Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

"Írta: Synthwave"

Éreztem jönni, a témából azonnal tudtam, hogy te követted el. :D

Egyébként kellemes, igényes olvasnivaló a témában, jól sikerült.

(#2) dabadab


dabadab
titán

A lézer nem optikai megoldás?

DRM is theft

(#3) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

"és már az őrületbe kerget minket a Windowsos USB eszközök csatlakozásához rendelt hangeffekt"
Windows telepítés után a legelső dolgom a rendszerhangok letiltása ;)

Új munkahelyen vagyok pár hete. Az egér valami full alap izé, talán Dell. 2 monitor + laptop képernyő mozgásnál jól jönne picit több cpi.
De ez apróság, ami viszont NAGYON hiányzik, az a 2 oldalsó gomb a copy/paste -re. Irodai (jellegű) munkához, de igazából bármire tuti nem vennék olyan egeret még a legolcsóbb kategóriában se amin ez nincs.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#4) errorcode06


errorcode06
őstag

Tehát vegyük meg a microsoft újra kiadott Intellimouse-át!

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#5) Synthwave válasza DjFlanker (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Néha jól jönnek a rendszerhangok. ;)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6) SidCorky


SidCorky
senior tag

Kellemes kis esti olvasmány. :C

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#7) Synthwave válasza errorcode06 (#4) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem. Sehol nincs ilyen leírva.

Netes beszámolók alapján elég csalódás volt azoknak, akik 3.0 feltámadást vártak.

A régit nyugodtan.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8) gtamate2 válasza Synthwave (#5) üzenetére


gtamate2
veterán

Ugye nem próbáltad még a Logitech újabb vezetéknélküli egereit?

*Sn0w

(#9) #72042496 válasza gtamate2 (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is ezekre akartam rákérdezni. Azokat még a kőarcok is dicsérik, én azt látom.

[ Szerkesztve ]

(#10) Synthwave válasza gtamate2 (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kezdődik.

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Hama Urage egeret használok már lassan másfél éve. Teljesen meg vagyok elégedve. Nekem a nagy tenyeres egerek jönnek be, viszont nem vagyok/voltam hajlandó kiadni 10-20k feletti összeget egy Logi/Asus -ra...

Pót egerem az öreg és kitűnő MX510. De volt talán a Trust-nek egy nagyon kényelmes kézbe mászó darabja is.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#12) Synthwave válasza Sanchez638 (#11) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Logi MX510 - jó kis 12 bites Avago ADNS-S2020. Az mán gut stuff.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) gtamate2 válasza #72042496 (#9) üzenetére


gtamate2
veterán

Nemhiába... Már a pro-k között is vannak bőven, akik lecserélték a Zowie-jukat G403 wireless-re, ha pedig valakinek kell a legjobb egér, akkor ők azok..

A cikkben szerintem túl van tolva a vezetékes=jó, vezetéknélküli=szar.

"Kifejezetten játékra és/vagy precíziós munkára kizárólag vezetékes egeret érdemes venni"
Baromság. Elhiszem, hogy f4te a múltban ragadt, és soha nem venne vezetékes egeret, de ettől függetlenül nem szar a vezetéknélküli sem. (mondom ezt úgy, hogy nekem is vezetékes egereim vannak)
Ezt a részt nem is boncolgatom tovább, mert tele van negatív előítélettel és feltételezéssel, ami egyszerűen nem szakmai és nem valós.

"Képszerkesztéshez, DTP-hez már alapkövetelmény a komoly érzékelő és a kábel megléte"
A komolyabb érzékelő oké, ettől függetlenül simán el lehet rontani az implementálást (Pl. Final Mouse)

" Régen volt már az, hogy a Logitech MX300-ak, MX500-ak, az első generációs Razer Diamondbackek és DeathAdderek, vagy éppen a Mircosoft Wheel- és Intellimouse variánsai már-már elpusztíthatatlanul teljesítettek szolgálatot."

Oh ezek is el tudtak ám romlani, pontosan ugyan úgy, mint a maiak. A régi mikrokapcsolók is ugyan úgy döglöttek, főleg a DA-ban, de emlékszem én hibás 1.1-ekre is, csak nem érdekelt senkit, mert 3-4k-ért vett egy másikat és haladt tovább.

"Ezt sajnos el kell fogadni – vagy régebbi típust (amik amúgy semmivel sem rosszabbak) kell vásárolni, akár használtan is, és egy esetleges gyors renováció után sokáig – és még annál is tovább – használni."

