Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Ez tényleg csak egy "rev. 2", nem egy új modell. Ennyire nincs ötlet a Pentaxnál vagy valami nagyobbra gyúrnak?

Szó se róla, elfogadnék egy sima K5-öt is...

Harrrr!!!!

(#2) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

A K-5 szenzora kiemelkedo, elkepeszto mit lehet a rawbol elohozni. A felepitese is massziv, gyors, es ilyen aron nincs ellenfele.

En orulok hogy megvettem, ezzel a frissitessel sincs baj. Csinaljanak inkabb full frame gepet, mert APS-C-ben jelenleg szerintem siman a legjobbak.

Persze, ha ennyi idejuk van igazan javithatnak azt a bugot, hogy 10mm alatt nem rogziti a fokusztavot a K5. :((

[ Szerkesztve ]

(#3) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Remek, de a videó módban belerakhattak volna egy 60 kép per szek-et...

A k-30 tudja.

PENTAX rulez amúgy! /Ha valaki látja a tetkómat a karomon, akkor az tudja.../

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#4) csaabz


csaabz
őstag

Troll mode ON:

De jó, hogy Canon-om van! :DDD

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#5) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Hajlamos vagyok elhinni, h a fölöslegesek is a további fejlesztések. Hova lehet még fejleszteni? Megtérül? Ez a fgép szép is. Csak elrontani lehet.

(#6) eclipse006


eclipse006
őstag

Nagyon tetszik ez a gép, a Pentax márka amúgy is szimpatikus!

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#7) tabu3x


tabu3x
tag

"sokkal kevesebb fényben is megbízhatóan működjön (-3 FÉ-től)"
- a 11 fókuszpont már elég karcsú, de ha ez -3 FÉ valóban igaz, akkor mégiscsak a párját ritkítja.

(#8) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Oké, pentaxom van nekem is.

A K-7, K-5 immár klasszikus külső. /Elvégre minden a K-7-től jön. Csak a matrica más rajta egy kissé./
Nem baj, hogy ugyan az a kaszni, mert igen jó! Nedvesség szigetelt és jó a fogása. (nekem persze.)

Az a 11 pontos fókusz a nagy többségnek jó lesz. Ha kell másik - akkor rögzítet fókusz oda - és kész! :K

Ellenben lehetne egy kicsit jobb a sokak által kifogásolt vakuvezérlés, és a monitor vezérlő, sztereó külső miki csati! Ezért még sok hozzászólás lesz a gyártónak (ide ugyan hiába irkálunk. Ha-ha!) és tényleg lehetne ezeken dobni.

Amúgy: Kivánós!

Ja! Van újra magyar képviselet, és jó lenne ha lenne pl Roadshow! Nem ártana tolni ezt a márkát!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9) Blizzard.9 válasza Polarstar (#3) üzenetére


Blizzard.9
tag

Igen én is ezt hiányolom belőle. Nem sokból állt volna átemelni a K-30 firmware-éből azokat a sorokat. De valószínűleg az üzletpolitika azt mondta hogy nem kell minden...

(#10) Polarstar válasza Blizzard.9 (#9) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Van akinek ez bizony kellene. Nekem is pl. Jó az, ha a sportolókat lassítva is lehet látni.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11) BEE


BEE
addikt

Ez egy sima ráncfelvarrás, de tényleg meghagyták a lehetőségét
hogy az igaz új gép még csak ez után jön.
A sima K5 is piszok jó gép, az újaknak is jót tesz a javítás,
de a K30 mellett igazából nem értem a dolgot.
Mintha nem készültek volna el időre az új tipussal
és gyorsan kidobtak két javított verziót. :F :F :F

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#12) Polarstar válasza BEE (#11) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Na! Soha rosszabb ráncfelvarrást!! :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13) madgie válasza BEE (#11) üzenetére


madgie
titán

Ha reszeltek az elektronyikán, érzékelőn, hogy jobb legyen a jel/zaj arány, akkor még jó is lehet a dolog... sőt, a K-5 idejében hálistennek még nem mentek el a 80-as évek gagyijának retró irányába.

