Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Ricardo válasza Giovan! (#246) üzenetére


Ricardo
félisten

Az átlag fogyasztót majd a kereskedő rábeszéli. Hiszen nki az az érdeke, hogy minél több pénzt hagyjon ott a vevő.

Persze ha csak tizedével csökken az általuk termelt e- szemét, az is sokat jelent. Amit kifogásolok az a köré rittyentett mese a környezettudatosságról.

(#252) Drp81 válasza #65577472 (#247) üzenetére


Drp81
aktív tag

"100-ból max. 1 fogja otthagyni a 8-9 ezer Ft-os töltőt."

Ezt miből gondolod? :)

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#253) #65577472 válasza Giovan! (#250) üzenetére


#65577472
törölt tag

És te hány fős mintát vettél a hülyeségedhez? :D

És igen, ahogy Ricardo is írta, az eladó 2 perc alatt rábeszéli majd a usert a gyorsabb töltőre.

(#254) #65577472 válasza Drp81 (#252) üzenetére


#65577472
törölt tag

Mert gyorsabb lesz b+

(#255) Giovan! válasza #65577472 (#253) üzenetére


Giovan!
addikt

Ja, mert nyilván mindenkit rá lehet erre beszélni, hogy csak úgy vegyen egy töltőt is ha már itt van. Nevetséges.

Vesz valaki 400 dollárért egy SE-t, de mivel az eladó olyan meggyőző volt, hozzácsapott már egy 30 dolláros töltőt is (pedig lett volna otthon töltője, dehát az nem jó mert régi), merthár azt az 1900 mAh-t nem is lehet akármivel feltölteni :DDD
Teljesen életszerű sztori, tényleg.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#256) Drp81 válasza #65577472 (#254) üzenetére


Drp81
aktív tag

Véleményem szerint ez az emberek nem 1%-át fogja csak nem érdekelni b++

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#257) #65577472


#65577472
törölt tag

Jól van gyerekek, menjetek haza és mondjatok el egy miatyánkot az ebédlőasztal felé kiakasztott bronz harapott alma alatt. Én kiégtem.

(#258) Giovan! válasza #65577472 (#257) üzenetére


Giovan!
addikt

Itt te állítottál eddig a valóságtól elrugaszkodott dolgokat. 100-ból 99 vevő töltőt is kér majd a telóhoz, lol.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#259) k-adi válasza Giovan! (#237) üzenetére


k-adi
nagyúr

ne magyarázz mellé, nem a töltő hanem a márka, a teló a szimbólum.. a prémium szimbólum, amit most arcon köpnek.. de még így is tapsolnak hozzá.
az meg dokumentált tény, hogy mivé nőtte ki magát az ájfos, igenis sok helyen még mai napig státusz image

ja és:

amit meg utána írtál másik kommentben:
"ennyire nem geek az átlag fogyasztó, hogy ilyesmire pénzt költsön, ha egyszer nem muszáj, mert a régi töltő is jó még."


a régi / előző szériás ájfon is jó, mégis sokan lecserélik mindig a legújabbra.. SOKAN.. mégis miért akkor? na ugyanez a réteg fog új, gyorsabb, stb. töltőt is venni, a külön csomagolásban.

(#260) xZer0kidx válasza #86564352 (#238) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Részben igazad van, így valóban hatékonyabb a csomagolás ezt a részét mondjuk nem vitatom. De ha valaki most veszi meg akkor kap hozzá mindent, ha pl. 2 hónap múlva akkor pedig ugyanazon készülék ár mellett lesz némi plusz költsége.
Ez mondjuk a cserét érdemben nem hátráltatja, de azért mégse néz ki jól...
Ha telefont váltanék akkor a töltőt (USB-A) is adom az új tulajnak (vásárlónak), így az én esetemben ez több szempontból sem opció. Persze használhatok töltőpadot, Samsung adaptert, laptopon egy type-c portot, a headset miatt egy 3,5 jack adaptert, de ez nekem kissé gányolósnak és megmagyarázósnak tűnik.
A fent említett okok miatt tartom magam ahhoz, hogy a régi szériánál ez a megoldás annyira nem fair, függetlenül attól, hogy valószínüleg "ha" aktuális lesz a csere így is úgy meg kell vennem az adaptert és a headsetet is. Vagyok annyira peches, hogy pont addigra pörög ki a régi csomagolás :D

