyit tettem volna idén a helyükben, hogy ugyanazt a készüléket két dobozban is árultam volna: az egyiket töltővel, a másikat töltő nélkül. Utóbbinál rárakhatták volna a töltő árát. Jövőre pedig teljesen kivezettem volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.