(#14) emvy


emvy
nagyúr

En is imadom a K-5-omet. Raadasul D7000 szinvonalu kepeket hoz ugy, hogy elfer az asszony kezeben is. Egyszeruen tokeletes utazokamera. :)

while (!sleep) sheep++;

(#15) BEE válasza madgie (#13) üzenetére


BEE
addikt

Jaj de nagyon nem tetszik neked az a K30 ! ;]
De ez egyéni izlés kérdése, sokaknak bejön a formája.
Meg hát normál esetben úgyis a hátlapját látjuk. :K

Elektronikán, AF-en satöbbin mindig lehet javítani, az nem igazi kunszt.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#16) BEE válasza emvy (#14) üzenetére


BEE
addikt

Figyu !
Ez egy Pentax topik, itt nyugodtan leírhatod, hogy a D7000
majdnem olyan jó képeket készít, mint a K5 ! :))

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#17) Polarstar válasza BEE (#15) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Úgy gondolom, hogy a gépek külseje marad bizonyos dolgoknál.
A beltartalom változik döntően.
Pl porszívók is, de a köznapibb az érintős mobil.

Ami meg jó, az minek váltzotatni!? A cégnek is kevesebbe kerül. Azt mondom - örüljünk neki!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18) madgie válasza BEE (#15) üzenetére


madgie
titán

Nem csak a K-30, nézz rá a Q vázakra, botrány, ahogy kinéznek, tiszta 80-as évek giccse :(

(#19) FEDman válasza madgie (#18) üzenetére


FEDman
addikt

Visszatekintve a K-30, K-01 és Q vázakra szerintem is az elmúlt 1 év egyértelműen legpozitívabb lépése a Pentax részéről, hogy nem nyúlt hozzá az amúgy gyönyörű K-5 formatervéhez. :K

[ Szerkesztve ]

(#20) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Nekem is megvan a Pentaxos múltam, de komolyan elszomorít, hogy MINDEN gépvázukat úgy tervezik meg, hogy az adott árkategóriában jó vételnek tűnjenek, de közben mindig van egy-két baki vagy súlyos hiányosság.

A K-30 remek választás, olcsó is és cserébe sokat tud. Csak éppen a videósokat azzal cumiztatják, hogy nincs mikrofon bemenet.

Aztán itt egy K-5 II ami szintén jónak tűnik, egy finomhangolt K-5, de közben az egészet megint a videósok kárára cseszik el az mJPEG formátummal...

A Pentax mikor érti meg, hogy manapság egy DSLR-t úgy kell korrektül megtervezni, hogy a videós is lásson benne potenciált?

Ezért hagyom ott a márkát és váltok Canonra. És teszi ezt mindenki, akinek kicsit is fontos a videó.

(#21) BEE válasza madgie (#18) üzenetére


BEE
addikt

Már hogy jön ide a Q ? :F
Egy giccs kategóriában induló versenyzőnek mégis hogyan kellene kinéznie ?
Annak a gépnek igazából az a dolga, hogy japó tinik mutogassák
hogy ők már nem telefonnal kattognak a haverok közt. :N

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#22) FEDman válasza BEE (#21) üzenetére


FEDman
addikt

Mi most csak a formatervről beszéltünk, ilyen szempontból a Q, a K-01 és a K-30 nálam erősen a nem tetszik kategóriába esik, ellenben mondjuk a K-5-el amire csak ránézni is jó! :K

De ha már a giccs kategóriát említed, nálad pl. a K-30 ilyen szempontból hová sorolandó? :D

(#23) madgie válasza BEE (#21) üzenetére


madgie
titán

Nem fogom még egyszer leírni: számomra értékelhetetlen, amit az utóbbi időkben a Pentax formatervezés szempontjából leművel. Tökmindegy, hogy K, vagy Q.

A K-5 még jól nézett ki, sőt, akármelyik mostani Nikonnál szimpatikusabb számomra a formája. (ők is mintha kirúgták volna az összes jól dolgozó formatervezőt)

[ Szerkesztve ]

(#24) weiss válasza Stauffenberg (#20) üzenetére


weiss
addikt

MJPEG nem jobb szerkesztés szempontjából? Csupa I-frame.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#25) werttzui válasza FEDman (#22) üzenetére


werttzui
őstag

Terep színben bejönne :D

PENTAX

(#26) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ha-ha-ha!!!