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#261) k-adi válasza Giovan! (#255) üzenetére


k-adi
nagyúr

pedig nagyonis esélyes hogy rábeszélik őket. :K :K ha nem is "mindet", de biztos vagyok benne, hogy sokan leszarják és "jó akkor kérem azt is" lesz

főleg hogy "kis tétel" és ha nem annyira geek a user, akkor simán benyalja: "itt a teló, de nincs töltő a dobozban, de most akciósan 8ezer az új mellé"

szerinted aki bemegy 500-ért telót venni, nem mindegy 508 lesz a vége? és aki nem annyira geek szerinted leesik neki hogy a meglévő töltője is jó? még, aztán kitudja.

(#262) aujjobba válasza k-adi (#259) üzenetére


aujjobba
addikt

Ez minden, csak nem szimbolum.
Ha elkezdesz kopkodni, ajfosozni, senki nem vesz komolyan.
'sokan lecserélik mindig a legújabbra.. SOKAN' - ezt mibol gondolod? Harom-negy ev mar az atlagos csereperiodus, ergo KEVESEN veszik minden evben az ujat.

(#263) Drp81 válasza k-adi (#259) üzenetére


Drp81
aktív tag

"a régi / előző szériás ájfon is jó, mégis sokan lecserélik mindig a legújabbra.. SOKAN.. mégis miért akkor? na ugyanez a réteg fog új, gyorsabb, stb. töltőt is venni, a külön csomagolásban."

Azért szerintem nem minden fekete és fehér, mint ahogy Te gondolkodsz. Vagy Te pl. ha veszel egy új ruhásszekrényt, akkor az összes mostani ruhád helyett veszel újat? :)

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#264) atike válasza aujjobba (#262) üzenetére


atike
nagyúr

....és 3-4 év alatt a töltő ugyanaz marad, mint korábban....?

Ja, már kérdeztem... :)

(#265) aujjobba válasza atike (#264) üzenetére


aujjobba
addikt

Maradhat ugyanaz, nekem van itthon nehany tobbportos tolto es tartalek kabelek, Qi tolto is, tehat nem vagyok meglove ha nem kapok ujat.
Egyebkent a gyorstolto olcsobb lett, ha valaki arra vagyik, de gondolom ezt mar emlitettek itt paran.

Persze ertem en, biztosan rengeteg ember van, akinek kinek kizarolag az elozo telefonhoz kapott toltoje es kabele van otthon, amit elad a regi teloval egyutt amikor cserel.
Eletszeru igen, nincs se tartalek tolto, se tartalek kabel, semmi, biztosan rengetegen vannak ezzel igy.

Egy dolgot alairok: szerintem is igazan lehetnenek az uj telefonok olcsobbak a hianyzo tolto araval.

[ Szerkesztve ]

(#266) #65577472 válasza Giovan! (#258) üzenetére


#65577472
törölt tag

Igen, mert amikor eladja a telefonját, adja hozzá a töltőt is. De tényleg ez volt az utolsó hsz-em hozzád R2-D2. 5 évet öregedtem miattad.

(#267) Giovan! válasza k-adi (#259) üzenetére


Giovan!
addikt

ne magyarázz mellé, nem a töltő hanem a márka, a teló a szimbólum.. a prémium szimbólum, amit most arcon köpnek.. de még így is tapsolnak hozzá.