Az újabb szenzorok, firmware-ek bőven lekörözik a régi cuccokat. Van a mai napig működő DA Black Editionöm, a szenzora nem rossz, de azért nem egy 3360, a LOD pedig valami szörnyű egy újabb értelmes egér után, ellenben az Elite-ben fixálták a magas LOD-ot, a szenzor is egész korrekt fejlődésen ment keresztül (leginkább szoftveresen). Az MX-eket pedig nagyobb rántás esetén azért simán ki lehet maxolni, a lényeg, hogy azért igenis van különbség egy mai top és egy régebbi top egér között.

Az írás egyébként tetszik, csak az zavar, hogy a múltban ragadt és pár rigolyát nem tudott leküzdeni a szerző.

*Sn0w

(#14) Aprósólyom válasza dabadab (#2) üzenetére


Aprósólyom
addikt

:DDD Azt senki nem mondotta.

Jevons paradox

(#15) DjFlanker válasza Synthwave (#5) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Mikor jönnek jól?

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#16) DjFlanker válasza Sanchez638 (#11) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

+1 A Hama Urage Illuminatedre, a tenyeres fogásomhoz, kocajátékhoz, átlagos felhasználáshoz tökéletes, 2,5 éve szolgál ki.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#17) tecsu válasza dabadab (#2) üzenetére


tecsu
addikt

De. Az a baki nekem is szemet szúrt a cikkben. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#18) foka válasza Synthwave (#12) üzenetére


foka
aktív tag

Már másodjára javítottam meg az öreg RAT 7-et, az oldalsó hüvelyktámasz (állítható) belső vázrésze kétszer tört el (kétkomponensű vastagítás után a pillanatragasztó jobban fogja), most a szenzor hülyült meg, de szétszedtem és belülről is kipucoltam (másodjára lett csak jó). Végre feltettem az új tappancsokat is alulra (2 éve megvoltak). Használtan vettem 5-6 éve, úgyhogy tartósnak mondanám.

Üdv: Fóka

(#19) SidCorky válasza gtamate2 (#8) üzenetére


SidCorky
senior tag

MX Master 2S-t használtam 2 hónapig vektorgrafikai munkára, most egy Rival 110-em van, nem tudom hogy köze van-e a vezetékhez, én inkább vennék mégegy Rivalt mint a Logit, bluetoothon ritka gagyi volt.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#20) gtamate2 válasza SidCorky (#19) üzenetére


gtamate2
veterán

Ég és föld az MX és a G403, szóval nem csodálom :)

*Sn0w

(#21) DigitXT válasza tecsu (#17) üzenetére


DigitXT
félisten

Továbbá ugyanitt teljesen indokolatlan a sajtnyelő kifejezés...:U
Ha amúgy komoly a cikk, akkor azért, ha meg humoros(?), azért.

Még jó, hogy nem szúrt be ide illusztrációként vmi ilyesmi fotót:

Amúgy ez is wireless, mert a farkincája csak antenna, nem USB.

(#22) Dare2Live válasza dabadab (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Fizikailag de. Ellenben köznapi gyakorlatban meg van optikai meg van lézeres. Lézeres != optikai.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#23) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Kifejezetten játékra és/vagy precíziós munkára kizárólag vezetékes egeret érdemes venni. Bár az utóbbi években sokat fejlődött a vezeték nélküli technológia, a kábel sokkal kevesebb input lagot eredményez – arról nem is beszélve, hogy a "farkatlan" darabok általában jóval nehezebbek az akkumulátor miatt, és gyakran rosszabb minőségű mikrokapcsolókkal is szerelik őket. Sokak kifogása lehet, hogy a "farkinca" gátolja a szabad mozgást, de mióta a szigszalag/cellux/leukoplaszt és száz egyéb vezetékfixálási modus operandi létezik (az emberi találékonysággal megtámogatva), ez pusztán apelláta. A zsinór rögzítése amúgy is erősen ajánlott, hiszen így nagyságrendekkel csökkenthetjük az erek megtörésének sanszát."

Feltéve hogy szereted ha egy madzag zavarja az egér szabad mozgását. Attól hogy feljebb emeled a madzagot, még ott lesz, max kicsit kevésbé lóg le. Ha a wireless input lag zavar, akkor ennek is kell. Főleg hogy az USB max 1000 Hz-en dolgozik, a wireless adóvevő okozta késleltetés ennél nagyságrendekkel kisebb, mindenképp az USB mintavételezése lesz a korlátozó tényező. Az aksi súlyát el tudom fogadni, ezzel szemben áll a madzag húzó-toló hatása, hát kinek mi a zavaróbb. De hogy általánosan kijelenteni hogy a wireless az szar, azért elég meredek. Ez olyan sznobság, mint a zenebuzik "kihallom a denevérhangokat is" hozzáállása, aztán a vakteszteken a 320 kbps mp3-at se tudják megkülönböztetni a DSD-től.