A Q igen japán belpiacos. Ott nem a minőség a döntő, hanem a Hype. Sok esetben. Nekünk szinte felfoghatatlan a különböző életvitel. /kinti magyarok elmesélése./

Terepszín: Lehet, hogy ide is elér. Na az speckó jól nézett ki!

Emlékeztek a sok száz színösszeállításban összerakható K-r-ről???

[link]

Kipróbáltam a programot. Volt pár jó, de megdöbbentő volt pl a fáradt pink-fosbarna összeállítás. /Mondjuk egy előnye talán van. A büdös életbe nem fogják ellopni!!! :C /

Ne akarjatok ilyeneket itthon!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#27) tabu3x válasza Stauffenberg (#20) üzenetére


tabu3x
tag

nálam a K-5 volt a legkívánatosabb darab (még az árát is, ha nagy nehezen, de elfogadtam volna), viszont pont az általad is említett motion JPEG és mono mic. miatt végül mást választottam. csak ezen a két dolgon hasalt el a K-5, és marhára sajnálom, hogy a mostani verzióban sem változtattak ezeken a dolgokon.
de akinek nem fontos a videó formátuma, és a családi pikniken is képes feltenni a mic.-ont, annak a kategória legjobbja lesz minden más tekintetben, szerintem.

(#28) csakb válasza tabu3x (#27) üzenetére


csakb
őstag

"viszont pont az általad is említett motion JPEG és mono mic. miatt végül mást választottam. csak ezen a két dolgon hasalt el a K-5"

Pedig már 2010-ben is ott volt a vázon a sztereó bemenet.

(#29) Stauffenberg válasza weiss (#24) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha a felhasználási igényeket vesszük alapul akkor nem. Mocskosul tárhelyigényes, szemben a H.262-vel. Persze lehet azzal vitába szállni, hogy a H.262 meg egy jobban tömörített formátum, de nézzük a gyakorlatot: Aki DSLR-el videózik annak valószínűleg elegendő, akinek többre van igénye az béreljen RED Epicet vagy Canon EOS C500-at. De tudjuk, hogy az meg megint egy másik szint.

Én amondó vagyok, hogy egy videós DSLR-nél közép illetve felső-közép kategóriáig bezárólag untig elég. Felső kategóriában meg (feltéve ha ide soroljuk a Nikon D800-at) ott a tömörítetlen a H.262 mellé opcióként.

Ezzel szemben az mJPEG minden csak éppen nem praktikus. Főleg nem egy olyan váztól ami messze esik a profi igényektől.

(#30) tabu3x válasza csakb (#28) üzenetére


tabu3x
tag

valóban.
úgy tűnik, már egy kicsit összemosódtak az emlékeim, már ami annak a néhány gép paramétereinek (százas nagyságrendű) az összehasonlítását illeti:-)

(a mostanié viszont tényleg mono...)

[ Szerkesztve ]

(#31) Polarstar válasza tabu3x (#30) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Khmm...

A Nokia 808 telefont össze kellene ereszteni házasságilag egy ilyennen. Annál van rendesen hang! :DDD

Jók lennének a gépkölykök! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#32) deja vu


deja vu
addikt

Ez számomra az álom kategória, de úgy tűnik hogy még marad egy darabig a k200d ilyen árak mellett. Talán karácsonyra meglepem magam egy használt k7-el.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#33) Polarstar válasza deja vu (#32) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Tudsz is venni egy halom közül! Lesz addigra jóárasított. :)

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#34) deja vu válasza Polarstar (#33) üzenetére


deja vu
addikt

Neked k5, vagy k7 van? Mert ez nem egyértelmű az egyik előző hozzászólásból. Emlékeim szerint a k7-el volt pár gond, na most ha én ilyet veszek arra már tuti fix hogy nincs gari.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#35) csakb válasza deja vu (#34) üzenetére


csakb
őstag

A K-7-tel a legnagyobb gond, hogy nagy ISO-n nem muzsikál valami fényesen. Vagy mire gondolsz? Nincs olyan váz, amivel ne lett volna valamikor, valakinek "pár gondja".