Ennek most mi köze is van ahhoz, hogy lesz-e hatása a környezetvédelemre az Apple lépésének, vagy sem?

az meg dokumentált tény, hogy mivé nőtte ki magát az ájfos, igenis sok helyen még mai napig státusz image

És szerinted ez a mentalitás van többségben az iPhone userek közt? lol

a régi / előző szériás ájfon is jó, mégis sokan lecserélik mindig a legújabbra.. SOKAN.. mégis miért akkor? na ugyanez a réteg fog új, gyorsabb, stb. töltőt is venni, a külön csomagolásban

Telót se cserélik minden generációváltáskor a legtöbben. A töltőt meg még ritkábban fogják váltani, egyrészt mert minek (értem én hogy gyorsabb az új, dehát ez nem mindenkinek akkora dolog), másrészt meg egyre fontosabbá fog válni a jövőben a környezetvédelem, és remélhetőleg az emberek is egyre tudatosabbak lesznek ezen a téren, így csak azért, mert megtehetnék, nem fognak új töltőt venni. Arról nem is beszélve, hogy az Apple nem csak 1000 dolláros telefonokat árul ám, márpedig annak, aki beruház egy 400 dolláros SE-be, vagy egy 500 dolláros Xr-be, nem biztos hogy lesz még fölös 30 dollárja új töltőt is venni, mikor a régi is tökéletesen működik. Az iPhone userbase nem egy monolit, bármilyen meglepő is ez sokaknak :U

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#268) Giovan! válasza #65577472 (#266) üzenetére


Giovan!
addikt

Mégis miért adná el a töltőt, mikor az már nem a doboz része?

Személyeskedés nélkül nem megy? Mondjuk más topikokban is ezt a szintet hoztad, túlzottan nem leptél meg.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#269) #65577472 válasza Giovan! (#268) üzenetére


#65577472
törölt tag

Puszi!

(#270) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Ez a húzás elegáns az új, nem Apple vevők megszerzéséért ..
Nem lenne itt gond ha nem akadékoskodna Az Apple ha töltés probléma merül fel és a szerviz azon rugózna a beteg mivel töltötte a telót. Az legyen az egyén problémája hogy az adott töltő gyors vagy lassú. A lassúság megszokott hiszen már a 2020 SE is kemény 5w-al debütált.
Mennyi is fogyott-fogy abból? kb 25 milliót terveztek.. Majd a szakik kijavítanak. Az igen.. 25 millió amúgy kukába való töltő 2020 ban az adja. :)
Amúgy ami pont indokolt lenne, pl I Mac féle cuccok azokhoz minek adnak egyáltalán 220-230v-kábelt?? Na az tényleg szabvány 30 éve...
Abból még a paraszt Pc-snek is van legalább 1 és ha vált a mennyei almára akkor ahhoz is jó.
De rugózzunk 15 g e hulladékon, amikor a tv-t ha mondjuk 7 évente kidobod az kb 50-70 kg
A tévedés jogát fenntartom.

(#271) nozs23 válasza #65577472 (#257) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem elég szarul méred be az iPhone felhasználókat. Állítom 80%-uk azt sem tudja, hogy létezik gyorsabb töltő annál a szarnál, amit adtak hozzá évekig. Nem mindenki telefonbuzi.

(#272) #65577472 válasza nozs23 (#271) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ok.

"Állítom 80%-uk azt sem tudja, hogy létezik gyorsabb töltő annál a szarnál, amit adtak hozzá évekig"

Ennyire hülyék lennének az iPhone userek? Kizártnak tartom, de nem én állítottam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#273) nozs23 válasza #65577472 (#272) üzenetére


nozs23
addikt

Nem hülyék. Hanem nem érdekli őket. Nem tudom mi ezzel a probléma. Nem a MA fórumozóiból áll a világ. Szerencsére.