(#24) Dr. Akula válasza SidCorky (#19) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nálam egy MX Master az általános egér, sokáig brja az aksija, nem kell figyelni hogy nem töltöttem-e régen. Játékra meg G900, a kisebb aksi miatt könnyebb is, de azt már érdemes 2 nap után töltőre tenni, nehogy játék közben álljon le a kurzor. :)

(#25) DigitXT válasza Dare2Live (#22) üzenetére


DigitXT
félisten

És mi a helyzet a golyóval? (Vagy a mai fiatalok azt sem tudják, mi fán terem?)

(#26) xLt`


xLt`
tag

Én MX518-at nyüstölök amióta megjelent, van egy microsoft intellimousem is ha ez bekrepálna. :K
Nem is vonzanak az újabb rágcsálók :N

(#27) Dare2Live válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Főleg hogy az USB max 1000 Hz-en dolgozik, a wireless adóvevő okozta késleltetés ennél nagyságrendekkel kisebb, mindenképp az USB mintavételezése lesz a korlátozó tényező."

Kettő összeadódik helló.

"Az aksi súlyát el tudom fogadni, ezzel szemben áll a madzag húzó-toló hatása, hát kinek mi a zavaróbb."

Megfelelően rögzíteni kell van rá 101mód. Aksi +tömegét eltüntentni viszont nincs. Az mindig +tömeg.

@Digitxt: Új generáció? Golyó tudod hol van. Amúgy is mindjárt jön dabadab és lerántja fejed, hogy golyózol. Az mechanikus. ;]

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#28) Dr. Akula válasza Dare2Live (#27) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Már mitől adódna össze? A "megfelelő" rögzítés csak a semminél jobb, az akadálymentességhez képest nem. A kábelnek van merevsége, hatósugara, ha túl nagyra hagyod, akkor beleakadsz, ha kicsire, akkor lerántod rögzítővel együtt. Az aksinak valóban van tömege, de gémer egérnél ez sokkal kisebb mint az egész évet kibró mezeinél.

(#25) DigitXT:
Szerencsére, mert azt tisztogatni mindig macera volt.

[ Szerkesztve ]

(#29) Callisto


Callisto
őstag

Vezeték nélküli és vezeték nélküli között is van különbség, úgy mint vezetékes és vezetékes között is.
Pl. Logitech utóbbi vezeték nélküli egerei brutál jók. Egy szinten vannak a legjobb vezetékesekkel.
Az pedig, hogy DTP-re, grafikára is jobb a vezetékes non plus ultra. :D
Aki pedig egy gagyi vezeték nélküli alapján mondja, hogy vezeték nélküli rossz, az nincs tisztában a kategóriák közti minőségbeli különbséggel.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#30) FlashLed


FlashLed
senior tag

A többieket kiegészítve kicsit hiányolom a Logitech egereit. Szerintme van jó néehány vezetékes vagy anélküli egerük ami korbehugyozza pl az Ms egereit.

The Mechanic

(#31) Cifu válasza Dr. Akula (#28) üzenetére


Cifu
nagyúr

Már mitől adódna össze?

Szerinted talán a drót nélküli egér közvetlenül a procinak küldi a jeleket? :)

Ott két késleltetés is lesz, az egyik a rádiójelből fakad az egér és az USB-be dugott stick között, a másik pedig ugye a stick USB polling rate-je alapján.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#32) kemotox válasza Synthwave (#10) üzenetére


kemotox
addikt

Igen vagy nem? Akárhogy is nézzük, ilyen előítéletesen nem lehet szubjektív cikket írni.

(#33) Kipity válasza gtamate2 (#8) üzenetére


Kipity
csendes tag

Nekem egy G703 van...ha van is valami input lag (szerintem sincs/nem észrevehető), jobban zavar egy jól rögzített "farkinca" nagyon pici ellenállása, de ez az én problémám.

(#34) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én már csak farkatlanokban gondolkodom. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#35) Egon válasza gtamate2 (#13) üzenetére


Egon
nagyúr

Ugyanmár, a topic legnagyobb fórumnácijából házigazdává avanzsált (úgy látszik, az országos munkaerőhiány a ph-t is erősen sújtja) arcot próbálod győzködni, szerinted sanszos? ;]
A cikk amúgy jórészt az egeres topic összefoglalójában igen régóta olvasható iromány szó szerinti átemelése - a többi hasonló topicból is lesz cikk? :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Felül, alul, oldalt, közben az a kibszott reklám... Felugró ablakok is lesznek majd? :(

[iTX-or-GtfO!]