(#36) deja vu válasza csakb (#35) üzenetére


deja vu
addikt

Lehet véletlen belefutottam pár olyan hsz-be amiben megállt örökre. Mondom ez akkorról megmaradt bennem. De akkor te megerősíted, hogy egy komoly megbízható váz?

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#37) csakb válasza deja vu (#36) üzenetére


csakb
őstag

Az ilyen kijelentések konkrétumok nélkül semmit sem érnek. Én a C/N topikokban is belefutottam már olyan hsz-ekbe, amik szerint az adott váz megállt. A K-7 szerintem egy komoly, megbízható váz, de döntened neked kell, nem nekem.

(#38) Polarstar válasza deja vu (#34) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Dehogy! Használtam K-7et kölcsönbe. Klassz!

K-5 persze tudás tekinteiben jobb.

Az INDA-n van Pentax fórum. Oda kell menni tapasztalatot gyüjteni. A Topicnak még van klubja is szórakozó helyeken is. Élénken zajlik az élet arrafelé.

Minden kérdésedre a frankót megmondják a mesterek!

:R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#39) forgonati


forgonati
őstag

A Pentax "zászlóshajójba" azért beleférhetett volna egy mozgatható kijelző már nem azért...

Keelah Se'lai!

(#40) csakb válasza forgonati (#39) üzenetére


csakb
őstag

Meg rakhattak volna bele rugós nyalókát, lézerkabátot, függönylégzsákot, fészbuk-klienst is. Gyanítom, hogy a kihajtható kijelző és a időjárásálló kivitel két, nehezen összeegyeztethető dolog.

(#41) weiss válasza csakb (#40) üzenetére


weiss
addikt

Androidos Nikonban majd az is lesz! :DDD

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#42) FEDman válasza csakb (#40) üzenetére


FEDman
addikt

Olympus E-3, E-5, E-M5, Panasonic GH3 ezek mind időjárás álló kivitel mellett rendelkeznek kihajtható, dönthető kijelzővel. :)

(#43) csakb válasza FEDman (#42) üzenetére


csakb
őstag

Akkor lehet azt venni.

(#44) csakb


csakb
őstag

A Pentaxnak két dolgot kellene nagyon gatyába ráznia, az AF-vezérlést, és a P-TTL-t. Ezekre van talán a legtöbb felhasználói panasz. A SAFOX X-szel tuningoltak valamit az AF-en, kérdés, hogy mennyire lesz jó. A TTL-hez most sem nyúltak.

Én mindenesetre teljesen elégedett vagyok a K-5-tel is, a saját kis amatőr céljaimra tökéletesen megfelel. Igaz, nem szaladgálok nagy telével madarak és repülőgépek után, és vakut sem használok. :P

(#45) FEDman válasza csakb (#43) üzenetére


FEDman
addikt

Szerintem is, de persze csak is kizárólag penge Limited fix obival! :K

:DDD

(#46) csakb válasza FEDman (#45) üzenetére


csakb
őstag

Nekem P-n egy ilyen széria a célom:

A 15-21-40-70 sorozattal örökre el lennék. :))

(#47) FEDman válasza csakb (#46) üzenetére


FEDman
addikt

Szép! :K

És egyben szomorú is, hogy ennek ellenére mirrorless fronton csak a Q-t, meg a K-01-et tudták magukból kiizzadni, miközben a Pentaxtól ilyen múlttal ennél sokkal többet vártunk volna. :(

No de persze a DSLR K5 alatt ez erősen OFF, úgyhogy ezt ezzel be is fejeztem. :)

[ Szerkesztve ]

(#48) csakb válasza FEDman (#47) üzenetére


csakb
őstag

Nekem sem tetszik sem a K01, sem a Q, de úgy érzem, hogy ha annyira sikertelen lenne ez a vonulat, akkor most nem jönnének ki a Q10-zel. Állítólag Japánban a legjobban fogyó Pentax modell a Q. :)

[ Szerkesztve ]

(#49) Polarstar válasza csakb (#48) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A hír igaz. Ezeket a gépeket nem az ami és eu piacokra készítették.

Szegény Markot hogy leszedték a körmeiről a fura k-01-el.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#50) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Nézek jobbra, nézek balra és nem látom, hogy a PENTAX semmit sem hozott a Photokinára? :(

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.