(#274) Syl


Syl
nagyúr

Szerintem.
Átlagember bemegy a telefonszolgáltatójához és kihozza az új szifont. Hazamegy, kicsomagolja és látja nincs töltő.
1) Ha megvan még az előző iphone-ja, kikotorja annak töltőjét. De hoppácska! Azon Type-A lyuk van, az új telóhoz meg Type-C tyúkbelet adtak. Goto vissza a telefonszolgáltatóhoz. Opciók: Type-A kábel 8000, Type-C töltő 8000
2) Régi telefonja már nincs meg, tarcsi töltő nincs, ergo goto vissza a telefonszolgáltatóhoz. Type-C töltő 8000

Akárhogy nézem, a nagy átlagnak a telón túl még 8000 extra kiadás lenne ha tölteni is szeretné az új telefonját.
Persze erre a fórumra csak techzsenik járnak, akik a lakásuk minden négyzetcentiméterét beborították ikeás vezetékmentes töltővel, tehát az Apple okosan csinálja, a hülyék meg .... :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#275) Tibee86 válasza Syl (#274) üzenetére


Tibee86
veterán

Az első opció esetén ott van a kábel is. Meg egy a kocsiban, egy a munkahelyen/táskában, a vezeték nélküli töltő stb stb.

[ Szerkesztve ]

(#276) #65577472 válasza nozs23 (#273) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ha nem érdekli őket, akkor tényleg hülyék. Nem kell ehhez geeknek lenni, de ne legyenek már saját maguk ellenségei, hogy kizárják az életükből a korszerűbb technológiákat.

(#277) nozs23 válasza Syl (#274) üzenetére


nozs23
addikt

Azt az opciót kihagytad, hogy talán (talán!) van otthon kábel és töltőfej is? Tudom, ez borzasztó elrugaszkodott gondolat.

(#278) Giovan! válasza Syl (#274) üzenetére


Giovan!
addikt

Tölthető a régi kábellel is, ha még megvan neki, lightning maradt továbbra is a csatlakozó.
Ha meg nincs már meg, akkor egyszer megveszi, és kész. Legközelebb meg már nem lesz muszáj, mert már ott lesz a Type-C-s töltőfej. Nem olyan bonyolult ez.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#279) #86564352


#86564352
törölt tag

Ha a kockafejetekből néha kinéznétek, az átlaguser tömegeket kevésbé érinti hogy nincs 4000000000 wattos gyorstöltő, mert megszokták éjjelre rakják fel vagy napközben wireless padon töltögetik. Akinek kell a gyorsabb kevesebben vannak, mint akiknek nem probléma az 5 vagy 18 wattos, akkor minek a szemetet termelni.

"ájfos" és "státusz szimbólum" :DD kész :C

Átlag 3 év az iPhone váltás egyébként, a 2015 őszén kiadott 6S sincs elfelejtve iOS 14 kapcsán, szóval annyira státusz szimbólum. :U Ugyanannyi idő alatt amíg én SE1-ről idén váltottam SE2-re, az ismerősöm a 3-4. Huawei, Samsungnál tart összességében többet költve.

Gempas 70:
Nézz utána negyedévente mennyi Macet adnak el és mennyi iPhone-t, akkor rájössz miért.

(#274) Syl:
"Ha megvan még az előző iphone-ja, kikotorja annak töltőjét. De hoppácska! Azon Type-A lyuk van, az új telóhoz meg Type-C tyúkbelet adtak."

Az előző iPhone kábelje és töltője működik az új iPhone-nal, nem kell menni sehova. Hoppácska! Ha pedig Samsungról vált, az ahhoz kapott meglévő C töltőhöz jó az új iPhone-hoz kapott Lightning-USB-C kábel. Hoppácska!

(#280) nevemfel válasza #65577472 (#233) üzenetére


nevemfel
senior tag

Arra céloztál, hogy szerinted a töltője is státuszszimbólum. Én meg arra, hogy ez nem igaz.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#281) nozs23 válasza #65577472 (#276) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem inkább a te szegénységi bizonyítványod, hogy egy töltő alapján hülyézed az embereket. :(

(#282) #65577472 válasza nevemfel (#280) üzenetére


#65577472
törölt tag

Vontakoztass el pls.