(#37) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Én csak annyit mondok, ha balkezes vagy és tenyeres módon egerészel, kb. lófa** sincs a piacon, ami meg volt vagy kifuttatták vagy szar minőség. Az értelmes kövér egerek mind ergonómikusas ergó jobbkezesek. A szimmetrikus egerek meg laposak vagy picik. Egyszer találok egy jó típust veszek belőle 10-et, és életem végéig letudva a kérdés :)

https://divecenter.hu

(#38) Dr. Akula válasza Cifu (#31) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem. Képzelj el egy sörgyárat, ahol futószalagon jönnek az üvegek, egy melós pedig kézzel pakolja ládákba. Az üvegek nagy része a földön csörömpöl, mert a melós nem bír annyit lepakolni, amennyi a szalagon jön. Na itt most a melós az USB, a szalag pedig az adóvevő.

(#39) Dr. Akula válasza Nirvanus (#36) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hol?

(#40) pengwin


pengwin
addikt

Annyit tennék még hozzá, hogy notebookhoz különösen ajánlanám a vezeték nélküli hanyattegereket/trackballokat!

Már 9-10 ezer forint körül lehet kapni minőségi darabokat (pl. Elecom), és hatalmas előny, hogy akár a noteszgép csuklótámaszán is elfér és képes működni.

(#25) DigitXT & (#27) Dare2Live
Hanyattegérben van még golyó... igaz már azt is optikai szenzorral olvassa az eszköz, nem pedig mechanikusan.

(#31) Cifu
Kivéve akkor, ha Bluetooth-on kommunikál az adott egér.
Ilyen esetekben többnyire nem USB-re csatlakozik a PC BT modulja, hanem SoC-be van integrálva vagy PCIe foglalatban van (pl. WiFi kártyába integrálva).

(#36) Nirvanus
Fizess prémium tegságot és telepíts egy NoScriptet. :P

(#38) Dr. Akula
Ettől még a vezeték nélküli egység bármilyen extra késleltetése hozzá fog adódni ahhoz, hogy az USB csak legfeljebb 1KHz-es frekvencián pollingol.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#41) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A többi milyen perifériát/hardvert vegyek/válasszak témához jön címlapos írás? Nem elég az, ami az ottani összefoglalóban szerepel? És ha már van a címlapos íráshoz kb 13 éve működő szaktopik, nem érdemelte volna meg a cikkben történő megemlítését?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#42) VS461


VS461
tag

Jó cikk, bár kicsit túl lett tolva a szinonima-keresés, a sajtnyelőt először nem is értettem, a sajtfalónál meg komolytalanná vált.

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#43) DudeHUN válasza macilaci78 (#41) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Meg van említve az utolsó oldalon. Link is van.

Gamer for Life

(#44) hemaka


hemaka
nagyúr

Zowie vagy Ducky, semmi mast.

(#45) pomorski


pomorski
őstag

Hasznos írás volt, köszi!

(#46) Acta@ válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


Acta@
csendes tag

Amiről példálózol az throughput. Egy bizonyos üveg (egy adatcsomag az egér szenzorából) lasabban kerül a rekeszbe, ha jómunkásemberünknek meg kell várnia míg az végiggördül a szalagon.

(#47) F34R válasza hemaka (#44) üzenetére


F34R
nagyúr

quack :DDD

(#48) Lenry


Lenry
félisten

nekem az egérpadot magyarázza el valaki

Egy használható egérpad (a SteelSeries QcK (mini) a minimum) igenis fontos.

ezt.
miért?
mit tud az asztallaphoz vagy egy 300 Ft-os egérpadhoz képest?

Képszerkesztéshez, DTP-hez már alapkövetelmény a komoly érzékelő és a kábel megléte.

szintén: miért? ha rajzolni akarsz, vegyél Wacomot, minden másra jó a bármi más a Logitech B100 és fölötte.
mondom ezt úgy, hogy 4 évig voltam 3D / Photoshop grafikus, és most is rendszergazdája vagyok egy ilyen cégnek.
sokkal inkább érzem ezt fejben létező, mint valós problémának

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#49) jaffa 2843 válasza Lenry (#48) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Lehet mindent rosszul csinálni, de miután egyszer kipróbáltad, hogy milyen jól csinálni, akkor nem biztos, hogy visszatérsz a rosszhoz. ;)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#50) inteltunder


inteltunder
tag

Zowie áléáléáóóóóóóó :DD :DD

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.