(#283) Syl válasza nozs23 (#277) üzenetére


Syl
nagyúr

Akár olyan opció is lehetséges, hogy majd a Mikulás hoz neki gyorstöltőt kábellel ;)

(#278) Giovan!

Igazad van, nem bonyolult. Főleg ha az Apple marketinggépezete kellően átmossa az ember agyát. Én azért ennyire nem esek hasra előttük, szeretek józan(abb)ul gondolkodni.

Oké, ne adjanak töltőt. De legalább ne próbálják megideologizálni ekkora BS-sel! Akkor rakjanak szabvány Type-C lyukat a telefonra és kész. De neem. ők ragaszkodnak a nyomorult pár dolláros licencdíjukhoz is. Egyszerűen hülye aki nem látja, hogy itt csakis az extra 20 dollár pénzről van szó.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#284) #65577472 válasza nozs23 (#281) üzenetére


#65577472
törölt tag

Te írtad azt, hogy az iPhone használók 80%-a homokba dugva éli az életét.

Hiába próbálod kiforgatni a szavaimat. Ha rászánok egy műszaki cikkre laikusként több 100 ezer Ft-ot, akkor veszem a fáradtságot és körbejárom a témát.

[ Szerkesztve ]

(#285) nozs23 válasza #65577472 (#284) üzenetére


nozs23
addikt

A szavaimat ne forgasd ki, mert azt utálom.

(#286) #65577472 válasza nozs23 (#285) üzenetére


#65577472
törölt tag

Én a tökfőzeléket utálom, hogy jön ez ide?

(#287) Gempas 70 válasza #86564352 (#279) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Hol nézzek utána??? Apple nem közöl adatokat .. de te segíthetsz.
Amúgy nincs jelentősége mennyi IMac... ha 2 millió akkor annyiszor X
Illetve ha egy nyomorult értesítő led pl. 50cent.. akkor ugye...

(#288) Giovan! válasza Syl (#283) üzenetére


Giovan!
addikt

Akkor neked is: mindenki számára világos, hogy az Apple-nek ez a profitról szól (mint minden egyébb lépésük is, tegyük hozzá). De attól, hogy ők a profit miatt csinálják, attól még lehet tényleges hatása a környezetre annak, amit most megléptek. Mert tényleg kevesebb töltőt fognak emiatt legyártani, kevesebb fogja kukában végezni, kevesebbet kell kiszállítaniuk, stb.
Fentebb is volt már róla szó, az EU törvényben tervezi tiltani, hogy minden telefon dobozába töltő kerüljön. Vagyis pont azt akarják előírni, amit most az Apple meglépett. És láss csodát, ők is a környezetvédelemre hivatkoznak.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#289) nozs23 válasza #65577472 (#286) üzenetére


nozs23
addikt

Kis gerincesen még te szerkeszted bele utólag a hozzászólásodba, hogy én forgatom ki szavaidat. Inkább keress utána, hogy mit jelent ez a kifejezés, mert szerintem nem vagy vele tisztában. :(

(#290) johnyblaze


johnyblaze
aktív tag

nagy kaland... engem részemröl nem izgat hogy nem lesz hozzá adapter.az jobban megdöbbentett és picit haragszom is miatta hogy MI A JÓ BÜDÖS ÉLET AZ A NOTCH AZ IPHONE 12-ŌN?....jo megszokom persze de akkor is.öültem volna már valami soványabb fekete foltnak :D .mindegy egy szó mint száz,imádom ōket.

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#291) #86564352 válasza Syl (#283) üzenetére


#86564352
törölt tag

A Type-C port téma már rég elúszott, mert akkor több százmillió db Lightning kábel és füles mehetne tényleg a kukába. Persze az EU előírhatja itt nekik, de már késő visszarakni a fogkrémet a tubusba, több lenne a kár a haszonnál. Szerintem. + a wireless fülhallgatók és wireless töltők korában már kezd kisebb ügy lenni ez.

Gempas 70: kiguglizod Mac shipments per quarter és elolvasod a Gartner felmérésekről készült cikkeket, ha ez sikerül akkor iPhone shipments és a két adatból levonod a tanulságot miért az iPhone kapcsán számít

(#292) Syl válasza Giovan! (#288) üzenetére


Syl
nagyúr

Az Apple meg a környezettudatosság. Ezen jót nevettem. Azért cserélnek mindent, nem pedig javítanak. [link]

(#291) twofatcat

> A Type-C port téma már rég elúszott, mert akkor több százmillió db Lightning kábel és füles mehetne tényleg a kukába.

Helyesen: több százmillió dollár Lightning licenc mehetne a kukába.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#293) Giovan! válasza Syl (#292) üzenetére


Giovan!
addikt

Még mindig nem általánosságban az Apple-ről van szó, hanem erről az egy konkrét lépésről...
Eddig legalábbis erről folyt a diskurzus.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#294) Gempas 70 válasza #86564352 (#291) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Személyeskedj otthon .. témát zártam veled.

(#295) Syl válasza Giovan! (#293) üzenetére


Syl
nagyúr

Igazad van, nem is értem miről megy a diszkurzus - nem csak itt, másik topikban is. Egyszerűen képtelenség bármit is felhozni egy Apple döntés ellen, mert a fanboyok leszedik az emberről a keresztvizet.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#296) 7Heads Drago válasza #65577472 (#205) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az elmúlt 1 év alatt 2w fejlődött a töltési ráta az Applenél. Én nem számítok jövőre se ilyen fokú javulásra. (20w ami te vetítesz előre)
Azért az érdekes számomra hogy a 15w magicsafe belefér, vezetékesben meg csak 20w ig jutnak el. Amikor köztudott hogy lényegesen szarabb a hatásfok vezeték nélkül és jobban melegszik a telo is. Érdekes ez a környezetvédelem.:P

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#297) Ricardo


Ricardo
félisten

Azért azt tisztázzuk mit csinálnak az emberek a régi töltőkkel. Mert itt ugye az alap felállás jelenleg az, hogy a user használja a régi töltőjét, mert mindenkinek van úgyis pár a fiókban. Eddig ok. Azonban ha a többségnek több töltő van a fiókjában az azt jeklenti, hogy nem dobálta ki őket. Tehát a régi töltők eddig sem végezték a kukában. Ha meg kidobálták őket akkor nincs a fiókban és vehetnek hozzá külön, annak minden környezetterhelő hozadékát beleértve, mint külön csomagolás, szállítás, raktározás. :U

(#298) Giovan! válasza Syl (#295) üzenetére


Giovan!
addikt

Maga a kivitelezés nekem sem szimpatikus. Rakhattak volna egy type-c to usb-a átalakítót a dobozba. Akkor nem lehetne amiatt sírni, hogy a régi töltőfejbe nem jó az új kábel.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#299) Gempas 70 válasza Giovan! (#298) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

:) Szóval kb 300 hozzászólás után a "sírás" jogos .
Tadaaam :)

(#300) Giovan! válasza Ricardo (#297) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem csak a kidobáskor szennyezi a környezetet, már az is értelmetlen, hogy legyártsanak valamit (amit egyelőre szintén csak környezetszennyező módon lehet megtenni), ami sosem lesz használva. És ehhez még hozzájön mint írtad is a csomagolás, szállítás és raktározás is.

Ha meg kidobálták őket akkor nincs a fiókban és vehetnek hozzá külön, annak minden környezetterhelő hozadékát beleértve, mint külön csomagolás, szállítás, raktározás.

Így van, ezt legalább egyszer meg kell majd tenniük ebben az esetben. A következő mobil vásárlásakor viszont már nem lesz muszáj. És pont emiatt sokan skippelni fogják a dolgot.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.